ATEST Ochrona Pracy

27 maja 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 808.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

forumowicz: Szkoda gadać :( No uparł się jeden z drugim, bo obecny zarząd !!! BEZWZGLĘDNIE !!! nie doprowadził do powołania samorządu przez ustawodawcę :( I jeszcze piszą, że są dumni będąc takim delegatami - przypis mój (2019-01-16)

Ja jestem: członkiem OSPSBHP. I nikt sie ze mnie nie wyśmiewa. Ja jestem dumny że jestem członkiem OSPSBHP choć zarząd główny nam sie nie udał. Skoro pracuję w tym zawodzie to też powinienem być dumny z przynalezności do najliczniejszej organizacji skupijącej osoby pracujące w tym zawodzie. Myśle że wyprostujemy działania władz stowarzyszenia i wskażemy na kolejnym zjeździe właściwy kierunek działania. (2019-01-16)

forumowicz: Proponuję przy najbliższych wyborach parlamentarnych rozliczyć obecną opcję polityczną, że wam nie powołała samorządu ;) Myślę, że warto zainteresować TVP Polsat lub TVN i opisać to, że zjazd powziął uchwałę i nie powołano samorządu. No cóż głowy muszą polecieć. Cóż działania podjęte prace trwały, dyskusje a rząd się wypiął. Z takim delegatami, to można........ Ech. (2019-01-16)

forumowicz: Te wpisy wołają o pomstę do nieba. Proszę - nie ośmieszajcie się i nie przyznawajcie, że byliście delegatami. Wstyd mi strasznie za was. Najlepiej nie przyznawajcie się że jesteście członkami OSPSBHP, bo inni to czytają i się z was wyśmiewają. Dobrze, że Marek nie rządził przez te 4 lata, bo by też nie dostał absolutorium (waszym zdaniem), bo zarząd nie zrealizował bezwzględnie uchwały o powołaniu samorządu. Proponuję wystosować pismo do ustawodawcy, aby bezwzględnie powołał samorząd. No jak to się mogło stać, że zarząd nie powołał samorządu i nie wywarł nacisku na rząd. Hmm.. Teraz będzie musiał zapłacić głowami za ustawodawcę. No jak PIS mógł to zrobić dla delegatów. Oj ludziska ludziska (2019-01-16)

Delegat: Ja też znam treść uchwały zjazdu dot. Samorzadu Zawodowego. Też jestem nowowybranym delegatem i będę wnioskował o nieudzielenie absolutorium z wszystkimi konsekwencjami z tego wynikajacymi (2019-01-15)

Ja: Byłem delegatem i pamiętam. Jestem nowym delegatem i będę pamiętał na Zjeździe (2019-01-15)

kiełbie we łbie: wam się kiełbią. A znasz tekst tej uchwały, czy tylko "masz takie głębokie przekonanie" o jej istnieniu i treści? To jest WZORCOWY hejt i mowa nienawiści. (2019-01-15)

trzeźwy: Artykuł 3 Konferencja Sesje i delegaci 1. Konferencja przedstawicieli Członków będzie odbywała posiedzenia w zależności od potrzeb, nie rzadziej jednak niż raz w roku. Składa się ona z czterech przedstawicieli każdego Członka, w tym dwóch delegatów rządu i dwóch delegatów reprezentujących odpowiednio pracodawców i pracowników każdego z Członków. ?A KIMŻE MA BYĆ OSPSBHP ??? Już nie pijcie! (2019-01-15)

minister: dla potrzeb istnienia na forum ktoś puszcza takie bąki - 1 przedstawiciel ??? OSPSBHP nie jest rządem, nie jest pracodawcą i nie jest organizacją związkową, więc jako kto ma być tym prestiżowym przedstawicielem? (2019-01-15)

minister: Fake news: Jest do obsadzenia miejsce dla przedstawiciela organizacji pozarządowych w MIĘDZYNARODOWEJ ORGANIZACJI PRACY" - - - - Przedstawicielami są 2 członków rządu, 2 członków - pracodawców i 2 przedstawicieli pracowników oraz doradcy techniczni. (2019-01-15)

nareszcie: są "konkrety z sufitu". Czyli, jak zwykle .......... A można by zacytować chociaż tekst uchwały zjazdowej dotyczący tego "upragnionego" samorządu. (2019-01-15)

Jest do: obsadzenia miejsce dla przedstawiciela organizacji pozarządowych w MIEDZYNARODOWEJ ORGANIZACJI PRACY. Zarząd brzydzi tak prestiżowym stanowiskiem i oddaje innym. (2019-01-15)

