ATEST Ochrona Pracy

20 października 2017 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: I Forum BHP

Liczba wpisów: 27.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

jo: Brawo Szymon jestes wielki nareszczcie coś ciekawego pozdowienia z Ostrowa (2017-10-17)

Szymon: Wstyd to tylko dla Panów: z Gdańska i z Krakowa, którzy z uporem maniaka lansują idee samorządu. By coś proponować, to trzeba mieć wiedzę i argumenty a nie butę połączoną z arogancją i całkowitym oderwaniem od rzeczywistości. (2017-10-17)

widownia: To może być ciekawe, gdy chętni na splendory będą się zachwalać. Tylko później - ani beeee, ani meeee, ani qqryq. (2017-10-16)

Wstyd: Pierwsze forum i ostatnie tchnienie zarządu głównego. (2017-10-15)

Longin: Niektórzy zwrócili uwagę,że dyskusja o samorządzie zawodowym służby bhp na różnych forach trwa od 6 lat. Drugi etap to czas 14 lat na złożenie projektu ustawy w sejmie i z szybką ścieżką legislacyjną. Czyli jak dobrze pójdzie to będzie szansa na samorząd być może za jakieś 20lat. W tym czasie mają powstać na nowo napisane Kodeksy pracy (indywidualny i zbiorowy) i rozporządzenie ws. służby bhp, a zanadrzu nowa Konstytucja IV RP w następnym rozdaniu po wyborach parlamentarnych, co może okazać się jednak rzeczywistością. (2017-10-12)

kliknij tutaj: https://youtu.be/misdgqn6Eas (2017-10-10) (2017-10-12)

MAZ: a gdzie znależć moża relację z forum bhp? (2017-10-12)

Zdzinek: Jednak jest zapotrzebowanie na bajki dla dorosłych ! (2017-10-12)

lelum polelum: Jest temat, jest dyskusja, są uczestnicy, jest z tego niezła kaska. Nie wolno tego tematu zaniechać skoro przynosi przynajmniej korzyści materialne, trzeba dalej organizować seminaria, fora dyskusje itp. itd. Pozdrawiam ! (2017-10-12)

mama mija: Jeszce raz wyszło na to,że utworzenie samorządu służby bhp, jak na razie to czysta fanaberia. (2017-10-12)

gość: Chciałem wyrazić swoją opinie na temat Panelu 2, I Ogólnopolskiego Forum Służby BHP dot. samorządu zawodowego pracowników służby bhp. Powiem wprost jestem mocno zawiedziony tą dyskusją na tym panelu, ponieważ była ona powtórką z Poznania z tym,że dla szerszego grona uczestników. Liczyłem znacznie na więcej informacji udzielonych przez prelegentów, a w szczególności na informację p. Waldemara Dudka, który powinien zapoznać uczestników forum z projektem ustawy o samorządzie, bądź głównymi jej założeniami, co do: struktury, kompetencji władz, sądu dyscyplinarnego, praw i obowiązków członków samorządu. Nic z tego nie miało miejsca. Liczyłem też, że pan dr. Paweł Antkowiak ma więcej do powiedzenia na temat samorządu zawodowego służb bhp, np. jak to wygląda w państwach członkowskich UE, czy w ogóle istnieją takie samorządy, jeżeli tak to w jakich konkretnych państwach, jak długo działają i na jakiej podstawie prawnej są te samorządy tworzone? Tego po prostu zbrakło. Stąd moim zdaniem nikłe zainteresowanie tym tematem w debacie publicznej. (2017-10-12)

członek OSPSBHP: Niestety całe środowisko”behapowskie” nie popiera inicjatywy OSPS BHP, które jest gospodarzem i organizatorem I Ogólnopolskiego Forum Służby BHP, a prelegentami Panelu 2 byli: p.p. Jerzy Witczak, Waldemar Dudek, Marek Nościusz oraz dr. Paweł Antkowiak. Forum to według mnie nie spełniło oczekiwań uczestników. Trudno więc zaliczyć go do w pełni udanych. Nie podano informacji, kiedy OSPS BHP przystąpi do dalszego etapu działania, np. omówienia podstawowych dokumentów dot. samorządu,a konkretnie projektu ustawy wraz z jej uzasadnieniem i kiedy ewentualnie nastąpić może skierowanie tej ustawy do sejmu i jaka to będzie droga legislacyjna. (2017-10-11)

Hirek: Szanowni Państwo! Oglądnąłem i wysłuchałem relacje w internecie z Panelu 2, I Ogólnopolskiego Forum Służby BHP dot. samorządu zawodowego i cóż można powiedzieć, rozczarowanie. Narracja kilu panów prelegentów nie przekonała mnie, ale nie tylko mnie bo na sali były też takie osoby nieprzekonane, o potrzebie utworzenia samorządu zawodowego. Jedynie wystąpienie p. dr Pawła Antkowiaka uważam za obiektywne i ciekawe. Natomiast pozostali prelegenci w szczególności p. W. Dudek i M. Nościusz w swoich wystąpieniach nawiązali do stereotypowych wypowiedzi mającej czysty charakter agitacji mówiąc na przysłowiową okrętkę. Nic konkretnego nie padło na temat planu prac obecnego stanu przygotowań a w szczególności na temat projektu ustawy o samorządzie zawodowym służby bhp, można wyciągnąć nawet fałszywy wniosek,że samorząd zawodowy jest powoływany między innymi po to,by bronił pracowników firmy przed skutkami błędów „behapowców”. Jest to być może kuriozum, ale nie można tego odebrać inaczej. (2017-10-10)

