ATEST Ochrona Pracy

24 stycznia 2021 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 376.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Taker: Moim zdaniem, jak powstanie Federacja, która zjednoczy w niej wszystkie stowarzyszenia służby bhp, wówczas mogą one podjąć działania o utworzeniu samorządu. (2020-11-03)

zwolennik: Monika i wiele innych osób: Nie doczekacie się utworzenia samorządu zawodowego. Możecie robić i pisać co chcecie i ile chcecie a na nic to wszystko się zda. Cała sprawa się opiera o ustawę sejmową, którą musi uchwalić większość posłów.Ale,jak na razie to nie ma chętnych posłów do zajęcia się tą sprawą. Zatem wniosek jest tylko jeden,że samorząd zawodowy szybko nie zostanie utworzony i powołany do życia przez co najmniej kolejnych 10 lat.Zwolennik- realista (2020-11-03)

Monika: Trzeba uwierzyć w to, że nie wszystkie zawody zaufania publicznego posiadają swój samorząd zawodowy. Ale pracownicy służby bhp dopną swego w dążeniu do powołania samorządu zawodowego choć inne zawody zabiegają o swój samorząd od lat bezskutecznie. (2020-11-03)

behaper: Kasia: Bardzo się mylisz w swojej ocenie.I tak nic z tego nie będzie. Możesz czekać ile tylko Twoja DUSZA zapragnie. (2020-11-02)

robotnik: Szanowni dyskutanci, proszę dyskutować na temat samorządu zawodowego a nie na temat COVID-19, ponieważ to jest bardzo ważny temat ale zupełnie inny do dyskusji i na innym wątku. (2020-11-02)

kierownik: By nie stała się problemem największa głupota, jakim jest powołanie nijakiego samorządu zawodowego, bo takiego wielu się domaga, na szczęście tylko tu na forum. (2020-11-02)

Patrycja: Najważniejszy problem bhp-owca to powołanie SAMORZĄDU ZAWODOWEGO (2020-11-02)

Karol: Czegoż nie trzeba wymyślać aby ukryć fakt palącej potrzeby powołania samorządu zawodowego (2020-11-02)

milczenie: jest złotem? Ba, nawet panaceum na głupoty. (2020-10-31)

brawo ty!: „Artur Fleck: (nie ma go jeszcze w polskim rozporządzeniu, ale to przemilczmy). (sic!) (2020-10-31)

Artur Fleck: To co zrobi SANEPID, to już nie jest zależne od nas, ale jeżeli taki COVID-19 zostanie uznany za chorobę zawodową (oczywiście w drodze decyzji administracyjnej), to pracownik ma otwartą drogę do świadczeń z ZUS-u. Jeżeli jednorazowe odszkodowanie będzie, w jego ocenie, niewystarczające, to może dochodzić wyrównania od pracodawcy. No i dochodzimy do momentu, w którym należy ustalić czy pracownik był odpowiednio zabezpieczony przed czynnikiem biologicznym jakim jest SARS-CoV-2 (nie ma go jeszcze w polskim rozporządzeniu, ale to przemilczmy). Pamiętajmy, że środki ochrony indywidualnej muszą być skuteczne, w tym certyfikowane. Jeżeli pracodawca dał np.: przyłbice drukowane na lokalnej uczelni przez studentów, to niestety, ale nie zapewnił bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Jeżeli zapewnił półmaski, ponownie kłania się kwestia certyfikacji. Jak widzicie wprowadzenie do ORZ czynnika biologicznego, rodzi wiele konsekwencji, dlatego trzeba to robić rozważnie. W kontekście tego, działania PIPu należy ocenić bardzo negatywnie. Konsekwencje bezprawnego (tak, tak - nie bójmy się tego słowa) nakazywania identyfikacji SARS-CoV-2 jako czynnika biologicznego w każdym zakładzie pracy odbije się negatywnie, nie tylko na pracodawcach (konieczność zapewnienia drogich środków ochrony), ale również na służbie zdrowia (wszyscy kupują środki ochrony, więc automatycznie jest ich mniej na rynku) i systemie ubezpieczeń społecznych (uznanie COVID-19 za choroby zawodowe i wypłaty świadczeń z tym związane). (2020-10-31)

pojaśnienie: czyli NIEFORMALNY POGLĄD MR,PiPS - należy ustalić BEZSPORNIE LUB Z WYSOKIM PRAWDOPODOBIEŃSTWEM, czy zarażenie nastąpiło w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych, czy też nie miało związku z pracą. W przypadku gdy zarażenie nastąpiło w związku z wykonywaniem pracy zawodowej, jest to pierwsza przesłanka (przyczynowa) dla rozpatrzenia uznania takiej choroby za chorobę zawodową. - - - - I to jest „kreatywna” twórczość w stylu „na dwoje babka wróżyła”. (2020-10-30)

