ATEST Ochrona Pracy

26 kwietnia 2018 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Dot. tzw. "Ochrony Pracy"

Liczba wpisów: 68.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Jędruś: Piszcie dalej głupoty. Wróci Robercik z SAWO, to posprząta. (2018-04-25)

Popierający: Legislatorze: Twój wpis jest zasadny i tragfiłeś w sedno. Bardzo mi się podoba - brawo. System powinien być zmieniony! Najwyższy czs skąńczyć z tą tzw. "Ochroną pracy" a zająć się "ochroną wykonujących pracę". (2018-04-25)

znajomy: Chciałem odpowiedzieć p. W. Gudalewicz,ale moderator od wielu dni nie dopuszcza mojego wpisu. Niech żyje cenzura! (2018-04-25)

legalizator: Po reformie (udanej czy nie to inna sprawa),szkolnictwa, służby zdrowia, sądownictwa, nastał czas na dobrą zmianę w systemie ochrony pracy. Jestem gorącym zwolennikiem, w ramach dobrej zmiany, by PIP podporządkować MRPiPS. A ministerstwo to ustanowić koordynatorem wszelkich prawdziwych a nie pozorowanych działań na rzecz systematycznej poprawy warunków pracy i bhp w naszym kraju, gdzie statystyki GUS w sferze wypadków przy pracy i chorób zawodowych są nadal niepokojące. Do tych działań przede wszystkim powinny być włączone: PIP, PIS, UDT, GNB, Urzędy Górnicze, ZUS, CIOP-PIB oraz GUS. Bo koszty społeczne wypadków przy pracy i chorób zawodowych są nadal bardzo wysokie i jakoś to nie robi większego wrażenia na rządzących. Osobiście nie słyszałem, by obecny rząd a w szczególności poprzednie rządy kiedykolwiek się nad tymi sprawami pochyliły. . (2018-04-25)

gość: PS. Ja to sprawdziłem. Przepraszam za szybki wpis i pomyłkę. (2018-04-25)

gość: fakty radcy: Radca prawny użył cytatu, który znajduje się na stronie internetowej CIOP-PIB.To może każdy sprawdzić. Ja to stwierdziłem i potwierdzam jego treść za zgodną. (2018-04-25)

gość: Art. 66. konstytucji 1. Każdy ma prawo do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Sposób realizacji tego prawa oraz obowiązki pracodawcy określa ustawa. 2. Pracownik ma prawo do określonych w ustawie dni wolnych od pracy i corocznych płatnych urlopów; maksymalne normy czasu pracy określa ustawa. Trzeba również i ten zapis uwzględnić i oczywiście także przestrzegać. (2018-04-25)

"fakty" radcy: "radca prawny: Inspektor: Co ty wypisujesz za bzdury. Można nowelizować przepisy ustaw, rozporządzeń a nie system ochrony pracy. Trzeba się zapoznać ze schematem systemu ochrony pracy. Ochrona pracy w Polsce w skrócie tak się przedstawia: Ochrona pracy – bezpieczeństwo - ochrona zdrowia. System ochrony pracy w Polsce to:1. System prawny - wskazuje na normy prawne dot. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. 2. System organizacyjny - obrazuje system organizacji ochrony pracy na różnych szczeblach instytucji uczestniczących w tworzeniu i kontrolowaniu BHP w Polsce. (2018-04-22)" (2018-04-25)

gość: Art. 24. Konstytucji: Praca znajduje się pod ochroną Rzeczypospolitej Polskiej. Państwo sprawuje nadzór nad warunkami wykonywania pracy. Nie manipulujcie zapisem art. 24,jeżeli nie potraficie go zinterpretować! (2018-04-25)

radca prawny: Do nie radca: Za niczym i nikim nie stoję i się nie opowiadam za starym czy za nowym oczywiście systemem ochrony pracy w RP. Stwierdzam tylko fakty. A fakty są takie jakie przytoczyłem i mam zasadę,że ich nie komentuję. (2018-04-25)

myślący inaczej: SZANOWNI, oj nabija się jeden z drugiego i co z tego wynika, poprostu tak ze sobą rozmawiawiają behapowcy i mie tylko na tym forum ale i na zebraniach i nie tylko. Fajnie, brawo!!!! (2018-04-24)

noooooooooooo: jak na Robonika, to może i może być (2018-04-23)

