ATEST Ochrona Pracy

25 marca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Korzyści z porzycenia myśli o utworzeniu samorządu bhp

Liczba wpisów: 47.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Tak jest: w każdym z 3 projektów ustawy (2019-01-03)

Ora et Labora: A to novum (2019-01-03)

Ja też: uważam że powinny powstać 3 Izby Bhp i Krajowa Rada BHP (2019-01-03)

Moim: Zdaniem. Nietypowo będzie samorząd zawodowy BHP ale jeszcze powstanie kilka izb bhp (2019-01-03)

członek OSPSBHP: .BHp: Nie będzie żadnych korzyści, bo nie będzie samorządu bhp,ponieważ takiego być nie może! (2019-01-03)

sejmowy: A gdzie jest napisane, że pracownicy administracyjno biurowi są zwolnieni ze szkoleń okresowych? Ja wiem, że tylko część pracowników będzie zwolniona m.in w Ministerstwach. (2018-11-14)

Kasia: Korzyśi z porzycenia myśli o utworzeniu SAMORZADU BHP. 1. podniesienie progu mozliwości prowadzenia przez pracodawcę zadań słuzby bhp do 50 pracowników 2. zniesienie obowiazku szkolenia pracownikow biurowych A będa i dalsze "korzyści" (2018-11-14)

Zuzia: Wszystko na to wskazuje. To jest taki elokwentny facet i chce być prezesem (2018-11-13)

Arleta: Czy Ewka jest z GKR (2018-11-13)

Zuzia: Na Prezesa IZBY INŻYNIERÓW BHP w organizacji powołał sie niejaki Grzegorz EWA jakoś tam z Warmińsko-Mazurskiego. Jest doskonale przygotowany i podjął juz za plecami pewne działania. Moim zdaniem jest mocno zmotywowany i nadaje sie na to stanowisko (2018-11-06)

laik: Zuzia: Co ty bredzisz. O jakiego prezesa bhp ci chodzi? kto go wybrał i na jakich zasadach? (2018-11-06)

laik: Jak ktoś może pisać takie bzdury o jakimś samorządzie bhp.Ten nie ma żadnego pojęcia po co jest tworzony samorząd zawodowy i czym ma się zajmować,dlatego takiej osobie i innym im podobnym marzy się coś, co nie jest w zasięgu ich możliwości. (2018-11-06)

Kazek: Przejrzałem i nie ma ani jednej korzyści z porzucenia mysli o utworzeniu samorządu bhp (2018-10-19)

Tadeusz8: Do Herod-Baba: Czasami lepiej się wyłączać, szczególnie jak stanowisko pracy jest przyklejone w pomieszczeniu z kilkunastoma pracownicami !!! A nasłuchałem się też wielu rzeczy, tylko mój mózg potrafi przesiać rzeczy ważne od tych błahych, ale jak jest potrzeba również otwiera się odpowiednia szufladka. (2018-10-17)

Herod-Baba: Do Tadeusz8: To co ty w życiu słyszałeś? Mimo, że tak długo żyjesz; ho,ho,ho a może i dużej? (2018-10-13)

Zuzia: Prezesa Izby BHP już wybrano. Teraz pójdzie to już z górki. (2018-10-11)

Julia: Masz rację. OSPSBHP kiedys podjeło próbę utworzenia samorządu ale obecny Zarząd pomimo uchwały Zjazdu uwalił ten proces. Najprawdopodobniej podczas tworzenia samorządu zawodowego to stowarzyszenie zostanie zmarginalizowane. Po co takiemu stowarzyszeniu samorząd którego nie chce ich zarzad z czystego lenistwa. (2018-10-10)

Julian: Na tym forum jest wiele osób, które chcą zabłysnąć tylko z wiedzą o problematyce i prawie są na bakier. Najbardziej śmieszy to, że występują tu w wielu osobach i piszą bardzo często (jak to ktoś w tym wątku napisał) bajki z krainy mchu i paproci. Koleżanki i Koledzy czas zejść z obłoków na ziemię. Projektu ustawy nad którym niby pracował sztab ludzi nikt nie widział i nikt nie czytał - bo nie był nigdzie publikowany. Jak chcecie przekonać innych do powołania samorządu, kiedy nie wiadomo o co chodzi dla autorów !!!!! Bez konkretów, to tylko bicie piany które tylko skłóca środowisko. I tyle w tym temacie. (2018-10-08)

uczestnik forum: swojak: "Jeżeli byś miał trochę kultury osobistej to byś..." - - - Przeczytaj jeszcze raz mój wpis i napisz mi w którym miejscu mojej wypowiedzi zabrakło mi kultury??? (2018-10-08)

