ATEST Ochrona Pracy

3 sierpnia 2021 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 1011.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

konkretny: Tak jest tu chodzi o możliwości utworzenia samorządu zawodowego, których nie ma i nie było a wiele osób dyskutujących nie zwraca na to uwagi a powinno. (2021-04-28)

koniec kropka: Tu nie chodzi osa strach tylko o możliwości utworzenia samorządu zawodowego. A prawda jest taka,że obecnie możliwości na utworzenie samorządu zawodowego nie ma i szybko nie będzie a raczej wcale nie będzie. (2021-04-28)

O czym mowa?: Czy mowa o strachu przed weryfikacją (2021-04-27)

Strach jest: Samorządu nie ma i nigdy nie będzie. (2021-04-27)

O jakim: certyfikacie mowi Janek? Czy ten certyfikat potwierdza kompetencje i kwalifikacje Janka? Czy niezalezni audytorzy sa rzeczywiscie niezalezni, wolni od powiazan biznesowych z Janka pracodawca (ktory w koncu placi za certyfikacje, a moze wybrac jedna z wielu instytucji prywatnych), czy ostatecznie wspomniane certyfikaty sa moze swego rodzaju laurkami, wystawianymi na zamowienie i koszt certyfikowanego? (2021-04-27)

totalny: Są zawody zaufania publicznego, które muszą mieć swój samorząd zawodowy, bo wynika to z konkretnych przepisów prawa. (2021-04-27)

spostrzegawczy: Nie można porównywać samorządów zawodów zaufania publicznego ze służbą bhp, która nie ma z tym nic wspólnego. (2021-04-27)

Spec.: Grześ: A co ma to do utworzenia samorządu zawodowego służby bhp. Każdy samorząd zawodowy jest inny a służba bhp nie jest służbą jednoraką, tylko wieloraką. (2021-04-27)

a czy ktoś się: boi Janka i jego weryfikacji? (2021-04-27)

ooo qrde!: „Janek: Weryfikacja pracowników służby bhp wyeliminuje podstawy kryzysów bhp, a także patologię (2021-04-25)” + „Janek: Dlatego należy doprowadzić do weryfikacji pracowników służby bhp i osób wykonujących zadania tej służby. (2021-04-26)” (2021-04-27)

Grześ: Wszyscy straszą przymusem organizacyjnym do Samorządu Zawodowego. Sprawdź inne zawody. W izbie komorniczej tylko 73 % komorników przystąpiło do izby (Dane wg Krajowej Rady Komorniczej). A tylko 68 % lekarzy jest w Samorządzie zawodowym lekarzy (Dane wg Krajowej Rady Lekarskiej) Jesteś pracownikiem naukowym nie musisz należeć do samorządu. Ale opłać sobie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oddzielnie i znajdź sobie grupę wsparcia. (2021-04-27)

Janek: Wiadomo kto boi się weryfikacji. Wiadomo kto jest przeciwny systemom zarządzania. U mnie w firmie jest 6 systemów zarządzania audytowanych przez 3 niezależne zespoły audytorów z 3 różnych firm akredytacyjnych. Nigdy nie miałem problemów z uzyskaniem certyfikatu. Mam wysokie uposażenie i dlatego dla mnie ważny jest Samorząd Zawodowy. (2021-04-27)

a teraz, Janku,: gdy zauważyłeś że robią z ciebie balona, to się przynajmniej nie unoś. (2021-04-26)

Drogi: Janku. Jak Ci się żyje w służbie? Dobrze Cie traktują? Jesteś właściwie wynagradzany? Szanują Cie? Osiągasz dobre rezultaty? Co byś zmienił w swoim życiu zawodowym? (2021-04-26)

