ATEST Ochrona Pracy

9 sierpnia 2020 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Walka z pandemią

Liczba wpisów: 270.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

obywatel: Tak jest wzrost zakażeń Covid-19 codziennie następuje. Padają rekordy dobowe. Przewiduje się wkrótce nawet do 1000 zakażeń na dobę. Jednak nie wszyscy obywatele wierzą w pandemię i jej groźne skutki, ponieważ obywateli przyzwyczajono do komunikatów głównie negatywnych. A noszenie maseczek i mycie rąk i zachowanie dystansu społecznego -1,5m nie załatwia sprawy. (2020-08-07)

Feliks: Nikt jeszcze dzisiaj nie potrafi przewidzieć jaka będzie druga fala ataku Covid-19 i czy w ogóle się pojawi na jesieni br.? Lepiej jest na zimno dmuchać, tak mówi stare mądre przysłowie. Niektórzy twierdzą,że druga fala już się zaczęła na świecie i w Polsce. Więc Rząd RP się na to musi dobrze przygotować pod każdym względem. Personalnie, prawnie i finansowo. Co jest oczywistym problemem. Dzisiaj mamy aż 657 nowych zakażeń. Zaczyna się na pewno problem,bo ilość zakażeń ostatnio znacznie w Polsce rośnie. (2020-07-31)

kropka: Niestety, ale świat przegrywa walkę z koronawirusem, pytanie czy jest w stanie wygrać z koronakryzysem? (2020-07-30)

polityk: Nikt jeszcze dzisiaj nie potrafi przewidzieć jaka będzie druga fala ataku Covid-19 i czy w ogóle się pojawi? Lepiej jest na zimno dmuchać, tak mówi staropolski mądre przysłowie. Więc Rząd RP się na to musi dobrze przygotować pod każdym względem. Personalnie, prawnie i finansowo. Co jest oczywistym problemem. (2020-07-29)

komentator: Tak jest taki atak spodziewany jest już na jesieni 2020r. (2020-07-28)

medyk: Dobrze,że Rząd RP przygotowuje się na ewentualny atak drugiej fali Covid-19 wraz z grypą sezonową i chorobami jej pokrewnymi. Szacun wielki. (2020-07-28)

Rocki: Wczoraj odnotowano 418 zakażeń i 6 ofiar śmiertelnych. Chyba przyszedł czas pomyśleć nad nowymi zaleceniami sanitarnymi, czyli na wprowadzenie znowelizowanych przepisów w tym zakresie. (2020-07-24)

chemik: Pytanie czego nie stosuje się na szeroką skalę nocnego odkażania np. poprzez ozonowanie pomieszczeń zwłaszcza w obiektach użyteczności publicznej? Czy na pewno chodzi tu tylko o koszty,że tego się nie robi. A może chodzi tu o coś więcej niż koszty? (2020-07-16)

podatnik: Gospodarka gospodarką. Wiadomo, że trzeba ją ratować, ale trzeba też stosować nowoczesne metody walki z tą pandemią. Już nie wystarczą maseczki byle jakie oraz byle jakie mydło i środki odkażające. Trzeba nam stosowania technik nowoczesnych jakim jest odkażanie np. środkami chemicznymi,lecz nieszkodliwymi dla zdrowia człowieka.Oraz skutecznych leków i wyrobów medycznych poprawiających odporność na koronawirusa. No i tak bardzo oczekiwanej szczepionki. (2020-07-15)

Huk: Pierwsze co robią dobre wrażenie, to politycy. Niemal wszystkich państw wyrażają troskę o zdrowie swych rodaków, tylko że walka z pandemią okazuje się zbyt ciężka i zbyt kosztowna, dlatego wiele państw sobie nie radzi, lub radzi sobie bardzo słabo. Dlatego Covid-19 tak szybko się rozprzestrzenił,prawie już na całej kuli ziemskiej. (2020-07-15)

Alicja: Trudno mówić,że Covid-19, powoli, bo powoli, ale jednak nas opuszcza skoro wiele państw przywraca obostrzenia sanitarne, chociażby obowiązek noszenia maseczek a może coś jeszcze więcej? (2020-07-15)

Gerd: Trzeba się pogodzić z tym,że istnieje życie i śmierć. I że ludzie każdego dnia się rodzą i umierają z różnych przyczyn i tego nie da się zmienić. Problem w tym,że ciągle więcej ludzi umiera niż się rodzi w naszym kraju. (2020-07-15)

