ATEST Ochrona Pracy

17 lipca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 761.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

pytający: Czyli co: Kończymy dyskusje o samorządzie zawodowym? Ale co na to Ewka,Zenek,Wacław Gudalewicz i cała reszta tego towarzystwa? Może się w końcu odezwą? Może! (2019-05-20)

laik: I tu leży między innymi tzw.pies pogrzebany.Ktoś może zapytać,to gdzie on w końcu leży? A tego to już nikt nie wie. (2019-05-20)

Kochanowski: behapowiec: "Tu jakaś lipa jest" _______ "NA LIPĘ" /.../ Tu słowicy, tu szpacy wdzięcznie narzekają./.../ - - - I to jest fakt! (2019-05-20)

behapowiec: No to dziwne? Tak wszyscy krzyczą tu o samorządzie podpisując się delegat i inni byli delageci może i prezesi byli i obecni, założyciele a jak przychodzi Zjazd, to nikt nie dyskutuje o samorządzie, nic nie mówi, nie dopytuje. O co tu chodzi???? W TAKIM RAZIE KTO TU PISZE I SIEJE FERMENT I CHCE POWOŁANIA SAMORZĄDU???? To jakaś lipa jest. (2019-05-20)

Kierunek prac: Samorząd stop. Stowarzyszenie stop. Rozwój STOP (2019-05-20)

tak mówi: Tomek w reklamie banku ("pomyśl o celu"). Zbierając do skarbonki bilon uzbierał na dom, samochód, motocykl, gitarę i coś tam jeszcze. Bierzcie z niego przykład........... (2019-05-20)

piszcie dalej: trzeba mieć cel w życiu. (2019-05-20)

smaorządfobia: Dla jasności - Na ostatnim Zjeździe NIE PADŁO ANI JEDNO SŁOWO O SAMORZĄDZIE ZAWODOWYM od Delegatów, Gości i kandydatów na Prezesa Zarządu, więc wygląda, że nawet poprzedni prezes Marek Nościusz wycofał się z tego pomysłu. PS. Pan Dudek z Krakowa też słowem nie wypowiedział się o samorządzie zawodowym. Dajcie se już spokój z tą dyskusją. Nikt nie rozmawia już o samorządzie, tylko tu na tym forum. (2019-05-20)

krytyk: Nie trzeba mieć dużej wiedzy,by dojść do wniosku,że pomysł na utworzenie jakiegoś niezrozumiałego samorządu zawodowego pracowników służby bhp,to porostu fanaberie. (2019-05-20)

małoaktywny: Nie można żądać czegoś, że tylko się tego wyłącznie chce, bądź pragnie.Bo to jest zwykła utopia.Zawsze trzeba mieć nadzieję,ponieważ ona nic nie kosztuje tak samo jak marzenia. (2019-05-20)

kret: Są zwolennicy i przeciwnicy samorządu zawodowego,to normalne.Mam jednak wrażenie,że gdyby samorząd taki powstał,to jego zwolennicy by na zbyt wiele liczyli i mogli by być z tego powodu mocno rozczarowani. (2019-05-20)

mrdyk: Samorząd zawodowy nie odmieni w żadnym razie losu całej służby bhp.A niektórzy w to mocno wierzą,że tak by się stało.Jednak los służby bhp leży nie w rękach samorządu zawodowego,lecz w rękach rządu o czym wielu dyskutantów zapomniało. (2019-05-20)

Barbra: No było już dość napisanych bajek pod tytułem obiecanki. No i przyszło w końcu opamiętanie i realne ocenienie szans na samorząd zawodowy dzięki pani prezes OSPS BHP i chwała jej za to. (2019-05-20)

niezadowolony: Czego jak czego, to jednak należy pogratulować opcji samorządowi zawodowemu "NIE". (2019-05-19)

zadowolony: Było nie było samorządu zawodowego na pewno nie będzie ależ miło! (2019-05-19)

a hotel: już zarezerwowali? Czy to będzie taka majówka typu garden party, czyli tylko bankiet w krzakach? (2019-05-19)