U Jasieńka: w firmie jest kryzys bhp.Janek szuka winnych i chce weryfikowac, naprawiac, szukac patologii... wszedzie tylko nie u siebie w zakladzie. Zycie Janka bedzie lżejsze, gdy zacznie weryfikować. Moze nawet uda mu się przenieść z aktualnej pracy, do komisji weryfikacyjnej. Tak źle wg Janka jeszcze nie bylo- obserwuje to we wlasnym zakładzie. Ale ma też rozwiązanie... "Zuch maladziec" (2021-04-26)

One more time: "cele, plan działania, projekt ustawy, koszty działania samorządu i sposób ich pokrycia" No gdzie jest odpowiedź, szanowni entuzjaści samorządu? (2021-04-26)

Zaczniemy: od... Janka;) Pani uczucielka z technikum bhp go odpyta. Im lepiej zda tym wyzszy stopien w służbie dostanie. Może nawet będzie głównym:D (2021-04-26)

Wielkie Wole: Weryfikacje zrób najlepiej jak umiesz i z namaszczeniem (2021-04-26)

Jola Kontrola: Próbuj. Ja Tobie życzę jak najlepiej (2021-04-26)

no to: bieremy się za tę weryfikację. Tylko jak to zrobić? (2021-04-26)

Należyty: Do Janka: Janek masz w pełni rację, tak trzymać - należy ich wreszcie zweryfikować! (2021-04-26)

Slużba: nie dróżba! Służba BHP nie chce samorządu. Ogarnięci behapowcy mają dobre posady, satysfakcje z pracy i dobrze sobie radzą. Samorządu chce grupa działaczy poszukująca ciepłych posad. Jeśli rzeczywiście ktoś to pilotuje, to niech przekaże cele, plan działania, projekt ustawy, koszty działania samorządu i sposób ich pokrycia. (2021-04-26)

a zmierzyliście: swoje siły na swoje zamiary? (2021-04-26)

W takim: razie może Janek powie na czym polega "kryzys bhp". Czy liczba wypadków rośnie? Czy wyniki inspekcji prowadzonych przez organy kontrolne wskazuja na pogorszenie sie warunków pracy? Czy statystyki odnoszące sie do bhp ukazują Polskę jako kraj odstający od średniej europejskiej i jaka jest tendencja w ostatnich latach? A może zarobki w służbie bhp spadajá lub rosną eolniej od średniego wskaźniks wzrostu wynagrodzeń w gospodarce? Czy ilość ofert pracy dla behapowcow jest niska? (2021-04-26)

Janek: Dlatego należy doprowadzić do weryfikacji pracowników służby bhp i osób wykonujących zadania tej służby. (2021-04-26)

Niezle: Te komputer. Wyobraz sobie, ze dzisiejsi behapowcy moga wrzucac posty na forum z komory. A dokumentacje zapewne opracowuja na kompie albo jeszcze bardziej tradycyjnie. Dziwne co?;) (2021-04-25)

Janek: Weryfikacja pracowników służby bhp wyeliminuje podstawy kryzysów bhp, a także patologię (2021-04-25)

"nie nieładnie": ... czyli ładnie? (2021-04-25)

komputer: daje możliwości stosowania WSZYSTKICH liter występujących w pisaniu w języku polskim a także wszystkich znaków interpunkcyjnych oraz właściwego stosowania spacji (np. po przecinku, a nie przed przecinkiem). Niechlujstwo jest raczej cechą wrodzoną bądź nabytą w wychowaniu rodzinnym. Pomijam tu tzw. (za)wartość merytoryczną tekstu, świadczącą o możliwościach intelektualnych. PS. Można domniemywać z dużym prawdopodobieństwem, że wytwarzane przez takich niechlujów dokumenty służbowe zawierają także te wszystkie ww cechy. (2021-04-25)

IRYS: Jeżeli jesteście prawdziwymi behapowcami, to nie czepiajcie się koleżanek i kolegów po fachu, gdyż jest to nie nieładnie! A jeżeli chodzi o samorząd, to czyńcie to działanie, ale rozsądnie. (2021-04-25)

