ATEST Ochrona Pracy

17 lipca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 761.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Jośko !: Ewka,Zenek i wielu innych pisali już takie banialuki,że już lub za moment wszyscy się dowiedzą o projekcie ustawy o samorządzie zawodowym,a jej uchwalenie w sejmie to małe piwko. A jak się okazuje, to do dnia dzisiejszego nic takiego się nie wydarzyło i najprawdopodobniej się już nie wydarzy. Ale tych osobników nikt i nic nie przekona.U nich jest tak silna wiara i pragnienie,że jest to sytuacja rzadko spotykana, by być aż takim naiwnym fanatykiem powstania idei utworzenia samorządu zawodowego, powtarzam,że to jest tylko idea,którą nie da się wcielić po prostu w życie. (2019-03-17)

realista 2018: Już było wiele deklaracji,że jest już gotowy projekt ustawy o samorządzie zawodowym pracowników służby bhp, tylko że wciąż to były jak dotąd czcze obietnice.Bo jak samorządu nie było tak nie ma i nie będzie,jak kiedyś powiedział pewien klasyk specjalista minister od finansów. (2019-03-17)

realista 2019: Zgadzam się z takim wywodem, że nie jest możliwe utworzenie samorządu zawodowego pracowników służby bhp w najbliższej 10 lat-ce. (2019-03-17)

logiczny: Ewka: Chcieć a móc,to są dwie różne sprawy.I ma to zastosowanie w przypadku domagania się utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp. Tak pozostaje tylko domaganie się,ponieważ realność tego postulatu jest jak widać po działaniach OSPS BHP, nie możliwa do zrealizowania i większość dyskutantów już zdaje sobie z tego sprawę.Za wyjątkiem Ciebie i Tobie podobnych, ponieważ pływasz w obłokach i sięgasz po kosmiczne marzenia.I to wszystko już dziś. (2019-03-17)

przewidujący: Trudno się jest interesować sprawą samorządu zawodowego, nawet gdy się jeszcze pracuje. Sprawa samorządu zawodowego dla mnie bynajmniej nie jest priorytetem. (2019-03-16)

już emeryt: Może i pisało gdzieś o samorządzie zawodowym w fachowej prasie ale ja już jej nie czytam i się już tą sprawą nie interesuje, bo miesiąc temu przeszedłem na emeryturę. (2019-03-16)

członek OSPSBHP: Wiem na pewno,że nikt z obecnych władz OSPS BHP - personalnie nie zajmuje się sprawą samorządu zawodowego. Może mnie ktoś uświadomi,że jest jednak inaczej, i że się mylę w tym temacie i jestem po prostu niedoinformowany. (2019-03-16)

niezrzeszony: Można być mocno zawiedzionym i rozczarowanym postawą Zarządu Głównego OSPS BHP w sprawie realizacji uchwały delegatów na zjazd dot. możliwości utworzenia samorządu zawodowego, przede wszystkim w temacie sprawozdania z dotychczasowych działań w tym kierunku.Czego nikt nie informuje co dalej? (2019-03-16)

nowy w branży: Sprawa samorządu zawodowego ciągnie się latami i trudno powiedzieć jak długo będzie jeszcze to trwało. Myślę,że tak długo dopóki ktoś z władz OSPS BHP nie zajmie konkretnego stanowiska i stwierdzi - koniec starań o samorząd - albo dopiero zaczynamy batalię o jego utworzenie! (2019-03-16)

ewke: boli prawda. (2019-03-15)

Ewka: No cóż. Prawda boli (2019-03-15)

Prezes Oddziału: Ewka czy jak tam Tobie na imie bzdury piszesz i na ten temat wszystko.Nudna jestes kobieto. (2019-03-15)

