ATEST Ochrona Pracy

21 lutego 2018 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 815.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Leokadia: Nieprzekonani muszą się sami o tym przekonać. (2018-02-21)

Magdalena: Herod-Baba: Masz rację, ale Ewka tego nie chce zrozumieć i nie tylko ona. (2018-02-21)

Herod-Baba: Ewka: Zrozum lekarze,komornicy oraz budowlańce mają swój samorząd zawodowy, ponieważ dawien z dawna są to zawody zaufania publicznego, a tzw. "behapowcy" nie i po sprawie,koniec, kropka i co tam kto woli. Tu nic do gadania nie mają dyskutujący czy chcą,czy nie chcą samorządu zawodowego, bo o tym decydują politycy w sejmie i senacie w szczególności i nic na to nie można poradzić.Na forum toczy się tylko niewinna dyskusja, która nikomu nie szkodzi i to wszystko. (2018-02-21)

Ewka: Miało chyba być reklamacyjny. Jak ktoś spieprzył robotę to samorzad musi to sam poprawic za swoje środki. Dlatego te wszystkie papracze, pół teczkowcy i inne temu podobne twory tak boja sie utworzenia samorzadu. (2018-02-18)

Niunia: Samorząd zawodowy to sprytny chwyt reklamowy. Nic po za tym. (2018-02-18)

nowy w branży.: Uważam,że w sejmie nie przejdzie ustawa o samorządzie zawodowym pracowników służby bhp. Nie będę wyjaśniał dla czego, ponieważ takie wyjaśnienia można znaleźć już na tym wątku tego forum.Może budowlańcom,komornikom, czy lekarzom ich samorząd zawodowy przynosi jakieś korzyści niewymierne,ale nie samorząd zawodowy pracowników służby bhp zwłaszcza w wersji jaką proponuje niejaki p. M. Nościusz, który to jego pomysł trudno uznać za poważne rozwiązanie. (2018-02-18)

Ewka: Nie mam najmniejszej wątpliwości. Samorzadf Zawodowy zawsze przysparza korzysci zawodom które je sobie utworzyły. Patrz Budowlańcy, Komornicy, Lekarze (2018-02-17)

Felicjan: Pytanie, czy samorząd zawodowy może przysporzyć korzyści, czy też więcej problemów służbie bhp? Dzisiaj nikt nie może odpowiedzieć wprost na to pytanie z prostej przyczyny. (2018-02-14)

barabak: Dyskusja o samorządzie zawodowym interesuje nie tylko pracowników służby bhp, stąd tyle wpisów więcej lub mniej interesujących. To tylko może dobrze świadczyć o osobach,które są zatroskane przyszłością służby bhp i jakie jej czekają dalsze losy. (2018-02-14)

niezłośliwy: Większość "behapowców" nie oczekuje samorządu zawodowego, bo nie wierzy,że on może wnieść coś pozytywnego dla działalności całej służby bhp. (2018-02-13)

dociekliwy: Liczę na opamiętanie osób, które zainicjowali utopijną kampanię o samorządzie zawodowym i do tego niezbyt dobrze przygotowaną. Dlatego musi się ta kampania zakończyć piękną katastrofą. (2018-02-13)

kibic: zainteresowany: Dobre pytania.Na pewno nie chodzi tu o interes służby bhp, a raczej o interes niektórych osób, które liczą na profity. Tak to wygląda z boku kibica. (2018-02-13)

zainteresowany: Temat samorządu zawodowego pracowników służby bhp zamiast łączyć środowisko,to jednak podzielił i to wyraźnie.Pytanie dlaczego? Odpowiedź jest prosta, ponieważ inicjatorzy pomysłu samorządu zawodowego nie byli i nie są w stanie przekonać środowisko, co do racji samej idei. Ponadto jest to sprawa nowa, która powinna być bardzo szczegółowo przedstawiona i omówiona na różnych organizowanych imprezach typu kongres,zjazd seminarium itp. Głownie na podstawie gotowych dokumentów takich jak projekt ustawy,statut, kodeks etyki zawodowej, itp.itd. Nie wystarczyło na podobnych imprezach samo słowo o samorządzie, liczą się wyłącznie konkrety, a tych nie było i jak na razie dalej nie ma. Więc o co tu chodzi? O propagandę? A może o biznes? Albo jednocześnie o jedno i drugie? (2018-02-13)

