ATEST Ochrona Pracy

24 stycznia 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Organizacja BHP

Liczba wpisów: 27.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Młody: Obejście systemu zabezpieczń i(lub) urządzeń bezpieczeństwa jest czynem zabronionym (2018-11-26)

Uczen Bhp: do awaryjnego zatrzymywania przenośnika czy pracownik musi użyć linki czy może ją obejść? Jak to wyglada ,bo ucze sie na Bhp i jestem zainteresowany jak wyglada ten stelaż stanowiskowy. (2018-11-22)

W.Gudalewicz: Do Ewki: Przyznam, że Ewka ma propozycję i też ma rację. Utworzyć w naszym kraju Samorząd Zawodowy i takie działanie jest zasadne, gdyż wówczas nastpiłaby integracja w szystkich istniejących i działających stowarzyszeń behapowskich w naszym kraju. Uwaga! pod warunkiem, że uprzednio należałoby zorganizować spotkanie tych ww. społecznych organiacji. (2018-09-19)

Ewka: Mam pomysł na integrację. Samorząd zawodowy słuzby bhp. Tyle w temacie. (2018-09-18)

Do niektóryh: Moim zdaniem, abo się szanujemy, albo się szczujemy. Jak masz jakiś pomysł o z integrowaniu służby bhp, to pisz a nie krytykuj, a jak krytykujesz, to uzasadniaj i tyle. (2018-09-17)

Ela: Dobrze by było powołać Międzymorskie Stowarzyszenie Pracowników Ochrony Zdrowia w środowisku Pracy objęło by ono Morze Beringa Morze Północne i Morze Jońskie. Morze Beringa jako że wszystkich negatywnie do tego stowarzyszenia można by było zatrudniać w Obłaszcz Kamczackim. Natomiast zarząd mógłby pracować nad Morzem Jońskim, Po prostu im sie należy. Natomiast Morze Północne tylko dlatego żeby nie doszło do rozszerzenia na Ocean Polarny. (po prostu nie lubię białych niedżwiedzi. (2018-09-16)

"człowieku": nie zamęczaj siebie i innych. A co z niegdysiejszym pomysłem ogólnopolskiego zebrania-festiwalu wszystkich behapowców na stadionie narodowym? (2018-09-16)

W. Gudalewicz: Wracając do wywołanej przeze mnie wypowiedzi na tym forum dyskusyjnym uyworzenia - (nazwa robocza) tj. Europejskie Stowarzyszenie Pracowników Wykonujących Zdania Związanych z Ochroną Zdrowia i Życia Osób Zatrudnionych "BHP". Gdyż wydaje mi się, że aby utworzyć to ww. i zainicjowane przeze mnie Europejskie Stowarzyszenie, to w pierwszej kolejności musielibyśmy się z integrować - oznacza, że musielibyśmy się zjednoczyć. Na przykład znane mi są i zapewne Wam również 6 istniejących stowarzyszeń, które w swych statutach mają zawrty zapis np. ochrona zatrudninych i zapewne są i inne organizacje zajmujące się tą problematyką! A więc musielibyśmy wybrać z tych ww. stowarzyszeń po trzech przedstawicieli i zorganizować spotkanie a następnie utworzyć jednolity twór o nazwie np. "Polska Federacja Stowarzyszeń Ochrony Zdrowi i Życia oraz Bezpieczeństaw i Higieny Pracy" wskrócie PFSOZiŻ oraz BHP, a następnie do opracowania projektu statutu i regulaminów. W następnym w pisie nastąpi omówienie ciąu dalszego. (2018-09-16)

Kowalski Jan: Anastazja ty dalej nie rozumiesz tego,że należy pisać i mówić poprawnie o pełnej nazwie jakim ma być przyszły samorząd zawodowy pracowników służby bhp, anie jakiś samorząd bhp. Poza tym praca w służbie bhp nie jest pracą niewolniczą i nikt nikogo do niej nie zmusza. Powinni tę pracę wykonywać tyko najlepsi spośród najlepszych anie przypadkowe osoby nastawione na zysk za byle jaką pracę, albo tyko za obecność w pracy. Proponuję ci zmienić profesję i to natychmiast, jeżeli nie zmienisz swego podejścia do tego co robisz i jak to robisz. (2018-09-15)

