ATEST Ochrona Pracy

27 maja 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 808.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Jośko !: A ja się w pełni z tym zgadzam. (2019-03-29)

Leon: Napiszę krótko samorządu zawodowego po prostu nie będzie.Koniec kropka.Możecie sobie wyrwać z głowy wszystkie włosy i tak to nic nie pomoże. Amen. (2019-03-29)

niezrzeszony: Mam wrażenie,że niektórym dyskutantom puściły nerwy, ponieważ nie mogą się doczekać jak na razie to tylko obietnicy utworzenia samorządu zawodowego.I są tym bardzo zasmuceni i niezadowoleni.Trudno im się dziwić,że ich oczekiwania przerodziły się tylko w marzenia.A Ewka pisała już różne bzdury teraz pisze również, ponieważ uchwała delegatów OSPS BHP dotyczy utworzenia pracowników służby bhp a nie Inżynierów i Techników Bhp a to jest bardzo, bardzo wielka różnica i skomplikowana sprawa. (2019-03-29)

niezłośliwy: Huraoptymiście mają to zakodowane w swoich umysłach,że coś się nagle wydarzy i ich wymarzony samorząd zawodowy powstanie.Jednak tak się nie stanie. A ich pisanie na forum na różnych wątkach tego forum to tylko ich szczyt marzeń.Nic poza tym. (2019-03-29)

członek OSPSBHP: Huraoptymiści: Ludzie nie bujajcie w obłokach. Zejdźcie w końcu na ziemię.I co z tego,że delegaci OSPS BHP rzekomo w ilości tylko 60 osób podjęło uchwałę o możliwości i konieczności utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp,jak ustawa o tym samorządzie zawodowym w sejmie nie została do dnia dzisiejszego uchwalona i nie zanosi się na to, że tak się wkrótce stanie,ponieważ Sejm RP a także Rząd RP nie mają w swoich planach prac do końca tego roku podejmować działań w sprawie utworzenia w/w samorządu zawodowego.Zatem sami sobie nie róbcie nadziei i nie rozpowszechniajcie nieprawdziwych wiadomości,bo są one wyssane z palca. (2019-03-29)

Ewka: Było wiele wpisów dotyczączych samorządu zawodowego bhp. Na podstawie tych wpisów jedno mozna ustalić. Że SAMORZĄD ZAWODOWY INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW BHP jest nieodzowną organizacja która umozliwi nadanie pracownikom słuzby bhp odpowiednia rangę (2019-03-29)

Tak trzymać: I tak powinno być (2019-03-28)

patRacz: Bardzo się mylisz. "patRacze" pragną samorządu, bo chcą się sami rządzić. (2019-03-28)

Tylko patracze: nie chcą samorządu zawodowego bhp. Samorząd by ich prostował (2019-03-28)

reaktor: Nie mam zdania popartego przekonaniem do samorządu zawodowego. Uważam skoro przez 65 lat służba bhp nie postarała się o samorząd zawodowy,to widocznie jest on zbyteczny przede wszystkim dla samej służby bhp. (2019-03-28)

logiczny: Wiele było już wpisów przeciwnych samorządowi zawodowemu i nikogo one i niczego nie nauczyły i nie nauczą jak widać. Nie nauczą nikogo i niczego, bo nikt poważnie ich nie traktuje.Wielu dyskutantów odbiera te wpisy jako złośliwość,a nie realną możliwość. (2019-03-28)

xyz: Mamo, mamo, sprawa się rypła! A co za to komu będzie,że samorząd nie powstał mimo woli 60 delegatów OSPS BHP. (2019-03-28)

