ATEST Ochrona Pracy

27 maja 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 808.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

już w Ateście: szeroko omawiano takie kwestie. Specjalista spoza zakładu pracy to specjalista w dziedzinie bhp spełniający wymagania kwalifikacyjne dla - co najmniej - specjalisty ds. bhp. Ale przecież (to proste jak drut, a nawet jak konstrukcja cepa) .......... nie jest obsadzony na stanowisku etatowym pracownika służby bhp. Wpisujący się poniżej jako "inspektor pracy" z pewnością IP PIP nie jest. To prosty marzyciel. Takich w PIP nie ma, chociaż i tam przypadki różne się zdarzają. PS. Po co wam kombinować, skoro wychodzi wam to marnie? No po co? (2019-05-13)

Samorząd: Bay bay (2019-05-13)

pracownik: A ja mam pytanie. Jestem pracownikiem pracodawcy, któremu szef powierzył wykonywanie zadań służby bhp. Do tej pory opracowując różne dokumenty podbijałem się pieczątką "specjalista ds. bhp" W związku z powyższymi wpisami - czy mogę używać pieczątki o takiej treści? Jeśli nie, to jak się mam podpisywać i o jakiej treści wyrobić sobie pieczątkę? Może pieczątkę "Inny pracownik wykonujący zadania służby bhp inż. Jan Kowalski" Pracowałem kiedyś 3 lata na stanowisku starszy inspektor ds. bhp. Ukończyłem studia podyplomowe w zakresie bhp.... (2019-05-13)

inspektor pracy: Art. 237 ze znacznikiem 11. § 4. Właściwy inspektor pracy może nakazać utworzenie służby bhp - i to mi się podoba. Byłem w jednej firmie na kontroli 75 pracowników, gdzie zadania służby bhp pracodawca powierzył innemu pracownikowi wykonywanie zadań służby bhp. Nakażę mu utworzenie służby bhp, bo przecież służby bhp w tym zakładzie nie ma, choć jej zadania są wykonywane przez pracownika, który posiada kwalifikacje specjalisty bhp. I takie wydumki mi się podobają otumanionych forumowiczów. (2019-05-13)

chlapnie: jeden z drugim bzdeta i upiera się, że ma rację. Wypada wiedzieć co się pisze, a nie pisać co się komuś tam wydaje. (2019-05-13)

proste jak drut: Osoby, którym POWIERZONO wykonywanie zadań służby bhp - pracownicy zatrudnieni przy innej pracy a nawet tzw. specjaliści spoza zakładu pracy ale także pracodawcy wykonujący samodzielnie te zadania NIE MOGĄ BYĆ WYZNACZANI na stanowiska pracowników służby bhp (inspektorów, specjalistów). Czy jesteście w stanie to zrozumieć? Pytanie jest oczywiście retoryczne. (2019-05-13)

Samorząd: Bay bay (2019-05-13)

i co, mądrale?: Z rozporządzenia ws. służby bhp - § 4 ust. 1 „Pracowników służby bhp zatrudnia się na stanowiskach: inspektorów, starszych inspektorów, specjalistów, starszych specjalistów oraz głównych specjalistów do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy” (2019-05-13)

sama poczytaj,: i postaraj się zrozumieć, bo jak na razie, to rozumienie ci nie wychodzi -> "Dymka: Służba bhp - to inspektorzy, specjaliści, byli inspektorzy pracy I INNI... (2019-05-13)" + „Dymka: /…/ przeczytaj Art. 237 ze znacznikiem 11. § 1. Kodeksu pracy, kto jeszcze MOŻE PEŁNIĆ ZADANIA służby bhp.... (2019-05-13)” – Osoby wykonujące POWIERZONE zadania służby bhp NIE TWORZĄ SŁUŻBY BHP. (2019-05-13)

Wacek: Ja wiem, ja wiem - to też pracodawcy i inni pracownicy (zatrudnieni przy innej pracy), którym pracodawca powierzył wykonywanie zadań służby bhp (2019-05-13)