swojak: Do uczestnika forum: Jeżeli byś miał trochę kultury osobistej to byś nie pisał źle na temat pani prezes "stowarzyszenia z Łodzi". Czyli farmazonów pod jej adresem. (2018-10-08)

swojak: Do uczestnika forum: Jeżeli byś mia trochę kultury osobistej to byś nie pisał źle na temat pani prezes "stowarzyszenia z Łodzi". (2018-10-08)

zorientowany: Justyna: Co Ty pleciesz? O jakim programie wdrożenia utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp ty piszesz? Tu nie chodzi o żaden program wdrożenia samorządu zawodowego tu chodzi o ustawę sejmową ws. samorządu zawodowego pracowników służby bhp na podstawie ,której będzie można utworzyć samorząd zawodowy(izbę) wraz z jej strukturami w terenie.I oto jest cała batalia toczona. Ale ty tego jednak nie rozumiesz, nie tylko ty. (2018-10-08)

związkowiec: Marian: Wyjaśnij mi po co by miało wstąpić aż 1200 czynnych tzw.„behapowców” do Związku Zawodowego Techników i Inżynierów BHP. Skoro ten związek nie ma swojej centrali na ten przykład jak NSZZ „Solidarność” czy OPZZ itd. itp. A te związki mają swoje struktury w zakładach pracy, w których są zatrudniani i są przeważnie już członkami jednego z w/w związku. Jak na razie to Związku Zawodowego Techników i Inżynierów BHP w ich zakładach pracy po prostu nie ma. (2018-10-08)

senator: Widzę nadal swojskie klimaty, czyli bez zmian. Wybijcie sobie z głowy samorząd - to będzie ta korzyść vide temat wątku. Z czym do ludzi...? (2018-10-08)

uczestnik forum: Żyj sobie w tym malutkim forumowym świecie i tutaj "pociskaj" co chcesz. W pewnych miejscach trzeba zachować kulturę i umiar, nawet w Sejmie RP. Nie zmienia to faktu, że posłowie też nie umieją się zachować. Ale to nie znaczy, że trzeba brać z nich przykład. (2018-10-08)

uczestnik forum: do swojak: W takim razie nie mamy o czym rozmawiać. Jeszcze jest coś takiego: wypada lub nie wypada mówić o pewnych rzeczach, trzeba mieć trochę kultury wypowiedzi. Widać Tobie też jej brakuje - jak przyklaskujesz takie zachowania. (2018-10-08)

Justyna: Z poparciem bhpowców Związek Zawodowy Inżynierów i Techników bhp wdroży program utworzenia samorzadu zawodowego bhp. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości (2018-10-08)

Justyna: Osoby które zechca rozmawiac to komitety wyborcze z prośba o poparcie. Niby swojak i niby wiedział a co innego powiedział (2018-10-08)

swojak: Pani prezes ze "Stowarzyszenia z Łodzi" miała zupełną rację i pełne prawo do wyrażenia swojej opinii na temat butnego zachowania władz OSPS BHP. (2018-10-08)

uczestnik: ha ha jak się może równać z OGÓLNOPOLSKIM STOWARZYSZENIEM jakieś tam 120 osobowe towarzystwo wzajemnej pomocy z Łodzi. (2018-10-08)

swojak: Ewka i Justyna: O czym "WY" marzycie. Lata 2019 i 2020 to będzie dalszy ciąg maratonu kampanii wyborczych. W tych latach planowane są wybory do parlamentu RP, europarlamentu i prezydenckie. Kto więc zatem zechce się zajmować w tym czasie tematem samorządu zawodowego pracowników służby bhp i jego projektem ustawy. To u Was zupełny brak wyobraźni o polityce krajowej i jak zwykle brak wiedzy w tym temacie. Żenada. (2018-10-08)

uczestnik forum: Do nietypowego zdarzenia doszło podczas obchodów 25 lecia OSPSBHP, które odbyło się w Sejmie. Zaproszona prezes z Łodzi Stowarzyszenia Pracowników Służb BHP,które liczy około 120 członków zabrała głos, i moim zdaniem brzydko się zachowała. Wytknęła, że w to ONI są najstarszym stowarzyszeniem w Polsce (26 lat) i że w zeszłym roku nikt z OSPSBHP do nich nie przyjechał na ich obchody 25-lecia. Zaproszone VIPy miały miny mieszane. No, no... Jaka krnąbrna pani prezes. (2018-10-08)

Justyna: Ja też jestem zdania że ZZTiIBHP będzie głównym motorem powołania Samorzadu zawodowego bhp (2018-10-08)

