ATEST Ochrona Pracy

23 listopada 2017 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Dot. Zjazdu Nadzwyczajnego OSPSBHP

Liczba wpisów: 103.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

ziuta: no i co mamy jakiegoś mądrego kandydata który jest w stanie zakończyć tę wojnę polsko - polską. (2017-11-21)

Ismena: Jo,OJ NIEŁADNIE SIĘ ZACHOWUJESZ I ZARZUCASZ ŻE WG.PISZE GŁPOTY TO TY PISZESZ DURNOTY. NAJPIEREW SPRAWDŻ A POTEM PISZ. (2017-11-19)

gimbaza: "Jo: Ale nie ma w świadectwie zrobic zdjecie /.../ Przestań kolego glupoty pisac (2017-11-19)" (2017-11-19)

Jo: Ale nie ma w świadectwie zrobic zdjecie umiescic na wpisie ze jest technik specjalista bhp.Kody zawodu nie maja nic wspolnego z treścią świadectwa.Przestań kolego glupoty pisac (2017-11-19)

W. Gusdalewicz: Do JO: kolego - "spejalista bezpieczeństwa i higieny pracy" widnieje pod pod kodem 229103 i tyle. (2017-11-19)

JO: Panie Gudalewicz jest technik bezpieczenstwa i higieny pracy WYRAZU SPECJALISTA NIE MA (2017-11-17)

członek OSPSBHP: Edmund: Na łamach Atestu były opublikowane relacje w formie elektronicznej, gdzie jest w nich mowa o problemach OSPS BHP, w tym także finansowych. Zadaj sobie trudu i poszukaj w materiałach archiwalnych. (2017-11-16)

Edmund: Do członka OSPSBHP: Nie bardzo rozumiem co chcesz mi powiedzieć, komentując mój wpis? Czy na łamach Atestu w sprawozdaniach i relacjach OSPSBHP jest pokazywane w złym świetle? (2017-11-14)

członek OSPSBHP: Do Edmund: To jest twoje zdanie. Moje jest inne oparte choćby na sprawozdaniach i relacjach dot, działalności OSPS BHP opisanych na łamach Atestu w wersji elektronicznej,gdzie można je odszukać. (2017-11-14)

gęgacz stary: No i "technik - specjalista bezpieczeństwa i higieny pracy" już chromoli stowarzyszenie niczym "młody". I "wsio ryba" - specjalista OD czy DO SPRAW... Taka różnica to mały pikuś, to "prawie" to samo, aczkolwiek "prawie" czyni jednak wielką różnicę. PS. Powodzenia w dalszych popierdółkach. (2017-11-13)

W. Gudalewicz: Ja tylko przytoczyłem fakty, które mam wpisane w dyplomie ukończenia Policealne Studium BHP bezpieczeństwa i hihieny pracy tj. technik - specjalista bezpieczeństwa i higieny pracy i nic więcej. Jeżeli ktokolwiek jest zainteresowany to niech zobaczy ja mu udostępnię ten mój dyplom i vice - versa a do tego sprowokował mnie nw. blogowicz. Natomiast faktem jest, że przez wiele lat byłem zatrudniony na stanowisku specjalisty bhp i tyle. Wsponę jeszcze, że poniżej już swoje żale już wypowiedziałem i przeprosiłem blogowiczów za to, że założyłem to OSPSBHP i zamiast intgracji służby BHP następuje dezintegracja służby BHP - a szkoda! A tak na marginesie dopowiem, że już nic nie chcę mieć doczynienia z bhp i z OSPSBHP, gdyż zawiodłem się, ale na forum dyskusyjnym od czsu do czasu będę zaglądał a może wypowiadał się w niektórych kwestiach - żegnam!!!! (2017-11-13)

gęgacz młody: Gdyby rozwiązali to "wackowe" stowarzyszenie, które "młody" chromoli, to on ("młody") SOBIE założy nowe i "zdrowe". I tam będzie "SPECJALISTĄ". Nie ma co biadolić. (2017-11-13)

Edmund: Panie Wacławie! Stowarzyszenie ma się dobrze i jego oddziały też. Nie ma potrzeby się rozwiązania. Proszę nie ulegać manipulatorom - gęgaczom tego forum. To jest tylko mała garstka niezadowolonych lub niedocenionych członków lub już nie członków, którzy swoje osobiste niepowodzenia przelewają na innych. Ktoś brutalnie napisał - "margines" hm, nie wszyscy, ale jest w tym trochę prawdy. Kto jak kto, ale Pan nie powinien takich rad udzielać dla OSPSBHP. (2017-11-13)

gęgacz młody: Technik bhp to specjalista "OD spraw" bhp. Ale ........... technik bhp (specjalista bhp) nie ma uprawnień wynikających ze specjalistycznego wykształcenia na poziomie technika do wypełniania roli specjalisty DO SPRAW bhp. Oto różnica niepojęta dla Wacka i "młodego". A nierozumienie powyższego wskazuje jedynie, że tacy "specjaliści" są "niekompletni" i niekompetentni. (2017-11-13)

