ATEST Ochrona Pracy

29 października 2020 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 163.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Zenek: No właśnie. (2020-10-29)

*****: PIP (2020-10-29)

w ORZ: bardzo istotnym zagrożeniem wypadkowym jest prawdopodobieństwo upadku na tym samym poziomie. I to należy całkowicie wyeliminować poprzez ............. likwidację tego poziomu, w szczególności w PIP. (2020-10-29)

świstak: proceder ten nakręcili i nadal podgrzewają inspektorzy PIPu; jest co najmniej ze 100 sposobów aby z tej bzdury się wycofać, ale może tak łatwiej ? Kontrola, cyk, zalecić aktualizację ORZ o koronawirusa i sztuka jest !! (2020-10-29)

Cowid Cowid: Przeraża mnie fakt iż niektórzy bhp-owcy społeczne ryzyko schorzeniem covid-19 potraktowali jak zagrożenie zawodowe. Widziałem ocenę ryzyka Covidowego dla telemarketera prowadzącego prace w domu. I się uśmiałem. Jak można się zarazić od własnego telefonu prowadząc rozmowy w domu. Jest faktem że od własnej ręki też można się zarazić chorobą społeczna np. Chlamydią. Ale wtedy jest to uważane za zdradę. Jeśli Ciebie zdradzi własna ręka to należy ją odciąć – jak w ewangelii. Jeżeli dla lekarzy i służb pomocowych, aparatu ucisku fizycznego np. służby więziennej, Covid ma aspekt zawodowy – to dla służb leśnych, górników, spawaczy, operatorów dźwigów czy suwnic nie ma żadnego aspektu. A co z ryzykiem innych pandemii np. HIV, SARS1, MERS, Ebola. Te pandemie też nie zostały wygaszone i nikt nie próbuje wcisnąć że HIV-em zaraził się górnik od roboty, bo ją pie… Nikt nie próbuje udowadniać że suwnicowa zaraziła się HIV-em bo nawinął się on na linę. Komar tygrysi jest już w Polsce. W 2018 r było ponad 10000 przypadków ZICCA. To jakby nie była epidemia. To jest po prostu tajemnica poliszynela. (2020-10-29)

Ewka: W gruie bhp-owców jest duży odsetek osób przypadkowych. I oni douczyć sie nie zamierzają. I cały w tym problem. (2020-10-24)

inspektor bhp: A ja się spotkałem z takim oto wydarzeniem. W czasie kontroli PIP jeden z pracowników przyłapanych na łamaniu przepisów bhp do inspektora pracy PIP zwracał się przez „panie behapowcu”. Było trochę z tym zamieszania, ale to się naprawdę wydarzyło. Zatem wszystko jest możliwe. (2020-10-24)

pytanie?: Rodzi się po kilku latach pytanie, dlaczego nie uczyniono żadnego konkretnego kroku w kierunku utworzenia samorządu zawodowego. Samo podjęcie uchwały na zjeździe OSPS BHP, to było za mało. Nie wystarczyło też determinacji w dalszym działaniu. Jest to gotowa odpowiedź na to,że nie wykorzystano możliwości w danej chwili okresu czasu. Jednak nikt do porażki nie chciał się przyznać zwłaszcza w kierownictwie władz Stowarzyszenia. Tłumaczono porażkę swych działań brakiem projektu ustawy. Można by odnieść takie wrażenie, że niby poważne Stowarzyszenie a nie wykonało uchwały delegatów na zjazd, za co nikomu z jego władz nic się nie stało a wręcz niektórzy otrzymali w nagrodę awans po wyborczy. Dziwna rzecz, ale jednak prawdziwa, ponieważ się na prawdę wydarzyła. (2020-10-24)

Szanujmy siebie: Nazwa behapowiec jest obraźliwa i nie powinna być używana. Jeżeli ktoś ma inne zdanie to niech do inspektora pracy PIP - powie ty pipowcu, do pracownika sanepidu - sanepidowiec itp. Chciałbym usłyszeć od tej osoby która tak bardzo lubi nazwę behapowiec, jak zwraca się podczas kontroli do inspektora PIP - Panie lub Pani pipowiec lub pipówka. (2020-10-22)