Artur Fleck: Wszystkie!:) HIV, borelioza, COVID-19. I teraz, Kochani moi rozumiecie, co wiąże się z pisaniem głupot w ocenie ryzyka? Zasada jest prosta: masz czynnik biologiczny/chorobę w ORZ to zgłaszasz podejrzenie do sanepidu i do pipu. Sanepid wszczyna postępowanie administracyjne i zaczyna się zabawa :D:D (2020-10-30)

wykaz: Od dnia 3 lipca 2009 r. obowiązuje nowy wykaz chorób zawodowych. - Choroba zawodowa jest chorobą spowodowaną działaniem czynników szkodliwych dla zdrowia występujących w środowisku pracy lub sposobem wykonywania pracy, określona w wykazie chorób zawodowych. Powstaje wskutek stałego przebywania ciała w niedogodnej pozycji, systematycznego wykonywania forsownych czynności lub regularnego przebywania w otoczeniu zawierającym czynniki szkodliwe dla zdrowia. - - - - Okres, w którym wystąpienie udokumentowanych objawów chorobowych upoważnia do rozpoznania choroby zawodowej pomimo wcześniejszego zakończenia pracy w narażeniu zawodowym. W wykazie chorób zawodowych -> (tego okresu – przyp.) „nie można określić” (sic!) (2020-10-30)

lp 26: "Choroby zakaźne lub pasożytnicze albo ich następstwa" - czyli literalnie jakie, które? (2020-10-30)

Artur Fleck: No to teraz zerknij na punkt 26 wykazu chorób zawodowych i prędziutko zgłaszaj to, czego do tej pory nie zgłosiłeś :D:D (2020-10-30)

ale: COVID-19 nie występuje w wykazie chorób zawodowych (2020-10-30)

Artur Fleck: Najlepsze jest to, że jak określisz COVID-19 jako zagrożenie zawodowe, to przy zachorowaniu pracownika musisz zgłosić podejrzenie choroby zawodowej. Sanepid się ochwaci. :):) (2020-10-30)

Kasia: Dlatego własnie uważam że Samorząd powinien powstać. I POWSTANIE!!! (2020-10-30)

Zenek: No właśnie. (2020-10-29)

*****: PIP (2020-10-29)

w ORZ: bardzo istotnym zagrożeniem wypadkowym jest prawdopodobieństwo upadku na tym samym poziomie. I to należy całkowicie wyeliminować poprzez ............. likwidację tego poziomu, w szczególności w PIP. (2020-10-29)

świstak: proceder ten nakręcili i nadal podgrzewają inspektorzy PIPu; jest co najmniej ze 100 sposobów aby z tej bzdury się wycofać, ale może tak łatwiej ? Kontrola, cyk, zalecić aktualizację ORZ o koronawirusa i sztuka jest !! (2020-10-29)

Cowid Cowid: Przeraża mnie fakt iż niektórzy bhp-owcy społeczne ryzyko schorzeniem covid-19 potraktowali jak zagrożenie zawodowe. Widziałem ocenę ryzyka Covidowego dla telemarketera prowadzącego prace w domu. I się uśmiałem. Jak można się zarazić od własnego telefonu prowadząc rozmowy w domu. Jest faktem że od własnej ręki też można się zarazić chorobą społeczna np. Chlamydią. Ale wtedy jest to uważane za zdradę. Jeśli Ciebie zdradzi własna ręka to należy ją odciąć – jak w ewangelii. Jeżeli dla lekarzy i służb pomocowych, aparatu ucisku fizycznego np. służby więziennej, Covid ma aspekt zawodowy – to dla służb leśnych, górników, spawaczy, operatorów dźwigów czy suwnic nie ma żadnego aspektu. A co z ryzykiem innych pandemii np. HIV, SARS1, MERS, Ebola. Te pandemie też nie zostały wygaszone i nikt nie próbuje wcisnąć że HIV-em zaraził się górnik od roboty, bo ją pie… Nikt nie próbuje udowadniać że suwnicowa zaraziła się HIV-em bo nawinął się on na linę. Komar tygrysi jest już w Polsce. W 2018 r było ponad 10000 przypadków ZICCA. To jakby nie była epidemia. To jest po prostu tajemnica poliszynela. (2020-10-29)

