ATEST Ochrona Pracy

23 marca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 721.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

realista: Trzeba mieć świadomość tego,że w sprawie samorządu zawodowego po prostu nic się nie robi i nie rozmawia, ponieważ sprawa ta już umarła śmiercią naturalną. Koniec, kropka i po byłej sprawie. (2018-12-18)

czytelnik: I znów obiecanki cacanki, złote góry, gruszki na wierzbie. Tylko po co? Jak wszyscy wiemy,że to są zabiegi na marne a raczej są to ostatnie podrygi romantyków marzycieli. (2018-12-18)

tata kurka: Mam takie wrażenie,że jakaś grupa chce zdyskredytować dyskusję o samorządzie zawodowym.NIC wam to nie da,bo nie jesteście w stanie ani zatrzymać dyskusji ani powstrzymać działań,które jak się dowiedziałem to po cichu niemal w tajemnicy - zresztą niepotrzebnie, są jednak prowadzone przez osoby z OSPS BHP. (2018-12-18)

xyz: Ewka:Tak masz rację dyskusja o samorządzie zawodowym dopiero się rozkręca i rozpędza a żaden sypany piach w tryby jej nie przeszkodzi, ani też wcześniej nie przeszkadzał. (2018-12-18)

Jerzy Kuśmider: Trzeba mieć świadomość tego,że jak nie będziesz członkiem samorządu zawodowego,to automatycznie utracisz prawo do wykonywania swojej pracy,bez względu na stanowisko i rodzaj zatrudnienia u danego pracodawcy. Prosty przykład nie opłacisz składki przez 6 miesięcy i nie wykupisz obowiązkowego OC,to możesz stracić członkostwo i możesz być skreślony z rejestru samorządu zawodowego i po zabawie mocium panie! (2018-12-18)

kolega Wacka: Wacek, czemu jesteś "niezadowolony" ? (2018-12-17)

pracodawca: Lekiem na całe zło w patologii służby bhp jest poprawa w jej działalności osób w niej zatrudnionych lub wykonujących zadania tej służby na podstawie innej niż stosunek pracy, a nie w tworzeniu nowego tworu o dziwacznej nazwie samorząd zawodowy pracowników służby bhp, zwany również potocznie samorządem bhp. (2018-12-17)

itytus: Mam wrażenie,że z Nowym Rokiem 2019, niektórzy zmądrzeją i zaczną rzeczowo pisać i na temat.Oby się to tylko sprawdziło,czego wszystkim życzę. (2018-12-17)

ostrożny: Jestem bardzo ciekaw, dlaczego wszystkie czasopisma zwane fachowymi nie podejmują tematu i dyskusji na temat możliwości utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp? Czy tak naprawdę chodzi tylko o samych pracowników służby bhp? A co z pozostałymi osobami czy podmiotami wykonującymi zadania tej służby w ramach zlecenia,dzieła,samozatrudnienia? (2018-12-17)

niezadowolony: Nie wszystkich da się przekonać do samorządu zawodowego, bo jest to dzisiaj nie możliwe w tzw. środowisku \'behapowskim”. Ale nie tylko w nim. Potrzeba na ten temat szerokiej dyskusji a przede wszystkim dobrej publicystyki, której po prostu jest jej brak. Żadna redakcja pisząca o sprawach ochrony pracy, jak np. „Przyjaciel Przy Pracy”, ” Atest - Ochrona Pracy”, itd., tak naprawdę nie pisze o tej sprawie na bieżąco. A szkoda, ponieważ wiele trudnych spraw można by przy okazji wyjaśnić z pożytkiem dla zainteresowanych stron zwłaszcza. (2018-12-17)

specjalista bhp: Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego,że sprawa samorządu zawodowego dla służby bhp ma istotne znaczenie i dlatego trzeba o tym dyskutować,ale merytorycznie zamiast zgryźliwie, (2018-12-17)

nie ma to jak: "mędrcy" forumowi. Oni mają gotowe recepty na uzdrowienie wszystkiego. Tylko NIC (sic!) z tego w praktyce nie wynika. (2018-12-15)

st. insp.bhp.: Niektóre z tych osób nawet nie wiedzą czym służba bhp w firmie ma się zajmować i czy w ogóle w niej istnieje. (2018-12-15)

