ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2018

Lider bezpieczeństwa technicznego

 Dodano: 2019-06-05

 

          

      

2018-06-04  

Lider bezpieczeństwa technicznego  

 

23 maja br. w hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim odbyła się gala wręczenia tytułów Lidera Bezpieczeństwa Technicznego – to inicjatywa Urzędu Dozoru Technicznego, mająca na celu uhonorowanie organizacji wyróżniających się w skali kraju wysokim standardem bezpieczeństwa technicznego. Głównym celem rankingu jest popularyzowanie działalności na rzecz bezpieczeństwa urządzeń technicznych poprzez wyróżnienie tych firm i instytucji, które wykazują szczególną dbałość o bezpieczeństwo eksploatacji urządzeń, środowisko i bezpieczeństwo ludzi, w obszarze związanym z urządzeniami i systemami technicznymi.
W tegorocznej edycji rankingu LBT ocenione zostały firmy i instytucje w następujących kategoriach:
– przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, wytwarzaniem, instalacją, eksploatacją, naprawą i modernizacją urządzeń technicznych,
– instytucje i stowarzyszenia,
– jednostki badawczo-rozwojowe oraz szkoły wyższe.
Łącznie do rankingu przystąpiło ponad 140 firm i instytucji. W każdej z kategorii przyznano tytuł Lidera Bezpieczeństwa Technicznego 2017. Zwycięzcy otrzymali statuetkę „Lidera Bezpieczeństwa Technicznego” w danej kategorii. Ponadto, biorąc pod uwagę liczbę i rodzaj nadesłanych zgłoszeń, kapituła rankingu zdecydowała się wyróżnić 4 firmy/instytucje w każdej z kategorii, które kolejno uzyskały największą liczbę punktów, przyznając im dyplom uznania wysokiego standardu bezpieczeństwa technicznego. Wśród wyróżnionych w kategorii „Instytucja/Stowarzyszenie” znalazło się Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP, które podczas gali wręczenia wyróżnień reprezentowane było przez wiceprezesa Zarządu Głównego Andrzeja Nowaka.
Następnego dnia, tj. 24 maja odbyła się V Konferencja Urzędu Dozoru Technicznego „Nauka, technika, przemysł – technologie dla bezpieczeństwa publicznego”. Konferencja objęta była honorowym patronatem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii.
 

 
  - 1 -