ATEST Ochrona Pracy

20 kwietnia 2024 r.

[Prenumerata] [Spis tre¶ci]     

Z£OTE SZELKI
- lista laureatów
w kategorii Najlepszy wyk³adowca w dziedzinie bhp i ergonomii

Zobacz: Lista wszystkich laureatów

Edycja 2015

Lech Piszczorowicz
Lech Piszczorowicz

Lech Piszczorowicz

Z dzia³alno¶ci± szkoleniow± w bhp zwi±zany jest od 40 lat. Zaczyna³ od prowadzenia przedmiotów z bhp w studium pomaturalnym. W latach 1984 - 2013 pracowa³ w OIP w Poznaniu. Oprócz podstawowych czynno¶ci inspektorskich prowadzi³ dzia³alno¶æ edukacyjn± w zakresie ochrony pracy dla organizacji zwi±zkowych, stowarzyszeñ naukowo-technicznych oraz SIP. W latach 2001 - 2013 by³ wyk³adowc± zagadnieñ bhp i ergonomii m.in. w: O¶rodku Szkolenia PIP we Wroc³awiu, NOT w Kaliszu, Centrum Techniki i Wynalazczo¶ci w Ostrowie Wlkp., Politechnice Wroc³awskiej. Jest autorem trzech edycji "Ma³ego poradnika ochrony pracy". Uczestniczy w pracach Komisji Szkoleniowej SEP w Kaliszu i w Energetycznej Komisji Kwalifikacyjnej w Ostrowie Wlkp. Obecnie prowadzi zajêcia na studiach podyplomowych "Kadry i BHP" w Kaliszu i w Eurocentrum Innowacji i Przedsiêbiorczo¶ci w Ostrowie Wlkp., gdzie zajmuje siê bezpieczeñstwem pracy przy urz±dzeniach energetycznych. Prowadzi seminaria szkoleniowe w kaliskim oddziale OSPSBHP. Oprócz kompetencji merytorycznych w procesie nauczania prezentuje wysokie umiejêtno¶ci organizatorskie, dydaktyczne i psychologiczne. Stosuje metody aktywizuj±ce uczestników szkoleñ, elastycznie dostosowuje styl zajêæ do poziomu wiedzy, umiejêtno¶ci i kultury s³uchaczy.

Edycja 2014

Ryszard Szefler
Ryszard Szefler

Ryszard Szefler

Warsztaty i wyk³ady, które prowadzi od dziesiêciu ju¿ lat, to ¿ywe, nieustannie doskonalone i na bie¿±co aktualizowane autorskie programy, bêd±ce efektem wiedzy, w³asnych do¶wiadczeñ i przemy¶leñ. Takie m.in. opinie o zajêciach prowadzonych przez Ryszarda Szeflera powtarzaj± siê w ocenach instytucji , z którymi wspó³pracuje. Nale¿± do nich m.in. Wy¿sza Szko³a Bankowa w Gdañsku, Towarzystwo O¶wiatowe "Profil" w Sopocie, Det Norske Veritas, Pañstwowa Inspekcja Pracy, OSPSBHP, Urz±d Celny. Specjalizuje siê w temacie ¶rodków ochrony indywidualnej - zakres doboru, efektywne zarz±dzanie, dopuszczenie do obrotu ¶oi podlegaj±cych wymaganiom dyrektywy 89/686/EEC wprowadzanych na obszar UE z krajów trzecich, dobór odzie¿y ochronnej i ¶oi zapewniaj±ce ochronê przed czynnikami chemicznymi i w miejscach, w których mo¿e wyst±piæ atmosfera wybuchowa, analizy efektywno¶ci doboru ¶oi itp. Wiedzê, która pozwoli³a mu stworzyæ doskona³e programy autorskie czerpie przede wszystkim z pracy w firmie ROBOD S.A., gdzie od 2001 r. zajmujê siê m.in. rozwojem produktów, wspó³prac± z akredytowanymi laboratoriami oraz jednostkami notyfikowanymi. Wdra¿a³ produkty wytwarzane w kraju oraz na Dalekim Wschodzie. Poznanie ¶oi od surowca poprzez proces produkcji i wymagania prawne da³y mu mo¿liwo¶æ szerokiego spojrzenia na problematykê ¶oi oraz znacznie g³êbsze spojrzenie na problematykê doboru - nie tylko z uwzglêdnieniem wymagañ prawnych, ale i pewnej logiki p³yn±cej ze zdrowego rozs±dku i do¶wiadczenia oraz analizy efektywno¶ci ekonomicznej wdra¿anych rozwi±zañ. Wiedzê pog³êbia te¿ dziêki wspó³pracy m.in. z Polskim Komitetem Normalizacyjnym oraz poprzez dzia³alno¶æ jako ekspert z zakresu ¶rodków ochrony indywidualnej podlegaj±cych wymaganiom dyrektywy 89/686/EEC nominowany przez Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej.