W.Gudalewicz: Ja W. Gudalewicz wczytując się w wypowiedzi, które są umieszczane na tym forum dyskusyjnym - mam wyrzuty sumienia i tak się zastanawiam po jaką cholerę było mi potrzebne to zakładanie tego OSPSBHP?. Wprawdzie zajęło mi to około 10 lat mojego życia babrania się w to zakładanie tego stowarzyszenia a przez ten czas skończyłbym studia bezpeczeństwa i higieny pracy. Np. mój przyjaciel, (dr Ryszard Ślązak tj. ten, który napisał książkę pt. "Czarna Księga Prywatyzacji" mnie ostrzegał - zostaw to nie szkoda czasu oni i tak nie będą dla ciebie przyjaźni, gdyż ci twoi behapowcy nie docenią tego i przyjdzie taki czas, że będą na tobie psy wieszali). Teraz dopiero do mnie to ostrzeżenie dotarło i dopiero teraz się przekonałem i zrozumiałem co ja narobiłem, że sami już wysoce wykształceni behapowcy się żrą. Przykro mi z tego powodu za co Was przepraszam! Mogę tylko jedno powiedzieć dla spokoju rozwiążcie to OSPBHP i będziemy wszyscy mieli spokój a jest ku temu teraz okazja bo na tym zjeździe możecie tego dokonać! Powodzenia i pozdrawiam! I jeszcze raz przepraszam Was, że nie udała mi się ta integracja a wyszło inaczej i widać to gołym okiem przekonaliście się choćby z tych wpisów na tym forum dyskusyjnym. (2017-11-13)

młody: gęgacz młody: "ordynator: Felczer nie może oczekiwać statusu lekarza specjalisty. Takie oczekiwanie jest naiwnością. (2017-11-12)" - - - - I co gęgaczu młody? Widziałeś co Pan Gudlewicz napisał. Jednak się mylisz w swoich cytatach. Jednak Felczer (technik) może oczekiwać statusu lekarza specjalisty (specjalisty bhp) jak ma dyplom. Ucz się od starszych techników-specjalistow bhp (2017-11-13)

Grzegorz: Panie Gudlewicz, czy swoim wpisem śmie Pan twierdzić, że jest Pan technikiem specjalistą? I może Pan być tzw. specjalistą spoza zakładu ??? (2017-11-13)

W.Gudalewicz: Do bajobonga: wprawdzie człowiek nie zagląda do swojego dyplomu z ukończenia policealnego studium bhp, ale bajobongo mnie zdopingował i sprawdziłem, że w moim dyplomie widnieje nstępująco: 1.imię i nazwisko, 2.data i rok oraz miejsce urodzenia, 3. przyjęty na podstawie, 4. ukończył, 5. miejscowość ukończenia, 6. z wynikiem, 7. o specjalności bezpieczeństwo i higiena pracy. Uwaga: w tym miejcu gdzie jest tytuł zostało wpisane: technik - (myślnik) - specjalista bezpieczeństwa i higieny pracy a na końcu jest miejscowość i data ukończenia i podpisy oraz okrągła pieczątka szkoły. Zobacz czy w twoim dyplomie widnieje taki sam zapis tj. "technik - specjalista bezpieczeństwa i higieny pracy). (2017-11-13)

młody: Czego wy wciąż rżniecie głupa udając głupków. Czy technik bhp nie jest pracownikiem służby bhp, jak jest zatrudniony na umowę o pracę, jako inspektor ds. bhp? Rzeczywiście zmieńcie nazwę i Statut jak tak traktujecie członków. Mam nadzieję, że to tylko ten "margines" forumowy, a reszta członków stowarzyszenia i zarząd są normalni i obiektywni. Kurcze pieczone psia mać. (2017-11-13)

Statut? czyżby?: "technik bhp: Kurcze /.../ ówczesny Zarząd Główny NIE ZROBIŁ NIC W SPRAWIE TECHNIKÓW BHP, A POWINIEN, BO TAK STANOWI STATUT! /.../ (2017-11-13)" (2017-11-13)

gęgacz młody: "ordynator: Felczer nie może oczekiwać statusu lekarza specjalisty. Takie oczekiwanie jest naiwnością. (2017-11-12)" - to dla przypomnienia "młodemu". PS. Ponadto to "chromolisz" to stowarzyszenie i zamierzasz utworzyć nowe i "zdrowe", które uzna cię za "specjalistę". No to do roboty. (2017-11-13)

młody: Kurcze może zabrzmi to złośliwie, ale odnoszę wrażenie, że OSPSBHP powinno zmienić nazwę na OSSBHP - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Specjalistów BHP, bo z inspektorami - technikami bhp im nie po drodze. (2017-11-13)

członek OSPSBHP: panie W. Gudalewicz: Piszesz pan na temat OSPS BHP po prostu nie prawdę. Są odziały,które dobrze sobie radzą, ale jest ich tylko kilka, pozostałe mają duże kłopoty, w tym finansowe, Ale cały czas to jest to tabu w OSPS BHP. Całe OSPS BHP dryfuje a nie rozwija się pomimo istnienia prawie 25 lat. (2017-11-13)