Jest uchwała: Zjazdu. Zarzad uchwałę olewa. Jest to przykre gdy zarzad uważa że zjazd ma sie podporzadkowac pod zarząd. Zarzad mógłby sie poddac do dymisji (2019-01-15)

a może by tak: chociaż trochę konkretów i faktów, a mniej osobistych, nieuzasadnionych ocen i insynuacji. (2019-01-15)

To przykre: Jak obecny zarząd główny tak czyni. (2019-01-14)

To rzeczywiście: przykre. Jak BHP-owcy swym zachowaniem dąża do marginalizacji służby bhp (2019-01-14)

To przykre: ale prawdziwe (2019-01-13)

No właśnie: Powołać samorząd przez zmarginalizowaniem słuzby bhp (2019-01-12)

Kinga: Mam nadzieję że Samorząd Zawodowy rychło zostanie powołany. Jeszcze przed zmarginalizowaniem słuzby bhp (2019-01-11)

Degradacja: społeczna służby bhp jest działaniem obecnych władz w tym i stowarzyszeń. Tylko Samorzad zawodowy jest w stanie temu przeciwdziałać (2019-01-09)

realista1: Baju... baju... chore marzenia (2019-01-08)

Jeszcze trochę: a służbę bhp zastąpi urzędnik bez wiedzy i przekonania. Tylko samorzad zawodowy jest w stanie to zmienić (2019-01-08)

Słuszny i: "Faktyczny" Wielki szacunek dla Ciebie! Wiesz o czym piszesz. Żeby jeszcze inni zrozumieli... (2019-01-07)

pesymista: Nic dodać i nic ująć. Bowiem jest to cała naga prawda. (2019-01-07)

faktyczny: Nie chcę nikogo krytykować za to co się dzieje ze służbą bhp,która powoli ulega degradacji społecznej. I władze obecnie działających stowarzyszeń nie są w stanie przeciwdziałać temu zjawisku. Działają w oderwaniu od rzeczywistości.System tzw.ochrony pracy w naszym kraju oparty jest wyłącznie o nadzór państwowy tj. o PIP i PIS. Te dwie instytucje co roku domagają się zwiększenia budżetu po stronie wydatków, zwiększenia uprawnień do stosowania sankcji karnych,oraz zwiększenia ilości etatów. Zapomniano już całkowicie o potrzebie zwiększania znaczenia w tym systemie o Społecznej Inspekcji Pracy, a w szczególności o Służbie BHP, która była i jest traktowana przez pracodawców, ale nie tylko jak piąte koło u wozu. Ale wszystko gra, po co nam dobra zmiana w służbie bhp,jak twierdzi wielu ? My chcemy tylko samorządu zawodowego,jak wieszczą niektórzy dyskutanci,który nam wszystko załatwi czego zapragniemy.Jakaś to chyba jednak jest paranoja. (2019-01-07)

Jovita: Ja powiem więcej,że dyskusja i pomysł utworzenia dziwnego samorządu zawodowego pracowników służby bhp zniknie w tym roku bezpowrotnie.Tak wieszczą sroki z opłotków w pewnej wsi niedaleko położonej od Warszawy. Myślę,że gdy się tak stanie,to szybko się z tym nasi dyskutanci pogodzą i zapomną o temacie. Na pewno z tego powodu nikt nie będzie rozpaczał ani też protestował. (2019-01-07)

bąbel: Wszyscy rozgarnięci byli o tym przekonani,że pomysł utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp jest nie realny i wyłącznie służy dla celów propagandowych i tzw. „marketingu politycznego” mówiąc i pisząc w skrócie bez jakiegokolwiek uzasadnienia. Jest takiego powiedzenie „mierz siły na zamiary”. I się sprawdziło, po prostu brakuje siły przekonywania i działania. (2019-01-07)

trzeźwy: A kim jest Pan Gudalewicz, że prezes rządzącej partii by z nim rozmawiał? Jest znany dla naszego środowiska. Pisząc "środowiska" mam na myśli środowisko ospsbhp. Zwykły Kowalski - behapowiec z kraju nawet nie ma pojęcia kim jest Pan Gudalewicz. Zejdźcie na ziemię! Opamiętajcie się! (2019-01-07)

A projekt: ustawy nawet nie lezy w szufladzie Sejmu. Tylko zakurzony w szfie Zarządu Głównego (2019-01-07)