Kacper: Druga fala patogenu już się rozpoczęła w Europie zachodniej obu Amerykach i Australii, a obiecanych szczepionek i skutecznych leków, jak nie było tak nie ma i szybko nie będzie. To jest pewne. (2020-07-15)

Jośko !: Wiece wyborcze i po wyborcze pokazały nam wszystkim,że nie jest dobrze z tą dyscypliną społeczną,bo wiele osób złamało dyscyplinę sanitarną (widać to było w tv, ponieważ nie używało maseczek i nie zasłaniało nimi nosa i ust a także nie zachowało dystansu społecznego,bez konsekwencji.Będą zdrowi,jak rydz. Bo się nie stało im nic złego. (2020-07-14)

kuropatwa: Jest to bardzo ważne. Jeżeli chcesz zachować życie i zdrowie,to poznaj wszystkie niezbędne przepisy i zasady oraz przestrzegaj je.To pewna polisa na życie i zdrowie. (2020-07-14)

krytyczny: Zbyt wiele jest dostrzegalnych przypadków łamania przepisów prawa, w tym także łamania prostych zakazów, np. "Piłeś alkohol nie jedź". "Przestrzegaj przepisów o ruchu drogowym". "Przestrzegaj a nie łam przepisów bhp w pracy" itd. itp. Noś maseczki w miejscu publicznym, gdzie nie można zachować dystansu społecznego. Często myj ręce i je dezynfekuj.Kąp się tylko w miejscach dozwolonych. Na nic to w wielu przypadkach się zda, więc muszą być ofiary. Taka jest naga prawda. Bowiem wszyscy prawie bez wyjątku nie lubimy dyscypliny. (2020-07-11)

ostrożny: Trzeba pamiętać o tym, by być ostrożnym i przestrzegać podstawowe zasady higieny osobistej i także higieny zbiorowej,ale do tego potrzebna jest duża kultura, której na co dzień jest odczuwalny jej brak na każdym kroku. Jak na razie to chamstwo i cwaniactwo góruje nad kulturą osobistą. (2020-07-11)

wiarus: Wczasy, urlopy, zabawy,mecze i inne otwarte imprezy masowe to prawdziwe i realne źródło zakażenia tym nowym królewskim wirusem,który wywołuje groźną chorobę Covid-19 u tak wielu. Jak na razie to propaganda jest górą. Wiele osób jest zdezorientowanych i nie wie komu ma w końcu uwierzyć np. fachowcom czy laikom udającym fachowców w tym zakresie i są oni szkodliwymi propagandzistami.Stary wiarus śle pozdrowienia i nadzieję na przyszłość. (2020-07-11)

lmpuls: A w USA się zarażają nadal na potęgę tym patogenem co wywołał światowy kryzys. Widocznie Covid-19 będzie tam panował jeszcze przez długi,długi czas A może tam pozostanie już na zawsze. Niby państwo najbogatsze świata, a z kryzysem nowej choroby radzi sobie gorzej niż można by się tego spodziewać. (2020-07-11)

kombinator: Coraz to nowe odkrycia na temat Covid-19 publikuje WHO. Okazuje się,że ten koronawirus utrzymuje się także w powietrzu i tam może krążyć nawet przez kilka godzin. Tak,że trudno się go będzie pozbyć i przed nim skutecznie zabezpieczyć.Po prostu nikt nie jest w stanie tego uczynić skutecznie,jak na razie. (2020-07-11)

obserwator: Według mojej obserwacji to Polacy są narodem łatwowiernym a przez to ponad miarę naiwnym. (2020-07-08)

A.A.: Tu chodzi o walkę o kasę anie o walkę z pandemią, jaką wywołał znany wszystkim patogen Covid-19. (2020-07-08)

A.S.: Wynalezione nowe szczepionki i nowe skuteczne leki na Covid-19, będą początkowo bardzo drogie, bowiem to jest prawo rynku kapitalistycznego. Nie każde państwo będzie na nie stać i będzie się musiało zadłużać a to będzie trwać przez bardzo długi okres czasu. Twierdzenie,że wychodzimy z pandemii jest dla mnie sprawą czysto propagandową. (2020-07-08)