Jovita: Żeby było wszystko jasne to napisała inna Jowita (czyli Jovita). (2017-10-08)

Jowita: Jowita: Ten skrót dotyczy relacji z seminarium z 6. czerwca 2017r., który odbył się w Poznaniu. Natomiast nie dotyczy "I Forum" w żadnym razie, chociaż występują jako prelegenci ci sami główni prelegenci. (2017-10-08)

Jowita: Uprzejmie informuję zainteresowanych,że w internecie pojawiła się relacja z „I Forum” p. Agaty Wanowicz z OSPS BHP Oddział Rzeszów, z której można się dowiedzieć w skrócie o przebiegu tego forum. Zachęcam do zapoznania się z tą relacją. (2017-10-08)

mama mija: Życzę dużo zdrowia inicjatorom pomysłu utworzenia samorządu zawodowego, ale nie wierzę,że coś potrafią zrobić w tym temacie. (2017-10-08)

myślący: Chciałbym się dowiedzieć ilu było faktycznie uczestników tego forum i ilu z nich zabrało głos w dyskusji i jakie głosy się pojawiały np. za czy przeciw samorządowi? Proszę pisać na temat, a nie robić sobie kpin i drwin z poważnej dyskusji, ponieważ nie wszyscy dyskutujący na forum mogli wziąć udział w "I Ogólnopolskim Forum". Czekam na ciekawe wpisy i pozdrawiam. (2017-10-08)

tata kurka: Niejacy p.p. Dudek i Nościusz, to zwykli agitatorzy i propagandziści. Tak nazywano kiedyś takie osoby w słusznie minionych czasach, czyli za PRL. Widać jak się starają i co mają do powiedzenia na temat samorządu. A że nie mają nic konkretnego do powiedzenia, to dryfują i dalej brną w zaułek bez wyjścia. Rozbudzili oni bowiem nadzieję na nową organizację zawodową "wśród tylko niektórych naiwnych behapowców", którzy dali się zwieść ich do dzisiaj nie realnym pomysłom. Pozdrawiam. (2017-10-08)

Forumowicz: Szymon, w takim razie przepraszam za wypowiedź. Co do samorządu, bardzo ciekawe było przedstawienie przez dr Pawła Antkowiaka możliwych sposobów jego utworzenia oraz plusy i minusy takiego samorządu. Jeżeli chodzi o wypowiedzi twórców Waldemara Dudek i Marka Nościusz to faktycznie mam wrażenie że od 6 lat słyszę to samo. Tak w wielkim skrócie podczas debaty pierwszy z panów odczytał z kartki przemówienie o potrzebie powołania samorządu, a drugi skupił się na obowiązkowych konferencjach i szkoleniach dla członków samorządu. Reasumując widać było zdecydowaną niechęć środowiska do tego pomysłu. Wydaje mi się, że to nie jest dobry czas, albo osoby do tworzenia samorządu. (2017-10-07)

Ryży: Do Róży; Ryży. Nie ma już na co czekać. Wiadomo od samego początku już było,że samorządu nie \"budiet\", bo samorząd to ściema i temat zastępczy i ucieczka od rzeczywistych problemów w służbie bhp. (2017-10-07)

Róży: Moim zdaniem to na tym forum nie wydarzyło się nic nowego, co by zasługiwać mogło na uwagę. Czyli Szanowni Państwo! Jak zawsze trzeba cierpliwie czekać. Tylko pytanie jeszcze na co? (2017-10-07)

zaingażowany: Może ktoś z uczestników wreszcie uchyli rąbka tajemnicy, co tam się wydarzyło w sprawie samorządu.Nie wierzę,że nie znajdzie się nikt odważny. (2017-10-07)

:-): Wybierz Oddział Centrum. Tam jest Wacek Gudalewicz. (2017-10-06)

SZymon: Drogi Forumowiczu... coś się pomyliło Tobie... nie krytykuję - tylko pytam. A pytać zawsze wolno, bo nie zawsze można wszędzie bywać. (2017-10-06)

Forumowicz: Szymon trzeba było przyjechać. Jak byłoby kiepdko to już pojawiałyby się wpisy, a skoro ich nie ma to znaczy ze nie ma co krytykować :) Mnie osobiście zaskoczył panel o samorządzie, a bardziej niechec dużej większości uczestników do tworzenia tego projektu. Organizacja przedsięwzięcia na wysokim poziomie. Nawet postanowiłem zapisać się do oddziału w Warszawie, ale podobno mogę wybrać jeden z dwóch i tu potrzebuje pomocy. (2017-10-06)

SZymon: Ciekawe jak tam po obradach forum - jakaś cisza zapanowała... Pewnie sukces pełen ??? (2017-10-06)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2017

Liczba odwiedzin: 27158350