Robonik: W konstytucji RP jest zapis, że państwo sprawuje nadzór nad warunkami wykonywania pracy - (powtarzam wykonywania pracy). W Konstytucji też zapisano, że praca znajduje się pod ochroą RP zaś brak jest zapisu, że państwo ma obowiązek czuwać nad ochroną wykonujących pracę tylko, że każdy ma prawo do BHP a realizacja tego prawa oraz obowiązki pracodawcy określa ustawa. No właśnie tak na spokojnie i zrozmysłem dokonajmy analizy tego zapisu w Konstytucji. Widzimy, że nie ma zapisu ochrona wykonujących pracę. Prawdę mówiąc sysetem do zmiany. (2018-04-23)

coś wiem...: Długo myślałeś nad selektywnym dobraniem tego stwierdzenia w zdaniu?: "to manipulacja selektywnym cytowaniem wyrazów" (2018-04-23)

towarzysz: Работа находится под защитой Республики Польша. Государство контролирует условия труда» (2018-04-23)

do gamoni: Jeżeli nadzór państwa (jego agend i specjalistycznych instytucji/służb) nad warunkami pracy jest efektywny i skuteczny, to wykonywana praca w takich warunkach jest bezpieczna i nieszkodliwa dla zdrowia. Jesteście w stanie to zrozumieć? Ale .......... forumowe ludziska są w stanie wszystko spaprać. (2018-04-23)

rozumek sasina: "coś wiem...: /.../ art. 24 - PRACA znajduje się pod OCHRONĄ... /.../ (2018-04-23)" - - - - to manipulacja selektywnym cytowaniem wyrazów. A w całości ten artykuł zawiera taką treść: "Praca znajduje się pod ochroną Rzeczypospolitej Polskiej. Państwo (czyli Rzeczpospolita Polska) sprawuje nadzór nad warunkami pracy." i wszystko jest w porzo. (2018-04-23)

ROP: Wygląda na to, że w samej Konstytucji jest "ACHRANA TRUDA" No... no. Widzę coraz lepsze pomysły na tym forum się rodzą. Nazwa im się nie podoba. Nie ośmieszajcie się, wstydu oszczędźcie. (2018-04-23)

coś wiem...: Panie Wacławie G. proponuję zacząć zmiany nazewnictwa od zmiany Konstytucji RP, art. 24 - PRACA znajduje się pod OCHRONĄ... Może się uda przy najbliższej nowelizacji Konstytucji ;-) (2018-04-23)

emeryt bhp: Nie czepiaj się szczegółów. Ważne żeby popleść głupoty na forum. Treść i sens mało ważne, ale bynajmniej jest coś do roboty na tej emeryturce. (2018-04-23)

znawca: Moi kochani forumowicze. Proszę mi wytłumaczyć pewną kwestię. Co wniesie zmiana nazewnictwa "ochrona pracy" Bo nie bardzo rozumiem postulat W. Gudlewicza??? Jak ma się zmienić "to coś" czego jeszcze nie nazwaliście??? (2018-04-23)

Przewidujący: Od poniedziałku w naszym kraju będzie burza tak mi powiedział Józio a Edek uważa, że z tą ochrony pracy będą mieli ogromny problem nasi rodacy. (2018-04-22)

Nie radca: Do radcy prawnego, z niektórymi wypowiedziami p. Gudalewicza może bym się zgodził a z pewnymi to niezupełnie, ale zmiana systemu powinna być dokonana zaś radco prawny opowiadasz się po staremu i tak tkwić dalej nie możesz - zmiana musi być. (2018-04-22)

dociekliwy: Jeżeli ktoś nie odróżnia doktryny od dyrektywy UE, to o czym tu można z takim dyskusje prowadzić. (2018-04-22)

radca prawny: Inspektor: Co ty wypisujesz za bzdury. Można nowelizować przepisy ustaw, rozporządzeń a nie system ochrony pracy. Trzeba się zapoznać ze schematem systemu ochrony pracy. Ochrona pracy w Polsce w skrócie tak się przedstawia: Ochrona pracy – bezpieczeństwo - ochrona zdrowia. System ochrony pracy w Polsce to:1. System prawny - wskazuje na normy prawne dot. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. 2. System organizacyjny - obrazuje system organizacji ochrony pracy na różnych szczeblach instytucji uczestniczących w tworzeniu i kontrolowaniu BHP w Polsce. (2018-04-22)

