ATEST Ochrona Pracy

26 października 2021 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 804.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Karol: Jest oczywistościa że Samorząd zawodowy jest dla osób pełniących samodzielne funkcje w bhp (2021-05-12)

Jośko !: By można było dyskutować o samorządzie zawodowym, to najpierw trzeba się orientować co samorząd może wnieść dobrego dla sprawy służby bhp. Wiele osób nie wie a zabiera głos często złośliwie. (2021-05-12)

kierownik bhp: Tak jest w służbie bhp wieloosobowej może być zatrudniony kierownik służby bhp i/lub główny specjalista ds. bhp pełniący funkcję kierowniczą np. kierownika sekcji, działu, itd. Wszystko zależy od struktury firmy. Kierownik Służby BHP. (2021-05-12)

ktosik!: Nie ma czegoś takiego, jak samodzielne funkcje w bhp. Są natomiast stanowiska kierownicze w służbie bhp i takie stanowiska gwarantują obecne przepisy ws. służby bhp. (2021-05-12)

Ha ha ha: Mam wrażenie, że niektórych rynek zweryfikował i wymyślili sobie, że teraz, z mocy prawa, będzie narzucone zatrudnienie dla nich, po powołaniu jakiegoś tworu o nazwie samorząd. Tymczasem jedyna szansa dla takich osób jest: zbieranie doświadczenia, podnoszenie kwalifikacji, ciężka praca, uczenie się języków itd. To nie takie czasy, że coś sobie powołacie i będziecie mieli gwarancję zatrudnienia. Polecam wziąć się do roboty i zejść na ziemię. (2021-05-12)

Karolina: Umożliwienie dwóch prędkości dla rozwoju służby bhp to jest kardynalny błąd (2021-05-11)

Klaudia: Najważniejsze aby osobom pełniącym samodzielne funkcje w bhp zapewnić możliwość rozwoju (2021-05-11)

Ela: Podporządkowanie Instytutu Pracy pod uczenię nastąpi. Jest to tylko kwestia czasu. (2021-05-11)

Patryk: Tu już kiedyś padły takie słowa abi CIOP podporządkować pod wiodącą uczelnię z zakresu bhp tj Wyższą Szkołę Inżynierską w Radomiu. Na pewno podniósł by się poziom kultury bezpieczeństwa w Polsce a także podniósł by się autorytet tego instytutu. (2021-05-11)

No właśnie: Ja się właśnie zastanawiałem. Dlaczego Inspekcja Nasienna podlega pod Ministrestwo Rolnictwa a Inspekcja Sanitarna pod Ministerstwo Zdrowia. Być może czasami byłoby lepiej aby i Inspekcja Pracy podlegała pod Ministra Pracy A instytut Pracy pod szkołę inżynierska. (2021-05-11)

No właśnie: Być może że technik przez te 4 lata nauki może wiedzieć dużo. Może wiedzieć nawet więcej niż po tych 2 semestrach studiów podyploomowych. Ale się liczy się rzecież wiedza ani umiejętności tylko zaświadczenie o ukończeniu podyplomówki. (2021-05-11)

Zadania technik: W zakresie umiejętności technika bhp jest między innymi: ocena ryzyka zawodowego, pomiary, ocena warunków pracy, udział w odbiorach technicznych budynków,maszyn, urządzeń, robót, narzędzi i sprzętu ochrony osobistej. Postępowanie powypadkowe, szkolenia i instruktaże, kontrole warunków pracy, nadzór nad warunkami pracy. (2021-05-11)

ale nie każdy: mający jakiś tam kwit na oficjalny zawód jest dojrzały, niestety. (2021-05-11)

Moim zdaniem: Technik bhp. To zawód. Ma określone kompetencje. Podobnie jak technik budowlany. (2021-05-11)

Monika: Ja też uważam że samorząd potrzebny jest tylko dla osób wykonujących samodzielne funkcje w bhp. Nawet gdyby oznaczałoby dwie prędkości dla dwóch grup behapowców (2021-05-11)

