ATEST Ochrona Pracy

24 stycznia 2021 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 376.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Grzesiu Wodnik: Znowu się temat rozmywa. Wszystko aby poza tematem. Aby pomijać sprawę samorządu. Widać co opanowało to forum. Nazywa się to fachowo- PROFESJONALIZMEM (2020-11-24)

zwykły: A ja się zgadzam z recenzentem i popieram jego mądry wpis. (2020-11-23)

dyskutant: Samorzad: Mam wrażenie,ze na bieżąco nie śledzisz dyskusji. Przypomnę,że to nie Rząd oraz OSPSBHP, ani inna organizacja zawodowa nie jest wstanie utworzyć samorządu zawodowego. Może to zrobić tylko sejm zgodnie z art. 17 Konstytucji RP.Więc o co Wam chodzi? (2020-11-23)

czyli: na Godota (2020-11-23)

Oczywiście: Czekamy na sposobność. (2020-11-23)

no to: na co czekacie i pitolicie? (2020-11-22)

Samorzad: Tylko powołać i już. (2020-11-22)

Zenek: Zgodnie z Konstytucją samorządy sie powołuje ustawą. Przecież to wszyscy wiedza. Samorzad bhp nie jest pierwszym samorządem. (2020-11-22)

Odpowiadacz: Do Zenka. Przeczytaj sobie Art. 90 Konstytucji RP, tylko dokładnie a dowiesz się o co chodzi (samo-rząd)-dzie. (2020-11-22)

Zenek: No właśnie. Ale o co chodzi z tym niby samorządem? (2020-11-21)

recenzent: Czy teraz dalsza dyskusja o samorządzie zawodowym ma sens?Moim zdaniem dyskutować można a nawet trzeba, tylko jest jedno ale. Trzeba wiedzieć czego się chce i czego można się ewentualnie spodziewać po takiej dyskusji. Sama dyskusja jest pożądana, jeżeli są omawiane ważne kwestie anie jest zwrócona cała dyskusja wyłącznie na negacje tematu, czy pomysłu. Zawsze należy rozważać za i przeciw. To wtedy taka dyskusja ma sens. Szanowni dyskutanci i jeszcze jedna uwaga, nie można narzucać nikomu swojego punktu widzenia. Trzeba przeciwników próbować przekonać do swojej racji. I właśnie na tym polega wolność słowa i dyskusji. (2020-11-21)

realista 2: Ojjjoj: Samorząd zawodowy nie ożył, tylko o nim bezsensowna dyskusja, która do niczego nie doprowadzi. (2020-11-21)

zwolennik: Trzeba popatrzeć na długość istnienia służby bhp, w tym w okresie w PRL oraz w III RP i w czasie obecnym. Łatwo jest o podsumowanie ponad 65 letniej jej działalności.Co się zmieniło w tym czasie na lepsze? Ano niewiele. Zmieniły się kilka razy przepisy o służbie bhp. Ponadto powstało kilka stowarzyszeń „behapowskich”. Lecz nie udało się utworzyć , być może potrzebnego silnego samorządu zawodowego służby bhp i prawdopodobnie nie uda się to zrobić w obecnym jak i w najbliższym czasie. Szkoda, bo są dalej chętni do popierania inicjatywy pilnego utworzenia samorządu zawodowego. Lecz to zadanie przerasta dzisiaj możliwości działania nawet wszystkich stowarzyszeń razem wziętych w tej sprawie. Cała rzecz rozbija się o dobry projekt ustawy ws samorządu i zgodę samego środowiska na samorząd zawodowy „behapowców”, który po wprowadzeniu tegoż projektu do Parlamentu RP zostałby szybko przyjęty i uchwalony, już w formie obowiązującej ustawy . Jak na razie na to się nie zanosi. Więc o czym tu można dalej dyskutować, np. o nieporadności, czy raczej o braku w ogóle możliwości działania. A choćby nawet to,co ta cała dyskusja dalej da? No i co wcześniej dała przez prawie 8 lat?Zwolennik samorządu pozdrawia wszystkich dyskutantów i namawia do przemyślenia tej kwestii. Przepraszam za kserokopię wpisu, którego zmodyfikowałem. (2020-11-21)

