ATEST Ochrona Pracy

29 maja 2017 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 190.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Zaniepokojony: Dziekuje Ci Realisto za glos rozsadku. (2017-05-24)

służba bhp: Uważam ,że osoby twardo stojące za samorządem powinny odejsć ze stowarzyszenia.O ile sie nie mylę do stowarzyszenia należeć powinny osoby ,które są pracownikami słuzby bhp ,a nie byli dyrektorzy Zastanówcie się . (2017-05-24)

Maciej: A kto robi te zamieszanie, jak nie sami forumowicze ciągnąc ten temat - "z uporem maniaka" Czy ktoś oficjalnie wypowiada się z władzy? No właśnie, jak to by napisał Zenek (2017-05-24)

Realista: Dalej z uporem godnym maniaka OSPSBHP brnie w "ślepą uliczkę"... Jest tyle ważniejszych problemów o których nie mówi się - a za pewien okres czasu obudzimy się z przysłowiową "ręką w nocniku". Sprawa samorządu to tylko temat zastępczy, który kieruje stowarzyszenie na złe tory. Niech wreszcie ci marzyciele oderwani od codziennej rzeczywistości wezmą się za problemy nurtujące środowisko a nie robią od bardzo długiego czasu zamieszanie z którego jak do tej pory nic nie wynikło... (2017-05-24)

Expert: A to wszystko po to aby podnieść kulturę bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwo pracy (2017-05-23)

laik.: Jaka służba bhp, takie jej stowarzyszenie,a jeszcze do tego żądają niektórzy"behapowcy" utworzenia samorządu zawodowego.Pytanie tylko po co? (2017-05-23)

niezrzeszony: Możecie zwoływać 100 i więcej zjazdów w OSPS BHP i nic z tego, ponieważ to żaden wasz zjazd, czy nawet super zjazd nie jest w stanie utworzyć "samorząd zawodowy". Trzeba efektywnego działania w tym kierunku o czym już wielokrotnie pisano na tym forum, by do sejmu trafił dobry projekt ustawy o samorządzie zawodowym i był poddany jak najszybciej ścieżce legislacyjnej, a nie tracenie czasu i pieniędzy na zbędnych na ten temat dyskusjach w tym na nie przygotowanych tematycznie zjazdach, jak to ma miejsce, które nic nie dają nikomu dobrego. Pozdrawiam dyskutantów tylko logicznie myślących. (2017-05-23)

bezstronny: Do wierny:Jesteś zbyt łatwowierny, a to zbyt wielka wada. (2017-05-23)

Helena: Szanowni dyskutanci! Trzymajcie się wątku i jego tematu w dyskusji. Przypominam powinniśmy dyskutować raczej nad rolą w przyszłości samorządu zawodowego o ile on w ogóle powstanie, a nie o bieżących wydarzeniach jakie mają miejsce tym bardzie na jego nadzwyczajnym zjeździe, bo niewielu to tak naprawdę obchodzi. (2017-05-23)

Mendel: A ja osobiście złożyłem już rezygnację z członkostwa w ospsbhp. Nie chcę szargać sobie opinii przynależnością do tego towarzystwa wzajemnego oczerniania. (2017-05-22)

Delegat V: Mi osobiście zjazd sie podobał. Nie da sie przegłosować knota prawnego. i TAK TRZYMAĆ (2017-05-22)

pragnienia: "Salony", pozycja, układy i ............ kasa, kasa, kasa. (2017-05-21)

Delegatka: Do nie-delegata, masz w zupełności rację. Niektórzy wybrani delegaci na Zjazd byli beznadziejni, ale mnie się wydaje, że wybrani delegaci przez członków w oddziałach powinni przed Zjazdem odbyć spotkanie w celu wypracowania strategii a nie tylko pojechać i klepać byle co byle jak bez zastanowienia. Ponadto prowadzący był beznadziejny nie panował - a szkoda. (2017-05-21)

nie-delegat: Te wpisy krytyczne są zamieszczane pewnie w większości przez delegatów. Krytykować łatwo. A zebrać się i uchwalić (porządkowe głównie) zmiany w statucie to było za trudno? Wygląda na to, że tak. Może by się jeden z drugim zastanowił, gdy kandyduje na delegata, czy naprawdę chce godnie reprezentować stowarzyszenie. (2017-05-21)

