ATEST Ochrona Pracy

16 września 2021 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 1004.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Tyle w temacie: I co z tego. Samorządu nie będzie (2021-04-05)

Mietek: No pewnie. Będą jeszcze chcieli abym uzupełniał wykształcenie. Ja uważam że podyplomowe studia bhp jest właściwym przygotowaniem zawodowym. (2021-04-05)

Kazek: Po co komu samorząd. Służba bhp przecież wystarczy. (2021-04-05)

Mariola: Ja też zauważyłam tą destrukcję. (2021-04-05)

Kasia: Do członek: Jeśli wg Ciebie jedynymi organizacjami skupiającymi bhpowcow są stowarzyszenia to masz prawo do takiego odrębnego zdania. A jeśli uważasz że do powołania Samorządu potrzeba jest zjednoczenia tych samorządów to jesteś w generalnym błędzie. Do powołania samorządu potrzebna jest zgodna wola wszystkich organizacji w tym i stowarzyszeń skupiających bhpowcow. Na razie do takiego stanu nie doszło. I nieprawdopodobne jest aby bhpowcy mogli do takiego stanu dorosnąć. (2021-04-05)

czytelnik: Mam uwagę oraz prośbę, by pisać zrozumiale w sprawie samorządu o ile kogoś ta sprawa jeszcze interesuje. (2021-04-02)

członek PSPSBHP: No kto?: O jakie organizacje ci chodzi, które twoim zdaniem są rozbijane, chyba przez niewidzialną rękę? Przypomnę,że istnieją obecnie kilka stowarzyszeń, które zajmują się sprawami bhp. A, w tym trzy Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. Problem jest tylko taki, że te Stowarzyszenia są odrębnymi organizacjami i nie widzą obecnie pilnej konieczności wymuszonej integracji tych organizacji. Może kiedyś tak. Może? (2021-04-02)

Jośko !: Ludzie przestańcie pisać bzdety o jakimś samorządzie zawodowym bhp. Taka nazwa to bzdura i nie powinna być powtarzana nigdzie i przez nikogo. (2021-04-02)

Gonzo: Sprawa samorządu zawodowego stała się bardzo trudną sprawą do załatwienia przez kogokolwiek i trzeba nieć tego świadomość. (2021-04-02)

Feliks: Trzeba być naprawdę bardzo naiwnym, by liczyć na powtórkę działań ZG. OSPS BHP w kierunku mobilizacji związanej z przygotowaniem do utworzenia samorządu zawodowego. Tu już nie chodzi o jego nazwę, ale chodzi o sam fakt. A fakty są takie,że nie ma się kto tym zająć. (2021-04-02)

No kto?: Kto rozwala struktury organizacyjne organizacji behapowskich? (2021-04-02)

Zenek Benq: Siadła pszczółka na jabłoni i patrzy jak mysz konia goni (2021-04-02)

Aldona: Samorządu nie będzie bo i dla kogo miałby być - dla przeciwników samorządu czy dla osób które chcą poprawić sobie dolę kosztem służby bhp (2021-04-02)

Los behapowca: Samorząd zawodowy to jest drugorzędny problem. Chociaż samorząd zawodowy mógłby ulżyć ciężkiej doli behapowca a także wpłynąć na wysokość gratyfikacji dla tej grupy zawodowej. Samorządu zawodowego bhp nie będzie, jest zbyt wielka grupa przeciwników jego powołania choć nie są to behapowcy. Rozwalania struktur organizacyjnych organizacji behapowskich sugeruje kto ma w tym interes. (2021-04-02)

Co?: A może ten jeden przegłosuje to jednogłośnie. (2021-04-01)

Mariola: A ja znam. Wprawdzie tylko jedna ale znam. (2021-04-01)

Młody: Ja nie znam osób które maja pozytywne odczucia w tej sprawie (2021-04-01)