członek OSPSBHP: Temat samorządu zawodowego pracowników służby bhp został wymyślony na potrzeby kampanii wyborczej na prezesa OSPS BHP przez samego ówczesnego prezesa, który ponownie nim nie został wybrany i sprawa powoli przestaje być aktualna. Taka jest bolesna prawda, tym bardziej,że byłego prezesa nie ma już w aktualnych władzach OSPS BHP. Jednak nie wszyscy członkowie byli zachwyceni inicjatywą utworzenia wymienionego samorządu zawodowego. To normalne. (2018-02-10)

myślący: no właśnie; Właśnie obecny Zarząd OSPS BHP dobrze postępuje przewidując,że inicjatywa utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp w drodze sejmowej ustawy rzeczywiście ma marne szanse i to należy jak najbardziej docenić. Nie tylko krytykować. (2018-02-10)

Zenek: Uwalenie samorządu to sprawa obecnego zarzadu. Mam nadzieje że dopadnie ich owoc takiej pracy (2018-02-09)

niewierzący: Może pomoże roztropność w podejmowaniu decyzji o wycofaniu się z inicjatywy utworzenia samorządu zawodowego. Oby tak się stało w co nie wierzę. (2018-02-09)

404: Tu dobra wola dyskutujących nic nie pomorze. (2018-02-09)

dociekliwy: Felicjan: Jednak niewiele osób jest jak Ty o tym przekonanych. (2018-02-09)

Felicjan: Marne szanse (jak mawiają Francuzi), utworzenia samorządu pracowników służby bhp,ponieważ jest to sprawa typowo polityczna, bo zależna od uchwalenia w sejmie ustawy o wymienionym samorządzie. Krótko mówiąc ten samorząd zawodowy leży w rękach posłów. Pytanie jest takie czy on jest konieczny służbie bhp w jej działalności? Myślę,że niekoniecznie. (2018-02-09)

wierzący: myślący:Dobrze prawisz. (2018-02-08)

myślący: I po co te nerwy i niepokoje? Trzeba spokojnie dyskutować, bo nie ma żadnego pośpiechu z tym samorządem zawodowym. Wiele osób wcześniej przejdzie na emeryturę nim doczeka utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp. I o tym trzeba już dzisiaj myśleć pozytywnie. (2018-02-08)

Jolasia: Było nie było,byle się już skończyło? (2018-02-08)

emeryt: Ja mam przekonanie,że wkrótce się to zmieni i powróci się do tego bhp branżowego, jak to kiedyś było przed laty. (2018-02-07)

Helena: I tu pełna zgoda. (2018-02-07)

Jośko !: bąbel: Mam poważne wątpliwości,że fachowców w dziedzinie bhp danej branży jest zbyt mało, bo kształci się ich ogólnie a nie dla potrzeb konkretnej branży i tu jest poważny problem.Mógłby to zmienić samorząd zawodowy służby bhp, który tak powinien się nazywać, jeżeli już a nie samorząd zawodowy pracowników służby bhp, których coraz mniej się zatrudnia na umowę o pracę. (2018-02-07)

bąbel: Jankiel:Tu nie chodzi o zbyt wielu cymbalistów, tu chodzi o jak największą ilość fachowców z dziedziny bhp. (2018-02-07)

Gonzo: Oczywiście,że to byłoby lepsze rozwiązanie niż obecne jeżeli chodzi o służbę bhp. Na pewno przepisy ustawy są znacznie mocniejsze i mają większe znaczenie niż rozporządzenia, nawet rozporządzenie RM. Przypomnieć należy,że PIP, SIP, PIS, UDT, czy i wiele innych instytucji państwowego nadzoru nad warunkami pracy zaliczane do systemu ochrony pracy RP działa na podstawie ustaw i ewentualnie rozporządzeń do tych ustaw jak w przypadku np. PIS czy UDT. (2018-02-07)

laik: Do zrzeszony: Masz rację, jest coś na rzeczy. (2018-02-07)

