ATEST Ochrona Pracy

7 maja 2021 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 819.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

w końcu: Jakaś pozytywna informacja (2021-02-16)

no i?: Jakie doznania? (2021-02-14)

ooo qrde: ... przygarnął ... (2021-02-14)

tandeta: zalewa to forum (2021-02-14)

prostactwo: istnieje i szaleje (2021-02-14)

Kazek: Ja to rozumiem. Tą naleciałość systemu nakazowo-rozdzielczego należało rozwiązać jak PGR-y wraz z upadkiem komuny. (2021-02-14)

chrząszcz: Szczebrzeszyn - to dopiero brzmi. A może Pcim? (2021-02-13)

(sic): Radom dla Warszawki - ślicznie. Ja to popieram (2021-02-13)

Mira S: Radomska Szkola Wyzsza, to brzmi bardzo prestizowo... (2021-02-13)

Monika: Moim zdaniem CIOP należałoby podporządkować pod szkołę np Wyższą szkołę inżynierską w Radomiu. Radomska szkoła wyższa jest wiodąca w sprawach bhp. I dobrze by spełniła swe zadania w tym zakresie (2021-02-13)

CIOP-PIB: to renomowany instytut naukowo-badawczy. OSPSBHP to tylko stowarzyszenie, i to w większości przeciętniaków (2021-02-13)

Czas zapłaty: Wspieranie CIOP kosztem OSPSBHP się niektórym opłacało. Ale czy to było warto? (2021-02-13)

Po co bhp-owcom: samorząd. Przecież służba bhp to służba i powinna służyć głównie robotnikom. Bhpowiec powinien zabezpieczyć narzędzia pracy i narzędzia bezpieczeństwa. np. przynieść robotnikowi posiłek reprezentacyjny maskę czy hełm. Bhpowiec ze swej służby powinien być dumny (2021-02-13)

Ekonom: Samorządu bhp nie będzie (2021-02-13)

Święte słowa: Niech na przyszłość będą uczciwi (2021-02-13)

Maksiu: ciemność widzę, ciemność... (2021-02-12)

J.W. Goethe: Więcej światła (2021-02-12)

bhp to słuzba: Służba bhp to służba. jak trzeba to i robotnikom należy służyć. (2021-02-12)

kroka!: Służba bhp na pewno nie jest służącą robotników! (2021-02-12)

logiczny: Służba bhp,Po co bhp-owcom,stary: Co Wy za bzdury wypisujecie? Zastanówcie się nad Waszym brakiem wiedzy. Nie ma takiego określenia w wykazie zawodów, jak „behapowiec” - podobnie, jak „zaopatrzeniowiec”. Są to potoczne określenia, które zanikają na szczęście w użyciu. Służba bhp w firmie powinna pełnić rolę: doradczą, kontrolną, edukacyjną i wykonawczą i być pomocną specjalistyczną komórką przede wszystkim pracodawcy, ale i osobom kierującym pracownikami. Jest jeszcze pojęcie takie,jak koordynator ds. bhp o którym mowa w art.208 Kodeksu pracy. Zatem trzeba pamiętać, że to do obowiązków osób kierujących pracownikami należy dbanie o pracowników i dostarczanie im narzędzi pracy, środków ochrony indywidualnej oraz środków produkcji także, zresztą zgodnie z art. 212 Kodeksu pracy. Służbie bhp na pewno byłby przydatny samorząd zawodowy utworzony w ramach przepisów art.17 Konstytucji RP, który wzmocniłby prestiż zawodowy oraz byłby ich reprezentantem wobec władzy w obowiązującym systemie ochrony pracy w naszym kraju. (2021-02-12)

Służba bhp: powinna zabezpieczyć środki pracy i środki ochronne na każdym stanowisku pracy. Taka powinna być rola służby bhp. Do tego nie jest potrzebny żaden samorząd. Do tego wystarczy tylko szkoła powszechna. Służba jak sama nazwa na to wskazuje powinna służyć. A do służenia potrzebna jest pokora a nie samorząd. Samorząd dla służby a wół do karety tak samo pasuje (2021-02-12)

Po co bhp-owcom: Samorząd. Przecież to służba. A więc taki bhp-owiec powinien służyć robotnikom. Bhp-owiec powinien służyć robotnikom i być z tego dumny (2021-02-12)