bezstronny.: Można jedno stwierdzić,że na tym forum dyskutują różne osoby i nie koniecznie wszystkie są one tzw, „behapowcami”. (2018-12-15)

bezstronny.: Moim zdaniem niektórzy piszą banialuki,ponieważ nie potrafią dyskutować na właściwy temat. A temat ten jest naprawdę poważny. (2018-12-15)

faktyczny: Widać to,że niektórym dyskutowany temat samorządu zawodowego się znudził,a wielu nawet obrzydził i wypisują banialuki. (2018-12-14)

spostrzegawczy: Na pewno można wypisywać różne rzeczy,ale szczytem głupoty jest pomysł na jakiś organizowany protest z błahego powodu, na dodatek w naszej stolicy. (2018-12-14)

fiki miki: Są na tym osoby wciąż nieodpowiedzialne za słowo i czyny jak widać.Takim przykładem jest dziwaczny prowodyr, jak się sam nazwał. Prowodyr bajarz, bo jak takiego można poważnie traktować.Myślę,że wiele osób się ze mną zgodzi,że temat samorządu zawodowego nie powinien być wystawiony na żarty i kpiny, jak niektórzy sobie z niego robią, czyli dworują. (2018-12-14)

dyskutujący: Co raz więcej uwagi poświęca się samej służbie bhp, która wcale nie oczekuje utworzenia samorządu zawodowego, no bo i po co? Służba BHP ma do dyspozycji kilka stowarzyszeń pracowników służby bhp i organizacje branżowe, w których może się dobrowolnie zrzeszać. (2018-12-13)

ciuciubabka: Wielka szkoda,że ta dyskusja o samorządzie zawodowym toczy się tylko na forum Atestu. (2018-12-13)

optymista: Na pewno nie mylą się ci,którzy oceniają w sposób właściwy możliwość utworzenia samorządu zawodowego,na pewno mu źle nie życząc.Czyli są zdania,że samorząd zawodowy na pewno nie powstanie i się w tym nie mylą. (2018-12-13)

faktyczny: Teraz to widać,jak na dłoni,że idea utworzenia samorządu zawodowego została wymyślona wyłącznie dla potrzeb kampanii wyborczej na przewodniczącego OSPS BHP, który mimo niej jednak nie wygrał tych wyborów. (2018-12-13)

normalny: Samorząd zawodowy pracowników służby bhp musi mieć określone zadania do wykonania w ustawie sejmowej,który ma się wyłącznie zajmować sprawami służby bhp a nie sprawami bhp, jak to może robić np. OSPS BHP i pozostałe stowarzyszenia oraz organizacje branżowe. (2018-12-13)

piach w trybach: Przecież tu są wpisy "bez żadnego trybu". To gdzie ten piach jest wsypywany? (2018-12-12)

Ewka: Temat samorządu dopiero sie rozkręca. Do tej pory to było sypanie piachu w tryby (2018-12-12)

wałki/wałkonie?: Będziemy wałkować dalej. To nas dowartościowuje duchowo. I co na to zaradzicie? (2018-12-12)

przypadkowy: Fakt,że obiecanki utworzenia samorządu można porównać do obietnic o złotych górach. (2018-12-12)

Obywatel "P": Temat samorządu zawodowego się już dawno wyczerpał. Obecne wpisy to są dla hecy i zabawy. (2018-12-12)

Magdalena: Już byli tacy co obiecywali złote góry i wiemy jak się to skończyło.Tym razem będzie nie inaczej. (2018-12-12)

Jośko !: Trzeba sobie powiedzieć otwarcie,że samorząd zawodowy może powstać tylko wtedy,jeżeli wszyscy się do niego przekonają. Jak na razie nie jest to możliwe. (2018-12-12)

cycu: Nie można ciągnąć tej dyskusji w nieskończoność.Ona się kiedyś musi zakończyć i to na pewno.Pytanie komu zależy by ta dyskusja dodam „jałowa” nadal trwała? Jak się domyślam to tzw. nieustalonym bliżej lobbystom tej idei. Szkoda,że ich nie ma w sejmie a może są? Tylko,że nie dają znać o sobie. (2018-12-12)

