ATEST Ochrona Pracy

16 grudnia 2018 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 793.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Kowalski Jan: Są bajarze na tym forum, chociaż nie mają statusu zawodu zaufania publicznego. Natomiast mogą mieć oni zaufanie społeczne swoich czytelników. (2018-08-28)

Kalasanty: Zibi: Nie wypieraj się, użyłeś nazwy samorząd bhp w swoim wpisie z 26.08.2018. Nie może być taki samorząd zawodowy.Było już wiele razy wyjaśniane i pojaśniane a niektórzy dalej swoje, także i TY. (2018-08-28)

Gonzo: Kazek: Możesz se mieć zaufanie społeczne do twojego behapowca,ale to nie jest to samo co zawód zaufania publicznego w żadnym razie. (2018-08-28)

kibic: Na pewno są i takie osoby, które czekają i pragną samorządu zawodowego jak kania dżdżu. Na to nic nie poradzisz.Bo wolno im. (2018-08-28)

Joruś: Do Ewki: Architekci są zaliczenie do zawodów zaufania publicznego - patrz: Ustawa z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa - więc kolejny raz kula w płot. (2018-08-27)

Kazek: Ja mam zaufanie do bhp-owca przynajmniej jednego. Więc to jest zawód zaufania społecznego (2018-08-27)

beza: jest rezultatem ubitej piany i obróbki termicznej. Ale samorząd z samego bicia piany nie powstanie, niestety. (2018-08-27)

Zibi: Kalasanty... przeczytaj uważnie... piszę, że nie ma takich samorządów jak pracowników socjalnych czy też pracowników cywilnych. Mrzonki o samorządzie, to tylko marzenia kilku osób, bo realnie patrząc nie ma szans na taką ustawę - nie ma woli politycznej i przepisów w tej sprawie. Służba BHP (z całym szacunkiem dla osób wykonujących obowiązki służby BHP) nie jest zaliczana do zawodów zaufania publicznego i długo nie będzie. (2018-08-27)

Zibi: "Bolek".... właśnie dla tego jest to bicie piany, bo od kilku lat nie ma żadnych konkretów. Gdyby były konkrety, to można dyskutować - a tak.... zero konkretnej dyskusji. (2018-08-27)

Pankracy: Nie powstanie żaden samorząd zawodowy. Bo to nie jest marzenie. To są polityczne realia o czym należy nie zapominać. (2018-08-27)

pracodawca "x": Marzenie, powtarzam tylko marzenie zostało o utworzeniu samorządu zawodowego pracowników służby bhp. To na dzisiaj jest to na razie marzenie ściętej głowy, po prostu. (2018-08-27)

"Bolek": Zibi: Tu nie chodzi o żadne bicie piany.Ale o merytoryczną i rzeczową dyskusję. A takowej niestety nie ma. Pytanie dlaczego? Czy środowisko "behapowskie" nie potrafi prowadzić dyskusje? A może jest zbyt mocno zadufane w sobie. (2018-08-27)

Kalasanty: Zibi: Nie może powstać żaden samorząd zawodowy bhp(już było to wiele razy wyjaśniane dlaczego). Tak samo jak nie może powstać samorząd zawodowy zwłaszcza pracowników cywilnych. Określenie pracownik nie oznacza to konkretnego zawodu a o takie zawody chodzi zwłaszcza o zawody zaufania publicznego. Być może chcieli by mieć swój samorząd również pracownicy MPGK, MPC, MPDiM, PKP, PKS, MZK, czy PCK. Ale nie ma aż tak dobrze. (2018-08-27)

Mieszko: Na pewno chodzi o roczniki ustaw 2017 i 2018. (2018-08-27)