TAK i NIE: SAMORZĄD ZAWODOWY to byłaby kolejna rodzina układów i układzików, w dodatku upolityczniona (mierny, ale wierny). W obecnym stanie prawnym OSPSBHP ma się dobrze, ma swojego przedstawiciela w ROP, może tam stowarzyszenie przekazywac swoje uwagi i spotrzeżenia. ALE, tu leży problem !!!!!, tu jest PŁATNE KORYTO, tu jest dostęp do SALONÓW WŁADZY, a niektórym działaczom tylko o to chodzi. (2017-05-21)

Też delegat: Ja już wówczas a także teraz na tym Nadzwyczajnym Zjeździe zauważyłam, że z tymi behapowcami nic zrobić się nie da. Uważam, że należałoby zlikwidować przepisy o służbie bhp i tą służbę bhp a powołać "Samorząd Ochrony Pracujących". Ten Nadzwyczajny Zjazd był tylko pośmiewiskiem łącznie z tymi obecnymi delegatami. (2017-05-20)

pitolisz: "wierny: /.../ JUSZ WÓWCZAS TO ZAUWAŻYŁEM /.../ (2017-05-20)" (2017-05-20)

wierny: FELICJAN - MASZ W ZUPEŁNOŚCI I NIEZAPRZECZALNĄ RACJĘ, GDYŻ OD POCZĄTKU ZAŁOŻENIA OSPSBHP, W TYM STOWARZYSZENIU ZNALEŹLI SIĘ PRZYPADKOWI OSOBNICY - JUSZ WÓWCZAS TO ZAUWAŻYŁEM I OSTRZEGAŁEM KOL. WACŁAWA, ŻE BĘDZIE MIAŁ PROBLEMY OD TYCH NIEDOUCZONYCH I ZAWISTNYCH BEHAPOWCÓW - NIE WIERZYŁ I CO DO DNIA DZIŚIEJSZEGO NIEKTÓRZY WSPOMINAJĄ TO NADOLE ITD. TAK TEŻ BYŁO Z MARKIEM NOŚCIUSZEM I TAK SIĘ DZIEJE Z ELĄ BOŻEJEWIAMCZ I NIE TYLKO. UWAŻAM JEDNAK, ŻE SAMORZĄD ZAWODOWY JEST NIEZBĘDNY, KTÓRY OCZYŚCI TO TOWARZYSTWO. (2017-05-20)

Felicjan: Zgadzam się z praktykiem. Od początku założenia stowarzyszenia Zarząd Główny OSPS BHP stanowią przypadkowe osoby, które nie bardzo mają ochotę na działanie, głównie z powodu braku czasu przeznaczonego na działalność społeczną. W obecnej sytuacji trudno o oddanych sprawie społeczników. Taka jest bolesna prawda. A na etaty stowarzyszenia nie stać i to cała bolączka. (2017-05-20)

praktyk: płacisz i masz? To co mówił pan Marek Nościusz w swoim wywiadzie to po prostu porażka i to totalna. W żadnym samorządzie czegoś takiego nie ma. To co wypowiedział to totalna kicha, jeżeli chodzi o jego propozycje.Dalej tego nie będę rozwijał. Dodam tylko, jeżeli tak myślał wówczas prezes OSPS BHP, to co można powiedzieć o odbudowie autorytetu służby bhp.? Nic po prostu klapa, zero po prostu nul. (2017-05-20)

czytelnik: płacisz i masz: Bym dodał jeszcze do tego-płacisz i jesteś fachowcem od BHP, najlepiej głównym specjalistą od razu. (2017-05-20)

szlachcic: Zapewne przyszły Zarząd Gł., ale z tymi samymi ludźmi będzie lepszy. (2017-05-19)

tysz prawda: Ale "Jagienka" wie swoje o "tym" Zarządzie (2017-05-19)

prawda w twarz: Chciałbym zuważyć, że TEN OBECNY ZG składa się prawie z tych samych osób, co poprzedni ZG, tylko obecna Prezesa ZG im się nie podoba i robią wszystko, żeby ją odwołać. Trzeba być ślepym, żeby tego nie widzieć! Teraz znaleźli nową furtkę i rezygnują z "bycia" w ZG, bo jak większość zrezygnuje podczas trwającej kadencji, to wtedy wybiera się nowy ZG. Takie to myki robią obecni lub już byli członkowie ZG. Zapiszcie ten post i zobaczcie, czy się sprawdzi :-) (2017-05-19)

płacisz i masz?: Cytat z wywiadu z Markiem Nościuszem (PROMOTOR 09/2014 r.) - - - „…co pewien okres powinna następować weryfikacja uprawnień, działalności, wiedzy czy przynależności pracownika służby BHP. Ta WERYFIKACJA NIE POWINNA SIĘ ODBYWAĆ NA ZASADZIE EGZAMINU. Potwierdzeniem weryfikacji byłoby np. obowiązkowe uczestnictwo, choćby raz na dwa lata, w konferencjach ogólnopolskich o tematyce BHP organizowanych przez obiektywne instytucje, takie jak: CIOP, PIP czy samorząd, lub uczestnictwo dwa razy w roku w konferencjach lokalnych organizowanych przez stowarzyszenia czy samorząd zawodowy.” - - - - To o to walczycie i do tego zmierzacie? (2017-05-19)

