ATEST Ochrona Pracy

20 października 2017 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Seminarium samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 61.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Szymon: Wygłaszajcie "mądre opinie", pyskujcie, obrażajcie się wzajemnie - a i tak obudzicie się z ręką w przysłowiowym nocniku. Wielu rozsądnych ludzi tu pisało, że jest wiele innych poważniejszych problemów niż iluzoryczny samorząd. Ale to nie dociera do Was, więc będziecie mogli mieć pretensje wyłącznie do siebie. Szkoda czasu na takie gierki i podchody grupki pieniaczy. (2017-08-16)

Nikt: Samorządu nie ma ale Kodeks będzie wprowadzony wbrew intencjom pracownikom słuzby bhp. (2017-08-15)

dociekliwy: W 2018 roku mają wejść w życie już dwa nowe kodeksy pracy, a mianowicie kodeks pracy i zbiorowy kodeks pracy. Obecnie trwają intensywne prace nad tymi dokumentami przez komisję kodyfikacyjną prawa pracy, która ma na to tylko 18 miesięcy, a prace już trwają około 8 -10 miesięcy. To tyle w tej sprawie. Dodam,że poprzedni rząd PO PSL opracował projekty w/w kodeksów pracy w kwietniu 2007r.Jednak te projekty kodeksów nie zdążył wprowadzić w życie. Zobaczymy jak tym razem będzie i ile z tego pozostanie w nowych projektach. Już kiedyś o tym napisałem na forum, teraz tylko przypomnę tego fragment (2017-08-14)

st.insp.bhp: Szanowny Ryssardzie: Nowe dwa kodeksy pracy muszą powstać, ponieważ muszą być w nich zawarte nowe regulacje, które nie mają obecnie miejsca. Ponadto pewne kwestie prawne muszą być uregulowane i dostosowane do prawa UE. Więc ne może zabraknąć regulacji z zakresu bhp w tych opracowaniach, gdyż musiała by powstać odrębna ustawa o BHP, pytanie tylko po co? (2017-08-14)

Artur A.: Zgadzam się z zaniepokojonym i niciekawskim: Dział 10 "BHP" istotnie ma być zmieniony, pytanie na ile i co zrobi obecna komisja kodyfikacyjna z już gotowymi projektami ustaw kodeksów pracy opracowanych za poprzedniego rządu PO/PSL, których nie wprowadzono w życie? (2017-08-14)

nieciekawski: Ale co samorząd zawodowy służby bhp ma do zapisów w nowym pisanym kodeksie pracy.Nić podobnie jak w obecnym kodeksie pracy. Szanowni dyskutanci kto jak kto ale tzw. "behapowcy" powinni wiedzieć czego się należy spodziewać w nowym kodeksie pracy jednym z dwóch pisanym przez komisję kodyfikacyjną. Nie należy popadać we frustrację z tego powodu. Projekty tych nowych dwóch ustaw - kodeksów pracy, będą przechodziły odpowiednie uzgodnienia przed skierowaniem ich do sejmu pod obrady. Ma się to stać jeszcze w tym roku, a ich uchwalenia należy się spodziewać w I kwartale 2018 roku. (2017-08-14)

Zaniepokojony: A co ma jedno do drugiego? Wiekszosc bhpowcow nawet nie rozumie po co i komu ten samorzad. Kazdy za to wie, ze bhp to czesc prawa pracy i powinno byc w kodeksie pracy.Mysle ze bhp moze istniec bez samorzadu, jak to bylo przez lata. Nie moze za to bez kodeksu pracy. A jak ktos chce popatcia dla samorzadu, to niech najpierw wytlumaczy o co w ogole chodzi. (2017-08-13)

Wstyd: Wpierw torpedują samorząd a potem płaczą żeby utrzymać zapis w Kodeksie Pracy. Zapis jest w prawie spadkowym i tak pozostanie. Gdy wszystkie możliwości pomocy upadły, wśród serdecznych przyjaciół psy zajączka zjadły (2017-08-12)

Zaniepokojony: Tak. Bhp powinno byc nadal czescia kodeksu pracy. Jest takim samym waznym jegovelementemvjak reszta rozdzialow. (2017-08-10)