Sprawdzacz: Kształcenie osób w policealnych studium bhp, jak również w wyższych uczelniach bhp jest kiepski, a kształcą ich osoby bez przygotowania i wiadomości oraz specjalizacji z bhp. Kształcą z bhp osoby dorywczo i dorabiający do pensji itd. (2021-05-11)

doświadczony: I to jest problem, jak zdobyć doświadczenie, nie mając doświadczenia?: Na dobry początek, należy podjąć dowolną pracę, by przepracować co najmniej 1 rok. Następnie mając uprawnienia np. inspektora, czy specjalisty ds. bhp trzeba poszukać zatrudnienia w wieloosobowej komórce bhp, by poznać branżę, firmę, jej specyfikę oraz pracowników w tym kadrę kierowniczą oraz przede wszystkim pracę w służbie bhp, tj. na czym ona ma polegać. W taki o to sposób zdobywa się potrzebne „behapowcowi” doświadczenie zawodowe bez, którego dalsza jego kariera jest niezwykle utrudniona. (2021-05-11)

samodzielny: Piotr O: Samodzielne funkcję się nie prowadzi a sprawuje, czyli mówiąc wprost wykonuje się określone czynności z tym związane. (2021-05-11)

I to jest: problem: jak zdobyć doświadczenie nie mając doświadczenia. (2021-05-11)

zainteresowany: Piotr O: Już było wyjaśnione,że nie ma takiego pojęcia, jak samodzielne funkcje w bhp, jak np. w budownictwie to raz a dwa tu nie chodzi o żadne zaufanie, tu chodzi przede wszystkim o wiedzę teoretyczna i praktyczną, której w wielu przypadkach brakuje osobom, które ukończyły studia podyplomowe a zaraz po tym podjęły pracę na samodzielnych stanowiskach w jednoosobowych komórkach bhp bez jednego dnia praktyki. Tu jest ważny problem.Pytanie tylko kto ma się nim zająć. I oczywiście kto go ma ten problem rozwiązać,jeżeli nie samorząd zawodowy? (2021-05-11)

inżynier bhp: Maurycy: Bardzo się mylisz w swoim wpisie, ponieważ studia podyplomowe w zakresie bhp, dają pełne prawo do zatrudnienia. Jest tylko pewien problem leżący po stronie pracodawcy a mianowicie,że to pracodawca powinien zadbać,by zatrudnić osobę na stanowisku np. specjalisty ds. bhp osobę posiadającą odpowiedni staż pracy i znajomość branży. Studia podyplomowe zostały utworzone miedzy innymi po to, by osoby z wyższym wykształceniem mogły się dokształcać oraz doskonalić swoją wiedzę jednocześnie pracując już w służbie bhp. A że jest czasem inaczej, to nie znaczy,że tak być powinno. I, że jest to prawidłowa praktyka do naśladowania. (2021-05-11)

Zosia: Czy uważasz że podyplomowe studia z zakresu bhp to za mało? Czy co? (2021-05-11)

No właśnie: A co ze służbą. Zostanie porzucona? (2021-05-10)

Melchior: Najwazniejsza jest kultura bezpieczeństwa (2021-05-10)

Maurycy: Nawet pandemia nie stoi na przeszkodzie w rozwoju wizji samorządu zawodowego ani podnoszeniu kultury bezpieczeństwa (2021-05-10)

Marcin M.: Samorząd Zawodowy inżynierów i techników bhp spełni powierzoną przez społeczeństwo misję (2021-05-10)

Służbik: Jeżeli już mówimy o służbie np. o służbie bhp, to należałoby pomyśleć o zaprojektowanie im uniformów, aby ich rozpoznawano w pracy tj. jakiś mundurów analogicznie tak, jak inne służby. (2021-05-10)

Zdanek: Resek! polemika ze Zdankiem jest zawiła, lecz zmienić lub zlikwidować rozporządzenie o służbie bhp jest konieczne. (2021-05-10)