E.: I tutaj muszę się zgodzić z "nie politykiem". Obecnie status społeczny służby bhp jest na dnie. Z resztą zawsze był niski i wszystko zależało od pracodawcy. A dyskutanci marzą o samorządzie. Trzeba było się 100 razy zastanowić zanim się wygłosiło takie hasło reklamowe przed wyborami w waszym stowarzyszeniu. (2018-12-11)

nie polityk: Nie ulega wątpliwości, że służba bhp za obecnej władzy jest postrzegana w czarnych kolorach. I nie ma co... Głową muru nie przebijesz. I żadne stowarzyszenia i inne organizacje działające w tzw. ochronie pracy nic nie zrobią.... Pracownicy administracji rządowej polecieli do premiera, że szkoda im osoby wytypowanej do przechodzenia okresowych szkoleń za wszystkich no i premier się zlitował i zniósł ustawą szkolenia bhp dla pracowników administracji. A kto podjął decyzję o wzięci firmy "SE..A" szkoleniowej - nie wymienię nazwy w formie samokształcenia, która szkoli e-lerningowo m.in. w Poczta Polska, Orlen i innych np. w ministerstwach??? No kto? No kto? Nie boje się tego napisać. Rząd ma w d..e ochronę pracy i bhp (2018-12-10)

Świstak: Towarzystwo wzajemnej pomocy przecież spotkało się w piątek w Radomiu i rozdało karty. W pokoju 34 głośno było, ale okna nie zamknęli, więc wszystko wyświstali... (2018-12-09)

Ktoś?: A to w koło jest wesoło, że ochej! (2018-12-08)

członek OSPSBHP: OSPS BHP funta kłaków nie jest warte.Znów toczy się kampania o stołek prezesa OSPS BHP.Reszta spraw dotycząca służby bhp nie ma jak widać większego znaczenia.Samorząd zawodowy potrzebny jest niektórym do robienia kariery zawodowej przede wszystkim. (2018-12-08)

swojak: Kilka Stowarzyszeń Pracowników Służby BHP i jeden samorząd zawodowy,to nierealne.Samorząd Zawodowy Pracowników Służby BHP może tylko załatwić „Dziadek Mróz” po Nowym Roku 2019. (2018-12-08)

niezdecydowany: Nie mam wątpliwości,że temat samorządu zawodowego jest tematem zastępczym i nikt na poważnie nie wierzy w to,że kiedykolwiek samorząd taki ma szansę na powstanie. Są to raczej marzenia a może nawet i pobożne życzenia. Nic poza tym, ponieważ sprawa ta nie ma żadnego znaczenia dla służby bhp i samego systemu ochrony pracy również. (2018-12-08)

kibic: Mam takie oto wrażenie,że w przyszłym roku i latach następnych temat ten będzie stopniowo zanikał, aż do całkowitego wygaszenia tego wątku na tym forum. Zobaczymy co czas przyniesie. (2018-12-08)

logiczny: Stowarzyszenia pracowników służby bhp nie zadbały o to, by przystąpić do NOT. Nie mniej jest to tak samo trudne,jak utworzenie samorządu zawodowego, choć ta druga sprawa dodatkowo jeszcze wymaga uchwalenia ustawy sejmowej. (2018-12-08)

czytelnik: Dyskusja trwa tak długo nie dlatego,że jest ciekawa. Tylko dlatego,że jest zacięta. (2018-12-08)

czytelnik: Czytając wszystkie opinie i śledząc działania wyłącznie władz OSPS BHP w kierunku utworzenia samorządu zawodowego można wysunąć taki o to wniosek,że to tylko to stowarzyszenie jest za samorządem, pozostałe stowarzyszenia i organizacje branżowe, już tak ochoczo się nie wypowiedziały jednoznacznie „za”. Mam wrażenie,że cały czas unikają one zdecydowanych wypowiedzi na ten temat. Co może tylko świadczyć o podziale tych organizacji a nie o jedności i ich sile stanowienia, jak się niektórym to wydaje. (2018-12-08)