Stary: Samorządu nie będzie - bhp-owcy do niego nie dorośli. Wszyscy światki bhp-owcy uważają, że dla służby bhp wystarczające jest aby taki bhp-owiec zabezpieczył fizycznie robotnika na budowie w środki pracy i środki ochronne przez fizyczne przyniesienie mu portek i wody do picia ewentualnie hełmu. Taki bhp-owiec jest oczekiwany przez służbę bhp i tak jest widziany. Za jedynie słusznych czasów jeśli pracownik nie sprawdził się na produkcji to przenoszono go do bhp. Przynajmniej nie pałętał się pod nogami. Niektórzy a w szczególności bhp-owcy tak uważają do dnia dzisiejszego. Przykre ale prawdziwe. Samorządu bhp - nie będzie (2021-02-12)

nowy w branży: Muszę przyznać,że niektórzy dyskutanci po prostu rżną głupa. Pytanie, czy chcą w ten sposób zaistnieć? Dyskusja trwa w sprawie samorządu zawodowego już kilka lat (według mnie to co najmniej 7 lat) i jak zauważyłem to nikt kompetentny np. z OSPS BHP nie zareagował na niektóre wpisy. Myślę,że jednak ktoś powinien zabrać głos w tej sprawie. A Redakcja Atest-u powinna oficjalnie napisać artykuł a może nawet ciąg artykułów na temat zasad tworzenia samorządu zawodowego. Uważam,że jednak jest to bardzo ważna sprawa dla służby bhp. Takie rozwiązanie było by dobrym zakończeniem sporu, czy jest szansa na utworzenie samorządu zawodowego, i/lub czy jej po prostu nie ma i dlaczego? (2021-02-12)

budowlaniec1: Przeciwnik: Co każdy tzw." behapowiec" np. na budowie ma robić określają stosowne przepisy oraz na ich podstawie inwestor oraz kierownik budowy z ramienia generalnego wykonawcy. Nie pisz bzdur, jeżeli nie masz o tym bladego pojęcia. A widać,że nie masz. I na koniec. Żarty i kpiny też muszą być przez autora przemyślane, bo inaczej stają się niestrawne. (2021-02-12)

a miał: (chciał) być rządowym (ministerialnym) koordynatorem ds. bhp. Tyle się nabiegał po salonach, i ............ kicha. (2021-02-11)

"wynalazca": idei samorządu jest już nawet poza marginesem, ale sieroty po tej idée fixe ciągle żyją. (2021-02-11)

uwaga: Większość dyskutujących zdaje sobie sprawę, że nasz Rząd oraz Sejm RP nie mają w swoich planach pracy zajmowaniem się samorządem zawodowym pracowników służby bhp, lub o innej nazwie, jak kto woli a pomimo tego, niektórzy dyskutanci tworzą narrację i atmosferę,że już, już, jest coraz bliżej do utworzenia samorządu zawodowego a tymczasem jest przeciwnie i odwrotnie, bo o takim samorządzie nikt nie wspomina i nie ma dyskusji, oprócz tu na forum na temat potrzeby i konieczności jego tworzenia. Dyskusja jednak będzie toczyć się w najlepsze, ponieważ wiele dyskutantów traktuje ją, jako darmową rozrywkę. Nic poza tym. Można to zauważyć, jeżeli się chce to zauważyć. (2021-02-11)

prawda czasu: ... prawda ekranu. Tylko, że to taka smutna prawda o prymitywiźmie. (2021-02-11)

Przeciwnik: Moim zdaniem bhp-owiec powinien przynieść robotnikowi na budowę odzież roboczą a nawet hełm oraz posiłki profilaktyczne i napoje chłodzące. Od tego jest bhp-owiec. Bhp-owiec powinien dbać o bezpieczeństwo pracowników i przyniesienie dla pracowników środków pracy i ochrony powinno być dla bhp-owca zaszczytem (2021-02-11)

No właśnie: no tak. przecież bhpowcy nie wiedzą co to samorząd. Pewnie próbowaliby go zawinąć w sreberko (2021-02-10)

Longin: Niektórzy z uporem maniaka domagają się pilnego utworzenia samorządu zawodowego a nawet obiecują,że to nastąpi przed zakończeniem pandemii korona wirusa w naszym kraju. Tym samym wprowadzają dyskutantów w błąd. Tylko jest pytanie kto ma się tego dzieła podjąć i kiedy to może nastąpić? Bo morze jest głębokie i szerokie. A naiwnych wciąż jest zbyt wiele na tym forum, dlatego można sobie z tych naiwniaków do woli dworować. (2021-02-10)