Wyzszy poziomka: W dobie internetu, uzywania telefonow komorkowych do komunikowania sie w sieci, w tym za pomoca sms/mms/email, komunikacja bez polskich znakow nikogo normalnego nie dziwi. Taka komunikacja jest powszechnie akceptowana, wynika czesto z mozliwosci technicznych urzadzenia. A ludzie o zamknietych glowach upatruja w tym szansy do "medrkowania", krytycyzmu pozbawionego merytoryki, trolowania. (2021-04-25)

to jest: po prostu NIECHLUJSTWO w komunikacji. (2021-04-25)

Widac: co jest wazne dla sredniego poziomu. Zapewne ta osoba dziwi sie, skad sie bierze "kryzys sluzby bhp". A kryzys jest tylko w otoczeniu sredniego poziomu i wynika z jego postawy i kompetencji. Taki maly zakladowy madrala i ekspert od pisowni i interpunkcji. Najlepszy w calym technikum. Brawo Ty!! (2021-04-25)

wyższy poziom: "masci, dzialaja, niekorzysc, srodowiska, zrozumiec, ze, swiat, poszedl, Juz, pielegniarki, sa, wyzszym, byc, sluzbie, pracowac, nalezy, ksztalceniem, wyzszych, spuszczac, wspolczesnej, zawodowka" (2021-04-24)

Do weryfikujacy: ch. Wszelkiej masci promotorzy zawodu technika bhp dzialaja na niekorzysc srodowiska bhp. Trzeba zrozumiec, ze swiat poszedl do przodu. Juz nawet pielegniarki i ratownicy sa "po wyzszym". Analogicznie musi byc w sluzbie bhp-pracowac nalezy nad jak najlepszym ksztalceniem behapowcow na poziomie studiow wyzszych i podyplomowych. A nie spuszczac nasz fach na dno wspolczesnej edukacji, gdzie obecne technikum traktowane jest jak dawna zawodowka. (2021-04-24)

twoja wiedza,: Pawle, została, na podstawie twojego wpisu, zweryfikowana negatywnie. Studia podyplomowe odbyte przez osoby z wyższym wykształceniem nie zmieniają posiadanego już przez nich statusu ujawnionego w dyplomie. (2021-04-24)

Zenek: Kochanienki. Będzie sprawdzona wiedzą a także umiejętność jej wykorzystania. (2021-04-24)

Paweł S.: Jaka znów weryfikacja. Przecież podyplomowe studia powinny spełniać wymagania. Podyplomowe studia przecież są studiami wyższymi. Po jakiego grzyba sprawdzać przyswojenie wiedzy. (2021-04-24)

Jan K.: W chwili obecnej pilniejszym problemem jest weryfikacja behapowców. To na weryfikacji skupione są właściwe osoby. Samorząd później może i powstanie ale to jest najmniejsze z ważnych zagadnień (2021-04-24)

Mamonek: Już niewielu pozostało na forum osób wierzących w utworzenie samorządu zawodowego. Tak to nie jest to kwestia wiary,tylko możliwości, których obecnie brak. (2021-04-24)

członek OSPSBHP: Są dwie sprawy i dwie kwestie z tym związane: 1. To samorząd zawodowy służby bhp do którego przynależność jest obowiązkowa i zajmuje się on głównie sprawami swoich członków. 2.I sprawa druga to Stowarzyszenia pracowników służby bhp oraz inne Stowarzyszenia zajmujące się sprawami bhp.Do tych stowarzyszeń nie ma obowiązku przynależenia.Istnieje zasada dobrowolności przynależenia. (2021-04-24)

specjalista bhp: Fabian: A według ciebie, to kto przeprowadzi weryfikację zawodową w służbie bhp? Jeżeli nie pracodawcy, to kto PIP, Czy inny organ kontrolny? (2021-04-24)

st. insp. bhp: Są kraje europejskie w których działają stowarzyszenia i samorząd zawodowy służby bhp a technicy bhp mogą być zatrudniani w służbie bhp na stanowiskach inspektorów i starszych inspektorów bhp w zakładach zatrudniających np. do 250 pracowników. Przepisy ich jednak nie wymuszają od technika / st. insp. bhp zwłaszcza z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w branży wyższego wykształcenia. Jest to sprawa indywidualna takiej osoby, która musi sama dokonać wyboru na swojej ścieżce zawodowej, czy chce być np. specjalistą bhp, czy niekoniecznie. (2021-04-24)

