ATEST Ochrona Pracy

17 lipca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 761.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

na poważnie: Samorząd: Nie pisz totalnych bzdur o samorządzie zawodowym, bo się tylko kompromitujesz. (2019-04-25)

Gdańsk: Przestańcie wciskać kit z tym samorządem. Założyć go poza stowarzyszeniem .Stowarzyszenie nie może być karta przetargową dla chcących władzy poprzez utworzenie samorządu. (2019-04-25)

Samorząd: zawodowy zapewni rozwój bezpieczeństwa technicznego, ochrony zdrowia, poprawy warunków pracy. Da bhpowcom narzędzia do pracy zamiast wciskania im kitu (wiadomo gdzie). natomiast samym bhpowcom da uprawnienia do realizacji tych Wymagań. (2019-04-25)

Gdansk: A jak będzie samorząd to co będą was całować i nie będziecie ponizani nie ośmieszac się Panowie behapowcy (2019-04-24)

Sypać piach: Aby tylko nie o SAMORZĄDZIE ZAWODOWYM. (2019-04-24)

Marek: Kurcze.., to mi się podoba - Polska Partia Służby BHP, jak to dumnie brzmi i ja prezes na jej czele. Ech... (2019-04-24)

Kolega: A może przekształćmy się w partię polityczną np. Ogólnopolska Partia Służby BHP dopchamy się do władzy i wtedy to im pokażemy ;) Niech żyje Marek Nościusz i jego nowa partia (2019-04-24)

Tak na kolejne: 4 lata odłozyć sprawe samorządu. Wtedy już bhpowców nie będzie. Wystarczyły 4 lata poni żania zawodu i mamy tego efekty. Podczas zman przepisów w sprawie bhp wypowiadaja sie organizacje zajmujące sie sprawami bhp natomiast OSPSBHP do takowych organizacji nie jest zaliczana (2019-04-24)

fiki miki: Jedynym mądrym wyjściem z sytuacji jest odłożenie w czasie sprawy samorządu zawodowego pracowników służby bhp.Nie należy zmieniać już dzisiaj nazwy tego samorządu, gdyż wnioskuje o jego utworzenie jak na razie tylko OSPS BHP. (2019-04-24)

spostrzegawczy: Nowy wybrany prezes OSPS BHP z automatu nie doprowadzi do uchwalenia przez sejm ustawy o samorządzie służby bhp.To chyba już każdy sobie dzisiaj zdaje z tego sprawę.Pomimo tego toczy dyskusję na tym wątku. (2019-04-24)

Cyprian: A tu się akurat zgodzę.Władze OSPS BHP muszą zadbać,by wszystkie oddziały się rozwijały i pokonywały nie małe trudności. Nie mogą oddziały OSPS BHP ciągle żyć propagandą i działać wyłącznie na pokaz.Całe stowarzyszenie musi mieć wizje i skoordynowany wieloletni plan działania. (2019-04-24)

Izolda: Ja osobiście widzę marne szanse na powodzenie i rychłe utworzenie samorządu zawodowego służby bhp,ponieważ OSPS BHP jak i pozostałe stowarzyszenia są słabymi organizacjami,borykającymi się z wieloma trudnymi problemami pomimo,że już mają 25 lat istnienia. (2019-04-23)

ciekawwski: Już dawno było napisane,że samorząd zawodowy to sprawa polityczna i musi mieć poparcie opcji politycznej,by w sejmie przeszła gładko ustawa o samorządzie zawodowym służby bhp,co nie będzie sprawą łatwą.Ale trzeba o to zabiegać szukać wsparcia i poparcia,by cel osiągnąć. Pytanie,czy będzie stać na to nowego prezesa? (2019-04-23)

pesymista: Trzeba zauważyć,że kampania i agitka na stanowisko prezesa OSPS BHP jest pośrednio związana z tym wątkiem. Samorząd zawodowy służby bhp na pewno nie powstanie wyłącznie na pobożne życzenie nowego prezesa,ale może zwiększyć szansę na reaktywację pomysłu jakim jest uchwała delegatów na zjazd w tej sprawie przynajmniej na początku jego kadencji.Później sprawa ta spowszednieje zwłaszcza jak pojawią się problemy natury politycznej, które są bardzo ważne,lecz jakoś pomijane w tej dyskusji. (2019-04-23)