Ewka: Przynajmniej Ja. Znam jeszcze ponad 1000 bhpowców którzy chca utworzenia samorzadu. Moim zdaniem prawie każdy bhp-owiec chce utworzenia samorzadu zawodowego (2019-03-15)

kibic: Kto dzisiaj jeszcze wierzy w utworzenie samorządu zawodowego jest po prostu naiwnym dyskutantem. Nie chcę tu nikogo obrażać, ale jest taka a nie inna rzeczywistość. (2019-03-14)

niezrzeszony: Macieju: Były już prezes OSPS BHP w swoim wywiadzie dla Promotora rozbudził wielkie nadzieje i zamieszanie wśród środowiska tzw. ” behapowskiego”. Nic poza tym. Ta sprawa ciągnie się już prawie 5 lat bez żadnego efektu. (2019-03-14)

niezłośliwy: Trzeba brać przepisy pod uwagę o których dyskutanci często zapominają w tej dyskusji.A mianowicie,to że to pracodawca ma obowiązek tworzenia służby bhp dopiero przy zatrudnieniu 100 pracowników, np.na część etatu co się tak w praktyce dzieje. Dopiero przy zatrudnieniu 600 pracowników może przysługiwać w służbie bhp 1 pełny etat, co nie zawsze w praktyce ma to zastosowanie. Natomiast pracodawca ma obowiązek zapewnić wykonywania zadań służby bhp przy mniejszym zatrudnieniu niż 100 pracowników. Wykonywanie zadań służby bhp pracodawca może powierzyć pracownikowi zatrudnionemu przy innej pracy, lub samodzielnie wykonywać je pod warunkiem,że w/w spełniają w tym zakresie kwalifikacje określone w przepisach. Zatem konkluzja jest taka,że utworzenie samorządu zawodowego przy obecnym stanie prawnym wydaje się być nierealna. (2019-03-14)

nowy w branży: Większość dyskutantów już zwątpiła w to by w najbliższym czasie został utworzony samorząd zawodowy pracowników służby bhp. Pracownicy socjalni też mieli obiecany samorząd zawodowy i co? A no nic samorządu tego jak nie było tak nie ma i nie będzie. (2019-03-14)

logiczny: Macieju: Inspektor pracy,inspektor i specjalista ds.bhp to nie jest zawód.Np.zawód to technik i inżynier bezpieczeństwa i higieny pracy, inżynier informatyk, inżynier i technik budownictwa,technik i inżynier elektryk, technik i inżynier geodeta, inżynier i technik mechanik i wiele innych zawodów, które są na rynku pracy cieszą się zaufaniem społeczeństwa,anie wszystkie w/w zawody mają swój samorząd zawodowy. (2019-03-11)

Maciej: Oj Marku, Marku, zobacz co narobiłeś swoim jednym pomysłem do kampanii wyborczej w 2015 r. Podzieliłeś służbę bhp (2019-03-11)

Maciej: A może i nawet samorząd zawodowy byłych inspektorów pracy wykonujących zadania służby bhp, jako specjaliści spoza zakładu. ;) (2019-03-11)

Maciej: I oto dyskusja na temat samorządu wchodzi na nowe tory. Trzeba będzie powołać kilka samorządów zawodowych: samorząd zawodowy pracowników służby bhp, samorząd zawodowy osób wykonujących zadania służby bhp i samorząd zawodowy specjalistów bhp wykonujących zadania służby bhp (2019-03-11)

Gonzo: Właściwie to nie wiadomo,jaka grupa osób domaga się samorządu zawodowego? Tzw. jednoosobowa grupa przedsiębiorców,czy może raczej grupa pracowników służby bhp? (2019-03-11)

Hirek: Ja wiem jedno,że sprawę tę tak szybko nie da się rozstrzygnąć.Samorząd zawodowy,podzielił jak widać przynajmniej w tej dyskusji służbę bhp. (2019-03-10)

Jjędrula: Trzeba nie dać się zakrzyczeć tym, którzy już dzisiaj krzyczą samorząd natychmiast i wszystkim tym, którzy są jego przeciwnikami. Musi tu wreszcie wziąć górę rozsądek nad emocjami.Oby tak było.Nie jest to takie pewne. (2019-03-10)