technik bhp: Kurcze zastanawiam się, czy Pan Gudlewicz naprawdę nie widzi, że członkowie tego forum oczekują oceny poczynań MARUSIA N. w TEJ KONKRETNEJ KWESTII??? techników bhp - członków OSPSBHP. Wystarczy napisać: Ja Wacław Gudlewicz ubolewam, że ówczesny Zarząd Główny NIE ZROBIŁ NIC W SPRAWIE TECHNIKÓW BHP, A POWINIEN, BO TAK STANOWI STATUT! Brak odwagi? Czy celowe unikanie odp? (2017-11-13)

tata kurka: młody:Ówczesny prezes OSPS BHP niejaki M. Nościusz w ogóle nie zajął odpowiedniego stanowiska ws.projektu nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów ws. służby bhp w którym to rozporządzeniu zdegradowano techników bhp ze stanowiska specjalisty do stanowiska najwyżej starszego inspektora ds. bhp i pozbawiono możliwości zatrudnienia na tym stanowisku na podstawie umów cywilnoprawnych (zlecenie,dzieło). A po wprowadzeniu w życie tego rozporządzenia nie podjął żadnej inicjatywy chociażby w postaci skargi do Rzecznika Praw Obywatelskich i/lub do Trybunału Konstytucyjnego do czego był namawiany. Przez to zaakceptował ten stan prawny,który obecnie obowiązuje. Pytanie dlaczego tak postąpił? Bo być może brakło mu odwagi, i nie bronił interesu techników bhp, chociaż istnieją wymienieni do dzisiaj w przepisach o służbie bhp i jest ich nadal pokaźna ilość chociażby w tych wszystkich stowarzyszeniach pracowników służby bhp. (2017-11-13)

W. Gudalewicz: Do niektórych blogowiczów: tak użyłem słowa "znakomicie" to wg mnie oznacza, że ówczesny Zarząd oraz M. Nościusz dołożył wszelkich możliwych starań na rzecz i dobra działalności skupionych w oddziałach OSPSBHP. powszechnie wiadomo, że zawsze znajdzie się męnda, której coś lub ktoś się nie podoba - spójszcie na Sejm idt. A teraz wg. mojej oceny powiem tak, że obecnie działajacy Zarząd pod kierownictwem prezes OSPSBHP działa wyśmienicie, to też niektórym będzie się nie podobało? Wspomnę tylko, że faktyczna ocena nastąpi na Zjeżdzie delegatów zarówno przez komisję rewizyjną, delegatów i przewodniczących odziałów będących na zjeździe. (2017-11-13)

bajobongo: Do W. Gudalewicz: Jak zwykle piszesz pan bzdury; Ukończyłem Roczne Policealne Studium Zawodowe dnia 26 czerwca 1978r. na podstawie świadectwa dojrzałości Technikum Zawodowego z wynikiem ogólnym bardzo dobrym i uzyskałem kwalifikacje w specjalności bezpieczeństwo i higiena pracy oraz tytuł zawodowy technik bezpieczeństwa i higieny pracy. To wszystko zapisano w moim dyplomie i nic wiecej. (2017-11-13)

dobra rada: Zenek, nie nerwuj się, bo cię przerażenie zeźre. (2017-11-13)

dobra rada: Zenek, nie nerwuj się, bo cię przerażenie zeźre. (2017-11-13)

Zenek: Tych kilka poniższych wpisów trzeba byłoby przenieść do wątku: "Patologia służby bhp" zmieniając nazwę na "Patologia Zarządu Głównego i założycieli" Jak można tak w bezczelny sposób udawać, że się nie widzi, że forumowicze piszą prawdę i przedstawiają fakty. A broniący udają, że nie widzą. Patologia, to mało powiedziane. Buta byłego obozu rządzącego, który chce przejąc władzę mnie przeraża. (2017-11-13)

:-) naiwniak: Chromol i zakładaj. (2017-11-13)

kalkulator: młody: "Spuszczenie techników bhp razem z wodą w klozecie przez ówczesny zarząd tj. nic nie zrobienie w tym temacie przez byłego Prezesa Marka Nościusza. On - Wacław Gudlewicz: "ocenia znakomicie" PS. Choćby pluli nam w twarz, to i tak mówcie, że to tylko deszcz pada! (2017-11-13)

młody: Dla mnie Statut OSPSBHP jest święty! Jeśli ktoś będąc u władzy nie przestrzega jego zapisów, a dokładniej celów, a założyciel oceniając jego pracę, jako wyśmienicie. TO JA CHROMOLE TAKIE WŁADZE. "młody" - jeszcze członek OSPSBHP PS. Trzeba założyć nowe zdrowe stowarzyszenie służby bhp (2017-11-12)

ślepiec?: "W. Gudalewicz: /.../ Natomiast co do M. Nościusza, jako pełniącego funkcję prezesa przez dwie pełne kadencje - oceniam znakomicie /.../ (2017-11-12)" (2017-11-12)

