ATEST Ochrona Pracy

21 maja 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 785.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Delegat: Żaden wyswiad żadne ostrzeżenie. Po prostu za taka prace należy się Pani Eli podziekowanie. Dkatego Ja Pani Eli Jjako prezesowi zarządu głównego z góry dziekuje (2019-04-10)

Franek: Wybory w maju br. zadecydują, kto zostanie prezesem OSPS BHP i czym się zajmie Z. G. w niedalekiej przyszłości na podstawie przedstawionego planu pracy,częściowo zaproponowanego przez uczestników zjazdu wyborczego. (2019-04-10)

czytelnik: Wiadomo było od pierwszej chwili,że sprawa samorządu zawodowego,to był udany chwyt wyborczy poprzedniego prezesa OSPS BHP,lecz nie pomógł mu w wygraniu wyborów. Dlaczego nie może skorzystać z okazji obecna pani prezes udzielając wywiadu redaktorowi naczelnemu miesięcznika Atest Ochrona Pracy.Ten wywiad może też być dla niej ostrzeżeniem na przegrane wybory. (2019-04-10)

wiarygodny: Mówi przysłowie: Paluszek i główka to szkolna wymówka. I tym razem jest tak samo z samorządem zawodowym pracowników służby bhp,wróć z „samorządem zawodowym służby bhp”,ponieważ nic nie wyszło z zapowiadanych działań przez niektórych dyskutantów huraoptymistów tego forum. A to,że istnieje projekt ustawy o samorządzie zawodowym i jest przechowywany w tajemnicy,tylko nie wiedzieć przed kim i dlaczego? Chyba dla tego,że takiego projektu po prostu nie ma i nie było.A to,że projekt ten został przesłany do sejmu,tylko że tam się gdzieś zawieruszył i nikt go tak naprawdę nie widział i nie poznał i takie tam inne brednie.Jednak szydło wyszło z worka,bo musiało wyjść, lecz oficjalnie obecna pani prezes OSPS BHP nie miała dość odwagi stwierdzić”,że sprawę samorządu zawieszamy a w przyszłej mojej kadencji jak wygram wybory,to do niej powrócimy.Czyli już kolejny kandydat/kandydatka próbuje robić sobie z tematu samorządu zawodowego kampanię wyborczą licząc na to,że wiele osób w jej obietnice uwierzy.A jak nie,to co wtedy się stanie? A no nic się Polacy nie stało!. Koniec hasła powyborczego. (2019-04-10)

życzliwy: Trzeba stwierdzić,że słowa i oceny pani prezes są bardzo trafne,więc panią prezes popieram i życzę pani reelekcji. (2019-04-09)

legalizator.: Huraoptymiści: Proponuję przeczytać art. pana redaktora Roberta Kozeli pt.'” Za wcześnie na samorząd zawodowy służby bhp” zamieszczonym w Ateście opublikowanym na forum dyskusyjnym, w którym udziela wypowiedzi obecna pani prezes OSPS BHP. Wnioski nie są dla mnie zaskakujące,że na razie o samorządzie zawodowym służby bhp trzeba zapomnieć na wiele lat. Więc brawa za trafne wpisy należą cię realistą a nie huraoptymistą.Nareszcie coś się wyjaśniło co do przyszłości samej pani prezes oraz OSPS BHP. (2019-04-09)

członek OSPSBHP: Nie ma logicznego usprawiedliwienia dla władz OSPS BHP, jeżeli te nie podjęły wystarczających działań w kierunku realizacji uchwały delegatów dot. utworzenia samorządu zawodowego. (2019-04-09)

komentator: Nie będzie tak długo samorządu zawodowego dopóki nie będzie w sejmie uchwalona stosowna ustawa. Koniec kropka. (2019-04-09)

Tylko delegaci: wystawią ocenę za brak działań zmierzajacych do utworzenia samorzadu zawodowego (2019-04-09)

Za wcześnie: na samorzad zawodowy. Za późno na ten zarzad. Wystarczy zmienić skład zarzadu i czas będzie własciwy (2019-04-08)

Janusz: cyt. polityka: "Na pewno nikt z obecnej władzy nie wie o żadnej inicjatywie OSPS BHP dot. utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp." cyt. z dnia: (2019-04-07)________________________ Jak to nie wie? Przecież jest złożony do Sejmu. Ogarnijcie się. (2019-04-08)