Ojjjoj: Samorząd ożył (2020-11-21)

Ignacy: Do Hanki i innych, jeżeli Hance i innym nie podoba się, aby na pracownika służby bhp mówiono (behapowiec), to Hanka i inni niech go nazywają nie (behapowiec) stróż bezpieczeństwa i higieny pracy. Mnie np., jak ktoś mówi na mnie behapowiec, to mi to naprawdę nie przeszkadza. (2020-11-20)

Hanka: Kiedyś bywały kawały o bhp-owcach. Teraz już się nie zdarzają. Bo przecież nikt nie będzie prawdy opisywał. (2020-11-20)

Oj Tam Oj Tam: Od razu - nie trzeba bronić. A przecież może sie okaleczyć podczas śniadania. (2020-11-20)

Tylnek: Do Właśnie - behapowca nie trzeba chronić a tylko ludzi przed nim, bo behapowiec sam się uchroni, gdyż ma zawód technika. (2020-11-20)

behaper: No właśnie: Powołanie samorządu zawodowego od niczego NAS "BEHAPOWCÓW" nie uchroni. Z tego wszyscy zdają sobie sprawę. (2020-11-20)

Barbra: Ewka : Dalej twoje marzenia są nierealne a pomimo tego próbujesz coś nowego wymyślić w sprawie Twojego wydumanego samorządu zawodowego, prawdopodobnie dla zachęty.Ale nikt o zdrowych zmysłach nie da się zmanipulować. Na całe szczęście,że to nie ty będziesz o tym decydować w jakie uprawnienia należy wyposażyć ewentualnie przyszły samorząd zawodowy. Jestem bardzo ciekawy o jaką jego nazwę teraz zawalczysz? (2020-11-20)

WIREK: Gdy i nadzieja: Życzę Wam wytrwałości i cierpliwości. Bardzo teraz tego potrzebujecie, ponieważ o samorządzie zawodowym służby bhp i/lub o innej nazwie,jakoś dziwnie nagle przycichło nie wiedzieć dla czego? (2020-11-20)

Spec.: Bardzo Proszę nie piszcie totalnych „BZDUR” na temat jakiegoś nowego Samorządu BHP, bo taki nigdy nie może powstać i nie powstanie. (2020-11-20)

murarz: Ewka : Zapomnij o izbie bhp, bo takiej nie będzie, bo być nie może. Nie porównuj inżyniera budownictwa z inżynierem bhp i ergonomii. Sprawa samorządu zawodowego inżynierów budownictwa została załatwiona już wiele, wiele lat temu, jeszcze za czasów PRL, ponieważ wymagała ona załatwienia na podstawie istniejących kilku przepisów prawnych. Nie mieszaj w głowie ludziom, którzy dobrze się orientują w sprawie samorządu zawodowego inżynierów budownictwa do którego obecnie nie mają prawa należeć technicy budownictwa, tak samo jak nie mają prawa uzyskiwać uprawnień budowlanych do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie (kierownika budowy/robót, inspektora nadzoru budowlanego, projektanta), o czym już było wyjaśniane. Po prostu nie masz pojęcia o sprawie o której piszesz. Członek PZiTB, starszy mistrz budowlany - technik budownictwa ogólnego. (2020-11-20)

No właśnie: Czy powołanie samorzadu uchroni nas od COVID-19? (2020-11-19)

Marks: Dla służby bhp powinna wystarczyć służba. To tyle w temacie (2020-11-19)

