ATEST Ochrona Pracy

17 lipca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 761.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Stanisław: Niestety trzeba zajrzeć prawdzie w oczy. Samorząd żyje tylko na forum. (2019-06-27)

Stanisław: Więc trzeba zacząć działać a nie "pitolić" bez sensu przez 5 lat na tym forum. Do boju! PS. Moja oferta zakładu jest nadal aktualna - 10 tyś. zł jak do 2025 powstanie samorząd. (2019-06-27)

Neutralny: Neutralny: Chwała tym osobom, którzy zainicjowali i podjęli się tak żmudnego i trudnego przedsięwzięcia tj. utworzenia samorządu służby bezpieczeństwa i higieny pracy, pomimo wielu przeciwników potwierdzających wpisami tego przedsięwzięcia. Więc apeluję i proszę abyście się nie załamywali i dążyli do celu utworzenia tego samorządu zawodowego służby bhp. Pamiętam, jak przed kilkunastoma laty inicjator i założyciel ogólnopolskiego stowarzyszenia pracowników służby bhp toczył walkę (nie z behapowcami) a z działającym wówczas resortami o utworzenie tego stowarzyszenia i doprowadził do celu, że to stowarzyszenie istnieje do dziś. Natomiast biorąc pod uwagę fakt i się dziwię, że wówczas to resorty przeszkadzały a behapowcy byli za utworzeniem tego stowarzyszenia a dzisiaj to niektórzy behapowcy są przeciw temu przedsięwzięciu a niektórzy odnoszą się krytycznie . (2019-06-27)

doświadczony: Ja mogę powiedzieć tylko,że są kraje w którym służba bhp ma swoje stowarzyszenia i samorządy zawodowe i nie wiele ta służba znaczy w tych krajach. (2019-06-27)

członek OSPSBHP: Wiele osób czekało na takie właśnie wyniki zjazdu OSPS BHP i się doczekało.Sprawa samorządu zawodowego nie jest priorytetem działań nowych władz tego stowarzyszenia.Zapowiedź nowego programu działania jest jak najbardziej właściwa. (2019-06-27)

gość: Według mnie OSPS BHP nie będzie już więcej działał w kierunku utworzenia samorządu zawodowego i słusznie niech się zajmuje aktywnie i intensywnie sprawami bieżącymi,ale i zaległymi swojego stowarzyszenia. (2019-06-27)

reaktor: Nie ma co ronić łzy nad rozlanym mlekiem a to się już stało na ostatnim zjeździe OSPS BHP.Jeżeli chodzi o samorząd zawodowy to już jest pozamiatane.Nie wszyscy to rozumieją a szkoda. (2019-06-27)

marko: Robotnik: „macie służyć jak pies panu i czuwać nad bezpieczeństwem pracowników itd.” Bezmyślne bredzenie. A może jeszcze przeprowadzać staruszki na drugą stronę ulicy? Błędne przekonanie o wszelkiej odpowiedzialności za umownie nazwane bhp. A wystarczy wziąć w łapy Kodeks pracy i zerknąć na dyspozycje art.237 z indeksem 11 określającym zakres funkcji pełnionej przez służbę bhp. Wyobrażenie takie dotyka również niektórych przedstawicieli tzw. wymiaru sprawiedliwości. Odpowiedź na zagadkę odpowiedzialności za stan bhp należy szukać np. w treści artykułów: 15, 207 czy 212 KP. Robotnik nie powinien odgrywać roli świętej krowy, lecz pomyśleć, jeśli to możliwe, o własnym wkładzie w procesie pracy w tym o obowiązkach nakładanych w artykule 211 KP. Jeśli widzi stan zagrożenia na stanowisku pracy, niezwłocznie zawiadamia o tym przełożonego (art. 210). No i objawia pozytywne nastawienie bo nie może doczekać się kolejnego okresowego instruktażu (art. 237 indeks 3 i 4). (2019-06-26)