Mamoń: Kasia: Widać po twoim wpisie, że nie masz wiedzy na temat CIOP-PIB. Skrót ten oznacza Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy i ty postulujesz o jego rozwiązanie, który ma duże osiągnięcia i zasługi dla całego Systemu Ochrony Pracy w Polsce. Paranoja. Czytam twoje wpisy od dawna i stwierdzam,że są na bardzo niskim poziomie wiedzy na tematy, które w swoich wpisach poruszasz. Mam wrażenie,że nie dostrzegasz zachodzących pozytywnych zmian w Polsce w zakresie Ochrony Pracy, w tym w służbie bhp. Ale to jest twój problem, który nie wszyscy muszą zrozumieć. Wiem,że jesteś zwolenniczką dziwnego samorządu zawodowego nazwijmy w uproszczeniu służby bhp, którego większość „środowiska behapowskiego” nie zaakceptowała. (2020-10-22)

niezrzeszony II: A tak na marginesie sprawy. Paliwo się kończy i dyskusja powoli też. A samorządu, jak nie było tak i nie będzie, ale pisać można a nawet trzeba, bo nie wszyscy o tym już zapomnieli co się wydarzyło w OSPS BHP w poprzedniej jego kadencji. (2020-10-22)

jakiś: Być może: Co ma samorząd zawodowy do polityki? Obawiam się,że nie wiele wspólnego, ponieważ chcący jego utworzenia nie doceniają możliwości polityków i ich polityki uprawianej na co dzień. (2020-10-22)

kuropatwa: Nie należy sobie robić żartów z pogrzebu. Samorząd zawodowy został za w czasu pogrzebany zanim został utworzony. A tak na marginesie co ma CIOP-PIB do samorządu zawodowego? Nic głupszego nie wyczytałem! (2020-10-22)

ooooooo....: qrde! (2020-10-22)

Kasia: A czy by nie było prościej tę naleciałość systemu nakazowo-rozdzielczego rozwiązać. Przecież CIOP niczemu nie służy. To jest taka budżetówka co nie przestrzega reżimu budżetowego na na dodatek chałturzy czego budżet zabrania. Jeśli CIOP byłby zakładem budżetowym to należałoby zabronić mu prowadzenia działalności gospodarczej, albo pozbawić CIOP finansowania z BUDŻETU. (2020-10-22)

Być Morze: Do Polityk: Słusznie rozumujesz że samorząd nic nie może. Że tylko urząd może. A obywatel służy do ucisku i ewentualnego znęcania się. Że państwo jest po to aby uciskać naród a wyborca po to aby mógł trzymać mordę w kuble z pomyjami. Jeśli tak uważasz to żyj w takim „państwie” bo wg mnie to organizacja państwa ma służyć obywatelowi. (2020-10-21)

No właśnie: Ja też się zastanawiałem że ci z drugiej strony ziemi nie mają prawa chodzić do góry nogami (2020-10-20)

Turysta: W związku z wpisem Pana Piotra Zenowicza. Czy ktoś ma może ocenę ryzyka dla zagrożeń w związku z wypoczynkiem? (2020-10-20)

członek OSPSBHP: Jeszcze raz o samorządzie zawodowym,który nie miał i nie ma żadnych szans powstania, pomimo tego wielu w ten utopijny pomysł byłego już prezesa OSPS BHP uwierzyło i do dzisiaj przynajmniej o tym pisząc ponownie liczy na jego powołanie zresztą bez przekonania. (2020-10-20)

polityk: Samorząd NIC I NICZEGO NIE MOŻE, bo nie powstał i nie powstanie. O to cała prawda. Jeszcze raz przypomnę,że każdy samorząd zawodowy działa na podstawie ustawy sejmowej, zgodnie z prawem i w granicach prawa.Nie rolą samorządu jest wnioskowanie o rozwiązanie szkoły średniej czy wyższej obojętnie czy o kierunku bhp lub nie.Może o to wnioskować wyłącznie samorząd, ale terytorialny w osobie np. wójta, burmistrza, prezydenta miasta na wniosek dyrektora szkoły lub rektora wyższej uczelni mając do tego podstawy np. niekorzystne wyniki ekonomiczne, braku chętnych do nauki i/lub jeszcze inne przyczyny, w porozumieniu z kuratorem oświaty, czy właściwym ministrem w niektórych przypadkach. Samorząd zawodowy akurat w tej sprawie nie ma wpływu na podjęcie tak drastycznej decyzji, jakim jest rozwiązanie placówki oświatowej w danym środowisku. O tym czy zamknąć szkołę czy uczelnię ostatecznie po konsultacjach podejmuje właściwy minister. Czym innym jest wygaszanie kształcenia na danym kierunku a czym innym jest likwidacja szkoły. (2020-10-20)

związkowiec: Straszysz: Człowieku co za bzdury wypisujesz. CRZZ dawno został rozwiązany zaraz, jak tylko powstał NSZZ SOLIDARNOŚĆ. Ale siara, co za wstyd wstyd. (2020-10-20)

szaleństwo: trwa (2020-10-19)