JA: Jeżeli „KTOŚ” myśli o rozłamie OSPS BHP,to robi bardzo poważny błąd.„Jego” nowe stowarzyszenie może mieć charakter co najwyżej lokalny bez możliwości używania obecnej nazwy i nikt z Ministerstwa Rodziny,Pracy i Spraw Społecznych oraz z Sejmu nie będzie z takimi rozłamcami dyskutował o samorządzie zawodowym służby bhp. (2019-05-19)

czytelnik: Jak widać to zbrakło niektórym optymistą argumentów po wyborach jak się okazało,że pani prezes wygrała wybory i zgodnie z jej zapowiedzią,że na samorząd zawodowy jest za wcześnie.To jakoś zamilkli i stracili ochotę do dyskusji. (2019-05-19)

Kierunek prac: Samorząd stop. Stowarzyszenie stop. Rozwój STOP. (2019-05-17)

obiektywny: Jak się okazało to uchwała delegatów w sprawie samorządu zawodowego stała się bardzo trudna do realizacji,czego najprawdopodobniej nie brano pod uwagę.Obecnie należy wyciągnąć z tego trafne wnioski i jeszcze raz przeanalizować,jakie istnieją możliwości,by opracować dokumenty wymagane oraz ocenić szanse na uchwalenie ustawy o samorządzie zawodowym w sejmie.Bez takiej pogłębionej analizy to będzie tylko dalsze zawracanie sobie głowy tą sprawą i nic więcej. (2019-05-17)

obiektywny: Sprawa samorządu zawodowego musi być odłożona w czasie a może nawet zaniechana.Najważniejsze dla OSPS BHP jest przede wszystkim sprawa przyszłości całej służby bhp tej zrzeszonej i nie zrzeszonej w istniejących już stowarzyszeniach oraz integracja i solidarność zawodowa, której na co dzień obecnie brakuje.Tego może dokonać OSPS BHP wraz z innymi stowarzyszeniami,co tylko przyniesie mu splendoru ale i wzrost poparcia a może zapewni znaczący wzrost nowych członków co na pewno jest oczekiwane prze wielu działaczy. (2019-05-17)

członek OSPSBHP: Wszyscy zwolennicy samorządu zawodowego dalej uważają,że dla OSPS BHP najważniejszą sprawą jest samorząd zawodowy. Gdy tymczasem dla szeregowych członków jest najważniejsze to istnienie stowarzyszenia i jego prawidłowy rozwój. (2019-05-17)

Zostały ponadto: Samorząd stop. Stowarzyszenie stop. Rozwój stop (2019-05-16)

Kierunek prac: Samorząd stop. Stowarzyszenie stop. Rozwój stop (2019-05-15)

Jarku jaki: widzisz rozwój w OSPSBHP i co hamował Marek. To że się Gdańsk wycował ze wszystkiego nie jest dobre. Pewnie coś knują ale nic nie wiem aby Gdańsk coś hamował. Pewnie podejma działania powołania Samorządu bez OSPSBHP. Tak samo jak podjeto działania wdożenia normy ISO 45001 bez OSPSBHP. Wtedy już stowarzyszenie będzie zmarginalizowane tak samo jak OSPSBHP marginalizuje służbę bhp (2019-05-15)

BAY BAY: Marku (2019-05-15)

Jarosław K.: Jarosław: "Chodzi o to, jakie będzie OSPSBHP, Jak się zachowa teraz Gdańsk w strukturze OSPSBHP. Ten ciężar starych układów trzeba ostatecznie zrzucić z pleców, bo on nas hamuje w rozwoju /.../ (2019-05-10)" (2019-05-15)

BAYu, BAYu: Wynalazłeś to czy wyimaginowałeś? (2019-05-15)