Ktoś?: Nie wiadomo,co jeszcze dyskutanci wymyślą? Może jednak koniec dyskusji. (2019-03-28)

obiektywny: Jedna sprawa została niestety niedostrzeżona.Mianowicie stracony czas, prawie ponad 4 lata. (2019-03-27)

nowy w branży: Mimo długotrwałej dyskusji o samorządzie zawodowym w dalszym ciągu wiele dyskutantów nie wiele wie w ogóle o samorządzie zawodowym. (2019-03-27)

specjalista bhp: Ciągła przepychanka na forum na temat samorządu zawodowego nikomu nie służy.Nie wolno o tym zapominać. Uważam,że służba bhp jeszcze nie dojrzała do sprawy samorządu zawodowego,pomimo,że sobie liczy już ponad 65 lat.Może to nastąpi za jakieś 10 lat. Może? Jednak mam poważne wątpliwości,że tak się stanie. (2019-03-27)

polityk: Ciągłe domaganie się utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp to temat zastępczy,jednak na szczęście nie stał się on sprawą polityczną. (2019-03-27)

inżynier: Uchwała Zjazdu: Pozdrawiam malkontentów, marzycieli i naiwnych dyskutantów.Dalej piszcie o tym waszym samorządzie zawodowym jeżeli musicie to robić, którego ciągle nie ma i nigdy nie będzie.Na początku tego dziwnego pomysłu była mowa o utworzeniu samorządu zawodowego pracowników służby bhp.Jednak jak się okazało,że z tego nic nie będzie to teraz powstał krzyk powołać samorząd zawodowy inżynierów i techników bhp,bo takiego jeszcze nie ma.Jednak trzeba brać pod uwagę,że nie wszyscy inżynierowie i technicy bhp pracują w służbie bhp, czy wykonują jej zadania A nie wszyscy pracownicy służby bhp są, np. inżynierami bhp. Larum,larum niczym nie uzasadniony i nic więcej.Wiele znanych zawodów nie posiada samorządu zawodowego między innymi,np.Stowarzyszenie Inżynierów Mechaników Polskich(SIMP,czy Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP). (2019-03-27)

Ja Ciebie: też lubię (2019-03-25)

Ewka: Jesteś śliczna i wspaniała. Ja bym Ciebie poparł (2019-03-25)

Ewka: No cóż jestem EWKA. Czy to wystarczy. Czy można jeszcze jakoś inaczej się ujawnić. Może potrzebujesz jakieś zdjęcie. np. zdjęcie skarpet czy coś w tym rodzaju. Ale nie startuje na Prezesa i swą osiemnastke kończyłam jakiś czas temu, Tym samym foto może budzić wątpliwości. (2019-03-25)

ujawnij sie: ewka jak tak pogryważ ujawnij sie(nie bądź tchórzem i tak wiemy kim jestes babo chłopie).Nie trzeba było sie wypisywac z Zarządu a teraz podjudzać (2019-03-25)

Ewka: Nie wiem dlaczego należy tolerować takie zachowanie Prezesa OSPSBHP i jego poleczników. MOże należy odwołać prezesa jeszcze przed Zjazdem (2019-03-24)

do kogo i po co: ta "mowa trawa"? (2019-03-24)

Jędrula: Można wyciągnąć taki o to wniosek,że gadanie po próżnicy nic nie kosztuje.Natomiast każda praca wymaga wysiłku. (2019-03-24)

JA: JA TAK SAMO TWIERDZĘ. (2019-03-24)

ltytus: Jestem przekonany,że samorząd zawodowy o którym toczy się dyskusja – NIGDY NIE POWSTANIE! (2019-03-24)

przedsiębiorca: Większość upatruje i oczekuje w samorządzie zawodowym poprawę swego losu. Więc nic dziwnego,że się go domagają. Lecz zapominają w wielu przypadkach,że wiąże ich umowa o pracę z pracodawcą lub umowa zlecenie, dzieło ze zleceniodawcą. Wobec czego trzeba rzetelnie wykonywać swoje obowiązki. A w wielu przypadkach tak nie jest jeżeli chodzi o tzw. „behapowców”. (2019-03-24)