Piotr Zenowicz: Samorząd może wiele. Nawet poskromić szkoły a także wpłynąć na ich rozwiązanie (2020-10-19)

student: Panie Piotrze Zenowicz: Do rozwiązywania i powoływania szkół wyższych i średnich o kierunkach bhp nie jest samorząd zawodowy zwłaszcza służby bhp tylko odpowiedni minister. Rolą tego samorządu zawodowego o ile było by to zapisane w ustawie powinien być nadzór nad właściwym kształceniem przyszłej kadry \"inspektorskiej\". I nic poza tym. Samorząd w tym przypadku powinien zadbać o właściwe programy nauczania o które powinien postulować do właściwego ministra. (2020-10-19)

Straszysz: Naleciałości systemu nakazowo-rozdzielczego w postaci ramienia roboczego Centralnej Rady Związków Zawodowych też nie rozwiązano pomimo zmian ustrojowych (2020-10-17)

Kasia: W szkolnictwie „wyższym” nastąpiły tak ciekawe zmiany że po przejściu pandemii te nie spełniające swych zadań np. nie realizujące swego statutu będą rozwiązane. Po co komu taki papier co niczego nie gwarantuje za wyjątkiem poniesionych kosztów (2020-10-17)

behaper: Powołanie samorządu zawodowego, to poważna sprawa. Każda taka organizacja zawodowa, jakim jest samorząd zawodowy ma do wykonania konkretne cele i zadania określone w ustawie. Nikt w sejmie nie uchwali ustawy o samorządzie zawodowym tylko dla tego, że ktoś ma takie żądania na własny użytek i być może ma własną dziwną wizję działania takiej organizacji. Próby aktywizowania idei utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp zakończyły się na etapie podjęcia tylko uchwały w tej sprawie przez delegatów na zjazd OSPS BHP, bo ich tylko na tyle było stać. Natomiast nikt nie zadbał o projekt ustawy, który powinien zostać poddany procedurze legislacyjnej w sejmie i senacie, Więc dalsza dyskusja o szansie na samorząd zawodowy dzisiaj jest już zbędna wiadomo z jakich przyczyn. Mleko się rozlało, dlatego nie należy z tego powodu rozpaczać i powracać. Tylko należy wziąć się za sprzątanie i usunąć to mleko i jak najszybciej o tym przypadku zapomnieć i zakończyć również dyskusję na temat samorządu, bo staje się ona niepoważna w tej oto dziwnej i nowej sytuacji gospodarczej i politycznej. (2020-10-17)

Piotr Zenowicz: Za starych dobrych czasów było 5 szkół bhpowskich. 1. W Politechnice Warszawskiej. 2 W Akademii Górniczo-Hutniczej w Gliwicach, 3,4 Akademii Lekarskiej w Lublinie i w Łodzi, oraz 5Wyższej szkole inżynierskiej w Zielonej Górze. Szkoły te miały bardzo wysoki poziom jak na te czasy. I potrafiły utrzymać poziom kultury w miarę wysoko. Teraz jest tych szkół więcej i ten zasób musiał wystarczyć na wszystkie szkoły powodując obniżenie poziomu. Szkoły nie trzymają fasonu i powinny być rozwiązane w całości. Szkoła bankowa zgodnie ze statutem powinna realizować program w taki sposób aby nauki matematyczne obejmowały 40% czasu ich trwania. A absolwent Szkoły Bankowej nie umie nawet oszacować kosztów wypadku bo szkoła nie uwzględniła w programie nauczania rachunku kosztów działań bhpowskich, Tak samo ta szkoła nie uwzględniła szacowania niezawodności i działań związanych z wdrażanych rozwiązań. Mało. Taki aparat matematyczny jest dla tej szkoły nie do przeskoczenia. UWAŻAM że Szkołę Bankową należy rozwiązać. Podobnie się ma Wyższa Szkoła Turystyki. Zagrożenia związane z przemieszczaniem się i wypoczynkiem są dla niej niezrozumiałe i podobnie jak Szkoła Bankowa nie realizują statutowych zobowiązań w zakresie zabezpieczania pracowników podczas prowadzenia tego typu usług. Jest jeszcze szereg innych podmiotów które „realizują” szkolenia na poziomie „wyższym” które należałoby rozwiązać . Tylko SAMORZĄD ZAWODOWY mógłby to uczynić. (2020-10-17)