Czy tym: wypadkiem był zjazd a protokół to sprawozdanie z obrad stanowiących SAMORZĄD BAY BAY (2019-05-15)

z protokołu: powypadkowego z "pieczątką" behapowca -. „Jarosław: /…/ Słaby wzrok lub brak dobrego widzenia obuocznego spowodowało uraz. /…/ (2014-10-02)” (2019-05-15)

Samorząd: BAY BAY (2019-05-15)

Jan: Jeżeli nie umiecie poradzić sobie z treścią pieczątki to jak radzicie sobie ze sprawami bhp w firmie? Sądzę, że dla tzw. doktorantów co dzielą włos na czworo to i kartka papieru jest problemem nie wspomnę już o ołówku. Nie chce nawet pomyśleć co piszecie jak jest wypadek i do jakich wniosków dochodzicie. Zapewne, że PO i Tusk jest wszystkiemu winne/y. Wspolczuje pracodawcom, mających takich pieczątkowców. (2019-05-14)

drążcie dalej: „Bonifacy: A prezes małej firmy, który sam wykonuje zadania służby bhp /…/ (2019-05-14)” -> zatem jest PRACODAWCĄ (vide Kp), bo tylko pracodawca może skorzystać z takiej opcji. + „Przedsiębiorca: /…/ jestem pracodawcą. /…/ Prezes stoi na czele zarządu, który odpowiada bezpośrednio przed właścicielami firmy (2019-05-14)” - - - - Właścicielami firmy mogą być także spółdzielcy (mający swoje udziały) i nie jest to spółka z o. o. ani też akcyjna. Kodeks pracy posługuje się pojęciem PRACODAWCY, Kodeks cywilny posługuje się pojęciem PRZEDSIĘBIORCY (który też może być pracodawcą, ale niekoniecznie). I nie ma ty sprzeczności, poza pogmatwanymi poglądami „Bonifacego” i Przedsiębiorcy”. Ale to już tylka wasze problemy o charakterze semantycznym. (2019-05-14)

Przedsiębiorca: Prowadzę małą firmę zatrudniam 10 pracowników i jestem pracodawcą. Natomiast stanowisko prezesa zarządu występuje w spółkach kapitałowych (spółka z o.o., spółka akcyjna). Prezes stoi na czele zarządu, który odpowiada bezpośrednio przed właścicielami firmy (lub organem reprezentującym interesy właścicieli, takim jak np. rada nadzorcza) Więc chyba jest różnica pomiędzy "właścicielem" i "Prezesem Zarządu" Bonifacy ma rację. (2019-05-14)

Kodeks pracy: Art. 3. Pracodawcą jest jednostka organizacyjna, choćby nie posiadała osobowości prawnej, a także osoba fizyczna, jeśli zatrudniają one pracowników. - - - - wstępne pytanie osoby niewiedzącej dotyczyło treści pieczątki pracodawcy (wykonującego osobiście zadania bhp). (2019-05-14)

No własnie: Samorząd BAY BAY (2019-05-14)

Pracodawcy: wykonującemu osobiście zadania służby bhp wystarczy jego funkcyjno-imienna pieczątka (np. właściciel lub prezes, czy coś w tym rodzaju). A co taki pracodawca ma potwierdzać (firmować) taką pieczątką? Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia okresowego, którego jest organizatorem? Udzielenie instruktażu w ramach szkolenia wstępnego w Karcie szkolenia wstępnego? Wydaną instrukcję dotyczącą czegoś tam? W każdym z powyżej wymienionych przypadków jego funkcyjno-imienna pieczątka będzie właściwa (odpowiednia) i nienaruszająca przepisów. Nooo, chyba, że jest matołkowaty, to wówczas powinien skorzystać z odpłatnej porady kancelarii prawnej. (2019-05-14)