Edycja 2012

Bogdan Solawa
Bogdan Solawa

Bogdan Solawa

W Okrêgowym Inspektoracie Pracy w Krakowie pracuje od 1998 r. Od czterech lat zajmuje siê rownie¿ dzia³alno¶ci± prewencyjn± w dziedzinie bezpieczeñstwa i zdrowia pracowników. Inspektor Bogdan Solawa by³ jednym z czterech przedstawicieli PIP, którzy brali udzia³ w miêdzynarodowym szkoleniu we Francji, zorganizowanym w celu przygotowania kampanii "Mniej d¼wigaj" w krajach UE. Po powrocie, zgodnie z zasad± "wyszkol szkol±cych", prowadzi³ wyk³ady dla inspektorów pracy, partnerów spo³ecznych zrzeszonych w organizacjach pracodawców, zwi±zków zawodowych, Spo³ecznej Inspekcji Pracy, ma³opolskiego oddzia³u OSPSBHP i uczniów szkó³ zawodowych. Prowadzi te¿ wyk³ady w zwi±zku z kolejnymi kampaniami PIP: "Zapobieganie negatywnym skutkom stresu zawodowego" i "Bezpieczeñstwo pracy w budownictwie". Biegle pos³uguje siê j. angielskim. Bra³ udzia³ w konferencjach po¶wiêconych ocenie ryzyka zawodowego w Sewilli, Wiedniu i Pradze, uczestniczy³ w wyjazdach studyjnych po³±czonych z kontrolami na budowach w Portugaii i Bu³garii, wspó³organizowa³ wizytê delegacji norweskiej inspekcji pracy w OIP w Krakowie. Podziêkowania, jakie nap³ynê³y z francuskiej inspekcji za profesjonalne opracowanie i zrealizowanie w Krakowie sta¿u ich kandydatek na inspektorów pracy przyczyni³y siê do przyznania mu nagrody G³ównego Inspektora Pracy za szczególne osi±gniêcia zawodowe.
Szczególn± wagê B. Solawa przywi±zuje do edukacji m³odych ludzi. Uwa¿a, ¿e zaszczepienie zasad bezpiecznego zachowania przy pracy w pocz±tkach zawodowej aktywno¶ci przynosi dobre efekty. Dlatego chêtnie w ramach dzia³añ prewencyjnych PIP uczestniczy w spotkaniach z m³odzie¿± szkó³ ¶rednich i studentami. Jego wyk³ady i prezentacje s± zawsze profesjonalnie przygotowane i przekazane w niezwykle przystêpnej formie.
Kapitu³a wyró¿nienia przyzna³a Z£OTE SZELKI Bogdanowi Solawie za profesjonalne i pe³ne zaanga¿owania prowadzenie szkoleñ dla inspektorów pracy, partnerów spo³ecznych zrzeszonych w zwi±zkach pracodawców, zwi±zków zawodowych, uczniów szkó³ ponadgimnazjalnych, a tak¿e wyg³aszanie interesuj±cych wyk³adów podczas licznych konferencji i kampanii prewencyjnych Pañstwowej Inspekcji Pracy

Edycja 2011

Iwona S³omka
Iwona S³omka

Iwona S³omka

Akademick± karierê dr Iwona Romanowska-S³omka, absolwentka wydzia³u mechanicznego Politechniki Wroc³awskiej, rozpoczê³a w 1972 r. w Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) we Wroc³awiu. Pracowa³a w Instytucie In¿ynierii Rolniczej, a od 1997 r. na kierunku Technika Rolnicza i Le¶na. Od czterech lat zwi±zana jest z Wy¿sz± Szko³± Zarz±dzania Ochron± Pracy w Katowicach. Wyk³ady, æwiczenia, szkolenia, jakie p. doktor prowadzi dla studentów, s³uchaczy studiów podyplomowych, uczestników szkoleñ, zwi±zane s± z bezpieczeñstwem pracy. Przyk³adowo: "Analiza ryzyka zawodowego", "Zarz±dzanie bhp", "Metodyka szkolenia w bhp", "Zagro¿enia biologiczne i ocena ryzyka zwi±zana z tymi zagro¿eniami". Ma w swoim dorobku naukowym liczne publikacje, w¶ród nich podrêczniki i poradniki z zakresu bhp.

