ATEST Ochrona Pracy

29 września 2020 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 168.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Sołbek: Minęło już 20 dni i ani jednego nowego wpisu. Rzeczywiście nastąpił oczekiwany przez wielu zmierzch tego wątku. (2020-05-27)

fan: Tadeusz K. Szanuję twoje stanowisko, ale dziś niczego i nikogo nie można być pewnym. Sorry, takie mamy czasy! (2020-05-07)

Tadeusz K.: Poinformowany chce celowo nabrać wielu, lecz mu się to nie uda. Już nikt mu nie uwierzy w to co napisze i jest spalony tu na tym forum jak Sygnalista. Samorząd prędzej czy później powstanie. To pewne jak to, że czarne jest czarne a białe jest białe. (2020-05-07)

lemond: Poinformowany pisze jakieś kolejne brednie, które nikt nie kupi, chociaż na to bardzo liczy.Szkoda czasu na ten wątek,który systematycznie w naturalny sposób zamiera. (2020-05-06)

Mamoń: A co się mogło ruszyć i kiedy? W czasie pandemii? Wolne żarty,czy czarny humor?Jaki to i czyj to zarząd.Może to Zarząd PZPN a może PZMOT? Było milczenie od 17 i nagle komuś coś zaświeciło w głowie i odsmażył i nie swieżego starego kotleta. (2020-05-06)

Poinformowany: No w końcu się ruszyło. Zarząd prowadzi rozmowy o samorządzie. (2020-05-06)

Fed: To nie rząd tylko xXv ją wymyślił ha ha (2020-04-17)

Wirusolog: Rząd polski ogłosił że na naszym terytorium doszła nowa choroba -coviT-19 teraz pa już dwie choroby: covid-19 i covit-19 (2020-04-17)

A może by tak: skutecznie (2020-04-17)

Fredzia: Jak uszyć maskę na covid 19 (2020-04-14)

xXv: A co samorząd zawodowy ma do Covit-19. Sam, by się musiał wyizolować na pracę zdalnie. (2020-04-14)

xXv: Doprawdy: To samorząd by się na pewno zajął lepiej nie mówić. (2020-04-14)

Doprawdy: Samorząd by to uprościł (2020-04-14)

Nowy II: Jest konieczne zachowanie zasad dyscypliny epidemiologicznej, czy wynikającej ze stanu epidemii. A więc pracowników sklepów, banków, urzędów, czy przychodni,szpitali.Nie można wszystkiego zamknąć na klucz,jeżeli tak się stanie to braknie nawet chleba i wody i wtedy żaden Rząd nie da rady udźwignąć ciężaru kryzysu, ale także i po nim. Wszystkie inne sprawy, w tym samorząd zawodowy muszą zejść na dalszy plan. Wszyscy muszą się przestawić na walkę z epidemią COVID-19, by ją dobrze kontrolować a następnie pokonać, najszybciej jak to jest tylko możliwe. A samorząd zawodowy teraz? Po co i do czego jest on komu potrzebny? Bez odpowiedzi, którą wielu zna. (2020-04-14)

zwykły: Brawo Patryk: Dodam,że nie było dotąd większej głupoty wynikającej ze sprzecznych informacji,które są nam codziennie serwowane w różnych stacjach radiowo-telewizyjnych bez wyjątku oraz w prasie. Jak tak dalej będzie a Rząd się nie ocknie co dalej robić,by ratować gospodarkę,to wnet pójdziemy z torbami wszyscy bez wyjątku.Zamykanie się w domu (oprócz osób w kwarantannie,noszenie rękawiczek oraz maseczek,czy nawet ciągłe mycie rąk i twarzy, zachowanie bezpiecznej odległości między poruszającymi się osobami - sytuacji nie zmieni. Ludzie będą się nadal zarażali i umierali(chodzi tylko tu o niewielką skalę). Chodzi o to by czym było ich ratować i miał kto to robić. Tu trzeba dokonywać ciągłej poprawy. Szkolić sanitariuszy i wszelką pomoc medyczną. Wyposażać szpitale w respiratory a personel medyczny w środki odkażające i odzież ochronną natomiast pacjentów w niezbędne leki i witaminy oraz szczepionki chociażby przeciw grypie sezonowej.A samorząd zawodowy? Dzisiaj jest naprawdę zbędny. (2020-04-14)

