ATEST Ochrona Pracy

27 maja 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 808.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Bursztynowy: Farmazon (2019-05-26)

spojrzałeś: w sufit i ............. tam się tego doliczyłeś. I to jest właśnie objaw halucynacji. (2019-05-26)

Jaka masowa: halucynacja, to tylko zdanie 30 000 bhp-owców (2019-05-26)

masowa: halucynacja (2019-05-25)

rozczarowany: Ja się zgadzam z doświadczonym II. (2019-05-25)

niezależny: faktyczny: Też pisze logicznie. (2019-05-25)

niezależny: Popieram wpis roztropnego. Innej drogi jak pisze nie dostrzegam. (2019-05-25)

doświadczony II: Sprawa samorządu zawodowego służby bhp musi być dobrze przemyślana,przedyskutowana z udziałem praktyków i specjalistów z tej dziedziny a także stowarzyszeń służby bhp, naukowców, i urzędników właściwego ministerstwa. Innej drogi po prostu nie ma do podjęcia właściwych kroków. (2019-05-25)

faktyczny: Na pewno byłby sens utworzenia samorządu zawodowego służby bhp, ale tylko wtedy gdy nastąpi przywrócenie służby bhp branżowej i kształcenie jej kadr np. dla górnictwa, hutnictwa, energetyki, budownictwa itp. itd. W innym przypadku,to tylko zawracanie głowy podobnie jak zawracanie kijem Wisły. (2019-05-25)

roztropny: Huraoptymiści, tylko kto wam w sejmie uchwali byle jaką ustawę o samorządzie zawodowym.Tu nie chodzi o kolejną fasadową organizację nic nie wnoszącą do działalności służby bhp.Tu chodzi o nadanie wysokiej rangi zawodowej tej służby i nadanie jej statutu zawodu zaufania publicznego.I o to powinien toczyć się bój. (2019-05-25)

spostrzegawczy: Wiele osób potrafi pisać farmazony na temat utworzenia samorządu zawodowego służby bhp,tylko nie potrafi podać sposobu jak to skutecznie zrobić,by sejm uchwalił stosowną ustawę o takim samorządzie.I na co takie wysilanie bez sensu? No po co? (2019-05-25)

ciekawwski: Asia:Może podasz sposób na utworzenie samorządu zawodowego służby bhp,może skorzysta z twoich podpowiedzi nowy Zarząd OSPS BHP a może inna organizacja skoro OSPS BHP nie może sobie z tym poradzić. (2019-05-25)

Asia: Co jest do rozumienia. Samorząd zawodowy jest do powołania (2019-05-24)

blamaż: jednak niczego nie rozumiesz (2019-05-23)

Rosamunda: Dopiero teraz rozumiem dlaczego tych kilka osób tak zaciekle zwalcza powołanie samorządu zawodowego. Po prostu nie mają wykształcenia. Cóż może wiedzieć taki kursowy bhp-owiec. Cóż może uczynić taki bhp-owiec po dwusemestralnym kursie skoro nie jest inżynierem ani technikiem. Będzie musiał uzupełnić wykształcenie. I to tak bardzo ich boli (2019-05-23)

mały pikuś: Myślę, że śmiało możecie przygarnąć do Związku Techników i Inżynierów Bhp tego "członka bhp" (2019-05-23)

logiczny: Wybory: Chodzi tu o wasz Związek Techników i Inżynierów Bhp,co jest zrozumiałe chyba dla każdego. (2019-05-23)

logiczny: Wybory: Nie gęgaj! Nic samo nie powstanie. Możecie tylko jak na razie podjąć starania o utworzenie samorządu zawodowego. Ale do tego to trzeba mieć dobry projekt ustawy i wsparcie właściwego ministra i marszałka sejmu. (2019-05-22)

Wybory: już się dokonały. Nic nie trzeba zmieniać. Tylko Samorząd Zawodowy inżynierów i techników bhp powstanie poza OSPSBHP (2019-05-22)

nieżyczliwy: Rozłamowcy-buntownicy w OSPS BHP wzywam was szybko do dzieła bo czas ucieka najlepiej zróbcie bojkot i obalcie ostanie wybory. Przecież tego pragnąc chcecie. (2019-05-22)