Inspektor: Ja o kilunastu lat obserwuję poczynania p. Gudalewicza oraz jego intensywnwe przypominanie dot. znowelizowania systemu związanego z prawem pracy to trzeba przyznać (tak uważan), że on ma poniekąd rację i nad tą noweliacją trzeba się zastanowić a w szczególności nad ochroną zdrowia wykonujących pracę tj. osób pracujących. Jnwalidówj już jest wystarczjąco! (2018-04-22)

Niunia: Panie W. Gudalewicz: Odgrzewasz stary kotlet. Tym kotletem jest pana skompromitowana idea „ Zmienimy system ochrony pracy”. Idea skompromitowana, bo nie została zauważona przez poprzedni obóz sprawujący władzę. Nie licz pan na dobrą zmianę. Bo systemu ochrony pracy nikt nie ma zamiaru zmieniać, bo i po co, jak on dobrze funkcjonuje. (2018-04-22)

Ciekawy: Wszystko jest,ale to chodzi li tylko o ochronę pracy a nie o inne nziedziny,które są wrzucane do jednego kotła. A gdzie ochrona wykonujących pracę? (przedmioty - podmioty). (2018-04-21)

niezłośliwy: Nieukom tak trudno jest pojąć,że istnieje coś takiego jak:nauka o pracy, system ochrony pracy,ochrona pracy, prawo pracy,prawna ochrona pracy, bezpieczeństwo i higiena pracy, państwowa inspekcja pracy,społeczna inspekcja pracy. Idąc ich tropem myślenia należałoby zmienić te wszystkie nazwy, ponieważ ich one bardzo drażnią. Żenada. (2018-04-21)

cycu: Geneza: Co no,no. Tu nie chodzi o pamięć lecz o błąd, dlatego prostuję swój wpis. Znam 31 dyrektyw UE. Przepraszam za błąd maszynowy. Przyznaję, że się pomyliłem. (2018-04-21)

Dziwak: Oj,Oj: dziwi mnie to, że powołana wieloosobowa komisja kodyfikacyjna do znowelizowania kodeksu pracy nie potrafiła się uporać i uporządkować w nim zapisów dot. prawa pracy a co tu mówić o ochronie pracy? (2018-04-20)

Społecznik: To ja społecznik powtórzyłem po spostrzegawczym i mam pewne niejasności co do zapisów ochrony poracy. Chronimy pracę w wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych jest bez liku. (2018-04-20)

Społecznik: No co chronimy pracę a nie wykonujących pracę? Zabawne. A tak na marginesie, to w żadnej drektywie nie widnieje określenie ochrona pracy. (2018-04-20)

Spostrzegawczy: No co chronimy pracę a nie wykonujących pracę? Zabawne. A tak na marginesie, to w żadnej drektywie nie widnieje określenie ochrona pracy. (2018-04-20)

Hos: Zawsze występowało pojęcie: prawna ochrona pracy, techniczne bezpieczeństwo, ochrona zdrowia, bhp i ergonomia. I o czym tu dyskutować jak jest wszystko jasne jak na talerzu. (2018-04-20)

Geneza: A dla "cyca" gratuluję wspaniałej pmięci. cyt. cycu:" Znam za to 51 dyrektyw UE" PS. No, no.. (2018-04-20)

Geneza: Do "nowy w branży". Dokonując takiego wpisu sam wydałeś o sobie świadectwo i wpisałeś się na listę "patałachów" (2018-04-20)

Herod-Baba: Achrana Truda: O czym ty człowieku majaczysz? Coś bełkoczesz pokrętnie. Trudno te twoje wypociny zrozumieć. (2018-04-20)

cycu: Społecznik: Piszesz totalne bzdury,bo wyssane z palca. A tak na marginesie, to o jaką doktrynę UE chodzi? Bo ja żadnej takiej nie znam. Znam za to 51 dyrektyw UE. Coś ci się w głowie sporo namieszało. (2018-04-20)

