ATEST Ochrona Pracy

3 maja 2016 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie    

2016-05-02 13:54

Konferencja bhp przemysłu naftowego


W dniach 11-13 kwietnia 2016 r. w Stavanger w Norwegii Stowarzyszenie Inżynierów Przemysłu Naftowego (Society of Petroleum Engineers – SPE) zorganizowało dużą międzynarodową konferencję i wystawę poświęconą zdrowiu, bezpieczeństwu, środowisku i odpowiedzialności społecznej (HSSE-SR). Jest to największe tego typu wydarzenie dotyczące bhp w tej branży. W tym roku na konferencję przybyli specjaliści z 286 firm, organizacji, instytucji i 53 państw.

Podczas sesji plenarnych omawiano najważniejsze zagadnienia z poszczególnych sektorów przemysłu naftowego; wykłady były prowadzone przez przedstawicieli takich organizacji, jak Statoil, E&P oraz Szkocka Agencja Ochrony Środowiska.
Konferencja zakończyła się, jak twierdzą organizatorzy, sukcesem – najlepszym na to dowodem była duża liczba uczestników. Wiele rozmów i wykładów poświęcono przyszłości przemysłu naftowego i roli, jaką spełnia w światowej gospodarce. Ponadto podkreślono znaczenie ludzkiej pracy i problemu ciągłego podnoszenia wydajności. Podczas panelu ekspertów omawiano znaczenie czynnika ludzkiego na każdym szczeblu organizacji, porównywano rezultaty pracy ludzi w najlepszych przedsiębiorstwach i wskazywano na ogromny wpływ decyzji kadry zarządzającej na sposób pracy zatrudnionych. W odniesieniu do tego ostatniego zagadnienia zalecano stosowanie różnych dobrych praktyk w przemyśle.
Innymi kwestiami poruszanymi podczas wykładów i paneli dyskusyjnych były: działanie w ramach zachowania środowiska naturalnego w dobrym stanie, zarządzanie bhp, zrównoważony rozwój w oparciu o bezpieczeństwo, odpowiedzialność społeczna biznesu. Było też miejsce na wystąpienia organizacji studenckich i młodych profesjonalistów.
Organizator konferencji – SPE współpracuje z uczelniami na całym świecie, w tym m.in. z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.
Następna konferencja SPE odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia 2018 r. w Abu Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Więcej: http://www.spe.org/events/hse/2016/

  poprzednie    

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2016

Liczba odwiedzin: 21144459