ATEST Ochrona Pracy

11 lutego 2016 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie    

2016-02-09 14:45

Osiedle Mickiewicza z nagrodą PIP


Firma Skanska została wyróżniona nagrodą Państwowej Inspekcji Pracy w konkursie „Buduj bezpiecznie 2015” za realizację Osiedla Mickiewicza przy ul. Rudzkiej w Warszawie. To pierwsze osiedle w Polsce budowane zgodne z wytycznymi międzynarodowej certyfikacji BREEAM, potwierdzającej zastosowanie zielonych i dobrych jakościowo rozwiązań.
Pod koniec 2015 r. firma Skanska S.A. – generalny wykonawca Osiedla Mickiewicza – została laureatem III nagrody w konkursie Państwowej Inspekcji Pracy „Buduj bezpiecznie”. Celem konkursu jest promowanie najlepszych praktyk na placach budowy w kraju i tych wykonawców robót budowlanych, którzy zapewniają najwyższe standardy bezpieczeństwa podczas realizacji inwestycji.
– To pierwsza nagroda w tym konkursie dla Osiedla Mickiewicza, ale już kolejna dla Skanska, która buduje wszystkie obiekty zgodnie z wysokimi standardami bhp. Już na etapie przygotowania projektu architektonicznego ustalamy formy zabezpieczeń i sposoby bezpiecznego prowadzenia prac, które konsekwentnie wdrażamy podczas realizacji. Stawiamy na szkolenia pracowników i kształtowanie odpowiednich postaw w obszarze bhp. Mamy w tym zakresie wysokie wymagania wobec samych siebie i wszystkich osób zaangażowanych w budowę – mówi Wojciech Piecuch, kierownik budowy Skanska S.A.
Obecnie realizowany jest I etap inwestycji Osiedle Mickiewicza, w ramach którego powstanie kameralny budynek ze 105 mieszkaniami o powierzchni od 28 do ponad 100 mkw. Planowany termin oddania obiektu do użytkowania to ostatni kwartał 2016 r. Osiedle Mickiewicza będzie pierwszym w Polsce i jednym z 450 w Europie, które zostanie wyróżnione certyfikatem BREEAM.
Nad całym procesem inwestycyjnym czuwa niezależny konsultant ds. BREEAM, który na bieżąco weryfikuje i rekomenduje rozwiązania, a także odpowiada za kontrolę jakości wykonania w okresie 3, 6 i 12 miesięcy po oddaniu budynku do użytkowania. Prace budowlane i instalacyjne na Osiedlu Mickiewicza są prowadzone z udziałem niezależnych specjalistów. Są oni odpowiedzialni m.in. za sprawdzanie poprawności działania wszystkich systemów budynku takich jak grzanie, oświetlenie, wentylacja, woda czy automatyka. Dodatkowo, certyfikacja BREEAM wymaga, aby materiały na budowie były składowane w ściśle określony sposób tak, aby nie narażać ich na zamienne warunki pogodowe i uchronić środowisko naturalne przed ewentualnymi zanieczyszczeniami. Na budowie prowadzony jest też specjalny Plan Zarządzania Odpadami, zakładający recykling odpadów budowlanych na poziomie minimum 75%.
Oprócz kryteriów wynikających z certyfikacji, na placu budowy osiedla, ale i innych inwestycji Skanska obowiązują wewnętrzne standardy bhp, składające się z kilkudziesięciu norm dotyczących m.in. ubioru, składowania materiałów, używania maszyn itd., a także procedury wynikające z Porozumienia dla Bezpieczeństwa, którego Skanska była inicjatorem. Normy bezpieczeństwa dotyczą osób przebywających na placach budowy. Wszyscy przechodzą odpowiednie szkolenia, a zasady bhp są restrykcyjnie przestrzegane. Dodatkowo, miejsce budowy jest odpowiednio oznakowane tak, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom postronnym. Skanska edukuje również najmłodszych, od siedmiu lat prowadząc ogólnopolską akcję „Bezpieczni w pobliżu budowy”. Wcześniej Skanska otrzymała wyróżnienie Państwowej Inspekcji Pracy „Buduj Bezpiecznie 2013” dla osiedla Park Ostrobramska w stolicy.

  poprzednie    

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2016

Liczba odwiedzin: 20179962