przypadkowy: Moim zdaniem samorząd zawodowy uzyskałby uznanie gdyby było wiadomo,że: Kiedy samorząd może zostać utworzony i gdyby w ustawie był dokładnie określony czym ma się zajmować. Np. opieką adeptów służby bhp oferując pomoc w odbyciu praktyk i staży, zajmowaniem się dokształcaniem i doskonaleniem zawodowym w szczególności w danej branży, prowadzeniem banku informacji i oferowaniem pomocy w zatrudnieniu, zajmowaniem się szkoleniem specjalistycznym i certyfikacją kompetencji zawodowych wraz z wprowadzeniem specjalizacji,pomocą socjalną emerytów i rencistów. Taki samorząd na pewno byłby przydatny wszystkim osobom zatrudnionym w służbie bhp bez względu na rodzaj zatrudnienia, np.: umowa o pracę, zlecenie,dzieło,samozatrudnienie,działalność gospodarcza, pomocą socjalną dla rencistów i emerytów "behapowskich". W innym przypadku tworzenie samorządu zawodowego nie wniesie nic nowego i szczególnego do służby bhp, będzie to sztuka dla sztuki i jeszcze jedna podobna organizacja zawodowa jakim jest stowarzyszenie. Anie o to chodzi przynajmniej mnie. (2018-12-08)

Jędrula: Edzio: nie ile, a ILU!!!!!!!!!!!! (2018-12-06)

Jędrula: Co to za ,,figura"-,, Nie mogłem i musiałem się też jeden, jedyny raz wpisać. Dziękuję!"....Miloszu....oj....oj:( (2018-12-06)

Miłosz: Tu zawsze z rana można sobie poprawić humor. Dziękuję wszystkim forumowiczom za takie śmieszne wpisy. dobrze, że poważni, inteligentni, wykształceni, doświadczeni nie mają czasu na pisanie tutaj takich postów. Nie mogłem i musiałem się też jeden, jedyny raz wpisać. Dziękuję! (2018-12-06)

prowodyr: Wszyscy Behapowcy RP łączcie się!!! Zawiązał się komitet protestacyjny i w dniu 19 maja 2019 r. w Warszawie odbędzie się protest pracowników zwanych w ustawie \"służb bhp\" Będziemy postulować poprzez protest powołanie samorządu pracowników naszej grupy. Z chęcią zapraszamy innych pracowników m.in sprzątaczki, estetyzerki, one też chcą zawiązać samorząd. Złożymy na ręce marszałka projekt ustawy o samorządzie. Od dziś zaczniemy zbierać 100 tyś. podpisów. Uchwalimy w końcu naszą ustawę. Choć za stan bhp odpowiada pracodawca, ale wewnątrz czujemy, że jesteś ważni społecznie i jesteśmy godni zaufania. Lekarz, to przy nas pikuś, czy jakiś tam ratownik medyczny. Łączmy się do maja mamy czas, wtedy te kilka tysięcy behapowców pokaże, że my też umiemy walczyć o swoje....... (2018-12-06)

Marszałek: Po dyskusji i "wspaniałych wpisach", można stwierdzić jedno... Czas zakończyć jałową dyskusję i należy zamknąć ten rozdział. Inaczej będziecie wałkować temat do "obrzydzenia" bez efektów. (2018-12-06)

Edek: CIEKAWE ILE POSŁÓW WIE O ISTNIENIU JAKIEJŚ TAM ORGANIZACJI PRACOWNIKÓW, OD KTÓREJ GARSTKA LUDZIKÓW WYMAGA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, NIEREALNYCH! MYŚLENIE NIE BOLI. Mam dla Was pomysł zorganizujcie w Warszawie protest, przygotujcie petycję do rządu, aby utworzył samorząd. Może ktoś was zauważy ;) (2018-12-06)

Edek: Kiedy wy przestaniecie pisać te głupoty o powstaniu samorządu. Kim lub czym jest OSPSBHP, żeby zajmować się tym tematem? Te 3000 osób jaki ma wpływ. Nawet zakładając, że ten z "szafy projekt" trafiłby do sejmu, to szybciej by spłynął z wodą w klozecie niż myśli, że może się to udać.... Żenada !!! ZDAJCIE SOBIE W KOŃCU SPRAWĘ Z TEGO, ŻE JESTEŚCIE MALCZKIMI LUDZIKAMI OD KTÓRYCH NIC NIE ZALEŻY. TRZEBA ZEJŚĆ NA ZIEMIĘ W KOŃCU!!!!!!!!!!!! (2018-12-06)

bimat: No cóż każdy może zabrać głos tyle razy ile zechce w omawianej sprawie, którą jednak trudno nazwać merytoryczną dyskusją. (2018-12-06)

