ATEST Ochrona Pracy

22 marca 2018 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: I Forum BHP

Liczba wpisów: 50.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

jeden Maciej: Instrukcja obróbki skrawaniem ziemniaka jest bardzo przydatna i żadna to pseudoreklama kartofla. (2017-11-14)

Szmondas: I na tym forum znowy klapa jak na porzednim. Ten sam temat klepany przez tych samych niedouczonych prelegentów (2017-10-31)

OSP: Zenek - my tez wstydzimy się za panów od samorządu, ale nie oceniajmy całej organizacji na przez pryzmat dwóch osób. Jest nas blisko trzy tysiące, a w tak dużej grupie zawsze jakieś czarne owce mogą się trafić. (2017-10-29)

czyżby?: "Zenek: /.../ Byłem widziałem /.../ (2017-10-29)" (2017-10-29)

Zenek: Właśnie I forum to była patologia. Byłem widziałem i sie teraz wstydzę. Na coś takiego więcej nie jadę. Po prostu wstyd (2017-10-29)

Zdenek Haska: Młody: Wacek to jest Wacek, a nie żaden jego kolega. (2017-10-29)

Młody: A kto to jest ten Wacek,jak pisze kolega Wacka? (2017-10-26)

ciuciubabka: Szanowni Państwo!. Na tym „I FORUM BHP” a właściwie w panelu 2 - zabrakło omawiania bardzo ważnego tematu jakim jest występująca patologia w służbie bhp. Chciałem zauważyć,że nie ma czegoś takiego jak zawód bhp, samorząd bhp itp. Mam także wątpliwości co do określenia I Forum BHP, ale to tak bardzo mnie nie razi tak jak wcześniej wymienione określenia. Nie zajmowano się zjawiskiem patologii, nie próbując poznać jej przyczyn i możliwości jej zwalczania w obecnym stanie prawnym. Niektórzy nawet uwierzyli, że lekiem na całe zło w służbie bhp jest samorząd zawodowy. Jednak nie znajduje takie stwierdzenie potwierdzenia, które jest na ogół fałszywym stwierdzeniem, ponieważ w wielu istniejących samorządach zawodowych zaufania publicznego występuje także patologia trzeba jednak przyznać,że w małych lub nawet mikro rozmiarach, bo możliwości jej wystąpienia są jednak ograniczone. Konkluzja moja jest taka, że trzeba dyskutować, ale dyskusja musi być prowadzona umiejętnie, by przedstawiane w niej użyte argumenty zdobywały stopniowo przekonanie dotąd u osób nieprzekonanych i poparcie całego środowiska. Muszą to być rozwiązania zaproponowane w projekcie przyszłej ustawy, które znajdą zrozumienie u większości zainteresowanych osób, które pozdrawiam. (2017-10-26)

Rek: Co to jest sworzeń i do czego służy? (2017-10-26)

JO: Do niego to podobne nie chce juz brzydko powiedzieć (2017-10-25)

kolega Wacka: Nie dajcie się wkręcać. "Młody" to przecież stary Wacek G. (2017-10-25)

JO: Zegnaj młody i butny nikt nie mówi ,że jesteś głupi po prostu mało do świadczyłeś ,a w szczególnie od ludzi w stowarzyszeniu chorych na władze i to oni chcą dla własnej chuci wprowadzić samorząd myśląc ,ze wiecznie bedą żyć a pro po znałem takich. (2017-10-25)

MŁODY: To,że jestemm młody to nia świadczy o tym, że jstem głupi tak jak poniżej wpisjący się na tym forum dyskusyjnym - wstyd! Też kiedyś byłeś młody i przypomnij sobie jeden z drugim ile blędów popełniłeś a ile jeszcze popełnisz? Moim zdaniem samorząd zawodowy jest niezbędny, aby oczyścić to środowisko i spowodować, aby skutecznie kontrolować behapowców i doprpwadzić by odpowiadali za nierzetelnie wykonywanie zadań określonych w roporządzeniu o służbie BHP. No i co zatkało jednegp i drugiego masz coś jeszcze coś do poiedzenia? żegnam i dowidzenia. (2017-10-25)

purysta: "M.S.: /.../ żeby nie internet, to byś nie znał nawet znaczenia tego słowa. (2017-10-24)" - - - - Najpierw trzeba dostrzec istnienie konkretnego słowa, a dopiero później można poznawać jego znaczenie. (2017-10-24)

JO: Młody chociaż jarzysz po co Ci samorząd .Wydaje mi sie,że nawet nie wiesz oco w tym chodzi . (2017-10-24)