Ktoś?: Samorząd: Tylko jak to zrobicie? Tego już nie piszecie. (2019-05-22)

Samorząd: zawodowy powstanie nawet wbrew OSPSBHP (2019-05-22)

kibic: Zwycięstwo i sukces ma wiele ojców. Porażka z kretesem nie przynosi nikomu zaszczytu.Takie jest życie.Trzeba umieć przegrywać to jest największa pozytywna cecha każdego dobrego sportowca,ale nie tylko,bo także polityka,społecznika itd.,itp.Trzeba stwierdzić jednoznacznie sprawa samorządu zawodowego na zjeździe OSPS BHP została przegrana i to przez KO. (2019-05-22)

niezłośliwy: Rozłamowcy-buntownicy w OSPS BHP wzywam was szybko do dzieła, bo czas ucieka. Najlepiej zróbcie bojkot i obalcie ostanie wybory.Przecież tego pragnąc chcecie. (2019-05-22)

przedsiębiorca: Nikt obecnie nie prowadzi żadnych badań nad służbą bhp,kiedyś dawno temu prowadziła takie badania CRZZ i wydała nawet na ten temat swoją publikację w formie broszury.Teraz pękam ze śmiechu,jeżeli ktoś powołuje się na dane wzięte wprost z kosmosu na temat liczby osób zaliczanych do pracowników służby bhp oraz innych osób wykonujących zadania tej służby.Dalej w sprawie samorządu zawodowego są wypisywane marzenia ściętej głowy,ponieważ tej sprawy nikt nie bierze i nie brał na poważnie,jak niektórzy naiwni zwolennicy tej nierealnej idei.Jak się już okazało to wreszcie OSPS BHP zrozumiało swój błąd i wycofało się z dziwnego pomysłu,to tylko dzięki mądrej pani prezes.Rozłamowcy jak rozwalicie OSPS BHP,to nie będzie nie tylko samorządu zawodowego,ale i waszego stowarzyszenia także.Będzie to wasz początek końca,ale na to w pełni zasługujecie. (2019-05-22)

polityk: Rozłamowcy z OSPS BHP zapomnijcie o samorządzie zawodowym,bo nikt z wami z obecnego i przyszłego Rządu oraz Sejmu na temat utworzenia waszego wyimaginowanego samorządu zawodowego nie będzie rozmawiał. To wam gwarantuje na bank. (2019-05-22)

Herod-Baba: No to do wiwatu! Na pewno nie będzie samorządu bhp. (2019-05-21)

Babakoszmar: Tak jest nie ma czegoś takiego jak zawód bhp. Więc jak może zostać taki samorząd zawodowy utworzony, bez uchwalenia w sejmie stosownej ustawy. No jak? I to piszą specjaliści i inspektorzy bhp? Nic dziwnego,że na was się mówi z pogardą"behapowcy". (2019-05-21)

Kowalski Jan: Czas na 30 tysięcy: O jakim wy mówicie samorządzie bhp. Ludzie przestańcie wreszcie pisać bzdety,bo tylko się tym kompromitujecie.Przecież wiadomo,że niem czegoś takiego jak zawód bhp a wy wkoło Macieju,aż przykro to czytać.Skąd masz takie dane, kto chce lub nie chce samorządu zawodowego - chyba wziąłeś te dane z sufitu lub wyssałeś ze swojego małego palca i to u lewej stopy. (2019-05-21)

Obywatel "P": Wiem na pewno,że ta zbyt długa i bezproduktywna dyskusja na temat samorządu zawodowego kiedyś się jednak zakończy.Oby.Myślę,że do końca roku 2019, to nastąpi i będzie już pozamiatane. (2019-05-21)

"orły": nieloty (2019-05-21)

Czas: na podjęcie skutecznych kroków do powołania samorządu zawodowego. Skoro OSPSBHP uważa że samorząd można powołać po 2500 roku to można OSPSBHP pominąć przy jego powoływaniu. (2019-05-21)

