ATEST Ochrona Pracy

24 września 2017 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 297.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

JP II: Sprawa samorządu jest na pewno otwarta, ale nie jest łatwa do zrealizowania. (2017-09-23)

Ewka: Święte słowa. Świete słowa !!! (2017-09-23)

życzliwy: Sprawa samorządu jest na pewno otwarta, ale nie jest łatwa do zrealizowania. (2017-09-22)

bezstronny: Sprawa utworzenia samorządu jest otwarta, ale wymaga zdecydowanych działań, a nie wyłącznie dyskusji. Ale tak na razie się dzieje wokół tej inicjatywy. (2017-09-22)

Leokadia: wiesiek: Pomyliłeś adres. Ale o co pytasz to regulują przepisy a decydują właściwe służby i urzędy np. dział kadr pracodawcy oraz inspektorat ZUS,a nie forum dyskusyjne. (2017-09-21)

behapowiec: Nie może być zaliczona (2017-09-20)

wiesiek: Uzupełniam moje pytanie odnośnie pracy w szczgólnych warunkach.Chodzi o okresy do 2008r. (2017-09-20)

wiesiek: Mam pytanie-czy praca w służbie bhp/w firmie transportowej jako specjalista/ może być zaliczona do pracy w szczególnych warunkach lub szczególnym charakterze. (2017-09-20)

Felicjan: Apeluję do tzw. hejterów tego forum inaczej zwanych zadymiarzami, by nie pisali bzdur, bo też to forum odwiedzane jest przez różne środowiska, nie koniecznie Atest jest przeznaczony dla tzw. "behapowców" o czym powinni oni wiedzieć i nie przynosi to chwały środowisku, które nieporadnie, bo na niby zabiega o swój samorząd zawodowy. (2017-09-18)

Herod-Baba: Zenek,Ewka,tak jest,tak będzie - Czy nie potraficie nic sensownego wnieść do dyskusji? Czy wasze uszczypliwe uwagi to szczyt możliwości? Jednak wygląda na to, że chyba nic nie potraficie. (2017-09-18)

budowlaniec: Zenek: Żeby pracować uczciwie jako np. inspektor czy specjalista bhp nie trzeba należeć do stowarzyszenia, ani też do samorządu zawodowego służby bhp. Do tego są potrzebne przede wszystkim: predyspozycje, odpowiednie wykształcenie,doświadczenie zawodowe, stałe dokształcanie i doskonalenie,specjalizacja, sumienność,a przede wszystkim odpowiedzialność za to co się robi. (2017-09-18)

st.insp.bhp: Tak jest: Ja nie muszę już niczego, a przede wszystkim brać się do roboty w służbie bhp, ponieważ będąc na emeryturze wróciłem do swojej profesji zawodowej i prowadzę własną działalność gospodarczą w ramach rodzinnej firmy w zupełnie w innej branży, posiadając kwalifikacje starszego inspektora bhp i spore doświadczenie zawodowe, co tylko mi pomaga w tym co robię. Może te uwagi raczej najpierw skieruj do siebie i bierz się do roboty i działania np. w stowarzyszeniu chociażby, nim to zrobisz mając kogokolwiek na uwadze.Dodam tylko,że wiem co to znaczy należeć do samorządu zawodowego, bo jestem już członkiem od wielu lat jednak nie będę się chwalić o jaki to samorząd chodzi, może się domyślisz sam choć wątpię czy potrafisz? (2017-09-18)

Zenek: Tjest to. TO BOLI. Konieczność uczciwej pracy bhp-owca (2017-09-17)

tak będzie: a wówczas straci całkowicie sens "idea" tworzenia samorządu zawodowego - "Tak Jest" ??? (2017-09-15)

Tak Jest: st.insp.bhp: może być tylko potwierdzeniem tego,że służba bhp na ogół działa słabo i nie wypełnia należycie swoje obowiązki, To weź się wreszcie do roboty st. inspektorze żeby służba bhp w twoim wykonaniu działała lepiej (2017-09-15)

Gwizdek: Ja myslę ze jesze 3 lata. Wdedy nowy zarzad zarejestruje samorząd (2017-09-15)

Ktoś ?: Pytanie jak jeszcze długo będzie pompowany niczym \"balon\" ten temat i komu na tym zależy? (2017-09-14)