Wszystko: aby nie samorząd. (2020-04-13)

Kazek: Sprawy ważniejsze niż samorząd zawodowy to problem jego powołania (2020-04-13)

Patryk: Są ważniejsze sprawy niż samorząd. Np.: Nie możesz wyjść z domu, ale w razie potrzeby możesz. Maski wcale nie pomagają, ale należy je nosić. Sklepy są zamknięte, ale w razie potrzeby są otwierane. Wirus ten jest zabójczy, ale w zasadzie to nic strasznego. Rękawiczki nie pomogą, ale są potrzebne. Wirus nie wpływa na dzieci, ale dzieci są w niebezpieczeństwie. Nie ma odpowiedniego sprzętu, ale jest go wystarczająco dużo. Istnieje wiele objawów, ale możesz zachorować bezobjawowo. Nie możesz iść do krewnych, ale możesz zamówić im dostawę kurierem, który bez masek i rękawiczek kontaktuje się z setkami ludzi dziennie. Mandaty nie są w żaden sposób prawnie uzasadnione, ale są wymierzane. Nie ogłoszono stanu wyjątkowego, ale władze zachowują się tak, jakby był. Nie ma aresztu domowego, ale z domu wychodzić nie można. Nie ma stanu wyjątkowego, ale wojsko na ulicach jest. W lesie nie ma zagrożenia, ale nie możesz wchodzić do pustego lasu. Zwierzęta domowe nie przenoszą wirusa, ale lepiej ich nie dotykać. Cmentarze są otwarte, ale nie można odwiedzać grobów bliskich. Samochodem możesz jeździ, ale nie możesz umyć i wymienić opon." (2020-04-13)

dzdzownica: Kura mnie straszysz. A wez sobie jajko. I sie ciesz (2020-04-12)

kura domowa: tylko ja jestem zdolna robić jaja, reszta to podróby (2020-04-12)

Dżdżownica: Jest tyle tematów równie atrakcyjnych. Napiszcie coś i na innych forach skoro się tak mocno nudzicie (2020-04-12)

Nadprawda: O widzę że temat już prawie nie istnieje. Ma wprawdzie 5 razy więcej niż wszystkie tematy razem wzięte. Ale prawie nie istnieje. (2020-04-12)

Zając mały: Tutaj tylko tytuł brzmi Samorząd zawodowy. A wpisy do tego tematu mogą być tylko odmienne. (2020-04-12)

Arek: A co to ma do samorządu. (2020-04-12)

refleksja: niby słuszna, ale spóźniona o kilka lat. (2020-04-11)

forumowicz: Co to jest za prawo, które ustanowiono i można je interpretować na 1000 sposobów??? Jaka .... takie prawo! Ty szaraku dostaniesz mandat za wyjście z domu, a oficjele urządzają sobie hucpy pod pomnikami w dużych gromadach! Ciebie szaraku Policja ściga, a tamtych wręcz chroni, aby nikt obcy nie przeszkodził w łamaniu prawa! Tak wygląda praworządność w Polsce teraz! Prawo stanowione nocami na kolanie przez obecna władzę nadaje się tylko do zawieszenia na gwoździu w drewnianym wychodku! Niestety, aparat represyjny ślepo takiej władzy i takiemu prawu będzie służyć! Tak obecnie wygląda nasze państwo! Czy na pewno chcecie takiego samorządu? (2020-04-11)

Wolny: Byle na temat samorządu (2020-04-11)

Zagadka: kim ty jestes Expert ? (2020-04-10)