Achrana Truda: No i wdalszym ciągu piszecie o tej ochronnie pracy, ale nikt nie wspomina o ochronie i systemie wykonujących pracę? Nieomal każdy skupia się i przyjmuje do wiadomości co i jak interpretuje CIOP i nikt nie ma swojego zdania, gdyż wszyscy wrzucają do jednego worka (ochrona pracy) wykonujacych pracę,bhp,ochronę zdrowia,prawo pracy itd. Sądzę, że już najwyższy czas na zmianę i wyeliminowania nazy ochrona pracy. Uważam też, że przede wszystkim należałoby skupić się na podmiotach a w dalszej kolejności na przedmiotach a nie do jednego worka wrzycać przedmioty i podmioty i tyle. (2018-04-20)

nowy w branży: Do W. Gudalewicz, młody, geneza i reszty im kibicujących: Pytam jakie szkoły kończyliście,że nie wiecie co oznacza nazwa ochrona pracy, a także nie kojarzycie nazwy system ochrony pracy i co go stanowi: Jacy z was to specjaliści z dziedziny bhp? Według mnie to nie specjaliści a patałachy! (2018-04-20)

doświadczony II: zastanawiający:Tak pracodawca ma zapewnić pracownikowi bezpieczne i higieniczne warunki pracy, bo tak stanową: Konstytucja, Kodeks pracy, przepisy ogólne i przepisy branżowe bhp. A ta kwestia jest elementem całego systemu prawnego a także systemu ochrony pracy mówiąc w uproszczeniu. (2018-04-20)

coraz..........: ........... "lepiej" (2018-04-19)

Społecznik: Pojęcie Ochrony Pracy nie wystąpuje w żadnej doktrynie Unii Europejskiej. A tak na marginesie, to uważam, że CBA powinna wkroczyć i skontrolować powiązania korupcyjne zarówno Radę Ochrony Pracy, Ministerstwo Pracy, CIOP, UDT, GIP i PIP itd. Uważam, że te ww. organa nigdy nie były zkontrolowane a one tylko kontrolują innych np. prcodawców. (2018-04-19)

Myślący: Jasne mi jest i rozumiem,że ochrona pracy dotyczy pracy, ale nikt nie wypowiada się o ochronie pracujących - dlaczego? Natomiast wiadomo mi, że nazwa ocrona pracy wywodzi się z języka rosyjskiego a w polsce używamy powszechnie tej nazwy np. Instytut Ochrony Pracy, Rada Ochrony Pracy, Atest-Ochrona Pracy a pod nazwę Ochrona Pracy wrzócane są m.in takie zagadnia jak: ochrona zdrowia, BHP i inne - czy to jest logiczne - naukowcy z CIOP niech konkretnie to wyjaśnią a nie wrzucają te i inne dziedziny do jednego worka np. "Ocrona Pracy". Ochrona pracy, to ochrona pracy, ochrona pracownika to ochrona pracownika, ochrona zdrowia to ochrona zdrowia, BHP, to bezpieczeństwo pracy - to zrozumiałe a np .w Kodeksie pracy nie widnieje takia nazwa, jak ochrona pracy? (2018-04-19)

młody: Nie trzeba szukać w internecie, żeby dowiedzieć się o genezie pojęcia "ochrona pracy" Wystarczy przeczytać wpis poniżej niejakiego: "Geneza" (2018-04-19)

Leon: Światełko: To co w końcu ci się nie podoba nazwa : „Ochrona pracy”, czy co pod tą nazwą się kryje.? Niczego nie będę dochodził i taką bzdurą się zajmował. Amen. (2018-04-19)

złośliwy: No widzisz Zastanawiający masz problem. Tak jak sprzątaczka ma problem, dlaczego ją nazywają "sprzątaczką", a nie "konserwatorka powierzchni płaskich" To jest problem narodowy, trzeba to zmienić najlepiej ustawą a może i powołaniem samorządu konserwatorów powierzchni płaskich (2018-04-18)

Spind: Do lajka, co to znaczy szersze pojęcie wg. ciebie? Ochrona Pracy to chroni sie pracę a gdzie ochrona pracownika? (2018-04-18)