Jądruś: Masz rację. Bhp-owcom potrzebny jest ekonom i bat a nie samorząd i samowładztwo (2021-02-10)

Jądruś: Samorządu bhp nigdy nie będzie bo i po co miałby być. (2021-02-10)

banan: Ruda @ : Marzenia ma prawie każdy. Ale nie są one na sprzedaż. Ty akurat wiesz kiedy pandemia się zakończy na świecie i w Polsce? TY Robisz sobie jakieś śmichy, chichy? A może jeszcze coś innego. (2021-02-10)

merytoryczny: Szanowni dyskutanci: Przyjmijcie wreszcie do wiadomości,że nie może powstać samorząd zawodowy bhp, ponieważ nie ma takiego zawodu,jak zawód bhp. Nie można używać jakiegoś wydumanego skrótu, tylko całej poprawnej nazwy. Owszem w służbie bhp są tworzone przez pracodawców stanowiska inspektor, starszy inspektor ds. bhp oraz specjalista, starzy specjalista i główny specjalista ds. bhp. Zgodnie z przepisami ws.służby bhp - stanowiska te zależą od wykształcenia oraz stażu pracy, w tym w służbie bhp. Zatem warto pamiętać,że istnieje zawód wyuczony i zawód wykonywany a tworzone są samorządy zawodowe w drodze ustawy sejmowej, zawody zaufania publicznego. To tak dla przypomnienia na wszelki wypadek. W przypadku tzw. "behapowców" istnieją zawody,jak technik bhp i inżynier bhp i ergonomii. (2021-02-10)

Mariola: Samorząd bhp też nigdy nie powstanie no chyba że go powoła Sejm w drodze ustawy. (2021-02-10)

Leon: Proste i już: Z uporem maniaka powtarzam,że samorząd zawodowy bhp nigdy nie powstanie. Niby kiedy to sejm uchwalił ustawę o zawodzie ratownika medycznego i jego samorządzie zawodowym? Kolejna bajka. Amen (2021-02-09)

medyk: Proste i już: Podaj dokładnie kiedy powołano samorząd zawodowy ratowników medycznych, bo nigdy się z tą informacją nie spotkałem. (2021-02-09)

czytelnik: Mietek : Możesz sobie rozwiązać sznurowadła wyłącznie przy butach o ile one takie posiadają. (2021-02-09)

humor/satyra: Grażyna B.: Aby rozpocząć co? Twoja rada jest bezradna. Pytanie a co ma pan prezydent RP do sprawy utworzenia samorządu zawodowego i to służby bhp, czy coś w tym rodzaju? Nic bardziej zabawnego. Bo zabawa trwa w najlepsze. Chociaż już blisko końca karnawału. (2021-02-09)

niestety: tych przypadków w ramach NFZ nie leczymy (2021-02-09)

Grażyna B.: Aby rozpocząć wystarczy wystąpić do Prezydenta z petycjami. (2021-02-09)

Mietek: Jest wszystkim wiadomo kto stoi na przeszkodzie powołania Samorządu zawodowego bhp. Czas rozpocząć batalie o rozwiązanie tej zbędnej instytucji. (2021-02-09)

Ruda @: TO jest oczywista oczywistość że samorząd zawodowy inżynierów i techników bhp zostanie powołany przed końcem pandemii (2021-02-08)

cep prosty: samorządu ratowników jeszcze nie powołano (2021-02-08)

Proste i już: W tym roku powołano samorząd ratowników medycznych, nadal walczą o powołanie samorządu pracowników socjalnych a następnym samorządem będzie samorząd bhp. (2021-02-08)

koniec kropka: Od dawna jest wszystkim wiadomo, że aby powstał samorząd zawodowy to musi być wniesiony do sejmu projekt ustawy a następnie poddany procedurze legislacyjnej. O tym pisało już wiele dyskutantów. Jednak ten problem jest przez wielu nie dostrzegany, chociaż jest on bardzo ważny dla sprawy. W dalszym ciągu brak projektu ustawy zamyka dalszą drogę do dalszej dyskusji a tym bardziej do działania. Nieśmiałe zapowiedzi nowych działań, jakiegoś nieznanego pochodzenia autora kolejnego wpisu o rychłym powołaniu samorządu zawodowego jest nie tylko nieprawdziwe,ale i nie realne pod każdym względem. Pisanie tylko dla zabawy nikomu nie przypadnie do gustu. Trzeba być wiarygodnym autorem a nie bajkopisarzem. (2021-02-08)

