ATEST Ochrona Pracy

27 maja 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 808.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

A ja: słyszałem, że Łukasz Palkowski będzie kręcić II część filmu "Bogowie" o behapowcach. Dla nierozumnych - Mój wpis jest tylko żartem. Mam nadzieję, że pojęliście aluzję? (2019-05-01)

w temacie: Nam się ten samorząd należy jak psu micha i koniec!!!!!!!!!! (2019-05-01)

behapowiec: Jeden człowiek swoim pomysłem utworzenia samorządu skłócił całe środowisko. Dziękuję bardzo. Dobrze, że nie ma takiej "estetyzerki powierzchni płaskich", która zapragnie utworzyć samorząd zawodowy sprzątaczek. :):):) (2019-05-01)

behapowiec: Jakaś tam grupka "nawiedzonych" myśli, że zatrzęsie na szczeblu państwowym premierem, prezydentem. Masakra. Ile jeszcze będziecie się ośmieszać ??? PS. Może zawalczycie o 500+ dla behapowców jak są tacy ważni w systemie ochrony pracy? Masz rację senatorze głupich nie sieją, tylko się rodzą i myślą, że mają władze "boską" (2019-05-01)

senator: Wpis z (2019-04-29): A.N. - "Dobrze, że głupich nie sieją, tylko się rodzą..." I to prawda. Święta prawda. PS. Kim wy jesteście? Za kogo się uważacie? Myślicie zmusić Rząd polski, żeby ustawą powołał samorząd zawodowy? Puknijcie się w swoje głowy i zejdźcie na ziemię. Nie mieszajcie się do polityki państwa! Nie jedne lobby liczące się w Polsce próbowało. Kogo macie za sobą? Co za ludzie. (2019-05-01)

Przewidujący.: Obecnie jest moda na ochronę zwierząt, które popełniają błędy a w tym są też gatunki,które same się likwidują i zagryzają. W stowarzyszeniu są też takie osoby popełniające błędy (choć są w pełni tego świadomi) więc świadomie popełniają te błędy. Wydaje mi się, że na zbliżającym zjeździe świadomie też będą popełniane błędy przez niektóre osoby, które będą zmierzały do likwidacji tego istniejącego stowarzyszenia a zastąpione samorządem zawodowym. A więc wzajemnie zagryzajcie się. Jednak likwidacji stowarzyszenia nie będzie a samorząd w niedługim czasie zaistnieje aż wam oko zbieleje. Jesteście już podzieleni a na jesieni będziecie zjednoczeni. (2019-05-01)

członek OSPSBHP: Dziwne?:Na pewno nie jest niczym dziwnym,że na zjeździe delegatów OSPS BHP musi dojść do rozliczenia się z niezrealizowanej uchwały delegatów w sprawie utworzenia samorządu zawodowego i udzielenia absolutorium ustępującym władzom przed wyborem nowych władz o czym nie można zapominać i przejść do porządku. (2019-05-01)

jasnowidz: Samorząd zawodowy służby bhp nie leży w interesie żadnego stowarzyszenia pracowników służby bhp.Trzeba przyznać,że niektórym osobom z OSPS BHP łatwo udało się zmanipulować członków a nawet delegatów na zjazd i wykorzystano ich niewiedzę i naiwność w sprawie. (2019-05-01)

hulajnoga: Przypomnę,że jak powstawało OSPS BHP to miało za cel zintegrować wszystkich niezrzeszonych „behapowców”, którzy jeszcze nie przystąpili do żadnego stowarzyszenia.Lecz tak się nie stało.Powstały obok inne stowarzyszenia przed lub zaraz po utworzeniu OSPS BHP.I trudno jest dostrzec współpracę tych stowarzyszeń niekiedy mniejszych.Raczej można dopatrywać się konkurencji anie współpracy.Być może się mylę,to proszę mnie przekonać,że jest inaczej. Było nie było temat samorządu zawodowego się skończy zaraz po wyborach do władz OSPS BHP jeszcze w maju br. Proszę nie kojarzyć wyborów w OSPS BHP z wyborami do parlamentu UE. (2019-05-01)

ciuciubabka: Tak to wygląda a nie inaczej,dlatego dzisiaj przeciwnicy dalej nie chcą słyszeć o samorządzie zawodowym służby bhp, bo i po co jak się czują jak ryba w wodzie. (2019-05-01)