Zastaniwiający: Człowieku zrozum i logicznie się zastanów Ty i inni mówią tylko o ochronie pracy a skupmy się na ochronie pracownika. Faktem jest, że prcodawca daje pracę i ją organizuje a pracownik daną pracę wykonuje i powinien tę pracę wykonywać w sposób bezpieczny a za bezpieczęństwo odpowiada pracodawca i obowiązkem pracodawcy jest zapewnienie pracownikowi ochronę pracy. Wniosek jest taki, że ochrona pracy a ochrona pracownika nie jest tżsame, gdyż jedno jest przedmiatem zaś drugie jest podmiotem. Natomiast ochroną powini być objęci zrówno pracodawcy jak i pracownicy a dlacego tylko praca ? (2018-04-18)

Baca: laik dobze goda, tylko ino ludki nie rozumieja... (2018-04-18)

laik: Zapytujący: Co z tego,że wiesz, jak pojąć nie możesz.” Ochrona pracy”, to nie tylko bezpieczeństwo i ochrona zdrowia pracowników, ale to znacznie szersze pojęcie. To także ochrona prawna pracowników, dotycząca zatrudnienia i wynagrodzenia, wypoczynku i świadczeń socjalnych, w tym opieki medycznej. Jakie tu ma znaczenie nazwa „Ochrona pracy”. Dla mnie jest ważne co ta ochrona pracy mi zapewnia i gwarantuje. Reszta się po prostu nie liczy. (2018-04-18)

już prawie: dochodziliśmy do horyzontu, a on się ciągle oddalał. (2018-04-18)

Geneza: Pojęcie "ochrona pracy" jest różnie rozumiane i interpretowane przez "forumowych teoretyków" No i macie wątek do swojej dyskusji... OTO JEST PONADCZASOWE PYTANIE - SKĄD WZIĘŁA SIĘ NAZWA? HIHIHI... (2018-04-18)

Geneza: Geneza: "...ale jako "ochrona pracy" żywej, inaczej mówiąc - siły roboczej (pracowników) (2018-04-18)

Zapytujący: Wyjaśniaczu o tym co piszwesz i wyjaśniasz ja doskonale wiem p. Kzyśkow z CIOP wyjaśniłs, ale ja pytam skąd ta nazwa Ochrona Pracy została zaczerpnięta? Wiadomo, że jest pracodawca, który daje pracę i jest pracownik, który wykonuje tą pracę a ciągle się wypowiadamty o ochronie pracy a gdzie jest ochrona pracownika? Dziwi mnie to, że w ochronę pracy w komponujemy pracownikaa jeżeli już jest tak to powimno być np. Ochrona Pracownika Wykonującego Pracę a nie tylko ochrona pracy itp. itp. (2018-04-18)

wyjaśniacz: Mówiąc o systemie ochrony pracy w Polsce, należy rozróżnić system prawny od systemu organizacyjnego. Pierwszy z nich, stanowiący integralną część gałęzi prawa, jaką jest prawo pracy, mówi nam o normach prawnych i ich usytuowaniu w hierarchii źródeł prawa dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Drugi zaś, obrazuje system organizacji ochrony pracy na szczeblu państwa, zakładu oraz organów uczestniczących w tworzeniu, a także kontrolowaniu bezpieczeństwa i higieny pracy w Polsce. Jest to kopia treści zamieszczonej na stronie CIOP-PIB. Może to rozjaśni niektórym ich pomroczność. Tu nie chodzi o nazwę systemu,ale o jego zasady skuteczności działania, ale o tym jakoś niektórzy dyskutanci zapomnieli. (2018-04-18)

Światełko: Leonie, zadaj sobie trudu i wyjaśnij skad wywodzi się nazwa Ochrona Pracy a nastepnie porozmawiamy o systemie bezpieczeństwa i o ochronie wykonujących pracę. (2018-04-17)

Leon: Systemu ochrony pracy nie da się zmienić tak na zawołanie.Można coś w systemie zmienić, bądź naprawić, tylko,że trzeba wiedzieć co tak naprawdę szwankuje w tym systemie, a nie mówić tylko po próżnicy o tym,jak to ma w swoim zwyczaju p. W. Gudalewicz. (2018-04-17)

obserwator: No Genezy wpis jest bliski prawdy,ale delikatnie prznaje,że pracę się chroni a wkonującego pracę na drugim miejcu, ale nie wspomina skąd nazwa Ochrona Pracy się wywodzi? Natomiast Kowalski też zmierzał do rązwiązania tej kwestii. (2018-04-17)