Victoria: powtórka: Samorząd zawodowy jak sama nazwa wskazuje to nie żadna instytucja to organizacja zawodowa zwana także korporacją lub izbą, która obowiązkowo zrzesza wszystkich tych, którzy zamierzają,wykonywać zawód zaliczany do zawodów zaufania publicznego. (2017-09-13)

członek OSPSBHP: Że nie wszystkim jest potrzebny samorząd to widać z dyskusji, ale jednak nie wiele się dzieje jak na razie na tym polu, by odwrócić sytuację zmierzającą do stworzenia przyjaznej atmosfery przynajmniej wokół potrzebnej dyskusji na temat czy utworzyć samorząd, czy odłożyć w czasie ten pomysł bez szerokiej konsultacji i wsparcia w szczególności. (2017-09-13)

st.insp.bhp: Moim zdaniem pomysł utworzenia samorządu zawodowego,może być tylko potwierdzeniem tego,że służba bhp na ogół działa słabo i nie wypełnia należycie swoje obowiązki, a w tym uprawnienia jakie nadają jej przepisy rozporządzenia ws. służby bhp. Takie stwierdzenia można znaleźć w rocznych sprawozdaniach PIP. (2017-09-13)

Wojciech: BHP+ - czyli dodatek do uposażenia dla pracowników służby należących do samorządu w kwocie różnicy pomiędzy średnim wynagrodzeniem w Polsce a wynagrodzenie faktycznym otrzymywanym od pracodawcy. Prywatny fundusz emerytalny dla behapowców odchodzących na emerytury, aby godnie żyć na starość. (2017-09-13)

powtórka: "oczekiwania: A może byście tak wyrazili swoje oczekiwania, które powinny być skutkiem funkcjonowania samorządu zawodowego? Co ta instytucja mogłaby dać służbie bhp, jaka byłaby jej przydatność w praktyce? (2017-09-11)" (2017-09-13)

pomysłowy: Pytanie jest następujące,. Czy służbie bhp jest potrzebny samorząd zawodowy? Jeżeli tak to w jakim celu ? Uzasadniając proszę nie powoływać się wyłącznie na art. 17 ust.1 Konstytucji RP., ponieważ był wielokrotnie już przywoływany i większość dyskutantów go poznała. Proszę o praktyczne podanie przykładu jako silnego argumentu nie do odparcia. Ciekawy bardzo jestem czy istnieje w ogóle taki zwany mocnym atutem? (2017-09-13)

laik: No to są te oczekiwania- chyba najważniejsze. (2017-09-12)

Kacper: zuber: Dodam do tego tylko uzupełnienie. Jeżeli by działał dobrze samorząd zawodowy, to na pewno było by mniej patologii w służbie bhp, bo by się każdy pilnował. (2017-09-12)

zuber: marzenie: Tu nie chodzi wyłącznie o 500+ dla "behapowców". Tu chodzi przede wszystkim o normalny rynek usług bhp i nie stosowanie cen dumpingowych przez tzw. pseudo specjalistów nierzetelne wykonywanie przez nich obowiązków wynikających z przepisów o służbie bhp i to bez żadnych konsekwencji w takich przypadkach. Jak takiego wyrzuci jeden pracodawca za nieróbstwo, to ten natychmiast poszukuje innego pracodawcę lub zleceniodawcę proponując mu usługi swoje po niższych cenach.Gdyby był samorząd zawodowy to każdy by się zastanowił czy warto ryzykować postępując w ten sposób. (2017-09-12)

marzenie: Wreszcie sprawa oczekiwań się klaruje - dodatkowe "pińcetplus" dla każdego behapowca i zero odpowiedzialności. (2017-09-11)

Aldona: Zobaczymy co przyniesie przyszłe forum w Poznaniu? (2017-09-11)

Zdenek Haska: Oczekiwaniem jest w ogóle poprawa sytuacji materialnej i prawnej "behapowców". (2017-09-11)

ciekawwski: pragmatyk:A jak myślisz? (2017-09-11)

pragmatyk: Ad rem - zatem jakie są wasze wymarzone "chciejstwa" w oczekiwaniu na samorząd? (2017-09-11)

nieznajomy: Samorząd zawodowy nie zdaje egzaminu np. w zawodach medycznych. Mimo popełnianych błędów tzw. w sztuce, ludzie ci mimo tego dalej wykonują zawód, bo samorządy gwarantują im ochronę i rzadko kiedy oni tracą swoje uprawnienia i stają przed sądami powszechnymi. (2017-09-11)

nieciekawski: No co z tego,że powstanie samorząd niczego on nie wniesie nowego w działalności w służbie bhp. Wszystko zostanie po staremu, bo zakres obowiązków tej służby określają konkretne przepisy, które mocodawcy czyli pracodawcy muszą przestrzegać. Przecież samorząd nie będzie od tego w jaki sposób będą wykonywane obowiązki zawodowe jego członków, bo nie ma takiej fizycznej możliwości kontroli i nadzoru pracy poszczególnych osób. Za to jak pracują "behapowcy" odpowiedzialni są ich pracodawcy lub zleceniodawcy i po co ta cała hucpa? (2017-09-11)