Ryszard: bhp... tak - bhp było, jeszcze jest, a czy będzie to się jeszcze zobaczy. Bo jak ćwierkają jaskółki, lobby organizacji pracodawców robi wszystko by "wyrzucić" z Kodeksu pracy zapisy o bhp. Takie zapisy przeszkadzają dla nich i są przysłowiowym cierniem w bucie. A jak nie będzie w ustawie, bo hulaj dusza - piekła nie ma (2017-08-09)

realista 2017: Stanisław: Słuszna racja. Brawo za logiczne myślenie. (2017-07-30)

bhp: BHP było i będzie za prace się weźście , a nie za czcze gadanie tu nie bazar (2017-07-24)

Ewka: Drogi Stasiu. To osoby mające negatywny stosunek do samorzadu stanowia marginalna grupkę. Bo ani błąd w tworzeniu seminarium ani negatywne stanowisko Pani prezes nic w tej kwestii nie znaczą (2017-07-23)

Stanisław: Jednak nie do wszystkich docierają argumenty - nadal - jak to napisał Jan - opowiadają i propagują bajki z "krainy mchu i paproci". Samorządu nie będzie i to przez wiele następnych lat, bo marginalna grupka nie jest siłą i reprezentantem całego środowiska. Najpierw trzeba ciężką pracą przekonać całe środowisko o potrzebie tworzenia samorządu. A dopiero mając poparcie próbować walczyć o to. Jednak patrząc realnie, to większość nie jest zainteresowana tym "projektem". Sami członkowie OSPSBHP pokazali w Poznaniu co sądzą o tym co im się proponuje. Czas już porzucić mrzonki i trzeba zająć się realnymi problemami nurtującymi środowisko (2017-07-23)

realista 2017: Żałosne: Żałosne jest to co napisałeś/aś, ponieważ inicjatorzy tego przedsięwzięcia nie mieli zielonego pojęcia po co się tworzy samorząd zawodowy przede wszystkim ale dali się podpuścić jakimś ludziom tzw. populistom i demagogom również politycznym co zwietrzyli na tym dobry interes, lecz pomysł ich nie wypalił i zamienił się w totalną kichę kaszaną. Taka jest oto prawda lecz bolesna ze wszech miar,dlatego.że wiele osób na tym forum przestrzegało przed tym niepowodzeniem i dalej to robi, ale autorzy tego pomysłu nie bacząc na to prą do przodu, by się totalnie skompromitować. Chyba już im tylko to zostało. (2017-07-22)

Żałosne: Tak długo niszczono tą inicjatywę az w końcu kilku przeciwnikom wraz z zarządem OSPSBHP udało sie im ta inicjatywe uwalić. Mam nadzieje że te osoby mogą się teraz cieszyć (2017-07-22)

Gonzo: Zgadzam się z Janem i Longinem samorząd zawodowy to mrzonki mniejszości. Większość środowiska "behapowskiego" jest przeciwna samorządowi czemu dała wyraz poprzez "bojkot seminarium" , bo tak należy rozumieć jego nieudaną organizację. (2017-07-19)

Zaniepokojony: Panie Janie, jestem pesymista co do "nie obudzenia sie z reka w nocniku". Pol roku temu na tym forum informowalem o tym, ze sa planowane zmiany w bhp. Przez pol roku trwa zas dyskusja o jakims samorzadzie, ktorego sensu i celu nie rozumiem. Tymczasem w ciagu tego polrocza o bhp zdazyli sie juz wypowiedziec chyba wszyscy, tylko nie sami bhpowcy i ich organizacje. Jestem przekonany ze z tego milczenia i zajmowania sie fantazjami nic nie bedzie dobrego. Trace nadzieje. (2017-07-18)