zrzeszony: Podobno jak wejdą w życie uchwalone przez sejm dwa nowe kodeksy, tj.: Kodeks Pracy oraz Zbiorowy Kodeks Pracy, to następnie w sejmie zostanie poddana procedurze ustawa o służbie bhp (uwaga nazwa służby bhp w tej ustawie ma być ponoć zmieniona), zamiast ustawy o samorządzie zawodowym pracowników służby bhp. I to ma zakończyć sprawę w tym temacie. (2018-02-07)

niezrzeszony: Do realista 2018: Na pewno taka dobra wiadomość wiele osób by ucieszyła. (2018-02-07)

relista 2018: I toby było rozsądne rozwiązanie w roku jubileuszowym. Mam tu na uwadze ogłoszenie,że dalsze procedowanie projektu ustawy o samorządzie zawodowym pracowników służby bhp pod patronatemm OSPS BHP zostaje zawieszone w czasie nieokreślonym. (2018-02-07)

Jankiel: Cymbalistów było (i jest) wielu... (2018-02-04)

Zenek: Ostatni gasi światło. Marginalizacja bhp-owców to nie mit to fakt. (2018-02-04)

członek OSPSBHP: Nikt na pewno nie będzie płakał, jeżeli wreszcie zostanie podana oficjalna wiadomość ze strony nowych władz OSPS BHP,że sprawę samorządu zawodowego pracowników służby na razie jesteśmy zmuszeni odłożyć w czasie. Mam taką nadzieję,że to rychło się wydarzy. (2018-02-02)

Wiesław OKOŃ: Niech nikt nie liczy na łatwiznę, to co się dzieje w sejmie, to nieustannie trwająca wojna. Nawet gdy będzie już jutro gotowy projekt ustawy o samorządzie zawodowym pracowników służby bhp i trafi do sejmu to nie ma żadnych gwarancji,że ustawa zostanie uchwalona a samorząd zacznie działać. Kto tak myśli to jest po prostu naiwną osobą jak dziecko. (2018-01-31)

Ewka: Mamy rok jubileuszowy. Kolejny rok grzebania żywcem samorzadu bhp. No cóż niektórym wystarczy skecz o bhp zamiast samorzadu. (2018-01-30)

autor "K": Mamy rok jubileuszów i świętowanie tj. 65 - lecie Służby Bhp i 25-lecie OSPS BHP. Mam taką nadzieję,że obejdzie się bez pomysłu utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp, który to pomysł wkrótce zostanie porzucony w roku jubileuszowym. Pozdrawiam całe forum. (2018-01-30)

podpowiadacz: Ewka: Najwyższy czas zatrudnić się w kabarecie Moralnego Niepokoju. Mają akurat wakat i może poszukują takiej osoby jak ty. Może? (2018-01-29)

Ewka: Rozczulanie nad grobem samorzadu. Przecież jest fajnie zamiast samorządu mamy skecz. (2018-01-28)

Karina: Chciałem zauważyć,że forum dyskusyjne to miejsce nie na kabaret. Ale wiele osób uważa inaczej i pisze dziwne satyry zamiast na temat. (2018-01-28)

Leokadia: Większość obecnych kabaretów przedstawia głupie skecze, a publiczność rechocze,aż zachodzi się ze śmiechu. Takie to mamy czasy. (2018-01-28)

Longin: To nie tylko Ewka pisze głupoty. Jest wiele osób, którzy piszą podobne knoty. (2018-01-28)

Klemens: Ewka pisze wciąż z błędami i bez sensu. (2018-01-28)

ktoś coś !: Trudno dyskutować z kimś takim jak niejaka Ewka. To co pisze to po prostu szok. (2018-01-28)

Ewka: I tak za obeznych władz OSPSBHP zamiast samorzadu mamy skecz. Słiczny i piękny a miejscami nawet zabawny zresztą jak obene władze superstowarzyszenia. (2018-01-27)