oczekiwania: A może byście tak wyrazili swoje oczekiwania, które powinny być skutkiem funkcjonowania samorządu zawodowego? Co ta instytucja mogłaby dać służbie bhp, jaka byłaby jej przydatność w praktyce? (2017-09-11)

czytelnik: Prowadzenie kampanii informacyjnej czy jak ktoś woli agitacyjnej na seminariach, kongresach, forum, organizowanych przez OSPS BHP na temat samorządu zawodowego jest niczym złym. Ale oczekiwania jak widać w tej dyskusji są duże i zainteresowani spodziewali się już konkretnych rozwiązań, a nie tylko przedłużającej się dyskusji wokół tematu i to jest niepokojące działanie odbierane przez niektórych dyskutantów tego wątku forum, o czym może nie wiedzieć Zarząd Główny OSPS BHP. (2017-09-11)

życzliwy: Trzeba pamiętać,że podstawą do działania służby bhp są przepisy zawarte w ustawie- Kodeks pracy i w stosownym rozporządzeniu. Projekt ustawy o samorządzie zawodowym to zupełnie inne zagadnienie, ponieważ powinien regulować prawne istnienie i działanie korporacji zawodowej tylko i wyłącznie, co nie stoi w sprzeczności z przepisami ws. służby bhp. Nie mniej to musi taki projekt być pisany przez prawników, lub pod ich ścisłym nadzorem, a nie przez amatorów jak to obecnie ma miejsce, bo w sejmie może być tak poszatkowany,że może stać się on bezużytecznym już tylko papierem. To tylko moja życzliwa uwaga. (2017-09-11)

niezłośliwy: Alleluja i do przodu. Czyli idź pod prąd ! (2017-09-10)

zbulwersowany: Pan Waldemar Dudek z Krakowa pisząc projekt ustawy o samorządzie zawodowym jeszcze przez kilka lat zasłuży sobie na stanowisko szefa samorządu zawodowego służby bhp, a na pewno jak jeszcze załatwi przyjęcie tej już ustawy przez parlament, czyli przez sejm i senat/ dla tych którzy tego nie kojarzą/. (2017-09-10)

zrzeszony: Oczywiście rzez Z G OSPS BHP jest odpowiedzialny przede wszystkim za propagandę samorządu zawodowego, chociaż musi być świadomy,że ten temat jest trudny jako obietnica do zrealizowania a mimo tego brnie nadal, bo to jest paliwo dla niego i odwracanie uwagi od rzeczywistych problemów występujących w samym stowarzyszeniu i codziennych praktykach całej służby BHP, czym się w ogóle władze tego stowarzyszenia nie zajmują ani też nie przejmują. Pozdrawiam. (2017-09-10)

praktyk: Wielu ekspertów i doświadczonych specjalistów bhp z różnych branż uważa, że samorząd zawodowy mógłby spełniać swoje zadanie np. w górnictwie,energetyce, budownictwie. Te branże w ramach nowelizacji przepisów swojego prawa np. górniczego, energetycznego, budowlanego mogły by wprowadzić tzw. uprawnienia / ograniczone – dla swoich służb bhp w zakresie nadzoru, określając konkretne wymagania w tym zakresie do ich uzyskania w postaci chociażby nadanego certyfikatu kompetencji jako dodatkowych kwalifikacji niezbędnych do zatrudnienia na stanowisku inspektora, starszego inspektora ds bhp, specjalisty, starszego specjalisty, głównego specjalisty ds. bhp po odbyciu specjalistycznego szkolenia i zdaniu egzaminu przed komisją powołaną przez władze danego samorządu. Mogłoby się tak wydarzyć,że np.osoba posiadająca tzw. uprawnienia budowlane pełniąc obowiązki inspektora bhp w firmie budowlanej musiała by również uzyskać certyfikat kompetencji w zakresie nadzoru nad bhp na budowie np. jako inspektor bhp, czy koordynator bhp budowy (koordynator bioz. Pytanie po co takie rozwiązanie? Po to by podnieść rangę służby bhp w danej branży co oczywiste i by nie trafiały do niej na stanowiska inspektorów i specjalistów oraz koordynatorów bhp przypadkowe osoby spoza branży. A to się nie spotyka z poparciem wielu co jest także zrozumiałe,ale konieczne zresztą, to się już dzieje, że bez doświadczenia w branży intruz nie ma co szukać i to jest zdrowy objaw jak najbardziej. (2017-09-10)