Hura optymista: Też nawiedzony. O Ospsbhp nie pisz. Wiele osób w tej sprawie ma sprzeczne poglądy (2021-04-01)

zawiedziony: Ważna sprawa już miała miejsce a była nią podjęta uchwała przez delegatów na zjazd OSPS BHP. No i co? Ano nic, bo sprawa się na tym etapie zakończyła, podobnie jak entuzjazm. Jednak nowe władze Stowarzyszenia zostały wybrane, bo musiały być wybrane a uchwała w sprawie samorządu zawodowego pracowników służby bhp nie została zrealizowana i temat na tym etapie został zakończony, ponieważ podobno nikt z Zarządu Głównego OSPS BHP nie był wstanie napisać dobrego projektu ustawy o samorządzie zawodowym i poddać go konsultacji publicznej a następnie podjąć rozmowy z ówczesnym Ministerstwem Pracy i doprowadzić ten projekt w Sejmie do uchwalenia już jako ustawy w wiadomej sprawie. Szansa na uchwalenie takiej ustawy była duża, ale determinacji już nie starczyło. Zatem trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość, że sprawa samorządu zawodowego umknęła bezpowrotnie. A obecnie możliwości na reaktywację samego pomysłu utworzenia jakiegokolwiek samorządu zawodowego tzw. „behapowców”są nierealne. (2021-04-01)

Jacenty: No i zawiódł się pan były prezes OSPS BHP na swoim pomyśle. Pośliznął się na nim, jak na skórce od banana . (2021-04-01)

kopiarka: Trzeba dać sobie siana, drodzy zwolennicy dziwnego samorządu zawodowego wymyślonego według koncepcji byłego już pana prezesa OSPSBHP, który trafił ze swym pomysłem, jak kulą w płot. (2021-04-01)

Leon: Dyskutanci, którzy nie mają pojęcia o co w tej dyskusji chodzi, nie powinni w niej uczestniczyć i się na temat samorządu zawodowego wypowiadać. Wesołego Alleluja. Amen (2021-04-01)

merytoryczny: pierwsze primo: Proszę nie pisać takich bzdur o samorządzie zawodowym bhp, bo taki nie istnieje i nie będzie nigdy istniał. Po drugie tylko naiwniacy mogą dać się nabrać na takie chocki, klocki. (2021-04-01)

1. kwietnia: Prima Aprilis. (2021-04-01)

Karolina: To jest problem od wielu lat. I jak na razie nic się nie zmienia. (2021-04-01)

Mariola: Oczywiście że to wszystko kosztem służby BHP. (2021-04-01)

nomen omen: to kwintesencja (2021-03-31)

Jolka: Na święta wielkiej nocy zacytowano Krasickiego. To żart czy taki humor? (2021-03-31)

pierwsze primo: Kto jest zainteresowany aby samorząd zawodowy bhp powstał a kto w chwili obecnej otrzymuje te środki na utrzymanie samorządu (2021-03-31)

Krasicki: Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły, Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły. (2021-03-31)

niezrzeszony: Mam nadzieję, ale tylko nadzieję,że pandemia wkrótce osłabnie. Wesołych Świąt! (2021-03-31)

życzliwy!: Szanowni dyskutanci!: Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, składam wszystkim dużo zdrowia, spokoju i odpoczynku fizycznego a przede wszystkim psychicznego od całego zamętu wywołanego pandemią Covid-19, oraz nadziei na lepsze jutro. Zostawmy sprawy samorządu na lepsze czasy. Teraz myślmy o sobie i naszych rodzinach i o zwykłych codziennych sprawach życiowych. (2021-03-31)

koniec kropka: I tu pełna zgoda. Uważam,że nie ma odważnych do zadawania ważnych pytań w sprawie samorządu zawodowego. Jest natomiast wiele trolli, którzy piszą dyrdymały po to, by zakłócić dyskusję i sprowadzić ją do przysłowiowego parteru. (2021-03-31)