N.O.: Powiem jednak bez przekonania,że Zarząd Główny OSPS BHP chyba jednak doszedł do wniosku,że nie ma szans na uchwalenie w sejmie ustawy o przyszłym samorządzie zawodowym,ponieważ zdarzają się takie sytuacje,że po pierwszym czytaniu projekt ustawy przepada i nie wraca już pod obrady sejmu. Zatem może być dopiero taki projekt poddany od nowa procedowaniu w następnej kadencji sejmu.I tak by się mogło stać również ze sprawą samorządu i to wyjaśnia sprawę biernej postawy władz OSPS BHP. (2019-04-07)

faktyczny: Skandalem są wpisy osób,które po prostu atakują osoby realnie myślące,chociaż nie są przeciwnikami powstania idei samorządu zawodowego pracowników służby bhp. (2019-04-07)

polityk: Na pewno nikt z obecnej władzy nie wie o żadnej inicjatywie OSPS BHP dot. utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp. (2019-04-07)

lawęda: Do marzycieli typu Ewka,Zenek i im podobni - dajcie sobie spokój z wpisami,ponieważ piszecie nieprawdziwe wieści czym się kompromitujecie sami a ponadto kompromitujecie całe niemal środowisko,bo to jest totalny obciach. (2019-04-07)

niespokojny: Jesteśmy bardzo blisko ustalenia,dlaczego nikt nie chce wyjaśnić marazmu we władzach OSPS BHP w sprawie samorządu zawodowego. (2019-04-07)

No wlaśnie: Skądś to znam. Własnie skąd (2019-04-05)

szambonurek: odetkał rurę kanalizacyjną i tym samym .......... uwolnił "krowę" (2019-04-04)

Krowa wściekła: Ja popieram partię szachów. a wstąpić mogę do nieba. Będzie bosko jak MAŁPA W KĄPIELI (2019-04-04)

Janusz: Jeszcze nie wyleczyliście się z samorządu zawodowego a już partia wam się marzy :-) Choć to bardziej prawdopodobne do wykonania bez żadnych problemów legislacyjnych. (2019-04-04)

Sebastian K.: System: "divide et impera" (2019-04-04)

Sebastian K.: Zapraszam do wstąpienia: Polska Partia "W Służbie BHP" W Gdańsku zawiązuje się komitet założycielski. (2019-04-04)

i co ??Wy na to: Czy dojdzie do władzy zależy od od nas wszystkich na wyborach ,a samorządu i tak nie bedzie bo nie chcemy bo nam pracownikom słuzby bhp jest to niepotrzebne chyba to zrozumiałe. (2019-04-03)

Janusz: Ale teraz dojdzie do władzy i powoła samorząd, a obecną władzę ZG (obecną czytaj - do 10 maja br,) ośmieszy za to, że przez 4 lata nie powołała samorządu. Ale pozyjemy zobaczymy... ;) (2019-04-03)

odpowiedź: "spostrzegawczy: /.../ zapowiedzi o samorządzie zawodowym spaliły na panewce.Pytanie tylko dlaczego? (2019-04-03)" - - - - Ponieważ sam zamiar przerastał racjonalizm i "siły" wizjonerów. A "uwalenie" idei wykazał sam "pomysłodawca" w swoim płatnym wywiadzie, (wraz z fotką portretową) w jednym z numerów Przyjaciela przy pracy z 2014 r. w którym przedłożył autorska wizję takiego "cuda". (2019-04-03)

i co ??Wy na to: Niestety nie wszystkim to odpowiada.Zajmijcie się lepiej czymś pożytecznym ,a nie spełnianiem przez niektórych swoich marzeń.Ukierunkować się w innym ważnym dla BHP temacie ,a jest ich bardzo wiele.Tego Wam naprawdę życzę. (2019-04-03)

spostrzegawczy: Trudne dyskusje trwają dość długo.Wiele osób się nią zmęczyło i zniecierpliwiło,ponieważ zapowiedzi o samorządzie zawodowym spaliły na panewce.Pytanie tylko dlaczego? (2019-04-03)