Zibi: Zgadzam się absolutnie z Mieszkiem... Jest wiele ustaw, ale nie ma ustawy o samorządzie pracowników socjalnych, czy też pracowników cywilnych. NATOMIAST są ustawy: z 2008r o pracownika samorządowych, o pomocy społecznej z 2004r (z późn. zm.) - gdzie mówi się o pracownikach socjalnych, ustawa o służbie cywilnej z 2008r. Natomiast nie ma takich aktów prawnych jak ustawy o samorządzie pracowników socjalnych czy też pracowników cywilnych. Skończcie z tym robieniem wody z mózgu dla innych !!! Ela... nim zaczniesz innym wytykać błędy - zacznij TY czytać ze zrozumieniem. Co do samorządu bhp - nie ma żadnych szans na powołanie takowego, bo nie ma woli politycznej oraz brak jest zainteresowania większości tym tworem. By coś powołać, trzeba pokazać plusy i minusy - tak by uzyskać poparcie dla danego projektu. Ale jak do tej pory jest tylko bicie piany i obrażanie mających inne zdanie. Więcej pokory i realizmu... (2018-08-26)

Mieszko: Przeglądnąłem wszystkie ustawy uchwalone przez sejm i nie doczytałem się ustaw o samorządzie zawodowym pracowników socjalnych i pracowników cywilnych. Więc o co tu chodzi? (2018-08-24)

mama mija: Pomimo,że niektóre wpisy są rzeczowe, to są one podważane przez osoby, które o samorządzie zawodowym posiadają blade pojęcie a toczą na noże spór, chociaż nie mają racji. (2018-08-24)

członek OSPSBHP: Ewka:Jak zwykle piszesz totalne bzdury. Żadnych tych ustaw nie uchwalono. Jeżeli tak to podaj poz. dzienników tych ustaw. Chodzi o ustawy o samorządzie pracowników socjalnych z 2027r. I pracowników cywilnych z 2018r. Cierpliwie czekam. (2018-08-24)

Ewka: Skoro w 2017 roku przepchnięto ustawę o samorządzie zawodowym pracowników socjalnych to nie widzę aby w 2018 r nie przepchnąć ustawy o samorządzie zawodowym pracowników służby BHP tak jak w tym roku przepchnięto podobną ustawę o samorządzie zawodowym pracowników służby cywilnej. Można - Można!!! (2018-08-23)

obojętny: Może to wyjaśni niektórym.Pracownicy socjalni podjęli próbę utworzenia swojego samorządu zawodowego jeszcze w 2005r. a ponowili ją w 2009r. tworząc dwa projekty ustaw. Do dnia dzisiejszego nie mają samorządu mimo zapewnień i poparcia ówczesnych rządów. (2018-08-23)

Klemens: Kasia: Nie łudź się. A co może się zmienić w następnej kadencji? Dalej nic, ponieważ powołanie samorządu zawodowego nie leży w gestii władz OSPS BHP a wyłącznie zależy od woli politycznej w sejmie i senacie. Tak dla przypomnienia. (2018-08-23)

radca prawny: •Zawody zaufania publicznego: –prawnicze – adwokaci, radcy prawni, notariusze, rzecznicy patentowi, komornicy sądowi –medyczne – lekarze, stomatolodzy, aptekarze, weterynarze, pielęgniarki i położne, psychologowie –finansowe – biegli rewidenci, doradcy podatkowi, rzeczoznawcy majątkowi –inne zawody – architekci, urbaniści, inżynierowie budownictwa. (2018-08-23)

tata kurka: Niektórzy są zdania, że przynależność do samorządu zawodowego powinna być zorganizowana na zasadzie dobrowolności. To po co tworzyć taki samorząd zawodowy? Po to, by była sztuka dla sztuki. (2018-08-23)

Kasia: Znając realia Samorząd Zawodowy pracowników służby bhp nie zostanie utworzony w tej kadencji. Ale po Zjeżdzie Sprawozdawczo wyborczym sytuacja sie na pewno zmieni. Choć zdecydowanie trudniej będzie wprowadzić w życie tą ustawę (2018-08-22)

Aldona: Pomimo,że zdania na temat samorządu są podzielone,to jego powołanie można porównać z wyprawą kosmiczną na Marsa. (2018-08-22)