komentator: Nikt tu nie pyta o ważne sprawy, ponieważ nikt nie chce przyjąć do wiadomości,że samorząd zawodowy to akcja spóźniona o jakieś 20 lat, co najmniej. Przy czym wywołanie tego tematu było przemyślaną grą, tylko że jej pomysłodawcy nie wzięli pod uwagę,że mogą tę batalię przegrać już na starcie i ją po prostu przegrali. I to im się słusznie należało. (2021-03-31)

pytanie?: Szanowni dyskutanci!: Zamiast pisać co bądź, należy zadać pytania właściwemu adresatowi, dlaczego do dnia dzisiejszego nikt z władz OSPS BHP nie wyjaśnił, przyczynę nie wykonania uchwały delegatów na zjazd ws. samorządu zawodowego,to raz a dwa: dlaczego pani prezes uznała,że na samorząd zawodowy jest za wcześnie? Dlaczego nikt z dyskutantów nie pyta o te sprawy uważam,że bardzo ważne sprawy? Dlaczego? (2021-03-31)

Ja. Jarząbek: No jak to co? Większość wyjdzie samo. np, podczas wyborów w OSPSBHP. Podczas kampami o środki Unijne dla organizacji pozarządowych itp. Będzie radośc i zabawa (2021-03-30)

Płacz i Lament: Samorządu nie będzie. Ktoś zabrał zabawki behapowcom. I co teraz będzie? (2021-03-30)

gość: Nie będzie samorządu, ale i zmian przepisów ws. służby bhp. (2021-03-29)

Ktoś!: Już wiele wody upłynęło w Wiśle. Złośliwi twierdzą,że jeszcze więcej ścieków z oczyszczalni niż rzecznej wody popłynęło do Bałtyku. Ale nic nie zapowiada,że powstanie jakaś nowa organizacja” behapowska”, jak samorząd zawodowy lub inna ważna organizacja dla służby bhp. Są trudne czasy dla wszystkich. Trzeba pilnować swoich spraw,nie tworząc sobie nowych problemów. (2021-03-29)

Herod-Baba: Mariola:Piszesz powtarzane dyrdymały. (2021-03-29)

Mariola: Samorządu nie będzie. Do samorządu trzeba dorosnąć (2021-03-29)

małoaktywny: Samorząd zawodowy nie powstanie , chociażby dyskutanci dokonali ponad miliony wpisów i wypruli sobie przy tej okazji wszystkie żyły i upuścili całą krew. Na nic takie poświęcenie się przyda. Tylko naiwniacy liczą na jakiś nowy CUD Nad WISŁĄ. Jednak cudu nie będzie. (2021-03-29)

no: i? (2021-03-29)

totalny: Do chcecie: Co to za zwrot „WY”. Pomyliło Ci się ze słusznie minionym okresem czasu. Kto ma niby zakładać grupy inicjatywne i Kto i po co ma napisać jakiś stosowny projekt ustawy o samorządzie zawodowym? Mało tego, kto miałby czuwać i przypilnować w sejmie prace nad procesem legislacyjnym tego projektu. Pytam: KTO TO TAKI? Czytelnicy Atest-u. A może całkiem jeszcze ktoś inny? Najprościej jest napisać bzdurę, ponieważ jest ona anonimowa i może jedynie być poddana ostrej krytyce i to na dodatek bez konsekwencji. Próbę nazwijmy to organizacyjną, podjęli się delegaci na zjazd OSPS BHP. Lecz próba ta nie doczekała się wsparcia polityków i ekspertów oraz szerokiego poparcia całego środowiska „ behapowskiego”na rzecz działań przygotowawczych niezbędnych do utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp. Temat upadł w tej organizacji i jak widać to nie jest on przedmiotem zainteresowania już obecnych władz tego Stowarzyszenia. Odgrzewania starego kotleta w trudnych obecnie czasach tzw. „Kowidowych” nie służy nikomu, ale to nie wielu obchodzi. Uparli się niektórzy i jedno im tylko w głowie i w kółko to powtarzają,że na Samorząd Zawodowy Służba BHP – PILNIE czeka. Stąd ta jałowa dyskusja pozbawiona sensu i logiki, jak mówi stare porzekadło. Zauważam, że tu nikt nie bebla, tylko wielu autorów wpisów wyraża swoje opinie czasem bardzo krytyczne, ale ma do tego pełne prawo. (2021-03-29)