laska nebeska: Tylko samorząd: Należy przypomnieć,że tu chodzi o samorząd zawodowy pracowników służby bhp a nie o samorząd zawodowy pracowników wykonujących zadania służby bhp zatrudnionych przy innej pracy oraz pracodawców wykonujących zadania tej służby w swoim zakładzie pracy. Jeżeli się czujesz osobą poniżaną to zmień pracę i zatrudnij się u innego pracodawcy lub rozpocznij swoją własną działalność gospodarczą a nie narzekaj,że jest ci źle. Bo nie znajdziesz żadnego współczucia.Ponadto żaden samorząd zawodowy niczego nie zmieni i za nikogo nie będzie wykonywał pracy i nie ma żadnej gwarancji,że będzie miał jakikolwiek wpływ na poprawę jakości pracy wszystkich swoich członków, ponieważ nie ma takiej możliwości.Wszystko zależy od ludzi jak do swojej pracy podchodzą, czy ją lubią, czy może nienawidzą? A mimo to ją są zmuszeni wykonywać z różnych powodów. (2019-03-24)

Uchwała Zjazdu: Określiła potrzebe powołania samorządu zawodowego. Nie potrzeba żadnego stowarzyszenia gospodarczego. Jeśki jesteś za utworzeniem izby gospodarczej to podejmnij takie działanie. Izb gospodarczych w Polsce jest 618 będzie jeszcze jedna. Natomiast samorządu zawodowego in zynierów i techników bhp jeszcze nie ma. Czas na powołanie takiego samorządu (2019-03-22)

roztropny: Wiem na pewno,że nie wszyscy by chcieli samorządu zawodowego.Wielu jest chętnych do utworzenia samorządu gospodarczego służby bhp. Jestem za! (2019-03-22)

myślący: Jaki pan taki kram.I to wszystko wyjaśnia w dodatku. Tylko się mówi lecz nie działa na tym forum.A z tego żadnego pożytku nie będzie. (2019-03-22)

top mop: Jak w myśl przysłowia z dużej chmury mały deszcz.To temat samorządu zawodowego został wywołany do tablicy. Ale nikt jednak na poważnie nie zajął się tym tematem, do którego wielu podeszło sobie na przysłowiowym luzie. A tu bracie trzeba było na ostro wystartować i ani godziny nie wolno było zaprzepaścić. Widać brak uporu, determinacji i konsekwencji w działaniu. A wynik jest taki:„ZERO czyli NUL”. (2019-03-22)

niezłośliwy: Będzie na pewno dużo nudniej na tym forum,jak tego wątku zabraknie.Mam wrażenie,że do końca tego roku wątek ten zaniknie,być może,że dopiero nastąpi to w 2020 roku. Jeżeli się tak stanie to o samorządzie zawodowym wszyscy zainteresowani szybko zapomną.I o to chodzi niektórym, by jak najszybciej się tak stało.Co by nie powiedzieć,to coraz więcej jest usuwanych wpisów,a coraz mniej nowych wpisów się pojawia.To jest także zła wiadomość. (2019-03-22)

przeciwnik: Pomimo,że zgodnie z regulaminem starsze wpisy,które mają ponad 6 miesięcy są systematycznie usuwane, to mimo tego powstają nowe już wpisy,to też dowodzi,że sprawa samorządu zawodowego pracowników służby bhp cieszy się nadal dużym zainteresowaniem przynajmniej wśród dyskutantów tego forum. Żaden inny wątek nadal nie jest poważnym konkurentem w dyskusji jak sądzą ważnej dla wielu skoro już zostało użytych wpisów grubo ponad 1000. Jest to w pewnym sensie fenomen i za to należą się podziękowanie byłemu już prezesowi OSPS BHP za wywołanie tego tematu i gorącej dyskusji wokół niego. (2019-03-22)

Tylko samorząd: zawodowy może podnieść rangę pracownikom wykonującym zadania służby bhp (2019-03-21)