Artur A.: Zgadzam się z tymi, którzy znają realia i mówią wprost,że samorząd zawodowy po prostu nie zostanie utworzony. (2018-08-22)

Longin: Są wpisy,które tylko kompromitują ich autorów,zwłaszcza gdy wypisują brednie. (2018-08-22)

Obywatel "P": Samorząd zawodowy i stowarzyszenie zawodowe to są dwie różne nie zależne od siebie organizacje. (2018-08-22)

Ktoś?: Zenek: Co ty bredzisz? Popatrz na to inaczej. Budowlańcy mają swój samorząd zawodowy i tylko Polski Związek Inżynierów i Techników do którego nie muszą jednak wszyscy członkowie samorządu należeć obowiązkowo.Jakie ci nowe stowarzyszenia chodzą po głowie człowieku. Miarkuj facet. (2018-08-22)

Zibi: niezłośliwy.... nie martw się o inne stowarzyszenia - mają się one dobrze i pracują zgodnie ze swoimi statutami. Robienie sztucznego zamieszania i bicie piany to specjalność tych co mają parcie władzę. Ale są to ludzie oderwani od rzeczywistości, bo by coś chcieć - trzeba coś dać. A jak do tej pory nikt nie widział (nie czytał) "wspaniałego dzieła" pod nazwą projekt ustawy o samorządzie zawodowym. To jest tak samo jak z Yeti albo z potworem z Loch Ness - mówi się, że są ale nikt ich nie widział... Przez najbliższe lata powstanie samorządu to tylko mrzonki i nic więcej !!! (2018-08-21)

Zenek: Samorząd nie jest organizacja która wyłącza stowarzyszenia. Wręcz przeciwnie. Spowoduje że powstanie ich więcej i będą lepiej zorganizowane (2018-08-21)

dociekliwy: Jest jasne,że mogłoby dojść do rezygnacji z członków stowarzyszeń, jeżeliby obowiązkowo ci musieli należeć do samorządu zawodowego. Jest to niewykluczone. (2018-08-21)

niezłośliwy: Samorząd zawodowy nie leży w interesie OSPS BHP,ani też pozostałym stowarzyszeniom,ponieważ zagraża on w bytności innym stowarzyszeniom o mniejszej ilości członków. Trzeba mieć tego świadomość. (2018-08-21)

zbulwersowany: Pytanie jest następujące to po co są zachowane inne wątki tego forum? Może w ogóle zlikwidować je i sprawa się sama rozwiąże. (2018-08-21)

ciekawwski: Jan: A co tobie przeszkadza,że inni piszą? Przecież ty nie musisz, jak i twoi kompani więc o co wam chodzi? (2018-08-21)

Jan: W samo sedno, w samo sedno trafiłeś Janek (2018-08-21)

Janek: technik bhp, inżynier bhp nigdy nie będzie ZAWODEM ZAUFANIA PUBLICZNEGO. Zrozumcie to w końcu. Zadania, które mamy w obowiązkach nie mają statusu "o szczególnym charakterze" z punktu widzenia zadań publicznych. Oczywiście marzyć możecie. Tego nikt nie zabrania. (2018-08-21)

myślący: To widać po ich nerwowych wpisach. (2018-08-21)

Jośko !: Na pewno zwolennicy samorządu są z frustrowani tą sytuacją,że nic konkretnego nie dzieje się w tym temacie. (2018-08-21)

nowy w branży: Będę nie oryginalny gdy powiem tak, na pewno byłby potrzebny samorząd zawodowy w służbie bhp,gdyby przepisy jakiekolwiek narzucały obowiązek nabywanie uprawnień jak np. w zawodach budowlanych w zakresie uprawnień budowlanych do sprawowania samodzielnych funkcji w budownictwie na stanowiskach: projektanta, inspektora nadzoru inwestorskiego,kierownika budowy/kierownika robót. A przecież przepisy o służbie bhp tego nie wymagają.Także te przepisy nie wymagają obowiązku przynależenia do stowarzyszenia pracowników służby bhp,a tym bardziej do samorządu zawodowego, który nie istnieje i jak sądzę i nie będzie istniał przynajmniej przez pewien czas. (2018-08-21)