JA: Zastanawiam się od dawna, komu tak bardzo zależy na utworzeniu samorządu zawodowego pracowników służby bhp. Wygląda mi to jednak na podpuchę i to w marnym stylu. (2018-12-06)

magister: Jestem pewny,że w latach 2019-2020 w tzw. okresie wyborczym jaki nas czeka, trudno będzie liczyć na uchwalenie przez sejm ustawy o samorządzie zawodowym pracowników służby bhp, ponieważ OSPS BHP nie dysponuje przynajmniej jednym projektem ustawy, a powinien posiadać tych projektów wiele. Był na to długi czas. Niestety jak się okazuje,to całkowicie zmarnowany. (2018-12-06)

Jjędrula: Wiele osób dalej nie może zrozumieć po co się tworzy samorządy zawodowe. Samorząd zawodowy sprawuje pieczę nad wykonywaniem zawodu. Czyli czuje się odpowiedzialny za opiekę i troskę swoich członków, oczywiście,że w ramach swoich przypisanych kompetencji. Dba o etykę zawodową i także nadzoruje rzetelność wykonywania powierzonych prac zatrudnionym swoim członkom. (2018-12-06)

Herod-Baba: Piszcie dalej głupstwa o jakimś dziwacznym samorządzie bhp a na pewno powstanie. (2018-12-06)

Victoria: Byle do wiosny, bo jest jeszcze bardzo daleko. Jednak wiosna zawsze przychodzi. (2018-12-04)

Niunia: Nie można się załamywać z powodu niepowodzeń. Trzeba pozytywnie myśleć o przyszłości. Samorząd zawodowy nie jest najważniejszy.Może czas przyszły okaże się łaskawszy i marzenia o samorządzie zawodowym się spełnią. No może? (2018-12-04)

czytelnik: Zbliża się okres świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, dlatego życzmy sobie dużo radości i mądrego przeżywania tego czasu oraz dużo zdrowia i cierpliwości w życiu prywatnym i zawodowym. (2018-12-04)

bezstronny.: Jestem przekonany a raczej pewny,że samorząd zawodowy nie powstanie. Należy spojrzeć prawdzie w oczy,że w wielu państwach Europy działają stowarzyszenia i samorządy służby bhp a pozycja tej służby w tych państwach jest podobna jak w naszym kraju. Dlatego inicjatywa utworzenia samorządu zawodowego służby bhp nie cieszy się ogólnym uznaniem i z tego powodu są trudności o wiele z nich już było pisane, dlatego nie będę się powtarzać. (2018-12-04)

Kasandra: Jestem zdania,że samorząd zawodowy nie powstanie.Jedną z wielu przyczyn jest brak determinacji władz i samych członków OSPS BHP oraz przekonanie,że się nie uda zrealizować idei jako takiej. Czyli po prostu jest brak wiary a to zły prognostyk na przyszłość. (2018-12-03)

Niunia: Służbie bhp bardziej jest potrzebna zmiana jej przepisów niż samorząd zawodowy. Krótko mówiąc służba bhp nie najlepiej jest przygotowywana do wypełniania obowiązków. Trzeba zmienić programy kształcenia na poziomie średnim i wyższym. Powrócić do kształcenia branżowego, anie jak jest teraz kształcenie ogólne. Taki behapowiec niby wie wszystko tylko,że nie do końca. (2018-12-03)

niezrzeszony: Należy nie zapominać,że uchwała delegatów na zjazd OSPS BHP wiąże, tylko władze i członków tego stowarzyszenia. Poza tym nikogo. Więc strachy na lachy. Samorząd zawodowy sam z siebie nie powstanie bez dobrej woli politycznej, a jak na razie to jej brak. I po sprawie. Krótko i na temat. (2018-12-03)

bąbel: Lubię to forum,to piszę. Proste. (2018-12-03)

fiki miki: Najprościej jest huzia ma Józia. Wszyscy na jednego, ale nic konkretnego. (2018-12-02)