Jagienka: Ten Zarząd OSPS BHP już udowodnił,że nie jest w stanie szybko przeprowadzić tryb postępowania w kierunku utworzenia samorządu zawodowego.Co się robi w tej sprawie to każdy ma tego świadomość.Są to marne działania obecnego zarządu i to jest najważniejszy mój wniosek w tym temacie. (2017-05-19)

Jagienka: Wierzyć, nie wierzyć-każdy może dokonać własnego wyboru w tym względzie,lecz logika wskazuje na to,że szybko jednak samorząd nie powstanie, chociażby dlatego,że ta inicjatywa przerosła możliwości jej zrealizowania przez OSPS BHP. (2017-05-19)

wierzacy: Pozostaje nam już tylko wiara, modlitwa i miłość? A gdzie nadzieja?. Nadzieja na pewno nie jest w samorządzie! (2017-05-18)

Mariusz: To są istne jaja. Jak żyję 50 lat, to nie słyszałem, żeby coś takie zrobić. Pomysł DELEGATÓW - powołać zespół do przeanalizowania poprawek do statutu. GŁOSOWANIE DELEGATÓW "ZA" potem wybranie przez delegatów mężów zaufania spośród delegatów. Prace zespołu, przedstawienie wyników. I W TYM MIEJSCU NAJLEPSZE: ODRZUCENIE PRZEZ DELEGATÓW USTALEŃ ZESPOŁU, KTÓRZY SAMI POWOŁALI I MU ZAUFALI. Zmarnowany czas i pieniądze. Jaja jak berety!!!! (2017-05-18)

niewierzący: A co teraz na to naczelny "wymyślacz" (M. N.) - ksywa "cudotwórca"? (2017-05-17)

Bebik: Dobrze,że są na tym forum osoby,że nie tracą wiary w powstanie samorządu zawodowego.bo w myśl przysłowia wiara czyni cuda, ale tylko jednak w myśl przysłowia. (2017-05-17)

realista 2017: Ewka:Chcieć to nie oznacza móc. (2017-05-17)

realista 2017: Jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle nim powstanie realna szansa na uchwalenie w sejmie ustawy o samorządzie zawodowym służby bhp. (2017-05-17)

patologia: To nawet nie marzenia. To mrzonki i majaki. Czyli objawy patologiczne. Na szczęście dotyczą mniejszości. (2017-05-16)

Ewka: Jak widać na nadzwyczajnym zjeździe delegatów. Samorząd trzeba tworzyc i to błyskawicznie. Taka jest wola większości osób pracujących zawodowo. Tylko osoby które odstaja (tj partacz) maja zdanie przeciwne (2017-05-16)

kuśmider: Wygląda na to,że temat się lekko znudził, może niecałkowicie,ale jednak. Powoli ten temat schodzi z tapety OSPS BHP. Nie tylko ja tak głośno myślę, ale też wiele innych osób trzeźwo i logicznie myślących. Bo nikt tak na prawdę już dzisiaj nie wierzy w nieudolne uprawianie propagandy i pozorne działania. (2017-05-09)

realista 2017: Marzenia nic nie kosztują, ale rzadko kiedy się jednak spełniają. (2017-04-30)

Realista: Marzyciele... oderwani od rzeczywistości (2017-04-21)

Harnaś: Patologia - to może występować w głowach u niektórych dyskutantów na tym forum. To pracodawca, czy zleceniodawca decyduje o jakości świadczonej pracy (usługi). Samorząd tu nic nie zmieni !! (2017-04-19)

laik: Zgadzam się z tymi dwoma ostatnimi wpisami. (2017-04-09)

N.O.: Jest wiele osób przekonanych,że jak powstanie samorząd zawodowy to zniknie patologia w służbie bhp. niestety nie zniknie patologia na co są liczne przykłady w innych zawodach, które posiadają swój samorząd. Jednak z tą różnicą,że tam patologia zawodowa występuje sporadycznie, a nie nagminnie, jak to ma miejsce w innych wielu atrakcyjnych zawodach. (2017-04-09)