Edycja 2010

Zbigniew Jó¼wiak
Zbigniew Jó¼wiak

Zbigniew Jó¼wiak

W Instytucie Medycyny Pracy, gdzie pracuje od lat, zajmowa³ siê oddzia³ywaniem pól elektromagnetycznych na b³ony biologiczne, nastêpnie w zak³adzie fizjologii pracy i ergonomii , u prof. T. Makowiec-D±browskiej, skutkami oddzia³ywania wszelkich prac na uk³ad miê¶niowo-szkieletowy. Ergonomia w pracy pielêgniarek, dentystów, stanowisko pracy przy komputerze - to tematy, które kojarz± siê z dr. Zbigniewem Jó¼wiakiem. Jest znakomitym wyk³adowc±, o czym mogli¶my przekonaæ siê chocia¿by podczas konferencji organizowanych przez redakcjê ATEST. W sposób mistrzowski ³±czy erudycjê zawodow± w zakresie ergonomii z talentem popularyzatorskim. Znakomicie nawi±zuje kontakt ze s³uchaczami, podczas wyk³adów korzysta z wszelkich dostêpnych form przekazu. Wyk³ada m.in. w Politechnice £ódzkiej, Uniwersytecie Medycznym, Wy¿szej Szkole Kupieckiej w £odzi. Prowadzi te¿ szkolenia behapowskie, g³ównie dla pielêgniarek i dentystów. Jest autorem wielu interesuj±cych artyku³ów, g³ównie z dziedziny ergonomii.

Edycja 2009

Tadeusz Szopa
Tadeusz Szopa

Tadeusz Szopa

Profesor dr hab. in¿. Tadeusz Szopa jest kierownikiem Zespo³u Bezpieczeñstwa i Niezawodno¶ci w Instytucie Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej Wydzia³u Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, a tak¿e kierownikiem studium podyplomowego "Bezpieczeñstwo i higiena pracy". Jest autorem ponad 100 opracowañ naukowych, oko³o 200 recenzji prac naukowych, kierowa³ wieloma projektami badawczymi dotycz±cymi m. in. metod analizy ryzyka, metod badania wypadków przy pracy, a tak¿e ryzyka powodzi, bezpieczeñstwa w lotnictwie. Jest autorem siedmiu programów kszta³cenia w zakresie bezpieczeñstwa na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych i podyplomowych. Zorganizowa³ specjalno¶æ In¿ynieria bezpieczeñstwa i studia podyplomowe Bezpieczeñstwo i higiena pracy na Politechnice Warszwskiej. Prowadzi wyk³ady m. in. z przedmiotów: problematyka bezpieczeñstwa, metody analizy ryzyka zawodowego, podstawy analizy niezawodno¶ci, niezawodno¶æ cz³owieka. Jest autorem kontrowersyjnego pogl±du, ¿e uczelnia, która oferuje studia dot. bhp powinna równie¿ prowadziæ prace naukowe w zakresie bezpieczeñstwa.

Edycja 2008

Barbara Dró¿yñska
Barbara Dró¿yñska

Barbara Dró¿yñska

Jest absolwentk± wydzia³u chemii Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu. Ukoñczy³a te¿ podyplomowe studia w zakresie higieny pracy organizowane przez IMP w £odzi, studia podyplomowe z zakresu in¿ynierii procesowej w Politechnice £ódzkiej oraz z dziedziny bhp i ergonomii w Politechnice Warszawskiej. W 2001 roku uzyska³a w CIOP certyfikaty kompetencji we wszystkich mo¿liwych kategoriach: wyk³adowcy bhp, audytora systemu zarz±dzania bhp, specjalisty bhp oraz specjalisty ds. pomiarów parametrów ¶rodowiska pracy. Do ka¿dego cyklu wyk³adów przygotowuje w³asne prezentacje multimedialne wykorzystuj±c solidn± wiedzê, osobiste do¶wiadczenia i refleksje.