Dziwne???: Dyskusja o samorządzie nabrała rumieńców tuż przed Zjazdem. A przecież to nie jest Zjazd Samorządu Zawodowego tylko Zjazd Stowarzyszenia osób coraz bardziej wykluczonych (2019-04-30)

logiczny: Przestań Pan Gudalewicz pisać pod różnymi nickami Pana styl pisania jest nam znany i nie ukryje sie Pan.Lubi Pan chodzić po ministerstwach w różnych sparawach to zachęcam .Tok myslenia dinozaura szkodzący stowarzyszeniu . (2019-04-30)

logiczny: akto się zajmuje w tym gronie korzyściami płynącymi dla "szefów" zarządzjących samorządem lub izbą .Ludzie nie dajcie sie wrobić w to. (2019-04-30)

Syf: Mozna peknac że śmiechu (2019-04-30)

coraz bliżej?: „Kto jest kim” – vide Atest nr 11/2014 – „Waldemar Dudek (Kraków) - W. Dudek zajmuje się przygotowaniem ustawy o samorządzie zawodowym oraz statutu Polskiej Izby BHP.” (2019-04-30)

niezadowolony: Samorząd zawodowy służby bhp, podzielił jej środowisko, to prawda.Ale prawdą jest to,że zaczęto tę sprawę realizować niefortunnie,ponieważ należało zacząć od napisania projektu ustawy w porozumieniu z innymi stowarzyszeniami,następnie poddać go szerokiej dyskusji anie kampanii agitacyjnej a dopiero na samym końcu podjąć uchwały delegatów na zjazd OSPS BHP wyznaczając terminy i sposób realizacji i osoby za nie odpowiedzialne.Dzisiaj to widać,że wszystko poszło na żywioł a cztery lata niestety poszły na marne. (2019-04-30)

mrdyk: Sprawa samorządu zawodowego służby bhp musi zainteresować przede wszystkim całą służbę bhp. Anie tylko służbę bhp z jednego stowarzyszenia jakim jest OSPS BHP. (2019-04-30)

członek OSPSBHP: Obserwuję i czytam ten wątek od samego początku i w pełni zgadam się z tymi,że dyskusja o samorządzie zawodowym jest potrzebna a droga do jego utworzenia otwarta,chociaż trudna do pokonania.Trzeba do tego integracji wszystkich stowarzyszeń pracowników służby bhp a przede wszystkim zgody i zaangażowanych osób, które swój czas mogą bezinteresownie przeznaczyć na działanie w tym obranym na poważnie celu. (2019-04-30)

niezłośliwy: Jest wiele osób, które myślą podobnie jak nick „tylko”. Nie trzeba na takie wpisy zwracać uwagi i reagować, ponieważ te osoby robią to celowo i tak to już jest i będzie w tej naszej demokracji. (2019-04-30)

doświadczony II: Widać wyraźnie,że ujadają najwięcej amatorzy,którzy z łatwością wdarli się do służby bhp i udają wybitnych fachowców a tymczasem są co najwyżej pseudo fachowcami. Aby stać się profesjonalistą to trzeba wiele lat przeznaczyć na to, by zdobyć przede wszystkim doświadczenie praktyczne i cały czas trzeba doskonalić swój warsztat dokształcając się i doskonaląc.Sam dokument uzyskania np.tytułu technika bhp,czy nawet ukończenia studiów,w tym podyplomowych to jeszcze za mało. (2019-04-30)

A.N.: Dobrze, że głupich nie sieją, tylko się rodzą... (2019-04-29)

zainteresowany: tylko: Co ty za brednie wypisujesz.Zastanów się nad tym. Powinieneś spłonąć ze wstydu.Widać,że nie masz zielonego pojęcia o działalności służby bhp.Nie chce mi się dalej pisać na twój temat.Twój wpis powielany zasługuje tylko na politowanie. (2019-04-28)

bezstronny: Samorząd zawodowy służby bhp może powstać jeżeli będzie miał silną reprezentację i dużą liczbę członków chętnych to poparcia takiej słusznej inicjatywy.W przeciwnym razie to będzie dalej klapa.Nadszedł najwyższy czas,ażeby to wreszcie zrozumieć i trzeba mocno popracować nad integracją całej służby bhp.A wtedy można myśleć o samorządzie zawodowym.Obecnie to widać na tym wątku,że sprawa samorządu zawodowego bardziej dzieli niż łączy środowisko tzw.„behapowców”, ponieważ różni ich sposób podejścia do wykonywania zawodu.Oczywiście nie wszystkich,bo nie można sprawy uogólniać.Lecz trzeba to brać również pod uwagę bardzo poważnie. (2019-04-28)