Dymka: "a jacy to ci": inni? - Jak nie wiesz, to się doucz i przeczytaj Art. 237 ze znacznikiem 11. § 1. Kodeksu pracy, kto jeszcze może pełnić zadania służby bhp.... (2019-05-13)

logiczny: Jak się okazało to uchwała delegatów w sprawie samorządu zawodowego stała się bardzo trudna do realizacji, czego najprawdopodobniej nie brano pod uwagę.Obecnie należy wyciągnąć z tego trafne wnioski i jeszcze raz przeanalizować,jakie istnieją możliwości,by opracować dokumenty wymagane oraz ocenić szanse na uchwalenie ustawy o samorządzie zawodowym w sejmie.Bez takiej pogłębionej analizy to będzie tylko dalsze zawracanie sobie głowy tą sprawą i nic więcej. (2019-05-13)

pytający: Nie wszyscy jednak dyskutanci orientują się na jakim etapie utknęły prace przygotowawcze konieczne do utworzenia samorządu zawodowego w poprzedniej kadencji i dlaczego władze ustępującego zarządu otrzymały absolutorium, mimo nie zrealizowania uchwały delegatów na zjazd OSPS BHP. (2019-05-13)

ltytus: Samorząd zawodowy służby bhp oznacza pieczę i jednocześnie nadzór nad wykonywaniem zadań osób związanych z tą służbą. Nie wszystkim to jednak obecnie odpowiada i to jest problem nr1 tego przedsięwzięcia, chociaż nikt jak dotąd tego nie zauważył i o tym nie pisał na tym wątku. (2019-05-13)

kret: Nic mi nie trzeba oprócz wolności i chleba.Brawo samorząd zawodowy odstawiony na szeroki tor. (2019-05-13)

a jacy to ci: inni? (2019-05-13)

Dymka: A ja jestem za nazwą: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Służby BHP. Służba bhp - to inspektorzy, specjaliści, byli inspektorzy pracy i inni... (2019-05-13)

forumowicz: A tak poza tym, wszystko ok? (2019-05-13)

Być może: zmiana nazwy będzie w kierunku jej wydłużenia o słowa "w likwidacji" (2019-05-13)

Hos: Trzeba myśleć realnie i dbać o stowarzyszenie i pomyśleć o zmianie jego nazwy na Krajowe Stowarzyszenie Inspektorów i Specjalistów Bhp. A następnie podjąć próbę integracji służby bhp zrzeszonej w istniejących organizacjach zajmujących się sprawami bhp i razem przystąpić do działania na rzecz utworzenia takiego samego samorządu zawodowego przekonując do takiej inicjatywy także niezrzeszonych „behapowców”. (2019-05-13)

niezrzeszony: Na pewno będą naciski ze strony zwolenników samorządu zawodowego,ale jak się okazało to są oni w mniejszości, mimo tego jakoś tego nie zauważają a powinni. (2019-05-13)

pytający: kwestie:Może dopowiesz jaśniej co na zjeździe zostało wyjaśnione w sprawie samorządu zawodowego.Nie mam wątpliwości,że nic nie wyjaśniono czego jest dowodem twój wpis niejasny. (2019-05-13)

Kolega wacka: Refleksja=Wacek (2019-05-12)