Hos: Było nie było,ale to już minęło dobre 4 lata,kiedy pojawił się najpierw pomysł utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp.Dopiero nieco później delegaci na zjazd OSPS BHP podjęli uchwałę o utworzeniu w/w samorządu zawodowego i sprawę uznano już za sukces. A tymczasem taka uchwała obecnie nie ma żadnego znaczenia,bo w ślad za nią nie poszły dalsze działania tj.nie napisano projektu ustawy o samorządzie zawodowym. A nawet jak ją napisano, jak niektórzy wieszczą na tym forum to nie skierowano jej do sejmu i nie poddano jej procedowaniu.I na tym zakończę dla dobra sprawy. (2019-04-03)

niespokojny: Są takie sprawy,że nie można je załatwić błyskawicznie. Musi to trwać dosyć długo.Mamy taki oto przypadek w staraniach OSPS BHP o swój samorząd zawodowy.Ta sprawa trwa znacznie za długo i nie widać końca jej pozytywnego załatwienia.Może to niepokoić wielu uczestników dyskusji,ale nie tylko dyskutantów a przede wszystko może niepokoić środowisko „behapowców”. (2019-04-03)

logiczny: No właśnie: Niby jak to się stanie? Prędzej się zestarzejesz nim się tego doczekasz.Jesteś tak,jak naiwny Gucio Marzyciel. (2019-04-03)

jasnowidz: Uwaga: Mój wpis w dniu 1.04.2019 o ustawie o samorządzie zawodowym skierowanym do sejmu był żartem z okazji Prima Aprilis,jak się na pewno wielu domyśliło.Pozdrawiam. (2019-04-03)

Delegat: Szczecin jest za Markiem też. (2019-04-03)

No właśnie: Jeszcze kilka dni a marzenie o samorządzie zawodowym bhp też sie spełni (2019-04-02)

Łukasz: Jak miałem 12 lat tomarzyłem aby dziewczyna mnie pogłaskała. Mineło kilka lat i sie marzenia spełniły. Tak samo będzie z samorzadem (2019-04-02)

aksjomat: każdy kij ma dwa końce, niekoniecznie zakończone dyndającą marchewką. (2019-04-02)

Delegat: To tylko będzie formalność 10 maja 2019 r. Mareczku jesteśmy z Tobą. Wrocław. (2019-04-02)

Uwaga: Wiadomość z ostatniej chwili do biura legislacyjnego Sejmu RP wpłynął projekt ustawy o samorządzie zawodowym techników bhp wraz z uzasadnieniem i wnioskiem o nadanie mu ścieżki przyspieszonej celem jak najszybszego uchwalenia ustawy. Pozdrawiam wszystkich specjalistów ds. bhp po studiach historycznych. Patrząc na wsza poziom we wpisach jestem pewny na 100% procent że wasz samorząd nie powstanie. (2019-04-02)

Genia: Mówisz o sobie. A tu jest temat SMORZĄD ZAWODOWY (2019-04-02)

przekaz dnia: Tylko Marqs No-cóż spełni wasze mrzonki o samorządzie. (2019-04-01)

Zenek: W chwili obecnej przygotowania są tak dalece posunięte że wszyscy czekaja na Zjazd Sprawozdawczo wyborczy (2019-04-01)

Dobra zmiana: Nic nie trzeba zmienić. Po wyborach zmiana przyjdzie sama (2019-04-01)

Victoria: Ewka:Aby nastąpiła zmiana nazwy samorządu zawodowego o który się ostatnio upominasz to nie tylko trzeba będzie zmienić Zarząd OSPS BHP,ale wszystkim delegatów na zjazd i oczywiście treść podjętej przez nich uchwałę a to nie będzie takie łatwe ,jak się tobie wydaje. To powinnaś kobieto wiedzieć o ile jesteś kobietą w co również wątpię jak w ten twój pomysł. (2019-04-01)

jasnowidz.: Uwaga: Wiadomość z ostatniej chwili do biura sejmu wpłynął projekt ustawy o samorządzie zawodowym pracowników służby bhp wraz z uzasadnieniem i wnioskiem o nadanie mu ścieżki przyspieszonej celem jak najszybszego uchwalenia ustawy.Pozdrawiam. (2019-04-01)

Kasandra: Bardzo mi jest trudno o tym pisać,ale prawda jest taka,że i Ci co piszą o samorządzie zawodowym i są za samorządem zawodowym dobrze wiedzą,że to nie nastąpi w najbliższym czasie.A może w ogóle nie nastąpi. (2019-04-01)

Jovita: Sprawa samorządu zawodowego jak wiele osób już wcześniej napisała,nie leży w gestii OSPS BHP a przede wszystkim w gestii Sejmu RP i jest to dlatego sprawą polityczną jakby nie patrzyć na tę sprawę. (2019-04-01)