Kowalski Jan: Pracownicy służby bhp i osoby wykonujące zadania tej służby powinny przechodzić szkolenia okresowe w specjalistycznych ośrodkach szkolenia zawodowego utworzonych przy wyższych uczelniach np. Politechnikach i Uniwersytetach,a nie tak jak to obecnie się odbywa,że każdy może szkolić okresowo pracowników służby bhp i osoby wykonujące zadania tej służby,w tym pracodawcy wykonujący zadania służby bhp w swoim zakładzie,nawet przez internet.Jest to po prostu czysta fikcja,która nie ma nic wspólnego z ważnym szkoleniem,chodzi w tym przypadku wyłącznie o zaświadczenie ukończenia kursu,szkolenia,seminarium. To się musi zmienić,ale jak na razie o to nie walczy skutecznie żadne stowarzyszenie pracowników służby bhp w tym OSPS BHP. (2019-04-28)

przedsiębiorca: Kto się boi samorządu zawodowego? Znam takich co w jednym dniu objadą swoim samochodem wszystkie swoje firmy,a mają ich po 20 i za obsługę kompleksową wystawiają fakturę na kwotę 500 zł.Każdemu szefowi firmy z którą mają podpisaną umowę.Będąc jedynie w takiej firmie średnio raz w miesiącu lub raz na jakiś czas i to na telefon ustalają dopiero datę przybycia na miejsce o ile zajdzie taka konieczność i potrzeba. (2019-04-28)

hajda na koń: i do boju (2019-04-27)

SPECJALISTA: Na tym forum spotkać można również oprócz cwaniaków i kombinatorów,także partaczy, którzy psują wizerunek całej służby bhp i w tej sprawie należy zdobyć się na odważne działania i podjąć z takimi bezwzględną walkę. Najlepiej natychmiast, od zaraz. (2019-04-27)

tylko: IRCHa, po reaktywacji (Inspekcja Robotniczo-Chłopska) albo nowo powołana Milicja Społeczna wspierana przez ORMS (Ochotnicze Rezerwy Milicji Społecznej) mogą zrobić porządek z uczelniami i szkołami, które nierzetelnie kształcą behapowców. Itd., itp. I ......... co by tu jeszcze? Każda forma udręczania wyimaginowanej konkurencji jest mile (a nawet z entuzjazmem) oczekiwana. (2019-04-27)

specjalista bhp: W służbie bhp spotkać można również oprócz cwaniaków i kombinatorów,także partaczy, którzy psują wizerunek całej służby bhp i w tej sprawie należy zdobyć się na odważne działania i podjąć z takimi bezwzględną walkę. (2019-04-27)

logiczny: w czym wam: Uderz w stół a odezwą się nożyce. Trzymaj się mocno. (2019-04-27)

komentator: Ja się z tym zgadzam i popieram. Należy powrócić do tematu bhp w danej branży i służbę bhp odpowiednio szkolić solidnie i przygotowywać teoretycznie ale i praktycznie do wykonywania zadań a samorząd zawodowy powinien potwierdzać kompetencje zawodowe na podstawie przedłożonych dokumentów np. świadectw pracy potwierdzający staż pracy w służbie bhp, rekomendacji pracodawcy,dyplomu uczelni wyższej,świadectwa ukończenia szkoły średniej lub pomaturalnej albo policealnej, świadectwa ukończenia szkolenia okresowego bhp oraz szkolenia specjalistycznego, itd.itp. (2019-04-27)

niezłośliwy: Samorząd zawodowy służby bhp powinien zadbać przede wszystkim o kształcenie przyszłych kadr zdolnych do podjęcia zadań w służbie bhp w danej branży, np.: górnictwie, hutnictwie, energetyce,budownictwie,transporcie,gospodarce morskiej, handlu,usługach,drobnej wytwórczości,urzędach administracji rządowej i samorządowej,w tym w bankach, oświacie,służbie zdrowia, prokuraturze i sądach, ZUS, PIP, Sanepidzie, itp., itd. (2019-04-27)

przypadkowy: Samorząd zawodowy służbie bhp jest potrzebny,ale nie jest on gwarantem,że wszystkie sprawy w służbie bhp zostaną od razu rozwiązane.Samorząd zawodowy służby bhp wzmocniłby nadzór nad służbą bhp szeroko rozumianą na podstawie obowiązujących przepisów,który powinien współpracować na co dzień przede wszystkim z PIP i PIS.A za zaniedbanie obowiązków osoby zatrudnione w służbie bhp lub osoby wykonujące zadania służby bhp na innej podstawie niż umowa o pracę,to takie osoby powinny być zawieszane okresowo lub nawet całkowicie wykluczane z zawodu.Ale żeby tak się stało to musi być uchwalona w sejmie stosowna ustawa o służbie bhp i jej samorządzie zawodowym na co się jak na razie rychło nie zanosi. (2019-04-27)

Ekspert: Brawo "w czym tam" (2019-04-26)