Klemens: Tak jest są to tylko wyłącznie podejmowane próby możliwości utworzenia samorządu zawodowego. A jak na razie to możliwości utworzenia samorządu są prawie zerowe. (2017-04-09)

bezstronny: Należy tylko przytaknąć,że są jak na razie podejmowane tylko próby dotyczące możliwości utworzenia samorządu zawodowego, jak się domyślam służby bhp, chociaż nie jestem pewny,że tak akuratnie jest. (2017-04-09)

Rebeka: Rebeka: Miałabym, a nie inaczej. (2017-04-07)

Rebeka: Samorząd zawodowy, to bardzo trudna sprawa do załatwienia wbrew pozorom. Ale nie miałbym nic przeciwko temu gdyby jednak powstał. Jednak po dwóch latach działania okazałoby się,czy ta sprawa była warta zachodu. (2017-04-07)

Artur A.: Zgadzam się,że może samorząd jest potrzebny,ale tylko tyle jak na razie można w tym temacie zrobić. (2017-04-07)

Longin: Zauważam coraz większe zainteresowanie samorządem. To jednak za mało by mógł szybko powstać. (2017-04-07)

Bartek: 200 wpisów o polityce. 33 o samorządzie. Co jak co, behapowcy, to politycy, a w służbie nima komu :( (2017-04-03)

zyczliwy: Nie chcę być złośliwym, ale obecnie nie ma klimatu politycznego, by rząd mógł wnieść pod obrady sejmu ustawę o samorządzie, lub posłowie tym bardziej. Są oni uwikłani w walkę polityczną. Jest to smutna i cala prawda na ten temat. (2017-04-02)

nieznajomy: Bez względu na zainteresowanie tym tematem,to bez udziału polityków samorząd jednak sam nie powstanie, bo przepisy Konstytucji stanowią wyraźnie, kto powołuje samorządy zawodowe.A powołuje je sejm w drodze ustawy i tu powinna praktycznie zakończyć się dyskusja, bo po co dyskutować o czymś takim jak się nie ma na to żadnego wpływu. A dyskutanci niestety, ale nie mają żadnego wpływu na to czy powstanie samorząd czy nie. Można jedynie dyskutować wyłącznie o możliwości powstania samorządu i co można by zrobić w tej sprawie na przyszłości. (2017-04-02)

zainteresowany: Ale jest dużo wypowiedzi nie na temat, lub bez jego znajomości. (2017-04-02)

Boćkowski: Samorząd zawodowy to temat rzeka. Przychylam się do tych osób, co z troską się wypowiadają o samorządzie i mają rozeznanie w tej sprawie dość znaczne. (2017-04-02)

Zdzinek: Nastąpił odpowiedni moment,by na poważnie pomyśleć o zmianach w systemie ochrony pracy, a w szczególności na dokonanie zmian w służbie bhp, powołując jak najszybciej do życia samorząd zawodowy służby bhp w okresie kiedy trwają prace nad ustawami kodeksu pracy i kodeksu zbiorowego prawa pracy. (2017-04-01)

bezstronny: Do ciekawwski: Podzielam twoje obawy. Na pytania kto utworzy struktury samorządu zawodowego w terenie, udostępni na ten cel lokale i je wyposaży np. w biurka, komputery i potrzebny sprzęt i materiały biurowe,opłaci czynsz i media,zatrudni obsadę biur itp,itd. wypłaci im wynagrodzenie za pracę z ubezpieczeniem. Na te i inne pytania brakuje odpowiedzi i nie ma chętnych do wypowiedzi na ten temat. Co daje do myślenia,że samorząd zawodowy to czysta bajka dla dorosłych na dobranoc, jak na razie. (2017-04-01)