zwolennik: Ja się w pełni zgadzam z wpisem inżyniera dodam więcej trzeba kształcić przyszłych specjalistów bhp w danej branży np. dla Budownictwa, Górnictwa, Hutnictwa, Energetyki, Transportu itd.wyłącznie na kierunkach technicznych. Obecnie jest tak,że praktycznie każda szkoła szczebla średniego oraz wyższego może kształcić tzw. „behapowców”, w tym Wyższa Szkoła Bankowa i Finansów, Wyższe Szkoła Informatyki i Zarządzania, Wyższa Szkoła Prawa i Administracji. Nie mam nic przeciw tym szkołom,ale absolwenci tych szkół mogli by być zatrudniani co najwyżej np. w Bankach, Szkołach, Poczcie, Służbie Zdrowia,ZUS-ie, i pozostałych instytucjach administracji publicznej a nie np. w Przemyśle, Budownictwie ,czy Transporcie itd. itp. Trzeba powrócić koniecznie do bhp z ogólnego do branżowego. Jest to wymóg chwili szczególnie np. w takich instytucjach, jak PIP i PIS. Na pewno samorząd zawodowy służby bhp, by się przydał i miałby duże szanse powodzenia, jeżeli by był powrót do bhp branżowego. (2020-10-16)

inżynier: Uważam,że samorząd zawodowy służby bhp byłby potrzebny w sytuacji, kiedy od absolwentów szkół wymagany byłby ukończony staż pracy i zdanie dodatkowego egzaminu np. państwowego na uprawnienia inspektora czy specjalistę ds. bhp w danej branży. Obecnie jest tak ,że każdy kto ukończy szkołę np. policealną z tytułem technika bhp, czy wyższą z tytułem inżyniera bhp czy też licencjata oraz magistra a nawet studia podyplomowe o kierunku bhp może podjąć bez przeszkód pracę u każdego pracodawcy w każdej branży co najmniej na stanowisku inspektora bhp a następnie u niego stopniowo awansować lub pracować na własny rachunek prowadząc działalność gospodarczą. Zatem do czego i komu jest potrzebny samorząd zawodowy (nazwijmy to w uproszczeniu służby bhp), w tym pracowników tej służby oraz techników bhp i inżynierów bhp i ergonomii oraz innych osób z wykształceniem wyższym o kierunku bhp nie będącymi zatrudnionymi osobami w służbie bhp a są obecnie i tacy? inżynier (2020-10-16)

inowator: Felek: Piszesz banialuki. Zastanów się, aby czy ty nie jesteś tym również trollem o którym tak chętnie piszesz,którzy nic nie rozumieją. Uważam,że jest wiele wpisów pochodzących od rozsądnych dyskutantów a w żadnym wypadku nie od trolli. (2020-10-16)

inny spec.: Pracodawca który zatrudnia co najmniej 100 pracowników jest obowiązany utworzyć służbę bhp, poniżej tej liczby zatrudnionych ma jedynie zapewnić wykonywanie zadań służby bhp, gdzie ma do wyboru : 1. zlecić wykonywanie tych zadań osobie zatrudnionej przy innej pracy o ile posiada on wymagane kwalifikacje. 2. zlecić na umowę zlecenie wykonywanie zadań służby bhp firmie specjalistycznej lub osobie fizycznej spoza zakładu pracy, czyli osobie z kwalifikacjami co najmniej specjalisty ds. bhp. Więc do czego i komu jest potrzebny w ogóle samorząd zawodowy „behapowski”, jeżeli o zatrudnieniu specjalisty ds. bhp decyduje wyłącznie pracodawca? Rzeczywiście czas zakończyć już tę debatę bezproduktywną. (2020-10-16)

logiczny: Felek: Samorząd zawodowy służby bhp, która musi działać u pracodawcy zatrudniającego dopiero 100 osób/pracowników/ jest postulatem na dzień dzisiejszy nierealnym i niczym nieuzasadnionym. Istnieje wiele zwodów, które mają swoje stowarzyszenia, ale nie mają samorządu zawodowego np. mechanicy mają(SIMP) a elektrycy(SEP).I z uporem maniaka nie piszą dziwactw. Od początku samorząd zawodowy pracowników służby bhp to była lipa, powiem wprost popelina w którą tak wielu w naiwny i prosty sposób uwierzyło. No cóż marzenia mają do siebie to,że nic nie kosztują. (2020-10-16)

Wł. Podkowiński: SZAŁ uniesień (2020-10-15)

Felek: Samorząd zawodowy to potrzeba. Mało !!! Jedna z nawiekszych potrzeb pracowników słuzby bhp. Tylko trolle tego nie rozumieja. (2020-10-15)

