ATEST Ochrona Pracy

25 sierpnia 2016 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie    

2016-08-24 11:07

Kolejne starcie szlifierzy


15 września Politechnikę Warszawską odwiedzą mistrzowie obróbki metali, by zmierzyć się w kolejnych eliminacjach „Starcia Szlifierzy”. To pierwsze mistrzostwa o ogólnopolskim charakterze kierowane do tej grupy zawodowej. Zawody w Warszawie to jedne z trzech regionalnych eliminacji zaplanowanych na 2016 rok. Rywalizacja w stolicy wyłoni kolejnych czterech najlepszych szlifierzy, którzy dołączą do grona finalistów i o tytuł „Szlif Mistrza” będą walczyć podczas Wielkiego Finału we Wrocławiu w 2017 roku.
Pięć konkurencji wymagających zarówno bogatej wiedzy, jak i nieprzeciętnych umiejętności szlifierskich – to wyzwanie, któremu już 15 września stawi czoła kolejna czterdziestka uczestników „Starcia Szlifierzy”. Na jeden dzień Warszawa stanie się stolicą szlifowania.
- Każde kolejne spotkanie pokazuje nam, że branża szlifierska potrzebuje takich zawodów, takich wydarzeń. „Starcie Szlifierzy” to nie tylko zaciekła sportowa rywalizacja – to również świetna okazja do rozmów i wymiany doświadczeń pomiędzy profesjonalistami. To przestrzeń do promowania dobrych praktyk oraz doskonalenia swojego warsztatu i podnoszenia umiejętności – mówi Katarzyna Bownik z działu materiałów ściernych 3M Poland.
Uczestnicy zawodów będą korzystać z najwyższej klasy produktów do szlifowania marek Cubitron™ II i Scotch-Brite™. Marka 3M Poland, jako producent środków ochrony indywidualnej, ważny akcent stawia także na bezpieczeństwo i komfort pracy szlifierzy.
- Świadomość potencjalnych zagrożeń, znajomość zasad bhp i odpowiedzialność za siebie i współpracowników – to niezbędnik, który musi towarzyszyć pracy każdej osoby, która operuje specjalistycznymi narzędziami i urządzeniami. „Starcie Szlifierzy” to dobra okazja, żeby o tym mówić i w tym zakresie edukować – przekonuje Witold Postrach z Działu Bezpieczeństwa Pracy 3M Poland.
Gospodarzem wydarzenia będzie Instytut Technik Wytwarzania Politechniki Warszawskiej.
- Cieszę się, że będziemy gościć w swoich murach uczestników tych zawodów. Jestem przekonany, że to jedna z najlepszych dróg do kształcenia specjalistów – mówi prof. PW, dr hab. inż. Tomasz Chmielewski z Zakładu Inżynierii Spajania Politechniki Warszawskiej.
Również w Warszawie rywalizację liderów branży oceniać będzie jury złożone z ekspertów. Wśród nich znajdzie się ambasadorka akcji Justyna Lenc „Welding Girl” – spawaczka i autorka bloga www.spawaczka.pl.
W 2016 roku odbędą się jeszcze jedne zawody – w październiku podczas Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING w Sosnowcu. Wielki Finał „Starcia Szlifierzy” został zaplanowany na luty 2017 roku w Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu.

  poprzednie    

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2016

Liczba odwiedzin: 22228332