30 000: bhpowców chce powołania samorządu zawodowego około 8000 jest niezdecydowanych lub nie mają zdania. Kilkunasty bechapowców nie chce samorządu. Czy może tych kilkunastu zacofanych bechapowców tak szantażować i niedopuszczać do powołania samorządu bhp. (2019-05-21)

kuriozum!!!: "niezrzeszony: Będę popierał przeciwników utworzenia służby bhp /.../ (2019-05-21)" (2019-05-21)

niezrzeszony: Będę popierał przeciwników utworzenia służby bhp, ponieważ dobrowolna przynależność do jakiegokolwiek stowarzyszenia nie wiele wnosi do działalności służby bhp.Pytanie zatem po co dodatkowo służbie bhp jakiś samorząd zawodowy? I jakie korzyści będą mogli czerpać (o ile on w ogóle kiedyś powstanie) z samorządu zawodowego jego członkowie,którzy będą musieli obowiązkowo się do niego zapisać i ponosić wydatki i to nie małe na jego rzecz. (2019-05-21)

członek OSPSBHP: Uważam,że dobrze się stało,że zjazd OSPS BHP zajął się swoimi sprawami, czyli wyborami anie samorządem zawodowym, ponieważ nie była to główna sprawa do załatwienia przez ten zjazd. (2019-05-21)

Hirek: Trzeba umieć logicznie a nade wszystko samodzielnie myśleć.Nie można ulegać namowie,że jak to będzie fajnie i cacy jak tylko powstanie samorząd zawodowy.No niestety nie będzie fajnie.Kto myślał inaczej,może się czuć rzeczywiście z tym bardzo źle.Ale nie wolno się nigdy podawać nawet w chili gorzkie porażki.Trzeba po prostu umieć przegrywać i pogratulować zwycięstwa zwycięzcą,życząc im tylko dobrze. (2019-05-21)

realista: Odnoszę wrażenie,że nie wzięto pod uwagę - siły na zamiary - i do idei utworzenia samorządu zawodowego, niektórzy podeszli z wielką wiarą i przekonaniem,że tak się szybko stanie.Tak się jednak nie stało i z tego powodu mają ciężkiego kaca do przeżycia.Sądzę,że to jest też jakaś nauka na przyszłość,która nie pójdzie w las. (2019-05-21)

realista 2018: Życzę optymistom spełnienia marzeń,(lecz marzenia mają do siebie to,że się nie zawsze spełniają), którzy uwierzyli,że pracownik służby bhp to zawód i to zaufania publicznego i szybko im rząd i sejm załatwi temat ustawy o samorządzie zawodowym.Tak jednak się nie stało i są z tego powodu mocno sfrustrowani a ponadto rozczarowani, przez co zawiedzeni.Niektórzy nawet do tego stopnia,że stracili chęci do pracy.No i dobrze jak im nie odpowiada zajęcie „behapowca”,to niech sami zrezygnują z tej wymagającej profesji,ponieważ nie jest ona dla każdego, jak by się mogło zdawać,co poniektórym. (2019-05-21)

realista 2019: Rzeczywiście wiele dyskutantów o samorządzie zawodowym to naiwniacy, ponieważ uwierzyli i dalej wierzą,że on jednak kiedyś powstanie. TYLKO KIEDY? (2019-05-21)

to nie są: optymiści, tylko naiwniacy (2019-05-21)

zawiedziony: Dalej optymiści żyją mrzonkami.Ludzie zejdźcie z obłoków na ziemię. Należy zapomnieć o samorządzie zawodowym na dobrych parę lat.Dyskusja może trwać w nieskończoność i tak jej nikt nie czyta masowo i nikt nie bierze i nie brał pod uwagę słusznych niekiedy rad. (2019-05-21)

zorientowany: Chyba się mylisz: Ale jak? Podaj sposób jak zostanie powołany samorząd zawodowy bez udziału OSPS BHP? Już teraz ci odpowiem.że nie ma na to żadnych szans tj. na uchwalenie w sejmie ustawy o samorządzie zawodowym służby bhp na wniosek zainteresowanej mniejszości. Nie wiesz o czym ty piszesz.Nie masz wiedzy na temat samorządu zawodowego i nie znasz kulis jej sprawy.Możesz być pewny,że takie szanse są bliskie zera. Więc nie rób sobie i komuś nadziei,bo taka jest bolesna prawda. Dobrze poinformowany i zorientowany w sprawie samorządu zawodowego. Ale życzę ci sukcesu, w który nie wierzę. (2019-05-21)