Dla służby bhp: nie ma znaczenia czy powstanie samorząd zawodowy. Samorząd zawodowy ma znaczenie dla osób wykonujących zadania tej służby. W chwili obecnej bhp-owcy są pomiatani. Samorząd zawodowy nie pozwoliłby na to, (2019-03-21)

bimat: Ja popieram wpis demokraty. I apeluję nie róbcie tzw. „bonanzy” z tym samorządem, bo to się i tak nie uda. (2019-03-21)

demokrata: Są zwolennicy i przeciwnicy samorządu zawodowego, to normalna sprawa. Tylko,że nikt nie ma prawa podejmować decyzje wbrew interesom zawodowym danej społeczności bez wyrażenia zgody w jakiejkolwiek sprawie. OSPS BHP nie jest w żadnym razie jedynym przedstawicielem całej służby bhp. demokrata. (2019-03-21)

faktyczny: Dla służby bhp nie ma żadnego znaczenia,czy i kiedy powstanie samorząd zawodowy.Większość w niej zatrudnionych osób pracuje i wykonuje swoje codzienne obowiązki nie oglądając się na stowarzyszenia i jednak większość nie tęskni za jakimś wydumanym samorządem zawodowym. (2019-03-21)

roztropny: A ja popieram tę ideę.Nie róbcie wody sodowej w mózgu innym,to będzie na pewno zdrowiej na tym forum. Najwyższy czas zadbać o zdrowie psychiczne.To są naprawdę dobre rady zwłaszcza dla huraoptymistów. (2019-03-21)

Moim zdaniem: To jest słuszny kierunek (2019-03-20)

Ja myślę że: należy przycisnąć zarząd, albogo jeszcze przed zjazdem odwołać (2019-03-18)

itytus: Mam dobrą radę do pasjonatów utworzenia samorządu zawodowego,by sobie odpuścili ten temat, to im tylko dobrze na zdrowie wyjdzie. (2019-03-18)

Hos: Ja natomiast proponuję, by dotychczasowe samorządy zawodowe przekształcić w cechy i izby rzemieślnicze,będzie znacznie łatwiej je tworzyć i mnożyć. (2019-03-18)

Kowalski Jan: Hura optymiści nie biorą pod uwagę, że swój samorząd zawodowy mają konkretne zawody zaufania publicznego,jak lekarze,pielęgniarki i położne, adwokaci i radcy prawni, dyplomowani księgowi, inżynierowie budownictwa, architekci i urbaniści i wiele innych bardzo ważnych a nie wymienionych zawodów, a nie pracownicy socjalni, pracownicy służby bhp, pracownicy administracji rządowej i samorządowej, pracownicy banków, pracownicy MPGK i MPC, PKS, PKP,PCK, itd. itp. Nie można stwarzać precedensu,żeby wszystkie inne pozostały zawody znaczące i mniej znaczące na rynku pracy, także zaczęły się starać o swoje samorządy zawodowe. Byłby to po prostu nonsens. Obecnie podjęli inicjatywę utworzenia samorządu zawodowego instruktorzy i egzaminatorzy nauki jazdy. Zobaczymy co z tego wyniknie. Na razie pomysłodawcy są na etapie zbierania poparcia pod swoją akcją między innymi w internecie. W ślad za nimi mogą pójść wykładowcy i instruktorzy kursów operatorów maszyn roboczych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych oraz wykładowcy na kursach UTB/UDT. (2019-03-18)

JA: Monika:Skąd wiesz ile jest tzw. „behapowców” poza OSPS BHP i innymi stowarzyszeniami, które są przeciwne utworzeniu samorządu zawodowego, a ile jest za utworzeniem takowego. (2019-03-18)

niezrzeszony: Mam nadzieję,że wszyscy nareszcie to zrozumieją,że bez zawarcia pisemnego porozumienia z wszystkimi stowarzyszeniami zajmującymi się sprawami bhp, zgody na utworzenie samorządu nie będzie,ponieważ nie da się przekonać o potrzebie jego utworzenia większość tzw. „behapowców”, którzy nie należą do żadnego stowarzyszenia i nie myślą się do żadnego z nich zapisać. (2019-03-17)