Barbra: OSPS BHP podjęło się bardzo trudnego i ryzykownego tematu do zrealizowania,bo od niego niezależnego.Teraz nie wie co z tym fantem ma dalej począć.Zbliża się nieubłaganie okres maratonu wyborczego i dopiero w przyszłej perspektywie można by się spodziewać jakiegokolwiek ruchu ze strony Rządu i przyszłego Sejmu RP w kierunku rozpatrzenia tej spornej sprawy. Ale jak sądzę to są to raczej bardzo nikłe szanse na załatwienie tej sprawy w latach 2020-2024. (2019-04-01)

wystarczy być: samorządnym behapowcem. (2019-03-31)

bajobongobaja: Trzeba mieć wyczucie rzeczywistości, a niektórym dyskutującym niestety jest jej brak i piszą jakieś brednie o samorządzie zawodowym.Bardzo się dziwię,że delegaci na zjazd OSPS BHP,dali się tak zbajerować i zmanipulować,że podjęli dziwną uchwałę w tej bardzo trudnej sprawie do wykonania,która w rzeczywistości nie może być zrealizowana,bo ona nie jest związana z kompetencjami stowarzyszenia,lecz wyłącznie Sejmu RP.To Sejm o tym decyduje, nie żadne władze OSPS BHP, czy uchwalić ustawę o samorządzie zawodowym czy nie, bez której nie może być utworzone żadne stowarzyszenie i podjąć działania. (2019-03-31)

ltytus: Sprawa samorządu zawodowego,to sprawa na przyszłość znacznie daleką niż się może wydawać. (2019-03-31)

członek OSPSBHP: Na pewno władze OSPS BHP muszą wrócić do sprawy uchwały delegatów ws. powołania samorządu zawodowego i wyjaśnić swoim członkom czego sprawa utknęła w miejscu. (2019-03-31)

roztropny: Moim skromnym zdaniem jest szansa na zawarcie porozumienia ze wszystkimi stowarzyszeniami zajmującymi się sprawami bhp w sprawie podjęcia wspólnych działań zmierzających do utworzenia samorządu zawodowego po roku 2020.Na taki akt wiele osób czeka. Pytanie czy na daremnie? Moim zdaniem nie. (2019-03-31)

ciuciubabka: Jeżeli powstanie samorząd zawodowy, to będzie miał pełne ręce roboty.Na początek rejestrację swoich członków. Następnie potwierdzenie ich kwalifikacji do podjęcia zatrudnienia w służbie bhp i wydanie certyfikatu kompetencji zawodowych.Nie mogę się doczekać tego momentu.Chyba się nie doczekam. (2019-03-31)

Samorząd: zawodowy by go wyleczył (2019-03-30)

albo, albo: zdecyduj się -> "Kalasanty: /.../ podobnież jest również /.../ (2019-03-30)" (2019-03-30)

Kalasanty: Bajarzy podobnież jest również dużo, jak i malkontentów na tym forum. (2019-03-30)

dyskutujący: Przypomnieć należy,że niem takiego zawodu jak bhp, czy pracownik służby bhp. To jak może powstać taki samorząd zawodowy, zawodu którego zwyczajnie nie ma, no jak? Tak samo nie może powstać samorząd zawodowy pracowników socjalnych, bo pracownik socjalny to nie zawód. Zawodem może być uznany np. opiekun socjalny, ale nigdy nie pracownik socjalny, podobnie jak pracownik budowlany itd.,itp. (2019-03-30)

Artur A.: samorząd:Widać,że nie wiele wiesz na temat samorządu zawodowego i poruszasz się w świecie fantazji,nie rzeczywistości.Przypomnę,że samorząd zawodowy działa na podstawie prawa zawartego w swojej ustawie i nie tylko. Wyłącznie sąd dyscyplinarny samorządu zawodowego decydować może o czasowym zawieszeniu lub całkowitym wykluczeniu z zawodu za konkretne naruszenie przepisów prawa swoich członków.A na to muszą być zgromadzone niezbite i twarde dowody,ażeby się tak stało.O ile taka ustawa o samorządzie zawodowym przewiduje utworzenie w swojej strukturze takiego sądu. (2019-03-30)