Fabian: Samorządu może i nie będzie. Ale do weryfikacji zawodowych bhpowcow dojdzie. Będzie to może lepsze niż samorząd oraz namaszczone przymusem państwowym (2021-04-24)

Kacper: W Polsce też te niemieckie rozwiązania obowiązują w rafinerii i w przemyśle chemicznym. Natomiast Wielkie korporację budowlane też to wdrażają. (2021-04-24)

lmpuls: Dyskusja po próżnicy a taka ona jest wcale niczego nie rozwiąże i rzeczywiście niczego nie załatwi. (2021-04-24)

Aktualnie: obowiazujace w Polsce przepisy dot sluzby bhp sa bardzo dobre. Mamy rozwiazania wypelniajace wymagania europejskich dyrektyw. Wiekszosc naszych przepisow jest nawet korzystniejsza niz wymagane minimum i ich odpowiedniki w innych krajach. A technicy bhp brac sie prosze do roboty! Uzupelnic wyksztalcenie, uczyc sie jezykow i piac sie po szczeblach kariery. Albo jak sie komus nie chce, to siedziec na niskim stanowisku i robic swoje, zgodnie z posiadanymi kompetencjami. (2021-04-24)

Nie znasz: niemieckich przepisow. Cos uslyszales i powtarzasz. Podaj podstawy prawne i zacytuj przepisy. W Niemczech w takim samym zakladzie jak w Polsce, jest zdecydowanie mniej pracownikow dluzby bhp. Maja inne zasady okreslania tej liczby i zazdroszcza Polakom przepisu mowiacego, ze na 600 osob ma byc jeden behapowiec. A Ci technicy bhp na budowie, to jacys pewnie obchodowi- polaczenie ochroniarza i asystenta bhp. Taki system policyjny, zapewne ustalony przez generalnego dla podwykonawcow. (2021-04-23)

U sąsiada: Wg przepisów niemieckich na budowie na każde 45 pracowników musi przypadać jeden behapowiec (czytaj Technik bhp). Inżynier bhp ma przypadać na 45 techników czyli ok 2000 pracowników. Jeśli przygotowaniem zawodowym behapowca jest dwusemestralny kurs to na budowie w Niemczech może być technikiem bhp bez względu na tytuł naukowy i stopień naukowy. Aby być inżynierem bhp trzeba mieć ukończoną szkołę inżynierską o kierunku bezpieczeństwo pracy. Znam kapłana dr teologii który na budowie pracuje jako technik bhp gdyż tylko takie spełnia wymagania zawodowe. Taki stan należy wprowadzić w Polsce (2021-04-23)

Zosia: Jesli sadzisz, ze szukaja technika bhp, to sie mylisz. Sprawdz ogloszenia o pracy w sluzbie bhp. W ponad 90% przypadkow wymagane jest wyzsze wyksztalcenie! A technik nie moze byc specjalista.Przy calym szacunku dla wszystkich technikow. (2021-04-22)

Wsparcie: Tego jeszcze nie grali w 39 000 000 państwie szukają do pracy jednego behapowca. Trzeba im zapewnić chociażby ogarek aby umożliwić in jego znalezienie. Albo złożyć projekt ustawy umożliwiające znalezienie tego pracownika (2021-04-22)

Odkrycie: W kraju jest ca 60000 pracowników służby bhp. I jeśli poszukują jeszcze jednego to pewnie spowoduje to rewolucję w służbie bhp. Podobnie jak w filmie Poszukiwany - Poszukiwana (2021-04-22)