Janusz M.: A jakieś inne pomysły? Chyba że nie trzeba nic zmieniać... (2017-03-31)

dociekliwy: Janusz M: Jeżeli myślisz,że samorząd to może zmienić o czym piszesz, to jesteś dużym w błędzie. (2017-03-31)

dociekliwy: Do ciekawwski: Bardzo trafnie to ująłeś. Dodam tylko,że w tym jest mało realu, co do możliwości utworzenia samorządu. Za to jest wiele propagandy i haseł z tego płynących i to bez pokrycia, bo nic to nie kosztuje. Pytanie kto za tym tak naprawdę stoi? (2017-03-31)

nieciekawski: Do ciekawwski:Bo to są jak na razie same mrzonki o samorządzie zawodowym służby bhp,natomiast w tej sprawie nie ma żadnych konkretów. (2017-03-31)

ciekawwski: Zakładając,że tak by się stało,że parlament uchwalił a prezydent podpisał ustawę o samorządzie,pytanie i co dalej? Jaki jest na taką okoliczność scenariusz i kto go będzie realizował i w jakim terminie? Nikt z ZG OSPS BHP nie potrafi konkretnie przedstawić wizji utworzenia samorządu służby bhp. Natomiast można przeczytać w niektórych wypowiedziach,jakieś ogólniki mające charakter mrzonek. (2017-03-31)

ktoś coś !: Ale kto niby ma utworzyć ten przez niektórych oczekiwany samorząd jak zbawienie? (2017-03-28)

Ktoś ?: Pankracy:Nic podobnego i nic prawdziwego! (2017-03-28)

mam: Byłbym ostrożny w tworzeniu samorządu. Ci, którzy są już ustawieni świetnie sobie poradzą, ale nowi w środowisku zapłacą haracz i to nie tylko finansowy. (2017-03-27)

Janusz M.: Jedną z poważnych przeszkód w powstaniu samorządu zawodowego służby bhp jest i będzie niechęć środowiska do współpracy. Ciągle dominuje model: każdy sobie rzepkę skrobie. Chyba środowisko behapowskie nie dojrzało do tego, żeby określać standardy zawodowe i etyczne, a także (i owszem) minimalne stawki za swoje usługi. Na razie dominuje (często nieuczciwa) konkurencja i wzajemne podgryzanie się. (2017-03-27)

Ktoś ?: Ewka: Stowarzyszenia i samorząd zawodowy nie gwarantują w żadnym przypadku dobrej przyszłości służby bhp. (2017-03-25)

Pankracy: Bebiku, Pan Gudalewicz z panem Nościuszem to przyszłość służby bhp i merytoryka na najwyższym poziomie. Nie ma się z czego śmiać, takie są fakty. (2017-03-16)

Balbina: W zasadzie już wszystko powiedziano i napisano na tym forum na temat samorządu. Dużo złego, ale także nie co dobrego. Jednak trudno nie wyciągnąć z tej dyskusji konkluzji na przyszłość. 1) Brak konkretnego projektu lub choćby założeń do ustawy o samorządzie.2)Brak nad projektem ustawy szerokiej konsultacji np.w formie ogólnodostępnej ankiety.3) Brak wyboru ścieżki legislacyjnej przyszłej ustawy o samorządzie, jako projektu rządowego,czy poselskiego,a może obywatelskiego.4)Brak konkretnego planu i terminów działania OSPS BHP w kierunku podjęcia próby utworzenia samorządu o określonej nazwie.5) Brak wsparcia innych stowarzyszeń i organizacji behapowskich na rzecz rychłego utworzenia samorządu. (2017-03-16)

Bebik: Pankracy nie rób sobie żartów z pogrzebu, bo moje zajady tego nie wytrzymają (wielki śmiech!. (2017-03-16)

Marek: Żeby nie było tak: "Polak mądry po szkodzie. Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie, nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi" - Kochanowski (2017-03-16)

Pankracy: A ja myślę że prezesem powinien zostać Pan Wacław Gudalewicz. Facet po prostu wie o co w tej branży chodzi. Cholernie inteligentny, nienaganna prezencja i maniery. Przemyślcie, bo jest to pomysł wart rozważenia. (2017-03-14)

Mariola: Jeszcze kilku takich ludzi z haryzma jak Pan Wacek to podniosą oni standard bhp. (2017-03-14)

W. Gudalewicz: Do doświadczonego! Nie wiem kim jesteś i jakie masz doświadczenie? Brzydzisz się swojego nazwiska czy co? A dlaczego M.Nościusz nie może być ponownie prezesem? Co stoi ku temu na przeszkodzie? A co jesteś wrogiem? Np.ja nie jestem anonimowy i wpisuję swoje nazwisko. (2017-03-14)

doświadczony II: Panie W> Gudalewicz: Robisz pan następną "agitkę", tym razem na nowego, starego prezesa OSPS BHP. Normalna ściema! (2017-03-14)