Mieszko: Tylko patracze:Niby samorząd zawodowy jak może partaczy wyprostować ? No jak nie masz pojęcia o tym ale piszesz bzdury,żeby tylko namieszać i za bełtać na tym wątku. (2019-03-30)

zbiorowe: szaleństwo. I to by było na tyle. (2019-03-30)

top mop: Wiele już na pisano o samorządzie zawodowym.Ale nic się nie zmienia na dobre w tym kierunku. (2019-03-30)

N.O.: Na pewno huraoptymiści też nie doczekają się utworzenia samorządu zawodowego Inżynierów i Techników BHP, ponieważ to nie jest inicjatywa OSPS BHP,który wyraźnie opowiedział się za nazwą samorządu zawodowego pracowników służby bhp i sprawa jest chyba wyjaśniona i rozstrzygnięta przynajmniej co do samej nazwy samorządu zawodowego. (2019-03-30)

Samoosąd: Będziemy pisać do momentu aż ten wątek w całości zostanie usunięty.Można zaobserwować,że ktoś się z tym bardzo a to bardzo spieszy i systematycznie usuwa wpisy, a inne wątki nie rusza, chociaż są starej daty. (2019-03-30)

yeti: Można by napisać książkę o samorządzie zawodowym na podstawie samych wpisów, a było już ich ponad tysiąc.I co z tego? A no nic. Wszystko po staremu, czyli ani widu ani słychu o samorządzie zawodowym. (2019-03-30)

Halszka: Nie wiem co o tym myśleć,ale na pewno samorząd zawodowy, jak miałby powstać,toby już się tak stało,bo przecież ta zabawa z tym samorządem trwa zbyt długo.Wszyscy sobie z tego zdają sprawę a mimo tego jeszcze niektórzy mają cień nadziei. Jednak nadzieja umiera ostatnia.Ale nie jest to wtedy przyjemne uczucie. (2019-03-30)

Monika: Najważniejsze plany dla bhp-owców to podjęcie skutecznych działań w celu utworzenia samorządu zawodowego bhp (2019-03-29)

Jacek: Wy już nie pijcie więcej. Pracownicy służby bhp zostali powołani już dawno przez Państwo. Zapis w Kodeksie pracy i mamy swoje rozporządzenie w sprawie służby bhp. (2019-03-29)

Janusz: Ja też jestem za "utworzeniem pracowników służby bhp" vide wpis "niezrzeszonego" Proletariusze wszystkich krajów - łączcie się i twórzcie w parach przyszłych pracowników służby bhp :):):):) (2019-03-29)

Jośko !: A ja się w pełni z tym zgadzam. (2019-03-29)

Leon: Napiszę krótko samorządu zawodowego po prostu nie będzie.Koniec kropka.Możecie sobie wyrwać z głowy wszystkie włosy i tak to nic nie pomoże. Amen. (2019-03-29)

niezrzeszony: Mam wrażenie,że niektórym dyskutantom puściły nerwy, ponieważ nie mogą się doczekać jak na razie to tylko obietnicy utworzenia samorządu zawodowego.I są tym bardzo zasmuceni i niezadowoleni.Trudno im się dziwić,że ich oczekiwania przerodziły się tylko w marzenia.A Ewka pisała już różne bzdury teraz pisze również, ponieważ uchwała delegatów OSPS BHP dotyczy utworzenia pracowników służby bhp a nie Inżynierów i Techników Bhp a to jest bardzo, bardzo wielka różnica i skomplikowana sprawa. (2019-03-29)

niezłośliwy: Huraoptymiście mają to zakodowane w swoich umysłach,że coś się nagle wydarzy i ich wymarzony samorząd zawodowy powstanie.Jednak tak się nie stanie. A ich pisanie na forum na różnych wątkach tego forum to tylko ich szczyt marzeń.Nic poza tym. (2019-03-29)

członek OSPSBHP: Huraoptymiści: Ludzie nie bujajcie w obłokach. Zejdźcie w końcu na ziemię.I co z tego,że delegaci OSPS BHP rzekomo w ilości tylko 60 osób podjęło uchwałę o możliwości i konieczności utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp,jak ustawa o tym samorządzie zawodowym w sejmie nie została do dnia dzisiejszego uchwalona i nie zanosi się na to, że tak się wkrótce stanie,ponieważ Sejm RP a także Rząd RP nie mają w swoich planach prac do końca tego roku podejmować działań w sprawie utworzenia w/w samorządu zawodowego.Zatem sami sobie nie róbcie nadziei i nie rozpowszechniajcie nieprawdziwych wiadomości,bo są one wyssane z palca. (2019-03-29)