Stanisław Lem: "Gdyby nie internet, nigdy bym się nie dowiedział, że na świecie jest tylu kretynów". (2017-10-24)

M.S.: To jest forum, więc zachowaj swoje purystyczne zapędy w innych dziedzinach! Bez przesadyzmu moi drodzy! Wielki purysta się znalazł, żeby nie internet, to byś nie znał nawet znaczenia tego słowa. (2017-10-24)

purysta: "Młody", czas dojrzeć i zanim się zestarzejesz - nauczyć się poprawnie pisać. Pierwszy trening - przeczytaj "sam siebie". W następnej kolejności warto nauczyć się pisać sensownie. Gdy to okaże się nieosiągalne - warto zamilczeć. (2017-10-24)

Młody: Odpowiednie osoby naprawdę coś robią i poświącają swój czas,na rzecz utworzenia samorzadu zawodowego a tak naprawdę robia to dla dobra wszystkich behapowców. A tak czytam na tym forum dyskusyjnym większość nic nie wnosi dla tego środowiska tylko krytykują i tyllko krytykują i powstaje pytanie czy to są głupcy czy wariaci, które nic nie wnoszą i tylko nie,nie. Jak powstanie samorząd zawodowy a powstanie wcześniej czy później, to muszą do niego przynależeć, a jal nie tożegnaj w zawodzie behapowca. Mo pokaż jeden z fugim co zrobiłeś na rzecz bwhpowców i czy masz jakieś pomysły a nawet nie wywiazujesz się z zadań, o których mowa w rozporządzeniu o służbie bhp a na tym forum się tylko mądzysz i tyle, (2017-10-24)

margines: "uczestnik: /.../ tak naprawdę niczego nowego to ”I Forum” do debaty publicznej o samorządzie nie wniosło. /.../ (2017-10-24)" - - - - Wątek tematyczny (i panel dyskusyjny) samorządu był na I Forum z założenia marginalny i wmontowany tylko po to, aby PRZY tej OKAZJI ujawnić miałkość tego zagadnienia w wykonaniu jego pomysłodawców. PS. "Hodowcy", czyli wysiadywacze tego kukułczego jaja sami się pogubili. (2017-10-24)

uczestnik: Witam serdecznie Szanowne Państwo! Chcąc przyłączyć się do tych osób, które wypowiadają się merytorycznie w sprawie samorządu zawodowego służby bhp dodam tylko,że każdy ma prawo wiedzieć co grupka entuzjastów utworzenia samorządu zawodowego służby bhp przygotowuje za plecami większości tzw.”behapowców”, których w przyszłości taka ustawa miała by dotyczyć, a właściwie jej projekt - jakie powinien zawierać rozwiązania. Nie może być tak,że tak jak to miało miejsce na „I Forum” jego prelegenci zupełnie nie przygotowani do udziału w panelu 2 wypowiadali wyłącznie utarte hasła i wyświechtane slogany typu wszyscy razem, bo w jedności siła, albo samorząd może więcej niż stowarzyszenie i będzie godniej bronił nasze interesy przed administracją? „I jakieś tam jeszcze”. To wywołało tylko niesmak wśród wielu uczestników i brak zadowolenia z uczestnictwa, bo tak naprawdę niczego nowego to ”I Forum” do debaty publicznej o samorządzie nie wniosło. Pozdrawiam. (2017-10-24)

oburzony: Gdańsk i Rzeszów Zielona Góra i południe (2017-10-21)

zrzeszony: \"I Forum\" to już historia. Pytanie jakie wnioski z niej na przyszłość i kto je umiejętnie wyciągnie? (2017-10-20)

jo: Brawo Szymon jestes wielki nareszczcie coś ciekawego pozdowienia z Ostrowa (2017-10-17)

Szymon: Wstyd to tylko dla Panów: z Gdańska i z Krakowa, którzy z uporem maniaka lansują idee samorządu. By coś proponować, to trzeba mieć wiedzę i argumenty a nie butę połączoną z arogancją i całkowitym oderwaniem od rzeczywistości. (2017-10-17)

widownia: To może być ciekawe, gdy chętni na splendory będą się zachwalać. Tylko później - ani beeee, ani meeee, ani qqryq. (2017-10-16)

Wstyd: Pierwsze forum i ostatnie tchnienie zarządu głównego. (2017-10-15)