Refleksja: Też tak sądzę, że Wacek zamiast od samego początku wziąć się za tworzenie samorządu co mu by znakomicie wyszło a wziął się za tworzenie OSPSBHP a następnie za utworzenie Krajowego Związku Zawodowego Inżynierów i Techników BHP i mu wyszło i obie te organizacje do dziś funkcjonują. Jednak doszedł do wniosku że z tym towarzystwem nie ma żadnej możliwości, aby coś większego zrobić i dał sobie spokój. Obecnie bacznie obserwuje, jak potoczy się tworzenie tego samorządu zawodowego, którego jego twórców wspiera, oby się udało i nie jest oto zazdrosny i przeciwny temu ale wątpi już w behapowców i krytykowanie tego przedsięwzięcia tak jak jego co zrobił, że otworzył innym drogę do działania W każdym razie Wacek dokonał tego jak wyżej wspomniałem a teraz niektórzy go krytykują za to i czy to słusznie? (2019-05-12)

ostrożny: Trzeba przyjąć to że,że sprawa samorządu zawodowego nie jest priorytetem obecnej panią prezes OSPS BHP i tylko o niej bardzo dobrze świadczy.Ważniejsze są dla niej sprawy stowarzyszenia,za które czuje się odpowiedzialna i tak trzymać!Cóż przyjdzie i czas na rozważanie o samorządzie zawodowym.Jak na razie to jest za wcześnie na to jak sama stwierdziła. (2019-05-12)

jasnowidz: Dobrze się stało,że została wybrana na prezesa OSPS BHP pani Bożena anie pan Marek, która sprawy stowarzyszenia uporządkuje do końca i przez co przyczyni się walnie do jego rozwoju oraz na pewno podejmie mądrą decyzję w sprawie dalszego losu utworzenia samorządu zawodowego,ponieważ sprawa ta jest bardzo trudna do zrealizowania to będzie trzeba przemyślanej decyzji co musi to jeszcze przez jakiś czas potrwać.Oby ten czas nie okazał się nie za długi i trwał przez kolejną kadencję a jego członkowie i nie tylko, byli trzymani dalej w niepewności. (2019-05-12)

obiektywny: Było do przewidzenia,że rozsądek weźmie górę nad emocjami a sprawa samorządu zawodowego jeszcze przez jakiś czas musi poczekać nim rozstrzygnął się jego dalsze losy.Tak naprawdę to widzę zakończenie i to definitywnie tej sprawy rozpętanej przez byłego już prezesa,jak widać na potrzeby jednej i drugiej jego przegranej kampanii wyborczej.Trzeba przyznać,że wielu na to dało się nabrać i zmanipulować. (2019-05-12)

niezłośliwy: Paliwo się już wyczerpało entuzjastom samorządu zawodowego należy im pogratulować przegranej.Samorządu "NIET". (2019-05-12)

członek OSPSBHP: Trzeba pogratulować pani prezes zwycięstwa w wyborach a wyborcom i delegatom na zjazd OSPS BHP trafnego wyboru. Co do samorządu zawodowego jestem i byłem sceptyczny./ (2019-05-12)

Kasia: Samorząd stop. Stowarzyszenie stop. Rozwój stop. (2019-05-12)

kwestie: rozliczeń finansowych a także idei samorządu zawodowego zostały wyjaśnione bezspornie i klarownie na Zjeździe. Porada - rozumieć a nie wymyślać bzdety. (2019-05-12)

no to poczytaj: Z wywiadu z Elżbietą Bożejewicz (vide „Za wcześnie na samorząd zawodowy służby bhp” -> ”Dzisiaj słyszę, że podobno „jest gotowy materiał do złożenia w Sejmie RP, ale ZG OSPSBHP się tym nie zajmuje”. To nieprawda. Nie ma żadnego materiału. Czy jest szansa na utworzenie samorządu służby bhp? Jest. Ale najpierw należy dobrze przygotować do tego środowisko.” + „W. Gudalewicz: /…/ Oj,oj - aby delegaci w maja wybrali odpowiedniego prezesa taki jak był M. Nościusz! (2019-04-09)” (2019-05-12)

ciekawwski: No i już po wyborach.Teraz poczekajmy co dalej? Jaki kierunek obierze pani prezes,która swój plan działania ujawniła w wywiadzie dla Atest-u.Oby tylko dotrzymała składanych deklaracji przedwyborczych w sprawie samorządu zawodowego.Teraz będzie musiała się jednoznacznie określić, co dalej zrobić z tym fantem, a raczej z balastem jakim jest samorząd zawodowy dla całego OSPS BHP, chociaż jego zwolennicy zaraz podniosą larum! (2019-05-12)