xXx: Służba bhp nie jest jakąś wielce znaczącą służbą.U wielu pracodawców zwłaszcza małych i średnich firm do 50 pracowników - po prostu nie istnieje.Pytanie czy jest potrzebny samorząd zawodowy służby bhp, jak istnieją stowarzyszenia tych służb.Jest to sprawa dyskusyjna przynajmniej dla mnie.Konstytucja RP a konkretnie jej art.17 daje możliwość utworzenie samorządów jedynie w drodze ustawy. (2019-06-25)

roztropny: Uważam, że tworzenie nowej organizacji jakim jest samorząd zawodowy, który wzbudza tak wiele kontrowersji nie powinien w ogóle powstać i myślę,że tak się stanie. (2019-06-25)

rozsądny: Mam jednak nadzieję,że rozsądek weźmie górę nad emocjami i sprawa ta zostanie definitywnie rozwiązana i zakończona,chociaż moim zdaniem tak się już stało po ostatnim zjeździe OSPS BHP. (2019-06-25)

bąbel: Są cały czas pytania: Po co i na co służbie bhp jakiś wyimaginowany samorząd zawodowy? Niech się każdy nad tym dobrze zastanowi.Co może on wnieść dla niego w przyszłości?Tak chodzi tu przede wszystkim o korzyści z obowiązkowej przynależności do takiej organizacji jeżeliby ona powstała na co się jednak nie zanosi. (2019-06-25)

realista 2018: Huraoptymiści nie róbcie sobie i innym nadziei na utworzenie jakiegokolwiek samorządu zawodowego, ponieważ nikt się nie zgodzi na jego powstanie.Trzeba patrzeć realnie na sprawę.A sprawa ta się ma tak,że ma ona obecnie zbyt wielu przeciwników. (2019-06-25)

realista 2019: Jeszce raz,bez dobrego projektu ustawy o samorządzie zawodowym nie ma mowy by sejm zajął się tą sprawą. (2019-06-22)

członek OSPSBHP: Samo straszenie samorządem po prostu nic nie da. Trzeba to pokazać,że rychłe powstanie samorządu zawodowego jest możliwe tylko w wyniku zaangażowania i determinacji prawdziwych przywódców kilku stowarzyszeń służby bhp anie tylko jednego OSPS BHP. (2019-06-22)

nowy w branży: Huraoptymiści jeżeli myślą poważnie o samorządzie zawodowym,to powinni dążyć do zintegrowania stowarzyszeń służby bhp i organizacji pokrewnych poprzez utworzenie Ogólnopolskiego Porozumienie Stowarzyszeń Służby Bhp i Pokrewnych Organizacji. Inaczej z tego nic dalej nie będzie. (2019-06-22)

nowy w branży: Huraoptymiści zapowiadają,że wcześniej czy później samorząd zawodowy powstanie nawet bez udziału OSPS BHP. To zwykłe oszustwo. Pytania: Kto to zrobi, kiedy to zrobi i jak to zrobi? (2019-06-22)

ponowny: Ponowny wpis: Są osoby przychylne samorządowi i chętnie by się do niego już dzisiaj zapisały. Ale są też wrogo nastawione nie widzieć czemu? A to zagadka dla dziennikarza śledczego. (2019-06-22)

bimat: Nie udały się próby utworzenia samorządu zawodowego pracownikom socjalnym i ratownikom medycznym.Także nie uda się i to na pewno służbie bhp,która systematycznie traci uznanie wśród pracowników,związków zawodowych, PIP oraz PIS. Taka jest oficjalna opinia na ten temat. (2019-06-17)

subiektywny: Zapewne huraoptymiści utracili paliwo po przegranych wyborach w OSPS BHP. Szkoda bardzo wielka,że wiele osób nie bierze pod uwagę trudności do pokonania w sejmie i dlatego wypowiadają na temat samorządu zawodowego wyłącznie dobre chęci a to stanowczo za mało. (2019-06-17)

obiektywny: Hrynkiewicz: Chcieć automatycznie nie oznacza móc! Zapamiętaj to dobrze. (2019-06-17)