Przeciwnik: Jak Pan Gudalewicz zaproponował pomoc (wielokrotnie) w sprawie wsparcia o utworzenie Samorządu zawodowego bhp to został wyśmiany. A ja wiem że Wacek poszedłby z projektem ustawy do Prezesa Partii rządzącej z prośba o rozważenie mozliwości przegłosowania tej ustawy w Sejmie RP (2019-01-07)

przeciwnik: Wiele osób odtrąbiło już sukces, ponieważ uwierzyło w obietnice zwane złotymi górami,bądź jak kto woli gruszkami na wierzbie. Ale do rzeczy: Był wywiad w 2014 roku byłego prezesa OSPS BHP ubiegającego się o reelekcję. Niedługo po tym delegaci tego stowarzyszenia podjęli ponoć uchwałę o utworzeniu samorządu zawodowego pracowników służby bhp. Następnie zorganizowano kilka publicznych spotkań, (jak pamiętam to chyba tylko trzy spotkania na temat możliwości utworzenia samorządu zawodowego)i potem następuje przerwa i głuche milczenie, w tym czasie pojawia się na forum Atestu jałowa dyskusja.Tak jałowa. Dlaczego? Bo nic nie znacząca dla samej sprawy. A ma ona charakter połajanki a w niektórych sytuacjach jest to zwyczajna manipulacja faktami. Ta sprawa trwa już co najmniej cztery lata i to bez żądanego efektu. (2019-01-07)

Anna Bogatka: Nie należy się łudzić, że samorząd jakiś bhp (tak często nazywany),powstanie w najbliższym czasie tj. w latach 2019-2023,czyli w tej i przyszłej kadencji parlamentu RP, bo nic na to nie wskazuje. (2019-01-07)

badyl: Po co komuś jakiś samorząd zawodowy pracowników służby bhp w sytuacji kiedy przepisy bhp systematycznie,ale powoli są liberalizowane. Pytam jeszcze raz po co? (2019-01-07)

hulajnoga: Samorząd zawodowy pracowników służby jest potrzebny niektórym aktywistom OSPS BHP,którzy marzą o karierach między innymi o karierze zawodowej,politycznej, oraz także karierze osobistej. (2019-01-07)

Q -> ku: Qurde -> Kuurde, bez przeadyzmu (2019-01-07)

Qurde: Czy to co jest w szafie Zarządu Głównego to jest nic? (2019-01-07)

Obiektywny: Dobrze Jerzy napisał - nie ma nic (2019-01-06)

Jerzy: Po przeczytaniu wypowiedzi jednego z dyskutantów, zadałem sobie trudu i sprawdziłem w wątku czy znajduje się jakaś informacja gdzie można przeczytać projekt ustawy o samorządzie zawodowym bhp. Chciałem się z tym projektem zapoznać by wiedzieć o czym dyskutuje się. Ale nie znalazłem takiego projektu, więc wiele osób ma rację. Dyskusja jest mało merytoryczna na ten temat i przypomina przysłowiowe bicie piany. Uważam, że dalsze kontynuowanie dyskusji jest bezprzedmiotowe bo masy nie wiedzą o co chodzi. Nie dyskutuje się nad czymś czego się nie widzi i się nie zna. (2019-01-06)

pic na wodę: "Jan Nowik: /.../ numery IP komputera z którego piszą są łatwe do zidentyfikowania. /.../ (patrz projekt ustawy o samorządzie). (2019-01-05)" - - - - Czytaj to co napisane i postaraj się zrozumieć "myśli" niejakiego Jana Nowika. No i patrz na ......... projekt ustawy o samorządzie. (2019-01-06)

Zawodowiec: Ha,ha,ha,ha - kto tak do tego samorządu się pcha a ja mam przewidywanie, że wcześniej czy później samorząd powstanie. (2019-01-06)

Karol: Do łatwizna... czytaj ze zrozumieniem - człowiekowi chodzi o to, że dyskusja toczy się o czym czego nikt nie widział i nie zna. Bo jak do tej pory nikt nie ujawnił "tajemniczych" projektów ustawy o samorządzie. A co do pozostałej treści to absolutnie zgadzam się z tym, że wiele osób na tu kilka tożsamości i próbuje swoją frustracją zarazić innych. (2019-01-06)

Jarosław: Do "Też emeryt" - w rzeczy samej, w rzeczy samej. (2019-01-06)

Kolega wacka: Też emeryt - też Wacek (2019-01-06)