Ewka: W tym roku to będzie niemożliwe ale przed wyborami do sejmu będziemy mieli już swój samorzad (2018-10-07)

zrzeszony: Należy niektórym przypomnieć,że OSPS BHP liczy już ponad 2,5 tys. członków i to stowarzyszenie jako pierwsze podjęło temat utworzenia samorządu zawodowego, który jednak nie został zawieszony,ani też nie zakończony,jak się niektórym wydaje.Już niebawem przyjdzie odpowiedni czas na kontynuację rozpoczętych prac nad utworzeniem samorządu zawodowego pracowników służby bhp. (2018-10-07)

członek OSPSBHP: Były członek: Co ty nie wiesz, że Związek Zawodowy Techników i Inżynierów BHP nie miał i dalej nie ma swojej centrali, czyli tzw. czapki? To co z ciebie był za członek tego związku? To "WY" członkowie tego związku zapomnijcie o samorządzie zawodowym pracowników służby bhp. Przypomnę tylko,że każde środowisko może podjąć starania o swój samorząd zawodowy bez wyjątku czy jest członkiem ZZTiIBHP, czy stowarzyszenia oraz niezrzeszeni także. W tym przypadku jednak chodzi o Pracowników Służby BHP,czyli pracujących w firmach na podstawie umowy o pracę, a nie na umowę-zlecenie, umowę o dzieło, czy też na samozatrudnieniu(jednoosobowej firmie). (2018-10-07)

Grzegorz: Ile wynosza składki i wpisowe do Związku Zawodowego Inżynierów i Techników bhp (2018-10-07)

Marian: Ale jak przystapi jeszsze 12000 czynnych bhpowców to związek zawodowy skutecznie podejmnie działania w kierunku utworzenia samorządu bhp (2018-10-07)

Julian: Tylu ilu wstąpiło do tej organizacji... Jak będziesz członkiem tej organizacji związkowej, to otrzymasz odpowiednią wiedzę. (2018-10-06)

Ela: Ile ZZIiTBHO liczy członków (2018-10-06)

Były członek: DO Obojętnego. No co obojętny niewiedziałeś, że od kilkunastu lat istnije i działa Związek Zawodowy Inżynierów i techników Bezpieczństwa i Higieny Pracy a dla szerszego wyjaśnienia infomuję, że inicjatorem i założycielem oraz pierwszym przy-wódcą był niestrudzony i wielce zaangażowany w sprawy BHP był Wacław Gudalewicz, który jest na tym Foru Dyskusyjnym często niedoceniany. (2018-10-05)

Julian: Do obojętnego... piszesz informacje, które są bez pokrycia. Od wielu lat funkcjonuje Związek Zawodowy Inżynierów i Techników BHP. Może to kierunek by związek zawodowy zaczął funkcjonować na szerszą skalę ??? Może wtedy (niezależnie, kto jest z jakiego stowarzyszenia) środowisko zjednoczyło się i mówiło jednym głosem ? (2018-10-05)

Ewka: Dzięki Tobie obojętny człowieku (2018-10-04)

obojętny: Do Ewka, Kasia i wiele innych osób,którzy pragnął samorządu zawodowego pracowników służby bhp. Okazuje się,że sprawa ta jest beznadziejna. Skoro „Wy” inaczej uważacie,to gratuluję odwagi, optymizmu, a przede wszystkim dobrego humoru. Mam małą podpowiedź pod rozwagę,tylko liczące się środowiska mają niewielkie, ale mają szanse na utworzenie samorządu zawodowego. Są to związki zawodowe,a nie stowarzyszenia zawodowe np. jak OSPS BHP, a tym bardziej marne szanse na powodzenie mają osoby tzw. luzaki bez przynależności do żadnej organizacji zawodowej. Problem tkwi w tym,że pracownicy służby bhp nie posiadają własnego związku zawodowego włącznie z centralą na czele, o czym większość dyskutantów zapomina. Podam przykład: Związki Zawodowe Ratowników Medycznych domagały się następujących postulatów: podwyżki płac, urlopu zdrowotnego, samorządu zawodowego. Minister Zdrowia zgodził się na te dwa postulaty a na samorząd zawodowy już nie. Także nie obiecujcie czegoś, co nie jest w zasięgu waszych możliwości. No ale spróbować można a czasem nawet trzeba. Mówi się, że próba nie strzelba. Więc nie ma na co czekać. Pozdrawiam i życzę sukcesów w okresie krótszym niż 2 letnim. Życzliwy. (2018-10-04)

Ewka: No to sie zastanowię. Poprosze kilka osób i utworzymy grupe wiodąca. Może troche potrwa ale mysle ze za 2 lata będziemy u finiszu. A napewno przed nastepnymi wyborami (2018-10-03)

no to: intensyfikuj. Na co czekasz? (2018-10-01)

Kasia: Czas zintensyfikować działania zmierzajace do utworzenia samorzadu zawodowego pracowników służby bhp. (2018-10-01)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32502908