ATEST Ochrona Pracy

20 stycznia 2018 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: NOWY KODEKS PRACY

Liczba wpisów: 34.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Artur A.: Uważam,że sprawa dwóch nowych kodeksów pracy jest sprawą zbyt poważną by mogła być pominięta szeroka konsultacja przede wszystkim z Radą Ministrów ze związkami zawodowymi, organizacjami pracodawców, stowarzyszeniami i innymi organizacjami społecznymi,a na końcu z Radą Dialogu Społecznego a, by wreszcie trafiły one do sejmu. (2018-01-18)

tata kurka: To zwykle zawracanie głowy dyskutantom o kodeksie pracy. Jeszcze nie powstała jego oficjalna wersja, a już pojawiły się manipulacje na ten temat w większości bezpodstawne, trzeba dodać. (2018-01-18)

Jovita: PS. Chodzi oto, czym powinien zajmować się samorząd zawodowy (2018-01-18)

Jovita: A co miałby niby mieć samorząd zawodowy pracowników służby bhp do opracowywanych przez komisję kodyfikacyjną nowe kodeksy pracy? Żadnego wpływu by nie miał, bo to nie jest zadanie dla samorządu jest to zadanie typowe dla stowarzyszenia, którym przysługuje prawo do wydawania opinii jednak niewiążącej. Zatem proszę nie mylić pojęć w tym względzie. Wiele osób nie wie czym powinien się zajmować a pomimo tego zabiera głos na jego temat przy byle okazji. (2018-01-18)

No właśnie: Samorząd miałby wpływ a tak bhp-owcy mogą popatrzeć jak inni ich załatwiają bez mydła. (2018-01-16)

Barbra: A co może zwykły pan Kowalski zrobić w sprawie kodeksu pracy? Tylko może protestować jeżeli będzie go to bezpośrednio dotyczyć. Chodzi o pogorszenie warunków pracy i płacy oraz bhp. Jeżeli to nie nastąpi to p.Kowalski pewnie poprze decyzje Rządu. (2018-01-14)

Barbra: PS.: Chyba z legalizatorem. (2018-01-14)

Barbra: Zgadzam się z Heleną i legislatorem. (2018-01-14)

Helena: Do Stanisław: Te dokumenty jeszcze nic nie znaczą, bo nie są one nadal obowiązujące. Po prostu panikujesz i zdania nie zmienię. (2018-01-14)

Stanisław: Do Heleny... "tryskasz wiedzą" i osądzasz innych, a nie wiesz o czym piszesz. Zanim komuś zarzucisz panikarstwo, zapoznaj się z materiałami Rządowego Centrum legislacji oraz propozycjami Ministerstwa Rozwoju przedstawionymi jeszcze przez ministra Morawieckiego. (2018-01-13)

pracodawca "x": Najpierw konstytucja dla biznesu a następnie nowe kodeksy pracy, które mają już obowiązywać jak wszystko dobrze pójdzie od 1.01. 2019 roku. (2018-01-13)

Helena: Zaniepokojony i Stanisław to zwyczajni panikarze piszący niekoniecznie w swoich wpisach zamieszczają wiarygodne treści. (2018-01-13)

laik: Stanisław: Masz rację zobaczymy jak to przeżyjemy. (2018-01-13)

legalizator: Stanisław: Piszesz bałamuty. Ponieważ nigdy w zakładach pracy zatrudniających do 50 osób nie działała służba bhp a jedynie osoby wykonujące zadania tej służby, tj. pracodawcy w swoich zakładach i/ lub pracownicy zatrudniani przy innych pracach, specjaliści spoza zakładu pracy. Także martwisz się na zapas i to niepotrzebnie. Projekty tych kodeksów pracy będą szeroko konsultowane między innymi ze związkami zawodowymi przed skierowaniem ich do sejmu. Ważnym głosem w tych konsultacjach będzie miała Rada Dialogu Społecznego. Zatem po co te obawy, które są niepotrzebne a niekiedy to mogą być zwykłe spekulacje. (2018-01-13)

Stanisław: Do laika... pożyjemy... zobaczymy (2018-01-12)

laik: Stanisław: Twoje obawy są bezpodstawne i na wyrost. (2018-01-12)

bezstronny: To dopiero okaże się co tak naprawdę znajdzie się w projektach ustaw tych kodeksów pracy i jak przebiegnie ich proces legislacyjny w sejmie i senacie. Na to nie ma żadnego wpływu tzw. szary obywatel tj. na zmiany w tych projektach. Nie ma przede wszystkim możliwości dokonania zmian zwykły obywatel niezorganizowany w żadnej z organizacji politycznej związkowej czy innej, do których zalicza się niezrzeszony "behapowiec" (2018-01-12)

Stanisław: Zaniepokojony... absolutnie masz rację, że podnosisz temat zapisów dotyczących BHP w Kodeksie pracy. Pisałem jakiś czas temu, że możemy obudzicie się z przysłowiową "ręką w nocniku" , bo organizacje pracodawców chcą spłycić problematykę BHP bo im przeszkadza i co... zapowiedzi już są. Zniesienie szkoleń bhp dla pracowników adm.-biurowych, likwidacja służby bhp w zakładach do 50 osób, gdzie sprawami bhp będzie mógł zajmować się pracodawca (już to widzę) - to tylko przykłady, bo jest więcej takich kwiatków. A tym czasem bijcie pianę... spierajcie się... prawicie sobie impertynencje, a później będą żale, że nikt nic nie mówił. Organizacje pracodawców dawno już pracują nad tym by spłycić problematykę bhp w aktach prawnych. Róbcie tak dalej, a sami wypadniecie poza nawias... i nic na to nie poradzicie. (2018-01-12)