Hirek: Szanowna koleżanko Ewko: Każdy ma prawo do swojego zdania.Ale nikt nie ma prawa do poniżania i obrażania innych.Tak ty często tego dokonujesz a na szczęście moderator usuwa na bieżąco twoje wpisy i innych, którzy na nie ostro reagują. (2018-08-21)

ktoś coś !: Ewka:Ty masz problemy sama ze sobą, ponieważ nie bierzesz pod uwagę zdania innych. Tylko jesteś święcie przekonana o swojej nieomylności w temacie samorządu i stulasz na dodatek jakieś bzdury o sypanie piachu w szprychy samorządu tylko,że nie potrafisz rozróżnić dyskusję merytoryczną od głupot jakie niektórzy wypisują. A ty do nich także należysz! (2018-08-21)

Jan: Kolejne miesiące bije się pianę i opowiada bajki "z krainy mchu i paproci"... Czy to się komuś podoba, czy też nie... samorządu nie było, nie ma i nie będzie...!!! Trzeba mierzyć siły na zamiary - a jak do tej pory to tylko senne marzenia grupki ludzi chcących dorwać się do władzy. (2018-08-20)

niezrzeszony: Tak to prawda,że nikt nie pyta o zdanie tzw.” behapowców”, którzy nie należą do żadnego stowarzyszenia zajmującego się sprawami bhp, tylko chce się podejmować decyzję o samorządzie zawodowym bez ich udziału? (2018-08-20)

specjalista bhp: Trzeba zadać sobie pytanie dlaczego OSPS BHP uzurpowało sobie prawo do wypowiadania się w temacie samorządu zawodowego w i mieniu całego środowiska„ behapowskiego”o co mają pretensje przede wszystkim pozostałe dwa stowarzyszenia pracowników służby bhp. (2018-08-20)

dociekliwy: Nie da się zakończyć dyskusji o tak sobie tego tematu, ponieważ nikt z władz OSPS BHP nie wypowiedział się jednoznacznie w sprawie możliwości utworzenia samorządu zawodowego. (2018-08-20)

niezłośliwy: Tak są osoby nie do przekonania,że na utworzenie samorządu zawodowego do roku 2020 będzie trudne a wręcz niemożliwe. Ale oni swoje. Niektórzy nawet opowiadają śmoje boje. (2018-08-20)

zainteresowany: Nie chcę nikogo pouczać tylko przypominam,że nie ma innej drogi do samorządu zawodowego jak droga przez sejm i senat gdzie zostanie uchwalona stosowna ustawa, ale do tego jest potrzebna wola polityczna, jednak jak na razie to jej nie ma. Co będzie w przyszłości nie wiadomo,czy to się zmieni to czas pokaże. (2018-08-20)

Jerzy Kuśmider: To się zgadza. (2018-08-19)

Leon: Na nic wysiłek bojowników o samorząd zawodowy. Ich para poszła w gwizdek. (2018-08-19)

Herod-Baba: Mam wiadomość dla bojowników o samorząd zawodowy. Jest was znacząco mniej od przeciwników samorządu. To tak tylko dla przypomnienia. (2018-08-19)

top mop: Właśnie samorząd zawodowy, tworzony na podobieństwo samorządu lekarzy czy inżynierów budownictwa, był gorącym kongresowym tematem. Otwierając obrady kongresu Marek Nościusz, prezes zarządu głównego OSPSBHP, przypomniał, że uczestnicy I Kongresu Służby BHP, który odbył się w 2010 r., wnioskowali o wprowadzenie obowiązkowego zrzeszania się pracowników służby bhp, ich rejestracji i certyfikacji kompetencji poprzez Izby Inżynierów i Techników Służby BHP. (2018-08-18)