jest nadzieja?: „Kto jest kim” – vide Atest nr 11/2014 – „Waldemar Dudek (Kraków) - W. Dudek zajmuje się przygotowaniem ustawy o samorządzie zawodowym oraz statutu Polskiej Izby BHP.” - PS. Okazuje się jednak, że w szafie (w siedzibie) ZG tego projektu nie ma. (2019-05-12)

członek OSPSBHP: Należało zaraz po utworzeniu OSPS BHP podjąć starania o samorząd zawodowy służby bhp. Tę sprawę po prostu zaprzepaszczono ze względu na brak wiedzy w temacie samorząd zawodowy. Trudno tu kogokolwiek o to obwiniać. Po prostu wiedza na ten temat w OSPS BHP była wówczas znikoma. (2019-05-12)

Nikt: Służba bhp przede wszystkim potrzebuje pilnie zmiany przepisów w sprawie jej działania,dostosowanych do obecnej sytuacji gospodarczej i wymagań pracodawców z tym związanych. (2019-05-12)

to wina wacka: Bo zaczął od tworzenia stowarzyszenia zamiast wziąć się od razu za samorząd. (2019-05-12)

Gonzo: Nikt nie wie co się wydarzy za rok czy dwa. Fakt jest faktem,że pozycja służby bhp systematycznie słabnie i jest tego powodem wiele przyczyn. (2019-05-12)

laska nebeska: Pytanie czy za wcześnie jest na samorząd zawodowy? Wiele wskazuje na to, że za wiele lat jest za późno i tego straconego czasu nie da się odrobić, tak po prostu o czym wielu zapomina. (2019-05-12)

dyskutujący: Samorząd zawodowy nie powstanie rychło,nawet wtedy jeżeli ta dyskusja będzie nadal trwała przez kolejne 25 lat. (2019-05-10)

dyskutujący: Jest jak jest na pewno nic się nie zmieni w najbliższym czasie w tym dyskutowanym temacie. (2019-05-10)

zainteresowany: Kogo obchodzą wasze wybory do OSPS BHP niech się przeniesie na inny wątek, ponieważ jest ich kilka na temat wyborów.Zatem proszę nie zakłócać wątku o samorządzie zawodowym z uwagi na to,że nie wszyscy dyskutanci należą do tego dziwnego stowarzyszenia. (2019-05-10)

niezaiteresowan: Mam nadzieje,że większość dyskutujących na tym wątku nie interesują wybory w OSPS BHP. Proszę przyjąć to do wiadomości. (2019-05-10)

troll: Ja tylko realizuję "przekaz dnia". Taką dyspozycję otrzymaliśmy. (2019-05-09)

Mam nadzieje: Że za brak realizacji uchwał Zjazdu zarząd nie uzyska absolutorium (2019-05-08)

Hirek: Mam wrażenie,że pomału dociera do większości dyskutujących,że utworzenie samorządu zawodowego nie leży w rękach OSPS BHP,tylko,że trzeba wymyślić sposób na to by się udało przegłosować w sejmie dobrą ustawę o samorządzie zawodowym. (2019-05-07)

Jośko !: Można będzie prowadzić dyskusję o samorządzie zawodowym jeszcze przez co najmniej 4 lata i tak nie przyniesie ona żądanego przez wielu efektu,jeżeli nie będzie ze strony zainteresowanych zdecydowanych działań.Wtedy można będzie tylko powspominać,że coś się próbowało robić,ale próba się nie powiodła i nie wiadomo tylko dlaczego? (2019-05-07)

Ktoś?: Sprawa samorządu zawodowego jest na tyle poważna, ponieważ ona musi się spotkać ze zrozumieniem rządu i parlamentu a w szczególności sejmu. (2019-05-07)