Bonifacy: A prezes małej firmy, który sam wykonuje zadania służby bhp z jaką treścią ma sobie wyrobić pieczątkę? Jak to rozłożysz na czynniki, to będziesz "debeściak" PS. Ja myślę, że powinna ona brzmieć: Prezes Zarządu - Pracodawca wykonujący zadania służby bhp: tytuł, imię i nazwisko. (2019-05-14)

Filemon: No coś Ty? Żartujesz? Na pewno? (2019-05-14)

rozwiązanie: "zagadki" pieczątek -> "specjalista bhp; imię i nazwisko" odnosi się do osoby występującej zarobkowo w charakterze specjalisty spoza zakładu pracy, natomiast "pracownik wykonujący zadania służby bhp: imię i nazwisko" dotyczy pracownika danego zakładu pracy, któremu powierzono wykonywanie zadań służby bhp. (2019-05-14)

Pan Krzysztof: A miało być proste jak konstrukcja cepa? (2019-05-14)

pracownik: hmm... i co tu wybrać? "pojaśnienie: specjalista bhp; imię i nazwisko", czy "pieczątka: pracownik wykonujący zadania służby bhp: imię i nazwisko" Hmm.., jedna osoba pisząc a dwa pojaśnienia. Oto jest zagadka? (2019-05-14)

Samorząd: Bay Bay (2019-05-14)

pojaśnienie: Osoba wykonująca czynności w dziedzinie bhp (na umowę zlecenia) w charakterze specjalisty spoza zakładu pracy uważana jest za specjalistę w tej dziedzinie po udokumentowaniu zarówno stażu etatowego niegdyś pracownika służby bhp jak również i posiadanych kwalifikacji formalnych przewidzianych przepisem prawnym dla specjalisty ds. bhp. Jednakże, posiadając ww kompetencje formalne, nie jest przecież pracownikiem służby bhp, a jedynie usługobiorcą. Może mieć problem z określeniem swojego statusu na pieczątce - logicznym zatem określeniem tego statusu byłoby opisanie -> "specjalista bhp; imię i nazwisko". (2019-05-14)

"specjalista"?: Wypada przeczytać wskazany poniżej przepis i ......... podjąć wysiłek intelektualny zrozumienia jego treści. Z wpisu "specjalisty" wynika, że jednak ma problemy z rozumieniem. Tak bywa, niestety. (2019-05-14)

Samorząd: Bay bay (2019-05-14)

Jan: I Wy chcecie tworzyć samorząd zawodowy? (2019-05-14)

specjalista: Jestem SPECJALISTĄ spoza zakładu pracy, czyli SPECJALISTĄ spełniającym wymagania dla SPECJALISTY... Zaraz to kim ja jestem? SPECJALISTĄ? :) :) :) (2019-05-14)

otóż to: Z rozporządzenia ws. służby bhp - § 4 ust. 4 - W przypadku, o którym mowa w art. 237(11) § 2 Kodeksu pracy, pracodawca może P-O-W-I-E-R-Z-Y-Ć wykonywanie zadań specjalistom spoza zakładu pracy, którzy spełniają co najmniej wymagania w ust. 2 pkt 3 … (2019-05-13)

To jest dobre: masło takie bardzo maślane: "Specjalista spoza zakładu pracy to specjalista... spełniający wymagania kwalifikacyjne dla specjalisty... Ale przecież to proste jak drut, a nawet jak konstrukcja cepa" (2019-05-13)

pieczątka: "pracownik: /.../ o jakiej treści wyrobić sobie pieczątkę? /.../ (2019-05-13)" -> odp. np. pracownik wykonujący zadania służby bhp inż. Jan Kowalski (2019-05-13)