łatwizna: Zidentyfikuj te numery IP i zdemaskuj "te same osoby" a następnie ujawnij tę ustawę o samorządzie, gęgaczu. (2019-01-05)

Jan Nowik: Żenada... ciągle te same osoby, tylko pod różnymi nickami prowokują. Więcej finezji, bo numery IP komputera z którego piszą są łatwe do zidentyfikowania. Dyskutujcie o konkretach a nie o tym co większości mało znane (patrz projekt ustawy o samorządzie). (2019-01-05)

Też emeryt:: Drodzy wpisujący się na tym forum dyskusyjnym wspomnę, że onego czasu szkoły behapowskiej jeszcze nie było, ale jak ktoś z pracowników do niczego się nie nadawał a pracodawca nie miał co zrobić z takim pracownikiem, to wyznaczał go do prowadzenia spraw bhp dawał mu stanowisko do prowadzenia spraw bhp a ten wyznaczony pracownik ukończył kurs dla behapowców i mógł pełnić funkcję behapowca. Następnie się to pomału zmieniało, aż do czasu kiedy znalazł się taki człowiek /o ile sobie przypominam o nazwisku Gudalewicz z Warszawy/, który wielce się zaangażował, że nastąpiły zmiany tj. spowodował, że zostały utworzone w niektórych szkołach klasy, gdzie prowadzono policealne studium bhp, zainicjował i zorganizował i spowodował utworzenia OSPSBHP i został prezesem tegoż stowarzyszenia itd. A teraz mamy wykształconych behapowców np. inżynierów i nawet doktorów i co z tego wynika- żrecie się nawzajem i krytykujecie osoby, które zmierzają do utworzenia samorządu zawodowego. Oj,oj nieładnie to wygląda - zamiast się szanować i się wspierać i jednoczyć, to zaczynacie ze sobą się droczyć. Ot takie są moje wspomnienia i obecne spostrzeżenia. (2019-01-05)

ciekawe, czy: były super prezes i wymyślacz tej utopii będzie brnął dalej z tym pomysłem na Zjeździe sprawozdawczo wyborczym w maju br. i bezwstydnie zawalczy o przywrócenie swojej utraconej pozycji? I czy "delegaci" dadzą mu się po raz kolejny wyprowadzić na manowce i wpuścić w maliny? (2019-01-05)

emeryt: Kiedyś pomagałem w tworzeniu OSPS BHP jeszcze za czasów prezesury p. W. Gudalewicza i byłem przez kilka lat członkiem tego stowarzyszenia,które przeszło też trudne chwile Dzisiaj jestem już prawie od 9 lat na emeryturze i obserwuję tylko wydarzenia w OSPS BHP na forum Atestu i nie jestem zachwycony tą działalnością, mogłoby być znacznie,znacznie lepiej.Czego życzę w 2019 roku. (2019-01-05)

gośc: Ja się zgadzam z tym wpisem i myślę,że większość także. Większość obecnych samorządów zawodowych sprawuje pieczę nad swoimi członkami, po to by oni stale dokształcali się,zdobywali doświadczenie i specjalizacje zawodowe. Wtedy taki samorząd zawodowy ma sens istnienia. Trzeba również brać pod uwagę wysokie koszty najpierw utworzenia a następnie utrzymania takiego samorządu zawodowego. To nie są wcale tak małe koszty,jak nie którzy wieszczą. (2019-01-05)

nowy w branży: Gdyby było łatwo powołać każdy samorząd zawodowy,to by ich było multum w naszym kraju.A tymczasem jest ich zaledwie kilkanaście na całe szczęście.Myślę,że na więcej żadna władza nie da się skusić i nie wyrazi zgody na utworzenie zwłaszcza jakiegoś dziwnego samorządu zawodowego pracowników służby bhp, bo i po co?. Jestem tego pewny na 100%. (2019-01-05)

czytelnik: Samorząd zawodowy pracowników służby jest dowodem na nieporadność istniejących już stowarzyszeń,które wbrew zapowiedziom zawodzą swoich członków w działaniu,więc OSPS BHP wymyślił temat zastępczy dla potrzeb swojej kampanii wyborczej na prezesa a naiwni członkowie tego stowarzyszenia szybko temat kupili i teraz nie wiedzą co z tym mają zrobić. To wpadli na kolejny pomysł – Dyskusja i to najlepiej na forum Atestu, bo nic nie kosztuje. Być może już i ta się wnet znudzi jej uczestnikom. (2019-01-05)