Jądruś: Moim zdaniem Marek N powinien teraz podjąć kampanię wyborczą i zostać prezesem na 2 kadencje. Wygra w cuglach. Widać to po działaniach obecnej Pani prezes. (2018-01-27)

xyz: Nikt nie jest tak do końca przekonany,że służbie bhp jest potrzebny i konieczny jakiś samorząd zawodowy. Co za głupi pomysł. Przez ponad półwieku takiego nie było i wszystko gra jak na razie, lepiej lub gorzej. (2018-01-27)

bajobongobaja: Trudno jest dyskutować z kimś takim, kto jest przekonany do swojej ideologii i idei i uznaje to za najwyższą wartość dla niego.Naprawdę trudno.To akurat jest przypadek niejakiego p. Marka Nościusz na szczęście już wyautowanego z władz OSPS BHP. (2018-01-27)

budowlaniec: Owszem weryfikacja w zakresie wiedzy w danej branży jak najbardziej powinna obowiązywać chociażby po to, by mobilizować członka samorządu do ustawicznego pogłębiania wiedzy specjalistycznej, na kursach i seminariach organizowanych przez specjalistyczne ośrodki kształcenia np. PZiTB, NOT, SEP,SIMP, wyższych uczelniach technicznych itp. (2018-01-26)

niewierzący: Pan Marek Nościusz wypowiedział bzdurne stwierdzenie, które jest sprzeczne z ideą każdego samorządu zawodowego. Nikomu dotąd nie przyznano ważnego dokumentu upoważniającego do wykonywania zawodu wyłącznie za udział w konferencji lub seminarium bez egzaminu sprawdzającego kwalifikacje. Ta wypowiedź to jednocześnie kompromitacja pracowników służby bhp. (2018-01-26)

wizjoner: Poniżej - cytat z wywiadu z Markiem Nościuszem (PROMOTOR 09/2014 r.) (2018-01-26)

prestydygitator: „…co pewien okres powinna następować weryfikacja uprawnień, działalności, wiedzy czy przynależności pracownika służby BHP. Ta WERYFIKACJA NIE POWINNA SIĘ ODBYWAĆ NA ZASADZIE EGZAMINU. Potwierdzeniem weryfikacji byłoby np. obowiązkowe uczestnictwo, choćby raz na dwa lata, w konferencjach ogólnopolskich o tematyce BHP organizowanych przez obiektywne instytucje, takie jak: CIOP, PIP czy samorząd, lub uczestnictwo dwa razy w roku w konferencjach lokalnych organizowanych przez stowarzyszenia czy samorząd zawodowy.” (2018-01-26)

nowy w branży: Trzeba się trzymać realiów,a nie marzeń o samorządzie zawodowym. (2018-01-26)

laik: legalizator: Masz rację sprawa samorządów zawodowych rozbija się wyłącznie o fundusze, które na swoją działalność wbrew pozorom zdobyć nie jest łatwo. (2018-01-26)

juras: A co ma kabaret do samorządu zawodowego? Pomyślcie chociaż przez chwilę poważnie. (2018-01-26)

st.insp.bhp: Do inspektor bhp: Piosenkę o inspektorze bhp, którą przedstawia rozpadający się kabaret"Paranienormalni" z powodu odejścia z niego głównego aktora tego kabaretu - IGORA; wcale nie jest śmieszna, tylko po prostu głupia. (2018-01-26)

legalizator: Zdzinek: Pełna zgoda. By mógł powstać samorząd zawodowy pracowników służby bhp to najpierw musi zapaść decyzja o wpisie zawodu pracowników służby bhp na listę zawodów zaufania publicznego. Np. pracownicy socjalni o swój samorząd zawodowy zabiegają już od 2005 roku i jak na razie to bezskutecznie. Trzeba przy tym brać pod uwagę,że powstania każdego samorządu zawodowego wiąże się skutkami w postaci obciążenia budżetu państwa i budżetu samorządu terytorialnego, co nie jest bez znaczenia dla przedmiotowej sprawy. Każdy samorząd zawodowy nie utrzyma się wyłącznie z opłat swoich członków, musi korzystać w znacznym stopniu z dotacji z budżetów państwa i samorządu terytorialnego, niekiedy musi nawet korzystać z funduszy UE, dlatego utworzenie samorządu zawodowego nie jest tworzony spontanicznie jak to wielu sobie wyobraża na tym wątku tego forum. (2018-01-26)

Zdzinek: Jestem pewny,że samorząd zawodowy pracowników służby bhp w ogóle nie powstanie, dlatego,że nie można służby bhp zaliczyć w żadnym razie do kategorii wolnych zawodów, a tym bardziej do zawodów zaufania publicznego i to jest główną przeszkodą jak się dowiedziałem niedawno od pewnego pracownika właściwego ministerstwa ds. pracy. (2018-01-25)