Ewka: Było wiele wpisów dotyczączych samorządu zawodowego bhp. Na podstawie tych wpisów jedno mozna ustalić. Że SAMORZĄD ZAWODOWY INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW BHP jest nieodzowną organizacja która umozliwi nadanie pracownikom słuzby bhp odpowiednia rangę (2019-03-29)

Tak trzymać: I tak powinno być (2019-03-28)

patRacz: Bardzo się mylisz. "patRacze" pragną samorządu, bo chcą się sami rządzić. (2019-03-28)

Tylko patracze: nie chcą samorządu zawodowego bhp. Samorząd by ich prostował (2019-03-28)

reaktor: Nie mam zdania popartego przekonaniem do samorządu zawodowego. Uważam skoro przez 65 lat służba bhp nie postarała się o samorząd zawodowy,to widocznie jest on zbyteczny przede wszystkim dla samej służby bhp. (2019-03-28)

logiczny: Wiele było już wpisów przeciwnych samorządowi zawodowemu i nikogo one i niczego nie nauczyły i nie nauczą jak widać. Nie nauczą nikogo i niczego, bo nikt poważnie ich nie traktuje.Wielu dyskutantów odbiera te wpisy jako złośliwość,a nie realną możliwość. (2019-03-28)

xyz: Mamo, mamo, sprawa się rypła! A co za to komu będzie,że samorząd nie powstał mimo woli 60 delegatów OSPS BHP. (2019-03-28)

Ktoś?: Nie wiadomo,co jeszcze dyskutanci wymyślą? Może jednak koniec dyskusji. (2019-03-28)

obiektywny: Jedna sprawa została niestety niedostrzeżona.Mianowicie stracony czas, prawie ponad 4 lata. (2019-03-27)

nowy w branży: Mimo długotrwałej dyskusji o samorządzie zawodowym w dalszym ciągu wiele dyskutantów nie wiele wie w ogóle o samorządzie zawodowym. (2019-03-27)

specjalista bhp: Ciągła przepychanka na forum na temat samorządu zawodowego nikomu nie służy.Nie wolno o tym zapominać. Uważam,że służba bhp jeszcze nie dojrzała do sprawy samorządu zawodowego,pomimo,że sobie liczy już ponad 65 lat.Może to nastąpi za jakieś 10 lat. Może? Jednak mam poważne wątpliwości,że tak się stanie. (2019-03-27)

polityk: Ciągłe domaganie się utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp to temat zastępczy,jednak na szczęście nie stał się on sprawą polityczną. (2019-03-27)

inżynier: Uchwała Zjazdu: Pozdrawiam malkontentów, marzycieli i naiwnych dyskutantów.Dalej piszcie o tym waszym samorządzie zawodowym jeżeli musicie to robić, którego ciągle nie ma i nigdy nie będzie.Na początku tego dziwnego pomysłu była mowa o utworzeniu samorządu zawodowego pracowników służby bhp.Jednak jak się okazało,że z tego nic nie będzie to teraz powstał krzyk powołać samorząd zawodowy inżynierów i techników bhp,bo takiego jeszcze nie ma.Jednak trzeba brać pod uwagę,że nie wszyscy inżynierowie i technicy bhp pracują w służbie bhp, czy wykonują jej zadania A nie wszyscy pracownicy służby bhp są, np. inżynierami bhp. Larum,larum niczym nie uzasadniony i nic więcej.Wiele znanych zawodów nie posiada samorządu zawodowego między innymi,np.Stowarzyszenie Inżynierów Mechaników Polskich(SIMP,czy Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP). (2019-03-27)

Ja Ciebie: też lubię (2019-03-25)

Ewka: Jesteś śliczna i wspaniała. Ja bym Ciebie poparł (2019-03-25)

Ewka: No cóż jestem EWKA. Czy to wystarczy. Czy można jeszcze jakoś inaczej się ujawnić. Może potrzebujesz jakieś zdjęcie. np. zdjęcie skarpet czy coś w tym rodzaju. Ale nie startuje na Prezesa i swą osiemnastke kończyłam jakiś czas temu, Tym samym foto może budzić wątpliwości. (2019-03-25)

ujawnij sie: ewka jak tak pogryważ ujawnij sie(nie bądź tchórzem i tak wiemy kim jestes babo chłopie).Nie trzeba było sie wypisywac z Zarządu a teraz podjudzać (2019-03-25)