Resek: Do Zdanka: Twoja propozycja jest zasadna tj. znowelizować to rozporządzenie o służbie bhp, albo wprowadzić ustawę o służbie bhp a dalej zobaczymy! (2021-05-10)

dyskutant: Bez znajomości projektu ustawy o samorządzie zawodowym oraz bez konsultacji publicznych z zainteresowanym środowiskiem nie ma szans na poparcie go i chwalenie w sejmie już jako ustawy. No i faktycznie dyskusja bez znajomości przyszłej ustawy jest bez sensu o czym większość dyskutantów wie na pewno. (2021-05-10)

inspektor bhp: Samorząd zawodowy mógłby weryfikować kwalifikacje służby bhp o ile by te uprawnienie nadała by mu ustawa o samorządzie zawodowym tej służby. (2021-05-10)

behaper: To prawda,że środowisko tzw. „behapowców” mocno jest podzielone w sprawie samorządu zawodowego. A ja bym powiedział jeszcze inaczej, że wiele osób ze środowiska „behapowskiego” jest wrogo nastawiona do samorządu zawodowego, (obojętnie o jego nazwie). (2021-05-10)

przedsiębiorca: Samorząd zawodowy nie powstanie, ponieważ służba bhp się po prostu kurczy. Ze statystyk wynika,że w większa część firm, to mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. A w nich często działają nie pracownicy służby bhp, lecz osoby wykonujący ich zadania na część etatu i przy innych pracach i/lub tzw. specjaliści spoza zakładu a w mikro,małych a nawet w średnich firmach sami pracodawcy. (2021-05-10)

marynarz: A może:Nie samorząd zawodowy bhp, bo taki powstać nie może.Może jednak jest potrzebna inna nazwa samorządu zawodowego? Może! (2021-05-10)

Magda: Być może stowarzyszeniesię już wypaliło. (2021-05-09)

Gacek: Niektórzy sądzą że zostanie powołany Samorząd Zawodowy BHP. Moim zdaniem zostanie powołany Samorząd osób wykonujących samodzielnie funkcje w BHP. Oto będzie wielki sukces w rozwoju kultury bezpieczeństwa oraz upadek niektórych stowarzyszeń. (2021-05-09)

Ewka: Panie Feliksie. Rzeczoznawcy ds bhp nie są pracownikami pełniącymi samodzielne funkcje w bhp tak samo jak auditorzy. Rzeczoznawca to projektant specjalista ds bhp i npowinien podlegać prawu budowlanemu. (2021-05-09)

Felix Małczyńsk: Co to jest. Samorząd dla osób pełniących samodzielne funkcje w bhp. A co z rzeczoznawcami. (2021-05-09)

Depopulacja: To czas na Samorząd? Chyba nie. (2021-05-09)

Noris: W dobie pandemii następuje depopulacja a nie będzie rozwoju. (2021-05-09)

inny autor: W obecnej chwili tj. w dobie pandemii korona wirusa jest mało prawdopodobne, by Sejm RP zajął się projektem ustawy o samorządzie zawodowym z inicjatywy jakiejkolwiek organizacji społecznej i/lub zawodowej, czy instytucji typu rząd, ministerstwo, itd. itp.? (2021-05-09)

obiektywny: Niektórzy oczekują samorządu zawodowego, jak przysłowiowego zbawienia,nie orientując się co za tym może się kryć. Bo nie wiedząc, jakie rozwiązania zawierać może projekt ustawy o tym samorządzie np. dobre oraz niekoniecznie dobre, ale już są gotowi popierać samorząd zawodowy w ciemno bez dyskusji na ten temat, oby tylko szybko powstał ten samorząd zawodowy bez względu na jego przydatność i korzyść z tym związaną, ale i na złość jego przeciwnikom. (2021-05-09)