st.insp.bhp: Naiwność to cecha nie tylko dzieci, młodzieży ale i dorosłych zwłaszcza tych, którzy w ciąż marzą o samorządzie i dalej nic z tego nie wychodzi i nie wiadomo czy w ogóle coś z tego wyjdzie? (2017-09-09)

barabak: następny: To nie żaden pic... to rzeczywistość i sama prawda. A że prawda w oczy kole,jak mówi porzekadło to i niektórych forumowiczów także. (2017-09-09)

proszę ja kogoś: Zapewne budzi rozczarowanie to,że zlecono opracowanie projektu ustawy o samorządzie zawodowym osobie, która moim zdaniem nie posiada kwalifikacji do tego, by nawet mogła takie prace nadzorować wykonywane przez prawników. Jest to moje prywatne zdanie na ten temat. Zaznaczam,że nie chcę przykrości z tego tytułu zrobić nikomu. Ale uważam za wielki błąd OSPS BHP,że w ten sposób podeszło do sprawy przez co wiele osób jest rozczarowanych takim jej obrotem. Nic tu dodać. Może jednak na tym I Ogólnopolskim Forum Służby BHP coś będzie już więcej wiadomo co dalej z tą sprawą? (2017-09-09)

radca prawny: Rozmawiałem ze studentami ostatniego roku wydziału prawa uniwersytetu w moim mieście, którzy znając dobrze temat zadeklarowali bezinteresownie pomoc w napisaniu projektu ustawy o samorządzie zawodowym służby bhp w ciągu sześciu miesięcy. A niejaki pan Dudek z Krakowa pisze męcząc się nad tym projektem prawie dwa lata i nie widać jak na razie zapowiedzi końca tych prac. Zaś niektórzy nie patrząc na to prowadzą agitkę przy okazji organizowanych seminariach, kongresach i forum. Zły to zwyczaj, ale stosowany jak się okazuje nie tylko przez OSPS BHP. Jak będzie pisał dalej tę ustawę co najmniej przez kolejne dwa lata, to na pewno zostanie szefem izby. Na pewno. (2017-09-09)

Tak trzymaj: Dudek jeszcze będzie szefem Izby. Przynajmniej ja go tak widze. Niech tak trzyma. Trzeba przetrzymać ten zarząd a to tylko najwyżej jeszcze 2 lata. (2017-09-08)

O/K: Pan Dudek uwierzył w Nościusza i jego pomysł. Teraz nie wie jak z tego się wyplątać, więc musi brnąć dalej. Szkoda, bo ceniłem tego faceta za profesjonalizm, teraz stracił w moich oczach dużo za tą naiwność. (2017-09-08)

Jośko !: Sam myślałem,że utworzenie samorządu to przysłowiowe małe piwo, a tym czasem to poważna sprawa i trudna do zrealizowania zwłaszcza w krótkim czasie. (2017-09-08)

Rapid: Do N.O.: Nikt nie napisał o trudnościach jakie musi przejść w sejmie każdy projekt ustawy, ponieważ nie wiele osób się tym interesuje. Tzw. "laicy" myślą,że samorząd powstanie za pomocą czarodziejskiej różki, gdy tym czasem jest tu potrzebna laska marszałkowska oraz lobbing na rzecz dobrego projektu ustawy, który pisze niejaki pan Dudek z Krakowa. Z całym szacunkiem dla jego osoby,ale dobry specjalista podobny projekt napisał by w ciągu jednego roku,a do tego jeszcze statut i kodeks etyki zawodowej. Jego opracowanie trwa już prawie 2 lata i co dalej, gdy będzie już gotowy? Ile zajmie czasu nim trafi do sejmu pod obrady tego nie wie nikt. (2017-09-08)

N.O.: Utworzenie samorządu zawodowego w obecnej sytuacji należy zaliczyć do ciężkiej batalii w parlamencie, o który trzeba stoczyć wielki bój,żeby przebrnął projekt ustawy przez proces legislacyjny, który musi trafić do laski marszałkowskiej, jak każdy projekt i żeby nie utknął w tzw. zamrażalce i przeleżał w niej do końca kadencji sejmu lub nie został odrzucony już na starcie i zamiast trafić do dalszych prac w komisjach trafił do kosza. Ale o tym nikt nie wspomniał i nikt jeszcze nie napisał co zrobić,by uniknąć takiego scenariusza. (2017-09-08)

Rebeka: Są jeszcze osoby wciąż naiwne i zawracają głowę innym wierząc,że samorząd zawodowy wkrótce powstanie. Mam co do tego poważne wątpliwości,że tak będzie. Moim skromnym zdaniem jednak to może nie nastąpić w ogóle, że względu na interes polityczny wielu partii znajdujących się w parlamencie i poza nim. (2017-09-07)