Agata: W zeszłym tygodniu odbyło się XIV posiedzenie Krajowej Rady Fizjoterapeutów. Samorząd zawodowy działa już od roku i podsumował działania. Jednym z głównych jest weryfikacja uprawnień i przyznawanie prawa wykonywania zawodu. Ponieważ wcześniej samorządu ani ustawy o fizjoterapeutach nie było, zawód ten mógł w praktyce wykonywać każdy, np. po weekendowym kursie.  (2018-08-18)

reaktor: Na terenie Rzeczypospolitej Polskiej istnieje wiele odrębnych samorządów zawodowych, zorganizowanych autonomicznie według różnych zasad. Prawo do tworzenia samorządów zawodowych, a tym samym status zawodu zaufania publicznego, mają m. in.: adwokaci, aptekarze, architekci, komornicy, kuratorzy sądowi, lekarze i dentyści, weterynarze, nauczyciele, notariusze, pielęgniarki i położne, prokuratorzy, psychologowie, sędziowie oraz urbaniści. Ze względu na wyjątkowy charakter sprawowanej funkcji, obecnie planuje się także możliwość tworzenia korporacji zawodowych w przypadku pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości oraz rzeczoznawców majątkowych. (2018-08-18)

autor "K": Nie ma się czego spodziewać samorząd zawodowy w tej kadencji sejmu na pewno nie powstanie a jego przyszłość jest niewiadoma. (2018-08-17)

pesymista: Można mieć kila projektów ustaw o samorządzie zawodowym i co z tego, jak żaden z nich nie trafi do sejmu i nie zostanie uchwalony jako ustawa obowiązująca. Dalej niektórzy żyją marzeniami w sposób naiwny, ale nie romantyczny. (2018-08-17)

optymista: Nie ma się czym przejmować co ma być to będzie z tym samorządem zawodowym. (2018-08-17)

ciekawwski: Kasia: A kto ten projekt ustawy widział? Na pewno go nie ma w internecie tak jak w przypadku projektu ustawy o samorządzie pracowników socjalnych, ale wciąż oni nie mają swojego samorządu. Pytanie dlaczego? (2018-08-17)

otóż to: obsequium amicos, veritas odium parit = schlebianie przysparza przyjaciół, prawda rodzi nienawiść (2018-08-16)

Hmm...: veritas odium parit (2018-08-16)

nuda veritas: żaden projekt ustawy o samorządzie pracowników służby bhp NIE ISTNIEJE. (2018-08-16)

Kasia: Projekt ustawy o Samorządzie Zawodowym Pracowników służby BHP też był opublikowany (2018-08-14)

Izolda: Zatem są niektórzy na tym forum, którym dyskusja przedmiotowa bardzo razi i przeszkadza. (2018-08-14)

itytus: A projekt ustawy o samorządzie zawodowym pracowników socjalnych został opublikowany w internecie i nikomu to nie przeszkadza. (2018-08-14)

Ryży: Paproch: Ameryki nie odkryłeś tym twoim wpisem, bo wiadomym jest,że najskuteczniejszym sposobem na przyjęcie przez sejm ustawy jest projekt ustawy o samorządzie zawodowym złożony przez MRPiSS,więc trzeba było podjąć staranie w/w ministerstwie. A to powinni zrobić działacze OSPS BHP o ile weszli w posiadanie takiego projektu ustawy. Pytanie dlaczego tego nie uczynili? (2018-08-14)

cycu: Jak się obecnie okazuje to inicjatywa utworzenia samorządu zawodowego ówczesnego prezesa OSPS BHP jest i będzie nadal jego marzeniem, które być może kiedyś się ziści. Bo jak na razie to nie ma na to zbyt wielkich szans a nawet maleńkich jak mrówka szans. (2018-08-14)

Bernadeta: Rozporządzeniem się przecież Samorządu Zawodowego Pracowników Służby bhp nie powoła (2018-08-14)