Ewka: W gruie bhp-owców jest duży odsetek osób przypadkowych. I oni douczyć sie nie zamierzają. I cały w tym problem. (2020-10-24)

inspektor bhp: A ja się spotkałem z takim oto wydarzeniem. W czasie kontroli PIP jeden z pracowników przyłapanych na łamaniu przepisów bhp do inspektora pracy PIP zwracał się przez „panie behapowcu”. Było trochę z tym zamieszania, ale to się naprawdę wydarzyło. Zatem wszystko jest możliwe. (2020-10-24)

pytanie?: Rodzi się po kilku latach pytanie, dlaczego nie uczyniono żadnego konkretnego kroku w kierunku utworzenia samorządu zawodowego. Samo podjęcie uchwały na zjeździe OSPS BHP, to było za mało. Nie wystarczyło też determinacji w dalszym działaniu. Jest to gotowa odpowiedź na to,że nie wykorzystano możliwości w danej chwili okresu czasu. Jednak nikt do porażki nie chciał się przyznać zwłaszcza w kierownictwie władz Stowarzyszenia. Tłumaczono porażkę swych działań brakiem projektu ustawy. Można by odnieść takie wrażenie, że niby poważne Stowarzyszenie a nie wykonało uchwały delegatów na zjazd, za co nikomu z jego władz nic się nie stało a wręcz niektórzy otrzymali w nagrodę awans po wyborczy. Dziwna rzecz, ale jednak prawdziwa, ponieważ się na prawdę wydarzyła. (2020-10-24)

Szanujmy siebie: Nazwa behapowiec jest obraźliwa i nie powinna być używana. Jeżeli ktoś ma inne zdanie to niech do inspektora pracy PIP - powie ty pipowcu, do pracownika sanepidu - sanepidowiec itp. Chciałbym usłyszeć od tej osoby która tak bardzo lubi nazwę behapowiec, jak zwraca się podczas kontroli do inspektora PIP - Panie lub Pani pipowiec lub pipówka. (2020-10-22)

Mamoń: Kasia: Widać po twoim wpisie, że nie masz wiedzy na temat CIOP-PIB. Skrót ten oznacza Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy i ty postulujesz o jego rozwiązanie, który ma duże osiągnięcia i zasługi dla całego Systemu Ochrony Pracy w Polsce. Paranoja. Czytam twoje wpisy od dawna i stwierdzam,że są na bardzo niskim poziomie wiedzy na tematy, które w swoich wpisach poruszasz. Mam wrażenie,że nie dostrzegasz zachodzących pozytywnych zmian w Polsce w zakresie Ochrony Pracy, w tym w służbie bhp. Ale to jest twój problem, który nie wszyscy muszą zrozumieć. Wiem,że jesteś zwolenniczką dziwnego samorządu zawodowego nazwijmy w uproszczeniu służby bhp, którego większość „środowiska behapowskiego” nie zaakceptowała. (2020-10-22)

niezrzeszony II: A tak na marginesie sprawy. Paliwo się kończy i dyskusja powoli też. A samorządu, jak nie było tak i nie będzie, ale pisać można a nawet trzeba, bo nie wszyscy o tym już zapomnieli co się wydarzyło w OSPS BHP w poprzedniej jego kadencji. (2020-10-22)

jakiś: Być może: Co ma samorząd zawodowy do polityki? Obawiam się,że nie wiele wspólnego, ponieważ chcący jego utworzenia nie doceniają możliwości polityków i ich polityki uprawianej na co dzień. (2020-10-22)

kuropatwa: Nie należy sobie robić żartów z pogrzebu. Samorząd zawodowy został za w czasu pogrzebany zanim został utworzony. A tak na marginesie co ma CIOP-PIB do samorządu zawodowego? Nic głupszego nie wyczytałem! (2020-10-22)

ooooooo....: qrde! (2020-10-22)