Nikt: Pytanie teraz po wyborach w OSPS BHP kto się odważy wrócić do sprawy samorządu zawodowego? (2019-06-17)

niezależny: OSPS BHP,Związek Zawodowy Inżynierów i Techników BHP,ani Unia bezpieczeństwa pracy,czy inna jeszcze organizacja w żadnym razie nie jest w stanie samodzielnie powołać czy też utworzyć samorząd zawodowy służby bhp,co jedynie mogą te organizacje to podjąć rozmowy i starania we właściwym ministerstwie rządu oraz w sejmie o konieczności utworzenia samorządu zawodowego służby bhp,by następnie w sejmie bez problemu uchwalić ustawę o takim samorządzie. Przypomnę,że istnieją możliwe inicjatywy i trzy ścieżki legislacyjne takiej ustawy: poselska, rządowa, obywatelska.Trzeba,którąś ścieżkę wybrać i nią konsekwentnie podążać.Przynajmniej należy spróbować. Nie wolno poddawać się bez walki.Co się już raz wydarzyło w OSPS BHP.Jak na razie to art. 17 Konstytucji RP nadal obowiązuje o czym nie należy zapominać. (2019-06-17)

niezależny: Nie wiem czy po wyborach w OSPS BHP samorząd zawodowy jest to temat dalej aktualny? Obawiam się,że już NIE! (2019-06-17)

bezstronny: Za nim padnie jakakolwiek odpowiedź w sprawie samorządu zawodowego,to można trochę jeszcze po spekulować i o tym podyskutować. (2019-06-17)

przeciwnik: Mieli rację przeciwnicy samorządu zawodowego,że on w tej i następnej dekadzie jednak nie powstanie. (2019-06-17)

zorientowany: Hrynkiewicz: Jesteś w wielkim błędzie samorząd zawodowy nie powstanie, tym bardziej jak przestanie istnieć OSPS BHP. Przyjmij to do wiadomości. Niech o tym także nie zapominają huraoptymiści. (2019-06-17)

myślący: Trudno przyznać rację przeciwnikom samorządu zawodowego. Ale ja wyrażam im wielki szacun! (2019-06-17)

Hrynkiewicz: Ja uważam że OSPSBHP się rozpadnie wcześniej czy póżniej, ale patrząc po determinacji osób które chca powołania Samorządu zawodowego to powstanie on wcześniej czy póżniej (2019-05-31)

Trudno: Powiedzieć że Samorząd zawodowy przegrał. Jeszcze go nie utworzono. (2019-05-30)

Jerzy Kuśmider: Niektórym jest trudno pogodzić się z tym,że na ostatnich wyborach OSPS BHP nikt z uczestników zjazdu wyborczego nie wspomniał o potrzebie kontynuowania prac przygotowawczych zmierzających do utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp.Nie trzeba być jasnowidzem,by dokonać odkrycia o potrzebie zmiany obecnej nazwy OSPS BHP i jej statutu na inną organizację zajmującą się sprawami przede wszystkim służby bhp,ponieważ służbę bhp tworzą już nie tylko jej pracownicy etatowi,ale też osoby zatrudnione na innej podstawie niż stosunek pracy.Np. pracując jako osoby na zleceniu,czy umowę o dzieło,samo zatrudnione, czy prowadzące własną działalność gospodarczą. Niektóre z tych osób jest za utworzeniem samorządu zawodowego służby bhp upatrując w tym dla siebie korzyści nie koniecznie zaraz materialnych.Ale te osoby zdają sobie sprawę z trudności do pokonania, które się wiążą z utworzeniem takiego samorządu dla niewielu tym osób zainteresowanych. (2019-05-30)