laik: Zwolennicy i przeciwnicy kandydatów na kandydatów na prezesa OSP S BHP zapomnieli się i z uporem maniaka toczą swoją agitację zapominając,że na tym wątku również dokonują wpisu osoby,które nie są członkami tego stowarzyszenia i nie są zainteresowani jego losami w przeciwieństwie do losu samorządu zawodowego lansowanego przez ówczesnego prezesa,którego kampania zakończyła się fiaskiem delikatnie mówiąc. (2019-04-23)

reaktor: Przepraszam wszystkich,ale dyskusja schodzi nie na temat.Jest kila wątków na tym forum, na których trwa kampania i dyskusja na temat wyborów na prezesa OSPS BHP.Zainteresowanych proszę o dyskusję w tej sprawie na tych wątkach.Proszę nie zakłócać ważnego tematu, ponieważ wybory w OSPS BHP przeminął a temat samorządu zawodowego dalej pozostanie nie rozwiązany. (2019-04-23)

Przewidujący: A tak naprawdę, to po jakie licho to BHP i to Stowarzyszenie a tym bardziej ten Samorząd Zawodowy skoro nie potraficie ze sobą rozmawiać ani współdziałać, tylko robicie zamieszanie i mętlik w swoich głowach oraz u pracodawców i pracowników. Teraz zbliża się Wasz Zjazd i nic nie uchwalicie ani nie zrealizujecie swoich uchwał tak jak z podjętych uchwał poprzedniego Zjazdu i nawet nie potraficie rozliczyć dotychczasowy Zarząd. Teraz macie okazję klepać głupoty i nic z tego nie będzie tak jak przez całą przebytą kadencję. Rozwiążcie to Stowarzyszenie bo się wzajemnie pozabijacie a widać to po Waszych wpisach na tym forum i poco Wam to jest potrzebne. Zobaczymy i przekonamy się po tym Zjeździe. (2019-04-23)

komentator: Wszyscy członkowie OSPS BHP muszą jeszcze raz rozważyć, czy rzeczywiście służbie bhp jest pilnie potrzebny samorząd zawodowy. Jeżeli tak to jaki on ma być? Utworzony jako sztuka dla sztuki, czy jako poważna organizacja zawodowa, która zadba przede wszystkim o etykę zawodową swoich członków i będzie rzeczywiście sprawować pieczę nad wykonywaniem ich obowiązków zawodowych w sposób prawidłowy.Jeżeli ponownie podejmą ten temat, to muszą szukać wsparcia i poparcia, czyli szukać sojuszników do realizacji tego trudnego pomysłu do zrealizowania. (2019-04-23)

pokaz: pracy rąk i umysłu .......... Pracę rąk widać tu na forum (klepanie na klawiaturze). Praca umysłów jakoś się nie uwidacznia. (2019-04-23)

panaceum: Z tzw. "wzorcowych" ocen ryzyka zawodowego (vide publikacje "uczonych teoretyków") wynikają "genialne" zalecenia zwiększające bezpieczeństwo na tyle, że wypadków przy pracy nie będzie. Wystarczy przydzielać (lub egzekwować) STOSOWNE obuwie używane przez pracowników i nakazać im "stosowanie" SZCZEGÓLNEJ UWAGI. I wówczas WSZYSCY behapowcy będą NAJLEPSI (sic!). Będą żyli w zgodzie, długo i szczęśliwie. Wyimaginowany samorząd stanie się tym samym .......... nieprzydatny, czyli zbędny. (2019-04-23)

Delegat: Samorzad zawodowy to temat GŁÓWNY tej kadencji. Przez 4 lata były naciski na podniesienie rangi pracownika słuzby bhp poprzez powołanie samorzadu zawodowego. Teraz czas na sprawozdanie z tego działania. Teraz czas sprawozdawczy. Pokaż OWOC pracy rąk Twoich i umysłu (2019-04-23)

Jjędrula: Jeszcze wiele osób nie wie po co jest tworzony samorząd zawodowy i jakie jest jego zadanie.Często zapomina się w tej dyskusji o najważniejszej sprawie tj.o uchwaleniu w sejmie ustawy o danym samorządzie zawodowym.Jest to bariera trudna do pokonania.Dla wielu zawodów okazała się być barierą zaporową. (2019-04-23)

roztropny: Są osoby,które ślepo wierzą,że samorząd zawodowy służby bhp jednak powstanie,pomimo wielu przeciwności.Ale rzeczywistość mówi co innego.Nie można żyć w oderwaniu od rzeczywistości.A jednak wielu się oderwało. (2019-04-23)