Jan: Marzyciele - twórcy projektu dot. samorządu zawodowego są całkowicie oderwani od rzeczywistości... zgłaszają idee z krainy mchu i paproci... Jest wiele innych poważniejszych problemów, którymi trzeba się zając. Bo obudzimy się z ręką w przysłowiowym nocniku... Np. działania i wypowiedzi przedstawicieli organizacji idą w kierunku zmarginalizowania służby bhp lub całkowitego usunięcia jej z zapisów Kodeksu. Jak widać środowisko ma małą siłę przebicia - a za pracodawcami stoją politycy i pieniądze - czyli kto będzie górą ??? Odpowiedz ciśnie się na usta sama... A my jak zwykle obudzimy się jak będzie już całkowicie "pozamiatane". Przestańcie bić pianę o coś mało realnego - tylko zajmijcie się tym co jest realne... Trzeba słuchać co mówi większość środowiska - bo stowarzyszenie musi wreszcie zrozumieć, że większość środowiska nie jest zainteresowana mrzonkami science fiction... Co było zresztą widać w Poznaniu na seminarium... Więcej realizmu (2017-07-18)

barabak: Jak się okazało to sprawa utworzenia samorządu nie zalicza się do błahych spraw do załatwienia. Seminarium poświęcone tej akurat sprawie miało dać odpowiedź pomysłodawcom czy mają rację co do inicjatywy, czy może się mylą. Jak się okazało to ta inicjatywa zapoczątkowana przez byłego już prezesa zarządu OSPS BHP nie spotkała się z aprobatą samych członków stowarzyszenia, ale nie tylko. Zatem mogą spać spokojnie przeciwnicy utworzenia samorządu co najmniej jeszcze przez dekadę, a niektórzy to nawet do swojej emerytury. (2017-07-15)

Bogna: Nikt z tego powodu nie uroni łzy. (2017-07-07)

realista 2017: Trzeba tylko pogratulować organizatorom tej klapy o wymiarze katastrofy organizacyjnej i przyznać za to medal złoty. (2017-07-07)

Zdzinek: Zgadzam się z Leonem i dodam tylko, panie i panowie więcej pokory i nie mylcie pojęć, bo czym innym jest powołanie izby handlowej bhp,czy stowarzyszenia bhp a zupełnie czym innym jest utworzenie samorządu zawodowego służby bhp na mocy przepisów art.17 Konstytucji RP - uchwalonej w drodze ustawy przez sejm, gdzie w obecnej sytuacji politycznej jest to po prostu nierealne - czego nie wszyscy chcą pojąć i zrozumieć, a szkoda.Żaden tu wysiłek intelektualny nie pomoże, tylko ostra walka o samorząd, tylko której nie ma się kto podjąć tak naprawdę. I tu jest problem a raczej całe sedno sprawy. Jest wielka ochota, ale możliwości już niewielkie do działania. (2017-07-07)

Leon: Moim zdaniem to nie wyszło seminarium tylko dlatego,że samorząd zawodowy służby bhp po prostu nie cieszy się zainteresowaniem służby bhp, lecz cieszy się zainteresowaniem jak na razie to kilku osobom, które jak zwykle wymyślają coś, tylko po to by się coś znów narodziło na czym by, można zrobić dobry interes, chociażby coś w rodzaju kapitału politycznego. Aż tu masz żabę, niewypał, katastrofę organizacyjną, bo tego inaczej nie da się nazwać. (2017-07-03)

Boćkowski: Trzeba przyznać,że seminarium przygotowano z dużą pompą. Odpowiedni dobór: prelegentów, tematyki wystąpień, zaproszonych gości, tylko,że zainteresowanych uczestników brak. Pytanie tylko dlaczego? Co było tego powodem? Sezon urlopów, który się zaczął?, A może coś jeszcze czego nie wiemy?. A może po prostu brak zaufania do inicjatywy powstania samorządu? Jak na razie tego nikt nie chce komentować. Ale tej klapy nie da się zamieść pod dywan i nikt tego tak nie zostawi przechodząc do tzw. porządku rzeczy. (2017-07-03)

zbulwersowany: wierny ale mierny, chyba o to ci chodzi w tej dyskusji, że po trupach ale do zwycięstwa. Nie liczą się koszty. Skąd my to znamy? (2017-07-02)

zuber: We wrześniu 2017r. Minie 3 lata od opublikowanego wywiadu byłego prezesa OSPS BHP na temat potrzeby utworzenia samorządu służby bhp. No i co dzisiaj mamy?. Pokłosiem tego wywiadu było seminarium, miała być na nim wielka dyskusja na temat możliwości utworzenia samorządu zawodowego, wielkiej dyskusji nie było. Była za to wielka klapa z powodu braku poparcia i niskiej frekwencji uczestników, których było jak na lekarstwo. Jak by nie patrzyć na tę inicjatywę, która trzeba przyznać nie cieszy się dużym zainteresowaniem tzw. 'behapowców” z różnych względów, uważam,że pomysł pana „MARKA” należy odłożyć w czasie, najlepiej bezterminowo. A nie dalej na siłę dążyć do jego realizacji. (2017-07-01)