Jośko !: Ewka,Zenek i wielu innych pisali już takie banialuki,że już lub za moment wszyscy się dowiedzą o projekcie ustawy o samorządzie zawodowym,a jej uchwalenie w sejmie to małe piwko. A jak się okazuje, to do dnia dzisiejszego nic takiego się nie wydarzyło i najprawdopodobniej się już nie wydarzy. Ale tych osobników nikt i nic nie przekona.U nich jest tak silna wiara i pragnienie,że jest to sytuacja rzadko spotykana, by być aż takim naiwnym fanatykiem powstania idei utworzenia samorządu zawodowego, powtarzam,że to jest tylko idea,którą nie da się wcielić po prostu w życie. (2019-03-17)

realista 2018: Już było wiele deklaracji,że jest już gotowy projekt ustawy o samorządzie zawodowym pracowników służby bhp, tylko że wciąż to były jak dotąd czcze obietnice.Bo jak samorządu nie było tak nie ma i nie będzie,jak kiedyś powiedział pewien klasyk specjalista minister od finansów. (2019-03-17)

realista 2019: Zgadzam się z takim wywodem, że nie jest możliwe utworzenie samorządu zawodowego pracowników służby bhp w najbliższej 10 lat-ce. (2019-03-17)

logiczny: Ewka: Chcieć a móc,to są dwie różne sprawy.I ma to zastosowanie w przypadku domagania się utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp. Tak pozostaje tylko domaganie się,ponieważ realność tego postulatu jest jak widać po działaniach OSPS BHP, nie możliwa do zrealizowania i większość dyskutantów już zdaje sobie z tego sprawę.Za wyjątkiem Ciebie i Tobie podobnych, ponieważ pływasz w obłokach i sięgasz po kosmiczne marzenia.I to wszystko już dziś. (2019-03-17)

przewidujący: Trudno się jest interesować sprawą samorządu zawodowego, nawet gdy się jeszcze pracuje. Sprawa samorządu zawodowego dla mnie bynajmniej nie jest priorytetem. (2019-03-16)

już emeryt: Może i pisało gdzieś o samorządzie zawodowym w fachowej prasie ale ja już jej nie czytam i się już tą sprawą nie interesuje, bo miesiąc temu przeszedłem na emeryturę. (2019-03-16)

członek OSPSBHP: Wiem na pewno,że nikt z obecnych władz OSPS BHP - personalnie nie zajmuje się sprawą samorządu zawodowego. Może mnie ktoś uświadomi,że jest jednak inaczej, i że się mylę w tym temacie i jestem po prostu niedoinformowany. (2019-03-16)

niezrzeszony: Można być mocno zawiedzionym i rozczarowanym postawą Zarządu Głównego OSPS BHP w sprawie realizacji uchwały delegatów na zjazd dot. możliwości utworzenia samorządu zawodowego, przede wszystkim w temacie sprawozdania z dotychczasowych działań w tym kierunku.Czego nikt nie informuje co dalej? (2019-03-16)

nowy w branży: Sprawa samorządu zawodowego ciągnie się latami i trudno powiedzieć jak długo będzie jeszcze to trwało. Myślę,że tak długo dopóki ktoś z władz OSPS BHP nie zajmie konkretnego stanowiska i stwierdzi - koniec starań o samorząd - albo dopiero zaczynamy batalię o jego utworzenie! (2019-03-16)

ewke: boli prawda. (2019-03-15)

Ewka: No cóż. Prawda boli (2019-03-15)

Prezes Oddziału: Ewka czy jak tam Tobie na imie bzdury piszesz i na ten temat wszystko.Nudna jestes kobieto. (2019-03-15)

Ewka: Przynajmniej Ja. Znam jeszcze ponad 1000 bhpowców którzy chca utworzenia samorzadu. Moim zdaniem prawie każdy bhp-owiec chce utworzenia samorzadu zawodowego (2019-03-15)

kibic: Kto dzisiaj jeszcze wierzy w utworzenie samorządu zawodowego jest po prostu naiwnym dyskutantem. Nie chcę tu nikogo obrażać, ale jest taka a nie inna rzeczywistość. (2019-03-14)

niezrzeszony: Macieju: Były już prezes OSPS BHP w swoim wywiadzie dla Promotora rozbudził wielkie nadzieje i zamieszanie wśród środowiska tzw. ” behapowskiego”. Nic poza tym. Ta sprawa ciągnie się już prawie 5 lat bez żadnego efektu. (2019-03-14)