Jerzy Kuśmider: Mam taką nadzieję,że przyjdzie taki czas na opamiętanie i wszystkie stowarzyszenia zajmą swoje stanowiska w tej spornej kwestii.Bo nie wyobrażam sobie,by wyłącznie jedno stowarzyszenie,jakim jest OSPS BHP decydowało lub nie o konieczności i potrzebie utworzenia samorządu zawodowego.W końcu to służba bhp powinna się wypowiedzieć,której osoby są członkami, bądź nie - istniejących już stowarzyszeń zajmującymi się sprawami bhp (2019-03-10)

ich zasadą jest: aby głupsi (czyli oni - "samorządowcy") mogli wyeliminować mądrzejszych, czyli konkurencję. (2019-03-10)

rozsądny: I co hejterzy nie możecie znieść ,że 90 % zrzeszonych w stowarzyszeniu ne chce zadnego samorzadu dla kogo on ma być dla osób chcących wykluczyć z zawodu reszte i dyktować im warunki NIE NIE NIE (2019-03-10)

Kowalski Jan: Sprawa powołania samorządu zawodowego od początku budzi kontrowersje. To nie oznacza, by na ten temat nie było można konstruktywnie podyskutować. Lecz jak widać, to nie wszystkim o taką dyskusję chodzi i nie wszystkim jest ona na rękę. (2019-03-10)

niezrzeszony: Nie wierzę w to,żeby coś się zmieniło ze strony rządzących. Wiem na pewno,że sprawy bhp ,rzadko są podejmowane w debacie sejmowej. Jeżeli są, to okazjonalnie. (2019-03-10)

zorientowany: Natomiast projekt ustawy o zawodzie pracownika socjalnego i jego samorządzie z 25.02.2005r. wraz z uzasadnieniem (dokumenty są dostępne w internecie, także nie doczekał się uchwalenia przez sejm ustawy i tym samym samorząd taki również nie został utworzony. Zatem co wy na to huraoptymiści? Może w końcu wam coś nie coś te dwa wpisy w waszych głowach rozjaśnią, Jakie to są do pokonania ogromne trudności. Chociaż nie wierzę,żeby tak się stało. (2019-03-10)

zainteresowany: Dnia 24 lipca 2013r. Do pani Ewy Kopacz ówczesnej Marszałek Sejmu RP wpłynął projekt ustawy o zawodzie ratownika medycznego i samorządzie zawodowym ratowników medycznych z rekomendacją wnioskodawców 26 posłów + 1poseł upoważniony do reprezentowania w pracach nad tym projektem ustawy (dokumenty te są dostępne w internecie) i co? A no nic, bo do dnia dzisiejszego nie został utworzony taki samorząd zawodowy. Niech ten przykład uświadomi dyskutantom znaczenie problemu utworzenie samorządu zawodowego w końcu bardzo ważnego zawodu,dla społeczeństwa jakim jest zawód ratownika medycznego. (2019-03-10)

Jędrek: ,,(...)Jesteś odkrywczy.(...)".Wiem (2019-03-09)

Fredek: Wykreślenie słowa służba łącznie z bhp. Poziom starego zarzadu. (2019-03-09)

Alleluja: Jesteś odkrywczy. I doszedłeś do setna sprawy (2019-03-08)

Ja mądrala z Cz: Tak tylko...........Pisanie głupot też kosztuje-stracony czas, prąd do sprzętu i jakis ułamek abonamentu internetowego:)....rozporządzenia są aktami wykonawczymi, a nie rozporządzeniami wykonawczymi:) (2019-03-07)

policzyłaś to: .......... na palcach? (2019-03-07)

Monika: Ta większość co się sprzeciwia utworzeniu jest w sile kilkunastu osób. A tylko 60 000 bhpowców dąży do utworzenia tego samorządu (2019-03-07)

fryc: BRAWO CYPRIAN (2019-03-07)

galanty: Na pewno rzeczowa dyskusja mogłaby się przyczynić w sposób pozytywny załatwienia tej sprawy,o ile ktoś chciałby wziąć pod uwagę wszystkie wypowiedzi,nawet te bezsensowne na temat samorządu zawodowego. (2019-03-07)

spostrzegawczy: Rzeczywiście,że jest trudno przesądzać już dziś jakie dalsze losy potoczą się służby bhp.To pokaże czas i rozwój gospodarczy.Obecnie służba bhp jest bardzo słabym ogniwem w polskim systemie ochrony pracy i to należałoby zmienić jak najszybciej na lepsze w ramach tzw. dobrej zmiany. (2019-03-07)