Gdansk: Gudalewicz nie jest ekspertem nie róbcie jaj i jakaś tam Ewka śmiechu warte (2019-05-21)

pesymista: życzę Ci z całego serca żeby Ci się udało. Przypomnę ci za 5 - 10 lat i zapytam, co z tym samorządem. (2019-05-21)

Chyba się: mylisz. Samorząd zawodowy zostanie powołany bez OSPSBHP (2019-05-21)

komentator: I tak się kończy bezmyślna agitacja samorządu zawodowego zakończona fiaskiem. (2019-05-20)

Leon: Nie wierzę,żeby ktoś z tych osób odważył się na dyskusję, ponieważ mają straszliwego kaca powyborczego. Nie jest dobrze, niech tego kaca wyleczą jak najszybciej.Leon.Amen. (2019-05-20)

pytający: Czyli co: Kończymy dyskusje o samorządzie zawodowym? Ale co na to Ewka,Zenek,Wacław Gudalewicz i cała reszta tego towarzystwa? Może się w końcu odezwą? Może! (2019-05-20)

laik: I tu leży między innymi tzw.pies pogrzebany.Ktoś może zapytać,to gdzie on w końcu leży? A tego to już nikt nie wie. (2019-05-20)

Kochanowski: behapowiec: "Tu jakaś lipa jest" _______ "NA LIPĘ" /.../ Tu słowicy, tu szpacy wdzięcznie narzekają./.../ - - - I to jest fakt! (2019-05-20)

behapowiec: No to dziwne? Tak wszyscy krzyczą tu o samorządzie podpisując się delegat i inni byli delageci może i prezesi byli i obecni, założyciele a jak przychodzi Zjazd, to nikt nie dyskutuje o samorządzie, nic nie mówi, nie dopytuje. O co tu chodzi???? W TAKIM RAZIE KTO TU PISZE I SIEJE FERMENT I CHCE POWOŁANIA SAMORZĄDU???? To jakaś lipa jest. (2019-05-20)

Kierunek prac: Samorząd stop. Stowarzyszenie stop. Rozwój STOP (2019-05-20)

tak mówi: Tomek w reklamie banku ("pomyśl o celu"). Zbierając do skarbonki bilon uzbierał na dom, samochód, motocykl, gitarę i coś tam jeszcze. Bierzcie z niego przykład........... (2019-05-20)

piszcie dalej: trzeba mieć cel w życiu. (2019-05-20)

smaorządfobia: Dla jasności - Na ostatnim Zjeździe NIE PADŁO ANI JEDNO SŁOWO O SAMORZĄDZIE ZAWODOWYM od Delegatów, Gości i kandydatów na Prezesa Zarządu, więc wygląda, że nawet poprzedni prezes Marek Nościusz wycofał się z tego pomysłu. PS. Pan Dudek z Krakowa też słowem nie wypowiedział się o samorządzie zawodowym. Dajcie se już spokój z tą dyskusją. Nikt nie rozmawia już o samorządzie, tylko tu na tym forum. (2019-05-20)

krytyk: Nie trzeba mieć dużej wiedzy,by dojść do wniosku,że pomysł na utworzenie jakiegoś niezrozumiałego samorządu zawodowego pracowników służby bhp,to porostu fanaberie. (2019-05-20)

małoaktywny: Nie można żądać czegoś, że tylko się tego wyłącznie chce, bądź pragnie.Bo to jest zwykła utopia.Zawsze trzeba mieć nadzieję,ponieważ ona nic nie kosztuje tak samo jak marzenia. (2019-05-20)

kret: Są zwolennicy i przeciwnicy samorządu zawodowego,to normalne.Mam jednak wrażenie,że gdyby samorząd taki powstał,to jego zwolennicy by na zbyt wiele liczyli i mogli by być z tego powodu mocno rozczarowani. (2019-05-20)

mrdyk: Samorząd zawodowy nie odmieni w żadnym razie losu całej służby bhp.A niektórzy w to mocno wierzą,że tak by się stało.Jednak los służby bhp leży nie w rękach samorządu zawodowego,lecz w rękach rządu o czym wielu dyskutantów zapomniało. (2019-05-20)

