ATEST Ochrona Pracy

24 stycznia 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: ZUS dopłaci firmom n BHP

Liczba wpisów: 5.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

pytał: bo nie wiedział, jak mu wskazali, to napisał, że zna tą ustwowrozporządzenie. Panie prezesie jak żyć, jak żyć. (2018-07-29)

Jan: Wacek masz problemy z...? pytałeś czy: poprawiłem już błędy: "jak to będzie, ze ZUS będzie dopłacał firmom i z czyich pieniędzy jaką kwotę i kto to będzie oceniał? Jakiś tam expert Ci wskazał odpowiedzi na Twoje pytania. W tym rozdziale USTAWY nie rozporządzenia wszystko jest opisane z czyich pieniędzy, kto będzie oceniać. O co Tobie chodzi chłopie? Pytasz, odpowiadają Ci, Ty dalej pytasz :( Ja nie znałem tego rozdziału przeczytałem i już wiem. (2018-07-29)

W.Gudalewicz: Szanowny expercie: ja znam te przytoczone przez exsperta rozporzadzenia z 2002 i 2018r, ale ja przytoczyłem aktuale informacje o tym, że ZUS dopłaci firmom z tytytułu poprawy warunków pracy!!! Wobec tego ta informacja jest zaskakujca i na tej informcji zusowskij moim zdaniem należałoby się skupić!!! - ta informacja zusowska jest nie tylko dla mnie zaskakujaca, ale dla wiekszości rozsadnych i myślacych behapowców a w szczególności dla pracodawców jest radosna. A zatem proszę się zastanowić co za tym idzie i do czego zmierza i przeanalizowania zapisów określonycych zarówno w KRP i KP, o których wsponiałem w moim poprednim wpisie. (2018-07-29)

expert: Szanowny Panie Wacławie polecam zapoznać się z rozdziałem 5 - Zasady finansowania prewencji wypadkowej w Ustawie z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U. z 2017 r., poz. 1773 z późn. zm.) (2018-07-29)

W.Gudalewicz: Dzisiaj tj. 28 lipca 2018 przeczytałem w internecie taką oto informację, że „ZUS dopłaci firmom do poprawy warunków pracy” i przyznam, że ja jako wieloletni pracownik służby BHP i działacz społeczny działający na rzecz ludzi pracy i służby BHP czegoś tu nie mogę zrozumieć, że ZUS ma dopłacać firmom z tytułu poprawy warunków pracy. Na przykład art. 15 KP jasno określa, że pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy zaś art. 94 KP w sposób wyraźny i zrozumiały określono obowiązki pracodawcy w tej kwestii. Wspomnę również, że art. 24 KRP w sposób wyraźny określa, że państwo sprawuje nadzór nad warunkami wykonywania pracy, a kto to określa m.in. w art. 18KP – rozdział IIb. W związku z tą ww. informacją i moim wpisem proszę wyjaśnić mi, ja to będzie, ze ZUS będzie dopłacał firmom i z czyjych pieniędzy pieniędzy jaką kwotę i kto to będzie oceniał? (2018-07-28)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2018

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 31932749