Balbina: Wszyscy na ogół się zgadzają,że sprawa samorządu zawodowego jest bardzo ważna dla przyszłości służby bhp. Mimo tego ten temat jak na razie budzi wielkie emocje oraz poważne wątpliwości. Stał się nadto tematem kontrowersyjnym w publicznej dyskusji z wiadomo jakich przyczyn, które zostały już wcześniej poruszone na tyn wątku, więc nie ma po co do nich wracać. (2018-01-25)

zakapior: Było już wiele razy napisane, ale jeszcze raz powtórzę,że to posłowie w sejmie zadecydują o tym czy zostanie uchwalona ustawa o samorządzie zawodowym pracowników służby bhp a nie delegaci na zjazd OSPS BHP, czy uczestnicy dyskusji tego forum niezależnie ile dokonają wpisów na tym wątku. (2018-01-25)

Karina: Xenobiusz: To twoja ocena piosenki o inspektorze bhp, z którą się trudno zgodzić. (2018-01-25)

Leokadia: Mery: Tu się grubo mylisz. Nie ma mowy i nie będzie o końcu dyskusji na tym wątku. (2018-01-23)

st.insp.bhp: No i z czego tu się śmiać? Jak to nie jest wcale takie śmieszne, lecz za to to prymitywne. Chyba,że z tego. (2018-01-23)

Kasia: Moim zdaniem miła piosenka. Nie opluwa nie poniża. A kabaret to ujął przepięknie. Zamiast samorzadu mamy skecz (2018-01-22)

Xenobiusz: No śmieszna parodia inspektora bhp. Trzeba umieć się śmiać z własnych ułomności :-) (2018-01-22)

do poczytania: "Rewizor" Gogola. Piękna sztuka o ludzkiej naiwności. (2018-01-22)

rewizor: I z czego się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie. (2018-01-22)

Evka: hahaha dobra ta piosenka inspektora bhp hahahaha (2018-01-22)

inspektor bhp: Dla pocieszenia służby bhp - nawet kabarety zabrały się za parodiowanie służby bhp. Oto link do piosenki o inspektorze bhp ha ha ha. Miłego oglądania: https://www.youtube.com/watch?v=DQhu1I8JNAU (2018-01-21)

Mery: Nareszcie skoczy się te czcze gadanie w tym wątku w koło wojtek tego samego... Koniec tematu, koniec wątku! (2018-01-21)

niewierzący: To się okaże już wkrótce,ale można się było takiej nowiny spodziewać. (2018-01-21)

303: Zapewne,że jest to dobra nowina zwłaszcza,że przy niedzieli.Nie wiadomo,czy jest prawdziwa? (2018-01-21)

411: Nareszcie "Dobra Nowina". (2018-01-21)

Dorota: No i się stało. Jak wieść niesie to podobno zapadła decyzja o wstrzymaniu prac nad projektem ustawy o samorządzie zawodowym pracowników służby bhp co oznacza, że na tym etapie misja tworzenia samorządu zawodowego dobiegła końca, a sam pomysł upadł bezrefleksyjnie. (2018-01-21)

Ktoś?: Mimo podejmowania próby utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp, autorzy tego utopijnego pomysłu nie rozeznali możliwości przeforsowania w sejmie swojego projektu ustawy i tak naprawdę to utknęli na długo w miejscu z którego będzie im trudno pójść dalej do przodu. Nic dziwnego,że wywołało to zwątpienie u wielu a u niektórych nawet frustrację, być nawet początek ciężkiej depresji z tego głównie powodu. (2018-01-20)

bezstronny: Przecież OSPS BHP nie po to powstało by tworzyć nową organizację, jakim jest samorząd do której muszą wszyscy z obowiązku należeć. (2018-01-19)

dociekliwy: Co do potrzeby utworzenia samorządu zawodowego tu zdania są podzielone. Ale nadal nikt nie pyta o zgodę zainteresowanych. Utworzyła się mała grupa,która uzurpuje sobie prawa do powoływania się na ogół i ich reprezentację. Mam tu na myśli OSPS BHP. Lepiej niech ich władze lepiej zajmą się tą organizacją i swoimi członkami do czego zostały powołane, a nie wymyślają czegoś nowego co jest nie znane większości i na pewno nie zostało nigdzie jak dotąd sprawdzone w praktyce. (2018-01-19)

