ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2017

Zwycięzcy konkursu Healthy Workplaces Film 2017

 Dodano: 2018-12-03

 

          

      

2017-11-30  

Zwycięzcy konkursu Healthy Workplaces Film 2017  

 

W tegorocznej edycji konkursu Healthy Workplaces Film nagrodzeni zostali: film „Before the bridge” Lewisa Wilcoxa i niemiecki „Turtle Shells” wyreżyserowany przez Tunę Kaptan. Wyróżnienie otrzymał turecki film „Alien” Morteza Atabaki. Zwycięzców ogłosiła Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy EU-OSHA podczas 60. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Animowanych w Lipsku.
„Before the bridge” pokazuje efekty robotyzacji i automatyzacji pracy na przykładzie amerykańskiej Indiany (trailer można zobaczyć na stronie: https://films2017.dok-leipzig.de/en/film/?ID=17311&title=Before+the+Bridge). „Turtle Shells” to wieloaspektowy film, w którym spotykają się i przenikają światy ludzi, zwierząt i wojny – akcja dokumentu rozgrywa się w centrum ratownictwa gadów w Monachium (trailer do obejrzenia tutaj: https://films2017.dok-leipzig.de/en/film/?ID=17135&title=Turtle+Shells).
Nagrodzone filmy zostaną rozesłane (na płytach DVD) do głównych ośrodków współpracujących z EU-OSHA w poszczególnych krajach europejskich.  

 
  - 1 -