ATEST Ochrona Pracy

18 grudnia 2017 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2017-06-19 13:28

Deszcz iskier poleciał w Poznaniu!


7 czerwca w stolicy Wielkopolski pojawili się najlepsi specjaliści i po raz pierwszy… specjalistki, aby wziąć udział w mistrzostwach szlifowania i obróbki metalu „Starcie Szlifierzy”. Iskrzyło, błyszczało, a emocje sięgnęły zenitu. Kilkanaście sekund, kilka gramów materiału lub jeden niewłaściwy ruch szlifierką mógł zadecydować o miejscu na podium. W Poznaniu czterech najlepszych profesjonalistów wyszlifowało sobie drogę do wielkiego finału zawodów „Starcie Szlifierzy” i zbliżyło się o krok do nagrody głównej – wyjazdu do Stanów Zjednoczonych! Celem zawodów „Starcie Szlifierzy” jest docenienie i popularyzacja zawodu szlifierza. Dla najlepszych uczestników mistrzostw w Poznaniu organizator zawodów – firma 3M przygotowała nagrody, które podniosą jakość wykonywanej przez nich pracy. Ponad 60 profesjonalistów z branży przeżyło na zawodach „Starcie Szlifierzy” prawdziwą przygodę w świecie obróbki metalu. Zawodnicy spróbowali pracy na produktach najwyższej jakości – materiałach ściernych Cubitron™ i Scotch-Brite™, zintegrowali się z kolegami po fachu oraz podjęli rękawice rzuconą im przez organizatora zawodów – firmę 3M.
1. Laureat I miejsca – Robert Zacharek z firmy Mostostal Konin Sp. z o.o. w Kazimierzu Biskupim otrzymał nagłowie Versaflo™ z systemem filtrowania powietrza Adflo™, produkty Cubitron™ II i Scotch-Brite™, szlifierkę firmy FLEX oraz bon dla firmy o wartości 800 zł;
2. Nagrodę za II miejsce – przyłbicę Speedglas™ XXi, produkty Cubitron™ II i Scotch-Brite™, szlifierkę firmy FLEX oraz bon dla firmy o wartości 500 zł otrzymał Paweł Jośko z firmy Teleskop Sp. z o.o z Kostrzyna nad Odrą.
3. Artur Dusterhoft z firmy Teleskop Sp. z.o.o z Kostrzyna nad Odrą za zajęcie III miejsca nagrodzony został nagłowiem G500, produktami Cubitron™ II i Scotch-Brite™, szlifierką FLEX oraz bonem dla firmy o wartości 300 zł.
4. Wyróżnienie, przepustkę do Wielkiego Finału, nagrody w postaci ochronników słuchu Peltor Optime™, produktów Cubitron™ II i Scotch-Brite™, szlifierki FLEX otrzymał Karol Szałaga z firmy Praks Sp. z o.o. z miejscowości Śrem.
Była to wyjątkowa edycja zawodów, ponieważ po raz pierwszy w mistrzostwach wzięły udział kobiety. „Szlifuję i spawam od 4 lat. Z wykształcenia jestem mechanikiem lotniczym, ale ponieważ nie mogłam znaleźć pracy w swoim zawodzie, musiałam się przebranżowić i jako kobieta doskonale odnalazłam się w świecie szlifowania, to takie moje powołanie” – mówi Ewa Jacek z firmy Metalbark Sp. z.o.o w miejscowości Przyłęki, jedna z uczestniczek zawodów „Starcie Szlifierzy” w Poznaniu. Uczestnicy i uczestniczki mistrzostw stanęli ramię w ramię w 5 konkurencjach, które wymagały wiedzy, umiejętności praktycznych i doświadczenia, ale też zręczności, zaradności i refleksu.
1. Na rozgrzewkę zawodnicy wzięli udział w teście Wiedza Mistrza.
2. Konkurencja Zręczność Szlifierza sprawdziła zwinność i sprawność zawodników. Ich zadaniem było uzbrojenie w jak najkrótszym czasie szlifierki kątowej.
3. W konkurencji Zaradność Szlifierza zawodnicy cięli stal nierdzewną.
4. Refleks szachisty? Szlifierze udowodnili, że to pojęcie jest im zupełnie obce!
W konkurencji Refleks Szlifierza zmierzyli się w szlifowaniu spoiny na czas.
5. Ostatnia konkurencja była prawdziwym wyzwaniem! Zadaniem zawodników
w konkurencji Instynkt Szlifierza, było zdjęcie dokładnie 30 gramów z metalowego elementu.
Zawody „Starcie Szlifierzy” to również niezwykłe wydarzenie dla widzów. Mieli oni jedyną
i niepowtarzalną okazję, by wejść w skórę szlifierza, a dokładnie jego kostium ochronny i pod okiem eksperta samemu spróbować szlifowania. Dla widzów i mediów firma 3M przygotowała dodatkowe atrakcje. Widzowie mistrzostw poznali zawód szlifierza oraz zobaczyli, jakie przedmioty oraz dzieła sztuki wychodzą spod szlifierki.
„Wszystko zaczęło się od projektu, w którym brał udział mój mąż. Wówczas zrozumieliśmy, że istnieje również bardziej artystyczne oraz kreatywne podejście do szlifowania i tak obecnie nasza pracownia oferuje obrazy tworzone za pomocą szlifierki. „Malowanie” obrazu szlifierką w zależności od stopnia skomplikowania projektu może potrwać nawet kilka dni” – mówi Agnieszka Małkiewicz z firmy Dekormet. „Podczas pracy nie możemy się jednak pomylić, ponieważ metal w przeciwieństwie do tradycyjnego płótna jest bardzo wymagającym materiałem” – dodaje Mariusz Małkiewicz.
Wyszlifowana pamiątka?
• Na stoisku szlifowania widzowie mogli samemu pod okiem eksperta z firmy 3M spróbować szlifowania i poczuć jak spod szlifierki lecą iskry.
• Manufaktura pamiątek. W tej strefie widzowie mogli samemu wyszlifować statuetkę „Starcia Szlifierzy” lub breloczek 3M i zabrać jako pamiątkę z zawodów.
• W strefie zawodów można było obejrzeć wystawę obrazów tworzonych szlifierką przez Dekormet.
„Szlifierze, którzy wzięli udział w zawodach „Starcie Szlifierzy” w Poznaniu udowodnili, że szlifowanie jest nie tylko dla nich pracą, ale przede wszystkim pasją. Widzowie mieli okazję uczestniczyć w niesamowitym przedstawieniu. Skupienie na twarzach, lecące iskry
i dreszczyk emocji. Jesteśmy pod wrażeniem, że strefa, gdzie widzowie pod czujnym okiem eksperta mogli spróbować szlifowania cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem” – mówi Piotr Ossowski, Dyrektor Sprzedaży Działu Materiałów Ściernych z firmy 3M.
Ostatni dzwonek na udział w zawodach „Starcie Szlifierzy”
Następne i już ostatnie regionalne zawody w szlifowaniu odbędą się 4 października
w Sosnowcu podczas targów TOOLEX. Wyłonią one kolejnych mistrzów obróbki metalu, którzy wraz z laureatami z Nadarzyna i Poznania zetrą się w wielkim finale. Wtedy też powalczą o tytuł Szlif Mistrza 3M i cenne nagrody, w tym wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Partnerami drugich regionalnych zawodów drugiej edycji „Starcie Szlifierzy” w Poznaniu byli: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Targi ITM Polska – Innowacje Technologie Maszyny, FLEX, KEMPER, FANUC, Targed, Troax i Dekormet.

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2017

Liczba odwiedzin: 27876431