Gonzo: Najpierw trzeba zrobić porządek w całym OSPS BHP tj. uregulować sprawy w oddziałach,by potem można zająć się innymi tematami a tym tematem do rozważenia może być samorząd zawodowy.Być może ? (2019-04-23)

zainteresowany: Od samej dyskusji jeszcze nic nie powstało nawet,żeby ona była długa i merytoryczna.Trzeba po prostu skutecznych działań a tych jakoś trudno dostrzec. (2019-04-20)

logiczny: Nie warto żyć już historią rodem z PRL trzeba myśleć po nowemu.Lepiej jest zadbać o istniejące stowarzyszenia niż od nowa tworzyć nowe zwłaszcza wbrew większości środowiska. (2019-04-20)

Kajetan: Nie pomogą byli prezesi OPS BHP p. Wacław Gudalewicz oraz pan Marek Nościusz w utworzeniu samorządu zawodowego,ponieważ nie są władni sami tego dokonać. Wszyscy zainteresowani nie mogą o tym nie zapominać. (2019-04-20)

legalizator.: Trudno teraz jest wycofać się z tego pomysłu jakim było hasło utwórzmy samorząd zawodowy pracowników służby bhp. Chociaż służba bhp się zmieniła z okresu kiedy był prezesem OSPS BHP niejaki Marek Nościusz.Może ten pan kierował się akurat dobrem służby bhp w co jest mi trudno uwierzyć.Dla mnie OSPS BHP jest dużym rozczarowaniem,dużo by pisać na ten temat,dlatego przestałem być członkiem od ponad 18 lat. (2019-04-20)

Barbra: Ciągle nowymi ideami nie można się kierować.Trzeba być wiernym pewnym stałym wartościom.Nie można zaprzeczać,że nic się złego nie stało jak się stało.Tak jest z samorządem zawodowym.Ktoś obiecał,że może on powstać i namieszał tym w głowach nawet delegatom na zjazd OSPS BHP,którzy spontanicznie podjęli uchwałę, nie znając realiów jakie mogą występować na wyboistej drodze do wybranego celu. (2019-04-20)

Masz rację: Po co samorzad bhp skoro można bhpowców marginalizować (2019-04-19)

Skrzywdzony: Po co behapowcom samorzad, skoro lubią być pomiatani i poniżani (2019-04-19)

Franek: Sprawa dla mnie jest prosta.Samorząd zawodowy lansowany w wersji byłego już prezesa OSPS BHP jest zbędny jako kolejna zbyt droga organizacja do jej utrzymania.I to wszystko mim skromnym zdaniem. (2019-04-19)

JA: Nie ma nic prostszego niż stwierdzenie„Przepraszam”,ale samorząd zawodowy dla służby bhp jeszcze nie teraz. (2019-04-19)

pic-samorząd: był przed czterema laty tylko podpuchą wyborczą naczelnego picmena. (2019-04-19)

Bakalasz: Byłbym zgodnie uwierzyć,lecz powiem tylko,że do tej kwestii samorządu zawodowego członkowie OSPS BHP podeszli zbyt spontanicznie,nie znając realiów politycznych od tej strony i sprawa przykucnęła już w początkowej fazie działania. (2019-04-19)

czytelnik: Czytam ten wątek od co najmniej 4 lat i dochodzę do przykrego wniosku,że samorząd zawodowy to pomysł,który mocno podzielił dyskutujących ale i całe środowisko „behapowskie” w dużej mierze,nad czym się nie wiele osób zastanowiło, co takiego się wydarzyło,że do takiego podziału doszło? Może ktoś potrafi wyjaśnić mi tę zagadkę? (2019-04-19)

Kalasanty: Widać,że nie wszyscy potrafią czytać tekst ze zrozumieniem.Obecna pani prezes OSPS BHP wyraźnie w swoim wywiadzie dla Atest-u wyjaśniła a mianowicie,że sprawa samorządu zawodowego nie jest sprawą dla jej Zarządu Głównego priorytetem i słusznie,ponieważ zadaniem każdego prezesa jest dbałość o organizację na której stoi na jej czele,by nie popadło w kłopoty finansowe.Trzeba było aż ćwierk wieku,by nareszcie sprawy finansowe wyprowadzić na prostą.I tego pani prezes dokonała za co należy się jej szacunek,a nie ślepa krytyka. (2019-04-19)

ja też: ukrywam się za nick'iem "lawęda". I jedynie forma i treść mojego wpisu ujawnia kim jestem. (2019-04-18)