A: chciano tylko zmiany rozporządzenia, a Wy ustawę chcecie przepchać? he he he (2018-08-14)

to: "dlaczego go nie opublikujesz na forum, chyba,że się czegoś obawiasz? Tylko czego?" - - - Jak znam życie i Was, to kolejne 5 lat dyskusji nad każdym słowem w tym projekcie. Na łamach Atestu był już onego czasu publikowany projekt nowego rozporządzenia w sprawie szkoleń i co? I nic... Dalej jest po staremu i Donald nie pomógł i Jarosław nie pomógł... (2018-08-14)

Paproch: Zgodnie z obowiązującą Konstytucją podmiotami uprawnionymi do występowania z inicjatywą ustawodawczą są: prezydent, rząd, Senat, posłowie (grupa co najmniej 15 posłów lub komisja sejmowa), a także grupa co najmniej 100 tysięcy obywateli. No i wypadało by zmienić Konstytucję i dodać do inicjatywy ustawodawczej: 1 obywatel polski ;) (2018-08-13)

Paproch: "Czy ten projekt nie powinien trafić do sejmu?" Przeraża mnie Wasz poziom wiedzy na temat wprowadzania ustaw. Najlepiej sam weś myślący ten projekt i złóż do sejmu. Może ja jakiś też przygotuję i złożę. Nie zapomnij zebrać 100000 podpisów pod projektem ;) (2018-08-13)

myślący: Z tym projektem ustawy to jest chyba czysty chwyt reklamowy? Bo, jak to inaczej nazwać. Mieć gotowy projekt ustawy o samorządzie zawodowym i trzymać go w tajemnicy w szufladzie przez 4 lata? Przed kim i po co? Czy ten projekt nie powinien trafić do sejmu? (2018-08-12)

Leon: Prosta sprawa,jeżeli jest gotowy projekt ustawy o samorządzie zawodowym, to trzeba go opublikować w internecie. Dlaczego do tej pory nikt tego jeszcze nie zrobił? (2018-08-12)

członek OSPSBHP: Kasia: Skoro się chwalisz,że posiadasz projekt ustawy,to dlaczego go nie opublikujesz na forum, chyba,że się czegoś obawiasz? Tylko czego? (2018-08-12)

no to kto: napisze? Znajdzie się taki "odważny" naiwniak? Czy p. Dudek nie będzie sobie rościł pretensji za naruszenie jego "praw autorskich"? (2018-08-11)

Kasia: Sprawdziłam. Mam elektroniczną wersje tego projektu. A w zarządzie jest nawet papierowa projektu ustawy o samorządzie zawodowym pracowników słuzby bezpieczeństwa i higieny pracy oraz płyta CD z wypalonym projektem (2018-08-10)

Mateusz: O ile mnie pamięć nie myli na posiedzeniu zarządu w Krakowie zakończono nad nim prace i uzyskał akceptacje poprzedniego zarzadu, po sprawdzeniu jego przez wybitnych prawników z Wrocławia i z Ministerstwa Pracy. Projekt był przygotowany 4 lata temu i do dziś czeka na podjęcie działań (2018-08-10)

Skandal: Być może że władze Stowarzyszenia doszły do przekonania że mogą lekceważyc postanowienia zjazdu i prowadzic polityka wbrew woli członków. (2018-08-10)

Magdalena: Samorząd zawodowy trzeba schować między bajki. (2018-08-09)

legalizator: Nie można wykluczyć,że władze OSPS BHP doszły do przekonania,iż samorząd zawodowy nie może być utworzony w drodze ustawy sejmowej i sprawę po prostu odpuściły. (2018-08-09)

baba jaga: Nie wszyscy jednak są zadowoleni z ciszy jaka panuje wokół samorządu zawodowego w OSPS BHP ale nie tylko. (2018-08-09)

mama mija: Prosta sprawa samorząd zawodowy nie może przebić się przez szklany sufit jakim jest sejm. (2018-08-09)

ciekawwski: Chociaż trwają wakacje to dyskusja o samorządzie zawodowym nadal trwa.Trudno się jej doszukać w samym OSPS BHP. Wszyscy notable jakoś dziwnie nabrali wody w usta.Pytanie tylko dlaczego? Czy ktoś to mi wyjaśni? (2018-08-09)

myślący: Mam takie wrażenie,że większość piszących banialuki nie mają nic wspólnego z pracą w służbie bhp. (2018-08-07)