Kasia: A czy by nie było prościej tę naleciałość systemu nakazowo-rozdzielczego rozwiązać. Przecież CIOP niczemu nie służy. To jest taka budżetówka co nie przestrzega reżimu budżetowego na na dodatek chałturzy czego budżet zabrania. Jeśli CIOP byłby zakładem budżetowym to należałoby zabronić mu prowadzenia działalności gospodarczej, albo pozbawić CIOP finansowania z BUDŻETU. (2020-10-22)

Być Morze: Do Polityk: Słusznie rozumujesz że samorząd nic nie może. Że tylko urząd może. A obywatel służy do ucisku i ewentualnego znęcania się. Że państwo jest po to aby uciskać naród a wyborca po to aby mógł trzymać mordę w kuble z pomyjami. Jeśli tak uważasz to żyj w takim „państwie” bo wg mnie to organizacja państwa ma służyć obywatelowi. (2020-10-21)

No właśnie: Ja też się zastanawiałem że ci z drugiej strony ziemi nie mają prawa chodzić do góry nogami (2020-10-20)

Turysta: W związku z wpisem Pana Piotra Zenowicza. Czy ktoś ma może ocenę ryzyka dla zagrożeń w związku z wypoczynkiem? (2020-10-20)

członek OSPSBHP: Jeszcze raz o samorządzie zawodowym,który nie miał i nie ma żadnych szans powstania, pomimo tego wielu w ten utopijny pomysł byłego już prezesa OSPS BHP uwierzyło i do dzisiaj przynajmniej o tym pisząc ponownie liczy na jego powołanie zresztą bez przekonania. (2020-10-20)

polityk: Samorząd NIC I NICZEGO NIE MOŻE, bo nie powstał i nie powstanie. O to cała prawda. Jeszcze raz przypomnę,że każdy samorząd zawodowy działa na podstawie ustawy sejmowej, zgodnie z prawem i w granicach prawa.Nie rolą samorządu jest wnioskowanie o rozwiązanie szkoły średniej czy wyższej obojętnie czy o kierunku bhp lub nie.Może o to wnioskować wyłącznie samorząd, ale terytorialny w osobie np. wójta, burmistrza, prezydenta miasta na wniosek dyrektora szkoły lub rektora wyższej uczelni mając do tego podstawy np. niekorzystne wyniki ekonomiczne, braku chętnych do nauki i/lub jeszcze inne przyczyny, w porozumieniu z kuratorem oświaty, czy właściwym ministrem w niektórych przypadkach. Samorząd zawodowy akurat w tej sprawie nie ma wpływu na podjęcie tak drastycznej decyzji, jakim jest rozwiązanie placówki oświatowej w danym środowisku. O tym czy zamknąć szkołę czy uczelnię ostatecznie po konsultacjach podejmuje właściwy minister. Czym innym jest wygaszanie kształcenia na danym kierunku a czym innym jest likwidacja szkoły. (2020-10-20)

związkowiec: Straszysz: Człowieku co za bzdury wypisujesz. CRZZ dawno został rozwiązany zaraz, jak tylko powstał NSZZ SOLIDARNOŚĆ. Ale siara, co za wstyd wstyd. (2020-10-20)

szaleństwo: trwa (2020-10-19)

Piotr Zenowicz: Samorząd może wiele. Nawet poskromić szkoły a także wpłynąć na ich rozwiązanie (2020-10-19)

student: Panie Piotrze Zenowicz: Do rozwiązywania i powoływania szkół wyższych i średnich o kierunkach bhp nie jest samorząd zawodowy zwłaszcza służby bhp tylko odpowiedni minister. Rolą tego samorządu zawodowego o ile było by to zapisane w ustawie powinien być nadzór nad właściwym kształceniem przyszłej kadry \"inspektorskiej\". I nic poza tym. Samorząd w tym przypadku powinien zadbać o właściwe programy nauczania o które powinien postulować do właściwego ministra. (2020-10-19)

Straszysz: Naleciałości systemu nakazowo-rozdzielczego w postaci ramienia roboczego Centralnej Rady Związków Zawodowych też nie rozwiązano pomimo zmian ustrojowych (2020-10-17)