Bakalasz: Święte słowa: Czara goryczy nigdy nie smakuje! (2019-05-30)

Jjędrula: Tak jest trzeba umieć przegrywać a także się wycofać w porę anie upierać się,że następnym razem wygramy w cuglach. (2019-05-30)

komentator: Trzeba umieć przegrywać a z każdej porażki wyciągnąć odpowiednie wnioski,aby znowu nie popełnić tych samych błędów.Nie wszyscy jednak chcą to zauważyć i naprawiać błędy,ponieważ uważają się za nieomylnych.Nie ma wśród ludzi takich osobników.Warto o tym pamiętać. (2019-05-30)

ciekawwski: Skoro:Nic nie zrobicie sami się o tym przekonacie.Przypomnę,że o tym czy powstanie samorząd zawodowy decyduje właściwy minister i parlament RP,nie nawiedzeni i sfrustrowani jacyś entuzjaści dziwnego samorządu zawodowego,który nie wiadomo komu ma tak naprawdę ma służyć. (2019-05-30)

odpowiedź jest: prosta -> to jest "podziemne" stowarzyszenie wzajemnej adoracji markolubnych kombinatorów. (2019-05-30)

też bhp-owiec: "nie zawracajcie nam głowy" - Komu "nam" ??? Kim jesteście "Wy"? Czyż też nie jesteście potocznie nazywanymi behapowcami??? Czy może jakaś lepsza inna rasa??? (2019-05-30)

Bhp: Brawo kolega poniżej (2019-05-29)

Z uwagami: A dajcie spokój z tym stowarzyszeniem i z tymi waszymi behapowcami i nie zawracajcie nam głowy a po waszych na tym forum widać jacy wy fachowcy. Nie potraficie sporządzić porządnie rocznego sprawozdania ze swojej działalności. Jeden z drugim chwali się, że ma wyższe wykształcenie i co z tego wynika, że jeden z drugim ma w głowie bzika. (2019-05-29)

Skoro: OSPSBHP przez 4 lata robił za hamulcowego. To utworzenie samorądu odbędzie sie poza OSPSBHP (2019-05-29)

Anna Bogatka: Lepiej wierzyć w bajki, niż w nic nie wierzyć. (2019-05-29)

Jovita: Już nie nie wierzę,ażeby ktoś mógł coś jeszcze zrobić w kierunku utworzenia samorządu zawodowego.Jeżeli ktoś coś mówi na ten temat,to są to zwyczajnie bajki. (2019-05-29)

na poważnie: optymista= pesymista (2019-05-29)

krytyk: Są tacy, którzy nie umieją pogodzić się z przegraną.To świadczy o słabości ich charakteru. (2019-05-29)

optymista: Do boju Ewka i 30 000 behapowców, do boju. Nie gęgajcie tylko działajcie. Nie dajcie się! Powołajcie samorząd Zawodowy. Proszę udowodnijcie że utworzycie samorząd w najbliższym 25 leciu. Proszę i życzę powodzenia. Oficjalnie mogę się założyć przy notariuszu o 10 000 zł, że przez następne 5 lat będziecie gęgać, tylko gęgać! (2019-05-29)

Gienia: Tak naprawdę, to behapowiec ma gdzieś to stowarzyszenie a należy do niego to należy a myśli inaczej np. należysz i co masz z tej przynależności. Jesteś prezesem, sekretarzem czy skarbnikiem i co masz z tego i tak cię w odpowiednim czasie skrytykują i machniesz ręką i nie będziesz chciał(a) więcej pełnić żadnej funkcji. Masz swoje problemy a dochodzą ci też inne - powodzenia tak wam życzy niezmordowana Gienia. Pamiętaj,że behapowiec myśli tylko o sobie a nie o tobie. (2019-05-29)

