ATEST Ochrona Pracy

21 września 2020 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: jednoosobowa działalność

Liczba wpisów: 11.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Radca: Problem jest zasadniczy. Albowiem żadna ustawa nie zabrania łączenia tych stanowisk. Jednoosobową spółkę może tworzyć osoba fizyczna, osoba prawna a nawet osoba nie posiadająca osobowości prawnej. W tym stanie rzeczy możliwe jest bycie jednocześnie pracodawcą jak i osobą której pracodawca udzielił instruktażu (2020-07-23)

trzeba było: odnieść się do wpisów i objawić, czy są ci do czegoś przydatne, czy nie. (2020-05-15)

Kamil: Kamilu dziękuję za troskę. Szyderczy ton Twojej wypowiedzi wskazuje że jedyne co umiesz robić to wyśmiewać. Poczułeś się z tym lepiej? Lubisz w internecie się naśmiewać. Drobna rada. Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to wyłącz komputer i wyjdź na pole. Ja przynajmniej próbuje coś robić żeby się rozwinąć. A to że wszystkiego nie wiem to źle? Nie wiem to pytam. Nie ma ludzi wszystkowiedzących a te forum chyba służy pomocą? Większość ludzi widzę jak się dorwała do komputera to wszystkie rozumy pozjadała... to jest przykre... (2020-05-15)

Kamilu: Jak tam z twoim jednoosobowym biznesem? Zarobiłeś już cokolwiek? Czy ciągle jeszcze kompletujesz komisję egzaminacyjną? (2020-05-14)

ryzyk-fizyk: Najbezpieczniej (ryzyko tak małe, że pomijalne - jak jazda na gapę autobusem miejskim) utworzyć "komisję" w składzie: Przewodniczący - Karol "X", przedsiębiorca ...., członek: specjalista ds. bhp - "Jan Kowalski". (2020-05-13)

no właśnie: § 16, ust. 2 – Egzamin jest przeprowadzany przez KOMISJĘ powołaną przez organizatora szkolenia (którym w sytuacji Karola jest on SAM). - - - - Zatem (i mimo to) KOMISJA egzaminacyjna jest wymagalna. Czy IP PIP będzie drążył jak i skąd się wzięła „komisja”? Przecież w czasie kontroli w zakładzie pracy nie będzie miał dostępu do protokołu egzaminu końcowego. Pełna dokumentacja szkoleniowa wymagana jest u pracodawcy TYLKO w wariancie, gdy to pracodawca jest organizatorem szkolenia. PS. Ale …………. Urząd skarbowy może dociekać kim są i na jakiej podstawie w komisji egzaminacyjnej figurują tzw. „osoby trzecie”. Gorliwi kontrolerzy US będą dociekać – per analogiam – jak w sytuacji wymiany żarówki w samochodzie bez wystawienia faktury. (2020-05-13)

Kamil: Szkoleniowcu. Zapoznałem się dokładnie z rozporządzeniem i widzę zapis o komisji. Jak byś doczytał kolejny punkt paragrafu 16 tj. 16.2 to byś ten zapis też zauważył „Egzamin jest przeprowadzany przed komisją powołaną przez organizatora szkolenia.” Dlatego zastanawiam się jak przy działalności jednoosobowej świadcząc usługę szkoleniową w swojej sali wykładowej ten warunek zrealizować? (2020-05-13)

szkoleniowiec: Kamilu zabierasz się za szkolenia bhp. Dobrze by było jakbyś dokładnie zapoznał się z rozporządzeniem w sprawie szkoleń. A szczególnie z § 16. 1. """Szkolenie okresowe kończy się egzaminem sprawdzającym przyswojenie przez uczestnika szkolenia wiedzy objętej programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Egzamin przeprowadza organizator szkolenia""" Czy widzisz gdzieś w tym zapisie (§ 16. 1.) potrzebę tworzenia jakiejś komisji egzaminacyjnej? (2020-05-13)

Kamil: Życzliwy, nie nie zaświadczenia. Chodzi mi o protokół przebiegu egzaminu po rozwiaązaniu testów. (2020-05-13)

życzliwy: Kamilu! Pytasz czy zaświadczenie może podpisać komisja składająca się z dwóch osób? Odpowiadam dwie osoby to nie jest komisja, to jest zespól komisja powinna składać się co najmniej z trzech osób. (2020-05-13)

Kmil: Dzień dobry Chciałbym otworzyć jednoosobową działalność bhp. Chciałem podpytać w sprawie dokumentacji ze szkolenia okresowego bhp a mianowicie o protokół przebiegu egzaminu. Czy na tym protokole musi podpisywać się komisja złożona z 2 osób? Wcześniej organizatorem był pracodawca a ja na zlecenie robiłem szkolenie i w protokole podpisywałem się ja i inna osoba z ramienia pracodawcy. A co przy jednoosobowej działalności? Czy inspekcja pracy zwraca na to uwagę? Będę wdzięczny za informacje. (2020-05-13)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2020

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 37754157