Ajax: Trwa walka z czasem, kto pierwszy ten lepszy, bo szczepionki i skuteczne leki na Covid-19 mogą przynieść zwycięscy w tej walce zyski niewyobrażalne dla przeciętnego zjadacza chleba mówiąc najkrócej.Tu zwycięży biznes,lecz na pewno nie humanitaryzm. (2020-07-08)

apolityczny: Na całym świecie trwają prace nad ponad 140 szczepionkami, które mają chronić przed koronawirusem SARS- Cov-2. Część z nich jest zaawansowana. Według zapowiedzi pierwsze preparaty będą gotowe przed końcem 2020 r. które nie potwierdza WHO a Amerykanie opuszczają zdecydowanie tę organizację, która straci olbrzymią kasę z tego powodu. (2020-07-08)

konkretny: Znamy ceny na lek Covid-19. Jest nim lek remdesivir. Cena kuracji 1 pacjenta w państwowej służbie zdrowia wynosi bagatela 2340 dol. USA (ponad 9 tys. zł.) za kurację pieciodniową. A szcepionka w tym roku nie powstanie wieści WHO. (2020-07-07)

logiczny: Walka z pandemią nie ustaje. Pandemia nadal trwa i nie zamierza ustąpić. Trzeba nam życiowej mądrości i roztropności. Nie można wszystkim i we wszystko wierzyć. Trzeba mieć zawsze dystans do każdej sprawy i umieć podjąć właściwą decyzję w danej chwili, kiedy rzecz tego od nas wymaga. (2020-07-04)

poszkodowany: Niektórzy uważają,że pandemia koronawirusa, to nic strasznego. Straszenie obywateli ostrzeżeniami przed nim, nie na wszystkich robią wrażenie.Tylko robią wrażenie na słabszych.Przynajmniej tak się im to wydaje. Może nawet i to jest głupota, którą nie da się wyleczyć, gdyż nie jest to choroba,tylko przywara.Trzeba umieć być mądrym przed i po szkodzie.Lecz przysłowia nie zawsze dobrze się kojarzą zwłaszcza cwaniakom życiowym. (2020-07-04)

medyk: Chciałem też uświadomić wszystkim dyskutantom,że oprócz koronawirusa Covid-19 istnieje również groźny adenowirus,którym można się zakazić na wyspach Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii.Jak na razie to zapadają na niego nieliczne osoby.Choroba ta ma bardzo ciężki przebieg i może być także śmiertelnym zagrożeniem.Chory często znajduje się pod respiratorem i wprowadzany jest w stan śpiączki.Trzeba być tu naprawdę bardzo ostrożnym. (2020-07-02)

kuropatwa: Sprawa pandemii koronawirusa ciąg dalszy. (2020-07-02)

kopia: Chciałem przypomnieć,że jest w ostatnim czasie ostatnich 3 lat lat dużo nagłych zgonów.Tego stanu - przyczyn jest wiele, w tym przyczyn złożonych. (2020-07-01)

obserwator: Sprawa zdrowia i życia powinna być języczkiem uwagi każdego obywatela. Tymczasem tak nie jest. Wiele osób traci swoje zdrowie i życie w sposób lekkomyślny. Np. w wyniku samobójstw, wypadków, w tym pod wpływem alkoholu, narkotyków i dopalaczy.Statystyki o tym biją na alarm,lecz nikt tym się za bardzo nie przejmuje i nie zajmuje. Ciągle w Polsce nas więcej umiera niż się rodzi.A to nie jest optymistyczne dla państwa i jego społeczeństwa.No cóż mamy takie społeczeństwo jakie ich kształcenie i wychowywanie.Nadeszła pora pandemii,która,jak sądzę niczego nie nauczyła większości obywateli.Tylko wprowadziła nowe podziały i zachowania podobne,jak kiedyś,kiedy powszechnie panowała zaraza trędowatych.Być może przesadzam,ale tak to odbieram.Zbyt wiele osób zapomina o rygorach sanitarnych celowo,niektórzy jednak robią to nieświadomie w dalszym ciągu. (2020-07-01)

doświadczony II: Jest prawdą,że sprawa leków i szczepionek na każdego wirusa nawet grypy sezonowej jest sprawą trudną. Nie należy zapominać,że każdy człowiek może nagle zachorować i/lub nagle umrzeć bez względu na wiek życia. (2020-07-01)

lmpuls: Nasze społeczeństwo jest przekorne.I według tego przysłowia na złość cioci w lipcu chce sobie odmrozić uszy. Pytanie jak? Zwyczajnie. Po prostu włożyć głowę do zamrażarki.Podobnie jest z Covid-19.Mam dość rygorów sanitarnych a jak się zakażę nawet za granicą to macie mnie leczyć i wyleczyć, bowiem tego oczekuję od państwa polskiego. (2020-07-01)