Zenek: Po co bhp-owcom kodeks pracy. Przecież to inni go sporządza a bhp-owców zmarginalizują (2018-01-11)

zainteresowany: Wiadomo,że chodzi o dwa nowe kodeksy pracy. (2018-01-11)

zainteresowany: Jest zapowiedź w internecie,że nowe kodeksy pracy będą już gotowe do końca marca br. i wejdą w życie jeszcze w tym roku 2018. (2018-01-11)

Jolasia: Zaniepokojony, jak widać to jesteś mocno zestresowany. Zresztą niepotrzebnie,bo to ci i tak nic nie da.Szkoda twojego zdrowia,bo stres trwający zbyt długo naprawdę bardzo szkodzi! Pozdrawiam. (2017-08-21)

reaktor: Zaniepokojony:Nie twórz złej atmosfery zwaną inaczej paniką. (2017-08-20)

Zaniepokojony: Jasne, jasne. Nic jeszcze nie wiadomo, to prawda. Ja jestem jednak zaniepokojony tym co zostalo powiedziane na samym poczatku prac Komisji, a konkretnie tym co zostalo zapowiedziane jako temat do zmian. Warto poczytac. Mam jednak ogromna nadzieje, ze w trakcie prac zostal/zostanie wypracowany zupelnie inny kierunek, czego sobie i Panstwu zycze. (2017-08-17)

Zaniepokojony: Skoro to moja obsesja, to prosze zadac sobie troche trudu i poczytac wypowiedzi na ten temat. Z palca sobie tego nie wyssalem. Czy to pierwszy raz jest, gdy cos, co wydaje sie dla wszystkich oczywiste, dla innych osob wyglada inaczej? Tez wydawalo mi sie to niemozliwe. (2017-08-17)

Maciuś: Zapis z roz.: § 7. 1. Zespół powypadkowy jest obowiązany w szczególności: m.in. 4) zebrać informacje dotyczące wypadku od "ŚWIADKÓW WYPADKU" Proszę wytłumaczcie mi co ma wspólnego to do wymysłu: "wysłuchanie Kierownika w charakterze świadka"??? Bo tego nie mogę skumać :-( (2017-08-17)

Bebik: Zaniepokojony: Rozumiem twoje zaniepokojenie. Przepisy z zakresu bhp muszą być wprowadzone do nowego kodeksu pracy, bo gwarantuje to zapis art. 66 Konstytucji RP. Nie wpadaj we frustracje z powodu twojej obsesji. (2017-08-17)

Zaniepokojony: Dziekuje za pochwaly. Szanowni Panstwo, od miesiecy marzy mi sie mobilizacja calego srodowiska, aby stale wyjasniac, ze bhp to bardzo wazna dziedzina prawa pracy, ktora powinna miec godne miejsce w przyszlym kodeksie.Malo jest grup zawodowych, ktore maja tak niestabilne otoczenie prawne. Trzeba bylo uzupelnic wyksztalcenie - bhpowcy uzupelnili, czesto z ogromnym trudem. O innych zmianach prawnych nie wspomne, bo Panstwo dobrze wiecie. Wykonujemy ciezka, bardzo potrzebna i prospoleczna prace i zaslugujemy na szacunek za to i powazne traktowanie. Chocby na to, aby przepisy o naszej pracy, byly umieszczone we wlasciwym miejscu i o odpowiedniej tresci. (2017-07-24)

Jarosław: zaniepokojony: "bhp to nie anachronizm i pozostałość poprzedniego systemu, ale ważny element nowoczesnego zarządzania firmą." - Dawno nie czytałem tak dobrego wpisu, samo sedno sprawy. Brawo! (2017-07-24)

Zaniepokojony: To nie straszenie tylko fakty. Im szybciej to zrozumiemy, tym lepiej. Niestety wielu ludziom nasza dziedzina przeszkadza, jak napisal Stanislaw. (2017-07-24)

bhp: Stasiu nie strasz nie strasz (2017-07-24)

Zaniepokojony: Brakuje przede wszystkim wspolnego, zgodnego i silnego glosu srodowiska w obronie przepisow i dotychczasowego dorobku bhp. Glosu, ktory wyjasni, ze bhp to nie anachronizm i pozostalosc poprzedniego systemu, ale wazny element nowoczesnego zarzadzania firma. (2017-07-24)

Stanisław: Bijcie pianę... spierajcie się... a obudzicie się z przysłowiową \"ręką w nocniku\". A później będą żale, że nikt nic nie mówił. Organizacje pracodawców dawno już pracują nad tym by spłycić problematykę bhp w aktach prawnych bo im przeszkadza. Róbcie tak dalej, a sami wypadniecie poza nawias... (2017-07-23)

Victoria: Cóż można tu jeszcze dodać, chyba tyle,że służba bhp tez czeka na dobrą zmianę, przy okazji zmian zapisów w nowych kodeksach pracy pisanych od nowa, a które mają wejść w życie w I kwartale 2018r.(2017.07.22). (2017-07-22)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2017

Liczba odwiedzin: 28272194