Ekspert: I co hejterzy gulgotajcie więcej i tak nic nie ugracie (2019-04-26)

tylko: "rzetelni" i "światli" behapowcy mają prawo do funkcjonowania. Reszta, po wytropieniu, do likwidacji. (2019-04-26)

w czym wam: przeszkadzają ci, którzy nie chcą lub boją się samorządu zawodowego? Czy nie wystarczy, że wy chcecie i się nie boicie? Zatem "róbcie sobie" ten "wasz" samorząd, powołajcie "trójki egzekutorów" (na wzór ławników SN, którym wystarczą tylko chęci, a nie wiedza i kompetencje) i tropcie uparcie tę wyimaginowaną "patologię". Niszczcie ich "w imię dobra służby". Do roboty .......... "naprawiacze świata", ale to już, natychmiast, a nie od jutra. (2019-04-26)

Cyprian: Kto się boi samorządu zawodowego? Odpowiedź jest prosta. Nierzetelni cwaniacy i ich mocodawcy. Może to zabrzmi zbyt ostro,ale nie jest to obce zagadnienie w środowisku „behapowskim”. Tak zwana patologia w służbie bhp wcale nie została wymyślona tylko stwierdzona. (2019-04-26)

przedsiębiorca: Mam wrażenie,że niektórzy dyskutanci nie wiedzą czym ma się zajmować samorząd zawodowy służby bhp. Przede wszystkim ma zmobilizować swoich członków do rzetelnego wypełniania swoich obowiązków i uprawnień wyznaczonych przez przepisy o służbie bhp.O czym niestety niektórzy zapominają.Są za to amatorzy łatwego pieniądza,bo tylko dla nich liczy się kasa, rzadziej wiedza i umiejętności i sumienne wykonywanie swoich obowiązków.Tacy powinni odejść z zawodu i oto powinien zadbać samorząd zawodowy.Moim zdaniem jest potrzebna taka instytucja, która by oceniała systematycznie pracę służby bhp np. jej samorząd zawodowy. Sama PIP, czy PIS nie zdoła tego uczynić. (2019-04-26)

nowy w branży: I tu może być cała sprawa, która jak na razie to nie była jak dotąd poruszana, i była traktowana niczym „TABU”. Należy przy okazji omawiania problemu samorządu zawodowego służby bhp mieć na uwadze między innymi patologię,która również wkroczyła do służby bhp. Pytanie jest tylko takie jaki to ma wymiar jeżeli chodzi o skale jej występowania.Jest oddzielny wątek na tym forum pt. Patologia w służbie bhp a samorząd zawodowy, gdzie można się szerzej wypowiadać na ten temat. (2019-04-26)

itytus: Samorząd zawodowy na pewno nie jest lekiem na całe zło w służbie bhp,ale pomógł by go zwalczać i może tu jest droga do dobrej zmiany w służbie bhp? A przeciwników jest bardzo wielu,którzy dobrej zmiany nie chcą, ponieważ mają swoje układy o które z pietyzmem dbają. (2019-04-26)

logiczny: Mamy o czym pisać. Ale piszmy mądrze i na temat. Spierajmy się na argumenty.Wtedy ma sens taka dyskusja. Lecz nie wszyscy są gotowi do dyskusji i nie wiedzą o czym dyskutować należy. (2019-04-26)

Ja to popieram: Zdrowi powinni trzymać sie z daleka od niej. Znam to z autopsji (2019-04-26)

o qrde: To chyba już epidemia, a może nawet i pandemia. Zdrowi powinni się trzymać z daleka od tego. (2019-04-25)

behapowiec: Do "na poważnie" - życzę wiele szczęścia w zebraniu 100 tysięcy podpisów i skierowaniu samorządu do sejmu jak napisałeś. A może Jarosław to twoja rodzina i załatwisz spec ustawę w jedną noc i mamy samorząd. Oj ludzie, ludzie.... Jak czytam te pierdoły, to się zastanawiam, czy to piszą jacyś przypadkowi ograniczeni ludzie, czy "behapowcy". Jak ci drudzy, to... Przynosicie wstyd dla służby bhp :-( (2019-04-25)

Tylko: Samorząd zawodowy zapewni rozwój bezpieczeństwa technicznego, ochrony zdrowia, poprawy warunków pracy. Da bhpowcom narzędzia do pracy zamiast wciskania im kitu (wiadomo gdzie). natomiast samym bhpowcom da uprawnienia do realizacji tych Wymagań. (2019-04-25)

reaktor: Debata o samorządzie zawodowym powinna trwać.Wywiad pani prezes OSPS BHP przyczynił się do aktywności dyskutujących i pojawiają się systematycznie nowe wpisy niemal dzień po dniu. (2019-04-25)