Anastazja: Samorzad bhp nigdy nie powstanie a bhp to będzie podłe zajęcie zarobkowe (2018-09-15)

wierzący: Do Ewka: A ja jestem pewien,że samorząd bhp nigdy nie powstanie! (2018-09-12)

pesymista: Pozwoliłem sobie skopiować Pana wpis odnośnie powołania europejskiego stowarzyszenia i zarchiwizować. Aby wspomnieć za kilka lat o tym pomyśle lub w przyszłości fakcie istnienia. Mam nadzieję, że ma Pan dobre kontakty z zagranicznymi organizacjami, które też podzielą Pana inicjatywę. (2018-09-11)

pesymista: Panie Wacławie z całego serca życzę wytrwałości w dążeniu do utworzenia Europejskiego Stowarzyszenia. Gratulacje, to postawa godna naśladowania. ;) (2018-09-11)

W. Gudalewicz: Do życzliwego: Bardzo dziękuję za ciepłe słowa w stsunku do mojej osoby i jestem wdzięczny za życzliwość z tego powodu. Mam nadzieję i zapewniam, że o ile mi zdrowie pozwoli, to poczynię działania w kierunku zjednoczenia te wszystkie społeczne organizacje działające w zakresie ochrony zdowia i życia oraz bezpieczeństwai higieny pracy a następnie będę dążył do utworzeniae Europejskiego Stowarzyszenia, w tym zakresie. A jak i w jaki sposób będę do tego przedsięwziecia będę dążył o szczegółach poinformuję w odpowiednim czasie. PS. Chciałbym jednak tym wszystkim nniedowiarkom i krtykom udowodnić, że nie tylko już dokonałem tego o czym wspomniano, ale jako zaangażowany już emeryt chcę udowodnić, że jest to możliwe do osiągnięcia. Mimo wszystko wszystkich pozdrawiam! (2018-09-11)

władza zarządu: ............ ??? (2018-09-11)

Ewka: Mam nadzieję ze samorząd zawodowy bhp zostanie powołany wraz z zmianą Władz zarządu tj w 2019 r (2018-09-11)

życzliwy: Panie W. Gudalewicz: Życzę panu dużo zdrowia i wytrwałości co najmniej jeszcze przez 20 lat w staraniach o samorząd zawodowy pracowników służby bhp. Życzę także żeby się spełniły te moje życzenia. (2018-09-11)

Ferdek: Twój głos jest nie ważny w naszych poważnych dyskusjach. Zapisz się do ratowników! (2018-09-11)

dla was: nikt ważny: "Gdzieś tutaj ktoś napisał, że Ratownicy medyczni dążą do utworzenia samorządu zawodowego. I tu mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że ich zawód jest o szczególnym znaczeniu społecznym - ratują życie i zdrowie, tak jak lekarze. Ale nijak ma się porównanie tutaj do służby bhp.., zawód jak zawód, bez odpowiedzialności. Tutaj najpierw powinno się pomyśleć o nadaniu służbie bhp odpowiednich narzędzi ustawowych, a potem zwiększyć ich odpowiedzialność za stan bhp u pracodawców. Tak naprawdę służba bhp ma tylko obowiązki, a odpowiedzialność (283K.p. i 220K.k.) ponosi pracodawca. Nasz status obecnie nie pasuje do realiów panujących w RP i EU. Po uporaniu się z tymi powyższymi.., można przystąpić do rozmów o samorządzie zawodowym. Pytanie, czy służba BHP chce mieć większą odpowiedzialność niż ma? np można zmienić 212 K.p. i dodać: ""PRZY WSPÓŁPRACY ZE SŁUŻBĄ BHP" organizować stanowiska pracy zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy;" (2018-09-10) (2018-09-11)

Obiektywny: Odczepcie się od tego Gudaleicza -facet zrobił wielką rzecz, tylko trzeba te środowiska pielęgmować i wspierać. A w tym środowisku behapowskim tak jest,że - nie szanujemy się tylko krytykujemu i wyśmiewamy się jeden z dugiego. Powodzenia. (2018-09-10)

W.Gudalewicz: Do kolego Świerzego: kolega pisze,że utworzenie Samorządu Zawodowego Służby BHP nie jest takie proste do zrealizowania. Zgadzam się,że droga do zrealizowa-nia nie jest prosta a jest trudna lecz możliwa! Wspomnę tylko,że ja onego czasu poświęciłem ponad 10 lat na to, aby utworzyć to OSPSBHP i pomimo tego, że rzucano mi kłody pod nogi np. ze strony Ministerstwa Pracy, CIOP a w Inspekcji Pracy - mówiono mi, abym puknął się w głowę, (lecz nie ze strony behapowców), jednak nie poddałem się i swego dopiąłem, że to OSPSBHP powstało i funkcjonuje do dziś. Kolego Kajetanie; kolegi wpis jest niedorzeczny i dobrze by było jakbyśmy się spotkali i sobie wyjaśnili niektóre wątki a obmawianie kogoś, z którym się nie rozmawiano jest wysoce niestosowne. Pozdrawiam. Natomiast ja jestem za inicjatywą utworzenie Samorządu Zawodowego behapowców,które po pewnym czasie powstanie Doceniam również osoby, które tę inicjatywę zapoczątkowali - nie poddawajcie się. Też pozdrawiam. (2018-09-09)