Ewka: Nie wiem dlaczego należy tolerować takie zachowanie Prezesa OSPSBHP i jego poleczników. MOże należy odwołać prezesa jeszcze przed Zjazdem (2019-03-24)

do kogo i po co: ta "mowa trawa"? (2019-03-24)

Jędrula: Można wyciągnąć taki o to wniosek,że gadanie po próżnicy nic nie kosztuje.Natomiast każda praca wymaga wysiłku. (2019-03-24)

JA: JA TAK SAMO TWIERDZĘ. (2019-03-24)

ltytus: Jestem przekonany,że samorząd zawodowy o którym toczy się dyskusja – NIGDY NIE POWSTANIE! (2019-03-24)

przedsiębiorca: Większość upatruje i oczekuje w samorządzie zawodowym poprawę swego losu. Więc nic dziwnego,że się go domagają. Lecz zapominają w wielu przypadkach,że wiąże ich umowa o pracę z pracodawcą lub umowa zlecenie, dzieło ze zleceniodawcą. Wobec czego trzeba rzetelnie wykonywać swoje obowiązki. A w wielu przypadkach tak nie jest jeżeli chodzi o tzw. „behapowców”. (2019-03-24)

laska nebeska: Tylko samorząd: Należy przypomnieć,że tu chodzi o samorząd zawodowy pracowników służby bhp a nie o samorząd zawodowy pracowników wykonujących zadania służby bhp zatrudnionych przy innej pracy oraz pracodawców wykonujących zadania tej służby w swoim zakładzie pracy. Jeżeli się czujesz osobą poniżaną to zmień pracę i zatrudnij się u innego pracodawcy lub rozpocznij swoją własną działalność gospodarczą a nie narzekaj,że jest ci źle. Bo nie znajdziesz żadnego współczucia.Ponadto żaden samorząd zawodowy niczego nie zmieni i za nikogo nie będzie wykonywał pracy i nie ma żadnej gwarancji,że będzie miał jakikolwiek wpływ na poprawę jakości pracy wszystkich swoich członków, ponieważ nie ma takiej możliwości.Wszystko zależy od ludzi jak do swojej pracy podchodzą, czy ją lubią, czy może nienawidzą? A mimo to ją są zmuszeni wykonywać z różnych powodów. (2019-03-24)

Uchwała Zjazdu: Określiła potrzebe powołania samorządu zawodowego. Nie potrzeba żadnego stowarzyszenia gospodarczego. Jeśki jesteś za utworzeniem izby gospodarczej to podejmnij takie działanie. Izb gospodarczych w Polsce jest 618 będzie jeszcze jedna. Natomiast samorządu zawodowego in zynierów i techników bhp jeszcze nie ma. Czas na powołanie takiego samorządu (2019-03-22)

roztropny: Wiem na pewno,że nie wszyscy by chcieli samorządu zawodowego.Wielu jest chętnych do utworzenia samorządu gospodarczego służby bhp. Jestem za! (2019-03-22)

myślący: Jaki pan taki kram.I to wszystko wyjaśnia w dodatku. Tylko się mówi lecz nie działa na tym forum.A z tego żadnego pożytku nie będzie. (2019-03-22)

top mop: Jak w myśl przysłowia z dużej chmury mały deszcz.To temat samorządu zawodowego został wywołany do tablicy. Ale nikt jednak na poważnie nie zajął się tym tematem, do którego wielu podeszło sobie na przysłowiowym luzie. A tu bracie trzeba było na ostro wystartować i ani godziny nie wolno było zaprzepaścić. Widać brak uporu, determinacji i konsekwencji w działaniu. A wynik jest taki:„ZERO czyli NUL”. (2019-03-22)

niezłośliwy: Będzie na pewno dużo nudniej na tym forum,jak tego wątku zabraknie.Mam wrażenie,że do końca tego roku wątek ten zaniknie,być może,że dopiero nastąpi to w 2020 roku. Jeżeli się tak stanie to o samorządzie zawodowym wszyscy zainteresowani szybko zapomną.I o to chodzi niektórym, by jak najszybciej się tak stało.Co by nie powiedzieć,to coraz więcej jest usuwanych wpisów,a coraz mniej nowych wpisów się pojawia.To jest także zła wiadomość. (2019-03-22)

<< Back     Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-400] [401-500] [501-600] [601-700] [701-785]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32903910