Izolda: Pomału, pomału o samorządzie będzie zapomnienie i pozostanie tylko wspomnienie. (2019-04-18)

kibic: Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę wszystkim uczestnikom Wesołego Alleluja i dedykuję fragment wiersza: Oby w Święto Zmartwychwstania tej wiosny.Świąteczne śniadanie miało ton radosny. Niech się skorupka jajka łatwo kruszy,A potrawy będą ucztą dla ciała i duszy. (2019-04-18)

lawęda: Wiele osób przywykło do pisania banialuk, ponieważ ukrywają się za nickiem lub nawet za kilka nickami i myślą,że im wypada tak pisać,chociaż wiedzą dobrze,że się kompromitują,na czym im nie zależy. (2019-04-18)

Delegat: Samorzad zawodowy to temat GŁÓWNY tej kadencji. Przez 4 lata były naciski na podniesienie rangi pracownika słuzby bhp poprzez powołanie samorzadu zawodowego. Teraz czas na sprawozdanie z tego działania. Teraz czas sprawozdawczy. Pokaż OWOC pracy rąk Twoich i umysłu (2019-04-17)

kategoria 2-ga: Piszą co wiedzą, tylko po co? (2019-04-17)

Izolda: Można powiedzieć tak,że Polak mądry po szkodzie w myśl starego przysłowia lecz bardzo mądrego jednocześnie. (2019-04-17)

dociekliwy: Można by rzec, że samorząd zawodowy nie przesłoni ważnych spraw np, jak nowelizacji kodeksu pracy i innych przepisów bhp, które czekają wiele lat na zmianę i nic się wokół tego nie dzieje, bo nikt się ze stowarzyszeń „behapowskich” nie interesuje i nie śledzi tych spraw na bieżąco.Dopiero występuje lekkie poruszenie,kiedy przepisy zostają ogłoszone w publikatorach i wszyscy są tym zaskoczeni i zdziwieni jak zawsze z dużym opóźnieniem. (2019-04-17)

niezadowolony: Sprawa ważniejsza moim zdaniem od samorządu zawodowego jest działalność obecnie powołanych stowarzyszeń”behapowskich”,które powinny jak najszybciej dążyć do integracji i ściślej ze sobą współpracować na rzecz dobra swoich członków,a także i społeczeństwa. (2019-04-17)

mrdyk: Dyskusja o samorządzie zawodowym przede wszystkim powinna interesować obecnie aktywnych,bądź przyszłych tzw.„behapowców”. Natomiast mam poważne wątpliwości czy tak jest naprawdę? Sądząc po niektórych wpisach mam wrażenie,że wpisów dokonują już emeryci,albo osoby będące tuż przed emeryturą.Co nie oznacza,że piszą ćmoje boje. (2019-04-17)

laik: Można pisać co się chce,tak niektórzy uważają to za wolność słowa i wolność wypowiedzi.Nie mniej logicznie myślący dążą do wpisów na temat i chcą się wypowiedzieć rzeczowo,choć anonimowo. (2019-04-17)

Delegat: Samorzad zawodowy to temat GŁÓWNY tej kadencji. Przez 4 lata były naciski na podniesienie rangi pracownika słuzby bhp poprzez powołanie samorzadu zawodowego. Teraz czas na sprawozdanie z tego działania. Teraz czas sprawozdawczy. Pokaż OWOC pracy rąk Twoich i umysłu (2019-04-16)

a ja tylko: "przypadkowo" ukrywam swoją anonimowość za nickiem. (2019-04-16)

budowlaniec: Ja się z tym całkowicie z tym zgadzam. Oddziały OSPS BHP mało koncentrują się na przepisach bhp, niektóre z nich powinny być natychmiast znowelizowane, np. przepisy bhp w budownictwie zwłaszcza dotyczące rusztowań. I w wielu innych branżach, ponieważ były one pisane lub nowelizowane w pośpiechu przed przystąpieniem Polski do UE,czyli przed 15 laty. (2019-04-16)

przypadkowy: Wiele osób przywykło do pisania banialuk, ponieważ ukrywają się za nickiem lub nawet za kilka nickami i myślą,że im wypada tak pisać,chociaż wiedzą dobrze,że się kompromitują, na czym im nie zależy. (2019-04-16)