Zosia: Do Miras: Oni potrzebują specjalistę a nie osobę po dwusemestralnym kursie (2021-04-22)

Karolina: To jest oczywiste że samorządu zawodowego bhp nie będzie. Po co behapowcom samorząd skoro mają służbę. Służba bhp ma swój cel. A jaki cel ma mieć ich samorząd. (2021-04-22)

Sama widzislam: Coraz więcej firm wdraża standardy międzynarodowe, tylko organozacje bhpowskie czynią inaczej. Standardy ISO 9001 w OSPSBHP upadł. Widocznie znamy inne przykłady albo mówisz o innym kraju. (2021-04-22)

Miras: https://kadry.infor.pl/wiadomosci/5154919,Specjalista-bhp-poszukiwany.html" class="ulink" target="_blank">https://kadry.infor.pl/wiadomosci/5154919,Specjalista-bhp-poszukiwany.html (2021-04-21)

Miras: Sluzba BHP ma sie dobrze. I nie potrzebuje samorzadu. W dobie pandemii behapowiec jest na liscie najbardziej poszukiwanych pracownikow. Zarobki w sluzbie bhp rosna szybciej niz srednia. Coraz wiecej firm wdraza korporacyjne, miedzynarodowe standardy bhp. Jest dobrze, a bedzie jeszcze lepiej. (2021-04-21)

Kapelan bhp: Bywają sprawy trudne. Ale dla bhpowca nic nie jest trudne. Sprawy niemożliwe załatwiane są od ręki. Tylko na cuda trzeba trochę poczekać. (2021-04-21)

IRYS: Do zainteresowanego: a szkoda - zajmij się tym zagadnieniem! (2021-04-21)

Viki: Nic dziwnego,że jest coraz więcej sceptyków utworzenia samorządu zawodowego służby bhp. Zatem pozostała nam już tylko dyskusja, która niczego nie załatwia. (2021-04-21)

kazex: Są sprawy trudne i skomplikowane do załatwienia i taką sprawą między innymi jest utworzenie samorządu zawodowego służby bhp. (2021-04-21)

Longin: Nie można tracić wiary w przeznaczenie, jak mówi stare porzekadło. Jednak w przeznaczenie nie zawsze można bezgranicznie wierzyć, jak podpowiada nam logika. (2021-04-21)

koniec kropka: Służba bhp przeżywa od wielu lat głęboki kryzys. W związku z tym przydał by się jej samorząd zawodowy w celu wzmocnienia jej znaczenia zawodowego. No cóż mamy teraz to co mamy i szybko to się nie zmieni na lepsze. (2021-04-21)

zwolennik: Trzeba mieć świadomość tego, że o każdą organizację należy dbać i czynnie uczestniczyć w jej życiu organizacyjnym.Uważam,że to nie jest ten okres czasu sprzyjający do tworzenia i działania w nowo powołanych organizacji zawodowych. (2021-04-21)

przedsiębiorca: Dalej jest wiele osób przekonanych, że samorząd zawodowy służby bhp można i trzeba utworzyć bez udziału Sejmu RP oraz bez organizacji, która by wystąpiła o uchwalenie takiej ustawy w przedmiotowej sprawie. To jest niepoważne takie rozumowanie. (2021-04-21)

zainteresowany: Do JARYS: Na twoje pytanie odpowiedź jest prosta. Nikt nie prowadzi takich badań. (2021-04-21)

humor/satyra: Co to za \\\'behapowiec\\\", który powtarza,jakiś slogan o samorządzie bhp?chyba to jakiś humorysta? (2021-04-21)

nieznajomy: Zenek: To przykład braku czytania tekstu ze zrozumieniem. (2021-04-21)

Zenek: No właśnie po co bhpowcom samorząd zawodowy. No po co? (2021-04-21)