na poważnie: Nowy prezes OSPS BHP powinien nawiązać ścisłą współpracę z pozostałymi stowarzyszeniami pracowników służby bhp (przynajmniej z dwoma liczącymi się),by domówić szczegółowy plan działania zmierzający do szybkiego przedstawienia wspólnego projektu ustawy o samorządzie zawodowym służby bhp,ponieważ lepiej to brzmi niż samorząd zawodowy pracowników służby bhp, który kojarzony jest z OSPS BHP i skierować go do sejmu a tam powalczyć o jego poddanie procedurom legislacyjnym.Bez takiego wspólnego działania uważam,że można zapomnieć na wiele lat o możliwości utworzenia samorządu zawodowego.Czym szybciej przyjdzie taka refleksja,tym lepiej będzie dla sprawy. A sprawa ta już ciągnie się dobre 4 lata bez skutku. Trzeba mobilizacji większości a nie mniejszości środowiska.To są stare zasady demokracji,że większość stanowi a nie odwrotnie. (2019-04-25)

na poważnie: Samorząd: Nie pisz totalnych bzdur o samorządzie zawodowym, bo się tylko kompromitujesz. (2019-04-25)

Gdańsk: Przestańcie wciskać kit z tym samorządem. Założyć go poza stowarzyszeniem .Stowarzyszenie nie może być karta przetargową dla chcących władzy poprzez utworzenie samorządu. (2019-04-25)

Samorząd: zawodowy zapewni rozwój bezpieczeństwa technicznego, ochrony zdrowia, poprawy warunków pracy. Da bhpowcom narzędzia do pracy zamiast wciskania im kitu (wiadomo gdzie). natomiast samym bhpowcom da uprawnienia do realizacji tych Wymagań. (2019-04-25)

Gdansk: A jak będzie samorząd to co będą was całować i nie będziecie ponizani nie ośmieszac się Panowie behapowcy (2019-04-24)

Sypać piach: Aby tylko nie o SAMORZĄDZIE ZAWODOWYM. (2019-04-24)

Marek: Kurcze.., to mi się podoba - Polska Partia Służby BHP, jak to dumnie brzmi i ja prezes na jej czele. Ech... (2019-04-24)

Kolega: A może przekształćmy się w partię polityczną np. Ogólnopolska Partia Służby BHP dopchamy się do władzy i wtedy to im pokażemy ;) Niech żyje Marek Nościusz i jego nowa partia (2019-04-24)

Tak na kolejne: 4 lata odłozyć sprawe samorządu. Wtedy już bhpowców nie będzie. Wystarczyły 4 lata poni żania zawodu i mamy tego efekty. Podczas zman przepisów w sprawie bhp wypowiadaja sie organizacje zajmujące sie sprawami bhp natomiast OSPSBHP do takowych organizacji nie jest zaliczana (2019-04-24)

fiki miki: Jedynym mądrym wyjściem z sytuacji jest odłożenie w czasie sprawy samorządu zawodowego pracowników służby bhp.Nie należy zmieniać już dzisiaj nazwy tego samorządu, gdyż wnioskuje o jego utworzenie jak na razie tylko OSPS BHP. (2019-04-24)

spostrzegawczy: Nowy wybrany prezes OSPS BHP z automatu nie doprowadzi do uchwalenia przez sejm ustawy o samorządzie służby bhp.To chyba już każdy sobie dzisiaj zdaje z tego sprawę.Pomimo tego toczy dyskusję na tym wątku. (2019-04-24)

Cyprian: A tu się akurat zgodzę.Władze OSPS BHP muszą zadbać,by wszystkie oddziały się rozwijały i pokonywały nie małe trudności. Nie mogą oddziały OSPS BHP ciągle żyć propagandą i działać wyłącznie na pokaz.Całe stowarzyszenie musi mieć wizje i skoordynowany wieloletni plan działania. (2019-04-24)

Izolda: Ja osobiście widzę marne szanse na powodzenie i rychłe utworzenie samorządu zawodowego służby bhp,ponieważ OSPS BHP jak i pozostałe stowarzyszenia są słabymi organizacjami,borykającymi się z wieloma trudnymi problemami pomimo,że już mają 25 lat istnienia. (2019-04-23)

ciekawwski: Już dawno było napisane,że samorząd zawodowy to sprawa polityczna i musi mieć poparcie opcji politycznej,by w sejmie przeszła gładko ustawa o samorządzie zawodowym służby bhp,co nie będzie sprawą łatwą.Ale trzeba o to zabiegać szukać wsparcia i poparcia,by cel osiągnąć. Pytanie,czy będzie stać na to nowego prezesa? (2019-04-23)