pytający: Mam wrażenie,że to niektórzy prominenci OSPS BHP zamarzyli o nowym tworze, jakim jest samorząd zawodowy nie wnoszącym niczego do działalności służby bhp.Bo po co komu taki samorząd zawodowy,który będzie nadawał swoje uprawnienia wszystkim członkom,jak leci bez względu na branżę,doświadczenie zawodowe, wykształcenie kierunkowe,czy umiejętności zawodowe. Dzisiaj jest tak,że wystarczy skończyć szkołę na poziomie średnim nawet bez matury i można uzyskać zawód technika bhp i zatrudnienie w służbie bhp na stanowisku co najmniej inspektora ds bhp. Ale to nie zamyka drogi dla chcącego. Można zdać maturę i ukończyć studia wyższe kierunkowe lub podyplomowe i wszystko gra,bo jest się co najmniej specjalistą ds. bhp.To po co jeszcze jakieś dodatkowe uprawnienia nadane na siłę przez jakiś niechciany samorząd zawodowy. No po co? (2019-01-05)

zatroskany: Samorząd zawodowy służbie bhp nie jest wcale konieczny i potrzebny.Służbie BHP wystarczą same stowarzyszenia, które nie są jednak zbyt liczne. Szacowana liczba około 3 tys. wszystkich członków, nie powala i nie jest zjawiskiem szokującym dla nikogo. Widzę tu duże rezerwy w agitacji,gdyż podobno poza tymi stowarzyszeniami w dalszym ciągu pozostaje bez przynależności obowiązkowej ponoć trzykrotnie więcej. Czyli jakieś 9 tys.osób. Może stowarzyszenia te powinny się bardziej uaktywnić i zadbać o wzrost liczby członków i pomyśleć w kierunku integracji wszystkich stowarzyszeń i podjęcie lepszej współpracy na tym polu. Sprawa jest do rozważenia przynajmniej na początku roku 2019. (2019-01-03)

realista 2019: Zapamiętajcie,że samorząd zawodowy bhp nie może powstać i nigdy o takiej nazwie nie powstanie. (2019-01-03)

realista: Dyskusja na temat samorządu zawodowego pracowników służby bhp nie słabnie. Natomiast słabnie z miesiąca na miesiąc z roku na rok sama służba bhp i mało kto się tym zajmuje i przejmuje. Większość przypisuje ten stan obecnym czasom i ich wymogom. (2019-01-03)

pisz na temat: Co ma matoł wspólnego z samorządem zawodowym, jeśli ciebie nie interesuje samorząd zawodowy bhp. To nie zaśmiecaj forum (2019-01-03)

Inny matoł: Czy każdy radca prawny jest pracownikiem? A mają swój samorząd. Nie czepiajcie się słownictwa. Po drugie. Każdy pracodawca musi mieć osobę, która będzie wykonywać obowiązki służby bhp. (2019-01-02)

pytasz?: No to samodzielnie poszukaj sobie odpowiedzi na pytania: (1) co definiuje firmę ŚREDNIĄ (do 250 pracowników), (2) czy zalecenie w wystąpieniu jest obligatoryjne do wykonania? (2019-01-02)

pytający: Z roczników statystycznych z wielu lat można wyczytać,że 80% firm na polskim rynku pracy to małe i średnie przedsiębiorstwa,które nie zatrudniają więcej jak 100 osób wobec czego nie mają obowiązku tworzenia służby bhp, natomiast PIP co najwyżej nakazuje im zapewnienie wykonywania zadań służby bhp bez dotkliwych skutków o ile tacy pracodawcy nie wykonają takiego zarządzenia nakazowego lub zalecenia ujętego w wystąpieniu. Zatem jest pytanie na co i po co komu jest potrzebny w tej sytuacji samorząd zawodowy pracowników służby bhp dla tylko zatrudnionych osób w pozostałych 20 % w dużych firmach? Jakaś paranoja z tym samorządem! (2019-01-02)

CZŁONEK: Kogo interesuje to interesuje wiemy kogo nie będziemy dyskutować NIE CHCEMY SAMORZĄDU I JUZ (2019-01-01)

dyskutujący: Z tym samorządem zawodowym to jest na pewno zagadka i to niełatwa do rozwiązania na dzień dzisiejszy. Ktoś nieopatrznie lub celowo wrzucił temat samorządu zawodowego i stąd ta dyskusja,pomimo wiele krytycznych uwag to trwa nadal.Trudno przewidzieć jak długo będzie jeszcze trwać. Ale fakt jest taki,że bije ona na głowę pozostałe wątki. A tego niektórzy nie mogą po prostu znieść. (2019-01-01)