PS.: A pieczątkę można sobie wyrobić o treści np. "specjalista bhp". Będzie to określenie adekwatne dla osoby wykonującej zadania w dziedzinie bhp w charakterze specjalisty spoza zakładu pracy. To też jest proste jak drut. (2019-05-13)

już w Ateście: szeroko omawiano takie kwestie. Specjalista spoza zakładu pracy to specjalista w dziedzinie bhp spełniający wymagania kwalifikacyjne dla - co najmniej - specjalisty ds. bhp. Ale przecież (to proste jak drut, a nawet jak konstrukcja cepa) .......... nie jest obsadzony na stanowisku etatowym pracownika służby bhp. Wpisujący się poniżej jako "inspektor pracy" z pewnością IP PIP nie jest. To prosty marzyciel. Takich w PIP nie ma, chociaż i tam przypadki różne się zdarzają. PS. Po co wam kombinować, skoro wychodzi wam to marnie? No po co? (2019-05-13)

Samorząd: Bay bay (2019-05-13)

pracownik: A ja mam pytanie. Jestem pracownikiem pracodawcy, któremu szef powierzył wykonywanie zadań służby bhp. Do tej pory opracowując różne dokumenty podbijałem się pieczątką "specjalista ds. bhp" W związku z powyższymi wpisami - czy mogę używać pieczątki o takiej treści? Jeśli nie, to jak się mam podpisywać i o jakiej treści wyrobić sobie pieczątkę? Może pieczątkę "Inny pracownik wykonujący zadania służby bhp inż. Jan Kowalski" Pracowałem kiedyś 3 lata na stanowisku starszy inspektor ds. bhp. Ukończyłem studia podyplomowe w zakresie bhp.... (2019-05-13)

inspektor pracy: Art. 237 ze znacznikiem 11. § 4. Właściwy inspektor pracy może nakazać utworzenie służby bhp - i to mi się podoba. Byłem w jednej firmie na kontroli 75 pracowników, gdzie zadania służby bhp pracodawca powierzył innemu pracownikowi wykonywanie zadań służby bhp. Nakażę mu utworzenie służby bhp, bo przecież służby bhp w tym zakładzie nie ma, choć jej zadania są wykonywane przez pracownika, który posiada kwalifikacje specjalisty bhp. I takie wydumki mi się podobają otumanionych forumowiczów. (2019-05-13)

chlapnie: jeden z drugim bzdeta i upiera się, że ma rację. Wypada wiedzieć co się pisze, a nie pisać co się komuś tam wydaje. (2019-05-13)

proste jak drut: Osoby, którym POWIERZONO wykonywanie zadań służby bhp - pracownicy zatrudnieni przy innej pracy a nawet tzw. specjaliści spoza zakładu pracy ale także pracodawcy wykonujący samodzielnie te zadania NIE MOGĄ BYĆ WYZNACZANI na stanowiska pracowników służby bhp (inspektorów, specjalistów). Czy jesteście w stanie to zrozumieć? Pytanie jest oczywiście retoryczne. (2019-05-13)

Samorząd: Bay bay (2019-05-13)

i co, mądrale?: Z rozporządzenia ws. służby bhp - § 4 ust. 1 „Pracowników służby bhp zatrudnia się na stanowiskach: inspektorów, starszych inspektorów, specjalistów, starszych specjalistów oraz głównych specjalistów do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy” (2019-05-13)

sama poczytaj,: i postaraj się zrozumieć, bo jak na razie, to rozumienie ci nie wychodzi -> "Dymka: Służba bhp - to inspektorzy, specjaliści, byli inspektorzy pracy I INNI... (2019-05-13)" + „Dymka: /…/ przeczytaj Art. 237 ze znacznikiem 11. § 1. Kodeksu pracy, kto jeszcze MOŻE PEŁNIĆ ZADANIA służby bhp.... (2019-05-13)” – Osoby wykonujące POWIERZONE zadania służby bhp NIE TWORZĄ SŁUŻBY BHP. (2019-05-13)

Wacek: Ja wiem, ja wiem - to też pracodawcy i inni pracownicy (zatrudnieni przy innej pracy), którym pracodawca powierzył wykonywanie zadań służby bhp (2019-05-13)

