ATEST Ochrona Pracy

26 października 2014 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie    

2014-10-24 12:27

W Częstochowie o środkach ochrony dróg oddechowych


6 października br. w częstochowskim oddziale OSPSBHP gościł Adam Jabłoński – dyrektor marketingu firmy Filter Service, a zarazem prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów i Dystrybutorów Środków Ochrony Indywidualnej. Spotkanie miało charakter szkoleniowy, a jego tematem były ,,Rodzaje i prawidłowy dobór środków ochrony dróg oddechowych”.
A. Jabłoński przedstawił słuchaczom podstawowy podział środków ochrony dróg oddechowych w zależności od ich przeznaczenia i funkcji, jakie winny spełniać. Przedstawił uregulowania UE nie zapominając o regulacjach krajowych dotyczących śoi. Zwrócił szczególną uwagę na najczęściej popełniane błędy podczas doboru środków ochrony dróg oddechowych z uwzględnieniem specyfiki pracy na wybranych stanowiskach. Podkreślił również fakt prawidłowego oznakowania ochron i obowiązki z tego wynikające w zakresie przydziału, stosowania i konserwacji. Wskazał na mylenie (szczególnie w małych zakładach) przez użytkowników funkcji ochron: filtrującej z pochłaniającą.
Prelegent udostępnił słuchaczom kilka rodzajów półmasek i zaprezentował prawidłowy dobór i ich stosowanie. Odbyły się również ćwiczenia praktyczne w tym zakresie.

Andrzej Łęgowik

  poprzednie    

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2014

Liczba odwiedzin: 15593519