życzliwy: Nikt nikogo do niczego nie może namówić,każdy o tym musi sam zadecydować. Pozdrawiam. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku. (2019-01-01)

kargul: Sprawa samorządu zawodowego jakiegokolwiek nie może być uchwalona w parlamencie bez poparcia politycznego. Mam tu na uwadze polityków sejmu i senatu zwłaszcza obecnej koalicji rządzącej. (2019-01-01)

apel: Nie wiem, czy wszystkich zdołam przekonać, ale spróbuję. Wnoszę o zawieszenie dyskusji o samorządzie zawodowym do połowy roku 2019. Może coś w tym czasie się wyjaśni. Pozdrawiam, życząc Szczęśliwego Nowego Roku 2019. (2018-12-31)

ciekawwski: Szanowni dyskutanci,według mojej oceny to nikt nie jest zdecydowanym przeciwnikiem utworzenia samorządu zawodowego, ale trzeba znać realia, czyli brać pod uwagę istniejące możliwości.Tych jednak nie ma.Już było wielokrotnie o tym pisane na tym wątku forum a mimo tego wiele osób decyduje się na zabranie głosu w tej sprawie. Jednak nie zawsze są to głosy zdroworozsądkowe. Nie mniej jednak niektóre są na pewno interesujące i zasługujące na uwagę. (2018-12-31)

N.O.: Tak to na pewno są to tylko pobożne życzenia, na nic więcej nie należy liczyć! (2018-12-31)

doświadczony II: No cóż życzę upartym i zawziętym spełnienia marzeń o samorządzie zawodowym już w 2019 roku. (2018-12-31)

pesymista: Dyskusja o samorządzie zawodowym kiedyś musi się zakończyć. Uważam,że już nadchodzi ten najbliższy czas,ponieważ temat coby nie powiedzieć się wyczerpał.A wpisy są dokonywane dla powstrzymania tylko tego wątku, a jego autorzy dobrze wiedzą,że te wpisy nie mają żadnego znaczenia dla sprawy. Lecz w tym przypadku upartość i zawziętość bierze górę jak na razie. Mam nadzieję,że jednak koniec dyskusji rozpocznie się wraz z rokiem 2019. (2018-12-31)

laik: Ja bym wolał, by samorząd zawodowy mógł się zawiązać bez konieczności uchwalenia ustawy w sejmie w tej konkretnej sprawie. Ale tak łatwo się nie da. Myślę,że zrozumieli to już wszyscy. (2018-12-30)

logiczny: Trzeba być jednak dobrej myśli na przyszłość, bo tylko nadzieja pozostała. Powtarzam tylko nadzieja nic więcej, ponieważ w myśl przysłowia nadzieja umiera ostatnia. Lub nadzieja jest matką głupich. (2018-12-30)

uczuciowy: Sprawa samorządu zawodowego nie wszystkim jest na rękę. To trzeba mieć na uwadze.Lecz nie wszyscy o tym chcą pamiętać. (2018-12-30)

Gonzo: Widzimy sami,że działania w sprawie samorządu zawodowego są spóźnione o kilkanaście lat co najmniej. O ile można się dopatrzyć tu złej intencji w ogóle. (2018-12-30)

roztropny: Szybko niektórzy zmieniają nastawienie do samorządu zawodowego. To i tak niczego nie zmienia.Można czekać na wiele rzeczy i albo marzenia się o nich spełnią,bądź też nie spełnią.Takie jest życie. (2018-12-30)

normalny: Mam takie przekonanie,że zwolennicy samorządu zawodowego wreszcie zrozumieją,że nic takiego nie wydarzy się w sejmie i się pogodzą z myślą, że rozważanie o możliwości utworzenia samorządu zawodowego, było i jest nadal ponad siły nie tylko delegatów i członków OSPS BHP, ale i innych stowarzyszeń oraz pozostałych tzw. „behapowców” i dadzą sobie z nim spokój i wezmą się do solidnej pracy u podstaw i pracy organicznej na rzecz służby bhp we wszystkich organizacjach do których należą. (2018-12-29)

przypadkowy: Z każdej strony bezstronny:A tak z każdej strony! W. Gudalewicz: > Ten wpis pozostawiam bez komentarza! Wszyscy na pewno domyślą się dlaczego. (2018-12-29)

swojak: Prawnik poruszył sedno sprawy i wymienił 13 najważniejszych samorządów zawodowych,które cieszą się uznaniem społeczeństwa i są to zawody zaufania publicznego.Jak się ma do tego jakaś służba bhp składająca się z pracowników i nie pracowników, posiadająca dość zróżnicowane wykształcenie (do niedawna w większości w służbie tej były zatrudnione osoby ze średnim wykształceniem. Obecnie to uległo zmianie), niemniej nadal pracują osoby z wyższym wykształceniem humanistycznym na stanowisku spec., st. spec. i gł. spec. ds. bhp zamiast z wykształceniem technicznym inżynierskim) w wielu branżach. (2018-12-29)