W .Gudalewicz: DO Zenka! ja też tak uważam, że M. Nościusz jest bardzo dobrym kandydatem na prezesa OSPSBHP - sprawdził się!!! (2017-03-13)

zainteresowany: Szanowne koleżanki i Szanowni koledzy! W żadnym szanującym się zawodzie nie ma czegoś takiego jak obowiązek szkolenia zawodowego okresowego po ukończeniu szkoły średniej czy wyższych studiów. Nie kończą takiego szkolenia np. inspektorzy i specjaliści ds. p.poż, ochrony środowiska, energetyki, ekonomii, bankowości i finansów. Radca prawny, adwokat, itd. itp. Nie mylić ze szkoleniem okresowym bhp,. W przypadku ukończenia szkoły średniej z tytułem technika bhp i szkoły wyższej z tytułem inżyniera bezpieczeństwa jaki jest sens by dodatkowo szkolić się w zakresie bhp na szkoleniu okresowym (co 5lat). Przecież to jest nonsens. Należy to jak najszybciej zmienić, bo takich fachowców jak technik bhp czy inż. bhp traktuje się jak pozostałych pracowników w firmie, którym bez przerwy trzeba przypominać o obowiązku przestrzegania przepisów i zasad bhp. Ale już o tym żadne stowarzyszenie jak dotąd nie pomyślało a szkoda. (2017-03-11)

zrzeszony: Szanowne koleżanki i Szanowni koledzy! Nawet zgoda na na forum i zebranie 10000000 podpisów pod projektem ustawy o samorządzie zawodowym i skierowanie go do sejmu jako obywatelskiego projektu ustawy nie daje gwarancji poddania go pod obrady. Przypomnę,że za poprzedniej kadencji sejmu wiele projektów obywatelskich skierowanych do sejmu zamiast pod obrady trafiły do kosza. Zatem wniosek jest tylko taki,że członkowie OSPS BHP mogą wymusić jedynie na swoim kierownictwie starania w rządzie i właściwym ministerstwie ds. pracy o poparcie i przekonanie do inicjatywy konieczności utworzenia samorządu zawodowego. Bez takich działań można będzie zapomnieć o realizacji uchwały stowarzyszenia o samorządzie zawodowym służby bhp. Przynajmniej nazwa tego samorządu już od dawna powinna być wszystkim znana, a tak nie jest. (2017-03-11)

Monika: Ja uważam że jest jeszcze kulkunastu a może nawet kilkudziesięciu kadydatów na te miejsca. (2017-03-10)

Ewka: Ja myśle że Marek N. Będzie prezesem w następnej kadencji a także prezesem Krajowej Izby Zawodowej Pracowników BHP. A na kanclerza Krajowej Izby Zawodowej Pracowników bhp typuje Dudka. Dudek to pracowity ptak i da sobie radę z tymi zagadnieniami (2017-03-10)

tak tylko pytam: Marek N. już się w grze nie liczy. Zatem którzy to są ci dwaj, co się ze sobą biją? Jakieś "wolaki"? (2017-03-10)

czarny koń: tako oto rzecze - „…co pewien okres powinna następować weryfikacja uprawnień, działalności, wiedzy czy przynależności pracownika służby BHP. Ta WERYFIKACJA NIE POWINNA SIĘ ODBYWAĆ NA ZASADZIE EGZAMINU. Potwierdzeniem weryfikacji byłoby np. obowiązkowe uczestnictwo, choćby raz na dwa lata, w konferencjach ogólnopolskich o tematyce BHP organizowanych przez obiektywne instytucje, takie jak: CIOP, PIP czy samorząd, lub uczestnictwo dwa razy w roku w konferencjach lokalnych organizowanych przez stowarzyszenia czy samorząd zawodowy.” (2017-03-10)

Karol: Panie W. Gudalewicz skąd my to znamy? Pańskie opowieści o trudnościach jakie pana spotykały w słusznie minionym czasie na nikim dziś nie robią wrażenia. Zamiast czystej agitki namów pan ZG do współpracy z obecnym ministerstwem ds rodziny (…),i udowodnij pan dyskutantom forum ale nie tylko swoją dawną skuteczność,może coś pomoże w słusznej sprawie. (2017-03-10)

juras: Aż dziw bierze,że zwolennicy samorządu nie przyjmują do wiadomości,że nie ma innej drogi do samorządu niż ustawa uchwalona przez większość parlamentarną. By się tak stało to musi być to wola samych „behapowców” a następnie wola polityków w parlamencie, wtedy można będzie mówić o dużym sukcesie służby bhp. (2017-03-10)

emeryt: Panie W. Gudalewicz: Powstanie samorządu dokonuje się nie oddolnie jak pan twierdzi ale od górnie na wniosek ZG. OSPS BHP. Należy pamiętać,że istnieje takie zagrożenie, że jak powstanie samorząd to automatycznie wielu członków oddziału zrezygnuje z członkostwa w tym wielu emerytów, ponieważ nie zaakceptuje decyzji, której nie popierają. W dyskusji otwartej zadeklarowało chęć wystąpienia około 30 % na 70% członków biorących udział w panelu dyskusyjnym. Oto tak wygląda pańska oddolna inicjatywa. Dodam,że już wystąpiłem ze stowarzyszenia wraz z wieloma emerytami. (2017-03-10)