Ktoś!: Ludzie przestańcie być naiwnymi. Na jakiej podstawie prawnej miałby powstać jakiś dziwny samorząd zawodowy zwłaszcza pracowników służby bhp? Przypomnę,że samorządy zawodowe powstały na podstawie przepisów ustawy np. o zawodzie lekarza, pielęgniarki i położnej, czy inżyniera budownictwa, gdzie od tych zawodów oprócz wykształcenia kierunkowego przepisy wymagają dodatkowych uprawnień do wykonywania zawodu, które nadają im ich izby zawodowe. Ponadto wymienione zawody, ale nie tylko mają nadany status zawodu zaufania publicznego. Wreszcie to zrozumcie i nie róbcie niepotrzebnie tzw. siary z powodu braku wiedzy w tym temacie. Wreszcie nadszedł czas na rozumne zakończenie sprawy a przede wszystkim dyskusji o niej. Bez żalu i rozgoryczenia: Ktoś! (2020-10-15)

pomysłowy: Nikt nie zauważył,że z M R P i S S zostały wydzielone sprawy Pracy i jej Bezpieczeństwa co w znacznym stopniu zwolennikom samorządu skomplikowało i utrudniło starania o samorząd zawodowy "służby bhp". Jego powstanie po zapowiadanej rekonstrukcji i kolejnych zmianach strukturalnych Rządu nie były brane pod uwagę przez zwolenników tej idei a teraz przynajmniej na 3lata tj. do kolejnych wyborów parlamentarnych trzeba o tym zapomnieć. No chyba,że nastąpi jakaś nagła nieoczekiwana zmiana w tym temacie na co bym nie liczył. Na koniec- jestem za zakończeniem dyskusji o samorządzie zawodowym, to tak na marginesie. (2020-10-15)

niezłośliwy: Było już pisane i mówione,że żądania samorządu zawodowego tu na forum to ostatnie podrygi. Dajcie sobie wreszcie spokój z tym utopijnym pomysłem i pozwólcie na zakończenie tej bezsensownej dyskusji. Idea powstania samorządu zawodowego, być może nie była taka zła, ale już jej wykonanie było fatalne. (2020-10-15)

A cóż to: Skoro posadzić może tylko prokurator (2020-10-14)

nie juć: juciu, lepiej sieć w domu (2020-10-13)

Po bandzie: Pojechałas po centrum (2020-10-13)

Przeszło więcej: Wyliczyłeś juć wszystkich przeciwników samorządu czy umiesz tylko tak wysoko liczyć (2020-10-13)

Trolle,: trole, troje ............ i co tam jeszcze? (2020-10-09)

Niby trol: Kasia! Troli? Ale te troje zadały normalne pytanie a ty nie odpowiedziałaś tylko unikając odpowiedzi komentujesz że to trole, sama tak pisząc jesteś trollem (2020-10-09)

Zbynio: a na co liczyłaś. Na cuda z wiankiem (2020-10-09)

Kasia: OJ Trolli tu jest dostatek. (2020-10-09)

to chyba był: mobbing połączony z molestowaniem (2020-10-09)

inny członek: Przecież Kasię zmuszano do płacenia składek i bycia członkiem. Nie wiecie? ha ha (2020-10-09)

też członek: Kasia a czego oczekiwałaś od OSPSBHP od 1993 roku? Może napiszesz, co chciałaś, co zgłosiłaś, jakie potrzeby do ZG, jako behapowiec? (2020-10-09)

szansy: może i nie będzie ale czas to rozliczyć. (2020-10-08)

Kasia: od maja 1993 r (2020-10-08)

Majka Kalisz: Kasia ciekawa jestem od którego roku jesteś w stowarzyszeniu ,że wydajesz dziwne opinie na temat co robi stowarzyszenie dla behapowców . (2020-10-08)

Staszek: Są tacy, co uparli się na „samorząd” wiedząc co za tym się kryje? Co? Chociażby poprawa pozycji bhp-owca. Szansa na samorząd była wiele lat temu, ale wiadomo kto temu przeszkadzał. Drugiej takiej szansy już nie będzie. (2020-10-08)

Małowesoły: No tak , No tak (2020-10-08)

Wesoły Felek: Nie pisz głupot. Przecież oczekuje jeszcze na zakończenie pandemii (2020-10-08)

Kasia: A co takiego OSPSBHP zrobił dla bhp-wców. Zbierał składki?? (2020-10-08)

członek OSPSBHP: Do czas i tak trzymać się: Nie piszcie głupot, bo one tylko O Was Źle Świadczą. Trzeba trzymać się dobrze a nie byle jak. OSPS BHP ma się dobrze i nie grozi mu rozwiązanie w żaden sposób. (2020-10-03)