Kajetan: Moim zdaniem następuje powoli zmierzch służby bhp. Zatem powołanie samorządu zawodowego tego powolnego procesu nie zatrzyma. (2018-12-02)

pomysłowy: Temat samorządu zawodowego naprawdę jest ważny. Dlatego poważnie trzeba dyskutować. Nie można z tego robić w żadnym razie szopki noworocznej. Wszyscy powinni się zastanowić w którym miejscu znajduje się służba bhp i co należałoby zmienić, by służba bhp zaczęła działać dobrze jako podstawowy organ pracodawcy, pomocny w zarządzaniu firmą, by poprawiały się wyniki ekonomiczne również nie tylko warunki pracy. To trzeba mieć na uwadze. (2018-12-02)

Zenek: Jeszcze trochę i wprowadzą odpowiedzialnośc cywilna pracownika słuzby bhp. Kilku bhp-owców pozamyjają a kilku będzie spłacać swe zobowiązania nawet w II pokoleniu. (2018-12-01)

członek OSPSBHP: Trzeba powiedzieć to jasno i otwarcie,być tak zwanym”behapowcem” to niepewny kawałek chleba.Większość tzw. behapowców tu w służbie bhp znalazła sposób na życie. Niektórzy z nich otwarły swoje mikro-firmy i gonią wyłącznie za kasą. Natomiast swoje obowiązki uważają za nieważne,tłumacząc niejednokrotnie „jaka płaca taka praca”. (2018-11-30)

nowy w branży: Zgadzam się z Nowym,bo pisze do rzeczy. A służba bhp w społeczeństwie traci prestiż i znaczenie. Następuje to powoli, ale jednak. A Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP osiadły na laurach i popadły w samozadowolenie. Służba bhp po prostu działa słabo bez względu na to czy to jest średni czy duży zakład pracy. Zawsze była służbą administracyjną. Nigdy służbą techniczną bhp.Była i jest nadal słabo opłacana i nie chętnie zatrudniana. Tak jest do dzisiaj. (2018-11-30)

Julian: Kolejne opowieści i dysputy z krainy mchu i paproci... a władza cicho i systematycznie zmienia reguły gry. Jeszcze trochę a służba bhp będzie tylko w dużych zakładach i obudzicie się (jak ktoś napisał na forum) z przysłowiową "ręką w nocniku". Pracy nie będzie i zasilicie szeregi armii bezrobotnych lub zmienicie profesje. Ale dyskutujcie dalej i bijcie pianę bez sensu... (2018-11-30)

No: ,,Weś" zobacz-...1-9,10-20,21-30 i 31-.... (2018-11-28)

inspektor: Pitolicie głupoty. (2018-11-28)

Nowy: Trzeba mieć to na na uwadze,że w naszym kraju działa większość mikro, małych i średnich zakładów zatrudniających od 1 do 9 pracowników a następnie od 9 do 20 pracowników i od 20 do 30 pracowników. A przepisy zobowiązują pracodawców do tworzenia służby bhp dopiero przy zatrudnieniu powyżej 100 pracowników a do 100 pracowników pracodawca jest zobowiązany zapewnić wykonywanie zadań służby bhp przez kompetentne osoby jak stanowią przepisy w tej konkretnym przypadku. Zatem mają rację ci na co zwracają uwagę a mianowicie,że samorząd zawodowy pracowników służby bhp nie jest ani wymagany obecnymi przepisami ani konieczny. To po co kruszyć kopie? (2018-11-28)

Andrzej: "Spór ten podzielił środowisko" jakie środowisko? Tą garstkę osób na tym forum. Weście se jaj nie róbcie, ale gadać możecie tego wam nikt nie zabroni. Co wam innego zostało. (2018-11-27)

mrdyk: Żeby nie wiem jak napinać muskuły, to na nic. Aby powstał samorząd zawodowy służby bhp, to musi chcieć tego zdecydowana większość tzw. „behapowców” a tak na razie nie jest. Tu nic nie może zrobić sam Zarząd OSPS BHP, ponieważ on nie reprezentuje całego środowiska zainteresowanego, lecz zaledwie niewielką jego część. Zwolennicy samorządu zawodowego muszą to niestety brać pod uwagę.Czy tego chcą,czy nie chcą. Na tym polega demokracja,że większość stanowi prawo a mniejszość nie koniecznie musi być wysłuchana w tej sprawie. (2018-11-27)

niezłośliwy: Do związkowiec: Zapomniałeś jeszcze o marszałkach sejmu i senatu, którzy mają wielki wpływ nad procedowaniem projektów ustaw w sejmie i senacie.Tak,że jest jeszcze bardzo daleka droga do samorządu zawodowego. (2018-11-27)