pesymista: Trzeba zauważyć,że kampania i agitka na stanowisko prezesa OSPS BHP jest pośrednio związana z tym wątkiem. Samorząd zawodowy służby bhp na pewno nie powstanie wyłącznie na pobożne życzenie nowego prezesa,ale może zwiększyć szansę na reaktywację pomysłu jakim jest uchwała delegatów na zjazd w tej sprawie przynajmniej na początku jego kadencji.Później sprawa ta spowszednieje zwłaszcza jak pojawią się problemy natury politycznej, które są bardzo ważne,lecz jakoś pomijane w tej dyskusji. (2019-04-23)

laik: Zwolennicy i przeciwnicy kandydatów na kandydatów na prezesa OSP S BHP zapomnieli się i z uporem maniaka toczą swoją agitację zapominając,że na tym wątku również dokonują wpisu osoby,które nie są członkami tego stowarzyszenia i nie są zainteresowani jego losami w przeciwieństwie do losu samorządu zawodowego lansowanego przez ówczesnego prezesa,którego kampania zakończyła się fiaskiem delikatnie mówiąc. (2019-04-23)

reaktor: Przepraszam wszystkich,ale dyskusja schodzi nie na temat.Jest kila wątków na tym forum, na których trwa kampania i dyskusja na temat wyborów na prezesa OSPS BHP.Zainteresowanych proszę o dyskusję w tej sprawie na tych wątkach.Proszę nie zakłócać ważnego tematu, ponieważ wybory w OSPS BHP przeminął a temat samorządu zawodowego dalej pozostanie nie rozwiązany. (2019-04-23)

Przewidujący: A tak naprawdę, to po jakie licho to BHP i to Stowarzyszenie a tym bardziej ten Samorząd Zawodowy skoro nie potraficie ze sobą rozmawiać ani współdziałać, tylko robicie zamieszanie i mętlik w swoich głowach oraz u pracodawców i pracowników. Teraz zbliża się Wasz Zjazd i nic nie uchwalicie ani nie zrealizujecie swoich uchwał tak jak z podjętych uchwał poprzedniego Zjazdu i nawet nie potraficie rozliczyć dotychczasowy Zarząd. Teraz macie okazję klepać głupoty i nic z tego nie będzie tak jak przez całą przebytą kadencję. Rozwiążcie to Stowarzyszenie bo się wzajemnie pozabijacie a widać to po Waszych wpisach na tym forum i poco Wam to jest potrzebne. Zobaczymy i przekonamy się po tym Zjeździe. (2019-04-23)

komentator: Wszyscy członkowie OSPS BHP muszą jeszcze raz rozważyć, czy rzeczywiście służbie bhp jest pilnie potrzebny samorząd zawodowy. Jeżeli tak to jaki on ma być? Utworzony jako sztuka dla sztuki, czy jako poważna organizacja zawodowa, która zadba przede wszystkim o etykę zawodową swoich członków i będzie rzeczywiście sprawować pieczę nad wykonywaniem ich obowiązków zawodowych w sposób prawidłowy.Jeżeli ponownie podejmą ten temat, to muszą szukać wsparcia i poparcia, czyli szukać sojuszników do realizacji tego trudnego pomysłu do zrealizowania. (2019-04-23)

pokaz: pracy rąk i umysłu .......... Pracę rąk widać tu na forum (klepanie na klawiaturze). Praca umysłów jakoś się nie uwidacznia. (2019-04-23)

panaceum: Z tzw. "wzorcowych" ocen ryzyka zawodowego (vide publikacje "uczonych teoretyków") wynikają "genialne" zalecenia zwiększające bezpieczeństwo na tyle, że wypadków przy pracy nie będzie. Wystarczy przydzielać (lub egzekwować) STOSOWNE obuwie używane przez pracowników i nakazać im "stosowanie" SZCZEGÓLNEJ UWAGI. I wówczas WSZYSCY behapowcy będą NAJLEPSI (sic!). Będą żyli w zgodzie, długo i szczęśliwie. Wyimaginowany samorząd stanie się tym samym .......... nieprzydatny, czyli zbędny. (2019-04-23)

Delegat: Samorzad zawodowy to temat GŁÓWNY tej kadencji. Przez 4 lata były naciski na podniesienie rangi pracownika słuzby bhp poprzez powołanie samorzadu zawodowego. Teraz czas na sprawozdanie z tego działania. Teraz czas sprawozdawczy. Pokaż OWOC pracy rąk Twoich i umysłu (2019-04-23)

Jjędrula: Jeszcze wiele osób nie wie po co jest tworzony samorząd zawodowy i jakie jest jego zadanie.Często zapomina się w tej dyskusji o najważniejszej sprawie tj.o uchwaleniu w sejmie ustawy o danym samorządzie zawodowym.Jest to bariera trudna do pokonania.Dla wielu zawodów okazała się być barierą zaporową. (2019-04-23)

roztropny: Są osoby,które ślepo wierzą,że samorząd zawodowy służby bhp jednak powstanie,pomimo wielu przeciwności.Ale rzeczywistość mówi co innego.Nie można żyć w oderwaniu od rzeczywistości.A jednak wielu się oderwało. (2019-04-23)