zawiedziony: Optymiści mają wyjście,jakie? A no na przykład takie, które pozwoli im zapomnieć o przegranej OSPS BHP batalii o samorząd zawodowy pracowników służby bhp, w którego utworzenie po prostu nie wierzyli, a mimo to podjęli uchwałę w sprawie utworzenia dziwnego samorządu zawodowego, na której to uchwale ich działanie się zakończyło a przez to do dzisiaj jest wiele osób zawiedzionych i w związku z tym snują jakieś resztki nadziei i nic poza tym. (2021-02-08)

zwolennik: Optymiści: Nie rozrywajcie swoich szat, bo i tak to Wam nic nie pomorze. Sprawa jest od dawna przesądzona co do samorządu zawodowego. Dlatego on nie powstał i już nie powstanie. Jest to dla większości zrozumiałe. Ale mniejszość jego zwolenników się dalej z tym nie pogodziła, chociaż nie ma innego wyjścia. (2021-02-08)

Powtórka: "Mając więcej blachy moglibyśmy robić więcej konserw, ale nie mamy mięsa" (2021-02-08)

qqryq: No to do pracy rodacy (2021-02-08)

przeciwnik: Już co najmniej 7 lat wcześniej napisano tu na forum,że samorząd zawodowy pracowników służby bhp, ani żaden inny nie powstanie i nie powstał do tej pory. I co Wy na to entuzjaści i zwolennicy? Odpowiem Wam. Jesteście po prostu bezradni w tej sprawie. (2021-02-08)

ciekawe...: „Eleonora: Znam kraj tulipanów zwanych Niderlandami. To piękny kraj i hodują tam piękną zieleń z której wszyscy sie zachwycają” - - Tulipany zwane Niderlandami? O qrde -„i hodują tam piękną zieleń z której wszyscy sie zachwycają” (2021-02-05)

jegomoś: Mam takie wrażenie,że niektórzy dyskutujący „nie kumają” o czym od dawna toczy się dyskusja i wokół niej spór. Samorząd zawodowy tworzyć. TAK czy NIE? Jeżeli tak to komu jest on potrzebny i jakie powinien ten samorząd wypełniać zadania? Może wreszcie ta dyskusja zacznie być rzeczowa, tu na tym forum. Bo jak na razie to jest jej od dawna brak. (2021-02-05)

Eleonora: Znam kraj tulipanów zwanych Niderlandami. To piękny kraj i hodują tam piękną zieleń z której wszyscy sie zachwycają (2021-02-05)

Kasia: Może masz depresję i ogarnęło ciebie czarnowidztwo. (2021-02-04)

w tym: wątku ogólny poziom "myślenia" można porównać do Żuław albo do kraju tulipanów i wiatraków, czyli do d....... (2021-02-04)

Arek: To nie błąd tylko poziom myślenia (2021-02-04)

Viki: witek: Reasumpcja głosowania nad dokumentem lub sprawą może się odbyć tego samego dnia na tym samym posiedzeniu,lecz nie po pięciu czy sześciu latach od jego zakończenia. Coś ty wymyślił za bzdurę? (2021-02-04)

niezłośliwy: Wszystkie za i przeciw samorządowi zawodowemu służby bhp (bez względu na jego precyzyjną nazwę) zostały już wypisane, co jeszcze można w tej sytuacji wymyślić? A no już nic. Wszyscy śledzący od początku tę sprawę wiedzą, że rzucone hasło przez byłego prezesa OSPS BHP „Tworzymy samorząd zawodowy pracowników służby bhp„ nie było do końca przemyślane. Bowiem nie było możliwości prawnej ani innej do uchwalenia w sejmie RP stosownej ustawy w minionym czasie. W obecnym czasie nic się nie zmieniło. (2021-02-04)

ekonomista: Na temat tworzenia i działalności samorządu zawodowego trzeba posiadać dużą wiedzę. Nie wystarczy mówić, jakie to dobo jest ten samorząd zawodowy, np. służby bhp i jakie to korzyści on przyniesie dla państwa i społeczeństwa. Totalna z tym przesada. No cóż obiecanki cacanki łatwo się sprzedają za to się trudniej kupują, ponieważ jest coraz mniej naiwnych chętnych kupujących. (2021-02-04)

Mariola: A jakie miała dobre strony? (2021-02-04)