Bem: Rachmistrz bhp: Przyłączam się do wniosku o przeprowadzenie ankiety wśród czytelników Atest. Szanowna Redakcjo, liczymy na Was! (2021-05-08) Przepraszam a co nowego wniesie do sprawy samorządu ta ankieta o którą tak prosisz? Odpowiedź: Po prostu nic nowego. Może lepiej będzie rozpisać referendum krajowe? Są to wolne żarty. Ale tyle tylko nam pozostało! Trzeba być optymistą życiowym i dalej dobrze pracować na rzecz rozwoju bhp w gospodarce narodowej bez względu na zajmowane stanowisko, np. specjalisty, czy inspektora bhp i nie oglądać się na samorząd zawodowy, czy on powstanie, czy nie powstanie. Jednak uważam,że on nie powstanie. (2021-05-09)

EKSPERT: Rzeczoznawca: Nazwa rzeczoznawca ds. bhp i ergonomii nie sugeruje,że taka osoba to jest osobą ze służby bhp. Rzeczoznawca zajmuje się opiniowaniem projektów budowlanych i musi posiadać odpowiednie wykształcenie techniczne i praktykę zawodową, odbyć szkolenie specjalistyczne i zdać egzamin na uprawnienia rzeczoznawcy. Ponadto rzeczoznawcy mają swoje odrębne stowarzyszenie, które nie ma nic wspólnego ze Stowarzyszeniami „behapowskimi”. Zatem rzeczoznawcy nie będą mogli należeć do samorządu np. służby bhp o ile taki powstanie. (2021-05-09)

Rzeczoznawca: Czy powołanie samorządu spowoduję podporządkowanie rzeczoznawców ds bhp czy powrót ich do funkcji specjalistów projektantów ds bhp. Bo dzisiejsza nazwa sugeruje jakby rzeczoznawca był wyższą formą głównego specjalisty gdy tak nie jest. Rzeczoznawca ds bhp nie spełnia wymagań kwalifikacyjnych dla pracowników służby bhp. (2021-05-09)

Małgosia W.: Czy przygotowywana ustawa o bhp zastąpi przestarzałe rozporzadzenie? (2021-05-09)

Patryk U.: Kto tym steruje. A kto tym koordynuje (2021-05-09)

Piotr G.: Słyszałem o przygotowywaniu ustawy o BHP czy o polityce bezpieczeństwa pracy. Kto nad tym pracuje. (2021-05-09)

Edward K.: Kto redaguje treści ustawy o samorządzie zawodowym bhp (2021-05-08)

Marek: A czy technik bhp realizujacy dozór na budowie to funkcj samodzielna (2021-05-08)

Mundek: Zdanko moze i słuszne ale godne poparcia. (2021-05-08)

Zdanko: Moim zdaniem, to powinniście apelować o zmianę rozporządzenia o tej służbie bhp, albo optować o wydanie ustawy tylko o bhp. A w ogóle spowodować wyeliminowanie nazwę "służba". Jak chcecie Służyć do dalej służcie, ale określcie komu? (2021-05-08)

Ewka: Samorząd zawodowy bhp powinien być tylko dla osób sprawujących samodzielne funkcje w BHP. Dla innych funkcji mogą być stowarzyszenia. (2021-05-08)

Słuszne: No właśnie (2021-05-08)

Dla spec.bhp: Właściwie specjaliście bhp przystępowanie do samorządu bhp będzie niepotrzebne. Przecież jak będzie potrzebował wykonania samodzienego sadania to zawsze może zwrócić sie do osoby która do samorzadu należy, albo do innej osoby która ma wystarczający zasób wiedzy merytorycznej i umiejętnosci jej wykorzystania. (2021-05-08)

Tak będzie: Jest wielu budowlańców którzy nie należą do Samoządu zawodwego inżynierów i tecjników budowlanych. Podobnie będzie w bhp. Będzie wielu behapowców którzy nie będa przynależeć do samorządu zawodwego bhp. Chociaż nam kilku murarzy i robotników budowlanych którzy z racji posiadania tutułu zawodowego przystąpili do samoządu inżynierów i techników budowlanych. (2021-05-08)