Dymka: "a jacy to ci": inni? - Jak nie wiesz, to się doucz i przeczytaj Art. 237 ze znacznikiem 11. § 1. Kodeksu pracy, kto jeszcze może pełnić zadania służby bhp.... (2019-05-13)

logiczny: Jak się okazało to uchwała delegatów w sprawie samorządu zawodowego stała się bardzo trudna do realizacji, czego najprawdopodobniej nie brano pod uwagę.Obecnie należy wyciągnąć z tego trafne wnioski i jeszcze raz przeanalizować,jakie istnieją możliwości,by opracować dokumenty wymagane oraz ocenić szanse na uchwalenie ustawy o samorządzie zawodowym w sejmie.Bez takiej pogłębionej analizy to będzie tylko dalsze zawracanie sobie głowy tą sprawą i nic więcej. (2019-05-13)

pytający: Nie wszyscy jednak dyskutanci orientują się na jakim etapie utknęły prace przygotowawcze konieczne do utworzenia samorządu zawodowego w poprzedniej kadencji i dlaczego władze ustępującego zarządu otrzymały absolutorium, mimo nie zrealizowania uchwały delegatów na zjazd OSPS BHP. (2019-05-13)

ltytus: Samorząd zawodowy służby bhp oznacza pieczę i jednocześnie nadzór nad wykonywaniem zadań osób związanych z tą służbą. Nie wszystkim to jednak obecnie odpowiada i to jest problem nr1 tego przedsięwzięcia, chociaż nikt jak dotąd tego nie zauważył i o tym nie pisał na tym wątku. (2019-05-13)

kret: Nic mi nie trzeba oprócz wolności i chleba.Brawo samorząd zawodowy odstawiony na szeroki tor. (2019-05-13)

a jacy to ci: inni? (2019-05-13)

Dymka: A ja jestem za nazwą: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Służby BHP. Służba bhp - to inspektorzy, specjaliści, byli inspektorzy pracy i inni... (2019-05-13)

forumowicz: A tak poza tym, wszystko ok? (2019-05-13)

Być może: zmiana nazwy będzie w kierunku jej wydłużenia o słowa "w likwidacji" (2019-05-13)

Hos: Trzeba myśleć realnie i dbać o stowarzyszenie i pomyśleć o zmianie jego nazwy na Krajowe Stowarzyszenie Inspektorów i Specjalistów Bhp. A następnie podjąć próbę integracji służby bhp zrzeszonej w istniejących organizacjach zajmujących się sprawami bhp i razem przystąpić do działania na rzecz utworzenia takiego samego samorządu zawodowego przekonując do takiej inicjatywy także niezrzeszonych „behapowców”. (2019-05-13)

niezrzeszony: Na pewno będą naciski ze strony zwolenników samorządu zawodowego,ale jak się okazało to są oni w mniejszości, mimo tego jakoś tego nie zauważają a powinni. (2019-05-13)

pytający: kwestie:Może dopowiesz jaśniej co na zjeździe zostało wyjaśnione w sprawie samorządu zawodowego.Nie mam wątpliwości,że nic nie wyjaśniono czego jest dowodem twój wpis niejasny. (2019-05-13)

Kolega wacka: Refleksja=Wacek (2019-05-12)

Refleksja: Też tak sądzę, że Wacek zamiast od samego początku wziąć się za tworzenie samorządu co mu by znakomicie wyszło a wziął się za tworzenie OSPSBHP a następnie za utworzenie Krajowego Związku Zawodowego Inżynierów i Techników BHP i mu wyszło i obie te organizacje do dziś funkcjonują. Jednak doszedł do wniosku że z tym towarzystwem nie ma żadnej możliwości, aby coś większego zrobić i dał sobie spokój. Obecnie bacznie obserwuje, jak potoczy się tworzenie tego samorządu zawodowego, którego jego twórców wspiera, oby się udało i nie jest oto zazdrosny i przeciwny temu ale wątpi już w behapowców i krytykowanie tego przedsięwzięcia tak jak jego co zrobił, że otworzył innym drogę do działania W każdym razie Wacek dokonał tego jak wyżej wspomniałem a teraz niektórzy go krytykują za to i czy to słusznie? (2019-05-12)

