ATEST Ochrona Pracy

16 lipca 2018 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: NOWY KODEKS PRACY

Liczba wpisów: 23.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Zibi: Kicha... nie kicha - a władza wprowadza tylnymi drzwiami zmiany które będą obowiązywały - czyli modyfikacja kodeksu oraz wprowadzanie tzw. pakietu Morawieckiego. Trzeba obserwować to co dzieje się w prawie a nie tylko mędrkować na forum bez sensu. (2018-07-03)

a jednak: "kicha: vide tytuł wątku - sprawa już nieaktualna. (2018-04-11)" - - - - umowy śmieciowe w dalszym ciągu, a "ambitny" projekt ........... do śmieci. (2018-06-28)

Ktoś ?: kicha: Kicha to jest wyłącznie z ciebie. BO temat i wątek ten jest nadal aktualny. (2018-04-11)

kicha: vide tytuł wątku - sprawa już nieaktualna. (2018-04-11)

legalizator: Wprowadzenie w życie nowych 2 kodeksów nie jest prostą sprawą, bo wymaga akceptacji i porozumienia wszystkich zainteresowanych stron. Przypomnę,że problemy z nowym prawem pracy, bo tak to trzeba postrzegać miały inne państwa UE, chociażby ostatnio Francja.Polskie prawo pracy,jak dotąd było reformowane w drodze kolejnych nowelizacji ustawy - Kodeks pracy, począwszy od roku 1975 i powoli dostosowywane do warunków polityczno-ekonomicznych kraju. Ta formuła jednak się wyczerpała na tyle, że istnieje pilna potrzeba nowych rozwiązań prawnych dostosowanych do obecnej sytuacji społeczno-politycznej i gospodarczej naszego kraju, czyli do obecnej rzeczywistości. (2018-04-09)

związkowiec: Na razie nie ma nic pewnego, co dalej z nowym Kodeksem pracy i Kodeksem zbiorowego prawa pracy. Niedawno jak w zeszłym tygodniu wysłuchałem dyskusji w Polskim Radiu 24, w którym wzięło udział kilku członków komisji kodyfikacyjnej prawa pracy, którzy wyjaśnili, że trwa dyskusja nad tymi projektami i nie wszystkim się one podobają dzisiaj, to jest fakt niezaprzeczalny, ale prace i konsultacje będą trwać nadal. Dzisiaj trudno jest powiedzieć co należy zmienić, ponieważ nie znalazły nowe akceptacji co do rozwiązań zawartych zwłaszcza w kodeksie zbiorowego prawa pracy. (2018-04-09)

ciekawwski: No i po sprawie. PIS nie poprze 2 projektów kodeksów pracy opracowanych przez komisję kodyfikacyjną prawa pracy powołaną za czasu rządu p. Beaty Szydło. Zatem projekty te podobnie jak za rządu PO i PSL nie wejdą w życie. Jednak niektóre rozwiązania mogą wejść w życie. No więc o co tu chodzi? PIS robi bardzo dużo błędów w ostatnim czasie pracuje nad ustawami, by zaraz z nich się wycofać przed lub nawet po ich uchwaleniu. O co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi? (2018-04-07)

laik: Teraz wszystko leży w gestii Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Rady Dialogu Społecznego. (2018-03-18)

a wydawało się,: że to wy, "rewolucjoniści", o wszystkim decydujecie. (2018-03-18)

ciekawwski: Rząd szykuje rewolucję w prawie pracy? Komisja kodyfikacyjna prawa pracy zakończyła swoje prace nad kodeksem indywidualnym i kodeksem zbiorowym prawa pracy. Jednak komisja kodyfikacyjna przedstawiła Minister Rodziny(...),rekomendację zmian kodeksowych a nie projekty ustaw. Co dalej z proponowanymi zmianami zadecyduje minister Rafalska!. (2018-03-18)