Felix Małczyńsk: Powołanie na prezesa OSPSBHP P. Elżbiety miało swe dobre i złe strony. Walka z samorządem do dobrych nie należała. (2021-02-04)

Bożena G.: A czego to miałoby dtyczyć to głosowanie. Wstydu czy taniej sensacji (2021-02-04)

witek: Ma być wniosek o reasumpcję głosowania na Zjeździe w 2015 r. (2021-02-03)

JA: Nie wszyscy orientują się w sprawie samorządu zawodowego i jak się go tworzy. (2021-02-03)

kazex: Już jest dawno po sprawie wszyscy tym dobrze wiedzą, ale dyskutują, bo nie mogą łatwo o tej sprawie zapomnieć. (2021-02-03)

kazex: Proste i już: W cale nie jest sprawa taka prosta, jak się wydaje. Gdyby tak było to, by już dawno powstał samorząd zawodowy. W obecnym czasie się na to nie zanosi. Bo kto w tej sprawie zastąpi OSPS BHP. Żaden samozwańczy komitet organizacyjny tym bardziej nie ma szans na powodzenie, nawet gdy on złoży w sejmie projekt ustawy, dlatego że nie znajdzie on niezbędnego poparcia i sprawa się szybko na tym etapie zakończy. Ale, jak widać to niektórzy o tym nie wiedzą i wypisują dyrdymały. (2021-02-03)

realista1: Optymiści utworzenia samorządu. Na nic Wasz trud. Nawet nie pomogą Wasze wyrwane sobie żyły. Nic już nie pomoże w tej dyskutowanej sprawie, ani niebo ani morze. Chyba,że może coś lub ktoś pomoże! (2021-02-03)

optymista: Gdyby było łatwo o utworzenie samorządu zawodowego, to by ich było zapewne setki. Tymczasem jest ich w Polsce niewiele, bo nie przekracza liczby 20. Myśl taka sama przychodzi mi do głowy,że samorząd zawodowy służby bhp może jednak powstanie w XXII wieku, jak dobrze pójdzie! (2021-02-03)

godz. 7:07: Pracownicy już rozpoczęli "pracę" na koszt chlebodawcy. (2021-02-03)

Ruda @: Rada małpa, że się śmieli, Kiedy mogła udać człeka, Widząc panią raz w kąpieli, Wlazła pod stół – cicho czeka. (2021-02-03)

Łajka: ależ błysnąłeś intelektem. Pewnie jesteś jakiś uczony w piśmie (2021-02-03)

Diogenes: Spacerował niekiedy ulicami Koryntu z zapaloną latarnią w biały dzień. Zapytany o to, kogo szuka w ten dziwny sposób odpowiadał: „Szukam człowieka”. - - - - PS. Na tym forum świecenie latarnią nie uwieńczy takiego rezultatu. (2021-02-02)

czasami: "człowiek" musi, inaczej się udusi. (2021-02-02)

medyk: Upieranie się, że samorząd zawodowy służby bhp powstanie, to marny trud bo na nic się zda. Owszem powstanie, ale samorząd zawodowy ratowników medycznych. Na pewno nie powstanie żaden inny samorząd zawodowy niż ten wymieniony. (2021-02-02)

pandemia: głupoty, a lekarstwa nie ma. (2021-02-02)

realista 2: Żal tu nic nie pomoże, łzy i wszelkie słowa zaczerpnięte z wielkiego Jonasza Kofty, także nie. Sprawa nadzwyczajnie prosta, była do załatwienia przez OSPS BHP. Jednak to Stowarzyszenie nie wykorzystało swojej szansy. Druga szansa się nie powtórzy wielu o tym mówi, ale już nie wielu o niej pisze a szkoda. Nic tu nie pomogą wpisy, nawet te błagające. Pozostał już tylko lament, tak wielu dyskutantów uważa. Można się pocieszać jeszcze przez jakiś czas, nawet może przez bardzo długi okres. Lecz sytuacji tym się nie zmieni, ponieważ nie można cofnąć czasu i nie da się straconej szansy, podobnie jak zguby odnaleźć. (2021-02-02)

nizależny: Każdy projekt ustawy wniesiony do sejmu musi mieć autora,by mogła być zastosowana odpowiednia ścieżka legislacyjna. Tak dla przypomnienia niektórym. Są między innymi ścieżki legislacyjne projektu ustawy, jako rządowy, poselski, obywatelski wymagający aż 100 tys. podpisów poparcia. (2021-02-02)

inny autor: Moim zdaniem: Twoim zdaniem, to kto będzie autorem tego wniosku skierowanego do sejmu o utworzenie samorządu zawodowego? Sam wniosek nie wystarczy. A gdzie jest projekt ustawy, a gdzie są nad nim konsultacje publiczne.Jeszcze jeden bajer, w który trudno jest uwierzyć. A jednak znalazł się autor fantasta. A ponadto to nikt nie wie kiedy skończy się pandemia.Tak tylko dla przypomnienia jednym zdaniem. (2021-02-02)