Juras: Seminarium jak widać w tej dyskusji do udanych trudno jest zaliczyć. Chodzi wszystkim dyskutującym nad samorządem,że zbyt długo trwają tzw. prace przygotowawcze, do których należy wymienić projekt ustawy o samorządzie zawodowym i inne dokumenty związane z utworzeniem kolejnej organizacji zawodowej tzw. "behapowców". (2017-06-27)

stańczyk: Jak widzisz zauważyli, to nie jest tak źle hihi. (2017-06-26)

Herod-Baba: stańczyk: Na tym forum można spotkać wiele stańczyków, ale nie koniecznie już błaznów.A co do intencji mojego wpisu z"U", to jest łamigłówka dla inteligentnych, ale wyjaśnię zostało to napisane chociażby po to by się przekonać, czy zostanie to zauważone można rzec przez niektórych. Mój błąd tzw. maszynowy polegał tak naprawdę na tym, że zabrakło w wyrazie kreski nad o, czyli powinno to być ("Ó" zamknięte) i to wszystko co mam do wyjaśnienia. (2017-06-26)

stańczyk: trochę chyba wizualnie różni się "o" od "u" w wyrazie porownując czy tam poruwnując czy porównując. Co Baba widziała patrząc na "o" tego nie wie nikt (2017-06-22)

polonista: Napisałaś "porownując" a gdzie te "u" zwykłe zamieściłaś z błędem??? (2017-06-22)

Herod-Baba: PS. Zeby było jasne chodzi o "porównując". (2017-06-22)

Herod-Baba: PS. Specjalnie wpis zawiera błąd z "u" zwykłym, by podkreślić ważność znaczenia tego wpisu. (2017-06-22)

Herod-Baba: Ewka: Słusznie zauważyłaś. Do utworzenia seminarium to daleka droga do pokonania, porownując prawie jak z ziemi na księżyc. (2017-06-22)

Ewka: Seminarium to nie samorząd. (2017-06-21)

Jośko !: To,że seminarium się nie udało to nic strasznego się jeszcze nie wydarzyło.Chodzi tu o dane słowo a raczej zapewnienie,że samorząd zawodowy służby bhp szybko powstanie.Tak szybko nie powstanie jak niektórzy tego pragnął a nawet wprost żądają. Nie ma tak dobrze. Bez podjęcia batalii wręcz walki o samorząd, powtarzam jeszcze raz ciężkiej walki stoczonej przede wszystkim w sejmie i senacie niczego się nie da osiągnąć w tej sprawie trzeba mieć tego świadomość.jak na razie trudno stwierdzić,że jest determinacja u kogokolwiek w tej sprawie. (2017-06-20)

katstrofa: Jest akurat bum na inżynierów bhp jak kiedyś na podyplomowców.Co jeden to wazniejszy i madrzejszy haha (2017-06-17)

katstrofa: następny do samorządu kim Waść jesteś ilu zatrudniasz pracowników służby bhp,lbo jak długo pracujesz w tym zawodzie itd.itd. załóż sobie samorząd nam jest zbyteczny nie bedziemy pracować na następnych obiboków. (2017-06-17)