Przynależność: Nie trzeba robić żadnej dyskusji. Osoby pełniące samodzielne funkcje w BHP przystąpią do samorządu zawodowego bhp bez zbędnej zwłoki. Pozostałym osobom przynależność do samorządu zawodowego bhp nie będzie obowiązkowa. (2021-05-08)

Sedno sprawy: Na tej podstawie można ustalić jedno ze Samorząd Zawodowy BHP będzie tylko dla osób wykonujących samodzielnie funkcje w BHP (2021-05-08)

No właśnie: Proste i już (2021-05-08)

Rachmistrz bhp: Przyłączam się do wniosku o przeprowadzenie ankiety wśród czytelników Atest. Szanowna Redakcjo, liczymy na Was! (2021-05-08)

bezstronny: Trzeba naprawdę nie docenić tej długiej dyskusji o samorządzie zawodowym, z której wynika,że sprawa ta więcej dzieli niż łączy zainteresowanych. (2021-05-08)

jegomoś: Na to i inne rozwiązanie dotyczące utworzenia samorządu zawodowego już dzisiaj wiadomo,że nie można liczyć, bo nikt się nie odważy podjęcia tak trudnej sprawy do załatwienia. (2021-05-08)

Jośko !: Na powstanie samorządu zawodowego pracowników służby bhp i/lub o innej nazwie, naprawdę nie można liczyć i nie ma na co liczyć w przyszłości. (2021-05-08)

jakiś: Było już od dawna wiadome, że utworzenie samorządu zawodowego pracowników służby bhp nie nastąpi z inicjatywy OSPS BHP. Ale wiele osób naiwnych dało się łatwo zmanipulować i do dzisiaj uważa, że ta sprawa dla „behapowców” jest najważniejsza. A sprawą najważniejszą nie jest, jak się okazuje. (2021-05-08)

EKSPERT: Dobre określeni: Osoby pełniące samodzielne funkcje w BHP. (2021-05-06). Nie ma czegoś takiego,jak pojęcie w przepisach obecnie obowiązującego rozporządzenia „ws. służby bhp”- samodzielne funkcje w bhp. Pracownicy Służby BHP mogą być zatrudniani w jednoosobowej komórce organizacyjnej np. o nazwie: Samodzielne Stanowisko ds. BHP o ile spełniają określone w przepisach wymagania kwalifikacyjne i/lub w wieloosobowej komórce organizacyjnej np. o nazwie: Sekcja BHP i P.POŻ, Dział BHP i P.POŻ, Wydział BHP, P.POŻ. Ochrony Środowiska i OC. itp. itd. (2021-05-08)

No właśnie: Samorząd zawodowy tylko dla osób pełniących samodzielne funkcje w bhp (2021-05-07)

zorientowany: By doszło do uchwalenia w sejmie ustawy, to musi większość posłów za nią głosować. Na razie nie ma projektu ustawy w sejmie, to i nie będzie samorządu zawodowego służby bhp, czy o innej nazwie. I sprawa się z na tym kończy. (2021-05-07)

zwolennik: Jestem tego samego zdania, że samorząd zawodowy w ogóle nie powstanie, chociaż nie jestem jego zaciekłym przeciwnikiem. Uważam,że jeżeli by mimo wszystko powstał taki samorząd zawodowy, to nikomu by nie zagroził a wręcz przeciwnie. (2021-05-07)

prawnik: Patrycja: Wielu prawników kończy studia, ale nie dostaje się na aplikacje i nie może podjąć pracy np. na stanowisku: adwokata, radcy prawnego, sędziego, prokuratora,komornika sądowego,notariusza i dlatego wykonuje często inne prace, jak np. kadrowego, organizacyjnego, a nawet behapowca. A co do przynależności 42% prawników do różnych samorządów nie oznacza,że wszyscy prawnicy wykonują pracę zgodnie z wykształceniem. Często w takich przypadkach prawnicy ci podejmują różne prace po ukończeniu studiów podyplomowych. prawnik (2021-05-07)

