ATEST Ochrona Pracy

21 maja 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: szkolenie okresowe bhp w weekend

Liczba wpisów: 4.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Młody: Kombinujesz. Kombinujesz. i Przekombinujesz. Zrób szkolenie w Sylwestra w godzinach nocnych albo w I dzień świat Bożego Narodzenia. A możesz zrobic normalnie jak Bóg przykazał w dzień roboczy w godzinach pracy tj między 06.00- 18.00 bez przekombinowywania. Czyli szkolenie mogłoby byc przeprowadzone normalnie. Wtedy nie będzie żadnych niedomówień (2018-12-04)

Dawid: Szkolenie nie jest dla wszystkich tylko akurat 4 pracownikom kończy się szkolenie okresowe i pracują akurat w niedzielę dlatego firma zewnętrzna tego dnia by im te szkolenie zrobiła. Są to dla nich normalne dni pracy zgodnie z harmonogramem. Zgodnie z przepisami mają zapewniony dzień wolny po niedzieli i nie są przekroczone normy czasu pracy czy to dobowe/tygodniowe/miesięczne. Chyba inspekcja nie będzie się tego czepiała? Chcę jedynie się upewnić bo szkolenie powinno odbywać się w godzinach pracy pracownika dlatego w niedzielę tym osobom zaplanowana jest praca i harmonogramy otrzymali już w listopadzie na dwa tygodnie przed rozpoczęciem nowego miesiąca i jest to dla nich dzień roboczy dlatego chciałem się upewnić czy można. (2018-12-03)

Karol: Pracodawca może wszystko. Musi tylko zaplanować to właściwie. Jeśli wyznaczy w planie na dany rok takie szkolenie w niedziele to zgodnie z przepisami może to uczynić. Byleby nie naruszył norm czasu pracy ani dobowego ani tygodniowego ani okresu rozliczeniowego ani rocznego, uwzględniając że niedziala jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Ponadto za ten dzień przysługuje inny dzień wolny od pracy i 100 % zwiekszone wynagrodzenie co w systemie pracy ciągłej równoznaczne jest z wydaniem jednego dnia wolnego płatnego. Nie widze sensu w dawaniu komukolwiek z 300% wynagrodzenia za odbycie szkolenia w niedzielę. A jak trafi sie jeszcze jakiś nawiedzony to doniesie o prześladowaniu religijnym (2018-12-03)

Dawid: Witam. Chciałem się dopytać w sprawie szkoleń okresowych bhp dla stanowisk robotniczych. Czy jeśli pracownicy pracują w sobotę i niedzielę w systemie równoważnego czasu pracy albo pracy ciagłej i weekendy są dla nich dniami pracy zgodnie z harmonogramem pracy to czy pracodawca może np w niedzielę zrobić szkolenie okresowe? (2018-12-02)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32903898