Ktoś coś?: Co by nie powiedzieć to wiele osób dało się nabrać na obiecanki cacanki i może dzisiaj czuć się oszukanym. (2019-05-29)

roztropny: Dalej nikt z entuzjastów samorządu zawodowego nie bierze tego pod uwagę,że staranie się o uchwalenie w sejmie stosownej ustawy,jest nie lada wyczynem. (2019-05-29)

przeciwnik: Na co liczą entuzjaści samorządu zawodowego? Nawet jeżeli zostanie utworzony,to i tak nie będzie za nich pracował i odpowiadał za brak ich kompetencji zawodowych. (2019-05-29)

wiarygodny: Nie pomogą żadne stowarzyszenia służby bhp ani jego samorząd zawodowy,jeżeli osoby zatrudnione w tej służbie lub wykonujące zadania tej służby nie wezmą się solidnie do pracy.To prestiż tej służby nie zostanie nigdy odbudowany.Teraz jest tak,że zbyt wiele osób udaje,że pracuje.Woli jednak pozorować pracę i czarować swojego pryncypała do czasu jego wpadki w czasie kontroli lub poważnego wypadku przy pracy.I to jest typowy przykład na patologię w służbie bhp. (2019-05-29)

Oj BOLI BOLI: brak wykształcenia. (2019-05-28)

Obserawator: Wieka inżynierka a chwali się, że hej. Zdobyła inżyniera i podskakuje a techników ma za nic. (2019-05-27)

BARDZO BOLI: Rosamunda: Dopiero teraz rozumiem dlaczego tych kilka osób tak zaciekle zwalcza powołanie samorządu zawodowego. Po prostu nie mają wykształcenia. Cóż może wiedzieć taki kursowy bhp-owiec. Cóż może uczynić taki bhp-owiec po dwusemestralnym kursie skoro nie jest inżynierem ani technikiem. Będzie musiał uzupełnić wykształcenie. I to tak bardzo ich boli (2019-05-23) (2019-05-27)

spojrzałeś: w sufit i ............. tam się tego doliczyłeś. I to jest właśnie objaw halucynacji. (2019-05-26)

Jaka masowa: halucynacja, to tylko zdanie 30 000 bhp-owców (2019-05-26)

masowa: halucynacja (2019-05-25)

rozczarowany: Ja się zgadzam z doświadczonym II. (2019-05-25)

niezależny: faktyczny: Też pisze logicznie. (2019-05-25)

niezależny: Popieram wpis roztropnego. Innej drogi jak pisze nie dostrzegam. (2019-05-25)

doświadczony II: Sprawa samorządu zawodowego służby bhp musi być dobrze przemyślana,przedyskutowana z udziałem praktyków i specjalistów z tej dziedziny a także stowarzyszeń służby bhp, naukowców, i urzędników właściwego ministerstwa. Innej drogi po prostu nie ma do podjęcia właściwych kroków. (2019-05-25)

faktyczny: Na pewno byłby sens utworzenia samorządu zawodowego służby bhp, ale tylko wtedy gdy nastąpi przywrócenie służby bhp branżowej i kształcenie jej kadr np. dla górnictwa, hutnictwa, energetyki, budownictwa itp. itd. W innym przypadku,to tylko zawracanie głowy podobnie jak zawracanie kijem Wisły. (2019-05-25)

roztropny: Huraoptymiści, tylko kto wam w sejmie uchwali byle jaką ustawę o samorządzie zawodowym.Tu nie chodzi o kolejną fasadową organizację nic nie wnoszącą do działalności służby bhp.Tu chodzi o nadanie wysokiej rangi zawodowej tej służby i nadanie jej statutu zawodu zaufania publicznego.I o to powinien toczyć się bój. (2019-05-25)

spostrzegawczy: Wiele osób potrafi pisać farmazony na temat utworzenia samorządu zawodowego służby bhp,tylko nie potrafi podać sposobu jak to skutecznie zrobić,by sejm uchwalił stosowną ustawę o takim samorządzie.I na co takie wysilanie bez sensu? No po co? (2019-05-25)

ciekawwski: Asia:Może podasz sposób na utworzenie samorządu zawodowego służby bhp,może skorzysta z twoich podpowiedzi nowy Zarząd OSPS BHP a może inna organizacja skoro OSPS BHP nie może sobie z tym poradzić. (2019-05-25)