W. Gudalewicz: Do Zenka: Bardzo trafnie i rzeczowo to ująłeś, że Samorząd Zawodowy, "realizacja oddolnej inicjatywy światłych behapowców". Natomiast ja wczytując się we wpisy niektórych światłych behapowców na tym forum dyskusyjnym, którzy popierają tą inicjatywę uważam, że już zaczęła się krystalizować ta oddolna inicjatywa! W prawdzie wiele osób zapewne nieświatłych behapowców bez zastanowienia wpisują i krytykują tę inicjatywę nie zdają sobie, że utworzenie Samorządu zespoli rzeszę behapowców! Dla przykładu wspomnę,że tworzenie OSPSBHP zaczynałem oddolnie, choć miałem też przeciwników, ale ze strony byłego Departamentu Warunków pracy, Inspekcji Pracy natomiast wspierał moja inicjatywę śp. dyrektor CIOP Stanisław Dąbrowski oraz ogromna rzesza behapowców zaś hasłem było "NIC O NAS BEZ NAS" - i teraz tez tak powinno być!!! (2017-03-09)

Zenek: Nikt nikomu nic nie narzuci. Przecież samorząd to realizacja oddolnej inicjatywy światłych bhpowców (2017-03-09)

Bogna: Mamy do czynienia z tematem, którym żyje wielu tzw.”behapowców”. Ale nie dyskutuje się z nimi, tylko narzuca się im inicjatywę powołania samorządu ni z gruszki ni pietruszki. (2017-03-09)

Bebik: Do zrzeszony: Nie widzę żadnego wpisu na temat pani prezes OSPS BHP, by była przeciwna samorządowi. Jednak działania zespołu ds. utworzenia samorządu są marne. Tempo prac tego zespołu jest prawie zerowe. Jak było już napisane w tym wątku forum,to ZG sam sobie nie poradzi z tym bardzo trudnym do osiągnięcia celu tematem. Jeżeli nic nie zmieni w swoim postępowaniu w tej sprawie, to sprawa ta po prostu umrze śmiercią naturalną. I to jest realna perspektywa jak na razie w niedalekiej przyszłości. (2017-03-09)

Longin: Minęło ponad 2 lata od pomysłu byłego prezesa OSPS BHP no i co? A no nic nie ma nawet projektu ustawy o samorządzie. Nie ma więc podstawy do konsultacji ze swoimi członkami i nie członkami stowarzyszenia oraz innymi stowarzyszeniami nad przyszłą ustawą. ZG dalej pozoruje działania w tej sprawie, bo nie wie jak wyjść z twarzą z kłopotliwej inicjatywy, to organizuje jakieś dziwne spotkania a przy ich okazji chce rozmawiać - teraz dopiero o propozycjach utworzenia samorządu zawodowego. Powiem wprost jest to „kaszana”. (2017-03-09)

inwigilator: 12 maja br. wybierzemy nowy ZG i wszystko się ułoży. Choć na razie trwają kuluarowe rozgrywki jak to zrobić. Nowy "czarny koń" zrobi porządek i zawalczy o pracowników służby bhp, wszystkich pracowników służby bhp. Mam tu na myśli techników bhp. Do zobaczenia w maju. (2017-03-09)