inzynier bhp: Ja się zgadzam z tymi,którzy mają wiedzę na temat samorządu zawodowego i myślą perspektywicznie, czyli o poprawie swojej przyszłości. Warto przypomnieć ,że w szeregach służby bhp nie powinno być tzw."behapowców" po ukończeniu kursu bhp dla służby bhp często jeszcze podstawowego.Obecnie w służbie bhp dominują technicy bhp,a powoli zaczyna przybywać już inżynierów bhp i inżynierów inżynierii bezpieczeństwa, nie mówiąc już o tzw. "podyplomowcach" z różnym wyższym wykształceniem, np. technicznym,czy humanistycznym itp.itd. To oni będą narzucać swoje wymagania na rynku pracy adekwatne do posiadanych kwalifikacji i to do nich zwłaszcza młodych tzw."behapowców" powinno należeć ostatnie słowo o konieczności utworzenia samorządu zawodowego, który się wiąże z obowiązkiem z należenia. (2017-06-16)

budowlaniec: Macieju Ś.: To jest złe przykładowo rozwiązanie, które jak wskazuje były już prezes OSPS BHP. Nie wiadomo czy miałoby ono zastąpić obowiązek szkolenia okresowego służby bhp i osób wykonujących jej zadania, czy też byłby to jeszcze jeden nowy obowiązek służby bhp. Należy pamiętać,że miedzy innymi po to tworzy się samorząd zawodowy,by sprawował on nadzór nad jakością pracy swoich członków, nadawał jej uprawnienia i ewentualnie wykluczał z zawodu za konkretne przewinienia.Aby tak mogło być to powinna być uchwalona przez sejm ustawa o samorządzie zawodowym służby bhp. W innym przypadku utworzenie samorządu zawodowego proponowanego w pierwotnej wersji przez byłego już prezesa OSPS BHP mija się po prostu z celem i jest inicjatywą bezprzedmiotową. (2017-06-16)

Magdalena: Nie ma się czemu dziwić, że na tym forum można spotkać różne wpisy, często jakieś bełkoty nic nie znaczące, ale nie ma się co zniechęcać nimi. Trzeba robić swoje. Przyznaję rację tym, którzy myślą o integracji stowarzyszeń i zawarcia trwałego porozumienia w zakresie szerokiej współpracy na rzez całej służby bhp. Czyli zrzeszonej i nie zrzeszonej w istniejącym którymś z wielu stowarzyszeń. (2017-06-16)

drucik: Tak naprawdę to nikt z dyskutantów tego forum na kilku już wątkach poświęconych samorządowi zawodowemu, nie wie na jakim etapie znajdują się przygotowania do jego utworzenia. Nikt z władz OSPS BHP na publicznym forum nie mówi co jest z projektem ustawy, kiedy zostanie on udostępniony zainteresowanym do wglądu i szerokiej konsultacji, kiedy i jaką drogą może trafić do sejmu pod obrady itd. Jestem pewny,że wiele osób dziś niechętnych samorządowi, być może by zmieniło zdanie, po tym jak by poznało projekt ustawy o samorządzie i główne jego założenia w niej zawarte.A tak to jest dyskusja po próżnicy i nic po za tym. (2017-06-16)

dociekliwy: Zamiast myśleć o samorządzie zawodowym służby bhp, którego plany utworzenia jak na razie są bezterminowe i schodzą na dalszy plan, należałoby się zastanowić nad sposobem integracji wszystkich stowarzyszeń już istniejących oraz organizacji pokrewnych stowarzyszeniom "behapowskim", mam tu na uwadze szeroką współpracę działania na różnych polach i płaszczyznach, w tym nad potrzebą realnych i konkretnych działań na rzecz ewentualnie utworzenia w niedalekiej przyszłości samorządu zawodowego służby bhp. Powtarzam to powinna być merytoryczna dyskusja i w ślad za tym konsultacje. Ale trzeba mieć do tego kompetentnych działaczy z wolą podjęcia trudnej drogi jakim jest temat samorządu zawodowego zakończonej ustawą sejmową. (2017-06-16)

Zielona Góra: Dlaczego nie robi się niczego w kierunku powołania samorządu zawodowego, a wykonuje się ruchy pozorujące - w czyim interesie??????? pyta "zatroskany" działacz-destruktor. (2017-06-15)

quska: A na sali tłum. W poprzedniej wersji sesji zdjęciowej naliczyłem aż 12 apostołów dobrej zmiany, co po owocnym wysiłku macherów zostało zredukowane do fotek zatroskanego prezydium kukułczego jaja (2017-06-13)