Geneza:: źródło: Nauka o pracy - bezpieczeństwo, higiena i ergonomia, Prawna ochrona pracy, inż. Jerzy Kowalski - Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, dr Barbara Krzyśków - Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy :::: "Pojęcie ochrona pracy nie zostało zdefiniowane prawnie i dlatego jest różnie rozumiane i interpretowane przez teoretyków. Jego rozumienie kształtowało się historycznie - w początkowym okresie rozwoju przemysłu (pocz. XIX w.) oznaczało ochronę podstawowych interesów siły roboczej, a potem w samym prawie pracy, którego jest istotnym elementem - było różne co do przedmiotu uregulowania, celu i zakresu. W literaturze powojennej, mimo dalszych rozbieżności co do celu ochrony pracy i jej zakresu, istnieje dość jednolity pogląd na temat przedmiotu ochrony. Nie jest to bowiem ochrona pracy jako takiej, rozumianej wg Kotarbińskiego jako „wszelkie działania mające charakter pokonywania trudności dla zadośćuczynienia czyimś potrzebom istotnym” czy też ochrona świata pracy najemnej lub jego interesów, ale jako ochrona pracy żywej, inaczej mówiąc - siły roboczej (pracowników). (2018-04-17)

basta: Obecnie Wy a później My. Chronńcie pracę, bo ona jest a nie chrącie pracującego i wara od niego i basta. (2018-04-17)

Osrwator: Nawiązując do tych poniższych w pisów o ohronie pracy, tak naprawdę zastanówcie się i zadajcie sobie trudu skąd pochodzi ta nazwa. Jeżeli chcecie chronić pracę a nie wykonującycych, to pomyślności! Chorób zawodowych i wypadków przy pracy było już zbyt dużo w tym systemie i chcecie dalej w tym tkwć? Skoncentrujcie się na bezpieczeństwie pracy i spowodujcie,aby powstała techniczna inspekcja pracy i znowelizujcie lwepiej rozporządzenie o służbie bezpieczeństwie i chigienie pracy i inne rozporządzenia,które będą przyjazne w pracy. (2018-04-17)

Ktoś coś?: Wiele skrótów myślowych jest zawartych w nazewnictwie, chociażby jak: Ochrona Pracy, Ochrona Zdrowia, Ochrona Prawna, Ochrona Granic i wiele innych. (2018-04-17)

cycu: Panie W. Gudalewicz: W koło Wojtek. Chcesz koniecznie się wyróżnić. Wyróżniasz się na pewno brakiem wiedzy w tym temacie. (2018-04-17)

Obserwator: Powyższy wpis jest zasadny dot. Ochrona Pracy i faktycznie ten twór jest wzięty z jęz. rosyjskego achrana truda. Ludzie - z logicznego punktu widzenia, to pracy się nie chroni tylko powinno się chronić osoby wykonujacy określoną pracę. A najwyższa pora należałoby podjąć działania oraz wyeliminowania tej nazwy i zmienić system a skoncentrować się na ochronie zdrowia wykonujacych pracę i ich bezpiecześtwie. (2018-04-16)

Naga Prawda: My jesteśmy w Polsce. Z Uni już wylatujemy. Zostanie tylko Ochrana Truda. Tak samo jak w uni jest schoł a w Rosji Paszoł won (2018-04-16)

W. Gudalewicz: Z mojej obserwacjii i doświadczenia zawodowega oraz ze statystyki wynikającej Urzędu Statystycznego odnośnie wypadków przy pracy a także używanej definicji "Ochrona Pracy" np. przez instytut ochrony pracy i inych osób parających się i zajmujacych sie tzw. "ochroną pracy" w naszym kraju - jest niewłaściwa i wielce niezrozumiała a zwana tzw "Ochrona Pracy" wywodzi się z języka rosyjskiego tj. "ACHRANA TRUDA" a np w UNI EROPEJSKIEJ taka nazwa nie występuje! W moim przekonani pracy sie nie powinno się chronić tylko osoby wykonujące przce przed wszelkiego rodzju zagrożeniami. A zatem proszę instytucję ww. oraz resort pracy o zastanowienie się nad tą nazwa i używanie nie zapożyczonej nazwy tyko polskiej itd. A tak na marginesie już wielokrotnie wspomiminaem, system należy znowelizować dostosowują do rzeczywistch realiów. (2018-04-15)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2018

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 29502442