Emeryt: nie na temat.Tak się składa,że ponad 45 lat temu zachorowałem na żółtaczkę typu B tzw. pokarmową, gdzie w szpitalu zakaźnym zostałem wyleczony. Jednak do dzisiaj odczuwam jej skutki. Mam częste problemy z ciśnieniem tętniczym,trzustką, wątrobą, mam cukrzyce typu 2, ponadto choruję na podagrę, prostatę, zwyrodnienie plamki żółtej lewego oka/postać sucha/.Jestem po dwóch operacjach usunięcia zaćmy z prawego i lewego oka. Mam prawie 74 lata i muszę na siebie bardzo uważać co nie jest łatwym zadaniem, ponieważ jestem w grupie podwyższonego ryzyka zarażenia się koronawirusem. Żyję wyłącznie dzięki lekom, które muszę do końca życia zażywać. W młodym wieku uprawiałem wyczynowo wiele dyscyplin sportu,kilka z nich rekreacyjnie a mimo tego na starość cierpię na kilka przewlekłych chorób. Mimo licznych chorób, dużo ćwiczę i się gimnastykuję. Pozdrawiam wszystkich dyskutantów, ciekawej dyskusji, życząc wszystkim dużo zdrowia. W szczególności ludziom młodym i w sile wieku, by szanowali swoje zdrowie i o nie należycie dbali. Pozdrawiam. (2020-06-29)

Harnaś: 5.Niektórzy pisząc nie przestają zanudzać. Przepraszam, że ja napiszę być może nie na temat. Np. jak ktoś zachorował na nagminne wirusowe zapalenie wątroby typu A i/lub B,(na tzw. żółtaczkę pokarmową), lub typu C (żółtaczkę wszczepienną) to wiadomo, że jeżeli miał typowe objawy żółtaczki, to musiał być leczony w szpitalu zakaźnym lub na oddziale zakaźnym w szpitalu, który taki specjalistyczny oddział posiadał. Dla niego nie miało znaczenia, gdzie się zaraził tą chorobą. Dla takiego chorego pacjenta było najważniejsze skuteczne wyleczenie go z tej choroby bez uszkodzeń zaatakowanego wirusem HBV organu. A często jest tak,że żółtaczka może prowadzić do stłuszczenia i/lub marskości wątroby. Przypadłość ta wymaga długiego leczenia najczęściej farmakologicznego oraz specjalnej diety. A w wielu przypadkach konieczny jest przeszczep zniszczonej przez ten wirus wątroby, ponieważ leczenie farmakologiczne już nic tu nie pomoże. Jest tak często w przypadku żółtaczki typu C (przy tzw. żółtaczce wszczepiennej). Dodam,że na żółtaczkę typu A i B szczepionka od dość dawna istnieje, natomiast na żółtaczkę typu C nadal nie istnieje. (2020-06-29)

Przeszacowane: Pandemia i masowe mogiły. A dotychczas zmarło mniej niż na sezonową grypę. (2020-06-29)

humor/satyra: Walka z pandemią przysłoniła walka polityczna o wybory prezydenckie,które się jednak odbyły w konstytucyjnym terminie,pomimo silnego oporu ze strony opozycji. W wieczorze wyborczym zapanowała dziwna atmosfera.Sztaby wyborcze bez wyjątku udzieliły sobie same dyspensy, ponieważ prawie nikt z członków i sympatyków nie używał maseczek i nie zachował dystansu społecznego.Wszyscy stali stłoczeni obok siebie.Nagle wszyscy stali się odporni na koronawirusa Covid-19.Istny cud wyborczy. Czarny humor i satyra, ale tak to wyglądało. Strach i przerażenie? A rygory sanitarne o czym tu mowa? (2020-06-29)