przecież: cechą tzw. "przeciwników" samorządu jest tylko brak u nich entuzjazmu wsparcia dla tego pomysłu przejawiająca się w ich neutralności (obojętności). To co wam i w czym to przeszkadza? (2021-03-29)

chcecie: mieć samorząd? To podejmujcie realne działania na rzecz jego utworzenia, powołujcie grupy inicjatywne, przygotowujcie projekt stosownej ustawy. A "WY" tylko "bleblacie"... (2021-03-29)

niezależny: Myślę,że za mało jest opracowań i publikacji na temat korzyści utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp i osób wykonujących zadania tej służby. Dlatego jest sporo przeciwników jego tworzenia. (2021-03-29)

jegomoś: Nie ma co ukrywać,że jest wielu przeciwników utworzenia samorządu zawodowego. Trzeba się także z tym liczyć, że kiedykolwiek oni zmienią zdanie na temat potrzeby utworzenia takiej właśnie organizacji zawodowej, jakim jest samorząd zawodowy. (2021-03-29)

koniec kropka: Zawsze jest dobrze dla samej społeczności, jak jakaś społeczność zawodowa się sama zintegruje. (2021-03-29)

przeciwnik: Mam wrażenie,że nie wszystkim „behapowcom”zależy na utworzeniu samorządu zawodowego, jako jedynej zwartej i silnej organizacji zawodowej, bo komuś utworzenie samorządu zawodowego bardzo przeszkadza. (2021-03-29)

Jośko !: Była tu na forum dyskusyjnym nawet sonda w sprawie poparcia inicjatywy utworzenia samorządu zawodowego, ale została przez niektórych zignorowana a nawet wykpiona. Zatem o czym tu mówić, jak „środowisko behapowskie”,nie wie czego chce? (2021-03-26)

behaper: Nie może być mowy o samorządzie zawodowym bez zgody na jego utworzenie szerokiej reprezentacji samych zainteresowanych, czyli tzw. „behapowców”. (2021-03-26)

polityk: Widać,że nie wiele osób interesuje się polityką. A to od polityki uzależniona jest sprawa utworzenia samorządu. Bez zgody Zjednoczonej Prawicy, Rządu i posłów tej opcji na jego utworzenie nie ma najmniejszych szans na powodzenie żadnej inicjatywy w tym temacie. Mam tu na myśli inicjatywy: starej oraz nowej, gdyby taka powstała. (2021-03-26)

konkretny: Nie będzie samorządu zawodowego,już od dawna pisali o tym realiści. Ale kto ich słuchał? Stali się oni wrogami zwolenników samorządu numer jeden. Teraz zwolennicy chyba mają małego kaca z tego powodu, ale ten kac jest do przeżycia. (2021-03-26)

normalnie: Są tu na forum dyskusyjnym i tacy, którym samorząd zawodowy śni się każdej nocy. Ale rano są wybudzani z amoku a rzeczywistość okazuje się być zupełnie inna i są tą rzeczywistością mocno zawiedzeni. (2021-03-26)

o qrde!: "porof. bhp." (2021-03-26)

a jak tam: w rodzinie, Karolu, wszyscy zdrowi? (2021-03-26)

nowy w branży: Służba bhp już dawno przestała nią być. Mam wątpliwości czy kiedykolwiek nią była? (2021-03-26)

JA: Zenek na pewno nie będzie samorządu bhp, ponieważ bhp to nie zawód i tym bardziej dla każdego. (2021-03-26)

Karol O.: Nie ma i nie będzie samorządu. Nie ma dbałości o rozwój zawodu wśród behapowców (2021-03-26)

