ATEST Ochrona Pracy

1 lutego 2015 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie    

2015-01-27 12:18

Szelki bezpieczeństwa MILLER H-DESIGN™


Firma Honeywell wprowadza na rynek szelki bezpieczeństwa Miller H-Design przeznaczone dla branży budowlanej oraz wielu segmentów przemysłu ogólnego. Konstrukcja modelu H-Design umożliwia użytkownikowi nie tylko szybszą regulację pasków i sprzączek, ale także zapewnia większą swobodę ruchu, wygodę, a więc większy komfort pracy.
Szerokie otwory na ramiona bez krzyżujących się taśm na bokach w połączeniu z poziomymi pasami udowymi tworzą unikalnie rozwiązanie pod względem komfortu pracy.
Szelki bezpieczeństwa H-Design, dostępne z taśmami elastycznymi DuraFlex® lub standardowymi, zostały wyposażone dodatkowo m.in. w łatwo dostępne klamry, za pomocą których szelki można regulować intuicyjnie, pociągając taśmy w dół (w przeciwieństwie do klamer przy modelach klasycznych, w których taśmy należało pociągać w górę). Kolejnym elementem umożliwiającym dopasowanie szelek do ciała jest pas piersiowy z bardzo prostą regulacją. Elementy te przyczyniły się do trzy razy szybszego nakładania szelek w porównaniu do tradycyjnego sprzętu.
Użytkownicy mają do wyboru dwa rodzaje przednich punktów zaczepowych: mogą to być dwie duże materiałowe pętle lub stalowy D-ring, który dzięki opatentowanej konstrukcji utrzymuje poszkodowanego pracownika w osi i zapobiega przechylaniu się na boki. Tylny punkt zaczepowy (D-ring) serii H-Design jest ustawiony pod takim kątem, aby łatwiej było uzyskać do niego dostęp i swobodnie podłączyć element łączący.
Dobrze widoczne szwy oraz przednie i tylne wskaźniki upadku ułatwiają specjalistom ds. bezpieczeństwa oraz samym pracownikom przeprowadzanie kontroli wzrokowej sprzętu przed rozpoczęciem pracy. Modele te są także wyposażone w zabezpieczone metki ułatwiające coroczne przeglądy w celu zapewnienia lepszej identyfikacji. Taśmy szelek H-Design zabezpieczono przed wnikaniem wody oraz brudu, co wydłuża ich żywotność i zmniejsza koszt eksploatacji szelek.
Seria H-Design spełnia wymagania normy EN 361:2002 i jest certyfikowana do masy ciała sięgającej 140 kg
Więcej: http://hwll.co/MillerHDesignEU

  poprzednie    

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2015

Liczba odwiedzin: 16200658