Czas: rozwiązać OSPSBHP. Skoro i tak dla bhp-owca nic nie robi (2020-10-03)

obserwator: Dodam więcej:Każda organizacja zwłaszcza zawodowa jest potrzebna i może sprawdzać się w działaniu, skoro są chętni do jej wstąpienia. Cel, zasady działania, strukturę i władze określa np. Statut. To prawda. Każda z tych organizacji może działać niezależnie od władz politycznych i administracji rządowej i samorządowej tak długo jak zechce, to nie oznacza,że może robić co chce. Musi robić wszystko do czego zobowiązują ją przepisy prawa. Czym innym może zajmować się np. stowarzyszenie, fundacja, związek zawodowy a także samorząd zawodowy. Chociaż mogą być niewielkie różnice,to jednak jest możliwa współpraca na każdej płaszczyźnie działania. (2020-10-03)

na straganie,: w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy (2020-10-01)

Frania: Znam takie organizacje które nie powinny sie zrzeszać np faszystowskie (2020-10-01)

obywatel: Felix Małczyńsk: Każda organizacja zwłaszcza zawodowa jest potrzebna i spełnia swoje zadania, skoro jest przez chętnych do działania tworzona. Posiada ona statut, strukturę, władze oraz członków od których to przede wszystkim zależy, jak będzie sprawnie działać np. stowarzyszenie, związek itd. itp. Na tym polega demokracja,że obywatele danego kraju mają prawo się zrzeszać i działać, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Nie trzeba i nie wolno tego zmieniać. (2020-10-01)

Felix Małczyńsk: Żadna organizacja bhp-owska nie spełnia swego zadania. A więc warto je rozwiązać. Można natomiast postawić na samorząd zawodowy oczywiście krzyżyk. Samorządu nie trzeba rozwiazywać On jeszcze nie powstał. (2020-10-01)

logiczny: Jaka będzie praca "behapowca" zależy wyłącznie od jego mocodawcy. Nie od jakiegoś wymyślonego nie wiadomo po co samorządu zawodowego (2020-09-30)

konkretny: Każda organizacja jest potrzebna zwłaszcza zawodowa. Trzeba jednak pamiętać o zasadach jej tworzenia. Możliwość tworzenia samorządu zawodowego określa art.17 Konstytucji RP. I tu jest pytanie, jak to zrobić, by ustawa o samorządzie zawodowym została uchwalona w sejmie? I tu nie ma mocnych! (2020-09-30)

Jaki: będzie samorząd zawodowy taka będzie praca w służbie bhp. Proste i już (2020-09-29)

Jeszcze młoda: No widzisz MOŻNA - można (2020-09-28)

poinformowany: Na pewno na temat samorządu zawodowego zdania są podzielone.Są w dalszym ciągu zwolennicy i przeciwnicy jego utworzenia.A możliwości jego utworzenia? Są żadne czego jest dowodem ta oto długo tocząca się dyskusja, która nie ma, nie miała i nie będzie miała znaczenia dla tej sprawy,jaką wielu żyje i łudzi się nadal,że samorząd jednak powstanie.Żadnych złudzeń i nadziei w związku z tym nie należy sobie robić. Powtarzam żadnych.Dobrze poinformowany. (2020-09-25)

niezrzeszony II: Są tacy, co uparli się na „samorząd” nie wiedząc co za tym się kryje? Co? Chociażby utrata wolności zawodowej. Skoro nie wiecie co Wam grozi, to nie piszcie totalnych bzdur!Dyskusja o samorządzie zakończy się do końca roku 2020. Już wiele razy o tym było pisane i to się na pewno sprawdzi. Na pewno ten mój proroczy wpis, niektórych dyskutantów może wyprowadzić z równowagi. Sprawdzam. Szansa na samorząd była wiele lat temu, ale ją zaprzepaszczono. Drugiej takiej szansy już nie będzie i dawno jest po sprawie, ale do niektórych dyskutantów prawda o tym nie dociera.Też kończę swoje wpisy (2020-09-25)

niezrzeszony: Przyznam,że od wielu lat czytam wszystkie wpisy na temat samorządu zawodowego i wychodzi na to,że było więcej wpisów przeciwnych, w tym mocno krytykowanych ideę jego powstania,niż popierających samorząd zawodowy.Nic dziwnego, że pomysł utworzenia samorządu zawodowego nie spotkał się z powszechnym uznaniem środowiska „behapowskiego”i dlatego nie mógł być zakończony sukcesem.Sama uchwała delegatów na zjazd OSPS BHP bez opracowanego projektu ustawy o samorządzie zawodowym,to zbyt mało a brak projektu ustawy był między innymi główną przyczyną zaniechania prac przygotowawczych władz Stowarzyszenia oraz porażki przedsięwzięcia byłego już prezesa OSPS BHP. Jest to mój ostatni wpis, ponieważ dalsza dyskusja jest bezsensowna. (2020-09-25)