Cyprian: Pisanie różnych farmazonów nic nie kosztuje na temat przyszłości służby bhp.Przyszłość tej służby nie zależy ani od stowarzyszeń, ani też od samorządu zawodowego. Przede wszystkim zależy od polityki państwa oraz systemu ochrony pracy,jaki w danym państwie obowiązuje i jakie przepisy regulują tę kwestie. Należy przypomnieć,że w naszym kraju regulacje prawne są zawarte w ustawie zasadniczej a także w innych ustawach i rozporządzeniach wykonawczych do tych ustaw. (2019-03-07)

top mop: Trudno oczekiwać na rychłe utworzenia nowej organizacji zawodowej jakim jest samorząd zawodowy służby bhp lub pracowników tej służby bez poparcia i uznania przede wszystkim Rządu RP oraz posłów partii rządzącej, ponieważ żadna ustawa w sejmie nie może być uchwalona inaczej.To od tego trzeba zacząć i pamiętać. A nie pisać i opowiadać bajki z innej planety. (2019-03-07)

specjalista bhp: Większość dyskutantów jednak sprzeciwia się utworzeniu samorządu zawodowego pracowników służby bhp.Jeżeli miałby powstać jakiś samorząd zawodowy to tylko wyłącznie samorząd zawodowy służby bhp. (2019-03-07)

heej: Brawo Josko (2019-03-06)

Obywatel "P": Może jednak powstanie ten samorząd bhp tyle,że dopiero w 22 wieku. Dlaczego dzisiaj mówić zdecydowane nie?Może być wtedy tak,że jakieś bhp szczątkowe jeszcze będzie,ale służby bhp już nie koniecznie, której większość będą stanowić pracownicy etatowi! (2019-03-06)

Jośko !: Wstyd,wielki wstyd pisać takie bzdury,jak to niektórzy wypisują o powołaniu samorządu zawodowego bhp,który najprawdopodobniej nigdy nie powstanie.Mogą oni sobie czekać do końca świata i jeden dzień dłużej o ile mają jeszcze chęć i cierpliwość. (2019-03-06)

obojętny: Jest na tym forum bardzo wiele osób naiwnych,które ciągle piszą o powołaniu jakiegoś dziwoląga zwanego samorządem bhp.Jednak one nie wymieniają kto to i kiedy dokładnie uczyni.To tak jakby miała to zrobić dobra wróżka z bajki o Kopciuszku. (2019-03-06)

ostrożny: Bajki to można opowiadać dzieciom i dorosłym o każdej porze dnia i nocy,a nie tylko na dobranoc. (2019-03-06)

Hos: Było nie było,ale nim się coś zaczęło-prędko się skończyło. Marzenia mają również skrzaty i trolle. (2019-03-06)

roztropny: Jest jedno pewne,że czas szybko minął i został utracony a sam pomysł nie doczekał się realizacji.To jest prawdą, że wiele osób myli,samorząd zawodowy do którego utworzenia jest konieczna ustawa sejmowa z samorządem gospodarczym, który może być powołany w każdej chwili bez konieczności uchwalenia ustawy sejmowej i działać na podstawie już istniejących przepisów. (2019-03-04)

czytelnik: Nie wiem co jest prawdziwą przyczyną zaniechanie tego pomysłu i nikt tego nie chce wyjaśnić z obecnych władz OSPS BHP. Podobno z tego powodu występuje w zarządzie OSPS BHP wielkie tarcie i rośnie napięcie wokół tej sprawy. Zobaczymy jak się to skończy? Być może,że i nawet dymisją obecnych władz tego stowarzyszenia.Czytelnik Atestu. (2019-03-04)

laska nebeska: Nikt się tym nie przejmuje,że sprawa samorządu zawodowego upadła.Mogę się mylić, by tak było. (2019-03-04)