W. Gudalewicz: Do Seweryna: podzielam Twoje spostrzeżenia, gdyż wiem o tym co nie co i sądzę, że tym razem nie będzie tak źle. Do Młodego: rozumiem Twoje rozczarowanie, ale nie masz racji, gdyż w klasyfikacji zawodów i specjalności nie ma zapisu o inżynierach i magistrach ani o doktorach bhp. (2017-11-12)

W. Gudalewicz: Do szanownego: przyznam, że nie jest w moim charakterze obrzucanie kogoś błotem jak niektórzy to czynią na tym forum dyskusyjnym. Ponadto nie odnoszę się krytycznie w stosunku do osób, które pełnią lub pełnili funkcję prezesa OSPSBHP, gdyż te osoby zostali wybrani na Zjedzie przez delegatów i uważam, że wybrani prezesi wypełniają zadania określone w statucie OSPSBHP wraz z wybranymi członkami zarządu. Natomiast co do M. Nościusza, jako pełniącego funkcję prezesa przez dwie pełne kadencje - oceniam znakomicie i przyznam, że sprawował funkcję prezesa lepiej niż ja, kiedy byłem pierwszym prezesem OSPSBHP a byłem tylko inicjatorem i założycielem tego stowarzyszenia którego niektórzy jesteście członkami. Wówczas i te moje pierwsze kroki były nie do pozazdroszczenia i też rzucane mi były kłody, ale nie przez behapowców, a teraz kierowanie stowarzyszeniem OSPSBHP przypadło młodym behapowcom i liczę na was nie zmarnujcie tego co już funkcjonuje i dobrze działa i tyle odpowiedziałem na pytanie kolegi "szanowny". (2017-11-12)

ordynator: Felczer nie może oczekiwać statusu lekarza specjalisty. Takie oczekiwanie jest naiwnością. (2017-11-12)

Marek: Zapomnieliście? Bo między Bugiem, Odrą i Nysą, to najważniejsze ze wszystkich my są najważniejsi.... (2017-11-12)

młody: Co by nie pisać, to jak na dłoni widać, że Pan Gudlewicz ma ewidentnie problem ze wzrokiem i nie dostrzega prośby o komentarz na temat techników bhp i zachowania byłego prezesa zg w tej sprawie. I niech ktoś powie, że nie ma równych i równiejszych w OSPSBHP. Widać, że spuszczenie techników bhp razem z wodą w klozecie przez ówczesny zarząd było pożądanym działaniem zgodnym ze statutem ospsbhp. Ot i cała prawda o założycielach i wspieranych przez nich szefów ospsbhp. Kiedyś próbowałem poruszyć tą kwestię, ale na próżno mgr i inż. mają nas w d... "Melchior" i "Szanown"y nie wysilajcie się (2017-11-12)

Suweren: Jak zwykle wszyscy się rozpisują a dojdzie do Zjazdu który nic nie rozstrzygnie i nic nie pójdzie do przodu. Wszyscy się nagadają dojdzie do kolejnych sporów i kłótni jak w piaskownicy i wszyscy się rozjadą. Dlaczego nikt na forum nie powie o konkretach - po co w ogóle ten Zjazd. (2017-11-12)

Melchior: Pan Wacław G. nie komentuje takich wpisów, bo musiałby potwierdzić, przyznać prawdę, czym zaszkodziłby swojemu protegowanemu. Ogarnij się "szanony" (2017-11-12)

Szanowny: Panie Gudlewicz, a może odniesie się Pan do wpisu niejakiego "kalkulatora" na temat techników bhp i Marka Nościusza? (2017-11-12)

W.Gudalewicz: Jeszcze raz do bajononga: przepraszam, gdyż zapomniałem dodać że od 1 stycznia 2017r, obowiązuje zmieniona klasyfikacja zawodów i specjalności - patrz: Dz.U. z dnia 22.11.2016r. poz. 1876 i poszperaj sobie. (2017-11-12)

W.Gudalewicz: Do bajobonga: poniekąd utożsamiam się z Twoją wypowiedzią, ale nie rozumiem tego co Stowarzyszenie bhp mogłoby coś w tej kwesti zrobić odnoszącej się co do specjalisty bhp Wspomnę tylko, że specjalista bezpieczeństwa i higieny pracy jest uwidoczniony wrozporządzeniu MPiPS z dnia 27.04.2010r (Dz.U.Nr 82 poz.537) i w zmienionym rozporządzeniu tegoż ministerstwa z dnia 12.11. poz.1268. Natomiast jeżeli masz ukończone Policealne Studium Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, to w twoim dypolomie jest zapewne wpis (specjalista), bo w moim jest taki zapis - zależy w którym roku ukończyłeś to policealne sudium bhp. A tak na marginesie zachęcam i spójż w to rozporzadzenie i spójż pod nr. 229103 a zobaczysz, je jest zapisane " specjalista bezpieczeństwa i higieny pracy". I coś więcej kolego interesujeCię w tej kwestii? Pozdrawiam! (2017-11-12)