Asia: Co jest do rozumienia. Samorząd zawodowy jest do powołania (2019-05-24)

blamaż: jednak niczego nie rozumiesz (2019-05-23)

Rosamunda: Dopiero teraz rozumiem dlaczego tych kilka osób tak zaciekle zwalcza powołanie samorządu zawodowego. Po prostu nie mają wykształcenia. Cóż może wiedzieć taki kursowy bhp-owiec. Cóż może uczynić taki bhp-owiec po dwusemestralnym kursie skoro nie jest inżynierem ani technikiem. Będzie musiał uzupełnić wykształcenie. I to tak bardzo ich boli (2019-05-23)

mały pikuś: Myślę, że śmiało możecie przygarnąć do Związku Techników i Inżynierów Bhp tego "członka bhp" (2019-05-23)

logiczny: Wybory: Chodzi tu o wasz Związek Techników i Inżynierów Bhp,co jest zrozumiałe chyba dla każdego. (2019-05-23)

logiczny: Wybory: Nie gęgaj! Nic samo nie powstanie. Możecie tylko jak na razie podjąć starania o utworzenie samorządu zawodowego. Ale do tego to trzeba mieć dobry projekt ustawy i wsparcie właściwego ministra i marszałka sejmu. (2019-05-22)

Wybory: już się dokonały. Nic nie trzeba zmieniać. Tylko Samorząd Zawodowy inżynierów i techników bhp powstanie poza OSPSBHP (2019-05-22)

nieżyczliwy: Rozłamowcy-buntownicy w OSPS BHP wzywam was szybko do dzieła bo czas ucieka najlepiej zróbcie bojkot i obalcie ostanie wybory. Przecież tego pragnąc chcecie. (2019-05-22)

Ktoś?: Samorząd: Tylko jak to zrobicie? Tego już nie piszecie. (2019-05-22)

Samorząd: zawodowy powstanie nawet wbrew OSPSBHP (2019-05-22)

kibic: Zwycięstwo i sukces ma wiele ojców. Porażka z kretesem nie przynosi nikomu zaszczytu.Takie jest życie.Trzeba umieć przegrywać to jest największa pozytywna cecha każdego dobrego sportowca,ale nie tylko,bo także polityka,społecznika itd.,itp.Trzeba stwierdzić jednoznacznie sprawa samorządu zawodowego na zjeździe OSPS BHP została przegrana i to przez KO. (2019-05-22)

niezłośliwy: Rozłamowcy-buntownicy w OSPS BHP wzywam was szybko do dzieła, bo czas ucieka. Najlepiej zróbcie bojkot i obalcie ostanie wybory.Przecież tego pragnąc chcecie. (2019-05-22)

przedsiębiorca: Nikt obecnie nie prowadzi żadnych badań nad służbą bhp,kiedyś dawno temu prowadziła takie badania CRZZ i wydała nawet na ten temat swoją publikację w formie broszury.Teraz pękam ze śmiechu,jeżeli ktoś powołuje się na dane wzięte wprost z kosmosu na temat liczby osób zaliczanych do pracowników służby bhp oraz innych osób wykonujących zadania tej służby.Dalej w sprawie samorządu zawodowego są wypisywane marzenia ściętej głowy,ponieważ tej sprawy nikt nie bierze i nie brał na poważnie,jak niektórzy naiwni zwolennicy tej nierealnej idei.Jak się już okazało to wreszcie OSPS BHP zrozumiało swój błąd i wycofało się z dziwnego pomysłu,to tylko dzięki mądrej pani prezes.Rozłamowcy jak rozwalicie OSPS BHP,to nie będzie nie tylko samorządu zawodowego,ale i waszego stowarzyszenia także.Będzie to wasz początek końca,ale na to w pełni zasługujecie. (2019-05-22)

polityk: Rozłamowcy z OSPS BHP zapomnijcie o samorządzie zawodowym,bo nikt z wami z obecnego i przyszłego Rządu oraz Sejmu na temat utworzenia waszego wyimaginowanego samorządu zawodowego nie będzie rozmawiał. To wam gwarantuje na bank. (2019-05-22)