Leon: Nareszcie mądry głos w sprawie, a raczej kubeł zimnej wody na głowy wszystkich marzycieli. (2017-03-09)

relista 2016: Ma rację służba bhp. Potwierdzam to także, bo mam kontakty z różnymi ważnymi osobami, w tym politykami i nikt na poważnie nie bierze tej sprawy pod uwagę. (2017-03-09)

relista 2016: Pragnę przypomnieć że mija prawie już ponad 2 lata od udzielonego wywiadu pana M. Nościusza w sprawie samorządu zawodowego. Jak dzisiaj można sądzić był to wywiad dla potrzeb jego kampanii wyborczej na prezesa OSPS BHP dobrze wiedząc,że jego przedsięwzięcie jest trudne do wykonania czyli prawie nierealne. No i co dalej się dzieje? Niewiele, bo niejaki pan Dudek z Krakowa zmaga się od dłuższego czasu z projektem ustawy o samorządzie zawodowym i nie widać rychłego końca zakończenia pisania tego projektu ustawy i perspektywy wprowadzenia jej do sejmu pod obrady. Czyli wyszła z tego „kaszana”. Zarządowi Głównego OSPS BHP jest trudno wykręcić się z tego przedsięwzięcia, mimo propozycję utworzenie samorządu. tego dopiero w tym roku zamierza omawiać jak sam to nazwał jest to dopiero” propozycja utworzenia samorządu”. Jest to typowo amatorszczyzna ZG nie wróżąca powodzenia utworzenia samorządu w perspektywie najbliższych trzech lat. (2017-03-09)

służba bhp: Moi drodzy behapowcy. Wybijcie sobie z głowy powstanie w tej kadencji sejmu Waszego samorządu. To długa i wyboista droga. Ta inicjatywa jest skazana na niepowodzenie. Kim jest stowarzyszenie jaką pełni rolę (ZNACZĄCĄ?) w systemie ochrony pracy??? Zejdźcie w końcu na ziemię! Rozmawiałem w kilku ważnych miejscach o tym luźnym pomyśle. Na twarzach wysoko postawionych urzędników państwowych rysował się tylko uśmiech słysząc o tym pomyśle. Nie zdajecie sobie sprawy na co się porywacie bez żadnego zaplecza politycznego. Jedynie co możecie zrobić, to dyskutować na forum. Mam nadzieję, że moderator tego forum uszanuje mój "głos w sprawie" i go nie usunie. (2017-03-09)

Rebeka: Zarząd Główny OSPS BHP bierze się za samorząd zawodowy nieprofesjonalnie. Powinien on nawiązać współpracę z ministerstwem rodziny, pracy i spraw społecznych, by ono pomogło w opracowaniu niezbędnych dokumentów do uchwalenia ustawy i działania samorządu oraz wspierało w przyszłości działanie samorządu. Bo będą jak na początek potrzebne dotacje, lokale w terenie i wyposażenie ich a także opłaty za czynsz i media itp.. To nie jest bajka panie W. Gudalewicz, to jest twarda rzeczywistość. (2017-03-09)

Zrzeszony: Czemu wszyscy uparcie piszą, ze prezes ZG jest przeciwna samorządowi? Ja znam Panią Elę osobiście i wiem jaki ma do tego stosunek. Utrzymała zespół który zajmuje się przygotowaniem podwalin samorządu i oczekuje na efekty, a ze zespół działa jak działa, to najlatwiej jest zgonić winę na prezesa ZG. Tyle w temacie. (2017-03-08)

W. Gudalewicz: Do Niecierpliwego! Dziękuję za ten wpis - miłego dnia. (2017-03-07)

nicierpliwy: Panie W. Gudalewicz a ja panu mówię, że za pana życia samorząd na pewno nie powstanie. (2017-03-07)

W. Gudalewicz: Nowy w branży! To nie zależy tylko od Ciebie - bądź optymistą i działaj tak, aby został utworzony a będzie OK! (2017-03-07)

nowy w branży: Wszystko wskazuje na to,że samorząd zawodowy jednak szybko nie powstanie, jak niektórym się wydaje. (2017-03-07)

zainteresowany: Jeżeli ktoś myśli,że utworzenie samorządu zawodowego służby bhp zakończy się na napisaniu jednego projektu ustawy i że to wystarczy, to się bardzo myli i to bardzo. (2017-03-05)

praktyk: Myślę,że budowlaniec podając przykład działania swojego samorządu zawodowego, być może rozwiał wątpliwości u niektórych, ale taki pewny tego nie jestem. (2017-03-05)

niezrzeszony: Zgadzam się z radcą prawnym i członkiem OSPS BHP w stu procentach, że potrzebna jest na łamach pisma ATEST-u merytoryczna dyskusja na temat przyszłości służby bhp oraz ich organizacji zawodowych jakim są różne stowarzyszenia i ewentualnego utworzenia samorządu zawodowego z wyjaśnieniem kiedy to nastąpić może i kto ma się tym na poważnie zająć. (2017-03-04)

  Next >>


[1-100] [101-190]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2017

Liczba odwiedzin: 25172454