niezłośliwy: Trzeba brać przepisy pod uwagę o których dyskutanci często zapominają w tej dyskusji.A mianowicie,to że to pracodawca ma obowiązek tworzenia służby bhp dopiero przy zatrudnieniu 100 pracowników, np.na część etatu co się tak w praktyce dzieje. Dopiero przy zatrudnieniu 600 pracowników może przysługiwać w służbie bhp 1 pełny etat, co nie zawsze w praktyce ma to zastosowanie. Natomiast pracodawca ma obowiązek zapewnić wykonywania zadań służby bhp przy mniejszym zatrudnieniu niż 100 pracowników. Wykonywanie zadań służby bhp pracodawca może powierzyć pracownikowi zatrudnionemu przy innej pracy, lub samodzielnie wykonywać je pod warunkiem,że w/w spełniają w tym zakresie kwalifikacje określone w przepisach. Zatem konkluzja jest taka,że utworzenie samorządu zawodowego przy obecnym stanie prawnym wydaje się być nierealna. (2019-03-14)

nowy w branży: Większość dyskutantów już zwątpiła w to by w najbliższym czasie został utworzony samorząd zawodowy pracowników służby bhp. Pracownicy socjalni też mieli obiecany samorząd zawodowy i co? A no nic samorządu tego jak nie było tak nie ma i nie będzie. (2019-03-14)

logiczny: Macieju: Inspektor pracy,inspektor i specjalista ds.bhp to nie jest zawód.Np.zawód to technik i inżynier bezpieczeństwa i higieny pracy, inżynier informatyk, inżynier i technik budownictwa,technik i inżynier elektryk, technik i inżynier geodeta, inżynier i technik mechanik i wiele innych zawodów, które są na rynku pracy cieszą się zaufaniem społeczeństwa,anie wszystkie w/w zawody mają swój samorząd zawodowy. (2019-03-11)

Maciej: Oj Marku, Marku, zobacz co narobiłeś swoim jednym pomysłem do kampanii wyborczej w 2015 r. Podzieliłeś służbę bhp (2019-03-11)

Maciej: A może i nawet samorząd zawodowy byłych inspektorów pracy wykonujących zadania służby bhp, jako specjaliści spoza zakładu. ;) (2019-03-11)

Maciej: I oto dyskusja na temat samorządu wchodzi na nowe tory. Trzeba będzie powołać kilka samorządów zawodowych: samorząd zawodowy pracowników służby bhp, samorząd zawodowy osób wykonujących zadania służby bhp i samorząd zawodowy specjalistów bhp wykonujących zadania służby bhp (2019-03-11)

Gonzo: Właściwie to nie wiadomo,jaka grupa osób domaga się samorządu zawodowego? Tzw. jednoosobowa grupa przedsiębiorców,czy może raczej grupa pracowników służby bhp? (2019-03-11)

Hirek: Ja wiem jedno,że sprawę tę tak szybko nie da się rozstrzygnąć.Samorząd zawodowy,podzielił jak widać przynajmniej w tej dyskusji służbę bhp. (2019-03-10)

Jjędrula: Trzeba nie dać się zakrzyczeć tym, którzy już dzisiaj krzyczą samorząd natychmiast i wszystkim tym, którzy są jego przeciwnikami. Musi tu wreszcie wziąć górę rozsądek nad emocjami.Oby tak było.Nie jest to takie pewne. (2019-03-10)

Jerzy Kuśmider: Mam taką nadzieję,że przyjdzie taki czas na opamiętanie i wszystkie stowarzyszenia zajmą swoje stanowiska w tej spornej kwestii.Bo nie wyobrażam sobie,by wyłącznie jedno stowarzyszenie,jakim jest OSPS BHP decydowało lub nie o konieczności i potrzebie utworzenia samorządu zawodowego.W końcu to służba bhp powinna się wypowiedzieć,której osoby są członkami, bądź nie - istniejących już stowarzyszeń zajmującymi się sprawami bhp (2019-03-10)

ich zasadą jest: aby głupsi (czyli oni - "samorządowcy") mogli wyeliminować mądrzejszych, czyli konkurencję. (2019-03-10)

rozsądny: I co hejterzy nie możecie znieść ,że 90 % zrzeszonych w stowarzyszeniu ne chce zadnego samorzadu dla kogo on ma być dla osób chcących wykluczyć z zawodu reszte i dyktować im warunki NIE NIE NIE (2019-03-10)