Kasia: W szkolnictwie „wyższym” nastąpiły tak ciekawe zmiany że po przejściu pandemii te nie spełniające swych zadań np. nie realizujące swego statutu będą rozwiązane. Po co komu taki papier co niczego nie gwarantuje za wyjątkiem poniesionych kosztów (2020-10-17)

behaper: Powołanie samorządu zawodowego, to poważna sprawa. Każda taka organizacja zawodowa, jakim jest samorząd zawodowy ma do wykonania konkretne cele i zadania określone w ustawie. Nikt w sejmie nie uchwali ustawy o samorządzie zawodowym tylko dla tego, że ktoś ma takie żądania na własny użytek i być może ma własną dziwną wizję działania takiej organizacji. Próby aktywizowania idei utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp zakończyły się na etapie podjęcia tylko uchwały w tej sprawie przez delegatów na zjazd OSPS BHP, bo ich tylko na tyle było stać. Natomiast nikt nie zadbał o projekt ustawy, który powinien zostać poddany procedurze legislacyjnej w sejmie i senacie, Więc dalsza dyskusja o szansie na samorząd zawodowy dzisiaj jest już zbędna wiadomo z jakich przyczyn. Mleko się rozlało, dlatego nie należy z tego powodu rozpaczać i powracać. Tylko należy wziąć się za sprzątanie i usunąć to mleko i jak najszybciej o tym przypadku zapomnieć i zakończyć również dyskusję na temat samorządu, bo staje się ona niepoważna w tej oto dziwnej i nowej sytuacji gospodarczej i politycznej. (2020-10-17)

Piotr Zenowicz: Za starych dobrych czasów było 5 szkół bhpowskich. 1. W Politechnice Warszawskiej. 2 W Akademii Górniczo-Hutniczej w Gliwicach, 3,4 Akademii Lekarskiej w Lublinie i w Łodzi, oraz 5Wyższej szkole inżynierskiej w Zielonej Górze. Szkoły te miały bardzo wysoki poziom jak na te czasy. I potrafiły utrzymać poziom kultury w miarę wysoko. Teraz jest tych szkół więcej i ten zasób musiał wystarczyć na wszystkie szkoły powodując obniżenie poziomu. Szkoły nie trzymają fasonu i powinny być rozwiązane w całości. Szkoła bankowa zgodnie ze statutem powinna realizować program w taki sposób aby nauki matematyczne obejmowały 40% czasu ich trwania. A absolwent Szkoły Bankowej nie umie nawet oszacować kosztów wypadku bo szkoła nie uwzględniła w programie nauczania rachunku kosztów działań bhpowskich, Tak samo ta szkoła nie uwzględniła szacowania niezawodności i działań związanych z wdrażanych rozwiązań. Mało. Taki aparat matematyczny jest dla tej szkoły nie do przeskoczenia. UWAŻAM że Szkołę Bankową należy rozwiązać. Podobnie się ma Wyższa Szkoła Turystyki. Zagrożenia związane z przemieszczaniem się i wypoczynkiem są dla niej niezrozumiałe i podobnie jak Szkoła Bankowa nie realizują statutowych zobowiązań w zakresie zabezpieczania pracowników podczas prowadzenia tego typu usług. Jest jeszcze szereg innych podmiotów które „realizują” szkolenia na poziomie „wyższym” które należałoby rozwiązać . Tylko SAMORZĄD ZAWODOWY mógłby to uczynić. (2020-10-17)

zwolennik: Ja się w pełni zgadzam z wpisem inżyniera dodam więcej trzeba kształcić przyszłych specjalistów bhp w danej branży np. dla Budownictwa, Górnictwa, Hutnictwa, Energetyki, Transportu itd.wyłącznie na kierunkach technicznych. Obecnie jest tak,że praktycznie każda szkoła szczebla średniego oraz wyższego może kształcić tzw. „behapowców”, w tym Wyższa Szkoła Bankowa i Finansów, Wyższe Szkoła Informatyki i Zarządzania, Wyższa Szkoła Prawa i Administracji. Nie mam nic przeciw tym szkołom,ale absolwenci tych szkół mogli by być zatrudniani co najwyżej np. w Bankach, Szkołach, Poczcie, Służbie Zdrowia,ZUS-ie, i pozostałych instytucjach administracji publicznej a nie np. w Przemyśle, Budownictwie ,czy Transporcie itd. itp. Trzeba powrócić koniecznie do bhp z ogólnego do branżowego. Jest to wymóg chwili szczególnie np. w takich instytucjach, jak PIP i PIS. Na pewno samorząd zawodowy służby bhp, by się przydał i miałby duże szanse powodzenia, jeżeli by był powrót do bhp branżowego. (2020-10-16)