Karol O.: Po drugie dbałość o rozwój zawodu. utworzenie mgr bhp, oraz stopni naukowych dr bhp dr hab bhp a także tytułu naukowego porof. bhp. Bez dbałości o rozwój zawodu nie ma samorządu. (2021-03-26)

Przez sen: Oj OJ znowu te wpisy. (2021-03-26)

Karol: Nie ma i nie bezie samorządu. Nie ma uczciwości wśród behapowców (2021-03-25)

Karol: Pierwsze etap do samorządu to uczciwość (2021-03-25)

Zenek: Samorządu Zawodowego bhp nie ma i nie będzie. Służba bhp jeszcze nie dorosła do samorządu (2021-03-25)

komentator: Może być ponad 100% wpisów na temat samorządu, to nic to nie zmienia. Sprawa gdzieś ugrzęzła i nie może się posunąć ani na krok do przodu, Wielka szkoda! (2021-03-24)

obserwator: Mam takie wrażenie,że wiele osób wypowiada się na temat potrzeby utworzenia samorządu zawodowego, ale nie pojmuje w jakim celu byłby on utworzony i czym by się miał zajmować na co dzień? (2021-03-24)

Zapomnienie: Samorządu nie będzie bo zapomniano o behapowcach (2021-03-24)

My bhapowcy: Samorządu nie będzie bo temat samorządu jest w zapomnieniu (2021-03-24)

Co?: 96 % wszystkich wpisów dotyczy samorządu. I to ma znaczyć że temat się wyczerpał? (2021-03-23)

Znawca tematu: Jeśli 98% wszystkich wpisów dotyczy Samorządu zawodowego to jest dowodem na to że temat się wyczerpał i jest w zapomnieniu. (2021-03-23)

inny autor: Temat samorządu zawodowego przestał być aktualnym tematem,lecz dyskusja o nim słabnie a mimo tego wciąż jeszcze trwa. (2021-03-22)

inny autor: Nie ma szans na samorząd zawodowy. Proszę się nie łudzić,że będzie inaczej. (2021-03-22)

inspektor bhp: Moim zdaniem od początku kampanii wyborczej na prezesa OSPS BHP, nie było szansy na utworzenie samorządu zawodowego pracowników służby bhp. Był to jedynie typowy zabieg socjotechniczny byłego kandydata na prezesa. Ale nic z tego nie wyszło, bo wybory zostały przegrane. (2021-03-22)

ciekawwski: Pytanie retoryczne. Po co i na co było od początku ogłoszenie tworzenia samorządu zawodowego ? Odpowiedź: Była to akcja zorganizowana na potrzeby wygrania wyborów na prezesa OSPS BHP. Jak wybory te zostały przegrane. Sprawa ta przestała być ważna dla samego Stowarzyszenia, w tym dla jego władz oraz, także dla szeregowych członków. (2021-03-22)

były: Była szansa. Była to jednak szansa tylko na poziomie OSPS BHP. Ale wyłącznie sama uchwala delegatów na zjazd tego Stowarzyszenia nie wystarczyła do utworzenia samorządu zawodowego. Zero innych działań było przyczyną nie wykorzystania możliwości tej szansy i upadku pomysłu dziwacznego wręcz samorządu zawodowego pracowników służby bhp byłego już prezesa OSPS BHP.Były członek OSPS BHP. (2021-03-22)

Viki: Mam takie wrażenie,że nie wiele osób teraz popiera ideę powstania samorządu zawodowego służby bhp. Wiara,że może się udać utworzyć taki samorząd została mocno osłabiona a można nawet stwierdzić,że ona całkiem upadła i nikt dzisiaj nie wraca do tematu,ponieważ każdy poważny dyskutant ocenić może nikłe szanse jego powstania. Trudno określić ile procent jest zainteresowanych powstaniem tego samorządu. Mogę stwierdzić to na podstawie dyskusji tu na forum,że zdania są w tej sprawie podzielone. (2021-03-20)