Z.: Kalkulator - popleczniku obecnej prezes daj se siana z tym pisaniem,bo mieszasz w tym środowisku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2017-11-12)

kalkulator: A Marek Nościusz, trzeba to powiedzieć publicznie nie zrobił nic w obronie techników bhp - członków OSPSBHP w tym czasie jak był Prezesem ZG. Trzeba o tym pamiętać podczas najbliższych wyborów. Złamał Statut? Zapomniał o celach statutowych? Wręcz przyklaskiwał temu pomysłowi. Moim zdaniem to postawa karygodna Prezesa ZG. Brutalne, ale prawdziwe. Panie Marku wstyd! wstyd! jeszcze raz wstyd. (2017-11-12)

niezadowolony: To co zrobiono w Polsce z kwalifikacjami techników bhp, nie wydarzyło się w żadnym państwie zwłaszcza należącym do UE. (2017-11-12)

członek OSPSBHP: Zgadzam się z tym,że służbie bhp bardziej potrzebne są nowe przepisy przystające do rzeczywistości, niż jakiś wymyślony samorząd zawodowy. (2017-11-12)

bajobongo: Panie W. Gudalewicz:Wypadałoby, by OSPS BHP naprawiło swój błąd popełniony w sprawie techników bhp i przywróciło im tytuł specjalisty ds, bhp z wieloletnim stażem w służbie bhp, np.powyżej 10 lat poprzez złożenie wniosku do MRPiPS o nowelizację rozporządzenia ws. służby bhp, zamiast zajmować się sprawą utworzenia samorządu zawodowego.Niech pan namawia władze OSPS BHP,żeby jak najszybciej to zrobiono. (2017-11-12)

W. Gudalewicz: Onego czasu będąc na zjeździe OSPSBHP otrzymałem informację, że został złożny wniosek do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczący nowelizacji rozporządzenia służby bezpieczeństwa i higieny pracy. W ślad za tym uprzejmie informuję szanownych blogowiczów, że ta informacja, którą uzyskałem nie jest prawdziwa. Ja jako Gudalewicz każdą uzyskaną informację jednak muszą sprawdzić i w związku z tym zwróciłem się do MR,PiPS i otrzymałem informację pisemną z tego resortu tj. pismo z dnia 8.11.2017r., w którym Dyrektor Dyrektor Departamentu Prawa Pracy Anita Gwarek poinformowała mnie, że obecnie nie planuje się podjęcia prac nad nowelizacją rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2.09. 1997r. w sprawie służby bezpieczenstwa i higieny pracy( Dz.U.poz.704 z późn. zm). i że do MR,PiPS nie wpłynął wniosek dotyczący nowelizacji tego rozporządzenia itd. PS. Pismo jest w moim posiadaniu. (2017-11-11)

Nikt: Wacek,przestań już, proszę !!! (2017-11-11)

i co wy na to?: A ja, jak przypuszczam, to jestem tak całkowicie o tym przekonany, że jestem tego pewien, bo mi się tak wydaje. (2017-11-11)

Ryśa: Do Nikt, ja też tak przypuszczam, ale nie jestem pewna! (2017-11-11)

Remek: Do Obserwującego: masz rację - popieram. (2017-11-11)

bajobongobaja: kalulator, czy jakoś tak; Słabo kombinujesz. (2017-11-11)

obserwujacy: "Tak jest" nie pieprz głupot pewnie Twój punkt siedzenia sie zmienił jestes tylko prezesem oddziału haha (2017-11-11)

Nikt: Wacek pisze o sobie pod różnymi nickami (2017-11-11)

Ktośka: DO Nikt. Czytając na tym forum te ostatnie wpisy i już się pogubiłam i nie rozumiem czy Wacek to imię a Remek to nazwisko i czy też imię, bo spodkałem już osoby bez nazwiska a tu nie wiem kto jst kto i do kogo mam się odnieść? (2017-11-11)

Żemek: Kalkultor - masz nie tylko wiedzę, ale znasz fakty. (2017-11-10)

Zdzisiek: Remek - chyba Ciebie znam i zapytuję czy ty jesteś z Bydgoszczy i pracujesz jeszcze w tych rowerach? Pamiętasz naszą rozmowę z profesorem Indulskim? (2017-11-10)

Dybek: Do Remka, ja również byłem tymi faktami zaskoczony i słyszłem o tym tylko, że on wówczas był za bardzo aktywny a chciałbym się z nim z kontaktować. Jak masz na niego, to mi podaj? (2017-11-10)

Nikt: Wacek, jak już nazywasz się remkiem to chociaż błędów ortograficznych nie rób (2017-11-10)