ostrożny: Trzeba przyjąć to że,że sprawa samorządu zawodowego nie jest priorytetem obecnej panią prezes OSPS BHP i tylko o niej bardzo dobrze świadczy.Ważniejsze są dla niej sprawy stowarzyszenia,za które czuje się odpowiedzialna i tak trzymać!Cóż przyjdzie i czas na rozważanie o samorządzie zawodowym.Jak na razie to jest za wcześnie na to jak sama stwierdziła. (2019-05-12)

jasnowidz: Dobrze się stało,że została wybrana na prezesa OSPS BHP pani Bożena anie pan Marek, która sprawy stowarzyszenia uporządkuje do końca i przez co przyczyni się walnie do jego rozwoju oraz na pewno podejmie mądrą decyzję w sprawie dalszego losu utworzenia samorządu zawodowego,ponieważ sprawa ta jest bardzo trudna do zrealizowania to będzie trzeba przemyślanej decyzji co musi to jeszcze przez jakiś czas potrwać.Oby ten czas nie okazał się nie za długi i trwał przez kolejną kadencję a jego członkowie i nie tylko, byli trzymani dalej w niepewności. (2019-05-12)

obiektywny: Było do przewidzenia,że rozsądek weźmie górę nad emocjami a sprawa samorządu zawodowego jeszcze przez jakiś czas musi poczekać nim rozstrzygnął się jego dalsze losy.Tak naprawdę to widzę zakończenie i to definitywnie tej sprawy rozpętanej przez byłego już prezesa,jak widać na potrzeby jednej i drugiej jego przegranej kampanii wyborczej.Trzeba przyznać,że wielu na to dało się nabrać i zmanipulować. (2019-05-12)

niezłośliwy: Paliwo się już wyczerpało entuzjastom samorządu zawodowego należy im pogratulować przegranej.Samorządu "NIET". (2019-05-12)

członek OSPSBHP: Trzeba pogratulować pani prezes zwycięstwa w wyborach a wyborcom i delegatom na zjazd OSPS BHP trafnego wyboru. Co do samorządu zawodowego jestem i byłem sceptyczny./ (2019-05-12)

Kasia: Samorząd stop. Stowarzyszenie stop. Rozwój stop. (2019-05-12)

kwestie: rozliczeń finansowych a także idei samorządu zawodowego zostały wyjaśnione bezspornie i klarownie na Zjeździe. Porada - rozumieć a nie wymyślać bzdety. (2019-05-12)

no to poczytaj: Z wywiadu z Elżbietą Bożejewicz (vide „Za wcześnie na samorząd zawodowy służby bhp” -> ”Dzisiaj słyszę, że podobno „jest gotowy materiał do złożenia w Sejmie RP, ale ZG OSPSBHP się tym nie zajmuje”. To nieprawda. Nie ma żadnego materiału. Czy jest szansa na utworzenie samorządu służby bhp? Jest. Ale najpierw należy dobrze przygotować do tego środowisko.” + „W. Gudalewicz: /…/ Oj,oj - aby delegaci w maja wybrali odpowiedniego prezesa taki jak był M. Nościusz! (2019-04-09)” (2019-05-12)

ciekawwski: No i już po wyborach.Teraz poczekajmy co dalej? Jaki kierunek obierze pani prezes,która swój plan działania ujawniła w wywiadzie dla Atest-u.Oby tylko dotrzymała składanych deklaracji przedwyborczych w sprawie samorządu zawodowego.Teraz będzie musiała się jednoznacznie określić, co dalej zrobić z tym fantem, a raczej z balastem jakim jest samorząd zawodowy dla całego OSPS BHP, chociaż jego zwolennicy zaraz podniosą larum! (2019-05-12)