WOŚP: Do końca świata i jeden dzień dłużej. (2018-12-29)

niezadowolony: Pozostaje łatwowiernym i naiwnym tylko czekanie na samorząd zawodowy.Pytania jak długo jeszcze? (2018-12-29)

Kasandra: Można się zgodzić lub nie z myślą z tym,że nikt na poważnie w sejmie nie zajmie się jakimś samorządem zawodowym pracowników służby bhp, ponieważ byłby do precedens. (2018-12-29)

Kasandra: Dobrze by można użyć stwierdzenia,że dyskusja o samorządzie zawodowym bez znajomości projektu ustawy jest taka sama jak dzień bez gwiazd. (2018-12-29)

Ktoś?: Julian: Skąd ty możesz wiedzieć, czy piszący na forum jest członkiem istniejących stowarzyszeń lub organizacji branżowych lub nie, żeby być uprawnionym do tego typu stwierdzeń ujętych w twoim wpisie (2018-12-29)

Wacław: Gudalewicz - "od tego mojego zapytania zależy Wasza wiedza i dalszy los służby BHP." (2018-12-28)

polityk: A ja się całkowicie zgadzam z tym powiedzeniem. Tu nie chodzi wyłącznie tylko o pieniądze. Tu chodzi o coś więcej. Tym „COŚ”jest to sprawa polityczna. (2018-12-28)

satyryk: Było już wielokrotnie napisane,ale jednak powtórzę za klasykiem byłym już politykiem,że samorządu zawodowego nie będzie jakiego obiecuje OSPS BHP teraz i w przyszłości, bo na niego po prostu nie ma i nie będzie pieniędzy. (2018-12-28)

reaktor: Można się spierać aż do woli o samorząd zawodowy i co z tego? A nic nikomu z tego nie przyjdzie.Chodzi tu wyłącznie o zajęcie i przyzwyczajenie a być może nawet,że chodzi tu już o uzależnienie niektórych osób od tego wątku. Niektórzy już piszą bez sensu,po to by pisać dla zabawy lub dla zabicia czasu. (2018-12-28)

prawnik: Samorząd zawodowy jest instytucjonalnie upoważniony do nadawania i odbierania prawa do wykonywania zawodu oraz do stosowania sankcji dyscyplinarnych wobec osób naruszających normy etyczne i zawodowe . (2018-12-28)

prawnik: Samorząd zawodowy 13 obligatoryjnych samorządów zawodowych w Polsce: Adwokatów, Komorników,Notariuszy,Radców prawnych,Lekarzy,Lekarzy weterynarii,Pielęgniarek i położnych,Aptekarzy,Biegłych rewidentów,Rzeczników patentowych,Architektów,Inżynierów budowlanych,Urbanistów. (2018-12-28)

forumowicz: Wspierający S.Z: "Tak naprawdę zastanówcie się czy behapowcom przystoi krytykować tego czego jeszcze nie ma a w szczególności koleżanek i kolegów?" - - - -Z TYM SIĘ ZGADZAM!!! (2018-12-28)

No właśnie: załatwienie samorządu zawodowego dla służby bhp, to pikuś jak Wacław jest tak ważny, że losy służby bhp od niego zależą. Czyli wszystko jasne. Samorząd w ciągu roku powstanie. Wystarczy trzymać z p. Gudalewiczem (2018-12-28)

przypominacz: W innym wątku ujawnił się dyskutant, który jak twierdzi od niego zależy wasza "wiedza" i przyszły "los" Także może z nim porozmawiajcie. On załatwi wam samorząd zawodowy, to pewne jak słońce. (2018-12-28)

przypominacz: Już była bita piana na forum Atestu, ktoś przedstawił projekt zmiany rozporządzenia w sprawie szkoleń bhp i co? Do dziś pływacie w ubitej pianie, a zmiany rozporządzenia jak nie było tak "nima" Ale tyle waszego - dyskutujcie. (2018-12-28)