Delegat: Samorzad zawodowy to temat GŁÓWNY tej kadencji. Przez 4 lata były naciski na podniesienie rangi pracownika słuzby bhp poprzez powołanie samorzady zawodowego. Teraz czas na sprawozdanie z tego działania. Teraz czas sprawozdawczy. Pokaż OWOC pracy rąk Twoich i umysłu (2019-04-15)

komentator: Samorząd zawodowy to temat zastępczy. Władze OSPS BHP powinny lepiej zajmować się swoimi członkami, ale także sprawami bhp i prawa pracy, bo z tym w ostatnich latach, było kiepsko.Przykład zero reakcji w sprawie zmiany przepisów ws.służby bhp oraz ws. szkolenia dziedzinie bhp.Można dyskutować merytorycznie i kulturalnie i wiele na tym wątku się takich wpisów pojawiło. (2019-04-15)

Kajetan: Sprawa samorządu zawodowego nadal jest sprawą kontrowersyjną i nikt nad nią nie panuje i nie kontroluje,dlaczego tak ta dyskusja się jakoś dziwnie toczy. (2019-04-15)

Jerzy Kuśmider: Panie W.Gudalewicz zgłaszaj pan swego kandydata, gdzie pan chcesz. Przypomnę panu,że tu jest dyskusja o samorządzie zawodowym a nie o wyborach na prezesa OSPS BHP i to powinni wiedzieć wszyscy nieograniczeni umysłowo.Proszę dyskutować o tym między sobą na innym wątku i opuścić wątek na którym prawie 5 lat toczy się dyskusja. (2019-04-15)

OKEJ: Masz prawo to skręcaj w lewo = Marek jest OKEJ a ty sobie do głowy oleju wlej. (2019-04-14)

W. Gudalewicz: Do Leona: Faktem jest, że Zawsze przed jakimikolwiek wyborami osoby zainteresowane mają prawo i mogą wnosić swoje uwagi i propozycje co dotyczy kandydatów np. na prezesa lub kandydatów do Zarządu itd. I ja korzystam z tego prawa, więc zgłaszam Marka Nościusza na wybór Go na prezesa OSPSBHP! Też kolego możesz skorzystać z tego prawa i kogoś zgłosić - ja nie będę miał z tego powodu żadnych uwag np. do Leona itd. (2019-04-14)

obojętny: Mleko już się rozlało.Pytanie tylko kto go i kiedy uprzątnie? A może mamo, mamo sprawa się rypła? Te oba pytania są adekwatne,ponieważ w wywiadzie pani prezes nareszcie odkryła swoje karty.Chociaż sprawa z samorządem nie została jeszcze ostatecznie zamknięta. (2019-04-14)

Leon: Panie W. Gudalewicz przestań pan uprawiać agitacje w ramach kampanii wyborczej na swojego kandydata na prezesa OSPS BHP, zajmij się pan wreszcie swoimi sprawami. Ma pan dużo czasu, może to pora dla pana by rozpocząć studia. Amen. (2019-04-14)

Nomen omen: Znaczenie imienia Marek: Niespokojna i bardzo niecierpliwa osobowość nieustannie wystawiająca się na ryzyko. Jest stworzony do wprowadzania zmian i stawania na czele tłumu rewolucjonistów. Marka wszędzie jest pełno, ponieważ to człowiek czynu uparcie walczący za sprawę i o swoje. Cechuje go dobra pamięć i metodyczna ciekawość. Obdarzony jest do tego nieprzeciętną siłą, pewnością siebie, energią i bujną wyobraźnią. Tworzy to mieszankę wybuchową. Niestety Marek nie znosi porażek i nie potrafi przegrywać. Mimo to decyzje podejmuje zbyt szybko i często bez zastanowienia. Zawsze śmiało brnie do przodu. Silnie rozwinięte skłonności przywódcze czynią z niego szefa despotę – jest wymagający, narzuca twardą dyscyplinę w pracy. Cyt. z \"Wielka Księga Imion\" No i co napiszecie na to??? (2019-04-13)

Hmm...: Fenomen, czy super manipulator? Największy problem delegatów w tym, że często nie zdają sobie sprawy z tego, że ktoś nami manipuluje. Niewielkim wysiłkiem własnym i można by rzec w ”białych rękawiczkach” osiąga co chce z naszej strony, wpędzając nas (mój wymysł) - w olbrzymie koszty emocjonalne. Co więcej, sobie tylko znanym sposobem sprawia, że raz wykorzystani delegaci, nadal inwestują w tę relację uczucia, czas i energię. Wygląda na to, że to on kontroluje sytuację, stawia warunki i trzyma szachu. Jaką rolę odgrywa w tych... alkohol? E, nie! Na manipulatora też się znajdzie metoda. Ale, czy delegaci zdadzą sobie sprawę? Przecież są myślącymi ludźmi. O tym przekonamy się już niebawem - 10 maja.......... Ta osoba ma już wygraną w garści, ale delegaci jeszcze nie wiedzą o tym, ale czytają forum. (2019-04-13)