Barbra: No było już dość napisanych bajek pod tytułem obiecanki. No i przyszło w końcu opamiętanie i realne ocenienie szans na samorząd zawodowy dzięki pani prezes OSPS BHP i chwała jej za to. (2019-05-20)

niezadowolony: Czego jak czego, to jednak należy pogratulować opcji samorządowi zawodowemu "NIE". (2019-05-19)

zadowolony: Było nie było samorządu zawodowego na pewno nie będzie ależ miło! (2019-05-19)

a hotel: już zarezerwowali? Czy to będzie taka majówka typu garden party, czyli tylko bankiet w krzakach? (2019-05-19)

JA: Jeżeli „KTOŚ” myśli o rozłamie OSPS BHP,to robi bardzo poważny błąd.„Jego” nowe stowarzyszenie może mieć charakter co najwyżej lokalny bez możliwości używania obecnej nazwy i nikt z Ministerstwa Rodziny,Pracy i Spraw Społecznych oraz z Sejmu nie będzie z takimi rozłamcami dyskutował o samorządzie zawodowym służby bhp. (2019-05-19)

czytelnik: Jak widać to zbrakło niektórym optymistą argumentów po wyborach jak się okazało,że pani prezes wygrała wybory i zgodnie z jej zapowiedzią,że na samorząd zawodowy jest za wcześnie.To jakoś zamilkli i stracili ochotę do dyskusji. (2019-05-19)

Kierunek prac: Samorząd stop. Stowarzyszenie stop. Rozwój STOP. (2019-05-17)

obiektywny: Jak się okazało to uchwała delegatów w sprawie samorządu zawodowego stała się bardzo trudna do realizacji,czego najprawdopodobniej nie brano pod uwagę.Obecnie należy wyciągnąć z tego trafne wnioski i jeszcze raz przeanalizować,jakie istnieją możliwości,by opracować dokumenty wymagane oraz ocenić szanse na uchwalenie ustawy o samorządzie zawodowym w sejmie.Bez takiej pogłębionej analizy to będzie tylko dalsze zawracanie sobie głowy tą sprawą i nic więcej. (2019-05-17)

obiektywny: Sprawa samorządu zawodowego musi być odłożona w czasie a może nawet zaniechana.Najważniejsze dla OSPS BHP jest przede wszystkim sprawa przyszłości całej służby bhp tej zrzeszonej i nie zrzeszonej w istniejących już stowarzyszeniach oraz integracja i solidarność zawodowa, której na co dzień obecnie brakuje.Tego może dokonać OSPS BHP wraz z innymi stowarzyszeniami,co tylko przyniesie mu splendoru ale i wzrost poparcia a może zapewni znaczący wzrost nowych członków co na pewno jest oczekiwane prze wielu działaczy. (2019-05-17)

członek OSPSBHP: Wszyscy zwolennicy samorządu zawodowego dalej uważają,że dla OSPS BHP najważniejszą sprawą jest samorząd zawodowy. Gdy tymczasem dla szeregowych członków jest najważniejsze to istnienie stowarzyszenia i jego prawidłowy rozwój. (2019-05-17)

Zostały ponadto: Samorząd stop. Stowarzyszenie stop. Rozwój stop (2019-05-16)

Kierunek prac: Samorząd stop. Stowarzyszenie stop. Rozwój stop (2019-05-15)

Jarku jaki: widzisz rozwój w OSPSBHP i co hamował Marek. To że się Gdańsk wycował ze wszystkiego nie jest dobre. Pewnie coś knują ale nic nie wiem aby Gdańsk coś hamował. Pewnie podejma działania powołania Samorządu bez OSPSBHP. Tak samo jak podjeto działania wdożenia normy ISO 45001 bez OSPSBHP. Wtedy już stowarzyszenie będzie zmarginalizowane tak samo jak OSPSBHP marginalizuje służbę bhp (2019-05-15)

BAY BAY: Marku (2019-05-15)

Jarosław K.: Jarosław: "Chodzi o to, jakie będzie OSPSBHP, Jak się zachowa teraz Gdańsk w strukturze OSPSBHP. Ten ciężar starych układów trzeba ostatecznie zrzucić z pleców, bo on nas hamuje w rozwoju /.../ (2019-05-10)" (2019-05-15)

BAYu, BAYu: Wynalazłeś to czy wyimaginowałeś? (2019-05-15)