Remek: Jako były behapowiec -(bodajże od 1993r) śledziłem i byłem zaiteresowany tworzeniem OSPSBHP przez W.G, który był inicjatorem i założycielem tegoż stowarzysznia - wspomnę, że nie wstapiłem do tegoż stowarzyszenia a to z powodu, gdyż w pewnym gronie zastanawiano się, jaki pretekstu użyć, aby przeszkodzić W.G. by nie doszło do utworzenia OSPSBHP - śledziłem rozwój. O dziwo, że ten W.G. był taki operatywny, że nie tylko dopiął tego i utworzył to stowarzyszenie, ale i został jego prezesem. Wówczas to grono, o którym wyżej wspomniałem było bardzo zaskoczone tym faktem i bodajże po roku działalności robiono wszystko, aby spowodować by ten W.G zrezygnował z prezesowania. Teraz z perespektywy czasu i śledząc te wpisy na tym (Forum dyskusyjnym) historja się powtarza ale ten W.G w dalszym ciagu jest aktywny tylko na innej płaszczyźnie - śledzę dalszy ciąg wydażeń OSPSBHP. (2017-11-10)

zalecenie: "kalkulator: /.../ Już tego nie robię, bo zostałem obśmiany za głoszenie bajek i marzeń. /.../ (2017-11-10)" i tej konkluzji trzymaj się również na tym forum." - - - I tej konkluzji niech też trzymają się autorzy pomysłu o samorządzie Pan Marek i Pan Waldemar (2017-11-10)

zalecenie: "kalkulator: /.../ Już tego nie robię, bo zostałem obśmiany za głoszenie bajek i marzeń. /.../ (2017-11-10)" i tej konkluzji trzymaj się również na tym forum. (2017-11-10)

kalkulator: Tak się składa, że utrzymuje kontakty z kilkoma politykami, którym bhp nie jest obce i poruszałem ten temat podczas luźnych rozmów w "towarzystwie" Już tego nie robię, bo zostałem obśmiany za głoszenie bajek i marzeń. Co mówili? słowa nie nadają się do publikacji na tym forum. Miłego świętowania. (2017-11-10)

kalkulator: bojobongoboja, czy jakoś tak - żeby uznano, że służba bhp wykonuje zadania o szczególnym charakterze z punktu widzenia zadań publicznych i z troski o realizację interesu publicznego musi dużo wody upłynąć i to nie wiadomo, czy ten upływ coś da..... Kto nie rozumie, że obecnie służba bhp wykonuje zadania u pracodawcy w zakładzie i z troski o realizację interesu pracodawcy ten jest.... sam se dopowiedz. (2017-11-10)

bajobongobaja: kalkulator: Aby służba bhp mogła otrzymać status zawodu zaufania publicznego, to musiałoby to być zapisane np. w ustawie o samorządzie zawodowym służby bhp i po sprawie. (2017-11-10)

oooooooo qrde: "Dybek: /.../ śmię twierdzić /.../ to jest zawszechmiar wystarczjące. /.../ (2017-11-09)" (2017-11-10)

tak jest: Prezes(ka) ZG - nigdy te osoby nie wypowiedziały się na tematy poruszane na posiedzeniach ROPu. Tematy TABU. Punkt siedzenia zmienia punkt widzenia !!! (2017-11-10)

kalkulator: Kończąc ten podwątek - popieram pomysł "sedna" Delegaci powinni wybierać członka ROP na pełną kadencją i nie zawsze powinien być to Prezes ZG. Takie zdanie moje jest. (2017-11-10)

kalkulatror: Do "super krętacz" To wyłącznie Twoja sprawa jak odbierasz moje wpisy, a raczej nie zrozumiałeś ich celu wyciągając błędne wnioski. Cóż jaka głowa takie wnioski. (2017-11-10)

Dybek: Do super krętacza: śmię twierdzić, że "kalkulator" ma rację i przytoczył żródło i to jest zawszechmiar wystarczjące. Na Przykład pani Mrzygłodzka,jako posłanka z partii PO była jednocześnie przewodniczącą ROP. A jako posłanka działała również w komisjach sejmowych i tak układała grafik posiedzeń ROP, który niejednokrotnie zbiegał się z posiedzeniami komisji sejmowych w których była czlonkiem. I np. jeżeli posiedzenie ROP zazębiały się z posiedzeniem w którejś komisji sejmowej, to wówczas ogłaszała, że prowadzenie dalszego posiedzenia w ROP bedzie prowadzić prof. Koradecka a sama ulatniała się i biegła na posiedzienie komisji w sejmie i tak bywało, że w ROP podpisywała swoją obecność oraz w komisji, w której odbywało się posiedzenie a w rezultacie zapewne pobierała dietę z posiedzenia ROP i w posiedzeniu komisji sejmowej itd. PS. W statucie OSPSBHP powienn jednak być zapis kto z ramienia OSPSBHP powinien reprezentować OSPSBHP itd. (2017-11-09)

super krętacz: Próbujesz się teraz wykręcić z insynuacji - „kalkulator: /…/ WARTO BYĆ CZŁONKIEM DELEGOWANYM DO ROP. ha ha. Dlaczego się dziwicie, że kolejni Prezesi ZG się pchają do niej? (2017-11-09)” + „"kalkulator: /.../ Powołałem się na publikację ze strony ... (2017-11-09)" - Taaaak? A gdzie i kiedy to się na tę stronę powołałeś wpisując insynuacje? (2017-11-09)” (2017-11-09)

kalkulator: Wiele jeszcze wody upłynie zanim pracownicy służby bhp doczekają się zaufania publicznego. Patrząc na stronnicze i wręcz upolitycznione wpisy niektórych, to raczej nigdy. Ale my Polacy mamy to!? we krwi. Mądrości wszystkim życzę. (2017-11-09)