bąbel: Przecież nic złego się nie stanie, jeżeli nie dojdzie do utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp. Wiele już lat upłynęło bez samorządu zawodowego a służba bhp nadal istnieje i ma się jak na razie nieźle. I tak trzymać. (2018-01-19)

ltytus: Już było wiele dowodów na to, że co może się stać z danym projektem ustawy, jeżeli nie będzie chętnych do głosowania "za". To będzie po sprawie. To jest normalka, to są takie procedury świadczące o demokracji sejmu. (2018-01-19)

kkk: Marzenia, marzeniami lecz trzeba brać pod uwagę realia a te są obecnie takie,że nikt w obecnym sejmie na pewno nie poprze projektu ustawy o samorządzie zawodowym pracowników służby bhp i jego los zostanie przesądzony. Zamiast trafić do odpowiedniej komisji może trafić do kosza. I tak na pewno się stanie. (2018-01-19)

relista 2018: No cóż, każdy może mieć marzenia,zwłaszcza teraz na początku roku 2018. Trzeba jednak przyznać,że realne szanse na to by powstał samorząd zawodowy pracowników służby bhp w drodze ustawy sejmowej są raczej znikome. Było to wiele razy na tym forum mocno artykułowane i wyjaśniane .Jednak nie przynosi to żadnych skutków. Kto obserwuje pracę sejmu to może się przekonać co się może stać z projektem ustawy. Nawet projekt ustawy obywatelskiej dot. spraw społecznych może trafić na przemiał, jeżeli tak postanowią posłowie w swojej większości. (2018-01-18)

dociekliwy: Jest wiele osób na tym forum,które nie potrafią się po prostu zrozumiale wypowiedzieć i z tego to powodu bierze się u nich ta narastająca frustracja a niekiedy nawet i agresja w swoich wpisach. (2018-01-15)

mama mija: Mery: Powinnaś wiedzieć,że nie ma nakazu dokonywania wpisów na wątku tego forum i nie ma także zakazu takiej czynności. Jeżeli ciebie ten wątek nie interesuje to opuść go lub zachowaj prawo do milczenia. Jest to dobra rada do zastosowania. (2018-01-14)

Leokadia: Mery: Jak cię to nudzi to po co czytasz i śledzisz ten wątek, no po co? (2018-01-13)

bądź odważny: "myślący: Trzeba odważnie postawić pytanie panom M. Nościusz, W. Dudek, J. Witczak, kiedy w końcu będzie gotowy projekt ustawy o samorządzie zawodowym pracowników służby bhp a jeżeli nawet będzie to co dalej zamierzają z nim zrobić? /.../ (2018-01-12)" - - - - Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś odważnie to pytania postawił, i do tego bezpośrednio wyżej wymienionym. Ich telefony kontaktowe i adresy e-mailowe są publicznie dostępne. (2018-01-13)

Mery: Ile wy będziecie wałkować ten temat w koło wojtek. Te same wpisy powtarzając. To już dawno się stało nudne. Po co się wysilacie, nie lepiej kopiuj wklej? (2018-01-13)

relista 2018: Większość dyskutantów zadaje sobie pytanie, co wniesie do służby bhp, chciany tylko przez nielicznych samorząd zawodowy? Autorzy pomysłu zachwalają go, nie bacząc na głosy krytyki. Powiem krótko,że w obecnej sytuacji politycznej i przy tym nowym rządzie M. Morawieckiego szanse na to są jak jeden do miliona. (2018-01-13)

Leon: Szanowni dyskutanci: Mieć marzenia jest rzeczą normalną. Głupotą zaś jest mieć marzenia ściętej głowy, a takim marzeniem na pewno jest sen o samorządzie zawodowym pracowników służby bhp. Amen. (2018-01-13)

myślący: bądź odważny:Dziękuję ci za zbędną radę. (2018-01-13)

bądź odważny: "myślący: Trzeba odważnie postawić pytanie panom M. Nościusz, W. Dudek, J. Witczak, kiedy w końcu będzie gotowy projekt ustawy o samorządzie zawodowym pracowników służby bhp a jeżeli nawet będzie to co dalej zamierzają z nim zrobić? /.../ (2018-01-12)" - - - - Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś odważnie to pytania postawił, i do tego bezpośrednio wyżej wymienionym. Ich telefony kontaktowe i adresy e-mailowe są publicznie dostępne. (2018-01-12)