Izolda: To było do przewidzenia,że tak będzie, ponieważ cała akcja propagandowa miała pomóc byłemu już prezesowi na wygranie wyborów na prezesa OSPS BHP na następną jego kadencję.Tak jednak się nie stało i sprawę tą pozostawiono bez jej zakończenia. (2019-03-04)

N.O.: Przypomnieć należy,że we wrześniu br. minie 5 lat od wywiadu byłego prezesa OSPS BHP zamieszczonego w Promotorze 9/2014 na temat konieczności utworzenia samorządu zawodowego i wydawało się,że ówczesny prezes trafił z tym w przysłowiową dziesiątkę a sprawa nabierze rumieńców i wiele osób uwierzyło,że samorząd zawodowy pracowników służby bhp jest w zasięgu ręki i,że bez przeszkód może szybko powstać. Tak się jednak nie stało, a powiem więcej szanse i możliwości na jego utworzenie są jak na razie znikome, bo prawie zerowe. (2019-03-04)

herbata: od samego mieszania nie będzie słodsza. Chyba, że ......... samo mieszanie daje samozadowolenie. Nic poza tym. (2019-03-03)

Ktoś?: Czekam na bieg wydarzeń.Może się jednak doczekam przynajmniej końca tej bezproduktywnej dyskusji. (2019-03-03)

logiczny: Jest na pewno sens dyskusji o samorządzie zawodowym, lecz ona niczego jednak nie załatwi. (2019-03-03)

zorientowany: Każdy może się wypowiedzieć na temat samorządu zawodowego.Nie jestem nim zainteresowany.Tak po prostu. (2019-03-03)

pesymista: Ja nikomu źle nie życzę,ale uważam,że huraoptymiści się mogą mocno zawieść na sprawie samorządu zawodowego. Pytanie jak jeszcze długo starczy im cierpliwości w nieustającym pisaniu,że już jutro,no może pojutrze,a na pewno za jakiś krótki czas nastąpi powołanie upragnionego samorządu zawodowego. Myślę,że wiele osób się jednak rozczaruje tym co napiszę. Trudna sprawa, bo bardzo trudna do zrealizowania. (2019-03-03)

JA: Mam poważne wątpliwości co do tego, czy i kiedykolwiek powstanie samorząd zawodowy pracowników służby bhp. Jest to sfera marzeń a nie rzeczywistości. (2019-03-03)

Ewka: Proszę nie zaśmiecać forum. Tu jest temat samorzad zawodowy (2019-02-27)

Karol: Plecy trzeba mieć aby móc o nich pisać. jesli jest sie tylko tą częścia gdzie plecy kończą swą szlachetna nazwę. To lepiej nie nazywać tego plecami. (2019-02-27)

Jędrek: ,,(...)Ale możesz nie oszczędzać - Wydaj grube(...)".E tam. Na grubych się fajowo śpi. Leżąc na drobnych, plecy bolą:) (2019-02-26)

Zenek: Samorząd samorządem a stowarzyszenie stowarzyszeniem. Powinno być jedno i drugie (2019-02-26)

no i co: Zenek to ,że chcesz samorząd to mało ważne ,ale dużo członków nie chce .Nikt Ci nie zabroni tworzyć samorząd a stowarzyszenie jest i bedzie stowarzyszeniem amen. (2019-02-26)

Zenek: Trzeba mieć wiele pokory aby czekać 4 lata na ruch w sprawie powołania samorzadu zawodowego. Ale jeszcze sie doczekam (2019-02-26)

Ewka: Dobrze Tobie sie wydaje. Ale możesz nie oszczędzać - Wydaj grube. (2019-02-26)

samouwielbienie: czyli miłość do siebie, i to z wzajemnością = "brawo Ja". (2019-02-25)

brawo Ja: Ewka słyszałam ,że masz ładne imię z chrztu Zofia (2019-02-25)

brawo Ja: Masz racje niezłosliwy popieram (2019-02-25)