niezłośliwy: Dyskusja o samorządzie zawodowym trwa prawie 4,5 lat. Jest ona w dalszym ciągu jałowa a przeistoczyła się w spór zaciekły. Spór ten podzielił środowisko i jakoś nie widać,żeby można było uznać,że ten spór zakończy się jakimś porozumieniem na tak lub na nie. Trudno przewidzieć jak on się zakończy. Nie widać żadnej chęci ze strony obecnej władzy OSPS BHP, by cokolwiek chciała z tym zrobić. Kiedyś będzie jednak musiała stanąć przed taką decyzją. Działamy albo nie będzie na razie żadnych działań Zarządu i kropka. (2018-11-27)

czytelnik: Jeżeli ktoś dalej uważa,że wkrótce zostanie utworzony samorząd zawodowy pracowników służby bhp z inicjatywy tylko i wyłącznie delegatów na zjazd OSPS BHP, jest w wielkim błędzie.Do tych hura optymistów dalej nie docierają żadne argumenty,że to parlament RP uchwala ustawy a nie członkowie i sympatycy tego stowarzyszenia,którzy nie rozumieją co oznacza,że samorząd zawodowy sprawuje pieczę nad wykonywaniem zawodu zaufania publicznego, co automatycznie nie oznacza,że sprawuje on bezpośredni nadzór,ponieważ takie stwierdzenie jest szerokie i nie sprowadza się jedynie do usuwania ze swojego kręgu partaczy zawodowych, jak sobie to niektórzy łatwo wyobrażają. (2018-11-27)

January: Przestańcie zaśmiecać te forum... macie swoją stronę - swój serwer, więc załóżcie tam forum i dyskutujcie o głupotach (2018-11-26)

Delegat: Popieram ocenę "pracy" Zarządu Głównego (2018-11-26)

Mietek: Ja uważam że nowy Zjazd oceni "działania" Zarządu i uzna że kadencja była wystarczająco długa. (2018-11-25)

Aurelia: Po to jest Zjazd aby wyznaczył zadania. Zarząd winien je zrealizować a jak nie umie ich wykonać to powinien poddać się do dymisji. To nie jajko ma mówić kurze jak ma znosić jajka. To nie nos jest do tabakiery. Bo do nosa jest pięść. (2018-11-25)

członek OSPSBHP: OSPS BHP: I co z tego, że istnieje taka - UCHWAŁA ZJAZDU i stanowisko OSPS BHP- „Zarząd podejmie działania na rzecz utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp”,skoro nie określa ta ustawa,o jakie to konkretne działania chodzi i w jakim czasie Zarząd ma to wykonać i kto jest personalnie za realizację tej uchwały odpowiedzialny.Można stwierdzić tylko tyle,że jest to działanie pozorowane i nie będzie w żadnym razie kontynuowane i to bez konsekwencji dla obecnego i także przyszłego Zarządu OSPS BHP. Wreszcie wbijcie sobie to do głowy. (2018-11-23)

Zenek: Moim zdaniem to Ewka-Grzesiek nakłania Elę aby póżniej mógł ubiegać się o stolec prezesa (2018-11-22)

Oj Tam Oj Tam: To nie dutki. To się nazywa lenistwo i chciwość. (2018-11-21)

no i ?: No i podjął. Tylko dutki ugrzęzły (2018-11-21)

Suwałki: To tylko Prezes Zarządu Głównego sabotuje uchwałę Zjazdu. No aż do następnego Zjazdu sprawozdawczo-wyborczego. A to już niebawem (2018-11-21)

OSPSBHP: Oficjalne stanowisko OSPSBHP - UCHWAŁA ZJAZDU - Zarząd podejmie działania na rzecz utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp. (2018-11-21)

oto: o ..... to i dla ........ tego. (2018-11-20)

oto: o ........ to (2018-11-20)

Kowalski Jan: Moim zdaniem dyskusji nie będzie widać końca.Będzie trwała ona do momentu utworzenia samorządu jak po jego utworzeniu. W szczególności dyskusja rozwinęła się tylko dla tego,że nie ma żadnego stanowiska OSPS BHP co dalej z samorządem zawodowym, projektem ustawy i kiedy zostanie skierowany do sejmu? Te pytania jak sadzę interesują zarówno zwolenników jak również przeciwników samorządu zawodowego. (2018-11-20)