Mariusz: I mądrego głosu rozsądku warto poczytać (odnośnie wpisu Zaniepokojonego) (2017-06-12)

Zaniepokojony: A ja sadze, ze zaden projekt, nie tylko samorzad, nie dojdzie do skutku, bo za duzo jest miedzy Panstwem zlosci. W obliczu czekajacych nas zmian potrzeba zgody i zjednoczenia wysilkow, a nie podzialow. (2017-06-12)

Marek: Aleś się nakręcił. Uważaj, bo Ci sprężynka pęknie... (2017-06-11)

Michal: Link do galerii zdjęć z tego niesamowitego spotkania został usunięty a ja doliczylem się na nim ok 10 osob razem z prelegentami. Całkowita Porażka!!! (2017-06-11)

Michal: Link do galerii zdjęć z tego niesamowitego spotkania został usunięty a ja doliczylem się na nim ok 10 osob razem z prelegentami. Całkowita Porażka!!! (2017-06-11)

Koń i Krowa: No i negatywna kampania odniosła skutek (2017-06-10)

Michal: No no. Brawa za organizację. (2017-06-10)

realista 2017: Trzeba przypomnieć wszystkim entuzjastom,że seminarium odbyło się pt." Samorząd Zawodowy Służby BHP. Propozycje utworzenia". Co oznacza dopiero zapowiedź inicjatywy i ewentualnie początek drogi do tego celu, jak na razie. Więcej się nie należy spodziewać.Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku. (2017-06-10)

Leon: Już sam tytuł tego seminarium wiele mówi. Klapa po prostu klapa. (2017-06-08)

ciekawwski: No i co seminarium się odbyło, kaskę zainkasowano, pogadano sobie oj pogadano i tak się sprawa dobrze ma.Jakoś chętnych uczestników brak. Może podjęto uchwałę,że obowiązuje tabu dla nieuczestniczących w seminarium. Chyba coś jest na rzeczy skoro nikt się nie podzielił z ciekawymi czytelnikami tego forum. (2017-06-08)

barabak: Ja nie byłem na tym seminarium, bo jak dla mnie to strata czasu i pieniędzy. Ale obserwuję poczynania z zainteresowaniem a zwłaszcza zachowanie osób tzw. entuzjastów utworzenia samorządu zawodowego i nie widzę dalej postępu w tym temacie. Bo dalej jest brak przede wszystkim projektu ustawy o samorządzie zawodowej, szerokiej konsultacji i ogólnego poparcia i wsparcia stosownych instytucji i organizacji. Więc o czym tu mowa. Jak dobrze pójdzie to ta inicjatywa o nazwie samorząd zawodowy ma szanse powodzenia pod koniec XXI wieku,na pewno. (2017-06-07)

Herod-Baba: Tu żadne seminarium nie pomoże, ani też powiedzenie "Święty Boże". Jest to czysta demagogia i populizm na własny użytek niektórych członków władz OSPS BHP o wybujałych ambicjach. Nic po za tym. Po prostu nie wypada się przyznać,że ta inicjatywa o utworzeniu samorządu, to fiasko powodzenia. Można powiedzieć już teraz, że to jest bajka na dobranoc tylko z tym,że dla dorosłych" behapowców". (2017-06-07)

Helena: Jeszcze od gadania nic dobrego nie powstało. Jak na razie to jest tylko czcza gadanina, a z tego samorząd zawodowy rychło nie powstanie. Jest powiedziano,że trzema robić zamęt w wodzie, by nie pójść na dno ! (2017-06-07)

:-): naczelni "gadacze seminaryjni" - Samorząd zawodowy służby bhp – potrzeba utworzenia – Waldemar Dudek, członek Zarządu Głównego OSPSBHP, prezes zarządu oddziału OSPSBHP w Krakowie + Służba bhp w XXI wieku – Marek Nościusz, wiceprezes Zarządu Głównego OSPSBHP, prezes zarządu oddziału OSPSBHP w Gdańsku. Może telewizornia coś pokarze? (2017-06-06)

Ciekawy: Kochani, był ktoś z was dziś na seminarium? Ciekaw jestem czy przedstawiono jakieś postępy prac? (2017-06-06)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2017

Liczba odwiedzin: 27158272