Dybak: Do matacza:wejdż nna stronę, aką podaje "kalkulator" i przekonasz się, że "kalkulator" ma rację, że taka publikacja widnieje na stronie, (2017-11-09)

matacz: "kalkulator: /.../ Powołałem się na publikację ze strony ... (2017-11-09)" - Taaaak? A gdzie i kiedy to się na tę stronę powołałeś wpisując insynuacje? (2017-11-09)

kalkulator: ŹRÓDŁO:www.wiadomości.dziennik.pl24.02.2014,11.54: "Rada Ochrony Pracy to organ nadzoru nad warunkami pracy i działalnością Państwowej Inspekcji Pracy. Powołuje ją i odwołuje Marszałek Sejmu, a kadencja Rady trwa 4 lata. Według "SE" rada jest źródłem dodatkowego dochodu zasiadających w niej posłów. "Zwykły członek tego gremium zgarnia średnio 12-18 tys. zł rocznie. A szefowa ROP Izabela Katarzyna Mrzygłocka tylko za jeden rok zasiadania w Radzie wzięła poza poselska pensją i dietą aż 41 tys. zł." - pisze "Super Express"." (2017-11-09)

kalkulator: Ja tych liczb z głowy sobie nie wziałem: - - - Powołałem się na publikację ze strony: http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/zdjecia/451737,6,ile-zarabiaja-poslowie-z-rady-ochrony-pracy.html (2017-11-09)

prawie jak nikt: idźcie się leczyć, a przedtem poczytajcie na stronie ROP co kto komu i ile. (2017-11-09)

kalkulator: Dostać się do Rady Ochrony Pracy, to właściwie jak trafić prosto do finansowego nieba. Zwykły członek tego gremium zgarnia średnio 12-18 tys. zł rocznie za średni 12 spotkań w roku, trwających średnio godzinę. Więc zarobek za godzinę pracy ho ho - 1500zł/h + uposażenie za dojazd 0.83 zł za km jak ktoś dojeżdża autem np z Gdańska do Warszawy, tj. przyjmijmy 800 km w dwie strony x 83 gr = 664 zł+1500 zł = 2164 za godzinę pracy w ROP. WIĘC WARTO BYĆ CZŁONKIEM DELEGOWANYM DO ROP. ha ha. Dlaczego się dziwicie, że kolejni Prezesi ZG się pchają do niej? (2017-11-09)

tak jest: histo ryja: Poszperaj na stronie ROP. (2017-11-08) Cel uświęca środki. KASA ! ROP super płaci. (2017-11-09)

M3.: Ale skoro piszę na tym forum, to niech pisze nadal. (2017-11-09)

M3.: Bez podania konkretów - dlaczego? - Ja też jestem zagorzałą przeciwniczką Ewki. (2017-11-09)

Ewka: Nadal jestem przekonana że obecna Pani prezes powinna być członkiem ROP. Pisze to daltego że jestem jej zagorzałą przeciwniczką. Ale skoro jest wybrana to powinna być w ROP do końca kadencji. (2017-11-08)

histo ryja: Poszperaj na stronie ROP. (2017-11-08)

mł.członek: A tak dokładniej, to kto? Kto to jest ten "Ten" (2017-11-08)

histo ryja: Ten, który zajął tam jej pozycję. (2017-11-08)

mł.członek: Jestem za młody w ospsbhp i nie znam tych faktów. Kto wygryzł Panią Polaczek? z ROP? Mogę prosić o rozjaśnienie historii ospsbhp (2017-11-08)

histo ryja: Praktyka działania działaczy stowarzyszenia zna już przypadek wygryzienia członkini ROP (p. Jadwigi P.) w trakcie kadencji w celu uwolnienia miejsca dla jedynie słusznego działacza z nieposkromionym apetytem. (2017-11-08)

sedno: Należy nadmienić, że kadencja ROP trwa 4 lata. Następna kadencja ROP zacznie się w 2019 roku. Delegowanie do ROP członka OSPSBHP odbywałoby się na pełną kadencję ROP. W tej chwili w trakcie trwania kadencji ROP z ramienia OSPSBHP może trafić kilku prezesów, bo zostali wybrani. Warto pochylić się nad tym wnioskiem. Do dzieła! (2017-11-08)

sedno: Zgodnie z § 22 ust. 10-11 Statutu każdemu członkowi przysługuje prawo zgłaszania wniosków na Zjazd najpóźniej 10 dni przed datą Zjazdu za pośrednictwem Zarządów Oddziałów bądź bezpośrednio do Zarządu Głównego na adres e-mail: biuro@ospsbhp.pl. - Każdy członek ospsbhp może wysłać e-mail z wnioskiem i 8 grudnia zostanie odczytany i przegłosowany przez delegatów. Do dzieła! ODWAGI! (2017-11-08)