Może zamiast: wykreślać słowo służba wykreślić słowo bhp. Bo do tego te działania zmierzaja. (2019-05-07)

B..Delegat: Np. Wykreślić słowo "służba"!!! (2019-05-06)

właśnie: tego jeszcze nie wiemy. (2019-05-06)

expert: Drugi raz pytam: "Piszecie o zmianie przepisów w sprawie służby bhp. A konkretnie, to co trzeba zmienić lub dodać???" (2019-05-05)

Lech: A kto ma to w sejmie poprzeć 1 osoba koledzy i koleżanki nie dyskutujcie o bzdetach o marzeniach jednego Pana które na logikę są nierealne. Moze jest inny temat który będzie dla pracowników służb bhp realny i przyniesie korzyści (2019-05-05)

Victoria: Nie ma dobrego wyjścia,jak zawiesić sprawę samorządu zawodowego aż do odwołania.Co zresztą sugerowały osoby zajmujące się ponoć pisaniem projektu ustawy,którego nikt nie widział i nieudolną agitacją,która spotkała się z ostrą krytyką. (2019-05-05)

laik: Sprawa samorządu zawodowego o ile znów powróci ponownie zderzy się ze ścianą betonową nie do sforsowania,czyli bez projektu ustawy i poparcia jej w sejmie.Znów ta sprawa znajdzie się w punkcie wyjścia. (2019-05-05)

Halszka: Nie ma się czegoś nowego spodziewać po wyborach,ponieważ prawdopodobnie będzie nowy a może i stary prezes a problemy te same do rozwiązania pozostaną. (2019-05-05)

waga: Kto ma rację w sprawie samorządu zawodowego to pokażą wyniki wyborów do OSPS BHP i kierunek działania wytyczony przez Zarząd Główny i nowego prezesa. (2019-05-05)

Hamlet: "Oto jest pytanie" -> jak, nie będąc specjalistą jednak specjalistą być? (2019-05-05)

no i wyszło: szydło z worka. (2019-05-05)

technik: My nie będziemy się dokształcać i zdobywać kwalifikacji specjalisty ds. bhp. Jest nam dobrze będąc technikami. Chcemy tylko kase zarabiać jako specjaliści w małych firmach. (2019-05-05)

Kolega: A może winą obarczcie też obecną prezes za to, że przez 4 lata nic nie zrobiła dla techników? Z analogii wpisów Wynika, że też was "upodliła" Szkoda pisać po próżnicy. (2019-05-05)

Kolega: Panie Marku miał Pan pecha, że w tym czasie weszliśmy do EU i wprowadzono w Polsce zmiany dla pracowników służby bhp a Pan został winny tego, że kto chce zostać zatrudniony, jako specjalista ds. bhp musiał podjąć studia. Wina Pana straszna, oj straszna. (2019-05-05)

Marqs: Upodliłem techników i kazałem wam studiować. "Heloł" na przepisy UE jestem za cienki. To już nie moja wina, że nie chcecie się dokształcać i zostać specjalistami. Jakoś inni technicy ukończyli studia i są już specjalistami i nie płakali jak wy! (2019-05-05)

Gdansk: Chodzi o techników czytaj (2019-05-05)

właśnie: tego jeszcze nie wiemy (2019-05-04)

expert: Piszecie o zmianie przepisów w sprawie służby bhp. A konkretnie, to co trzeba zmienić lub dodać??? (2019-05-04)

Zwyciężca: A zwycięży Mareczek, jak zadzwoni dzwoneczek. (2019-05-04)

Wacek 3: A pan Wacław czasami niech nie przymila bo się ośmiesza (2019-05-04)

Wacek 3: A co prezes Markus nadzorował np. zrobił w sprawie techników upodil ich kazal im studiować nic nie zrobił będąc jako prezes ospsbhp mądrzyl się i eliminowal swoich przeciwników za wszelką cenę ale o tym powiemy a zjeździe (2019-05-04)

