ATEST Ochrona Pracy

22 stycznia 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Wypadek podczas otwierania bramy zakładowej.

Liczba wpisów: 11.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

powtórka: ""najprzód": zespół powinien podjąć przeprowadzenie postepowania powypadkowego w wyniku którego (być może, że) dojdzie do jakiejś tam konkluzji. (2018-08-26)" (2018-08-28)

Paproch: Janusz: "nie ma świadka zdarzenia, o zaistniałym fakcie poinformował mnie osobiście: - kiedy o której z rana zaraz po zdarzeniu? to są ważne fakty na które zespół musi zwrócić uwagę... (2018-08-28)

tak na..: Dlaczego ma nie dostać 100% wynagrodzenia za przepracowane dni? Dostanie 100% wynagrodzenia. (2018-08-28)

ktoś: Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to zdarzenie nie zdarzyło się w zakładzie. Nie uznałbym tego wypadku za wypadek przy pracy z powodu braku świadków wypadku. To że on tak powiedział lekarzowi to nic nie znaczy. Wybór należy podjąć po przeprowadzeniu postępowania. Każdy może się leczyć na kręgosłup i jak pogorszy się jego stan powiedzieć, że to stało się w pracy podczas jakiejś tam czynności. Żeby to potwierdzić powinien poinformować swojego przełożonego, czym nie dopełnił obowiązku wynikającego z przepisów. (2018-08-28)

Janusz: Poszkodowany nie ma świadka zdarzenia, o zaistniałym fakcie poinformował mnie osobiście, ale że zgłasza to jako wypadek poinformował mnie po kilku dniach po analizie zdarzenia i po konsultacji u lekarza, który zapytał go gdzie zdarzenie miało miejsce. Myślę, że magazynierowi chodzi bardziej o uznanie zdarzenia za wypadek przy pracy ponieważ wówczas dostanie 100% pensji. Natomiast brama jest najzwyklejsza w świecie, wystarczy ją tylko popchnąć i sama się otwiera. (2018-08-28)

Pytanie 3: Czy może były to wrota piekielne. Bo to zmienia powstać rzeczy (2018-08-28)

A: 2 - pytanie, czy poszkodowany w związku z chorobą mógł wykonywać czynność, która mogła spowodować uraz? Może miał przeciwwskazania od LMP, co w jego przypadku choroby spowodowały przeciążenie układu szkieletowego? To trzeba ustalić ;) (2018-08-28)

ktoś: Janusz" "Magazynier od kilku lat choruje i leczy się na kręgosłup." Przyczyny wew. występujące obok przyczyny zew. nie dyskwalifikują zdarzenia, jeżeli obok nich występuje przyczyna zew. (sprawcza) (2018-08-28)

behapowiec: A kolega Janusz, to myśli, że po napisaniu kilku zdań forumowicze dokonaja klasyfikacji, czy jest to wypadek przy pracy? Za dużo niewiadomych, za mało informacji żeby to zrobić. 1 sprawą powinno być ustalenie, czy poszkodowany ma jakiegoś świadka pośredniego, któremu np. w dniu i z rana (po zdarzeniu) powiedział, że coś mu się stało podczas otwierania bramy. I to tyle na początek, a to wierzchołek ustaleń w tym konkretnym przypadku wypadku. Powodzenia w ustalaniu okoliczności. (2018-08-28)

"najprzód": zespół powinien podjąć przeprowadzenie postepowania powypadkowego w wyniku którego (być może, że) dojdzie do jakiejś tam konkluzji. (2018-08-26)

Janusz: Magazynier będąc najszybciej w pracy ma za zadanie otworzyć bramę wjazdową do zakładu jeśli wcześniej nie zrobi tego ochrona zakładowa. Brama jest dwuskrzydłowa szerokości około 8 m. Magazynier od kilku lat choruje i leczy się na kręgosłup. Podczas otwierania bramy coś zabolało pana magazyniera w kręgosłupie. Po dwóch tygodniach pobytu na zwolnieniu lekarskim magazynier zgłosił to zdarzenie jako wypadek przy pracy. Czy powinienem uznać to zdarzenie za wypadek czy jest to raczej próba wymuszenia? (2018-08-26)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2018

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 31918382