Jośko !: Bardzo mnie interesuje w ogóle zagadnienie tworzenia samorządów zawodowych,w tym również samorządu zawodowego służb bhp. O to moje zdziwienie i rozczarowanie,jakie u mnie wywołała ta o to informacja,że nie zgodzono się na utworzenie samorządów zawodowych: ratowników medycznych i pracowników socjalnych.Celowo nie wymieniam,kto wydał taki zakaz,czy nie wyraził zgody na utworzenie tych samorządów. Osobiście uważam,że kto jak kto,ale ratownicy medyczni to zawód zaufania publicznego automatycznie uznawany po ukończeniu trzy letnich studiów.Jak się okazuje to się myliłem. Dlatego nie wierzę w to,że służba bhp otrzyma status zawodu zaufania publicznego i otrzyma zgodę i poparcie w sejmie na uchwalenie ustawy o samorządzie zawodowym. Jestem o tym głęboko przekonany. Rodzi się pytanie,czy dalej jest sens dyskutować o samorządzie zawodowym? Moim zdaniem to nie wiem. Nie jestem w tej sprawie zdecydowany na tak i na nie. (2018-11-20)

realista: W szafie to pani prezes może trzymać sobie nawet sto projektów ustaw o samorządzie zawodowym i cichcem udostępniać je niektórym prawdopodobnie swoim kolesiom i z tego nic nie wynika. Chodzi o jeden projekt ustawy, który ma być skierowany do sejmu RP i poddany procedowaniu a nie od razu odrzucony.Wcześniej swój projekt ustawy opublikowali w internecie pracownicy socjalni, którzy długo starają się o samorząd zawodowy pracowników socjalnych i jak na razie to bez skutecznie. (2018-11-20)

realista: W szafie to pani prezes może trzymać sobie nawet sto projektów ustaw o samorządzie zawodowym i cichcem udostępniać je niektórym prawdopodobnie swoim kolesiom i z tego nic nie wynika. Chodzi o jeden projekt ustawy, który ma być skierowany do sejmu RP i poddany procedowaniu a nie od razu odrzucony.Wcześniej swój projekt ustawy opublikowali w internecie pracownicy socjalni, którzy długo starają się o samorząd zawodowy pracowników socjalnych i jak na razie to bez skutecznie. (2018-11-20)

Zenek: To chwała Tobie. Jesteś wielka. Teraz wiesz już wszystko. Może wygryziesz Ewka Grzeska. (2018-11-19)

byłam w szafie,: widziałam, przeczytałam i się zapoznałam -> "Mirka: Jeżeli ktoś chciał to się zapoznał /.../ z tym projektem ustawy będącego w szafie Zarządu Głównego OSPSBHP (2018-11-18)" (2018-11-18)

Mirka: Jeżeli ktoś chciał to się zapoznał z wszystkimi projektami ustaw. Nawet z tym projektem ustawy będącego w szafie Zarządu Głównego OSPSBHP (2018-11-18)

pracodawca: Jak ulał pasuje to do samorządu zawodowego, podobnie jak pięść do nosa. (2018-11-16)

JA: Zenek: Nie kombinuj.Ilość wypadków przede wszystkim zależy od postawy osób kierujących pracownikami i pracodawców. To na nich leży obowiązek organizowania pracy w sposób bezpieczny. A wynika to z przepisów kodeksu pracy i ogólnych przepisów bhp oraz przepisów branżowych.Służba bhp powinna przede wszystkim zająć się kontrolą przestrzegania przepisów bhp oraz prewencją, czyli zapobieganiem zagrożeniom i wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym,jako wyspecjalizowana komórka w zakładzie pracy, w tym celu powołana. (2018-11-16)

Halszka: Mało kto weźmie pod uwagę związkowca, dlatego że wielu z pośród piszących na forum uważa,że samorząd zawodowy należy się służbie bhp,jak psu buda i pełna micha.A tak nie jest. (2018-11-16)

Halinka: Tu chodzi o jałowy spór,o nic więcej. (2018-11-16)

<< Back     Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-400] [401-500] [501-600] [601-700] [701-721]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32475695