Barbra: Do czego zobowiązuje swoich członków każdy samorząd zawodowy:1.Do sumiennego wykonywania zawodu.2.Do ciągłego dokształcania i doskonalenia.3.Do przestrzegania kodeksu etyki zawodowej.4.Do solidarności zawodowej(dobrze pojętej). (2018-08-07)

Barbra: Młody: Pamiętaj,że młodość szybko przemija i czego się nauczysz za młodu, to na starość jak znalazł! (2018-08-07)

bajobongobaja: Młody: Znane są takie też przypadki,że młody nie przejawia chęci w nauce zawodu i nie zostaje czeladnikiem no i często rezygnuje z zawodu pomimo,że terminuje u samego mistrza. (2018-08-07)

czytelnik: Samorząd zawodowy pracowników służby bhp trudno by powstał,ponieważ nie ma takiego zawodu. Było już o tym pisane. W przeciwieństwie do zawodu pracownik socjalny i studiów wyższych na kilku uniwersytetach i nie tylko (praca socjalna, gdzie można zdobyć tam ten zawód), zawód przyszłości, który jak najbardziej zasługuje na uznanie zawodu zaufania publicznego. Grupa ta zawodowa walczy o swój samorząd nawet zamieściła projekt ustawy o zawodzie pracownika socjalnego i jego samorządzie zawodowym w internecie. Mimo obietnic i zapewnień,że ten samorząd rychło powstanie. Niestety nie powstał po wieloletniej walce. (2018-08-07)

Młody: Dzięki za przypomnienie. Dopoki jestem młody zawsze może mi się zdarzyć potknięcie. Od tego sa Mistrzowie aby kandydata na czeladnika poprawić (2018-08-05)

radca prawny: Wszystkim tym, którzy mają wątpliwości co do zrozumienia przykładu samorządu zawodowego polecam wykład dr. Jacka Skrzydło, prawnika z Uniwersytetu Łódzkiego otwierający ogólnopolską konferencję przedstawicieli zaufania publicznego, która odbyła się 29.09.2007r.w Łodzi. Tytuł „ Zawody zaufania publicznego - demokracja- praworządność. Jest dostępny w internecie podobnie jak wiele innych materiałów na ten temat. (2018-08-05)

zainteresowany: Młody: W twoim przydługim wywodzie zapomniałeś dodać,że samorząd zawodowy jest tworzony w drodze ustawy sejmowej i zrzesza zawód zaufania publicznego, który może podjąć działanie wyłącznie na podstawie przyjętej ustawy w określonym celu jak stanowi art. 17 obowiązującej jak na razie Konstytucji RP. (2018-08-05)

gość: Przypomnę,że "Sami Swoi' to jest tytuł filmu polskiego a konkretnie komedii w której przedstawiono losy rodzin z kresów na ziemiach odzyskanych. Chyba,że chodzi niektórym o tworzenie farsy na tym wątku forum. (2018-08-05)

Darek: Teraz i ja jestem za samorządem. To jest przykre gdy młody musi pojaśniać niby starego (2018-08-02)

Zenek: No i młody pojaśnił starego (2018-08-01)

płk: tu potrzebny jest taki płk Kwiatkowski z Ministerstwa Bezpieczeństwa ;) Dla niekumatych taki był film. Ja się nadaję na Ministra Bezpieczeństwa Pracy. Co tam Marek, co tam Ela. Ja będę jeszcze rządzić tym stowarzyszenim zobaczycie ;) (2018-07-31)

janusz bhp: a pamiętacie jak byłemu preziowi śniło się powstanie ministerstwa bezpieczeństwa pracy; ciekawe kogo widział na fotelu ministra ? Pytanie retoryczne jakby co (2018-07-31)