Xenia: Żadnych samorządów nawet związki zawodowe czy stowarzyszenia śą na pewno zbędne (2020-09-24)

życzliwy!: Jest to bardzo dziwne,że do założenia np. stowarzyszenia, fundacji, czy partii politycznej nie jest potrzebna ustawa sejmowa a do utworzenia samorządu zawodowego zwłaszcza zawodu zaufania publicznego owszem jest potrzebna taka ustawa o której mowa w art.17 Konstytucji RP o czym wielu dyskutujących zapomina lub udaje,że nie wie o tym. Zatem utworzenie każdego samorządu zawodowego przede wszystkim zależy od polityków i nic tu nie da się zrobić. Tu na forum można zwierać szyki, można się czaić, można się spierać i popierać, prowadzić w nieskończoność nawet ostrą dyskusję, czy polemikę. Ale to i tak nic nie da. Proszę zauważyć,że to trwa już wiele lat a wpisów różnych na temat samorządu zawodowego już było ponad 1400 i co z tego? A no nic się nie zmieniło i nie zmieni. Ja rozumiem zarówno zwolenników, jak i przeciwników samorządu zawodowego, że nic więcej nie są w stanie uczynić. Są to ich daremne żale. W związku z tym im tylko można współczuć i nic więcej. A sprawa samorządu zawodowego została już zakończona definitywnie a zainteresowanie tym wątkiem słabnie z czym niektórzy nie potrafią się pogodzić i będą nadal pisać, ponieważ jedni mają taką po prostu potrzebę, inni zaś będą to robić z przyzwyczajenia. Jest to moja prywatna opinia. Pozdrawiam wszystkich dyskutantów. (2020-09-24)

nietolerancyjny: Ewka: Żadnego samorządu zawodowego BHP nie będzie, bo być nie może. A TY POPIERAJ SOBIE KOGO CHCESZ I CO CHCESZ.Twój wysiłek jest nadaremny. Wreszcie to zrozum. (2020-09-24)

Ewka: To dobrze że zwolennicy Samorządu Zawodowego BHP zwierają swe szyki. Ja ich popieram (2020-09-24)

Adam: Z tego widać że zwolennicy Samorządu Zawodowego BHP przyczaili się i czekają na właściwą sposobność. To pewnie dojdą swego (2020-09-24)

W koło: Wojtek ile można to samo czytać. Ile jeszcze będziecie pisać to samo EKSPERCI i inni forumowicze ??? DOOOOOOOOOOŚĆ !!! (2020-09-23)

Wieszcz: Może niech Sienkiewicz wam pomoże w napisaniu projektu ustawy ;) (2020-09-23)

Jośko !: chłopie: Janko muzykant wcale nie pitolił miał wielki talent do grania, ale nie miał własnych skrzypiec. Kłania się lektura. (2020-09-22)

cosik!: chłopie: EKSPERT napisał całą prawdę na temat podstaw tworzenia samorządu zawodowego. Samo śledzenie tego wątku na forum to za mało, aby wiedzieć coś więcej na omawiany temat trzeba interesować się także krajową polityką. Według mnie "Samorząd" nie powstanie, ponieważ nie ma w tej sprawie racjonalnych argumentów. (2020-09-22)

chłopie,: pitolisz jak Janko muzykant (2020-09-22)

EKSPERT: Aby powstał samorząd zawodowy to najpierw trzeba zdecydować się na jego nazwę: Czy ma to być samorząd zawodowy pracowników służby bhp, samorząd zawodowy służby bhp a może samorząd zawodowy inspektorów i specjalistów bhp lub inżynierów i techników bhp? Następnie w tym celu należy zaprosić do współpracy pozostałe stowarzyszenia do których należą tzw. „behapowcy” i wybrać zespół upoważniony do opracowania projektu ustawy o samorządzie zawodowym, rozmów z M R P i S S klubem partii rządzącej, sejmem i senatem. Należało także wybrać ścieżkę legislacyjną rozważając także projekt obywatelski wraz z podpisami (100 tys.) pod ustawą. Tego nie uczyniono, ponieważ najprawdopodobniej liczono na łatwiznę. Międzyczasie zniechęcili się autorzy pomysłu „samorządu” i zaprzestali prac nad projektem ustawy, co skutkowało fiaskiem tej idei. Nic dziwnego. Dzisiaj nawracanie do tego tematu nie ma najmniejszego sensu, bowiem jest teraz niekorzystna dla tego pomysłu sytuacja gospodarcza a przede wszystkim polityczna. Trzeba przypomnieć, że praktycznie zerowe szanse mają tzw. wolne grupy obywatelskie na powstanie organizacji zawodowej, jakim jest samorząd zawodowy bez rekomendacji i wsparcia instytucji rządowych i pozarządowych także. (2020-09-22)