Leokadia: Do Jo; Na tym forum, pojawiają się od czasu do czasu wpisy trolli, do których jak najbardziej się zaliczasz na co nie powinieneś się obrażać. (2017-09-07)

Longin: Jak na razie to nie widać żadnej walki zwłaszcza ze strony Z.G. OSPS BHP w sprawie samorządu. Jest tylko czcza gadanina wokół tej inicjatywy a z tej nic się samo nie urodzi to każdy dobrze wie. Natomiast czy potrzebna jest dyskusja na forum? Nikt nikomu jej nie zabrania, jeżeli jest zainteresowanie tym wątkiem. A jest, co widać po ilości wpisów dokonywanych niemal codziennie od dłuższego już czasu. (2017-09-07)

Gonzo: Zgadzam się z ciuciubabką.Tak na marginesie wolą polityków jest brak dobrej woli. (2017-09-07)

Jo: ALE CIUCIUBABKA nie dla behapowców .Myśl logicznie kto o to walczy. (2017-09-06)

Helena: Może irytuje ta dyskusja o samorządzie innych czytelników Atest-u, ale widać po ilości wpisów i ich treści, że wypowiadają się na ten temat nie tylko sami "behapowcy". To widać, słychać i czuć,jak to w piosence elektrycznych gitar. (2017-09-05)

ciuciubabka: Służba bhp jest w dużych, średnich i w małych firmach, ale mikrofirmach to raczej ewenement. Więc po co tyle czczej gadaniny. Wiadomo,że to jest gadanina w określonym celu. Po to,żeby wzbudzić zainteresowanie zwłaszcza u początkujących "behapowców", którzy z samej ciekawości zapiszą się na to I Ogólnopolskie Forum Służby bhp,gdzie będzie jeden z tematów omawianych to sprawa samorządu zawodowego. Jest temat będą i pieniądze całkiem niezłe z tego tytułu. A więc warto rozmawiać, bo to jest opłacalne, po prostu biznes. (2017-09-05)

Artur A.: Zenek: Słuszna uwaga.Służba bhp w firmie nie jest jakąś nadzwyczajną służbą jeżeli chodzi o jej ważność dla funkcjonowania zakładu,Są ważniejsze służby chociażby głównego mechanika i energetyka, ochrony środowiska,geologa, głównego konstruktora czy technologa. I pracownicy tych służ mają swoje stowarzyszenia zawodowe, do których mogą, ale nie muszą należeć, ale nie są namawiani w żadnym razie do tworzenia swoich samorządów zawodowych bez których nie mogą funkcjonować. Przeciwnie, mogą i funkcjonują dobrze. (2017-09-05)

Zenek: Dobra lektura dla "twórców marzenia o samorządzie" (2017-09-05)

Ktoś ?: Zdzinek: Myślę,że te ostatnie cztery wpisy wyjaśniają sprawę po co jest tworzony samorząd zawodowy. (2017-09-05)

reaktor: Samorząd zawodowy jest powoływany na podstawie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Ma on przywilej konstytucyjny zezwalający na ograniczenie wolności wykonywania tego zawodu oraz ograniczenie prawa wykonywania związanej z tym zawodem działalności gospodarczej. Samorząd zawodowy nazywany jest także izbą zawodową, a potocznie korporacją zawodową. (2017-09-05)

drucik: Samorząd zawodowy – zrzeszenie reprezentujące osoby wykonujące ten sam zawód zaufania publicznego i podlegających tożsamym normom właściwym tylko dla tego zawodu. Zrzeszenia takie tworzone są przez profesje o wysokim znaczeniu społecznym, które wymagają odpowiednich kwalifikacji.Moim zdaniem sama myśl o utworzeniu jakiegoś samorządu zawodowego BHP to zachcianka i wielka przesada. (2017-09-05)

niezłośliwy: Przykładem mogą być samorządy adwokackie czy lekarskie. Ich członkami są z mocy prawa adwokaci czy lekarze wykonujący zawód. Organami samorządu adwokackiego są izby adwokackie i Naczelna Rada Adwokacka. W przypadku samorządu lekarskiego odpowiednio izby lekarskie i Naczelna Izba Lekarska. Do uprawnień izb lekarskich należy między innymi stwierdzenie prawa do wykonywana zawodu lekarza, a także pozbawienie tego prawa. np. za złamanie zasad etyki zawodowej. (2017-09-05)

niezłośliwy: Na terenie Rzeczypospolitej Polskiej istnieje wiele odrębnych samorządów zawodowych, zorganizowanych autonomicznie według różnych zasad. Prawo do tworzenia samorządów zawodowych, a tym samym status zawodu zaufania publicznego, mają m.in.: adwokaci, aptekarze, architekci, komornicy, kuratorzy sądowi, lekarze i dentyści, weterynarze, nauczyciele, notariusze, pielęgniarki i położne, prokuratorzy, psychologowie, sędziowie oraz urbaniści. Ze względu na wyjątkowy charakter sprawowanej funkcji, obecnie planuje się także możliwość tworzenia korporacji zawodowych w przypadku pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości oraz rzeczoznawców majątkowym. I co wy na to hurraoptymiści? (2017-09-05)