Eleonora: Po co komu samorzad zawodowy bhp. (2021-04-21)

Karol: Samorządu zawodowego bhp nie ma i nie będzie (2021-04-21)

No raczej: Dowiemy sie tego z wynikow spisu powszechnego. (2021-04-20)

JARYS: A tak właściwie piszecie i piszecie o tym samorządzie, ale nikt nie pisze ile osób nabyło uprawnienia do pełnienia pracownika służby BHP tj. ile osób ukończyło Policealne studium BHP a ile osób ukończyło studia podyplomowe BHP a ile posiada doktorat a ile jest zatrudnionych w służbie BHP a ile już jest na emeryturze itd. A ile behapowców jest zrzeszonych w istniejących stowarzyszeniach. To właśnie jest podstawa, aby się wreszcie policzyć i wtedy myśleć o jedności np. o samorządzie i innych organizacjach służby BHP. (2021-04-20)

No właśnie: Po co behapowcom samorząd skoro mają służbę bhp. (2021-04-20)

Poste i już: Samorządu zawodowego nie ma i nie będzie. (2021-04-20)

halo: Od dawna sprawa samorządu zawodowego, była sprawą nierealną do wykonania. A jednak dalej u wielu osób nie gaśnie duch nadziei i żyją te osoby w przekonaniu,że jakiś samorząd zawodowy bhp, jednak powstanie wcześniej czy później. Na to bym nie liczył. (2021-04-20)

realista 2: Samorządu zawodowego nie będzie, bo nie ma na takie rzeczy pieniędzy i nie będzie, jak powiedział kiedyś pewien były już minister. A ja dodam, że nie ma w tej sprawie przede wszystkim dobrej woli, w tym woli politycznej. (2021-04-20)

realny: Na co komu dzisiaj jest potrzebny jakiś samorząd zawodowy?Chyba kogoś się trzymają wolne żarty. Dzisiaj są potrzebne skuteczne działania anty - kowidowe. (2021-04-20)

realista 1: Tak jest dyskusja na forum nie ma żadnego wpływu na decyzję Sejmu RP. Trzeba się z tym niestety zgodzić. O samorządzie zawodowym będzie można dyskutować, jak do sejmu trafi projekt. (2021-04-20)

ODA: Ojczyzna moja - to ta ziemia droga, gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga, gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła w polskiej mnie mowie pacierza uczyła. Tam swym staraniem jeśli tylko podołam Nie szczędząc trudu Samorząd powołam Co cnót wszelakich bronić prawem będzie Po wsze nasze czasy zawsze i wszędzie Dla bezpieczeństwa pracy w trudzie i znoju Aby żaden polityk nie sypał tam gnoju Aby tam kota nie wpuszczano nigdy Aby przy pracy nie przyłapać gnidy Tak mnie poprowadź mój Ty Boże Wielki by już nie było pustej mej butelki a kraj niech słynie z wielkiej gościnności gdzie każdy każdego uwielbia w miłości (2021-04-20)

Mirek K.: A co masz do CIOP (2021-04-20)

Oj TAM, OJ tam!: Od razu otępienie. To tylko taka forma przekomarzania. (2021-04-19)

Młody: A kto hamuje rozwój bhp, kto hamuje podnoszenie kultury bezpieczeństwa? Może to otępienie czy nieuctwo. (2021-04-19)

"wybitne: jednostki" to wpisywacze mądrości w tym wątku? (2021-04-19)

a którzy to: nie uznają się za wybitnych? (2021-04-19)

Problem: Część behapowców którzy uznają się za wybitnych,spotkało rozczarowanie. Dlatego też tak zapalczywie walczą z rozwojem bhp i podnoszeniem kultury bezpieczeństwa (2021-04-19)

No TAK.: Dla niektórych osobowe i indywidualne to jest to samo. Ale tylko osoby wiedza że z tym to tak samo jak uczyć się a posiadać informację, przyswoić wiedzę i umiejętności. (2021-04-19)

