ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2009

Wigilia behapowców

 Dodano: 2015-06-26

 

          

      

2009-12-12  

Wigilia behapowców  

 

11 grudnia w Krakowie odbyło się spotkanie zarządu głównego, prezesów oddziałów oraz innych aktywnych członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP, na którym podsumowano mijający rok i przedstawiono plany na następny.
Rok 2009 był rokiem dużej aktywności zarówno zarządu głównego stowarzyszenia, jak i niektórych oddziałów. O spotkaniach, seminariach, konferencjach organizowanych w różnych miejscach informowaliśmy co miesiąc czytelników ATESTU i internautów. Wciąż dużym wyzwaniem dla OSPSBHP pozostaje zwiększenie liczby członków. Tylko duża organizacja branżowa może wpłynąć na podwyższenie poziomu kształcenia pracowników służby bhp (a w wielu ośrodkach jest on żenująco niski), znaleźć właściwe miejsce dla tej służby w zmieniającym się systemie ochrony pracy, zaistnieć w świadomości społecznej jako organizacja pozarządowa dbająca o bezpieczeństwo nie tylko podczas pracy, ale i poza nią.
Marek Nościusz, prezes OSPSBHP, zaproponował plan pracy na 2010 r. Stowarzyszenie chce zorganizować kilka konferencji ogólnopolskich, m.in. poświęconą wypadkom przy pracy (podczas targów SAWO 2010) i czynnikom chemicznym w środowisku pracy (Wrocław, maj 2009). M. Nościusz na październik zapowiedział organizację kongresu służby bhp w Warszawie. Przybliżając zadania dla oddziałów stowarzyszenia i zarządu głównego, Barbara Łosek, sekretarz zarządu głównego, mówiła m.in. o opiniowaniu przez stowarzyszenie projektów aktów prawnych nadsyłanych przez różne resorty, o rozszerzeniu działalności Centralnego Ośrodka Szkoleniowego Służby BHP w Kaliszu, o organizacji przez oddziały seminariów promujących zdrowie w miejscu pracy.
M. Nościusz, dziękując wszystkim członkom stowarzyszenia za całoroczną współpracę, wyróżnił aktywne oddziały. Pamiątkowe dyplomy otrzymali: Andrzej Nowak (prezes oddziału w Częstochowie), Elżbieta Bożejewicz (Olsztyn), Jarosław Łucka (Poznań), Halina Grześkiewicz (Katowice), Waldemar Dudek (Kraków), Henryk Karczowski (Kalisz), Józef Witczak (Radom).
Wieczorne spotkanie wigilijne uświetnił występ z krakowskimi gawędami i galicyjskimi opowieściami w wykonaniu znanych dziennikarzy z Krakowa: Leszka Mazana (autora licznych książek poświęconych Krakowowi i Pradze) i Mieczysława Czumy (byłego długoletniego redaktora naczelnego „Przekroju”), „wiernych poddanych” Franciszka Józefa i propagatorów tradycji i historii wielonarodowej Galicji.  

 
  - 1 -