Zdzinek: Bo i po co jest potrzebny samorząd zawodowy. Niech ktoś w końcu wyjaśni powód jego utworzenia. (2017-09-04)

Kacper: Powiem wprost,nikt nie czeka na powstanie samorządu zawodowego za wyjątkiem marzycieli z krainy mchów i paproci. (2017-09-04)

realista 2017: Nie wiele jest osób,które wierzą w powstanie samorządu zawodowego, chociaż nie są jego przeciwnikiem. (2017-09-04)

realista II: Pełna zgoda co do twojego wpisu, ale trzeba o tym dyskutować, bo temat ten jak widać cieszy się największym zainteresowaniem, co by o tym nie myśleć moim zdaniem jest to pewien fenomen. (2017-09-04)

Magdalena: Ciągłe wałkowanie tematu samorządu zawodowego, bez konkretnych działań nie przynosi żądanego efektu jak i ubocznych skutków. Zarząd Główny OSPS BHP nie ma żadnego planu, jak podejść do tematu i co zrobić by ten obiecany samorząd szybko został utworzony, przez co traci wiarygodność. Same organizowanie konferencji,czy seminaria, a nawet kongresy i ogólnopolskie forum pierwsze drugie i kolejne a także dyskusja na forum Atest-u niczego nie zmienią. Z tego nie powstanie samorząd.Wiadomo, że decyzja zapaść musi przede wszystkim w sejmie o tym czy powstanie kolejny samorząd zawodowy. Konstytucja RP tj. jej art 17 jedynie stwarza prawo do utworzenia samorządu zawodowego, ale nie narzuca obowiązku jego tworzenia,żeby była jasna sprawa zwłaszcza dla hurraoptymistów. (2017-09-04)

Patryk: Ja juzwidzę kolejny sukces. SUKCES bezpośrednio po Poznaniu. Będzie równie wielki jak i okrągły a zarazem pusty jak zero (2017-09-03)

Sokrates: Wiem, że nic nie wiem (???) (2017-09-02)

kakaja szoł: ja to wiem: Co ty wiesz? (2017-09-02)

ja to wiem: Skąd ta pewność? To wynik obserwacji (konkluzja) waszych wpisów. A użyty nick sam w sobie, to odpowiedź na bzdurne pytanie. (2017-09-02)

kakaja szoł: ja to wiem: Skąd u ciebie ta pewność? (2017-09-02)

ja to wiem: "kakaja szoł: A może by coś jednak wyszło z takiego działania? Kto to wie? (2017-09-02)" - NIC z tego waszego niby działania nie wyjdzie. (2017-09-02)

kakaja szoł: A może by coś jednak wyszło z takiego działania? Kto to wie? (2017-09-02)

podpowiadacz: Rzeczywiście po co się wysilać, wiedząc dobrze,że z utworzenia samorządu będą przysłowiowe nici. (2017-09-02)

mrdyk: Ale, co się wysilać poprzez działanie przecież wygodniej jest o tym mówić i inkasować niezłą kasę. (2017-09-02)

Magdalena: Zgadzam się z dociekliwym,że trzeba przede wszystkim działać i być wytrwałym w tym co się robi. (2017-09-02)

dociekliwy: Nie ulega wątpliwości,że utworzenie samorządu zawodowego zależy od dobrej woli politycznej rządzących. Co wobec tego należy czynić? A no trzeba podjąć usilne starania, przede wszystkim podjąć walkę heroiczną, by przepchać w sejmie i senacie projekt ustawy o samorządzie zawodowym, o ile się ma taki projekt gotowy. Ale nie tylko trzeba o tym mówić na kongresach, forach, seminariach, konferencjach, ale należy niezwłocznie przystąpić przede wszystkim do zdecydowanego działania jeżeli chce się mieć tego efekty. (2017-09-02)

specjalista: Znam środowisko urbanistów i także uważam ,że przymusowa przynależność do samorządu zawodowego niczego nie wnosi. Każdy ponosi odpowiedzialność zawodową, w tym karną za popełnione przestępstwo i powinien być osądzony tylko i wyłącznie przez sądy powszechne, a nie przez sądy dyscyplinarne jakim dysponują samorządy zawodowe. (2017-09-01)