Dla: Co ma być to będzie żadna różnica, bo nic szczególnego się nie zmieni w działalności służby bhp nawet jak powstanie samorząd zawodowy,jeżeli się nie zmienią przepisy ws. służby bhp o czym wielu zapomina. (2019-05-04)

Dla: Trzeba trzymać fason i nie tracić rezonu. (2019-05-04)

małoaktywny: Wszystko w sprawie samorządu zawodowego powinno rozstrzygnąć się niezwłocznie po wyborach władz OSPS BHP.Czy tak się stanie to czas pokaże w najbliższym czasie.Pozostaje tylko cierpliwie dalej czekać,bo nie ma innego sposobu. (2019-05-04)

małoaktywny: Trzeba być twardym w działaniu i nigdy się nie poddawać. Tylko wtedy można liczyć na sukces. (2019-05-03)

Dla: Dla: Pokrzepienia serc nie pękać! (2019-05-03)

spostrzegawczy: Powiem tak: Tak trzymać i działać w tym kierunku. Namawiać już nowe władze do podjęcia konkretnej próby anie z niej rezygnować. (2019-05-03)

doświadczony II: dociekliwy: Brawo. Wreszcie jakiś konkret. (2019-05-03)

dociekliwy: Jeżeli tworzyć samorząd zawodowy,to tylko o nazwie samorząd zawodowy inspektorów i specjalistów ds.bhp, ponieważ takie stanowiska występują w służbie bhp wyszczególnione w przepisach oraz w wykazie zawodów i specjalności anie żaden samorząd zawodowy pracowników służby bhp,samorząd zawodowy służby bhp,czy wreszcie samorząd zawodowy inżynierów i techników bhp. Specjalista bhp - 228203. Inspektor bhp - 325502. Proszę się nad tym dobrze zastanowić. (2019-05-03)

zagadka: Jak na razie to marne szanse na samorząd zawodowy.Lecz nie wszyscy są do tego przekonani,bo uwierzyli w opowieści dziwnej treści byłego już prezesa OSPS BHP,o którego powrót na to stanowisko tak bardzo niektórzy dalej walczą, bo już im tylko to pozostało. (2019-05-03)

zagadka: Ani be ani me ani kukuryku.Nie widać nie słychać co z tym samorządem dalej będzie? A to się niebawem zobaczy! (2019-05-03)

krytyk: Służbę bhp należy wzmocnić nie samorządem zawodowym,ale zmianą przepisów o tej służbie i kształceniem kadr, ponieważ obecne kształcenie kadry służby bhp ma wiele do życzenia mówiąc najdelikatniej jak tylko można. (2019-05-03)

ciekawwski: Są kraje europejskie, w których działają stowarzyszenia i samorząd zawodowy służby bhp a pomimo tego pozycja służby bhp jest u nich podobna jak w naszym kraju.Więc o co tak naprawdę chodzi? (2019-05-03)

obiektywny: Huraoptymiści nie przyjmują do wiadomości,że nie ma takiej opcji,by tworzyć samorząd zawodowy.Trzeba dalej porządkować OSPS BHP umacniać i rozwijać.Ponadto to stowarzyszenie powinno się lepiej zająć sprawami służby bhp, nie sprawami tylko jej pracowników,ale i osób wykonujących zadania tej służby.Nie należy tworzyć nowej organizacji jakim jest samorząd zawodowy, ponieważ by tylko wywołało to ostry sprzeciw u niektórych „behapowców”. (2019-05-03)

JA: Wiele na to wskazuje,że pani prezes jak wygra wybory a wygra,to będzie realizować swoje plany działania wyszczególnione w wywiadzie dla ATEST-u a sprawa samorządu zawodowego zejdzie na dalszy plan i słusznie. (2019-05-03)

jasnowidz.: Mam wrażenie,że obecna dyskusja dobiega końca,ponieważ jej formuła już się wyczerpała.A końcówka tej dyskusji wypali się niczym paliwo płynne po dniu wyborów nowego prezesa OSPS BHP.Obym się mylił. (2019-05-03)