realista 2: Moim zdaniem nie ma najmniejszych szans na samorząd zawodowy służby bhp. Jeżeliby został utworzony samorząd, to na pewno działać by musiał zgodnie z przepisami ustawy o samorządzie oraz z innymi obowiązującymi przepisami, anie według „widzi misie” niektórych autorów pomysłu dzikiej weryfikacji. Nie jest możliwa stosowana samowolka prawna w naszym kraju, w tym i innym zakresie. Obecnie żadna inna instytucja, w tym PIP nie posiada uprawnień do przeprowadzania weryfikacji kwalifikacji zawodowych pracowników służby bhp oraz osób wykonujących zadania tej służby. Owszem do kontroli służby bhp tak, lecz nie do weryfikowania kwalifikacji zawodowych zwanych też uprawnieniami do wykonywania zadań służby bhp w postaci dyplomów ukończenia szkół czy zaświadczeń ukończenia kursów, w tym w zakresie kursów bhp. (2021-05-07)

realista 1: Nie weryfikację „behapowców” a raczej kontrolę ich kwalifikacji i działalności już przeprowadza przede wszystkim PIP przy okazji swoich rutynowych kontroli bhp u pracodawców. (2021-05-07)

sic!: Mi samorząd wydumka nie jest potrzebny (2021-05-07)

No właśnie: Proste i już (2021-05-07)

Być może: Ten temat dotyczy Samorządu zawodowego bhp (2021-05-06)

Oj TAM, OJ tam!: Od razu samorząd zawodowy. (2021-05-06)

Magda: Mi się wydaje ze ten temat dotyczy samorzadu zawodowego (2021-05-06)

Felicjan: Wpisujcie wreszcie o problematyce bhp i oraz o zadaniach bhp i nie piszcie o tym co jeszcze nie ma!!!!!!! (2021-05-06)

Ewka: Nawet tak jednostronna i jałowa dyskusja odsiewa plewy i może przyczynić się do ulepszenia projektu ustawy o samorządzie zawodowym (2021-05-06)

No właśnie: Po co komu wydumany samorząd (2021-05-06)

No właśnie: Samorządu bhp nie było i nie będzie (2021-05-06)

Posiad.upraw.: Jeden z ważniejszych operatorów taczki jednokołowej i łopaty był Havel. A miał stopień naukowy doktora habilitowanego. A nawet później był prezydentem Czech. Posiadanie uprawnień jest ważne tylko dla osób pełniących samodzielne funkcje. Ale brak uprawnień uniemożliwia realizację zadania. (2021-05-06)

Honorata: Myślę że okres przejściowy na uzupełnienie wykształcenia powinien być 10 lat dla osób chcących pełnić samodzielne funkcje w bhp (2021-05-06)

Klaudia: Moim zdaniem: tak Ty uważasz. Ale możesz mieć pawo do zdanie odrębnego a nawet do błędów (2021-05-06)

tzn.: że jeśli w przedsiębiorstwie jest wieloosobowa komórka bhp, to tylko jej szef (kierownik) jest samodzielnym "behapowcem" mogącym wstąpić do wydumanego samorządu? (2021-05-06)

Dobre określeni: Osoby pełniące samodzielne funkcje w BHP. (2021-05-06)

przeciwnik: PS: Na jakiej podstawie,powinno brzmieć. (2021-05-06)

przeciwnik: Zaraz,zaraz,weryfikację „behapowców”. No dobrze, ale jakiej podstawie prawnej to należałoby zrobić? (2021-05-06)