wierzący: Każdy się może wypowiedzieć na temat samorządu zawodowego. Jednym to może odpowiadać, czyli będą za - innym już niekoniecznie i będą przeciw. Tak to już jest. Jednak liczy się zdanie ogółu. Lecz to musi być głos rozsądku, a nie zamiar biznesowo - polityczny o co można dzisiaj posądzać autorów pomysłu powstania samorządu. Byłoby bardzo źle gdyby kierowali się takimi intencjami. (2017-09-01)

praktyk: Kto się obawia samorządu? Na pewno wielu. Dlaczego? Dlatego,że każda nowość w tym wypadku jest to samorząd rodzi niepokój, obawę, niepewność jutra. Jest to zrozumiałe i normalne,że tak się to może dziać. Przyjmując taką opcję, że samorząd powstanie poprzez uchwalenie ustawy sejmowej to i tak wszyscy tzw.”behapowcy” nic by nie mogli zrobić, oprócz organizowania protestów, podjęcie próby zaskarżenia tej ustawy do TK i to wszystko na co to środowisko byłoby stać. Jednak nie jestem taki pewny czy na pewno jest obecnie na to stać to środowisko. Większość, by machnęło ręką i zaklęło z tego powodu i przyjęło do wiadomości jak coś normalnego. Jestem tego pewien,żeby tak się stało na sto procent. Pozdrawiam wszystkich po wakacjach myślę,że udanych. (2017-09-01)

marko: Ciekawą informację można znaleźć pod adresem: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-osoby-niebedace-sedziami-pisaly-projekty-orzeczen-tk/v3b6r5w. W publikacji znajdujemy stwierdzenie: „Autor materiału "Rzeczpospolitej" wymienia dwie sprawy (obydwie z 2015 r.), do których przygotowywane były ww. orzeczenia: K 19/14 dot. zniesienia samorządu zawodowego urbanistów”. Jeśli urbaniści, a więc osoby o nieporównywalnych kwalifikacjach i kompetencjach w stosunku do „podyplomofców” chcą się uwolnić od obowiązku przynależności do samorządu zawodowego, to po kiego grzyba bić pianę na ten sam temat w środowisku tzw. behapowców. Ja osobiście nie jestem zainteresowany nadymaniem się jacy to behapowcy są niezastąpieni i sytuacją typu wiódł ślepy kulawego. Miernoty zawsze potrzebują przewodnika stada, nadęcia i zadęcia, nie mówiąc już o zaparciu. Fachowcy zawsze sobie poradzą. (2017-09-01)

Felicjan: Trudno liczyć na jakąkolwiek wolę polityków, w tym posłów i senatorów wszystkich opcji politycznych,ponieważ od dawna nie są oni zainteresowani w żadnym stopniu sprawami bhp w ogóle, a powinni. Widać to co roku na sali plenarnej sejmu pustki w czasie składania przez GIP-a rocznego sprawozdania z działalności PIP. I o czym tu można mówić i na poważnie myśleć o samorządzie zawodowym. Jak na razie to jest tylko i wyłącznie pobożne życzenie nawiedzonych działaczy OSPS BHP. Mówią oni ciągle o potrzebie utworzenia samorządu zawodowego, tylko że nie mówią już jak to należy zrobić i jakie są szanse, nie możliwości powodzenia ich własnej inicjatywy. (2017-08-31)

Klementyna: ZG. Powstanie powstanie, ale co? To dobre pytanie. A no nic mocium panie ! (2017-08-31)

lelum polelum: ZG: Powstanie samorząd zawodowy, niby jak? Może za pomocą czarodziejskiej różki? Śmieszne to, co piszesz. (2017-08-31)

ZG: Powstanie, powstanie! (2017-08-30)

niezłośliwy: Zabawa jak zabawa, dla samej zabawy,żeby było jasne. Samorząd zawodowy bez dobrej woli polityków, posłów i senatorów RP - niestety, ale nie powstanie. (2017-08-30)

nieciekawski: Nie widać chęci jak na razie do współpracy i współdziałania wszystkich istniejących stowarzyszeń pracowników służby bhp. Nie ma takiego zawartego porozumienia a szkoda, ponieważ większa szansa byłaby chociażby na utworzenie samorządu zawodowego. Chociaż prawdziwą przeszkodą do pokonania jest przepchnięcie przez sejm i senat projektu ustawy o samorządzie zawodowym służby BHP. Jestem pewien,że jeżeli by zawarto takie porozumienie to spotkałoby się ono ze zrozumieniem i poparciem członków tych stowarzyszeń, ale i również poparciem osób nie zrzeszonych w żadnym z tych stowarzyszeń. (2017-08-30)