Fenomen: pana Marka? Jestem pod wrażeniem, jak pan Marek potrafił sobie zjednać taką rzeszę twardego elektoratu bez względu na to co zrobił a czego nie zrobił. Jak bez względu na wszystko można być tak bezgranicznie ślepym i stać murem za swoim \"guru\" Żeby byłą jasność nic nie mam do Pana Marka, ale... Na ostatnim zjeździe wyborczym dowiedziałem się, że kasa ZG się nie zgadza o ileś tam tysięcy. Czy sprawa została wyjaśniona przez obecny zarząd? Mimo wszystko elektorat stoi murem i chce go ponownie wybrać - to fenomen. A ten sam elektorat piszący tutaj krytykuje nomen omen behapowca zrzeszonego w sieci ekspertów, który nieuczciwie wzbogaci się o 3 tyś. złotych. Ludzie i ich myślenie nieustannie mnie zaskakuje. Niech wygra lepszy w wyborach i oby wizja utworzenia samorządu spełniła się, choć szanse są zerowe, ale..., wiara jak widać czyni cuda, więc może stanie się cud. (2019-04-13)

4 stracone lata: nie upoważniaja do reelekcji. (2019-04-12)

realista: Mogę założyć się (o 10 tyś zł) z każdym optymistą, że przez najbliższe 4 lata samorząd zawodowy nie powstanie bez względu, kto będzie u władzy OSPSBHP (2019-04-12)

obiektywny: Pani prezes swoim wywiadem na pewno zasłużyła sobie na powtórny wybór na prezesa OSPS BHP. „Za wcześnie na samorząd zawodowy służby bhp”.Tak trzymać i pilnować swojego stowarzyszenia! (2019-04-12)

Babakoszmar: Szanowni państwo: Tu się dyskutuje o samorządzie zawodowym a nie o kto powinien zostać przewodniczącym(prezesem) OSPS BHP. Proszę się powstrzymać od wpisów nie na temat. (2019-04-12)

niespokojny: Wiele osób doszło do przekonania,że z samorządu zawodowego będą przysłowiowe ”Nici”. (2019-04-12)

logiczny: Jeszcze raz powtarzam,że możliwości utworzenia samorządu zawodowego są bliskie zera. Ale nie wszyscy biorą to pod uwagę. (2019-04-12)

W. Gudelewicz: Przepraszam wszystkich, ale to nie mój wpis: "Marqs pisze to co pisze a jednak jestem za tym, aby Marek Nościusz został przywódcą OSPSBHP i tyle - maj już blisko! (2019-04-10)" (2019-04-11)

Lala: "aby Marek Nościusz został przywódcą OSPSBHP i tyle..." Jednego "wspaniałego przywódcę" już mamy, więc czas, aby stary powrócił na włości i załatwił nam ten samorząd. Marku, Kochamy Cię. (2019-04-11)

Marqs No-cóż: Nie lękajcie się. Ja wam to załatwię ........... na amen. (2019-04-11)

bajobongobaja: Mam pewne wątpliwości co do tego,że kampania wyborcza do władz ZG OSPS BHP będzie merytoryczna i,że zostaną wybrane osoby do władz chętne do pracy a nie chętne wyłącznie do dyskusji o niej i tzw. bierni statyści przytakiwacze, zwani inaczej klakierami. (2019-04-11)

małoaktywny: Ja się z twoją wizją jak najbardziej zgadzam i nie oponuję,ponieważ jestem zwolennikiem samorządu,lecz umiarkowanym optymistą, co do jego możliwości utworzenia. (2019-04-11)

rozczarowany: Mam wrażenie,że po wywiadzie pani prezes OSPS BHP dyskusja na jakiś czas nabierze wigoru,tj.do wyborów a później zejdzie na margines i powoli będzie zanikać. (2019-04-11)

niezrzeszony: Samorząd zawodowy służby bhp rychło jednak nie powstanie.Można to wywnioskować z wypowiedzi pani prezes OSPS BHP. (2019-04-11)

zaskoczony: Dużo jazgotu,aż za dużo wokół samorządu zawodowego.I co się stało? A no stał się zawód,po wywiadzie pani prezes. . (2019-04-11)

W.Gudalewicz: Marqs pisze to co pisze a jednak jestem za tym, aby Marek Nościusz został przywódcą OSPSBHP i tyle - maj już blisko! (2019-04-10)

