ATEST Ochrona Pracy

25 marca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: zaocznie orzeczony uszczerbek na zdrowiu.

Liczba wpisów: 12.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

bezbłędny (?): "expert: Lekarz orzecznik od nowego roku może wydać orzeczenie "zaocznie" /.../ (2019-01-08)" - czyli od 1 stycznia 2019 roku? (2019-01-08)

expert: Mała uwaga - Rozporządzenie wejdzie w życie: 11 stycznia 2019 r. nie jak błędnie napisano, że 10 stycznia br. (2019-01-08)

@: Tak się zastanawiam ? Jestem trollem czy hejterem. hmm.., oto jest pytanie? Zapewne moderator wyprostuje moje wątpliwości xD (2019-01-08)

@: Ależ ty mądry jesteś! Znalazłeś jak Ci expert podpowiedział hihi ;) (2019-01-08)

nie ekspert: Do poniżej - promulgacja rozporządzenia zmieniającego w dniu 27 grudnia 2018 r., wejście w życie po 14 dniach od chwili ogłoszenia, czyli z dniem 10 stycznia 2018 r. (2019-01-08)

nie ekspert: Dz. U. z 2018 r. poz.2403 - rozporządzenie MR,P i PS z 19 grudnia 2018 r. To rozporządzenie zmieniające poprzednie. (2019-01-08)

konkretnie: to adres tego przepisu lepiej podaj. (2019-01-08)

expert: Lekarz orzecznik od nowego roku może wydać orzeczenie "zaocznie" - pewne roz. § 6 ust. 5. - "Lekarz orzecznik może wydać orzeczenie również bez bezpośredniego badania ubezpieczonego, jeżeli dokumentacja zgromadzona w postępowaniu jest wystarczająca do wydania orzeczenia." (2019-01-08)

ZUS: ZUS odmawia przyznania świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego w przypadku: (01) nieprzedstawienia protokołu powypadkowego lub karty wypadku; (2) nieuznania w protokole powypadkowym lub karcie wypadku zdarzenia za wypadek przy pracy w rozumieniu ustawy; (3)gdy protokół powypadkowy lub karta wypadku zawierają stwierdzenia bezpodstawne. - - - - Odmowa przyznania świadczeń następuje w drodze decyzji (administracyjnej) ZUS. Z kolei jeżeli w protokole powypadkowym lub karcie wypadku są braki formalne, Zakład niezwłocznie zwraca protokół lub kartę wypadku w celu ich uzupełnienia. (2019-01-08)

Artur: chodzi mi o to, że kiedyś byłem w zus na komisji, a teraz wydali wyrok jakby zaocznie bez oglądania mnie. (2019-01-08)

znawca: Ale o co ci chodzi? widocznie nie należało ci się... Zawsze możesz się odwołać. (2019-01-08)

Artur: Dzień Dobry. Miałem wypadek złożyłem dokumenty do zus i czekałem na wezwanie lekarza orzecznika. Wczoraj dostałem pismo z zus, że nie przyznano mi żadnego procenta. Czy zus może zaocznie wydać decyzję? (2019-01-08)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32503415