Ewka: Moim zdaniem Prezes OSPSBHP powinien być Członkiem ROP. Nawet z urzędu. (2017-11-07)

Popierający: Do sedna: Jesteś logicznie myślący a Twoja propozycja jest zasadna, by wprowadzić taki zapis do statutu, aby delegaci proponowali osobę, która będzie reprezentować OSPSBHP w ROP. (2017-11-07)

członek: A kto będzie taki odważny żeby zgłosić do porządku obrad dodanie punktu w statucie. Czy delegaci będą tacy mądrzy żeby to przegłosować i wprowadzić do Statutu. (2017-11-07)

sedno: Członkowstwo w ROP? Nic prostszego. Wystarczy zgłosić odpowiedni postulat do ZG przed uchwaleniem Statutu, przed najbliższym Nadzwyczajnym Zjazdem o treści: "Członka ROP wybierają delegaci zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym. Wybrany członek ROP z ramienia OSPSBHP jest zobowiązany raz do roku publicznie zdać relację ze swojej działalności w ROP i przygotować sprawozdanie. Politykę i kierunki działania członka ROP z ramienia OSPSBHP ustala ZG" (2017-11-07)

Popierający: Do Sedna: ale trafiłeś w dziesiatkę i ja także myślałem i myślę,że prezes zarządu OSPSBHP nie powinna/nien być członkiem Rady Ochrony Pracy i reprezentować w tej ROP całe OSPSBHP, gdyż zaniedbuje podstawowe obowiązki określone w statucie i wypowiada się na forum ROP bez konsultacji zarówno z członkami z zeszonych odziałach oraz z zarzadem OSPSBHP. Jak do tychczas żadna/en osoba będąca w ROP ze strony OSPBHP nie dzieli się z informacjami, jaką rolę pełni w tej ROP i w jaki sposób promuje OSPSBHP. Ponato to zagadnienie powinno być zapisane w statucie kto i w jaki sposób ma promować OSPSBHP i jkie wnioski ma zgłaszać na ROP np. w sprwie poparcia nowelizacji rozporzadzenia o służbie BHP, czy szkoleniach lub dot. ogólnych przepisów BHP itd. W ROP powinna zasiedać osoba, która oriętuje się co trapi behapowców, ale w statucie jednak powinno być zapisane, jak już Sedno wspomniał. (2017-11-06)

południe: Drodzy koledzy i koleżanki ,które zrezygnowały z funkcji członków Zarządu przestańcie pisać bzdury i szkalować innych .Osoby które zrezygnowały zrobiły to z pewnym celem .A jakim to wiadomo rozwalenie Zarządu i koniecznie bycia znów Prezesem Panie N. nie jest to tajemnica poliszynela szanowny Panie .Nie może Pan znieść tego prawda.Mam nadzieje ,że nigdy już nie wejdzie Pan w skład Zarządu Głównego.Rozdaje Pan stołki wszystkim ,coz z tego jak to jest tylko wirtualnie proponował Pan też mnie . (2017-11-06)

Józef: Jak przeczytałem wpisy niezrzeszonego i ząbka, to nie wiem czy się śmiać czy płakać. :) :( (2017-11-06)

sedno: "A co do Rady Ochrony Pracy to nie ma formalnego (statutowego) wymogu, aby w jej składzie musiała znaleźć się osoba pełniąca funkcję prezesa ZG. Wskazanie takiej osoby i udzielenie jej rekomendacji należy do członków organizacji" - - - - - Tą kwestię trzeba uregulować statutowo. A tak to Prezes zawsze siebie wskaże. Trzeba wprowadzić zapis, aby to delegaci w formie głosowania wybierali członka ROP. Nie zmienia to faktu, że mogą wskazać na nowo wybranego Prezesa ZG. Jak do tej pory odbywało się to na zasadzie jestestwa w ROP i czerpaniu korzyści materialnych. (2017-11-06)

ząbek: Ten Zjazd będzie podsumowaniem działalności tych osób, którzy pełnili funkcje, jakie im przydzielono i to powinna zrobić prezesowa OSPSBHP. Wydaje mi się, że niektórzy nie wytrzymali sposobu kierowania OSPSBHP i zrezygnowali i odeszli sami z honorem. Wymiana pozostałych osób jest zawszechmiar niezbedna a ci co już zrezygnowali z pewnych powodów mogą i mają prawo ponownie kandydować do zarządu, to są wartościowe osoby i nie można ich zatracić. Moim zdaniemna tym forum dyskusyjnym prezes powinna sumiennie wyjaśnić tą sytuację, aby utrzymać swoją prezesurę i to powinna zrobić przed zjazdem. (2017-11-05)

  Next >>


[1-100] [101-103]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2017

Liczba odwiedzin: 27574488