Pracobiorca: Wszystko aby tylko nie samorząd. Po co komu Samorząd Zawodowy BHP. Bhp-owcy powinni się wziąć do roboty a rozważanie o samorządach powierzyć właściwym organom. Przecież wystarczy aby bhp-owiec przyniósł pracownikowi środki ochron osobistych no ewentualnie jeszcze hełm. (2020-11-19)

Maurycy G.: jedna federacja czy kilka federacji - to nie ma znaczenia. Federacje to federacje a Samorząd zawodowy to samorząd. Żadna federacja nie zastąpi samorządu. Tylko samorząd zawodowy jest w stanie podnieść godność zawodu. (2020-11-19)

Teresa: Teraz na topie jest Federacja BHP! Być może nie zostanie utworzona zbyt szybko, ale wydaje mi się, to jest rozsądne. (2020-11-18)

Jan Kafka: Zmiana już nastąpiła. Na razie niewielka. (2020-11-18)

Karol: A bhp-owcy nigdy nie mieli silnej pozycji - I co chcesz to zmienić? (2020-11-18)

Dziwne: No faktycznie. Elektrycy mieli silna pozycje a teraz są niby w branży budowlanej ale bez uprawnień budowlanych. (2020-11-18)

Ewka: Po tylu latach wysiłków, widać już zrozumienie przez oponentów swych błędów (2020-11-18)

No i co: Śmieszne (2020-11-17)

No cóż: Wiadomo co pozostawiono bhp-owcom. Można im przynieść robotnikowi hełm na budowę ewentualnie portki po praniu. (2020-11-17)

Ewka: Oj Gwiazdeczko moja miła. Nareszcie popierasz Samorząd (2020-11-17)

Kazia: Skoro elektrykom pozostawiono tynk do skuwania to co pozostawiono bhp-owcom? (2020-11-17)

Oj Tam Oj Tam: Od razu odkrycie. Ja tez lubię konfitury (2020-11-17)

aleś: wyjechał z tym odkryciem, no, no... (2020-11-16)

No właśnie: Co może wnieść Wyższa Szkoła Bankowa albo Wyższa Szkoła Turystyki dla bhp gdy w programach szkoleń mają poziom niższy od technika. Uważasz tak jak wielu nieudaczników żeby bhp-owiec przyniósł pracownikowi na stanowisko pracy: maseczkę odzież robocza i wodę do picia. Taka wiedza utrzymuje się nawet wśród bhp-owców. A wynika to z ich kompetencji uzyskanych w takich szkołach. (2020-11-16)

Czyli: wszelkiego rodzaju wyższe uczelnie i technika nadające uprawnienia do bycia potencjalnym pracownikiem służby bhp zostaną pozbawione swych kompetencji, a ich działania szkoleniowe przejmą stowarzyszenia? No, nieźle, qrde, nieźle... (2020-11-16)

Brawo TY: Kiedyś bardzo dawni temu istniało Stowarzyszenie Elektryków Polskich. W dobie komuny pełniło role samorządu zawodowego. Ale ruchy wewnętrzne tej organizacji spowodowały że nie powstał samorząd. Wszelkie uprawnienia tzw. SEP-owskie wydaje kto inny. Elektrykom pozostawiono tynk do skuwania. (2020-11-16)

Ewka: Do GDY: -Poziom wiedzy Twej - przeraża mnie. Umiesz tylko zastraszać. Popatrz na inne samorządy. Np. Samorząd Inżynierów i Techników Budownictwa nie tworzył ani nie wysyłał żadnych grup ani hord do kontroli innych budowlańców na jakąkolwiek budowę jak to sugerujesz. Ale też nie wsparł żadnego papracza który dopuścił do katastrofy budowlanej. W bhp będzie podobnie. Jak będziesz chciał podnieść swe kwalifikacje to szkolenia będą realizowały stowarzyszenia bhp-owskie. A jakość tych szkoleń będzie nadzorowała Izba bhp. Wszelkie certyfikaty uznawane będą jedynie przez uznane jednostki akredytujące z czego wiodąca jednostka akredytującą będzie Izba bhp natomiast jednostkami certyfikującymi będą stowarzyszenia. W chwili obecnej wszelkie konfitury wyżera kto inny. W bhp pozostaje jedynie brudna robota. (2020-11-16)