Kowalski Jan: Sprawa powołania samorządu zawodowego od początku budzi kontrowersje. To nie oznacza, by na ten temat nie było można konstruktywnie podyskutować. Lecz jak widać, to nie wszystkim o taką dyskusję chodzi i nie wszystkim jest ona na rękę. (2019-03-10)

niezrzeszony: Nie wierzę w to,żeby coś się zmieniło ze strony rządzących. Wiem na pewno,że sprawy bhp ,rzadko są podejmowane w debacie sejmowej. Jeżeli są, to okazjonalnie. (2019-03-10)

zorientowany: Natomiast projekt ustawy o zawodzie pracownika socjalnego i jego samorządzie z 25.02.2005r. wraz z uzasadnieniem (dokumenty są dostępne w internecie, także nie doczekał się uchwalenia przez sejm ustawy i tym samym samorząd taki również nie został utworzony. Zatem co wy na to huraoptymiści? Może w końcu wam coś nie coś te dwa wpisy w waszych głowach rozjaśnią, Jakie to są do pokonania ogromne trudności. Chociaż nie wierzę,żeby tak się stało. (2019-03-10)

zainteresowany: Dnia 24 lipca 2013r. Do pani Ewy Kopacz ówczesnej Marszałek Sejmu RP wpłynął projekt ustawy o zawodzie ratownika medycznego i samorządzie zawodowym ratowników medycznych z rekomendacją wnioskodawców 26 posłów + 1poseł upoważniony do reprezentowania w pracach nad tym projektem ustawy (dokumenty te są dostępne w internecie) i co? A no nic, bo do dnia dzisiejszego nie został utworzony taki samorząd zawodowy. Niech ten przykład uświadomi dyskutantom znaczenie problemu utworzenie samorządu zawodowego w końcu bardzo ważnego zawodu,dla społeczeństwa jakim jest zawód ratownika medycznego. (2019-03-10)

Jędrek: ,,(...)Jesteś odkrywczy.(...)".Wiem (2019-03-09)

Fredek: Wykreślenie słowa służba łącznie z bhp. Poziom starego zarzadu. (2019-03-09)

Alleluja: Jesteś odkrywczy. I doszedłeś do setna sprawy (2019-03-08)

Ja mądrala z Cz: Tak tylko...........Pisanie głupot też kosztuje-stracony czas, prąd do sprzętu i jakis ułamek abonamentu internetowego:)....rozporządzenia są aktami wykonawczymi, a nie rozporządzeniami wykonawczymi:) (2019-03-07)

policzyłaś to: .......... na palcach? (2019-03-07)

Monika: Ta większość co się sprzeciwia utworzeniu jest w sile kilkunastu osób. A tylko 60 000 bhpowców dąży do utworzenia tego samorządu (2019-03-07)

fryc: BRAWO CYPRIAN (2019-03-07)

galanty: Na pewno rzeczowa dyskusja mogłaby się przyczynić w sposób pozytywny załatwienia tej sprawy,o ile ktoś chciałby wziąć pod uwagę wszystkie wypowiedzi,nawet te bezsensowne na temat samorządu zawodowego. (2019-03-07)

spostrzegawczy: Rzeczywiście,że jest trudno przesądzać już dziś jakie dalsze losy potoczą się służby bhp.To pokaże czas i rozwój gospodarczy.Obecnie służba bhp jest bardzo słabym ogniwem w polskim systemie ochrony pracy i to należałoby zmienić jak najszybciej na lepsze w ramach tzw. dobrej zmiany. (2019-03-07)