Expert: Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, a konkretnie na początku marca żyliśmy normalnie i pisaliśmy sobie różne głupoty o samorządzie. Dziś jest początek kwietnia i o normalnym życiu mowy nie ma. Rządzi koronawirus. Symbolem obecnej nienormalności stał się zakaz wstępu do lasu i mandaty za skorzystanie z bezdotykowej myjni samochodowej. Ludzie miotają się jak wystraszone owce. Kolejne restrykcje stają się coraz mniej zrozumiałe. Komunikaty wysyłane przez rządzących są sprzeczne i to, co było dobre wczoraj, dziś jest złe, a to co wczoraj było odradzane, dziś jest zalecane. Przykład? Minister Zdrowia oświadczył 26 lutego, że maseczki nie chronią przed koronawirusem, więc nie wie, po co ludzie je noszą. Ten sam minister stwierdził na początku kwietnia, że „powinniśmy już powoli iść w kierunku obowiązkowych maseczek na ulicach, w sklepach, w pracy”. Nic dziwnego, że część Polaków uważa, iż rząd mataczy. A przecież chodzi o naszą przyszłość. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Zdrowych i spokojnych Świąt. (2020-04-10)

Wielki piątek: Teraz może się rozpocząć dyskusja na temat samorządu. Teraz rozpoczyna się dobry czas (2020-04-10)

obywatel: A mnie dziś odwiedził dzielnicowy i poinformował, że mam zamontować skrzynkę na listy, bo inaczej dostanę mandat. Ponoć to OBOWIĄZEK a przed wyborami będzie bezwzględnie wymagany i karany za brak. Jestem w szoku! (2020-04-10)

Herod-Baba: samorząd:Czy możesz zmądrzeć,a może jest to stała twoja przypadłość życiowa? (2020-04-10)

Nicpoń: Może wreszcie będzie normalna dyskusja o prawdziwym samorządzie zawodowym, ale już po Świętach Wielkiej Nocy. Teraz o tym nie myślmy. Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku życząc zdrówka Wam i Waszym Rodzinkom. (2020-04-10)

Mamoń: Jak widać to zwolennicy samorządu zawodowego już dokonali samo zaorania i po sprawie. Tak trzymać. Wszystkim dyskutantom składam Zdrowych i Spokojnych ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY. (2020-04-10)

Były już prac.: Antek... pracownik służby bhp jest tak samo narażony na utratę pracy jak każdy inny pracownik. Wystarczy likwidacja firmy lub zawieszenie działalności z przyczyn ekonomicznych i żaden przepis nic na to nie poradzi... bo będzie ja w filmie... "nie mamy Pana płaszcza i co Pan nam zrobi"... W obecnych czasach nic nie daje gwarancji zatrudnienia i trzeba się z tym bardzo realnie liczyć. Ja to już przerobiłem. (2020-04-09)

Antek: Aneta a na jakiej podstawie straci pracę "behapowiec" ? zmienią przepisy o służbie bhp? Coś wiesz na ten temat? Zastanów się zanim coś napiszesz. (2020-04-09)

związkowiec: Sprawa wiedzy z bhp teraz nabiera mocy urzędowej. Wszystko zależeć może od stopnia świadomości załogi.Bez świadomości o zagrożeniu patogenem COVID-19 ze strony załogi,to żadna organizacja społeczno - zawodowa, związkowa, czy polityczna w zwalczaniu epidemii, tu nic nie pomoże. Może tylko zdać egzamin dyscyplina i samokontrola. (2020-04-09)

pracownik: Cytator: Służba bhp nic sama nie zrobi bez wsparcia pracodawcy. Tu pierwszą rolę do odegrania ma pracodawca wraz z całą swoją załogą. Potrzeba na czas kryzysu integracji i zrozumienia z powagi sytuacji. (2020-04-09)

lelum polelum: Już jest bardzo trudno a może być jeszcze trudniej.Może za kwartał pandemia będzie powoli wygasać. Jak na razie to dopiero jej szczyt przed nami. (2020-04-09)