Jarek: zachłyśnięcie: "Był już "wspaniały przywódca" (Słupsk)" Małe sprostowanie - nie "był", tylko Jest. Żyje i ma się dobrze. Dziękuję za pamięć Macieju Ś. (2019-05-02)

Ewka: Poniżanie służby bhp się znudziło. Tylko Samorząd zawodowy mógł temu zapobiec. Ale może zapobiec dalszemu poniżaniu oraz marginalizacji służby bhp (2019-05-02)

zachłyśnięcie: Był już "wspaniały przywódca" (Słupsk), "łubu dubu" (Koszalin), a teraz "zbawca bhp" (Berdyczów?). (2019-05-02)

poniżej: słuszna i mądra konkluzja. (2019-05-02)

krytyk: Temat samorządu zawodowemu się znudził,choć co niektórzy na siłę chcą reanimować pomysł byłego już prezesa,który nie ma szansy na wygraną z obecną pani prezes a jego pomysł na samorząd zawodowy jest pomysłem w dalszym ciągu utopijnym. (2019-05-02)

realista 2019: Dalej będzie bicie piany aż do wyborów.Jeżeli wybory na prezesa OSPS BHP wygra obecna pani prezes to na pewno zakończy się szybko dyskusja o samorządzie zawodowym służby bhp,ponieważ zgodnie z jej zapowiedzią to taki samorząd za jej następnej kadencji nie powstanie i to jest niedobra informacja dla huraoptymistów samorządu. (2019-05-02)

rzecz nie w tym: czy się podoba czy nie podoba, ale w tym czy do czegoś i komu się przyda. (2019-05-02)

optymista: cyt. senator: "Kogo macie za sobą?" - - - Marek zbawi polskich behapowców. I to jest fakt. Za cztery lata będzie samorząd. czy się to wam podoba, czy nie... (2019-05-02)

Maciej: że kury zadziobią lisa, który wkradł się do kurnika. (2019-05-02)

pitolicie: hipolicie (2019-05-01)

Drapieżnik: Ewka powiedziała, że co ją obchodzą kury i (chyba ma rację) a z tego wniosek, że lepiej pilnować lisa a kogut tylko się czai, to co jest lepsze? Na zjeździe się okaże. (2019-05-01)

Ewka: Co mnie obchodzą kury. Wystarczy Samorzad Zawodowy i rozwój OSPSBHP. (2019-05-01)

Drapieżnik: Szanowni delegaci - zapamiętajcie to sobie, aby nie dopuścić lisa do kurnika, bo wydusi wam wszystkie kury a zostawił wam tylko koguta - czy tego chcecie? Moim zdaniem to lepiej, że zostawił koguta niż kurę- bo, bo, bo, (....) itd. (2019-05-01)

Spiritus movens: Jeszcze zobaczycie, co potrafię. Behapowcy będą rządzić krajem. Wtedy wam pokażę! (2019-05-01)

trafne: "behapowiec: Jeden człowiek swoim pomysłem utworzenia samorządu skłócił całe środowisko. /.../ (2019-05-01)" ........ i, oprócz wywołanego szaleństwa, rezultatu tej wizji nie osiągnął. (2019-05-01)

a może: kontynuacja "Zmierzch Bogów 2" poprzedniej kadencji? Czas do lamusa ........ oszołomów "samorządowych". (2019-05-01)

A ja: słyszałem, że Łukasz Palkowski będzie kręcić II część filmu "Bogowie" o behapowcach. Dla nierozumnych - Mój wpis jest tylko żartem. Mam nadzieję, że pojęliście aluzję? (2019-05-01)

<< Back     Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-400] [401-500] [501-600] [601-700] [701-800] [801-808]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32941544