Ziuk: O czym dyskutujecie... szumna nazwa - projekt - tylko z tym projektem jest jak z potworem z Loch Ness... Wszyscy dyskutują i wołają o powołanie samorządu, ale nikt publicznie nie ujawnił projektu aktu prawnego nad którym od lat pracują "specjaliści". Więc co popierać, jak nie znamy treści. By o czymś dyskutować, trzeba zapoznać się z treścią projektu. Jeżeli to ma dotyczyć całego środowiska, to nie można być to tajne - tylko dla wtajemniczonych. Jawność działań pozwoli na merytoryczną dyskusję bez zbędnego bicia piany. (2018-12-27)

wspierający S.Z: Cierpliwość popłaca i trzeba cierpliwie oczekiwać na utworzenie samorządu zawodowego i nie krytykować bo na razie, to są zalążki jego tworzenia - zamysł jest OK. I proszę jeszcze nie ma tego samorządu a już niektórym się nie podoba. Zamiast być dumnym, że w gronie behapowców znalazł się ktoś, kto zainicjował to przedsięwzięcie, to tylko krytykuje. Tak naprawdę zastanówcie się czy behapowcom przystoi krytykować tego czego jeszcze nie ma a w szczególności koleżanek i kolegów? (2018-12-27)

wspierający S.Z: Cierpliwość popłaca i trzeba cierpliwie oczekiwać na utworzenie samorządu zawodowego i nie krytykować bo na razie, to są zalążki jego tworzenia - zamysł jest OK. I proszę jeszcze nie ma tego samorządu a już niektórym się nie podoba. Zamiast być dumnym, że w gronie behapowców znalazł się ktoś, kto zainicjował to przedsięwzięcie, to tylko krytykuje. Tak naprawdę zastanówcie się czy behapowcom przystoi krytykować tego czego jeszcze nie ma a w szczególności koleżanek i kolegów? (2018-12-27)

JA: Można rzec krótko, niektórzy oczekują gwiazdki z nieba. Niech czekają dalej jak lubią, bo prawdopodobnie tylko im to pozostało. Samorząd zawodowy jest jak na razie nie osiągalny i znajduje się w sferze marzeń i to niespełnionych. (2018-12-27)

emeryt: Pracodawcy od roku 2019 zredukują liczbę tzw. „behapowców” i sami przejmą od nich obowiązki w swoich zakładach zatrudniających do 50 pracowników. I po co ten wielki raban o samorząd zawodowy? (2018-12-27)

już emeryt: Nie należę do przeciwników samorządu zawodowego. Jestem realistą zajmującym się w przeszłości polityką i znam realia obecnej polityki także. Obecna klasa polityczna i tak było również kiedyś w przeszłości niezbyt chętnie zajmuje się sprawami bhp. Chyba, że już musi ponieważ to nie jest nośny temat nawet do dyskusji i nie przynosi on nikomu korzyści politycznych zwłaszcza tych. Także sprawę samorządu zawodowego widzę w czarnych barwach i nie jest to wizja tylko przez wielu oczekujących na tym forum. Bynajmniej. (2018-12-27)

wierzący: Dobrego samopoczucia na resztę świąt Bożego Narodzenia, życzy: (2018-12-26)

Wiesław OKOŃ: No cóż wiele osób może się poczuć rozczarowane, ponieważ były szumne zapowiedzi o utworzeniu samorządu zawodowego pracowników służby bhp,o wątpliwej jego wizji autorstwa byłego już prezesa. A jaki koniec jest tego pomysłu to większość dyskutantów może sama ocenić. (2018-12-26)

niezłośliwy: Aguś: Samorząd zawodowy niczego nie zapewnia i nie zapewni zwłaszcza dobrej zmiany w służbie bhp. Poczytaj o samorządzie zawodowym, wiele jest opracowań na ten temat to zrozumiesz o co chodzi z tym każdym samorządem. Od zmian w dziedzinie bhp,w tym w służbie bhp jest rząd, anie żaden samorząd zawodowy, który jedynie może się domagać istotnych zmian na co się nie zanosi. Miały tym się zająć stowarzyszenia pracowników służby bhp i co? A no po prostu klapa. (2018-12-26)

niezadowolony: Czekamy zatem na te zmiany, a nie na samorząd zawodowy. (2018-12-24)

<< Back     Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-400] [401-500] [501-600] [601-700] [701-800] [801-808]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32941425