Czy tym: wypadkiem był zjazd a protokół to sprawozdanie z obrad stanowiących SAMORZĄD BAY BAY (2019-05-15)

z protokołu: powypadkowego z "pieczątką" behapowca -. „Jarosław: /…/ Słaby wzrok lub brak dobrego widzenia obuocznego spowodowało uraz. /…/ (2014-10-02)” (2019-05-15)

Samorząd: BAY BAY (2019-05-15)

Jan: Jeżeli nie umiecie poradzić sobie z treścią pieczątki to jak radzicie sobie ze sprawami bhp w firmie? Sądzę, że dla tzw. doktorantów co dzielą włos na czworo to i kartka papieru jest problemem nie wspomnę już o ołówku. Nie chce nawet pomyśleć co piszecie jak jest wypadek i do jakich wniosków dochodzicie. Zapewne, że PO i Tusk jest wszystkiemu winne/y. Wspolczuje pracodawcom, mających takich pieczątkowców. (2019-05-14)

drążcie dalej: „Bonifacy: A prezes małej firmy, który sam wykonuje zadania służby bhp /…/ (2019-05-14)” -> zatem jest PRACODAWCĄ (vide Kp), bo tylko pracodawca może skorzystać z takiej opcji. + „Przedsiębiorca: /…/ jestem pracodawcą. /…/ Prezes stoi na czele zarządu, który odpowiada bezpośrednio przed właścicielami firmy (2019-05-14)” - - - - Właścicielami firmy mogą być także spółdzielcy (mający swoje udziały) i nie jest to spółka z o. o. ani też akcyjna. Kodeks pracy posługuje się pojęciem PRACODAWCY, Kodeks cywilny posługuje się pojęciem PRZEDSIĘBIORCY (który też może być pracodawcą, ale niekoniecznie). I nie ma ty sprzeczności, poza pogmatwanymi poglądami „Bonifacego” i Przedsiębiorcy”. Ale to już tylka wasze problemy o charakterze semantycznym. (2019-05-14)

Przedsiębiorca: Prowadzę małą firmę zatrudniam 10 pracowników i jestem pracodawcą. Natomiast stanowisko prezesa zarządu występuje w spółkach kapitałowych (spółka z o.o., spółka akcyjna). Prezes stoi na czele zarządu, który odpowiada bezpośrednio przed właścicielami firmy (lub organem reprezentującym interesy właścicieli, takim jak np. rada nadzorcza) Więc chyba jest różnica pomiędzy "właścicielem" i "Prezesem Zarządu" Bonifacy ma rację. (2019-05-14)

Kodeks pracy: Art. 3. Pracodawcą jest jednostka organizacyjna, choćby nie posiadała osobowości prawnej, a także osoba fizyczna, jeśli zatrudniają one pracowników. - - - - wstępne pytanie osoby niewiedzącej dotyczyło treści pieczątki pracodawcy (wykonującego osobiście zadania bhp). (2019-05-14)

No własnie: Samorząd BAY BAY (2019-05-14)

Pracodawcy: wykonującemu osobiście zadania służby bhp wystarczy jego funkcyjno-imienna pieczątka (np. właściciel lub prezes, czy coś w tym rodzaju). A co taki pracodawca ma potwierdzać (firmować) taką pieczątką? Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia okresowego, którego jest organizatorem? Udzielenie instruktażu w ramach szkolenia wstępnego w Karcie szkolenia wstępnego? Wydaną instrukcję dotyczącą czegoś tam? W każdym z powyżej wymienionych przypadków jego funkcyjno-imienna pieczątka będzie właściwa (odpowiednia) i nienaruszająca przepisów. Nooo, chyba, że jest matołkowaty, to wówczas powinien skorzystać z odpłatnej porady kancelarii prawnej. (2019-05-14)

Bonifacy: A prezes małej firmy, który sam wykonuje zadania służby bhp z jaką treścią ma sobie wyrobić pieczątkę? Jak to rozłożysz na czynniki, to będziesz "debeściak" PS. Ja myślę, że powinna ona brzmieć: Prezes Zarządu - Pracodawca wykonujący zadania służby bhp: tytuł, imię i nazwisko. (2019-05-14)

