ATEST Ochrona Pracy

22 października 2018 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2017-12-06 11:01

Najczęstsze przyczyny wypadków poza pracą w USA


Amerykańska organizacja National Safety Council (Rada Bezpieczeństwa Narodowego), która zajmuje się nie tylko wypadkami związanymi z pracą, ale również tymi w czasie wolnym, opublikowała ranking przyczyn śmiertelnych wypadków poza pracą w 2015 roku w Stanach Zjednoczonych. Oto on:
1. Zatrucia – weszły na czoło rankingu w 2011 roku, strącając z piedestału dotychczasowego zwycięzcę – wypadki samochodowe. Główną przyczyną zatruć jest przedawkowanie leków, w dodatku przepisanych na receptę.
2. Wypadki drogowe – zbyt wysoka prędkość, brak doświadczenia, nieuważna jazda – to tylko niektóre przyczyny wypadków drogowych, które plasują się na drugim miejscu zestawienia.
3. Upadki – w 2015 roku w Stanach z powodu upadków zginęło ponad 33 tysiące osób. Co warte odnotowania, w grupie wiekowej powyżej 65 lat upadki są główną przyczyną śmiertelnych wypadków.
4. Zadławienia i uduszenia – zadławienia jedzeniem i innymi przedmiotami są najczęstszym powodem uduszenia. Uduszenia są główną przyczyną śmierci dla grupy wiekowej powyżej 86 lat oraz niemowląt.
5. Utonięcia – w Stanach codziennie tonie 10 osób (nie wliczając wypadków związanych z podróżami morskimi), jest to również główna przyczyna śmierci dzieci między pierwszym a czwartym rokiem życia.
6. Pożary – w 2015 roku w USA w pożarach zginęło 2646 osób. Pożary zdarzają się często w nocy, kiedy wszyscy domownicy śpią.
7. Klęski żywiołowe – ofiary klęsk żywiołowych w Stanach to corocznie kilkaset osób.

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2018

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 31215970