Jerzy Kuśmider: Trzeba mieć tego świadomość,że ustawy uchwalają parlamentarzyści a nie delegaci OSPS BHP. Ponadto trzeba odróżnić samorząd gospodarczy od samorządu zawodowego,którego cel działania określa art. 17 konstytucji RP. Po co komu bezsensowny samorząd zawodowy pracowników służby bhp, albo pracowników socjalnych, czy też pracowników ochrony środowiska naturalnego. Byłby to precedens do tworzenia kolejnych samorządów już niekoniecznie zawodowych, takich jak samorząd zawodowy pracowników gospodarki komunalnej i mieszkaniowej, pracowników MPC itp. itd. Należy nadmienić,że samorząd zawodowy w żadnym razie nie jest odmianą związku zawodowego. (2018-01-12)

mama mija: Nawet jeżeli projekt ustawy o samorządzie zawodowym pracowników służby bhp już będzie gotowy, to kto się nim zajmie i dopilnuje w sejmie żeby trafił on pod obrady a nie do sejmowej niszczarki na przemiał. Sam projekt ustawy o samorządzie jeżeli wnet powstanie to żaden sukces. Sukcesem jest jego uchwalenie przez sejm i senat bez większych poprawek mogących w znacznym stopniu zmienić główne jego założenia. Pytanie kto tego będzie pilnował w sejmie by się tak nie stało? (2018-01-12)

myślący: Trzeba odważnie postawić pytanie panom M. Nościusz, W. Dudek, J. Witczak, kiedy w końcu będzie gotowy projekt ustawy o samorządzie zawodowym pracowników służby bhp a jeżeli nawet będzie to co dalej zamierzają z nim zrobić? Bo jak na razie to z ich strony padły zapewnienia nazwijmy to obietnice bez pokrycia, przez co dla mnie stali się oni niewiarygodnymi osobami i działaczami zwłaszcza OSPS BHP. Może by tak łaskawie chcieli zabrać głos w tej sprawie chociażby na tym forum Atestu, chyba że nie mają cywilnej odwagi tego zrobić, czego się można po nich tego spodziewać. (2018-01-12)

członek OSPSBHP: Tak na prawdę to nikt nie wie jakie będą dalsze losy pomysłu utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp. Najprawdopodobniej pomysł utworzenia tego samorządu zostanie wkrótce zaniechany. O tym wieszczą już niektórzy nowo wybrani działacze OSPS BHP. (2018-01-11)

Pytek: Dla Józefa nie ważne jest imię, aby nazwisko się zgadzało hihi... Oby Państwo nie zaczęło tak funkcjonować - Jerzy zawinił, Józefa posadzili hihi (2018-01-11)

Leon: Z drugiego planu też można skutecznie zawalczyć o samorząd zawodowy. (2018-01-11)

Pytek: Do Józefa: skorzystałem z Twojej porady, niestety wyszukiwarka na stronie ATESTu nie znalazła "Jerzego Witczaka". Jest tylko "Józef Witczak", więc dlatego pytałem kto to jest? (2018-01-11)

Józef: W Ateście jest wyszukiwarka. Wystarczy wpisac interesujące nas nazwiskoi wyświetjają się ( lub nie )adresy bazowe (2018-01-10)

Pytek: Kim jest "p. Jerzy Witczak ."??? (2018-01-10)

niezrzeszony: Spośród trzech zagorzałych pomysłodawców utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp w nowych starych władzach OSPS BHP ostał się już tylko jeden niejaki p. Jerzy Witczak . Z tego też oto powodu sprawa samorządu nie będzie tematem ani dyżurnym,ani priorytetowym. Tak twierdzę. (2018-01-10)

  Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-400] [401-500] [501-600] [601-700] [701-800] [801-815]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2018

Liczba odwiedzin: 28685418