Longin: Niektórzy zwrócili uwagę,że dyskusja o samorządzie zawodowym służby bhp na różnych forach trwa od 6 lat. Drugi etap to czas 14 lat na złożenie projektu ustawy w sejmie i z szybką ścieżką legislacyjną. Czyli jak dobrze pójdzie to będzie szansa na samorząd być może za jakieś 20lat. W tym czasie mają powstać na nowo napisane Kodeksy pracy (indywidualny i zbiorowy) i rozporządzenie ws. służby bhp, a zanadrzu nowa Konstytucja IV RP w następnym rozdaniu po wyborach parlamentarnych, co może okazać się jednak rzeczywistością. (2017-10-12)

kliknij tutaj: https://youtu.be/misdgqn6Eas (2017-10-10) (2017-10-12)

MAZ: a gdzie znależć moża relację z forum bhp? (2017-10-12)

Zdzinek: Jednak jest zapotrzebowanie na bajki dla dorosłych ! (2017-10-12)

lelum polelum: Jest temat, jest dyskusja, są uczestnicy, jest z tego niezła kaska. Nie wolno tego tematu zaniechać skoro przynosi przynajmniej korzyści materialne, trzeba dalej organizować seminaria, fora dyskusje itp. itd. Pozdrawiam ! (2017-10-12)

mama mija: Jeszce raz wyszło na to,że utworzenie samorządu służby bhp, jak na razie to czysta fanaberia. (2017-10-12)

gość: Chciałem wyrazić swoją opinie na temat Panelu 2, I Ogólnopolskiego Forum Służby BHP dot. samorządu zawodowego pracowników służby bhp. Powiem wprost jestem mocno zawiedziony tą dyskusją na tym panelu, ponieważ była ona powtórką z Poznania z tym,że dla szerszego grona uczestników. Liczyłem znacznie na więcej informacji udzielonych przez prelegentów, a w szczególności na informację p. Waldemara Dudka, który powinien zapoznać uczestników forum z projektem ustawy o samorządzie, bądź głównymi jej założeniami, co do: struktury, kompetencji władz, sądu dyscyplinarnego, praw i obowiązków członków samorządu. Nic z tego nie miało miejsca. Liczyłem też, że pan dr. Paweł Antkowiak ma więcej do powiedzenia na temat samorządu zawodowego służb bhp, np. jak to wygląda w państwach członkowskich UE, czy w ogóle istnieją takie samorządy, jeżeli tak to w jakich konkretnych państwach, jak długo działają i na jakiej podstawie prawnej są te samorządy tworzone? Tego po prostu zbrakło. Stąd moim zdaniem nikłe zainteresowanie tym tematem w debacie publicznej. (2017-10-12)

członek OSPSBHP: Niestety całe środowisko”behapowskie” nie popiera inicjatywy OSPS BHP, które jest gospodarzem i organizatorem I Ogólnopolskiego Forum Służby BHP, a prelegentami Panelu 2 byli: p.p. Jerzy Witczak, Waldemar Dudek, Marek Nościusz oraz dr. Paweł Antkowiak. Forum to według mnie nie spełniło oczekiwań uczestników. Trudno więc zaliczyć go do w pełni udanych. Nie podano informacji, kiedy OSPS BHP przystąpi do dalszego etapu działania, np. omówienia podstawowych dokumentów dot. samorządu,a konkretnie projektu ustawy wraz z jej uzasadnieniem i kiedy ewentualnie nastąpić może skierowanie tej ustawy do sejmu i jaka to będzie droga legislacyjna. (2017-10-11)

Hirek: Szanowni Państwo! Oglądnąłem i wysłuchałem relacje w internecie z Panelu 2, I Ogólnopolskiego Forum Służby BHP dot. samorządu zawodowego i cóż można powiedzieć, rozczarowanie. Narracja kilu panów prelegentów nie przekonała mnie, ale nie tylko mnie bo na sali były też takie osoby nieprzekonane, o potrzebie utworzenia samorządu zawodowego. Jedynie wystąpienie p. dr Pawła Antkowiaka uważam za obiektywne i ciekawe. Natomiast pozostali prelegenci w szczególności p. W. Dudek i M. Nościusz w swoich wystąpieniach nawiązali do stereotypowych wypowiedzi mającej czysty charakter agitacji mówiąc na przysłowiową okrętkę. Nic konkretnego nie padło na temat planu prac obecnego stanu przygotowań a w szczególności na temat projektu ustawy o samorządzie zawodowym służby bhp, można wyciągnąć nawet fałszywy wniosek,że samorząd zawodowy jest powoływany między innymi po to,by bronił pracowników firmy przed skutkami błędów „behapowców”. Jest to być może kuriozum, ale nie można tego odebrać inaczej. (2017-10-10)

Jovita: Żeby było wszystko jasne to napisała inna Jowita (czyli Jovita). (2017-10-08)