inżynier: Uważam,że samorząd zawodowy służby bhp byłby potrzebny w sytuacji, kiedy od absolwentów szkół wymagany byłby ukończony staż pracy i zdanie dodatkowego egzaminu np. państwowego na uprawnienia inspektora czy specjalistę ds. bhp w danej branży. Obecnie jest tak ,że każdy kto ukończy szkołę np. policealną z tytułem technika bhp, czy wyższą z tytułem inżyniera bhp czy też licencjata oraz magistra a nawet studia podyplomowe o kierunku bhp może podjąć bez przeszkód pracę u każdego pracodawcy w każdej branży co najmniej na stanowisku inspektora bhp a następnie u niego stopniowo awansować lub pracować na własny rachunek prowadząc działalność gospodarczą. Zatem do czego i komu jest potrzebny samorząd zawodowy (nazwijmy to w uproszczeniu służby bhp), w tym pracowników tej służby oraz techników bhp i inżynierów bhp i ergonomii oraz innych osób z wykształceniem wyższym o kierunku bhp nie będącymi zatrudnionymi osobami w służbie bhp a są obecnie i tacy? inżynier (2020-10-16)

inowator: Felek: Piszesz banialuki. Zastanów się, aby czy ty nie jesteś tym również trollem o którym tak chętnie piszesz,którzy nic nie rozumieją. Uważam,że jest wiele wpisów pochodzących od rozsądnych dyskutantów a w żadnym wypadku nie od trolli. (2020-10-16)

inny spec.: Pracodawca który zatrudnia co najmniej 100 pracowników jest obowiązany utworzyć służbę bhp, poniżej tej liczby zatrudnionych ma jedynie zapewnić wykonywanie zadań służby bhp, gdzie ma do wyboru : 1. zlecić wykonywanie tych zadań osobie zatrudnionej przy innej pracy o ile posiada on wymagane kwalifikacje. 2. zlecić na umowę zlecenie wykonywanie zadań służby bhp firmie specjalistycznej lub osobie fizycznej spoza zakładu pracy, czyli osobie z kwalifikacjami co najmniej specjalisty ds. bhp. Więc do czego i komu jest potrzebny w ogóle samorząd zawodowy „behapowski”, jeżeli o zatrudnieniu specjalisty ds. bhp decyduje wyłącznie pracodawca? Rzeczywiście czas zakończyć już tę debatę bezproduktywną. (2020-10-16)

logiczny: Felek: Samorząd zawodowy służby bhp, która musi działać u pracodawcy zatrudniającego dopiero 100 osób/pracowników/ jest postulatem na dzień dzisiejszy nierealnym i niczym nieuzasadnionym. Istnieje wiele zwodów, które mają swoje stowarzyszenia, ale nie mają samorządu zawodowego np. mechanicy mają(SIMP) a elektrycy(SEP).I z uporem maniaka nie piszą dziwactw. Od początku samorząd zawodowy pracowników służby bhp to była lipa, powiem wprost popelina w którą tak wielu w naiwny i prosty sposób uwierzyło. No cóż marzenia mają do siebie to,że nic nie kosztują. (2020-10-16)

Wł. Podkowiński: SZAŁ uniesień (2020-10-15)

Felek: Samorząd zawodowy to potrzeba. Mało !!! Jedna z nawiekszych potrzeb pracowników słuzby bhp. Tylko trolle tego nie rozumieja. (2020-10-15)