Młody: SAMORZĄD ZAWODOWY to zrzeszenie tworzone przez profesje bo wysokim znaczeniu społecznym reprezentujące osoby wykonujące ten sam zawód zaufania publicznego i podlegających tożsamym normom właściwym tylko dla tego zawodu. CELE SAMORZĄDU ZAWODOWEGO jest całokształt działań związanych z zawodem i działaniami osób wykonujących te usługi a w szczególności: 1. sprawowanie pieczy nad należytym wykonywaniem zawodu; 2. ustalanie i upowszechnianie zasad etyki zawodowej oraz sprawowanie nadzoru nad ich przestrzeganiem; 3. ustalanie standardów zawodowych i standardów kwalifikacji zawodowych 4. współdziałanie w ustalaniu kierunków rozwoju; 5. integrowanie środowiska ; 6. obrona godności zawodowej; 7. reprezentowanie i ochrona zawodu; 8. zajmowanie stanowiska w sprawach polityki państwa oraz organizacji prazy osób wykonujących zawód; 9. edukacja promocja zawodowa. 10. stwierdzanie i przyznawanie prawa wykonywania zawodu; 11. prowadzenie rejestrów zawodowych 12. opiniowanie i przedstawianie wniosków w sprawie warunków wykonywania zawodów; 13. opiniowanie warunków pracy i płacy ; 14. opiniowanie i wnioskowanie w sprawach kształcenia zawodowego; 15. prowadzenie kształcenia podyplomowego i naukowego; 16. przewodniczenie i uczestnictwo jego przedstawicieli w komisjach konkursowych na kierownicze stanowiska 17. opiniowanie projektów aktów normatywnych w zakresie dotyczącym ochrony zawodu i zajęć określonego charakteru 18. opiniowanie programów kształcenia zawodowego; 19. orzekanie w zakresie odpowiedzialności zawodowej; 20. prowadzenie działalności edukacyjnej, naukowej lub badawczej; 21. udzielanie informacji na temat uznawania kwalifikacji zawodowych, uregulowań prawnych i społecznych oraz zasad etyki zawodowej w zakresie niezbędnym do wykonywania zawodu; 22. współpracę z towarzystwami naukowymi, szkołami wyższymi i jednostkami badawczo-rozwojowymi w kraju i za granicą; 23. współpracę z organami administracji publicznej, samorządami w kraju i za granicą oraz samorządem innych zawodów; 24. organizowanie i prowadzenie instytucji samopomocowych i innych form pomocy materialnej; 25. zarządzanie majątkiem własnym; 26. prowadzenie działalności wydawniczej; 27. uznawanie kwalifikacji osób będących obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, zamierzających wykonywać ten zawód na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; 28. wykonywanie innych zadań określonych w odrębnych przepisach. (2018-07-31)

I tak: Można napisać: WIEM, ALE NIE NAPISZĘ ;) PS. za co sąd mnie ukarał? Sąd odpowiada "wiem ale po co" chce Pan wiedzieć (2018-07-31)

To jak: Odpowiedź "normalnego" - "Ale po co" ale pisze, że Ci co się wypowiadają nie mają pojęcia. Bądź mądry pisz wiersze. (2018-07-31)

To jak: wyjaśni ktoś po co jest tworzony samorząd. Niejaki "normalny" się zaoferował, że mógłby, ale nie zrobił tego choć forumowicze tego wątku nalegają. (2018-07-31)

behapowiec: Do "normalny: Oczywiście, że mógłbym wyjaśnić w skrócie po co jest tworzony samorząd zawodowy i czym się on zajmuje. Ale po co?" Jednak nalegam i proszę! wyjaśnij. Może będzie łatwiej dyskutować ??? Piszesz ogólnie żadnych konkretów. Bez obrazy - Tak i ja potrafię... (2018-07-26)

<< Back     Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-400] [401-500] [501-600] [601-700] [701-793]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2018

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 31661776