ATEST Ochrona Pracy

18 grudnia 2017 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: brak dokumentacji medycznej od poszkodowanego

Liczba wpisów: 5.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

behapowznawca: Jakby nie patrzeć obtarcie naskórka jest wg definicji urazem. Postępowanie powypadkowe jest już prowadzone i nie można tak teraz wyrzucić wszystkiego do kosza i sporządzić drugą jakąś tam dokumentacje ze zdarzenia potencjalnie wypadkowego. To na członkach zespołu powypadkowego spoczywa zbadanie okoliczności, ustalenie przyczyn w tym określenie doznanych urazów. Jeśli członkowie naocznie stwierdzą jakiś tam uraz, to nie ma potrzeby nękać poszkodowanego, aby doniósł papierek od lekarza. (2017-06-21)

Aleksandra: Ja bym przerzuciła to do zdarzeń potencjalnie wypadkowych i tyle, nie ma co sobie robić roboty i się rozczulać jak to pisał przedmówca. Nie ma dokumentacji medycznej, to dla mnie nie ma potwierdzenia, że uraz był na tyle poważny by wypadek robić. (2017-06-21)

Maciej: "Pracownik ma otarcia na nodze" - to jest też uraz. tzw uszkodzenie tkanek ciała wskutek działania czynnika zew. (czynnika niebezpiecznego)PS. Przy okazji możesz poinformować poszkodowanego, że zakończysz postępowanie ze stwierdzonym TYLKO obtarciem, jak nie dostarczy dokumentu np. w ciągu 3 dni. Ja bym się nie rozczulał. Jak sam poszkodowany się ociąga z dostarczeniem zaświadczenia. (2017-06-20)

Inspektor: Moim zdaniem nie ma dokumentacji medycznej nie ma podstaw do stwierdzenia urazu. Nie jesteś lekarzem by ocenić do jakiego urazu doszło. Najlepiej pisemnie powiadomić poszkodowanego o dostarczeniu zaświadczenia od lekarza. (2017-06-20)

Dawid: Witam W pracy miałem wypadek pracownika. Został potrącony przez wózek widłowy. Na szczęście nic się nie stało poważnego. Pracownik ma otarcia na nodze. Był u lekarza po tym zdarzeniu i podobno ma jakieś uszkodzenia wewnętrzne (tak twierdzi). Pisząc protokół powypadkowy poprosiłem aby dostarczył informację od lekarza czy to zaświadczenie czy kserokopie historii choroby by w protokole w pkt 6 skutki wypadku wpisać diagnozę lekarską. Pracownik obiecał dostarczyć jednak już minął termin 14 dniowy na sporządzenie protokołu. Na moje telefony odpowiada że albo lekarza nie było albo nie miał jak tego zdobyć. Czy mogę w punkcie 12 Przeszkody lub trudności, które uniemożliwiły sporządzenie protokołu w wymaganym terminie 14 dni: wpisać zwrot typu: wydłużenie terminu sporządzenia protokołu spowodowane niedostarczeniem dokumentacji lekarskiej zespołowi powypadkowemu przez poszkodowanego, skutkujące brakiem możliwości ustalenia skutków wypadku dla Poszkodowanego? Czy może coś innego mogę zrobić w tej sprawie. (2017-06-19)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2017

Liczba odwiedzin: 27876431