Edycja 2007

Jan Siek
Jan Siek

Jan Siek

Jest wyk³adowc± na kursach bhp na ró¿nych poziomach kszta³cenia. Umiejêtnie ³±czy znajomo¶æ praktyki z wiedz± teoretyczn±. Studenci radomskiej Wy¿szej In¿ynierskiej Szko³y Bezpieczeñstwa i Organizacji Pracy wysoko ocenili jego zdolno¶ci dydaktyczne. Jest specjalist± bhp zaanga¿owanym szczególnie w dzia³alno¶æ radomskiego oddzia³u OSPSBHP.

Edycja 2006

Wanda Buka³a
Wanda Buka³a

Wanda Buka³a

Bezpieczeñstwa i higieny pracy uczy w technikum, w szkole policealnej, na wy¿szej uczelni, prowadzi kursy bhp dla ró¿nych grup pracowniczych. W swojej pracy pedagogicznej stosuje metody aktywizuj±ce, ze szczególnym uwzglêdnieniem metody projektów. Jest autork± ksi±¿ek dla szkó³ ¶rednich, programów nauczania, poradnika dla nauczycieli i uczniów dot. dydaktyki z zakresu przestrzegania zasad bhp, wyk³adowc± w telewizyjnej stacji EDUSAT.

Edycja 2005

Wies³awa Maria Horst
Wies³awa Maria Horst

Wies³awa Maria Horst

Ergonomi± zawodowo zajê³a siê w latach siedemdziesi±tych, kiedy jako adiunkt pracowa³a w Miêdzywydzia³owym Instytucie Ochrony Pracy i Ergonomii UAM w Poznaniu. Od 1997 r. dr W. Horst zwi±zana jest z Politechnik± Poznañsk±, gdzie jest kierownikiem Laboratorium Ergonomii Instytutu In¿ynierii Zarz±dzania i znakomitym wyk³adowc±. Oprócz pracy naukowo-dydaktycznej prowadzi szkolenia z zakresu ergonomii, oceny ryzyka zawodowego, zarz±dzania bezpieczeñstwem. Robi to w sposób profesjonalny, ³atwo nawi±zuje kontakt ze s³uchaczami, chêtnie podejmuje dyskusjê. Jest cz³onkiem Polskiego Towarzystwa Ergonomicznego, Komisji Ergonomii PAN (oddzia³ poznañski),wspó³pracuje z Europejsk± Agencj± Bezpieczeñstwa i Zdrowia w Pracy (Krajowy Punkt Informacyjny), jest sekretarzem naukowym Miêdzynarodowych Seminariów Wyk³adowców Ergonomii.

Edycja 2004

Katarzyna Majchrzycka
Katarzyna Majchrzycka

Katarzyna Majchrzycka

Ukoñczy³a wydzia³ w³ókienniczy na Politechnice £ódzkiej, w 1999 roku uzyska³a tytu³ doktora nauk technicznych. Jest in¿ynierem o uzdolnieniach humanistycznych. Wyk³adanie jest jej pasj±. Ju¿ trzykrotnie otrzyma³a nagrodê dyrektora CIOP-PIB dla najlepszego wyk³adowcy roku na studiach podyplomowych w zakresie bezpieczeñstwa i ochrony zdrowia. Nagroda ta przyznawana jest wyk³adowcom, którzy w ankiecie przeprowadzonej w¶ród s³uchaczy w danym roku uzyskaj± najwiêksz± liczbê punktów. Lubi wyk³adaæ, ma swój autorski sposób prowadzenia zajêæ. Posiada wyj±tkowe zdolno¶ci nawi±zywania kontaktu ze s³uchaczami. Satysfakcjê sprawia jej ¿ywy odbiór tego co przekazuje, bezpo¶rednia reakcja s³uchaczy.

Edycja 2003

Wies³aw Langer
Wies³aw Langer

Wies³aw Langer

W prowadzonych wyk³adach korzysta z prawniczej wiedzy, bowiem z wykszta³cenia jest prawnikiem, i do¶wiadczenia wyniesionego z pracy m.in. w PIP, gdzie by³ inspektorem, zastêpc± okrêgowego inspektora pracy i wreszcie okrêgowym inspektorem pracy w Kielcach. Podejmuje skomplikowane tematy z zakresu prawa pracy i bhp, szczególnie te, które przysparzaj± k³opotów s³u¿bom zak³adowym lub pañstwowym urzêdom. Lubi wyzwania ze strony s³uchaczy, bardzo anga¿uje siê w zajêcia . Wspó³pracuje z kilkoma firmami szkoleniowymi o ustalonej marce. W ankietach przeprowadzanych przez firmy go zatrudniaj±ce zawsze plasuje siê na wysokich pozycjach w¶ród wyk³adowców.