Cyprian: Pisanie różnych farmazonów nic nie kosztuje na temat przyszłości służby bhp.Przyszłość tej służby nie zależy ani od stowarzyszeń, ani też od samorządu zawodowego. Przede wszystkim zależy od polityki państwa oraz systemu ochrony pracy,jaki w danym państwie obowiązuje i jakie przepisy regulują tę kwestie. Należy przypomnieć,że w naszym kraju regulacje prawne są zawarte w ustawie zasadniczej a także w innych ustawach i rozporządzeniach wykonawczych do tych ustaw. (2019-03-07)

top mop: Trudno oczekiwać na rychłe utworzenia nowej organizacji zawodowej jakim jest samorząd zawodowy służby bhp lub pracowników tej służby bez poparcia i uznania przede wszystkim Rządu RP oraz posłów partii rządzącej, ponieważ żadna ustawa w sejmie nie może być uchwalona inaczej.To od tego trzeba zacząć i pamiętać. A nie pisać i opowiadać bajki z innej planety. (2019-03-07)

specjalista bhp: Większość dyskutantów jednak sprzeciwia się utworzeniu samorządu zawodowego pracowników służby bhp.Jeżeli miałby powstać jakiś samorząd zawodowy to tylko wyłącznie samorząd zawodowy służby bhp. (2019-03-07)

heej: Brawo Josko (2019-03-06)

Obywatel "P": Może jednak powstanie ten samorząd bhp tyle,że dopiero w 22 wieku. Dlaczego dzisiaj mówić zdecydowane nie?Może być wtedy tak,że jakieś bhp szczątkowe jeszcze będzie,ale służby bhp już nie koniecznie, której większość będą stanowić pracownicy etatowi! (2019-03-06)

Jośko !: Wstyd,wielki wstyd pisać takie bzdury,jak to niektórzy wypisują o powołaniu samorządu zawodowego bhp,który najprawdopodobniej nigdy nie powstanie.Mogą oni sobie czekać do końca świata i jeden dzień dłużej o ile mają jeszcze chęć i cierpliwość. (2019-03-06)

obojętny: Jest na tym forum bardzo wiele osób naiwnych,które ciągle piszą o powołaniu jakiegoś dziwoląga zwanego samorządem bhp.Jednak one nie wymieniają kto to i kiedy dokładnie uczyni.To tak jakby miała to zrobić dobra wróżka z bajki o Kopciuszku. (2019-03-06)

ostrożny: Bajki to można opowiadać dzieciom i dorosłym o każdej porze dnia i nocy,a nie tylko na dobranoc. (2019-03-06)

Hos: Było nie było,ale nim się coś zaczęło-prędko się skończyło. Marzenia mają również skrzaty i trolle. (2019-03-06)

roztropny: Jest jedno pewne,że czas szybko minął i został utracony a sam pomysł nie doczekał się realizacji.To jest prawdą, że wiele osób myli,samorząd zawodowy do którego utworzenia jest konieczna ustawa sejmowa z samorządem gospodarczym, który może być powołany w każdej chwili bez konieczności uchwalenia ustawy sejmowej i działać na podstawie już istniejących przepisów. (2019-03-04)

czytelnik: Nie wiem co jest prawdziwą przyczyną zaniechanie tego pomysłu i nikt tego nie chce wyjaśnić z obecnych władz OSPS BHP. Podobno z tego powodu występuje w zarządzie OSPS BHP wielkie tarcie i rośnie napięcie wokół tej sprawy. Zobaczymy jak się to skończy? Być może,że i nawet dymisją obecnych władz tego stowarzyszenia.Czytelnik Atestu. (2019-03-04)

laska nebeska: Nikt się tym nie przejmuje,że sprawa samorządu zawodowego upadła.Mogę się mylić, by tak było. (2019-03-04)

Izolda: To było do przewidzenia,że tak będzie, ponieważ cała akcja propagandowa miała pomóc byłemu już prezesowi na wygranie wyborów na prezesa OSPS BHP na następną jego kadencję.Tak jednak się nie stało i sprawę tą pozostawiono bez jej zakończenia. (2019-03-04)

<< Back     Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-400] [401-500] [501-600] [601-700] [701-800] [801-808]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32941441