Młody: Co to jest WUML (2021-05-06)

pytanie?: Trzeba o tym nie zapominać,że art. 17 Konstytucji RP,tylko umożliwia w drodze ustawy utworzenie samorządu zawodowego. Jak zapis tego artykułu wskazuje,to samorząd taki może powstać wyłącznie po uchwaleniu w Sejmie przez większość posłów stosownej ustawy. Nie ma innej możliwości utworzenia samorządu zawodowego, jak ta wyżej opisana. Ale nie wszyscy o tym pamiętają i domagają się czegoś co można nazwać fanaberią. Nikt rozsądny nie liczy na łatwą drogę do uchwalenia takiej ustawy o nazwie samorząd zawodowy pracowników służby bhp, czy o innej nazwie zwłaszcza w tym tak trudnym pandemicznym okresie. Jednak nie widzę szansy na powstanie samorządu służby bhp na podstawie obecnie obowiązującego rozporządzenia ws. służby bhp, ponieważ samo pojęcie służby bhp nie jest dla wszystkich zrozumiałe, podam tego przykłady - osoby wykonujące zadania służby bhp, w tym pracodawcy w swoich zakładach, tworzą służbę bhp,czy nie tworzą?Może ktoś potrafi to w prosty sposób wyjaśnić? (2021-05-06)

o qrde2!: Kasia: Jak jeszcz istniał Departament Warunków Pracy w MPPiSS to wspierał czynnie inijatywę powołania samorządu. (2021-05-04) Pytam w jaki sposób? (2021-05-06)

obserwator: Wszyscy niby wiedzą iż samorządu nie będzie,ale nie myślą tematu odpuścić i dyskusja na dobre trwa nadal. (2021-05-06)

koniec kropka: Dawno temu „zapadł wyrok w OSPS BHP”,że samorządu zawodowego pracowników służby bhp nie będzie. (2021-05-06)

laik: Ja osobiście nic nie mam do samorządu zawodowego,służby bhp, ale zdaję sobie sprawę,że utworzenie takiego samorządu to jest sprawa polityczna i trudna do załatwienia. (2021-05-06)

Patrycja: Najciekawsze jest to że tylko 42 % prawników należy do jakichkolwiek samorządów zawodowych takich jak notariuszy, adwokackiego, radcowskiego, komorniczego czy notarialnego (2021-05-06)

Mariusz: A wiadomo jak jest w samorządzie lekarskimi. Lekarzy jest trochę mniej niż behapowcow. (2021-05-06)

Felek: Do izby komorników należą też tylko komornicy którzy pełnią samodzielne funkcje egzekucyjne. Komorników jest bardzo mało a pomimo tego utrzymują samorząd zawodowy bez nadmiernego obciążenia. Bhpowcow jest 1000 razy więcej. A behapowcow pełniący samodzielne funkcje co najmniej 200 razy więcej niż komorników. Więc utrzumaliby nie jeden a 200 samorządów. (2021-05-06)

Franek: Nawet Szkoła Bankowa prowadzi takie szkolenie. Poziom podobny jak w turystyce. (2021-05-05)

Bożena: Nie ma znaenia nazwa tylko wykonywanie samodzielnych funkcji w bhp. I dla tych osób przydatny jest samorząd zawodowy bez względu na nazwę (2021-05-05)

Mirosław U.: Już dzisiaj nikt nie wątpi w powstanie samorządu zawodowego dla pracowników wykonujących samodzielne funkcje w bhp (2021-05-05)

Mirosław K.: Samorzą zawodowy inżynierów i techników bhp jest dobrym rozwiązaniem i jest w stanie zapewnić środki na jego utrzymanie. Jest to jedyne rozwiazanie aby zapewnić osobom pełniące amodzielne usługi w bhp właściwe kwalifikacje. Można porównać to do budownictwa. Nie zdarza sie aby katecheta był kierownikiem budowy a w bhp jest to stan dość częsty. (2021-05-05)

Kasia: Samorząd nie blokuje pracy osobom nie wykonujących samodzielnych funkcji w BHP. Tak jak w budownictwie. Robotnik budowlany nie musi mieć uprawnień ani nie musi się ubezpieczyć od odpowiedzialności cywilnej (2021-05-05)

<< Back     Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-400] [401-500] [501-600] [601-700] [701-800] [801-804]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2021

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 43915089