Szymek: Jednak obudzicie się z ręką w nocniku niedowiarki - władza przygotuje wam pasztet totalny, a wy dalej kłóćcie się między sobą.... https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kodeks-pracy-prof-monika-gladoch-prawo-pracy,72,0,2400328.html Wyrzucą was poza nawias i nic nie będziecie mogli zrobić - ale sami na to zapracowaliście niedowiarki (2018-03-10)

Niunia: Potwierdzam,że zmiana przepisów dot. szkolenia bhp prac. adm. biur. jest brana pod uwagę, ponieważ naciskają zbyt mocno pracodawcy i ich organizacje i może in się to udać. (2018-02-18)

Niunia: Niedawno słyszałem dyskusję w Polskim Radio 24 na temat końcowych prac komisji kodyfikacyjnej prawa pracy i co się dowiedziałam, ano,że będą dwa kodeksy, czyli kodeks indywidualnego prawa pracy i kodeks zbiorowego prawa pracy. Akurat w tym dniu komisja miała dyskutować nad sprawami bhp. Prace mają być zakończone do końca marca br. a następnie ruszy cała procedura zmierzająca do uchwalenia tych projektów kodeksów przez sejm i senat. (2018-02-18)

laik: Podobno jak wejdą w życie uchwalone przez sejm dwa nowe kodeksy, tj.: Kodeks Pracy oraz Zbiorowy Kodeks Pracy, to następnie w sejmie zostanie poddana procedurze ustawa o służbie bhp (uwaga nazwa służby bhp w tej ustawie ma być ponoć zmieniona), zamiast ustawy o samorządzie zawodowym pracowników służby bhp. I to ma zakończyć sprawę w tym temacie. (2018-02-07)

ciekawwski: Do końca marca br. komisja kodyfikacyjna prawa pracy ma zakończyć prace, dyskusje i uzgodnienia, a następnie przedstawić projekty ustaw dwóch zapowiadanych kodeksów pracy Rządowi i zobaczymy co dalej z nimi będzie. (2018-02-02)

Artur A.: Uważam,że sprawa dwóch nowych kodeksów pracy jest sprawą zbyt poważną by mogła być pominięta szeroka konsultacja przede wszystkim z Radą Ministrów ze związkami zawodowymi, organizacjami pracodawców, stowarzyszeniami i innymi organizacjami społecznymi,a na końcu z Radą Dialogu Społecznego a, by wreszcie trafiły one do sejmu. (2018-01-18)

tata kurka: To zwykle zawracanie głowy dyskutantom o kodeksie pracy. Jeszcze nie powstała jego oficjalna wersja, a już pojawiły się manipulacje na ten temat w większości bezpodstawne, trzeba dodać. (2018-01-18)

Jovita: PS. Chodzi oto, czym powinien zajmować się samorząd zawodowy (2018-01-18)

Jovita: A co miałby niby mieć samorząd zawodowy pracowników służby bhp do opracowywanych przez komisję kodyfikacyjną nowe kodeksy pracy? Żadnego wpływu by nie miał, bo to nie jest zadanie dla samorządu jest to zadanie typowe dla stowarzyszenia, którym przysługuje prawo do wydawania opinii jednak niewiążącej. Zatem proszę nie mylić pojęć w tym względzie. Wiele osób nie wie czym powinien się zajmować a pomimo tego zabiera głos na jego temat przy byle okazji. (2018-01-18)

No właśnie: Samorząd miałby wpływ a tak bhp-owcy mogą popatrzeć jak inni ich załatwiają bez mydła. (2018-01-16)

Barbra: A co może zwykły pan Kowalski zrobić w sprawie kodeksu pracy? Tylko może protestować jeżeli będzie go to bezpośrednio dotyczyć. Chodzi o pogorszenie warunków pracy i płacy oraz bhp. Jeżeli to nie nastąpi to p.Kowalski pewnie poprze decyzje Rządu. (2018-01-14)

Barbra: PS.: Chyba z legalizatorem. (2018-01-14)

Barbra: Zgadzam się z Heleną i legislatorem. (2018-01-14)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2018

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 30258690