ATEST Ochrona Pracy

24 stycznia 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Wypadek?

Liczba wpisów: 5.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

thhoomas: Czasami trudno ocenić, czy był to wypadek przy pracy, czy nie. Nawet słyszałem, o przypadkach celowego okaleczenia, w celu uzyskania odszkodowania. (2018-09-19)

Wojtek: Miałem podobną sytuację a mianowicie pracownica na dziale mięsnym podczas krojenia cebuli nożem skroiła sobie niewielki fragment opuszka palca. Pracownica nie wiedziała w jaki sposób to zrobiła. Uznałem to zdarzenie za wypadek podając za przyczynę zewnętrzną zsunięcie się podczas krojenia noża który skroił część palca. Teraz tak się zastanawiam czy dobrze zrobiłem? Teraz jak poczytałem ten wątek to mam wątpliwości. No bo może nie powinienem był tego uznać skoro nic z zewnątrz się do tego nie przyczyniło? Ale szkoda mi było kobiety... (2018-08-02)

ustawodawca: Wedle waszej teorii przyczyn zewnętrznych żaden wypadek nie można uznać, bo wszystko pochodzi z wewnątrz organizmu. Pracownik nie opuścił osłony tnąc na pile do drewna obciął sobie rękę - BRAK PRZYCZYNY ZEWNĘTRZNEJ - pracownik zamyślił się przez co nie opuścił osłony. Idąc drogą zakładową pracownik potknął się o własną nogę stracił równowagę upadając złamał sobie rękę - przyczyna wewnętrzna zamyślenie po domowej kłótni w domu... I tak eliminujemy wypadki ich nie uznając to dobry sposób na ograniczanie wypadków. (2018-07-28)

Przygnębiony: Szczegółowa analiza była zrobiona. Pracownik nie przemęczony, pracował normalnie bez zwiększonego wysiłku i ilości pracy, nie przebywał w pomieszczeniu z ograniczoną ilością tlenu czy wysoką temperaturą. Podłoga równa nie była mokra się nie zaczepił i nie poślizgnął. Nikt go nie zawołał czy wystraszył czy zaskoczyło go coś nagle. Ot szedł z głowa spuszczoną zamyślony sam nie wie czym. (2018-07-27)

Przygnębiony: No to jak to jest z tym zamyśleniem się, roztargnieniem, nieuwagą? Miałem pracownika co się zamyślił i idąc korytarzem wpadł na otwarte drzwi rozcinając głowę o łucznik w drzwiach. Macie może jakieś wyroki sądów na ten temat które nie uznają wypadku przy pracy w związku z brakiem przyczyny zewnętrznej? Potwierdzające że zamyślenie się, brak koncentracji albo nie uwaga nie jest przyczyną zewnętrzna? (2018-07-27)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2018

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 31932719