Ktoś!: Ludzie przestańcie być naiwnymi. Na jakiej podstawie prawnej miałby powstać jakiś dziwny samorząd zawodowy zwłaszcza pracowników służby bhp? Przypomnę,że samorządy zawodowe powstały na podstawie przepisów ustawy np. o zawodzie lekarza, pielęgniarki i położnej, czy inżyniera budownictwa, gdzie od tych zawodów oprócz wykształcenia kierunkowego przepisy wymagają dodatkowych uprawnień do wykonywania zawodu, które nadają im ich izby zawodowe. Ponadto wymienione zawody, ale nie tylko mają nadany status zawodu zaufania publicznego. Wreszcie to zrozumcie i nie róbcie niepotrzebnie tzw. siary z powodu braku wiedzy w tym temacie. Wreszcie nadszedł czas na rozumne zakończenie sprawy a przede wszystkim dyskusji o niej. Bez żalu i rozgoryczenia: Ktoś! (2020-10-15)

pomysłowy: Nikt nie zauważył,że z M R P i S S zostały wydzielone sprawy Pracy i jej Bezpieczeństwa co w znacznym stopniu zwolennikom samorządu skomplikowało i utrudniło starania o samorząd zawodowy "służby bhp". Jego powstanie po zapowiadanej rekonstrukcji i kolejnych zmianach strukturalnych Rządu nie były brane pod uwagę przez zwolenników tej idei a teraz przynajmniej na 3lata tj. do kolejnych wyborów parlamentarnych trzeba o tym zapomnieć. No chyba,że nastąpi jakaś nagła nieoczekiwana zmiana w tym temacie na co bym nie liczył. Na koniec- jestem za zakończeniem dyskusji o samorządzie zawodowym, to tak na marginesie. (2020-10-15)

niezłośliwy: Było już pisane i mówione,że żądania samorządu zawodowego tu na forum to ostatnie podrygi. Dajcie sobie wreszcie spokój z tym utopijnym pomysłem i pozwólcie na zakończenie tej bezsensownej dyskusji. Idea powstania samorządu zawodowego, być może nie była taka zła, ale już jej wykonanie było fatalne. (2020-10-15)

A cóż to: Skoro posadzić może tylko prokurator (2020-10-14)

nie juć: juciu, lepiej sieć w domu (2020-10-13)

Po bandzie: Pojechałas po centrum (2020-10-13)

Przeszło więcej: Wyliczyłeś juć wszystkich przeciwników samorządu czy umiesz tylko tak wysoko liczyć (2020-10-13)

Trolle,: trole, troje ............ i co tam jeszcze? (2020-10-09)

Niby trol: Kasia! Troli? Ale te troje zadały normalne pytanie a ty nie odpowiedziałaś tylko unikając odpowiedzi komentujesz że to trole, sama tak pisząc jesteś trollem (2020-10-09)

Zbynio: a na co liczyłaś. Na cuda z wiankiem (2020-10-09)

Kasia: OJ Trolli tu jest dostatek. (2020-10-09)

to chyba był: mobbing połączony z molestowaniem (2020-10-09)

inny członek: Przecież Kasię zmuszano do płacenia składek i bycia członkiem. Nie wiecie? ha ha (2020-10-09)

też członek: Kasia a czego oczekiwałaś od OSPSBHP od 1993 roku? Może napiszesz, co chciałaś, co zgłosiłaś, jakie potrzeby do ZG, jako behapowiec? (2020-10-09)

szansy: może i nie będzie ale czas to rozliczyć. (2020-10-08)

Kasia: od maja 1993 r (2020-10-08)

Majka Kalisz: Kasia ciekawa jestem od którego roku jesteś w stowarzyszeniu ,że wydajesz dziwne opinie na temat co robi stowarzyszenie dla behapowców . (2020-10-08)

Staszek: Są tacy, co uparli się na „samorząd” wiedząc co za tym się kryje? Co? Chociażby poprawa pozycji bhp-owca. Szansa na samorząd była wiele lat temu, ale wiadomo kto temu przeszkadzał. Drugiej takiej szansy już nie będzie. (2020-10-08)

Małowesoły: No tak , No tak (2020-10-08)

Wesoły Felek: Nie pisz głupot. Przecież oczekuje jeszcze na zakończenie pandemii (2020-10-08)

Kasia: A co takiego OSPSBHP zrobił dla bhp-wców. Zbierał składki?? (2020-10-08)

członek OSPSBHP: Do czas i tak trzymać się: Nie piszcie głupot, bo one tylko O Was Źle Świadczą. Trzeba trzymać się dobrze a nie byle jak. OSPS BHP ma się dobrze i nie grozi mu rozwiązanie w żaden sposób. (2020-10-03)

<< Back  


[1-100] [101-200] [201-300] [301-376]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2020

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 39546071