merytoryczny: Mamy do czynienia z sytuacją w której nie ma miejsca na działania tego typu, czyli na uchwalanie ustawy o wątpliwym samorządzie zawodowym, kiedy w kraju szaleje nadal Covid-19. Rząd i Sejm RP ma na głowie wiele ważniejszych spraw od samorządu zawodowego do załatwienia i to jest na pewno zrozumiałe. (2021-03-20)

oj oj: Znowu tyle wpisów. A przecież miało być cicho. (2021-03-20)

obiektywny: Byli już i tacy, co mówili i pisali na temat samorządu zawodowego różne dyrdymały. A sprawa na tym się kończyła. (2021-03-20)

optymista: Są jednak maruderzy,którzy wieszczą,że samorząd zawodowy już jest tuż, tuż. A potem znów głucha cisza i nic w tej sprawie się nie dzieje. (2021-03-20)

pesymista: Nie ma żadnych szans na utworzenie samorządu zawodowego. Nie było, nie ma i nie będzie. (2021-03-20)

Szymon: Jeśli uważasz że to patologia to podaj przykłady. (2021-03-20)

No właśnie: Patologia (2021-03-20)

Piotr I: Patologia nie odpuści. Samorządu nie będzie! (2021-03-20)

Piotrek: Co? Uważasz inaczej? (2021-03-20)

W końcu: Wszyscy są zgodni SAMOZĄDU NIE BĘDZIE (2021-03-19)

zdegustowany: PS.:Bo niema takiej możliwości. (2021-03-19)

zawiedziony: Na samorząd zawodowy można długo czekać i się nie doczekać. (2021-03-19)

zorientowany: Niektórzy się denerwują na wpisy, które wyraźnie wskazują,że samorząd zawodowy nie powstanie, bo nie takiej możliwości. (2021-03-19)

Jośko !: Że nie ma możliwości utworzenia samorządu zawodowego, wszyscy o tym wiedzą a mimo tego, niektórzy mają utopijną nadzieję na jego powstanie. (2021-03-19)

bezstronny: Powiedzieć tylko można,że ta dyskusja o samorządzie zawodowym przypomina bicie piany z której nie będzie żadnego pożytku. (2021-03-19)

spostrzegawczy: Aby mógł powstać samorząd zawodowy to powinna być uchwalona ustawa o samodzielnym zawodzie np. inżyniera bhp. A pracownicy służby bhp nie są samodzielnymi pracownikami, ponieważ podlegają oni na ogół pracodawcy i działają pod jego kierownictwem. (2021-03-19)

gość: Trzeba mieć świadomość tego, że służba bhp się kurczy. Coraz mniej w zakładach pracy pracowników służby bhp pracuje na etacie. Zatem komu jest obecnie potrzebny samorząd zawodowy? Odpowiedź według mnie jest prosta. Samorządu zawodowego na siłę chcą malkontenci, którzy dyskutują tu na forum dla zabawy i chcą na złość zrobić przeciwnikom tworzenia tej fasadowej organizacji i na dodatek nikomu do niczego nie potrzebnej. (2021-03-19)

Pojaśniony: Nie trzeba być prorokiem aby ustalić kto demontuje systemowe interesy bhp. Dlatego Samorządu nie będzie (2021-03-19)

Bhpowcy: Samorządu nie będzie, bo i nie ma takiej potrzeby (2021-03-18)

Głos poparcia: Samorządu nie będzie (2021-03-18)

Służba bhp: Po co bhpowcom samorząd. BHP to służba. Służba powinna służyć robotnikom. Służba bhp powinna to czynić z namaszczeniem i pietyzmem. (2021-03-17)

Co! Co?: Tylko Ty tak uważasz (2021-03-17)

Big Byk: Myślisz że coś zmowu sprzeda. rzecież to się kiedy skończy. (2021-03-17)

Oj Tam Oj Tam: Od razu nie będzie. Trzeba poczekać jakieś 2 dni (2021-03-17)

<< Back     Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-400] [401-500] [501-600] [601-700] [701-800] [801-900] [901-1000] [1001-1004]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2021

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 43246685