Ewka: Marato wybporczy jest najlepszym czasem na powołanie samorzadu (2019-02-25)

podsumowanie: bicie piany z wody (2019-02-25)

realista 2019: Trzeba być cierpliwym,ale również i realistą,że w latach: 2019 i 2020 nie ma najmniejszych szans na to by ktoś się zajął na poważnie sprawą samorządu zawodowego pracowników służby bhp,bo w tym czasie będziemy mieli maraton wyborczy. (2019-02-25)

Kajetan: Na pewno,potrzeba dobrej zmiany w działalności służby bhp.Lecz samorząd zawodowy na pewno nie zrobi tego sam, chociażby rychło powstał, bez pomocy istniejących już stowarzyszeń oraz organizacji i instytucji zajmujących się również sprawami bhp. (2019-02-25)

niezłośliwy: Ażeby zasłużyć na samorząd zawodowy pracowników służby bhp,to trzeba się cieszyć uznaniem społeczeństwa i wiadomo jakich instytucji państwowych.W przypadku służby bhp niestety tak nie jest. Służba bhp nie cieszy się najlepszą opinią o swojej działalności,pomimo że istnieje już ponad 65 lat. (2019-02-25)

lawęda: A ja napiszę tak,że inne zawody bardziej zasługują na swój samorząd zawodowy, np. ratownicy medyczni,czy pracownicy socjalni i co? A no nic. Nie będą te zawody zaufania publicznego mieć swojego samorządu zawodowego i kwita. (2019-02-25)

ciuciubabka: Powiem tak możecie się rozpisywać o samorządzie zawodowym,ile chcecie. I tak z tego nic nie będzie. W eterze panuje cisza i nic się nie dzieje w tej sprawie za wyjątkiem dyskusji na tym forum. (2019-02-25)

No właśnie: Pojaśnienia (2019-02-24)

Usłużny sługa: Kto Tobie zabronił mieć swoje zdanie. Ale mikt nie upoważnił Ciebe do wciskania wszystkim tagiego kitu jaki pociskasz. Doświadcz pojaśnienia. (2019-02-24)

Bhp: Skończcie z tym samorządem i tak nigdy go nie będzie (2019-02-23)

Ekspert: Wy macie tysiące odpowiedzi na każdy wpis jak zwykle a ja mam swoje zdanie (2019-02-23)

Koszty: No TAK: Jeżeli samych bhp-owców jest 40000 i na dodatek około 20000 osób którym nalezałoby przydzielić tytul zawodowy to te 60000 osób miesięcznie zebraliby 3 mlm euro gdyby zbierali euro. A na utrzymanie Samorzadu zawodowego potrzeba ok 4 mln zł. rocznie i około 4 mln na płace rocznie razem około 8 mln czyli mniej niż 50 euro rocznie. To jest niewiele skoro niektórzy słyszeli o 50 euro miesięcznie. Koszty samorządu też były NA TYM FORUM ROZPISANE. Koszty uwzględniają tez obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej od wykonywanej profesji. (2019-01-29) (2019-02-23)

Ale farmazon: To już jest znane. Wystarczy przeczytać dyskusje (2019-02-23)

technik: Nareszcie mądry wpis kto to zapłaci dacie po 50 euro miesięcznie (takie dyskusje były osób zainteresowanych do zrobienia na tym biznesu )to pewnie starczy na wszystko.Ktoś kto logicznie myśli ma pojęcie, co znaczy ten biznes.Już raz upokorzono techników robiąc z nich niedouków i nikt tym nie miał ochoty się zająć (ówczesny prezes )Też w tym był dla niektórych biznes wyeliminować tych ludzi z zawodu.Teraz te same osoby próbują z samorządem. (2019-02-23)

ekonomista: Problem jest w tym,że wiele osób nie ma pojęcia,jaki budżet byłby potrzebny samorządowi zawodowemu. Wyliczając koszty wynajmu i opłatę lokali za czynsz, media, telefony, internet, wyposażenie biurowe w meble komputery, telefony i inne pomoce biurowe.A wreszcie płace, podatki, ZUS, itd. Szanowni dyskutanci nie przesadzajcie, bo za to wszystko ktoś musi przecież zapłacić. Tylko pytanie, teraz KTO? (2019-02-22)