Leokadia: Ekonomista ma rację, trzeba być przygotowanym na najgorsze. (2020-04-09)

ekonomista: Szanowni "BEHAPOWCY" ! Trzeba się martwić o swoją przyszłość, która może być trudna dla wielu z uwagi,że mogą niektórzy wnet stracić pracę,czy zajęcia oraz dochody.Nie należy martwić się o jakiś wydumany samorząd zawodowy, który nikomu w niczym nie może pomóc.Według prognozy pesymistycznej, to czekają nas bardzo trudne czasy po zakończeniu pandemii o ile ona się w ogóle zakończy. (2020-04-09)

Cytator: dyskutant: "Nie ma najmniejszego sensu prowadzić dyskusji na temat pandemii wywołanej koronawirusem." / / / / / / Do dyskutant: Brzmi, jakby służby bhp nie interesował ten temat. No tak nie ma zagrożenia zdrowia i życia pracowników w pracy. (kodeks pracy art 210 par. 1.) Brawo! (2020-04-06)

dyskutant: Panie W. Gudalewicz: Nie ma najmniejszego sensu prowadzić dyskusji na temat pandemii wywołanej koronawirusem. Tym tematem niech zajmują się specjaliści, bo to ich domena. Natomiast obywatele nie powinni lekceważyć tej epidemii i bezwzględnie stosować się do zaleceń, nakazów i zakazów odpowiednich służb sanitarnych kraju oraz Ministerstwa Zdrowia, które koordynuje walkę z pandemią, wtedy jest duża szansa na kontrolowanie epidemii oraz na rychłe jej pokonanie. (2020-04-06)

członek: Ale o co chodzi? OSPSBHP musi przetrwać? Czy coś wskazuje że stowarzyszenie ma się rozwiązać? Czy ZG coś ogłosiło? Czy to jakaś wasza pandemia? Co wy pitolicie? Stowarzyszenie upada???? (2020-04-06)

warchoł: Istotnie OSPSBHP musi wszystko robić aby przetrwać. A samorząd? Samorząd zawodowy trzeba odłożyć na lepsze czasy,tylko,że nie wiadomo czy one już kiedykolwiek nastaną. (2020-04-06)

OSPSBHP: jest realnym (czyli istniejącym) faktem, samorząd natomiast jest utopijną mrzonką. (2020-04-06)

Dobre sobie: Samorzad moze poczekac. OSPSBHP juz nie (2020-04-06)

biuschalter: Bliski nam temat o samorządzie zawodowym ”behapowców” staje się być odległym na długie miesiące a może i lata z powodu pandemii,ale niektórzy o tym nie chcą słyszeć i będą dalej pisać choćby było to im zakazane nawet pod groźbą kary grzywny do 30 tys. zł. , czy ograniczenia lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 3. Jest to siła najprawdopodobniej przyzwyczajenia a niekiedy uzależnienia. (2020-04-04)

bajarz: No cóż sprawa jest prosta. Dyskusja o samorządzie zawodowym powinna być według mojego skromnego zdania zawieszona na czas walki z pandemią.Nie chodzi tu o apel, czy postulat w tej sprawie a o rozsądne podejście do tematu,czyli do sedna sprawy. (2020-04-03)

czytelnik: Koronawirus zmienił nasze życie. Nic już nie będzie tak,jak dawniej.Straty będą bardzo duże do odrobienia a niektórych z nich nie da się już odrobić. Np. stratę naszych najbliższych i znajomych, którzy niespodziewanie zmarli na tę zarazę.Wyrazy szczerego współczucia Najbliższym składa. (2020-04-03)

333: Wolno jest pisać każdemu. Więc może pisać, kto tylko zechce, byle na temat i nie ma w tym nic nadzwyczajnego zwłaszcza, w tym czasie kiedy trwa do odwołania narodowa domowa kwarantanna z powodu Covid -19 i SARS-Cov-2. (2020-04-03)

Prima aprilis: I sie pomyślisz (2020-04-01)