jest nadzieja?: „Kto jest kim” – vide Atest nr 11/2014 – „Waldemar Dudek (Kraków) - W. Dudek zajmuje się przygotowaniem ustawy o samorządzie zawodowym oraz statutu Polskiej Izby BHP.” - PS. Okazuje się jednak, że w szafie (w siedzibie) ZG tego projektu nie ma. (2019-05-12)

członek OSPSBHP: Należało zaraz po utworzeniu OSPS BHP podjąć starania o samorząd zawodowy służby bhp. Tę sprawę po prostu zaprzepaszczono ze względu na brak wiedzy w temacie samorząd zawodowy. Trudno tu kogokolwiek o to obwiniać. Po prostu wiedza na ten temat w OSPS BHP była wówczas znikoma. (2019-05-12)

Nikt: Służba bhp przede wszystkim potrzebuje pilnie zmiany przepisów w sprawie jej działania,dostosowanych do obecnej sytuacji gospodarczej i wymagań pracodawców z tym związanych. (2019-05-12)

to wina wacka: Bo zaczął od tworzenia stowarzyszenia zamiast wziąć się od razu za samorząd. (2019-05-12)

Gonzo: Nikt nie wie co się wydarzy za rok czy dwa. Fakt jest faktem,że pozycja służby bhp systematycznie słabnie i jest tego powodem wiele przyczyn. (2019-05-12)

laska nebeska: Pytanie czy za wcześnie jest na samorząd zawodowy? Wiele wskazuje na to, że za wiele lat jest za późno i tego straconego czasu nie da się odrobić, tak po prostu o czym wielu zapomina. (2019-05-12)

dyskutujący: Samorząd zawodowy nie powstanie rychło,nawet wtedy jeżeli ta dyskusja będzie nadal trwała przez kolejne 25 lat. (2019-05-10)

dyskutujący: Jest jak jest na pewno nic się nie zmieni w najbliższym czasie w tym dyskutowanym temacie. (2019-05-10)

zainteresowany: Kogo obchodzą wasze wybory do OSPS BHP niech się przeniesie na inny wątek, ponieważ jest ich kilka na temat wyborów.Zatem proszę nie zakłócać wątku o samorządzie zawodowym z uwagi na to,że nie wszyscy dyskutanci należą do tego dziwnego stowarzyszenia. (2019-05-10)

niezaiteresowan: Mam nadzieje,że większość dyskutujących na tym wątku nie interesują wybory w OSPS BHP. Proszę przyjąć to do wiadomości. (2019-05-10)

troll: Ja tylko realizuję "przekaz dnia". Taką dyspozycję otrzymaliśmy. (2019-05-09)

Mam nadzieje: Że za brak realizacji uchwał Zjazdu zarząd nie uzyska absolutorium (2019-05-08)

Hirek: Mam wrażenie,że pomału dociera do większości dyskutujących,że utworzenie samorządu zawodowego nie leży w rękach OSPS BHP,tylko,że trzeba wymyślić sposób na to by się udało przegłosować w sejmie dobrą ustawę o samorządzie zawodowym. (2019-05-07)

Jośko !: Można będzie prowadzić dyskusję o samorządzie zawodowym jeszcze przez co najmniej 4 lata i tak nie przyniesie ona żądanego przez wielu efektu,jeżeli nie będzie ze strony zainteresowanych zdecydowanych działań.Wtedy można będzie tylko powspominać,że coś się próbowało robić,ale próba się nie powiodła i nie wiadomo tylko dlaczego? (2019-05-07)

Ktoś?: Sprawa samorządu zawodowego jest na tyle poważna, ponieważ ona musi się spotkać ze zrozumieniem rządu i parlamentu a w szczególności sejmu. (2019-05-07)

Może zamiast: wykreślać słowo służba wykreślić słowo bhp. Bo do tego te działania zmierzaja. (2019-05-07)

<< Back     Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-400] [401-500] [501-600] [601-700] [701-761]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 33444603