ZG: Powstanie, powstanie! (2017-08-30)

OKOŃ: Były już modne różne tematy odgórnie narzucone od których odstąpiono, Tj. systemy zarządzania ISO 9002 i 9001, ISO 14000, Systemy BHP PN-N- 18000, a teraz samorząd zawodowy,który szybko nie powstanie i czy na pewno w ogóle powstanie? (2017-08-30)

zainteresowany: Na ogół FORUM organizuje się w konkretnej sprawie, myślę, że wszystkie działające stowarzyszenia pracowników służby bhp powinny wypracować stanowisko w sprawie utworzenia swojego samorządu zawodowego. Jednak nie mam złudzeń, by na tym forum został przedstawiony podstawowy dokument jakim jest projekt ustawy o samorządzie zawodowym służby bhp. Z tego co wiem nie ma tego w planie. Więc w takim razie po co ta cała zabawa z tym samorządem zawodowym? (2017-08-30)

ciekawwski: komentator : Jeżeli odmówiły udziału w Forum pozostałe stowarzyszenia pracowników służby bhp to pytanie dlaczego mieli by to robić? (2017-08-30)

komentator: A ktoś wie, czy ZG zapraszał inne stowarzyszenia do udziału w Forum? Może byli zapraszani a odmówili udziału. Też istnieje taka możliwość. (2017-08-30)

laik: 3 października 2017 na tym „I Forum” ma zabrać głos pp. Nościusz i Dudek. Pytanie z czym oni zwrócą się do audytorium i pozostałych uczestników, jak dalej nie znany jest los oczekiwanego projektu ustawy o samorządzie zawodowym. A może jednak Dudek zaskoczy ku zdziwieniu wszystkich i przedstawi swój projekt ustawy, a wtedy może się zacząć prawdziwa dyskusja panelowa. (2017-08-30)

Ktoś coś?: Jakie To FORUM skoro nie biorą w nim udziału 3 pozostałe stowarzyszenia pracowników służby bhp. Marna to pociecha jeżeli chodzi o zmianę nazwy z Kongresu na Forum, chyba to dla zmylenia przeciwnika, Nie ma znaczenia nazwa Kongres, Forum, czy Konferencja. Ważne jest jakie na tych spotkaniach zapadną ustalenia np. wnioski i kogo one z oblikują do realizacji i w jakim terminie. (2017-08-30)

OK: "I Ogólnopolski Kongres" ??? Ogólnopolskich Kongresów Służby BHP było już III. Obecny ZG OSPS BHP zerwał z tradycją stowarzyszenia - kontynuowania nazewnictwa i wprowadził "I Forum Służby BHP" Trochę żal..... Z tego co słyszałem, to na razie jest 30 osób zapisanych i te znaczne koszty uczestnictwa. (2017-08-29)

laik: Nie pomoże ani święty BOŻE, tym bardziej ten "I Ogólnopolski Kongres", bo jeszcze z czczego gadania a takie ono jest jak na razie nie powstanie samorząd zawodowy. Jest to tylko mydlenie oczu z serii pod tytułem: "Gruszki na wierzbie", "Obiecanki cacanki". Mówiąc krótko nic z tego nie będzie za wyjątkiem przedłużenia agonii tego niemądrego pomysłu. (2017-08-29)

nowy w branży: Przecież wiadomo,że to OSPS BHP rości sobie prawo do reprezentowania wszystkich "behapowców" bezpodstawnie i to ono jest organizatorem tego kongresu jak sama nazwa wskazuje. (2017-08-29)

niezrzeszony: Mówienie, że na I Kongresie BHP nie będzie lansowania na siłę sprawy samorządu zawodowego jest jakąś paranoją. Przecież szefowa OSPS BHP i jej zastępca będą brali udział i część prelegentów związanych z tym akurat stowarzyszeniem. Jednak nie można dostrzec udziału przedstawicieli pozostałych stowarzyszeń pracowników służby bhp. Pytanie tylko dlaczego? (2017-08-29)

bezstronny: Może się odbyć nawet 100 seminariów i 1000 kongresów bhp i co z tego wynika: Tylko gadu, gadu i zero działań w remacie samorząd zawodowy. Czysty bajer i nakręcanie z napędzaniem koniunktury organizatorom.A forum jest po to by dyskutować na każdy temat a dyskusja jest w tym temacie jak najbardziej uprawniona - przypomnę tym, którym ona bardzo przeszkadza i uwiera. (2017-08-29)

  Next >>


[1-100] [101-200] [201-297]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2017

Liczba odwiedzin: 26862547