Edycja 2003

Adam Pietrzak
Adam Pietrzak

Adam Pietrzak

Specjalista z zakresu medycyny ratunkowej, lekarz anestezjolog, wyk³adowca, tak¿e w ramach szkoleñ bhp. Wysokie kwalifikacje, do¶wiadczenie, niezwyk³a umiejêtno¶æ obrazowego przekazywania wiedzy i poczucie humoru czyni± z niego wyk³adowcê bardzo dobrze odbieranego przez s³uchaczy. Uczestnicy nie tylko zapamiêtuj± przekazywan± wiedzê, ale potrafi± te¿ zastosowaæ j± w praktyce. Umiejêtno¶ci dr. Pietrzaka dostrzeg³a równie¿ telewizja, gdzie prowadzi cykle po¶wiêcone ratownictwu drogowemu i medycznemu.

Edycja 2002

Adam S³omka
Adam S³omka

Adam S³omka

Jego wyk³ady zawsze ciesz± siê du¿ym zainteresowaniem s³uchaczy. Doktor A. S³omka od 1992 roku jest wyk³adowc± w O¶rodku Szkolenia Pañstwowej Inspekcji Pracy we Wroc³awiu. Specjalizuje siê w tematyce technicznego bezpieczeñstwa pracy, zarz±dzania bezpieczeñstwem pracy oraz oceny ryzyka na stanowiskach pracy. Ukoñczy³ wydzia³ mechaniczny na Politechnice Wroc³awskiej, jego specjalno¶ci± by³a budowa statków ¶ródl±dowych. Jest autorem lub wspó³autorem 34 publikacji, w tym patentów i wzorów u¿ytkowych i 37 prac niepublikowanych. Za swoj± pracê otrzyma³ wiele nagród, m.in. nagrodê dyrektora O¶rodka Szkolenia PIP za opracowanie programu szkolenia i materia³ów szkoleniowych kursu "Nowoczesne metody zarz±dzania bhp oraz ryzykiem zawodowym".

Edycja 2001

Adam Markowski
Adam Markowski

Adam Markowski

"Rozwijanie wyobra¼ni przy ocenie ryzyka jest jednym z wa¿niejszych celów naszego studium. Absolwenci musz± umieæ wybraæ najlepsze scenariusze awaryjne, zaproponowaæ skuteczne rozwi±zanie" - tego z dobrym skutkiem m.in. uczy swoich studentów dr Adam Markowski z Katedry Systemów ¦rodowiska Wydzia³u In¿ynierii Procesowej i Ochrony ¦rodowiska Politechniki £ódzkiej, kierownik Studium Podyplomowego "Bezpieczeñstwo Procesów Przemys³owych".

Edycja 2000

Boles³aw Wróbel

Jako nauczyciel przedmiotów zawodowych i z zakresu bezpieczeñstwa, higieny pracy i prawa pracy wykazywa³ siê du¿± wiedz± fachow± i umiejêtno¶ciami praktycznymi oraz ³atwo¶ci± nawi±zywania kontaktu z m³odzie¿±. To o przedmiocie prowadzonym przez profesora B. Wróbla uczniowie mówili, ¿e to jeden z przedmiotów ciekawie prowadzonych, przystêpnie, przyk³adami z ¿ycia poparty. Przed podjêciem w 1978 roku pracy w szkolnictwie zawodowym przez kilkana¶cie lat pracowa³ w przemy¶le wêglowym na stanowiskach zwi±zanych z bezpieczeñstwem pracy - jest absolwentem Wydzia³u Górniczego Politechniki ¦l±skiej. By³ wspó³autorem programów nauczania w zakresie bhp, przygotowywa³ m³odzie¿ do udzia³u w konkursach o bezpieczeñstwie pracy, opracowywa³ instrukcje i regulaminy dla pracowni i warsztatów szkoleniowych. Przez wiele lat pe³ni³ funkcjê szkolnego inspektora pracy ds. bhp, prowadzi³ szkolenia bhp dla nauczycieli.

