ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2017

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – nowi partnerzy

 Dodano: 2018-03-15

 

          

      

2017-03-10  

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – nowi partnerzy  

 

Rembor General Sp. z o.o. Sp. k. oraz Polskie Zrzeszenie Wykonawców Fundamentów Specjalnych 1 marca br. dołączyły do Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.
Poprawa bezpieczeństwa na polskich budowach oraz wyeliminowanie wypadków, w szczególności ze skutkiem śmiertelnym, to główne priorytety porozumienia.
– Zaczęło się od siedmiu firm w 2010 roku. Obecnie Porozumienie zrzesza 12 generalnych wykonawców: Budimex, Erbud, Hochtief Polska, Karmar, Mostostal Warszawa, Mota-Engil Central Europe, Polimex-Mostostal, PORR Polska Infrastructure, Skanska, Strabag, Unibep oraz Warbud. Dziś grono zaangażowanych w podnoszenie poziomu bezpieczeństwa podmiotów poszerza się. Coraz więcej średnich i małych firm budowlanych gotowych jest wprowadzić u siebie standardy i rozwiązania wypracowane przez porozumienie, dzielić się dobrymi praktykami oraz budować świadomość i kulturę bhp – mówi Jerzy Werle, prezes Warbud SA, spółki pełniącej prezydencję w Porozumieniu dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.
– Budowanie świadomości wagi ludzkiego życia u pracowników i podwykonawców jest obecne w strategii firmy Rembor General od lat. Cieszymy się, że nasze starania w zakresie poprawy bezpieczeństwa na prowadzonych budowach zostały ukoronowane zaproszeniem do członkostwa w tak profesjonalnej organizacji jak Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – mówi Piotr Panfil, dyrektor zarządzający Rembor General Sp.z o.o. Sp.k.
Od czasu utworzenia porozumienie wypracowało jednolite standardy bhp obowiązujące wszystkich jego członków. Wśród standardów są: wysokiej jakości szkolenia okresowe oraz informacyjne przed rozpoczęciem prac, „Załącznik do umów podwykonawczych dot. BHP”, Zarządzanie ryzykiem – Instrukcja Bezpiecznego Wykonania Robót oraz Standardy dla Prac Szczególnie Niebezpiecznych, „Standardy minimalnych wymagań wobec podwykonawców”, obowiązek używania okularów ochronnych na każdej budowie. Przykładem budowania kultury bhp jest „Tydzień Bezpieczeństwa” – wspólna inicjatywa na rzecz bezpieczeństwa pracy, w której bierze udział ponad 30 tys. pracowników polskich budów. W tym roku odbędzie się 4. edycja tego wydarzenia.
Działalność porozumienia wspierają: Państwowa Inspekcja Pracy, Polski Związek Inżynierów
i Techników Budownictwa, Związek Zawodowy „Budowlani”, Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, Krajowy Sekretariat Budownictwa i Przemysłu Drzewnego NSZZ „Solidarność” oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Porozumienie jest otwarte na nowych przedstawicieli branży budowlanej, którzy chcą działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa w budownictwie. Od 2016 r. jego działaniom przewodniczy spółka Warbud, sprawując dwuletnią prezydencję, po kadencjach firm Skanska i Budimex.  

 
  - 1 -