W. Gudalewicz: Anielo! nie masz ciekawskich propozycji? Moim zdaniem to obecnie jest walka z koro-wirusem? Natomiast stowarzyszenia są potrzebne, aby wspólnie współpracować i działać na rzecz ludzi pracy. Samorządy też są potrzebne w celu doskonalenia i ukierunkowania pracy behapowców a także eliminowania u (niektórych) niedoskonałości a w pojedynkę to człowiek nic nie zdziała a może tylko coś napisać na tym blogu i zmącić niektórym behapowcom w głowach. Mając wieloletnie doświadczenie jako behapowiec a nie chwaląc się, jako społecznik, który poświęcił sporo lat na to, aby z integrować tą niedocenianą i lekceważoną grupę zawodową jestem zniesmaczony np. takowym wpisem jak Anieli, że stowarzyszenia i samorządy są zbędne. Więc działaj sama i w pojedynkę - pomyślności. (2020-03-31)

Michał: Ludzie czy WY naprawdę nie macie innych zmartwień i problemów? (2020-03-31)

bełciarz: Jeżeli ktoś oczekuje utworzenia samorządu zawodowego, to niech się uzbroi w cierpliwość, bo może to potrwać dość długo. (2020-03-31)

apolityczny: Aniela: Stowarzyszenie mogą dość łatwo założyć sami zainteresowani.A samorząd zawodowy już nie,ponieważ o tym decydują nie sami zainteresowani a Sejm RP.Moim zdaniem nasze społeczeństwo powinno się organizować w różnych sprawach poprzez udział w tworzonych przez siebie stowarzyszeniach,jak to ma miejsce w całej europie. (2020-03-31)

realista 2020: Wciąż daleko entuzjastom do trafnej oceny rzeczywistości, od której już dawno sami się oderwali i nie doceniają istotę danej chwili, która jest trudna i bardzo poważna dla naszego kraju, europy i świata ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. Teraz prawie wszystkie państwa świata dotknięte koronawirusem koncentrują uwagę na walkę z pandemią.Trwa wyścig nad produkcją skutecznych leków i szczepionki przeciwko obecnemu patogenowi a może i w przyszłości jeszcze bardziej niebezpiecznemu.Kto to wie co nas jeszcze czeka? A samorząd zawodowy? Może spokojnie poczekać. Nawet 50lat i nic się nie stanie. (2020-03-31)

Borysław: Do Peritus: Dziwny jest ten twój wpis. Skoro ma według ciebie zniknąć służba bhp,to po co jeszcze tworzyć jej samorząd zawodowy.Chyba na złość wszystkim w myśl przysłowia latem odmrożę sobie uszy za pomocą zamrażarki na złość cioci. (2020-03-31)

W.Gudalewicz: Anielo! niby mam, jak każdy behapowiec - swoje zdanie i co z tego wynika? Dam inny przykład np. zainicjowałem i założyłem też Krajowy Związek Inżynierów i Techników BHP, którego byłem w pierwszej fazie jego przewodniczącym i otaczałem się behapowcami. Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że z tym towarzystwem nie ma co sobie zawracać głowy.Wiec namówiłem m.in. kolegę (wspaniałego) behapowca, aby przejął ode mnie przewodnictwo (Henryk Kowalski). A obecnie mam wyrzuty sumienia,że go namówiłem. Pomimo tego, że on się bardzo troszczył i starał, to zrzeszeni behapowcy tego nie doceniali a do tego doszedł problem, że jego żona bardzo zachorowała a w rezultacie odeszła z tego świta. W związku z tym Henio z ww. problemami Henio jasno sprawę o został rozwiązany Krajowy Związek Inżynierów i Techników Bezpieczeństwa Higieny Pracy. Tak więc mamy takich behapowców, że dążący do utworzenia samorządu zawodowego dojdą do takiego wniosku jak ja i inni przywódcy a widać to po wpisach na tym forum dyskusyjnym. Tak więc Anielo poniekąd masz rację. (2020-03-30)

Aniela: Panie Wacławie, ma Pan prawo do zdania odrębnego. Ja cenię sobie ludzi którzy mają własne zdanie i go popierają. (2020-03-30)