Herod-Baba: No to do wiwatu! Na pewno nie będzie samorządu bhp. (2019-05-21)

Babakoszmar: Tak jest nie ma czegoś takiego jak zawód bhp. Więc jak może zostać taki samorząd zawodowy utworzony, bez uchwalenia w sejmie stosownej ustawy. No jak? I to piszą specjaliści i inspektorzy bhp? Nic dziwnego,że na was się mówi z pogardą"behapowcy". (2019-05-21)

Kowalski Jan: Czas na 30 tysięcy: O jakim wy mówicie samorządzie bhp. Ludzie przestańcie wreszcie pisać bzdety,bo tylko się tym kompromitujecie.Przecież wiadomo,że niem czegoś takiego jak zawód bhp a wy wkoło Macieju,aż przykro to czytać.Skąd masz takie dane, kto chce lub nie chce samorządu zawodowego - chyba wziąłeś te dane z sufitu lub wyssałeś ze swojego małego palca i to u lewej stopy. (2019-05-21)

Obywatel "P": Wiem na pewno,że ta zbyt długa i bezproduktywna dyskusja na temat samorządu zawodowego kiedyś się jednak zakończy.Oby.Myślę,że do końca roku 2019, to nastąpi i będzie już pozamiatane. (2019-05-21)

"orły": nieloty (2019-05-21)

Czas: na podjęcie skutecznych kroków do powołania samorządu zawodowego. Skoro OSPSBHP uważa że samorząd można powołać po 2500 roku to można OSPSBHP pominąć przy jego powoływaniu. (2019-05-21)

30 000: bhpowców chce powołania samorządu zawodowego około 8000 jest niezdecydowanych lub nie mają zdania. Kilkunasty bechapowców nie chce samorządu. Czy może tych kilkunastu zacofanych bechapowców tak szantażować i niedopuszczać do powołania samorządu bhp. (2019-05-21)

kuriozum!!!: "niezrzeszony: Będę popierał przeciwników utworzenia służby bhp /.../ (2019-05-21)" (2019-05-21)

niezrzeszony: Będę popierał przeciwników utworzenia służby bhp, ponieważ dobrowolna przynależność do jakiegokolwiek stowarzyszenia nie wiele wnosi do działalności służby bhp.Pytanie zatem po co dodatkowo służbie bhp jakiś samorząd zawodowy? I jakie korzyści będą mogli czerpać (o ile on w ogóle kiedyś powstanie) z samorządu zawodowego jego członkowie,którzy będą musieli obowiązkowo się do niego zapisać i ponosić wydatki i to nie małe na jego rzecz. (2019-05-21)

członek OSPSBHP: Uważam,że dobrze się stało,że zjazd OSPS BHP zajął się swoimi sprawami, czyli wyborami anie samorządem zawodowym, ponieważ nie była to główna sprawa do załatwienia przez ten zjazd. (2019-05-21)