Moim zdaniem: Jeszcze przed końcem pandemii wniosek o utworzenie samorządu wpłynie do Sejmu. (2021-02-02)

I ja: poprę wniosek głupca o popieraniu. Jesteś wielki? (2021-02-02)

Możesz: Ja też pozwalam na podziwianie. Podziwiaj skoro przynosi to Tobie przyjemność (2021-02-01)

Morek: Któż bogatemu zabroni. (2021-02-01)

jeśli głupotę: można podziwiać, to ja podziwiam. (2021-02-01)

Proste i już: To że OSPSBHP nie wykorzystało szansy oznacza tylko tyle że będzie pominięte podczas powoływania samorządu zawodowego jako organizacja nieudolna (2021-02-01)

zainteresowany: Nie należy się spodziewać powołania samorządu zawodowego służby bhp, bądź o innej nazwie. Dla wielu autorów wpisu jest to jasne. Tematu w tej chwili nie ma. Nikt z polityków nie jest nim zainteresowany oprócz uczestników tej dyskusji. (2021-02-01)

WIREK: Idąc myślami za wpisem logicznego dostrzegam o to taką konkluzję.Był czas na podejmowanie wszelkich działań na rzecz utworzenia samorządu pracowników służby bhp. czas ten bezpowrotnie miną i sprawa się w tym temacie kończy przynajmniej, dla mnie. (2021-02-01)

logiczny: Żal tu nic nie pomoże, łzy i wszelkie słowa zaczerpnięte z wielkiego Jonasza Kofty, także nie. Sprawa nadzwyczajnie prosta, była do załatwienia przez OSPS BHP. Jednak to Stowarzyszenie nie wykorzystało swojej szansy. Druga szansa się nie powtórzy wielu o tym mówi, ale już nie wielu o niej pisze. A szkoda. Nic tu nie pomogą wpisy, nawet te błagające. Pozostał już tylko lament, tak wielu dyskutantów uważa. Można się pocieszać jeszcze przez jakiś czas, nawet może przez bardzo długi okres. Lecz sytuacji tym się nie zmieni, ponieważ nie można cofnąć czasu i nie da się straconej szansy, podobnie jak zguby odnaleźć. (2021-02-01)

Młody: A gdzie tu mowa o jakimś tam projekcie ustawy? Chociażby o projekcie ustawy o samorządzie zawodowym Inżynierów i Techników Bhp (2021-02-01)

No widzisz: Można. Można sobie pogawędzić na każdy temat. (2021-02-01)

a tośwa: sobie pogawędziły w niedzielę. I to na ........ poziomie (2021-01-31)

Kasia: Oj OJ! A już było tak dobrze (2021-01-31)

Młody: A gdzie tu o jakimś tam projekcie ustawy? (2021-01-30)

młodzi: (jeśli pożyją) to tylko się zestarzeją, ale wrodzona pomroczność jasna ich nie opuści. (2021-01-30)

Jonasz Kofta: „Czy świat się wiele zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wk***ieni?” (2021-01-30)

gość: Są osoby, które z uporem maniaka piszą o potrzebie utworzenia samorządu zawodowego,ale zapominają o jednym,że dyskusja toczy się bez znajomości projektu ustawy. Zatem, jak można się wypowiadać i to tak zaciekle w sprawie nieznanej nikomu, czyli zainteresowanemu ogółowi tak naprawdę. Ale to optymistom w ogóle to nie przeszkadza, jak widać i nadal wałkują sprawę niczym mantrę. (2021-01-30)

pytający: Ludzie żaden projekt ustawy nie podlega prawom autorskim. O co wy się spieracie? Oto,że ktoś napisał bzdurę! (2021-01-30)

chyba: skorzystał z dobrej porady i już nie drąży "tematu". (2021-01-29)

zatkaj sobie: nos i wypij szklankę zimnej wody. (2021-01-29)

<< Back     Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-400] [401-500] [501-600] [601-700] [701-800] [801-819]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2021

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 40828636