Gonzo: Najpierw trzeba zrobić porządek w całym OSPS BHP tj. uregulować sprawy w oddziałach,by potem można zająć się innymi tematami a tym tematem do rozważenia może być samorząd zawodowy.Być może ? (2019-04-23)

zainteresowany: Od samej dyskusji jeszcze nic nie powstało nawet,żeby ona była długa i merytoryczna.Trzeba po prostu skutecznych działań a tych jakoś trudno dostrzec. (2019-04-20)

logiczny: Nie warto żyć już historią rodem z PRL trzeba myśleć po nowemu.Lepiej jest zadbać o istniejące stowarzyszenia niż od nowa tworzyć nowe zwłaszcza wbrew większości środowiska. (2019-04-20)

Kajetan: Nie pomogą byli prezesi OPS BHP p. Wacław Gudalewicz oraz pan Marek Nościusz w utworzeniu samorządu zawodowego,ponieważ nie są władni sami tego dokonać. Wszyscy zainteresowani nie mogą o tym nie zapominać. (2019-04-20)

legalizator.: Trudno teraz jest wycofać się z tego pomysłu jakim było hasło utwórzmy samorząd zawodowy pracowników służby bhp. Chociaż służba bhp się zmieniła z okresu kiedy był prezesem OSPS BHP niejaki Marek Nościusz.Może ten pan kierował się akurat dobrem służby bhp w co jest mi trudno uwierzyć.Dla mnie OSPS BHP jest dużym rozczarowaniem,dużo by pisać na ten temat,dlatego przestałem być członkiem od ponad 18 lat. (2019-04-20)

Barbra: Ciągle nowymi ideami nie można się kierować.Trzeba być wiernym pewnym stałym wartościom.Nie można zaprzeczać,że nic się złego nie stało jak się stało.Tak jest z samorządem zawodowym.Ktoś obiecał,że może on powstać i namieszał tym w głowach nawet delegatom na zjazd OSPS BHP,którzy spontanicznie podjęli uchwałę, nie znając realiów jakie mogą występować na wyboistej drodze do wybranego celu. (2019-04-20)

Masz rację: Po co samorzad bhp skoro można bhpowców marginalizować (2019-04-19)

Skrzywdzony: Po co behapowcom samorzad, skoro lubią być pomiatani i poniżani (2019-04-19)

Franek: Sprawa dla mnie jest prosta.Samorząd zawodowy lansowany w wersji byłego już prezesa OSPS BHP jest zbędny jako kolejna zbyt droga organizacja do jej utrzymania.I to wszystko mim skromnym zdaniem. (2019-04-19)

JA: Nie ma nic prostszego niż stwierdzenie„Przepraszam”,ale samorząd zawodowy dla służby bhp jeszcze nie teraz. (2019-04-19)

pic-samorząd: był przed czterema laty tylko podpuchą wyborczą naczelnego picmena. (2019-04-19)

Bakalasz: Byłbym zgodnie uwierzyć,lecz powiem tylko,że do tej kwestii samorządu zawodowego członkowie OSPS BHP podeszli zbyt spontanicznie,nie znając realiów politycznych od tej strony i sprawa przykucnęła już w początkowej fazie działania. (2019-04-19)

czytelnik: Czytam ten wątek od co najmniej 4 lat i dochodzę do przykrego wniosku,że samorząd zawodowy to pomysł,który mocno podzielił dyskutujących ale i całe środowisko „behapowskie” w dużej mierze,nad czym się nie wiele osób zastanowiło, co takiego się wydarzyło,że do takiego podziału doszło? Może ktoś potrafi wyjaśnić mi tę zagadkę? (2019-04-19)

Kalasanty: Widać,że nie wszyscy potrafią czytać tekst ze zrozumieniem.Obecna pani prezes OSPS BHP wyraźnie w swoim wywiadzie dla Atest-u wyjaśniła a mianowicie,że sprawa samorządu zawodowego nie jest sprawą dla jej Zarządu Głównego priorytetem i słusznie,ponieważ zadaniem każdego prezesa jest dbałość o organizację na której stoi na jej czele,by nie popadło w kłopoty finansowe.Trzeba było aż ćwierk wieku,by nareszcie sprawy finansowe wyprowadzić na prostą.I tego pani prezes dokonała za co należy się jej szacunek,a nie ślepa krytyka. (2019-04-19)

ja też: ukrywam się za nick'iem "lawęda". I jedynie forma i treść mojego wpisu ujawnia kim jestem. (2019-04-18)