balon: Wiele osób do Covid-19 podchodzi sceptycznie a nawet wiele osób ma podejście ambiwalentne. Co nie oznacza zachowania powagi ostrożności i to szczególnej. Dalej zbyt wiele osób się zakaża i zbyt wiele umiera, ponieważ ma choroby współistniejące. Dopóki nie opanuje się w naszym kraju choroby cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, chorób serca i krążenia,otyłości,nowotworów oraz alkoholizmu te choroby już dzisiaj mają charakter epidemii.To walka z pandemią będzie się tylko nasilać.Trzeba postawić na profilaktykę zdrowotną,a ta wymaga wielkich i ogromnych nakładów finansowych, które mimo ich zwiększania są wciąż za małe, jak się okazuje w praktyce. (2020-06-27)

były: Obywatele naszego kraju dość szybko oswoili się z Covid-19 i na własną rękę podejmują ryzykowną decyzję o tym, czy nosić maseczki czy nie koniecznie w miejscu publicznym i czy iść na obiad do knajpy, lub, na przyjęcie weselne oraz na basen itp. gdzie ryzyko zakażenia jest znacznie większe niż np. w sklepie, aptece, banku, na poczcie, czy nawet w kościele. Sama propaganda, myj często ręce, zachowaj dystans społeczny 2m, noś maseczki w miejscach publicznych a najlepiej zostań w domu, dawno się znudziła i przeżyła obywatelom bez wyjątku. Wszyscy są zmęczeni zakazami sanitarnymi i zaczyna być coraz groźniej, czego dowodem są dalsze zakażenia coraz to w nowych miejscach, które nazwano źródłem zakażeń. Tak na marginesie "Cytostom", co ty wypisujesz za bzdury? (2020-06-27)

Leon: Są tacy,że w nic nie uwierzą, jak się o tym nie przekonają na własnej skórze,że Covid-19 to nie wymysł propagandowy,tylko realne zagrożenie.I na to się nic nie poradzi,ponieważ oni to mają w swoich genach na Amen. (2020-06-27)

kuropatwa: Wierzyć i/lub nie przepowiedniom o nowej fali zakażeń na jesieni 2020r. Covidem-19.To trzeba się na taką ewentualność dobrze przygotować. Mam tu na myśli MZ oraz całą służbę zdrowia a przede wszystkim przyszłych pacjentów. Oby ich było, jak najmniej. Oby. Twierdzenie,że są obecne działania polityczne,społeczne oraz gospodarcze po pandemii to jest gruba przesada,ponieważ cały czas znajdujemy się w okresie pandemii o czym świadczą statystyki podawane codziennie przez MZ, które dalej nie są zadowalające. (2020-06-27)

poprawny: Jest mało prawdopodobne, by szczepionki i nowe skuteczne leki na Covid-19 były dostępne już w roku 2021 czy nawet w roku 2022. Ta często określana data, jest bowiem datą utopijną o czym wielu wie. Ale mimo tego wierzy w to i tłumaczy ten fakt zaprzeczając sobie samemu. (2020-06-25)

wiarygodny: Tak jest dzisiaj nikt nie jest w stanie zagwarantować,że szczepionka oraz skuteczne nowe leki na Covid-19 będą mogły być stosowane na całym świecie już w latach 2021-2030. Jest to prawda bolesna, ale należy ją uznać za ostateczną. Politycy, którzy obiecują to, że ten moment jest już blisko, po prostu są w błędzie i robią to w różnym celu. (2020-06-25)

gość: Dzisiaj świat już nie chce powtórki zamrażania gospodarki z powodu choroby Covid-19, który spustoszył nie mal wszystkie najważniejsze na świecie dziedziny życia, w tym sport, turystykę i wypoczynek oraz kulturę, a przede wszystkim zdrowie publiczne. Miliony obywateli odczuło w różny sposób istnienie koronawirusa SARS- Cov-2, który na stałe wpisał się w życie człowieka wywołując niemal na całym świecie epidemię zwaną pandemią. Jak na razie to zaraza ta się ma dobrze i nie ustępuje a wręcz dalej szybko się rozprzestrzenia i zdobywa nowe tereny, tj. Ameryki południowej oraz Afryki. Zaraza ta zaatakowała, mówiąc krótko niezamożne kraje, które niezbyt dobrze rodzą sobie z walką z tym patogenem a efekty są tragiczne w ofiarach śmiertelnych i zakażeniach, które są wciąż na całej kuli ziemskiej bardzo groźne. (2020-06-25)