Gdy: powstanie (hipotetycznie) samorząd, to zostaną powołane grupy egzekutorów w całej Polsce do eliminowania nieudaczników i wspierania talentów behapowskich. Te grupy będą nawiedzały pracodawców i oceniały pracę zatrudnianych przez nich behapowców. Jeśli uznają, że któryś z behapowców nie zasługuje na zatrudnienie, to będą doprowadzały do zwolnienie nieudacznika przez jego pracodawcę. Natomiast jeśli uznają, że jakiś behapowiec jest wspaniały, to wymuszą na jego pracodawcy godne jego wynagrodzenie. (2020-11-16)

Nadzieja: Pandemia ustąpi - Samorząd powstanie (2020-11-16)

Lech Wałęsa: Nie należy niszczyć ani palić komitetów tylko zakładać swoje (2020-11-16)

Maurycy: Układy zapewne są i nawet układziki. Wrogów jest dużo. Ale stare przysłowie mówi –BOŻE BROŃ MNIE PRZED PRZYJACIÓŁMI Z WROGAMI SAM SOBIE PORADZĘ. To nie wrogowie stanowią problem ale pseudoprzyjaciele (2020-11-16)

El Gregor: Teraz rozumiem zawiłości powołania samorządu zawodowego bhp. (2020-11-15)

Mariola: A co może zrobić człowiek, gdy na naukę za późno. Co może zrobić człowiek,gdy jest tylko przyuczony do zawodu, a uzyskał nieograniczone uprawnienia, które może stracić. Wiadomo że powołanie Samorządu Zawodowego bhp spowoduje odsiew osób przypadkowych. Wiadomo że powołanie Samorządu Zawodowego bhp spowoduje podniesienie poziomu usług w tej branży, a także podniesienie poziomu odpowiedzialności za warsztat pracy. Strach przed takim stanem powoduje atak na jeszcze nieistniejący Samorząd Zawodowy bhp. (2020-11-15)

Kasia: Zdaję sobie sprawę że jest wielu wywrotowców, którzy widzą swą porażkę. A pomimo tego na siłę niszczą warsztat swej pracy. Na siłę utrudniają powołanie Samorządu Zawodowego bhp. (2020-11-15)

Zenek: No właśnie. (2020-11-15)

Franek: A co ma OSPSBHP do utworzenia samorządu zawodowego? (2020-11-15)

Ewka: Najważniejszą sprawą dla normalnego bhp-owca jest utworzenie samorzadu zawodowego. (2020-11-15)

Zenek: No właśnie. (2020-11-14)

rzecznik: Tu nie chodzi o przeciwników samorządu zawodowego,lecz o fakty przygotowania do utworzenia samorządu przez OSPS BHP. To Stowarzyszenie po prostu dało plamę pomimo,że było inicjatorem dziwnego pomysłu byłego już prezesa, który to pomysł podsunął delegatom na zjazd. Ale ten pomysł nie mógł być traktowany poważnie przez ówczesne władze państwowe i samorządowe oraz władze tegoż Stowarzyszenia także. Jest już dawno po sprawie pomimo, że jest ona odgrzewana i podgrzewana przez niektórych dyskutantów. Szanowni zakażeni tym pomysłem. Nic z tego nie będzie,żaden samorząd zawodowy służby bhp nie powstanie. Szkoda także Waszych marzeń! (2020-11-14)

No właśnie: Coś jest na rzeczy (2020-11-13)

Xenia: Niby samorząd zawodowy a wpisy jedynie przeciwników. Coś jest na rzeczy (2020-11-13)

piszcie,: piszcie, byle często i dużo. (2020-11-12)

