ATEST Ochrona Pracy

20 stycznia 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2018-06-11 15:48

Międzynarodowy Dzień Elektryka


Prąd towarzyszy nam na każdym kroku − kiedy parzymy poranną kawę, podczas podróży do pracy, słuchania muzyki w domowym zaciszu czy oglądania filmu w wielkim multipleksie. Życie bez niego zdaje się być niewyobrażalne! Dlatego przy okazji Międzynarodowego Dnia Elektryka, który obchodzimy 10 czerwca pomyślmy cieplej o tych, którzy nieustannie dbają o dostarczanie go do naszego życia i czuwają, by nigdy go nie zabrakło.
Wyzwania stawiane przez rzeczywistość dwudziestego pierwszego wieku są niezwykle wymagające – aby odpowiadać na większość z nich potrzebujemy nieskończonych ilości prądu. Antoine de Saint-Exupéry napisał kiedyś, że „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. O ile jesteśmy niemal pewni, że nie miał wówczas na myśli energii elektrycznej, o tyle trzeba przyznać, że i tu stwierdzenie to jest bardzo prawdziwe. Równie prawdziwe, jak w przypadku elektryków – wszak tego, z czym pracują na co dzień nie widać gołym okiem, a jednak dzięki nim jest ciepło, jasno i komfortowo!
Z okazji święta Elektryków, firma Wiha życzyła wszystkim elektrykom:
- Odpowiedzialnych i świadomych pracodawców – wszak to od nich zależy organizacja i higiena pracy. Pracodawców, którym mogliby zawierzyć zarówno swoje zdrowie, jak i karierę, którzy dbaliby o nich i ich bezpieczeństwo podczas spełniania codziennych obowiązków.
- Braku rutyny i pośpiechu – dwóch największych wrogów pracy z prądem. By zawsze wybierali rozwiązanie problemu świadomie, a nie odruchowo, by doświadczenie, uważność i umiejętność przewidywania nie opuszczały ich nigdy.
- Bezpiecznych i niezawodnych narzędzi, którym będą mogli zaufać podczas realizacji nawet najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych zadań. By wygodne, ergonomiczne i bezpieczne narzędzia były niezawodnym, pewnym i sprawdzonym przedłużeniem ich rak.
- By w swojej pracy zawsze byli bezpieczni, bowiem każdego dnia pracują pod ogromnym napięciem – dosłownie i w przenośni.

  poprzednie   następne  

Dodaj swój komentarz


czytelnik: Dla wszystkich polskich elektryków wszystkiego najlepszego życzy Maciej (2018-06-12)

czytelniku Macieju: nie za słodkie te życzenia? (2018-06-12)


Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2018

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 31905454