Edycja 1999

Krzysztof Maj

Nauczyciel zajêæ praktycznych w Zespole Szkó³ Technicznych i Policealnym Studium Bezpieczeñstwa we W³oc³awku oraz inspektor bhp w ZST. W swojej pracy stosuje ró¿ne formy oddzia³ywania, które przynosz± widoczne efekty zarówno w¶ród uczniów, jak i kadry pedagogicznej. To co robi traktuje powa¿nie i z du¿ym oddaniem, wydaje siê, ¿e uda³o mu siê zmieniæ stosunek do bezpieczeñstwa pracy swoich wychowanków, miêdzy innymi dziêki konkursom przez niego organizowanym z zakresu znajomo¶ci zagadnieñ zwi±zanych z przepisami bhp. Konkursy te ciesz± siê du¿ym zainteresowaniem m³odzie¿y g³ównie z uwagi na ich atrakcyjn±, przemy¶lan± formê.

Edycja 1998

Franciszek Mirek

S³uchacze szkoleñ: pracodawcy, pracownicy s³u¿by bhp, pracownicy wy¿szego i ¶redniego nadzoru technicznego czy robotnicy zgodnie stwierdzaj±, ¿e wyk³ady prowadzone przez in¿. Franciszka Mirka to wiedza na najwy¿szym poziomie przekazywana w bardzo przystêpnej formie. W wyk³adach F. Mirek odwo³uje siê przede wszystkim do przyk³adów ze swojego zbioru dokumentacji, który kompletowa³ przez wiele lat pracy zawodowej. By³ technikiem budowlanym, g³ównym energetykiem, naczelnikiem wydzia³u techniki i energetyki w zrzeszeniu przedsiêbiorstw gospodarki komunalnej i mieszkaniowej, gdzie styka³ siê z problemami technicznymi chyba wszystkich specjalno¶ci. Przez kilkana¶cie ostatnich lat pracy zawodowej by³ starszym inspektorem ds. ciep³ownictwa, energetyki i bhp w Urzêdzie Wojewódzkim w Rzeszowie. W imieniu wojewody nadzorowa³ warunki pracy w 43 jednostkach, a tak¿e stan bhp w instytucjach podleg³ych wydzia³om zdrowia, kultury, sportu i turystyki oraz zespo³owi pomocy spo³ecznej. Wspó³pracowa³ z prokuratur±, gdzie czêsto wystêpowa³ w charakterze bieg³ego. Behapowiec nie musi byæ kochany, ale na pewno powinien byæ szanowany - to credo, jakie F. Mirek przekazywa³ swoim s³uchaczom.

Edycja 1997

Teresa Musio³
Teresa Musio³

Teresa Musio³

Doktor Teresa Musio³ jest absolwentk± Wydzia³u Chemicznego Politechniki ¦l±skiej. Doktorat (Ergonomia stanowiska pracy operatora pulpitu sterowniczego w elektrowni) obroni³a w Instytucie Organizacji Przemys³u Maszynowego w Warszawie. Przez wiele lat pracowa³a w przemy¶le - jako mistrz zmianowy w Polskich Odczynnikach Chemicznych w Gliwicach, in¿ynier specjalista ochrony ¶rodowiska, a pó¼niej kierownik pracowni higieny pracy w Energopomiarze w Gliwicach; od 1991 roku jest adiunktem w Politechnice ¦l±skiej na Wydziale Organizacji i Zarz±dzania. Zajêcia prowadzone przez T. Musio³ ciesz± siê du¿ym uznaniem w¶ród studentów i s³uchaczy (prowadzi szkolenia g³ównie z ergonomii dla s³u¿by bhp) m.in. z uwagi na dynamiczny styl, aktywizuj±cy odbiorców; na wyk³adach dr. Musio³ nikt nie drzemie. Du¿ym atutem T. Musio³ jest jej wieloletnia praca w przemy¶le, co pozwala jej kompetentnie powi±zaæ wiedzê teoretyczn± z praktyk±. Wp³yw na jako¶æ i styl szkoleñ dr in¿. T. Musio³ maj± tak¿e szkolenia, które odby³a w Kopenhadze i Nancy.

Zobacz: Lista wszystkich laureatów  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2024

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 58400709