Izolda: Pomału, pomału o samorządzie będzie zapomnienie i pozostanie tylko wspomnienie. (2019-04-18)

kibic: Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę wszystkim uczestnikom Wesołego Alleluja i dedykuję fragment wiersza: Oby w Święto Zmartwychwstania tej wiosny.Świąteczne śniadanie miało ton radosny. Niech się skorupka jajka łatwo kruszy,A potrawy będą ucztą dla ciała i duszy. (2019-04-18)

lawęda: Wiele osób przywykło do pisania banialuk, ponieważ ukrywają się za nickiem lub nawet za kilka nickami i myślą,że im wypada tak pisać,chociaż wiedzą dobrze,że się kompromitują,na czym im nie zależy. (2019-04-18)

Delegat: Samorzad zawodowy to temat GŁÓWNY tej kadencji. Przez 4 lata były naciski na podniesienie rangi pracownika słuzby bhp poprzez powołanie samorzadu zawodowego. Teraz czas na sprawozdanie z tego działania. Teraz czas sprawozdawczy. Pokaż OWOC pracy rąk Twoich i umysłu (2019-04-17)

kategoria 2-ga: Piszą co wiedzą, tylko po co? (2019-04-17)

Izolda: Można powiedzieć tak,że Polak mądry po szkodzie w myśl starego przysłowia lecz bardzo mądrego jednocześnie. (2019-04-17)

dociekliwy: Można by rzec, że samorząd zawodowy nie przesłoni ważnych spraw np, jak nowelizacji kodeksu pracy i innych przepisów bhp, które czekają wiele lat na zmianę i nic się wokół tego nie dzieje, bo nikt się ze stowarzyszeń „behapowskich” nie interesuje i nie śledzi tych spraw na bieżąco.Dopiero występuje lekkie poruszenie,kiedy przepisy zostają ogłoszone w publikatorach i wszyscy są tym zaskoczeni i zdziwieni jak zawsze z dużym opóźnieniem. (2019-04-17)

niezadowolony: Sprawa ważniejsza moim zdaniem od samorządu zawodowego jest działalność obecnie powołanych stowarzyszeń”behapowskich”,które powinny jak najszybciej dążyć do integracji i ściślej ze sobą współpracować na rzecz dobra swoich członków,a także i społeczeństwa. (2019-04-17)

mrdyk: Dyskusja o samorządzie zawodowym przede wszystkim powinna interesować obecnie aktywnych,bądź przyszłych tzw.„behapowców”. Natomiast mam poważne wątpliwości czy tak jest naprawdę? Sądząc po niektórych wpisach mam wrażenie,że wpisów dokonują już emeryci,albo osoby będące tuż przed emeryturą.Co nie oznacza,że piszą ćmoje boje. (2019-04-17)

laik: Można pisać co się chce,tak niektórzy uważają to za wolność słowa i wolność wypowiedzi.Nie mniej logicznie myślący dążą do wpisów na temat i chcą się wypowiedzieć rzeczowo,choć anonimowo. (2019-04-17)

Delegat: Samorzad zawodowy to temat GŁÓWNY tej kadencji. Przez 4 lata były naciski na podniesienie rangi pracownika słuzby bhp poprzez powołanie samorzadu zawodowego. Teraz czas na sprawozdanie z tego działania. Teraz czas sprawozdawczy. Pokaż OWOC pracy rąk Twoich i umysłu (2019-04-16)

a ja tylko: "przypadkowo" ukrywam swoją anonimowość za nickiem. (2019-04-16)

budowlaniec: Ja się z tym całkowicie z tym zgadzam. Oddziały OSPS BHP mało koncentrują się na przepisach bhp, niektóre z nich powinny być natychmiast znowelizowane, np. przepisy bhp w budownictwie zwłaszcza dotyczące rusztowań. I w wielu innych branżach, ponieważ były one pisane lub nowelizowane w pośpiechu przed przystąpieniem Polski do UE,czyli przed 15 laty. (2019-04-16)

przypadkowy: Wiele osób przywykło do pisania banialuk, ponieważ ukrywają się za nickiem lub nawet za kilka nickami i myślą,że im wypada tak pisać,chociaż wiedzą dobrze,że się kompromitują, na czym im nie zależy. (2019-04-16)

Delegat: Samorzad zawodowy to temat GŁÓWNY tej kadencji. Przez 4 lata były naciski na podniesienie rangi pracownika słuzby bhp poprzez powołanie samorzady zawodowego. Teraz czas na sprawozdanie z tego działania. Teraz czas sprawozdawczy. Pokaż OWOC pracy rąk Twoich i umysłu (2019-04-15)

<< Back     Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-400] [401-500] [501-600] [601-700] [701-800] [801-808]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32941470