Leon: Nawet,żeby znów napisano ponad 1400 nowych wpisów na temat samorządu zawodowego służby bhp i tak one nie pomogą ani nie zaszkodzą sprawie. Można pisać ile się chce. Po to jest to forum dyskusyjne.Ale i tak z tej mąki chleba nie będzie wiadomo, że chodzi tu o samorząd zawodowy anie o coś innego.Amen (2020-11-12)

ktoś: Pozytywny:Jakie dokumenty w sprawie samorządu? Jaka znowu grupa przygotowująca nie wiadomo co? To wszystko,to są stare bajki wymyślone przez autorów nieznanych i nie mających nic w tej sprawie nowego do powiedzenia. (2020-11-12)

logiczny: Mówienie i pisanie o samorządzie zawodowym, to jak nawracanie kijem Wisły. Realiści wiedzą dobrze,że w obecnym czasie nie powstanie samorząd zawodowy służby bhp,czy pracowników służby bhp ani,tym bardziej żaden inny samorząd, bo powstać nie może. Koniec sprawy dawno już zapadł. (2020-11-12)

mam pomysł: Wacek, przestań już, obiecałeś. Zwłaszcza pogawędek samym z sobą. (2020-11-12)

Pozytywny: Byłem na spotkaniu grupy tworzącej dokumenty samorządu zawodowego. Zaraz po spotkaniu wśród członków było tyle opinii ile osób, a wszyscy słyszeli to samo. Brak spójnego i konkretnego stanowiska, przekazu na zewnątrz. Jak nie możemy dogadać się w małej grupie to jak dogadać się w całym środowisku SBHP. (2020-11-11)

Znowu: te wpisy. Przecież miało być tak cicho. Tak wszystko pod miotłą. A samorząd w unicestwieniu (2020-11-10)

Paweł: Jak ten obecny wirus cię załatwi, to o pracy nie myślisz tylko o tym. aby żyć. Człowiek jest podmiotem a praca jest przedmiotem i co wyspecjalizowany człowieku na to? (2020-11-09)

Adam Konieczko: A jednak ochrona pracy np Rada Ochrony pracy, ATEST- Ochrona Pracy, Ja i ochrona pracy aż do emerytury mojej i mojego syna. (2020-11-09)

Oj Tam, Oj Tam: Ja się staram chronić pracę. Chronię prace więc ja mam (i z tym związane uposażenie) Mocno chronię prace więc uposażenie mam wysokie. Po prostu mi się należy. Staram sie by pracy wystarczyło mi do emerytury tj jakieś 30 lat. (2020-11-09)

Faja: A ja jestem za tym, aby chronić ludzi wykonujących daną pracę i co ty i inni na to? (2020-11-09)

Panec Grzesiu: Do dlaczego: Pracę należy chronić w taki sposób aby pozostało jej jeszcze trochę na następne pokolenia. Ja jestem przeciwny roztrwonieniu pracy. Ja jestem przeciwny takim ruchom, które spowodowałoby zaprzestania ochrony pracy. Prace należy chronić przed marnotrawstwem i takimi typami co chcą ja zniszczyć (2020-11-09)

O NIE: Znowu ten samorząd zawodowy. A miało już być tak cicho (2020-11-09)

Dlaczego: Już kiedyś na tym blogu napisałem, że używanie nazewnictwa (Ochrona Pracy), które jest wzięte od nazwy od dawnego Związku Radzieckiego - zwaną (Achrana Truda), jednak w dalszym ciągu jest używane np. przez istniejącą Radę Ochrony Pracy istniejące przy (Sejmie RP) i czasopismo (atest-Ochrona Pracy) a także przez inne instytucje państwowe i nie tylko. Wówczas sugerowałem, aby tą nazewnictwo wyeliminować z języka Polskiego i udowadniałem, że pracy się nie chroni, (bo i przed czym i kim tej pracy należy chronić) a należy chronić pracowników przed zagrożeniami różnego rodzaju no i nic w tej kwestii nie zrobiono i w dalszym ciągu widnieje i używane jest w naszym kraju? Już tyle w naszym kraju zrobiono a w tej sprawie żadnej nie dokonano - dlaczegp i to jest pytanie? (2020-11-09)