niezrzeszony II: Tak jest dyskusja w OSPSBHP o samorządzie zawodowym została dawna zakończona, tylko tu na forum jeszcze trwa. Ale jak widać też się powoli z dnia na dzień kończy. (2020-09-21)

członek OSPSBHP: Nieuchronnie: Uchwała zjazdu delegatów OSPSBHP w sprawie utworzenia samorządu zawodowego była jeszcze podjęta za poprzedniej kadencji władz stowarzyszenia i nie została wykonana do dnia dzisiejszego, ponieważ nie było i nadal nie ma projektu ustawy o samorządzie zawodowym, więc zaprzestano jakichkolwiek działań w tej sprawie. Koniec kropka i sprawa została zamknięta a dyskusja o tym dawno zakończona. (2020-09-21)

Leon: Ludzie zrozumcie i przestańcie w końcu marudzić,bo żadnego samorządu zawodowego nie będzie. Amen (2020-09-21)

nawet atomy: się rozpadają, a co dopiero stowarzyszenia, czy małżeństwa "konkordatowe". Ale nie lękajcie się, "zrobimy najazd i zajazd, i jakoś to będzie". (2020-09-21)

Kazek: A przecież Stowarzyszenie może się rozpaść. I nie doprowadzić do powstania samorzadu. (2020-09-21)

przecież: niekoniecznie stowarzyszenie musi być inicjatorem powołania samorządu. Ale wy, nieudacznicy, sami nie potraficie się uszczęśliwić "w tym temacie", tylko marudzicie po próżnicy i czekacie, że inni wam to "szczęście" zafundują. (2020-09-20)

Nieuchronnie: zbliża sie ten dzień. Kiedy padnie pytanie o realizację uchwału Zjazdu w sprawie Samorządu Zawodowego (2020-09-20)

zatem: uczciwych naiwniaków jednak brakuje. (2020-09-18)

Ja: Też tak uważam (2020-09-18)

Wystarczy: Być uczciwym abu doprowadzić do powołania samorzadu zawodowego (2020-09-18)

a kto: doprowadził do powołania samorządu zawodowego po ośmiu latach pitolenia? (2020-09-18)

Też tak uważam: 8 lat strat w działalności na rzecz powołania samorządu zawodowego (2020-09-18)

Poczekamy: To tylko 8 lat strat w doprowadzeniu do powołania samorządu zawodowego (2020-09-18)

nudziarze: "Afryka dzika dawno odkryta; Chałupy welcome to" (2020-09-16)

niezrzeszony II: Oczywiście,że trudno w to uwierzyć że nie mają samorządu ratownicy medyczni i pracownicy socjalni. Prawda jest taka,że mimo obiecanek władz do tego nie doszło. Zatem nie ma na co czekać, ponieważ sprawa samorządu służby bhp na przykładzie w/w jest nie do przeskoczenia. (2020-09-16)

członek OSPSBHP: Trudno uwierzyć w to,że nie wszystkie zawody zaufania publicznego posiadają swój samorząd zawodowy. Np. takiego samorządu zawodowego nie posiadają pracownicy socjalni i ratownicy medyczni, chociaż usilnie o oto zabiegają od lat bezskutecznie. (2020-09-16)

de iure: Jednostki OSP jako organizacje pozarządowe, funkcjonują w oparciu o przepisy ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. – Prawo o stowarzyszeniach oraz ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej. (2020-09-14)

jegomoś: zamiast: Jesteś w błędzie, ponieważ występuje oficjalna nazwa Państwowa Straż Pożarna i stopień strażak(PSP)oraz Ochotnicza Straż Pożarna(OSP) a jej członkami są ochotnicy (strażak-druh) danej miejscowości, oczywiście po przeszkoleniu (kursie. (2020-09-14)

listek: dobre: Bardzo dobre, bo prawdziwe! (2020-09-14)

dobre: halo: "a także inne śoi - wodę mineralną do picia." xD (2020-09-13)

  Next >>


[1-100] [101-163]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2020

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 38230448