ATEST Ochrona Pracy

24 stycznia 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: 5 mil. zł - Co jest takie drogie w operacji

Liczba wpisów: 9.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

asystent: Jak lekarz bierze 5 melonów, to ja jako asystent wezmę tylko 10% a co nie mogę? (2018-08-17)

ucz się: zatem na lekarza, kup sobie salę operacyjną, potrzebne oprzyrządowanie i medykamenty i wynajmij personel towarzyszący operacjom. (2018-08-16)

Jan: Taki lekarz czuje się jak Bóg, jest jeden jedyny na świecie i może zrobić wszystko i cenić się ile chce. Taka rzeczywistość. Rodzina, społeczeństwo wie, że nie ma wyjścia i musi zebrać pieniążki i zapłacić... Zdrowie i życie ludzkie nie ma ceny ustalonej. Tylko co by było gdyby taki lekarz zażądał te 5 milionów zł. Rodzina by nie zebrała takiej kwoty i dziecko by zmarło. Jakby on się czuł etycznie? Ja bym do końca życia miał poczucie winy, że nie pomogłem drugiej osobie i żądałem worka pieniędzy. Umiar powinien mieć jakieś granice. (2018-08-16)

Kibic: Do kopacz piłki - Wyobrażasz sobie, żeby Lewandowski za jeden zagrany mecz (bez bramek bez zwycięstwa drużyny w której grał) wziął honorarium 5 mil. zł ?????? Bo ja nie :-( (2018-08-16)

gwoli ścisłości: Przyrzeczenie lekarskie jest bardzo często mylone z Przysięgą Hipokratesa. Oto treść PRZYRZECZENIA lekarskiego: Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Przyrzekam to uroczyście! (2018-08-16)

kopacz piłki: A co jest takiego "drogiego" w piłkarzach i ich honorariach? (2018-08-16)

Jan: Te kwoty mnie przerażają. Można tu wziąć pod uwagę, że lekarz ma pomagać ludziom i ratować życie, taką składa przysięgę. Nikt o tym temacie głośno nie mówi w nawiązaniu do moralności. Mogę zrozumieć, że jestem jedynym lekarzem na świecie, który zrobi taką operację, ale w związku z tym nie muszę za nią brać wynagrodzenia w milionach zł. Podejrzewam, że koszty kliniki, to około 100 tyś dolarów nie więcej... (2018-08-16)

Franek: W operacji najdroższe są zyski osób które podjęły się zadania bez odpowiedzialności (2018-08-16)

Jan: Ostatnio wszyscy w mediach mówią o tym, że uzbierali 5 milionów na ratowanie życia Dawidka w klinice w USA. Super bardzo się cieszę, że udało się uzbierać taką kwotę i zostanie uratowane czyjeś życie. Ale zastanawiam się co jest takiego drogiego w tej operacji??? Czy czasem większość tej kwoty nie jest wynagrodzeniem kardiochirurga? Jak można zarabiać miliony na czyjejś krzywdzie. (2018-08-16)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2018

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 31932407