Jowita: Jowita: Ten skrót dotyczy relacji z seminarium z 6. czerwca 2017r., który odbył się w Poznaniu. Natomiast nie dotyczy "I Forum" w żadnym razie, chociaż występują jako prelegenci ci sami główni prelegenci. (2017-10-08)

Jowita: Uprzejmie informuję zainteresowanych,że w internecie pojawiła się relacja z „I Forum” p. Agaty Wanowicz z OSPS BHP Oddział Rzeszów, z której można się dowiedzieć w skrócie o przebiegu tego forum. Zachęcam do zapoznania się z tą relacją. (2017-10-08)

mama mija: Życzę dużo zdrowia inicjatorom pomysłu utworzenia samorządu zawodowego, ale nie wierzę,że coś potrafią zrobić w tym temacie. (2017-10-08)

myślący: Chciałbym się dowiedzieć ilu było faktycznie uczestników tego forum i ilu z nich zabrało głos w dyskusji i jakie głosy się pojawiały np. za czy przeciw samorządowi? Proszę pisać na temat, a nie robić sobie kpin i drwin z poważnej dyskusji, ponieważ nie wszyscy dyskutujący na forum mogli wziąć udział w "I Ogólnopolskim Forum". Czekam na ciekawe wpisy i pozdrawiam. (2017-10-08)

tata kurka: Niejacy p.p. Dudek i Nościusz, to zwykli agitatorzy i propagandziści. Tak nazywano kiedyś takie osoby w słusznie minionych czasach, czyli za PRL. Widać jak się starają i co mają do powiedzenia na temat samorządu. A że nie mają nic konkretnego do powiedzenia, to dryfują i dalej brną w zaułek bez wyjścia. Rozbudzili oni bowiem nadzieję na nową organizację zawodową "wśród tylko niektórych naiwnych behapowców", którzy dali się zwieść ich do dzisiaj nie realnym pomysłom. Pozdrawiam. (2017-10-08)

Forumowicz: Szymon, w takim razie przepraszam za wypowiedź. Co do samorządu, bardzo ciekawe było przedstawienie przez dr Pawła Antkowiaka możliwych sposobów jego utworzenia oraz plusy i minusy takiego samorządu. Jeżeli chodzi o wypowiedzi twórców Waldemara Dudek i Marka Nościusz to faktycznie mam wrażenie że od 6 lat słyszę to samo. Tak w wielkim skrócie podczas debaty pierwszy z panów odczytał z kartki przemówienie o potrzebie powołania samorządu, a drugi skupił się na obowiązkowych konferencjach i szkoleniach dla członków samorządu. Reasumując widać było zdecydowaną niechęć środowiska do tego pomysłu. Wydaje mi się, że to nie jest dobry czas, albo osoby do tworzenia samorządu. (2017-10-07)

Ryży: Do Róży; Ryży. Nie ma już na co czekać. Wiadomo od samego początku już było,że samorządu nie \"budiet\", bo samorząd to ściema i temat zastępczy i ucieczka od rzeczywistych problemów w służbie bhp. (2017-10-07)

Róży: Moim zdaniem to na tym forum nie wydarzyło się nic nowego, co by zasługiwać mogło na uwagę. Czyli Szanowni Państwo! Jak zawsze trzeba cierpliwie czekać. Tylko pytanie jeszcze na co? (2017-10-07)

zaingażowany: Może ktoś z uczestników wreszcie uchyli rąbka tajemnicy, co tam się wydarzyło w sprawie samorządu.Nie wierzę,że nie znajdzie się nikt odważny. (2017-10-07)

:-): Wybierz Oddział Centrum. Tam jest Wacek Gudalewicz. (2017-10-06)

SZymon: Drogi Forumowiczu... coś się pomyliło Tobie... nie krytykuję - tylko pytam. A pytać zawsze wolno, bo nie zawsze można wszędzie bywać. (2017-10-06)

Forumowicz: Szymon trzeba było przyjechać. Jak byłoby kiepdko to już pojawiałyby się wpisy, a skoro ich nie ma to znaczy ze nie ma co krytykować :) Mnie osobiście zaskoczył panel o samorządzie, a bardziej niechec dużej większości uczestników do tworzenia tego projektu. Organizacja przedsięwzięcia na wysokim poziomie. Nawet postanowiłem zapisać się do oddziału w Warszawie, ale podobno mogę wybrać jeden z dwóch i tu potrzebuje pomocy. (2017-10-06)

SZymon: Ciekawe jak tam po obradach forum - jakaś cisza zapanowała... Pewnie sukces pełen ??? (2017-10-06)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2018

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 29057115