Hirek: Trzeba umieć logicznie a nade wszystko samodzielnie myśleć.Nie można ulegać namowie,że jak to będzie fajnie i cacy jak tylko powstanie samorząd zawodowy.No niestety nie będzie fajnie.Kto myślał inaczej,może się czuć rzeczywiście z tym bardzo źle.Ale nie wolno się nigdy podawać nawet w chili gorzkie porażki.Trzeba po prostu umieć przegrywać i pogratulować zwycięstwa zwycięzcą,życząc im tylko dobrze. (2019-05-21)

realista: Odnoszę wrażenie,że nie wzięto pod uwagę - siły na zamiary - i do idei utworzenia samorządu zawodowego, niektórzy podeszli z wielką wiarą i przekonaniem,że tak się szybko stanie.Tak się jednak nie stało i z tego powodu mają ciężkiego kaca do przeżycia.Sądzę,że to jest też jakaś nauka na przyszłość,która nie pójdzie w las. (2019-05-21)

realista 2018: Życzę optymistom spełnienia marzeń,(lecz marzenia mają do siebie to,że się nie zawsze spełniają), którzy uwierzyli,że pracownik służby bhp to zawód i to zaufania publicznego i szybko im rząd i sejm załatwi temat ustawy o samorządzie zawodowym.Tak jednak się nie stało i są z tego powodu mocno sfrustrowani a ponadto rozczarowani, przez co zawiedzeni.Niektórzy nawet do tego stopnia,że stracili chęci do pracy.No i dobrze jak im nie odpowiada zajęcie „behapowca”,to niech sami zrezygnują z tej wymagającej profesji,ponieważ nie jest ona dla każdego, jak by się mogło zdawać,co poniektórym. (2019-05-21)

realista 2019: Rzeczywiście wiele dyskutantów o samorządzie zawodowym to naiwniacy, ponieważ uwierzyli i dalej wierzą,że on jednak kiedyś powstanie. TYLKO KIEDY? (2019-05-21)

to nie są: optymiści, tylko naiwniacy (2019-05-21)

zawiedziony: Dalej optymiści żyją mrzonkami.Ludzie zejdźcie z obłoków na ziemię. Należy zapomnieć o samorządzie zawodowym na dobrych parę lat.Dyskusja może trwać w nieskończoność i tak jej nikt nie czyta masowo i nikt nie bierze i nie brał pod uwagę słusznych niekiedy rad. (2019-05-21)

zorientowany: Chyba się mylisz: Ale jak? Podaj sposób jak zostanie powołany samorząd zawodowy bez udziału OSPS BHP? Już teraz ci odpowiem.że nie ma na to żadnych szans tj. na uchwalenie w sejmie ustawy o samorządzie zawodowym służby bhp na wniosek zainteresowanej mniejszości. Nie wiesz o czym ty piszesz.Nie masz wiedzy na temat samorządu zawodowego i nie znasz kulis jej sprawy.Możesz być pewny,że takie szanse są bliskie zera. Więc nie rób sobie i komuś nadziei,bo taka jest bolesna prawda. Dobrze poinformowany i zorientowany w sprawie samorządu zawodowego. Ale życzę ci sukcesu, w który nie wierzę. (2019-05-21)

Gdansk: Gudalewicz nie jest ekspertem nie róbcie jaj i jakaś tam Ewka śmiechu warte (2019-05-21)

pesymista: życzę Ci z całego serca żeby Ci się udało. Przypomnę ci za 5 - 10 lat i zapytam, co z tym samorządem. (2019-05-21)

Chyba się: mylisz. Samorząd zawodowy zostanie powołany bez OSPSBHP (2019-05-21)

komentator: I tak się kończy bezmyślna agitacja samorządu zawodowego zakończona fiaskiem. (2019-05-20)

Leon: Nie wierzę,żeby ktoś z tych osób odważył się na dyskusję, ponieważ mają straszliwego kaca powyborczego. Nie jest dobrze, niech tego kaca wyleczą jak najszybciej.Leon.Amen. (2019-05-20)

pytający: Czyli co: Kończymy dyskusje o samorządzie zawodowym? Ale co na to Ewka,Zenek,Wacław Gudalewicz i cała reszta tego towarzystwa? Może się w końcu odezwą? Może! (2019-05-20)

<< Back     Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-400] [401-500] [501-600] [601-700] [701-761]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 33444609