Xenia: Znam metody osobowej i indywidualnej weryfikacji personalnej dla osób wykonujących niektóre zawody w tym i inżynierów bhp (2021-04-19)

powtórka: "...nie ma metody do weryfikacji postulatu (sic!) indywidualnej (personalnej) uczciwości. Bo jak i kto miałby o tym decydować - Ewka, Zenek, Karol, Mariola, Miecia i im podobni? Jakiś (wątpliwy) wzorzec "uczciwości"? (2021-04-12)" (2021-04-19)

Feliks D.: A jak widzisz tę weryfikacje? Kto to ma zrobić? Może magiczna ręka rynku? (2021-04-19)

Klaudiusz: Do Miecia: Bez weryfikacji behapowców rozwoju nie będzie. (2021-04-19)

Irena: A co CIOP odczytał a na stronie powiesił tego gniota (2021-04-18)

Kazimierz D.: Po co bhpowcom samorząd zawodowy skoro nie są w stanie odczytać rozporządzenia dotyczącego zagrożeń biologicznych podczas opracowywania ryzyka zawodowego związanego z covidem. (2021-04-18)

Aldona w.: Nareście jakieś pozytywne stwierdzenie - po co behapowcom samorząd skoro maja służbę (2021-04-17)

Łukasz K.: Rzeczywiście proste - SUKCES samorządu nie było i nie będzie (2021-04-17)

Proste: Samorządu nie było to i nie będzie (2021-04-17)

Miecia: Wpierw trzeba dokonać weryfikacji zawodowych bhpowcow aby można było mówić o zawodzie zaufania publicznego. A potem można by było prowadzić starania zmierzające do utworzenia Samorządu Zawodowego bhp (2021-04-17)

Mirka S.: Gdyby nałożyć uprawnienia samorządowe na taki stan jaki w chwili obecnej jest w BHP to tego stanu nie dało by się opanować. Tak więc SAMORZĄDU ZAWODOWEGO BHP nie będzie. (2021-04-17)

Tu widać: Samorządu Zawodowego bhp nie będzie. (2021-04-17)

Konstanty: Dzisiaj spotkałem wybitnego informatyka. Projektuję on kontrolę błędów macierzy wielowymiarowych oraz kontrolę grafik gier. Ma właściwe przygotowanie zawodowe. Ale jako bhpowca go nie widzę. Te wszystkie bhpowce po przygotowaniu zawodowym nauczycieli wf, muzycznym, ekonomicznym, lingwistycznym itp - są przykładem na błędy w zarządzaniu. BHP jest ściśle techniczne. I tylko technicy, inżynierowie, dr i dr hab. powinni być dopuszczeni do nadzoru nad tą dziedziną wiedzy i praktyki. Dopuszczenie osób przypadkowych do służby bhp doprowadziło do takiego wypaczenia zawodu. Tak wypaczony zawód nie jest zawodem zaufania publicznego. Tak wypaczony zawód nie będzie miał Samorządu Zawodowego. (2021-04-17)

obserwator: Nie należy zapominać, że w służbie bhp są obecnie zatrudniane osoby, które różne posiadają kwalifikacje zawodowe. Są między innymi, inżynierowie, ekonomiści, prawnicy i byli nauczyciele po studiach podyplomowych, byli inspektorzy pracy i pracownicy Sanepidu, oraz Straży Pożarnej. Rzadko już technicy bhp z wieloletnim stażem w służbie bhp znający swoją branżę. Niektórzy z tych „podyplomowców” nie ma żadnego stażu w służbie bhp i sobie słabo radzi z wieloma sprawami z powodu braku doświadczenia. To takim niedoświadczonym osobom jest potrzebny samorząd zawodowy. (2021-04-17)

<< Back     Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-400] [401-500] [501-600] [601-700] [701-800] [801-900] [901-1000] [1001-1011]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2021

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 42504690