Marqs No-cóż: "W. Gudalewicz: Człowieku, piszesz co kol.Marek zrobił przez 8 lat! Powiem tak, że więcej niż ja kiedy byłem w początkowej fazie prezesem.. Ja natomiast przez ponad 10 lat walczyłem o to by powstało OSPSBHP a następnie zainicjowałem i utworzyłem Krajowy Związek inżynierów i techników BHP a obecnie jestem na wysłużonej emeryturze i bacznie obserwuję działania tych społecznych organizacji, które stworzyłem i byłem ich przywódcą. Być morze nie wywiązywałem się najlepiej,gdyż, byt wówczas trudny czas,, ale fakt jest faktem obie ww. organizacje funkcjonują i działają. A wracając do Marka Nościusza - obiektywnie rzecz biorąc MaREK o wiele, wiele dokonał niż ja. Pomimo, że ja zrobiłem to co zrobiłem sądzę, że Markowi należy się szacunek i dobrze by. się stalo, aby w maju delegaci wybrali Go na prezesa OSPSBHP - ma haryzmę i wizję itd.. (2019-04-10)" (2019-04-10)

zadowolony: niezadowolony: "ustępujące władze powinny się ze swoich obowiązków rozliczyć, by uzyskać absolutorium za okres swojej kadencji"_____________ hm..., a co będzie jak ustępujące władze nie dostaną absolutorium od nowych delegatów (nie tych co ich wybierali) ??? Nowi Delegaci dadzą im psztyczka w nos w imieniu starych delegatów hihihihi. Jaki ułomny ten statut lub piszący.... (2019-04-10)

CZŁONEK: Dobre.....................brawo TY (2019-04-10)

Marqs No-cóż: już mnie niosą w lektyce ......... do wyborów. Tylko ja was uszczęśliwię. (2019-04-10)

zaskoczony: Skoro jest za wcześnie na utworzenie samorządu zawodowego służby bhp (Śmiechu Warte),to się zgódźmy,że może w 130-rocznicę służby bhp i 50 letnią rocznicę OSPS BHP ten czas właściwy nadejdzie dla samorządu. (2019-04-10)

niezadowolony: Nie sądzę,że sprawa samorządu zawodowego stanie się sprawą najważniejszą dla ZG OSPS BHP. Należy przypomnieć,że stowarzyszenie to musi działać na podstawie swojego statutu i powinny ustępujące władze się ze swoich obowiązków rozliczyć, by uzyskać absolutorium za okres swojej kadencji.Ta sprawa jest dla wszystkich członków tego stowarzyszenia najważniejsza,a nie jakieś dalekosiężne plany na przyszłość,które wymagają akceptacji odpowiednich władz tego stowarzyszenia i nie mogą być to tylko plany ambicjonalne niektórych osób kandydujących. (2019-04-10)

Delegat II: Ja uważam że nie należy prać brudów. Ja osobiście uważam że Pani Eli podziekowania sie należą. Dlatego i ja Pani Prezes za tak "owocną" prace DZIĘKUJĘ (2019-04-10)

Delegat: Żaden wyswiad żadne ostrzeżenie. Po prostu za taka prace należy się Pani Eli podziekowanie. Dkatego Ja Pani Eli Jjako prezesowi zarządu głównego z góry dziekuje (2019-04-10)

Franek: Wybory w maju br. zadecydują, kto zostanie prezesem OSPS BHP i czym się zajmie Z. G. w niedalekiej przyszłości na podstawie przedstawionego planu pracy,częściowo zaproponowanego przez uczestników zjazdu wyborczego. (2019-04-10)

czytelnik: Wiadomo było od pierwszej chwili,że sprawa samorządu zawodowego,to był udany chwyt wyborczy poprzedniego prezesa OSPS BHP,lecz nie pomógł mu w wygraniu wyborów. Dlaczego nie może skorzystać z okazji obecna pani prezes udzielając wywiadu redaktorowi naczelnemu miesięcznika Atest Ochrona Pracy.Ten wywiad może też być dla niej ostrzeżeniem na przegrane wybory. (2019-04-10)