Mariola: Ja tez nie rozumiem postępowania niektórych bhp-owców dążących do unicestwienia ruchu powołania samorządu zawodowego (2020-11-09)

Mariola: Święte słowa - święte słowa. Aby po tylu latach niektórzy bhp-owcy nadal wspierali swych przeciwników a niszczyli warsztat swej pracy (2020-11-09)

Ewka: Nadal uważam że najważniejsze dla bhp-owca jest powołanie samorządu zawodowego (2020-11-08)

W. Gudalewicz: Wspomnę, że onego czasu jakiś z członków stowarzyszenia bhp z Miasta Łodzi chwalił się, że pierwsze Stowarzyszenie BHP zostało utworzone w mieście Łodzi. Przyznam, że trochę się zdziwiłem, ale nie mam nic przeciwko temu, że ono zostało utworzone w tym wspaniałym mieście i nie jestem z tego powodu zazdrosny. Jednak wiadomo mi, że pierwotnie ono skupiło w swych szeregach pracowników służby bhp zatrudnio-nych w szpitalach łódzkich a następnie zostało ono zarejestrowane a perkusorem tego przedsięwzięcia był mój przyjaciel Sławek Ciołek zatrudniony na stanowisku służby bhp w szpitalu w łodzi. Dlaczego o tym wspominam, otóż jako mój kolega - podzieliłem się informacją o utworzeniu OSPSBHP a jak spotkaliśmy się w Warszawie w mieszkaniu na Mokotowie u jego siostry i tam dałem mu kopie niezbędne materiały dotyczące tworzenia stowarzyszenia BHP. A nie tak dawno dowiedziałem się, że w Mieście Łodzi powstało, jako pierwsze stowarzyszenie BHP od PSPSBHP. No to teraz będę ostrożny i nie wylewny i nie będę dzielił się z informacją, jak postępuję z utworzeniem FEDERACJI. znakomitym , jednak mogę mieć pretensje tylko do siebie (2020-11-07)

lepiej "NIE": poczytać (2020-11-07)

niezrzeszony: Trzeba popatrzeć na długość istnienia służby bhp, w tym w okresie w PRL oraz w III RP i w czasie obecnym. Łatwo jest o podsumowanie ponad 65 letniej jej działalności. Co się zmieniło w tym czasie na lepsze? Ano niewiele. Zmieniły się kilka razy przepisy o służbie bhp. Ponadto powstało kilka stowarzyszeń „behapowskich”. Lecz nie udało się utworzyć , być może potrzebnego silnego samorządu zawodowego służby bhp i prawdopodobnie nie uda się to zrobić w obecnym jak i w najbliższym czasie. Szkoda, bo są dalej chętni do popierania inicjatywy pilnego utworzenia samorządu zawodowego. Lecz to zadanie przerasta dzisiaj możliwości działania nawet wszystkich stowarzyszeń razem w tej sprawie. Cała rzecz rozbija się o dobry projekt ustawy ws samorządu, który po wprowadzeniu do Parlamentu RP zostałby szybko przyjęty i uchwalony, już w formie ustawy . Jak na razie na to się nie zanosi. Więc o czym tu można dalej dyskutować, np. o nieporadności, czy braku działania. A choćby nawet to,co ta cała dyskusja dalej da? I co wcześniej dała przez prawie 8 lat? (2020-11-07)

kuropatwa: Karol: Nie może powstać taki samorząd zawodowy o nazwie bhp. Dlaczego? Było już wyjaśniane wielokrotnie, ponieważ nie ma takiego zawodu,jak bhp. Jest to skrótowe pojęcie bardzo ważnej dziedziny, jakim jest bezpieczeństwo i higiena pracy. Wymienia się natomiast zawody takie,jak technik bhp a obecnie inżynier bhp i ergonomii. (2020-11-07)

borsuk: Technicy budownictwa obecnie są przygotowywani od strony zawodowej wyłącznie do zajmowania stanowisk robotniczych na budowie, w tym też na stanowiskach brygadzistów. Kier. bud. (2020-11-07)

