ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2017

Metodyka prowadzenia szkolenia bhp

 Dodano: 2018-06-11

 

          

      

2017-06-06  

Metodyka prowadzenia szkolenia bhp  

 

W dniach 26-27 maja 2017 r. w Chmielnie odbyło się szkolenie „Metodyka prowadzenia szkolenia bhp”, w którym wzięli udział członkowie gdańskiego oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. Szkolenie dla naszych członków przygotował i poprowadził Ośrodek Szkoleniowy Związku Nauczycielstwa Polskiego Okręgu Pomorskiego pod kierunkiem prezes Elżbiety Markowskiej. Zajęcia otwierające szkolenie, poprowadzone przez doświadczonych informatyków, wprowadziły słuchaczy w tajniki oprogramowania służącego tworzeniu prezentacji multimedialnych. Każdy z uczestników szkolenia, wyposażony w komputer, miał okazję do samodzielnego przećwiczenia przygotowywania prezentacji multimedialnych oraz zapoznania się z funkcjami umożliwiającymi podniesienie atrakcyjności prezentacji oraz sposobami pozyskiwania zasobów multimedialnych dostępnych w internecie.
Druga część szkolenia poświęcona była interakcji wykładowcy z odbiorcą prezentacji, referatu, wykładu. Jak sprawić, by komunikacja interpersonalna była skuteczna, jakie środki komunikacji ma do dyspozycji wykładowca, jakie są bariery i reguły skutecznej komunikacji, techniki i zasady aktywnego słuchania, a także metody i formy pracy szkoleniowej – to zagadnienia omówione szeroko i niezwykle interesująco przez pedagoga z wieloletnim doświadczeniem Elżbietę Kleczyk.
Drugi etap szkolenia dla uczestników spotkania w Chmielnie odbędzie się jesienią. O konkretnej dacie wykładu poinformujemy po uzgodnieniu terminu ze ZNP Okręgu Pomorskiego.

Małgorzata Hillar, sekretarz Zarządu Oddziału OSPSBHP w Gdańsku
 

 
  - 1 -