wiarygodny: Mówi przysłowie: Paluszek i główka to szkolna wymówka. I tym razem jest tak samo z samorządem zawodowym pracowników służby bhp,wróć z „samorządem zawodowym służby bhp”,ponieważ nic nie wyszło z zapowiadanych działań przez niektórych dyskutantów huraoptymistów tego forum. A to,że istnieje projekt ustawy o samorządzie zawodowym i jest przechowywany w tajemnicy,tylko nie wiedzieć przed kim i dlaczego? Chyba dla tego,że takiego projektu po prostu nie ma i nie było.A to,że projekt ten został przesłany do sejmu,tylko że tam się gdzieś zawieruszył i nikt go tak naprawdę nie widział i nie poznał i takie tam inne brednie.Jednak szydło wyszło z worka,bo musiało wyjść, lecz oficjalnie obecna pani prezes OSPS BHP nie miała dość odwagi stwierdzić”,że sprawę samorządu zawieszamy a w przyszłej mojej kadencji jak wygram wybory,to do niej powrócimy.Czyli już kolejny kandydat/kandydatka próbuje robić sobie z tematu samorządu zawodowego kampanię wyborczą licząc na to,że wiele osób w jej obietnice uwierzy.A jak nie,to co wtedy się stanie? A no nic się Polacy nie stało!. Koniec hasła powyborczego. (2019-04-10)

życzliwy: Trzeba stwierdzić,że słowa i oceny pani prezes są bardzo trafne,więc panią prezes popieram i życzę pani reelekcji. (2019-04-09)

legalizator.: Huraoptymiści: Proponuję przeczytać art. pana redaktora Roberta Kozeli pt.'” Za wcześnie na samorząd zawodowy służby bhp” zamieszczonym w Ateście opublikowanym na forum dyskusyjnym, w którym udziela wypowiedzi obecna pani prezes OSPS BHP. Wnioski nie są dla mnie zaskakujące,że na razie o samorządzie zawodowym służby bhp trzeba zapomnieć na wiele lat. Więc brawa za trafne wpisy należą cię realistą a nie huraoptymistą.Nareszcie coś się wyjaśniło co do przyszłości samej pani prezes oraz OSPS BHP. (2019-04-09)

członek OSPSBHP: Nie ma logicznego usprawiedliwienia dla władz OSPS BHP, jeżeli te nie podjęły wystarczających działań w kierunku realizacji uchwały delegatów dot. utworzenia samorządu zawodowego. (2019-04-09)

komentator: Nie będzie tak długo samorządu zawodowego dopóki nie będzie w sejmie uchwalona stosowna ustawa. Koniec kropka. (2019-04-09)

Tylko delegaci: wystawią ocenę za brak działań zmierzajacych do utworzenia samorzadu zawodowego (2019-04-09)

Za wcześnie: na samorzad zawodowy. Za późno na ten zarzad. Wystarczy zmienić skład zarzadu i czas będzie własciwy (2019-04-08)

Janusz: cyt. polityka: "Na pewno nikt z obecnej władzy nie wie o żadnej inicjatywie OSPS BHP dot. utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp." cyt. z dnia: (2019-04-07)________________________ Jak to nie wie? Przecież jest złożony do Sejmu. Ogarnijcie się. (2019-04-08)

N.O.: Powiem jednak bez przekonania,że Zarząd Główny OSPS BHP chyba jednak doszedł do wniosku,że nie ma szans na uchwalenie w sejmie ustawy o przyszłym samorządzie zawodowym,ponieważ zdarzają się takie sytuacje,że po pierwszym czytaniu projekt ustawy przepada i nie wraca już pod obrady sejmu. Zatem może być dopiero taki projekt poddany od nowa procedowaniu w następnej kadencji sejmu.I tak by się mogło stać również ze sprawą samorządu i to wyjaśnia sprawę biernej postawy władz OSPS BHP. (2019-04-07)

faktyczny: Skandalem są wpisy osób,które po prostu atakują osoby realnie myślące,chociaż nie są przeciwnikami powstania idei samorządu zawodowego pracowników służby bhp. (2019-04-07)

polityk: Na pewno nikt z obecnej władzy nie wie o żadnej inicjatywie OSPS BHP dot. utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp. (2019-04-07)

lawęda: Do marzycieli typu Ewka,Zenek i im podobni - dajcie sobie spokój z wpisami,ponieważ piszecie nieprawdziwe wieści czym się kompromitujecie sami a ponadto kompromitujecie całe niemal środowisko,bo to jest totalny obciach. (2019-04-07)

niespokojny: Jesteśmy bardzo blisko ustalenia,dlaczego nikt nie chce wyjaśnić marazmu we władzach OSPS BHP w sprawie samorządu zawodowego. (2019-04-07)

<< Back     Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-400] [401-500] [501-600] [601-700] [701-761]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 33444599