Kajetan: Niejaki W. Gudaewicz założył konkurencyjny wątek do wątku pt.: samorząd zawodowy, po to by agitować do swojego kolejnego pomysłu. Myślę,że nikt się nie da nabrać na jałową dyskusję z tym panem. No bo i po co? Wszyscy go dobrze znają od strony jego nieudanych działalnościach w organizacjach BHP, które sam stworzył i za niedługo opuścił .Niejaki W. Gudaewicz założył konkurencyjny wątek wobec wątku pt.: samorząd zawodowy, po to by agitować do swojego kolejnego dziwnego pomysłu. Myślę,że nikt się nie da nabrać na jałową dyskusję z tym panem. No bo i po co? Wszyscy go dobrze znają od strony jego nieudanych działalnościach w organizacjach BHP, które sam stworzył i za niedługo opuścił. A teraz czas na samorząd bhp, jak twierdzi niejaka Monika, która na pewno się nie doczeka nazwy samorząd bhp. Jakaś paranoja. (2018-09-09)

W.Gudalewicz: No jak zwami można dyskutować, jeżeli nie podajecie swojego imienia i nazwiska - można się niezgadzać i krytykować, ale z kim? - z anonimami! Mógłbym używać argumentów, ale z kim? (2018-09-08)

autor "K": Pnie W. Gudalewicz o jakim środowisku BHP pan piszesz? Nie ma takiego określenia. Nawet używając takiego niewłaściwego skrótu myślowego nie przystoi to panu. Samo określenie BHP jest zbyt ogólnikowe i nie może być użyte w każdej sytuacji zwłaszcza przez osoby posiadające kwalifikacje inspektora, st. inspektora ds. bhp. Tak samo jak przez specjalistę, st. specjalistę, czy gł. specjalistę ds. bhp. O tym każdy oświecony tzw.”behapowiec” powinien wiedzieć i nie zapominać. A tak na marginesie to istnieją stowarzyszenia, które zajmują się sprawami bhp oraz samorządy zawodowe, które się zajmują wyłącznie sprawami swoich obowiązkowo zrzeszonych członków w konkretnym zawodzie. (2018-09-08)

przeciwnik: Panie W. Gudalewicz: Nic nie wyszło z reformą systemu ochrony pracy i nic na razie nie wychodzi z utworzeniem samorządu zawodowego.To po co ta cała szopka z pańskiej strony. (2018-09-08)

W. Gudalewicz: Ewka w zupełności ma rację, że w w śródowisku BHP powinien znaleźć się także Związek Zawodowy Inżynierów i Techników Bezpieczeństwa I Higieny Pracy a także inni behapowcy będące zrzeszeni w pozostałych stowarzyszeniach behapowskich. Moim zdaniem powinniśmy się zintegrować a następnie zastanowić się nad tworzeniem Samorządu Zawodowego. (2018-09-08)

W.Gudalewicz: Witam wszystkich blogowiczów korzystających z tegoż forum dyskusyjnego udostępnionego grzecznościowo przez redakcję "ATEST". Przyznam, że ja również od czasu do czasu zaglądam na to forum dyskusyjne i czytuję wpisy, które są zapewne są wpisywane przez behapowców -(lecz mam wątpliwość czy te wpisy dokonują behapowcy?). Niektórzy wpisują niedorzeczności a przy tym nie podają swojego imienia i nazwiska i to jest zastanawiające czy to są behapowcy? Wypisywanie różnych bredni i mącenia oraz robienia zamieszanie w swoim środowisku jest nieprzyzwoite i naganne!!! Nie będę dawał przykładów, gdyż zapewne każdy czytający swoje zdanie, na dany choćby na temat tworzenia samorządu zawodowego! Np. moje zdanie odnoszące się do inicjatywy tworzenia samorządu zawodowego jest pozytywnei pozytywnie odnoszę się do osób,którzy to czynią i piopierają Nie mniej jednak ja uważam, że to przdsięwzięcie nie jest takie proste do zrealizowania a w szcególności przy takich wpisach, jakie pojawiają się na tym forun duskusyjnym, ale jest możliwe do zrealizowania. (2018-09-05)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2018

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 31932446