W.Gudalewicz: Anielo! sądzę, że Twoja propozycja o zlikwidowaniu stowarzyszeń jest niezasadna - uważasz, że są one zbędne?. Przyznam,że pomimo tego - jestem, że jako emeryt - jestem innego zdania - stowarzyszenia behapowskie są potrzebne. Np. wiele, wiele lat poświęciłem swojego życia, aby powstało stowarzyszenie o nazwie OSPSBHP, w którym mieliby możliwość integrowania się behapowcy itd - patrz statut OSPSBHP. Faktem jest, że byłem inicjatorem, założycielem i prezesem ww. stowarzyszenia i po pewnym czasie zauważyłem, że otoczony zostałem niewłaściwymi osobami. W związku z tym zrezygnowałem z przewodnictwa umożliwiając przewodnictwo innym. obecnie każdy widzi jak funkcjonują i działają - więc stowarzyszenia behapowskie istnieją w szczególności OPSPSBHP, które jest niezbędne. Więc Anielo nie masz racji! (2020-03-30)

Aniela: Czas rozwiązać stowarzyszenia. One są zbędne (2020-03-30)

biegun: Nadzieja jeszcze nikomu nie zaszkodziła, ale też i nic nikomu niczego nie zapewniła. To jednak nadzieją żyje wiele osób, chociaż nadzieja często umiera jako ostatnia. (2020-03-30)

Konsultant: Prawda jest taka,że niektórzy władni politycy uważają,że taki samorząd „behapowski” wszystkim zainteresowanym przyniesie więcej problemów niż pożytku, dlatego jest im zbędny, anie odwrotnie. (2020-03-30)

st. insp. bhp: Nie wiem co będzie jutro,ale na pewno wiem, że samorząd zawodowy nie jest celem OSPS BHP ani innych stowarzyszeń a tym bardziej całej służby bhp.Stwierdzam to będąc przekonany o tym na podstawie tej dyskusji,w której biorę udział od dłuższego czasu. (2020-03-30)

Peritus: Samorząd jest niezbędny do normalnego funkcjonowania służby bhp. Przekonacie się po tym jak służba bhp zniknie (2020-03-30)

poprawny: Trzeba mieć świadomość tego, że wszystkie wpisy mają krótką żywotność i zostaną wcześniej czy później usunięte. Wpisy te nikt oprócz dyskutujących nie czyta i nie bierze pod uwagę. Zatem po co pisać? Chociażby dla zajęcia lub dla rozrywki. Jednak z tej dyskusji, jak mówi przysłowie chleba nie będzie.Czy samorząd ”behapowców” może kiedykolwiek powstać? Moim zdaniem są na to niewielkie szanse. Wystarczy,że ktoś na poważnie zajmie się tym tematem, to po wielu, wielu latach starań (co najmniej 10, mogą się spełnić marzenia entuzjastów. Ale są to tylko teoretyczne założenia - nic więcej. Nie można być tego pewny,że tak się stanie. (2020-03-30)

członek OSPSBHP: Nie pomoże nawet Święty Boże w sprawie utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp, ponieważ nikomu nie jest on potrzebny, zwłaszcza w wersji jej autora.Jest tylko jego wymysłem dla potrzeby danej chwili a była nią kampania wyborcza byłego już prezesa na prezesa OSPS BHP, podczas której próbowano zainfekować pomysł tworzenia jakiegoś dziwnego samorządu bez konkretnego celu działania.Według pomysłu autora samorząd ten między innymi,miałby być uprawniony do nadawania dziwnych uprawnień służbie bhp członkom, którzy by uczestniczyli np. w minimum dwóch seminariach organizowanych np. przez samą izbę lub CIOP-PIB przez co naraził się na śmieszność, ponieważ żaden z istniejących samorządów tak czegoś głupiego jeszcze dotąd nie wymyślił.Zapłacił za to przegraną wyborach na prezesa stowarzyszenia a uchwala podjęta przez delegatów na zjazd OSPS BHP nie doczekała się realizacji w poprzedniej kadencji i nie będzie realizowana,także w tej obecnej kadencji.Czyli na samorząd zawodowy nie mają co liczyć jego członkowie. (2020-03-30)

<< Back  


[1-100] [101-168]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2020

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 37850836