Karol: Nie ma żadnych podstaw prawnych za wyjątkiem Konstytucji RP umożliwiających powołanie samorządu zawodowego bhp bez względu jak wydumanego (2020-11-06)

budowlaniec: Ponadto technicy budowlani bez uprawnień do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie nie mogą obecnie być zatrudniani na stanowisku kierownika budowy/robót ani też na stanowisku inspektora nadzoru inwestorskiego a zwłaszcza projektanta. (2020-11-06)

konkretny: Wśród członków OSPS BHP było i jest dalej wielu przeciwników utworzenia bez sensownego samorządu zawodowego pracowników służby bhp, bo o takim była mowa i o takim także zapisano w uchwale delegatów na zjazd. A mimo tego na siłę próbowano narzucić wszystkim „behapowcom” zrzeszonym i nie zrzeszonym w stowarzyszeniach i w związku temat samorządu i jak to się zakończyło to już dobrze wiemy. Dzisiaj co niektórzy chcą powrotu do tamtego starego tematu. Ale się na pewno nie doczekają powtórki z rozrywki. Wiele osób się zorientowało o co tak naprawdę chodziło z tym samorządem zawodowym?A głównie chodziło tylko o ponowny wybór prezesa OSPS BHP. (2020-11-06)

logiczny: Trzeba przyjąć do wiadomości, że obecnie nie ma żadnych podstaw (prawnych, merytorycznych oraz innych), by tworzyć jakiś wydumany samorząd zawodowy nic nie znaczący i nie wnoszący ważnych rozwiązań dla całej grupy zawodowej „behapowców”. (2020-11-06)

nowy w branży: Pomimo długiej dyskusji ilość wpisów drastycznie spadła z ponad 1400 do około niecałe 200.Świadczyć tylko może to o braku zainteresowania tym tematem. Dla wielu stał się on sprawą ambiwalentną. Sprawa samorządu zawodowego nigdy nie była sprawą najważniejszą dla służby bhp, jak wielu o tym pisało i fałszywie deklarowało. Jest to sprawa mało istotna, być może dla niektórych bardzo ważna, ale nie wnosząca oczekiwanych zmian przez zainteresowane całe środowisko” Behapowskie”. (2020-11-06)

Ktoś!: Marzenia mają do siebie to, że nic nie kosztują. Lecz są czasami zawodnymi tylko snami, które z różnych powodów się nigdy nie ziszczą. Tak samo jest i będzie z samorządem służby bhp. Dzisiaj władza musi walczyć o utrzymanie swojego Rządu, któremu coraz gorzej się rządzi, ponieważ coraz więcej problemów się rodzi, w tym także w dziedzinie bhp, które jest mocno związane z Polską Gospodarką. (2020-11-05)

budowlaniec 1: Mundek Kielnik: Nie można porównywać ze sobą dwa różne zawody tj. \"budowlańca z behapowcem\". A tak na marginesie dodam,że obecnie tylko inżynierowie budownictwa mają swój samorząd zawodowy. Natomiast technicy budownictwa obecnie nie mogą nabywać tzw. uprawnień budowlanych i nie mogą w związku z tym należeć do izby inżynierów budownictwa. Mogą natomiast nadal należeć do Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa(PZiTB). (2020-11-05)

realista 2: Komuś jeszcze marzy się samorząd zawodowy. Tak są to już tylko marzenia, bo w realia już nikt nie uwierzy, że samorząd zawodowy kiedykolwiek powstanie. Trzeba o tym nie zapominać. Bo dobre czasy już były,minęły i nie wrócą więcej. (2020-11-05)

pesymista: Było już wiele napisane na temat braku możliwości utworzenia samorządu zawodowego a mimo to są chętni do dyskusji, która niczego nie rozwiązuje a nawet nie rodzi żadnej nadziei na utworzenie go w przyszłości. (2020-11-05)