ltytus: No TAK: Twoje wyliczenia się nijak mają do rzeczywistych kosztów organizacji i utrzymania samorządu zawodowego pracowników służby bhp. (2019-02-22)

obojętny: powtórka: Uważam,że dużo na tym wątku jest mądrych wpisów na temat samorządu zawodowego. Nie wiem czego ty tego nie dostrzegasz. (2019-02-22)

JA: powtórka: Zauważ,że piszą głupstwa i nie poważnie dyskutują trolle.Ty nie bierz z nich negatywnego przykładu. (2019-02-22)

nowy w branży: Jeżeli ktoś pisze,że samorząd zawodowy pracowników służby bhp zostanie utworzony za miesiąc, dwa lub cztery miesiące, to pisze nieprawdę, chyba po to by wprowadzić w błąd dyskutantów, ale nie tylko. Taka informacja jest po prostu nie prawdziwa i wyssana z palca. Dodam,że wokół tej sprawy zapadła zmowa milczenia a władze OSPS BHP zapadły w letarg i nie myślą się z niego jak na razie wybudzić. Jest to pewne kuriozum. No, ale cóż wiadomo,że sprawa się ani na krok do przodu nie posunęła, co dla hura optymistów utworzenia samorządu zawodowego nie jest dobrą wiadomością ze sprawdzonego źródła. Pozdrawiam zwłaszcza tych naiwnych dyskutantów. (2019-02-22)

logiczny: Dzisiaj wiele osób upatruje swojego ratunku w samorządzie zawodowym,bojąc się utraty stanowiska, pracy oraz płacy,co jest dla mnie zrozumiałe. Natomiast osoby zatrudnione w służbie bhp, by najmniej nie stanowią nadzwyczajnej kasty i nie mogą liczyć na żadną ochronę prawną i dlatego wiele osób jest zdeterminowana,by utrzymać swój status quo. (2019-02-21)

powtórka: "w tym wątku: napisanie czegoś mądrego nie jest możliwe. (2019-02-19)" (2019-02-21)

przypadkowy: z przymróżeniem:Napisałeś po prostu banialuki. Rząd RP nie może powołać żadnego samorządu zawodowego. Może co najwyżej opracować projekt ustawy o samorządzie zawodowym i skierować go do sejmu. Tyle i aż tyle. (2019-02-21)

gość: Niestety wiele osób kompromituje się pisząc o konieczności powołania jakiegoś dziwnego samorządu zawodowego bhp,przy czym nazywając siebie behapowcami.Jest to dla mnie uwłaczające a zarazem niepojęte zjawisko. (2019-02-21)

kibic: Ludzie zrozumcie wreszcie,że nie może być powołany samorząd zawodowy bhp, ponieważ nie ma takiego zawodu jak behapowiec i nie mylcie wreszcie samorządu zawodowego zawodów zaufania publicznego,który może być powołany wyłącznie w drodze ustawy sejmowej z samorządem gospodarczym.I to wszystko, tak na marginesie sprawy. (2019-02-21)

O jak ładnie: piszesz o sobie. Możesz czynić wszystko. Nawet to co zaproponowałeś. Jesteś w tym wielki (2019-02-19)

w tym wątku: napisanie czegoś mądrego nie jest możliwe. (2019-02-19)

Rozum: Czasami warto się puknąć palcem w środek czoła a potem coś napisać mądrego na forum (2019-02-19)

No własnie: jeszcz trochę (2019-02-19)

Jeszcze: tylko kilka miesięcy (2019-02-18)

No to czekamy: na powołanie samorzadu zawodowego bhp (2019-02-18)

Ewka: No to czas na powołanie samorządu zawodowego bhp. Jeszcze jakieć 4 miesiące (2019-02-17)

<< Back     Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-400] [401-500] [501-600] [601-700] [701-761]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 33444587