Filemon: No coś Ty? Żartujesz? Na pewno? (2019-05-14)

rozwiązanie: "zagadki" pieczątek -> "specjalista bhp; imię i nazwisko" odnosi się do osoby występującej zarobkowo w charakterze specjalisty spoza zakładu pracy, natomiast "pracownik wykonujący zadania służby bhp: imię i nazwisko" dotyczy pracownika danego zakładu pracy, któremu powierzono wykonywanie zadań służby bhp. (2019-05-14)

Pan Krzysztof: A miało być proste jak konstrukcja cepa? (2019-05-14)

pracownik: hmm... i co tu wybrać? "pojaśnienie: specjalista bhp; imię i nazwisko", czy "pieczątka: pracownik wykonujący zadania służby bhp: imię i nazwisko" Hmm.., jedna osoba pisząc a dwa pojaśnienia. Oto jest zagadka? (2019-05-14)

Samorząd: Bay Bay (2019-05-14)

pojaśnienie: Osoba wykonująca czynności w dziedzinie bhp (na umowę zlecenia) w charakterze specjalisty spoza zakładu pracy uważana jest za specjalistę w tej dziedzinie po udokumentowaniu zarówno stażu etatowego niegdyś pracownika służby bhp jak również i posiadanych kwalifikacji formalnych przewidzianych przepisem prawnym dla specjalisty ds. bhp. Jednakże, posiadając ww kompetencje formalne, nie jest przecież pracownikiem służby bhp, a jedynie usługobiorcą. Może mieć problem z określeniem swojego statusu na pieczątce - logicznym zatem określeniem tego statusu byłoby opisanie -> "specjalista bhp; imię i nazwisko". (2019-05-14)

"specjalista"?: Wypada przeczytać wskazany poniżej przepis i ......... podjąć wysiłek intelektualny zrozumienia jego treści. Z wpisu "specjalisty" wynika, że jednak ma problemy z rozumieniem. Tak bywa, niestety. (2019-05-14)

Samorząd: Bay bay (2019-05-14)

Jan: I Wy chcecie tworzyć samorząd zawodowy? (2019-05-14)

specjalista: Jestem SPECJALISTĄ spoza zakładu pracy, czyli SPECJALISTĄ spełniającym wymagania dla SPECJALISTY... Zaraz to kim ja jestem? SPECJALISTĄ? :) :) :) (2019-05-14)

otóż to: Z rozporządzenia ws. służby bhp - § 4 ust. 4 - W przypadku, o którym mowa w art. 237(11) § 2 Kodeksu pracy, pracodawca może P-O-W-I-E-R-Z-Y-Ć wykonywanie zadań specjalistom spoza zakładu pracy, którzy spełniają co najmniej wymagania w ust. 2 pkt 3 … (2019-05-13)

To jest dobre: masło takie bardzo maślane: "Specjalista spoza zakładu pracy to specjalista... spełniający wymagania kwalifikacyjne dla specjalisty... Ale przecież to proste jak drut, a nawet jak konstrukcja cepa" (2019-05-13)

pieczątka: "pracownik: /.../ o jakiej treści wyrobić sobie pieczątkę? /.../ (2019-05-13)" -> odp. np. pracownik wykonujący zadania służby bhp inż. Jan Kowalski (2019-05-13)

PS.: A pieczątkę można sobie wyrobić o treści np. "specjalista bhp". Będzie to określenie adekwatne dla osoby wykonującej zadania w dziedzinie bhp w charakterze specjalisty spoza zakładu pracy. To też jest proste jak drut. (2019-05-13)

już w Ateście: szeroko omawiano takie kwestie. Specjalista spoza zakładu pracy to specjalista w dziedzinie bhp spełniający wymagania kwalifikacyjne dla - co najmniej - specjalisty ds. bhp. Ale przecież (to proste jak drut, a nawet jak konstrukcja cepa) .......... nie jest obsadzony na stanowisku etatowym pracownika służby bhp. Wpisujący się poniżej jako "inspektor pracy" z pewnością IP PIP nie jest. To prosty marzyciel. Takich w PIP nie ma, chociaż i tam przypadki różne się zdarzają. PS. Po co wam kombinować, skoro wychodzi wam to marnie? No po co? (2019-05-13)

  Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-400] [401-500] [501-600] [601-700] [701-800] [801-808]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32941700