Optymista: Konfitury jeszcze się nie popsuły, gdyż Samorząd w pewnym czasie zaistnieje a zaistnieje wówczas jak nastąpi integracja istniejących stowarzyszeń bhp, które zostaną zintegrowane poprzez utworzenie Federacji służby bhp. Po ich zintegrowaniu się wówczas one porozumieją się i wspólnie podejmą uchwałę o utworzeniu samorządu służby bhp i wystąpią z wnioskiem do organów Władzy w naszym kraju itd. Wszystko zależy od roli inicjatorów o powołani samorządu bhp, którzy się konkretnie się nie ujawnili i ich nazwisk niektórzy nie znają itd. (2020-11-04)

Federat: Samorząd zawodowy, to już przeżytek. Teraz na "top" wchodzi Federacja. I kolejne 5 lat dyskusji ;) (2020-11-04)

Kazek: Skoro bhp-owcy się nie szanują to i konfitury im zabrano. Po co bhp-owcom konfitury, przecież mogły by się zepsuć (2020-11-04)

Melchior: do Niezrzeszony: Popatrz dobrze. Nie ma wygranych wśród bhp-owców. Wśród bhp-owców pozostali przegrani. Te działania były skierowane przeciw bhp-owcom. Konfitury zabrał ktoś inny. (2020-11-04)

niezrzeszony II: Dzisiaj samorząd zawodowy potrzebuje innego spojrzenia na całość spraw bhp, niż jeszcze kilka lat wcześniej. Mamy inne czasy. Inne warunki społeczne, polityczne i ekonomiczne. Potrzebne są nowe wyzwania ale i wyrzeczenia, jakie spowodował korona kryzys. Ale jakoś nie wszyscy myślą podobnie o tych sprawach. Zaistniały głębokie podziały wokół tej i innych polskich spraw. Trudno będzie je w tej sytuacji szybko rozwiązać i załatwić pozytywnie. Walka o władzę jest bezpardonowa. Są w tej walce zwycięzcy i muszą także być przegrani. (2020-11-04)

samorządowiec: Jeżeli ktoś dzisiaj jeszcze wierzy w utworzenie samorządu zawodowego, to albo jest bardzo naiwnym a może bardziej rozczarowanym tym, że samorząd zawodowy mógł powstać,ale nie powstał i nie ma obecnie najmniejszych szans na jego powstanie. (2020-11-04)

pytanie?: Monika: A kiedy i kto to zrobi? O to jest sensowne pytanie? (2020-11-04)

Mundek Kielnik: Samorząd zawodowy odmieni życie bhp-owcom podobnie jak samorząd zawodowy inżynierów i techników budownictwa odmienił życie budowlańcom (2020-11-04)

Ewka: Jedyną i najważniejszą sprawa dla bhp-owca to powołanie samorządu zawodowego (2020-11-04)

Zenek: No właśnie. (2020-11-03)

Karol Raduński: Czas podjąć wzmożone działanie zmierzające do powołania Samorządu Zawodowego bhp (2020-11-03)

Zenek: No właśnie (2020-11-03)

Jaguś: Przecież mogą powstać dwie lub trzy federacje ale samorząd może powstać tylko jeden (2020-11-03)

Taker: Moim zdaniem, jak powstanie Federacja, która zjednoczy w niej wszystkie stowarzyszenia służby bhp, wówczas mogą one podjąć działania o utworzeniu samorządu. (2020-11-03)

<< Back     Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-376]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2020

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 39546141