lmpuls: Dzisiaj świat jest mądrzejszy w sprawie Covid-19, ale to wcale nie oznacza zwycięskiej walki nad tym patogenem. Dopiero jest to początek wojny. Trudno przewidzieć termin jej zakończenia. Nawet jeżeli, będą powszechnie dostępne szczepionki i leki przeciwko tej zarazie to pandemia ta tak szybko nie zniknie od razu. Będzie to pewien proces zanikania. Nic od razu się nie stanie. Może to trwać kilka,kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat. Nikt nie jest w stanie tego dokładnie określić. (2020-06-23)

pytający: Wiadomo,że chodzi o szczepionkę na chorobę Covid-19, którą wywołuje wirus SARS-cov-2. Zatem o co ci chodzi słynny wirusologu tego wątku? (2020-06-23)

wirusolog: a szczepionke to na covid-19 czy na koronawirusa sars cov-2 będą robić ? (2020-06-22)

obserwator: Polska i Polacy muszą być czujni i ostrożni.Nie wolno lekceważyć zagrożenia. Jednak zauważam wśród naszych obywateli spadek dyscypliny społecznej. Jest to efekt codziennej informacji i propagandy na temat tej dziwnej choroby. Ta w nadmiarze przekazywana propaganda w radiu, telewizji i prasie - przynosi odwrotny skutek od zamierzonego. (2020-06-21)

zainteresowany: Jeżeli chodzi o szczepionki, to sprawa jest otwarta. Trwają intensywne testy i badania naukowe w wielu krajach. Natomiast też w wielu krajach trwają badania nad lekami na Covid-19 z różnym skutkiem. Okazuje się,że niektóre już istniejące leki pomagają skutecznie w wyleczeniu z tej ciężkiej choroby pacjentów znajdujących się nawet w krytycznym stanie. Jednak ta sprawa jest sprawą ważną i nadal trwają poszukiwania nowych bardziej skutecznych leków do zwalczania tej pandemii. (2020-06-21)

lmpuls: Chyba się każdy zgodzi,że walka z koronawirusem się jeszcze nie zakończyła pomimo,że w wielu krajach zniesiono obostrzenia sanitarne, ponieważ gospodarka tego wymaga, by uniknąć światowego kryzysu, który mógłby wywołać zbrojny konflikt światowy. (2020-06-21)

listek: Dzisiaj nikt nie jest w stanie tego rozstrzygnąć i zapewnić,że będzie szybko dostępna i przymusowa dla każdego szczepionka oraz skuteczne leki na Covid-19 dla zakażonych koronawirusem. Ten patogen z nami pozostanie na długo, jeżeli nie na zawsze. (2020-06-21)

lelum polelum: Covid -19 spustoszył światową gospodarkę. Teraz potrzeba będzie miliardy dolarów, by przywrócić ją do stanu przed pandemią oraz kolejne miliardy miliardów na szczepionki i leki,których wciąż brak i nie wiadomo czy w ogóle będą dostępne powszechnie i czy w ogóle zostaną wyprodukowane w najbliższym czasie. Nikt nie jest w stanie tego dzisiaj rozstrzygnąć. (2020-06-21)

medyk: Mówienie,że osoby przechodzące bezobjawowo chorobę Covid- 19 praktycznie nie zarażają,a jeśli już to niewiele osób, to kompromituje przede wszystkim rzecznika MZ, który opowiada totalną bzdurę. Niczym nie potwierdzoną. (2020-06-19)

listek: Spokojnie,jak na wojnie. Covid-19 wcale nie zabija mniej niż grypa sezonowa każdego roku. Lecz jest tu jedna zasadnicza różnica między koronawirusem a wirusami grypy sezonowej, ten Covid -19 łatwiej się przenosi z ludzi na ludzi niż każdy inny wirus i szybko atakuje organizmy słabe bez względu na wiek życia danej osoby, powodując ogromne spustoszenia w organizmie niszcząc przede wszystkim płuca, ale i inne organa człowieka także. Dlatego nie chce mi się wierzyć,że ktoś kto przeszedł ciężki przypadek w/w choroby całkowicie wyzdrowiał i nie doznał żadnego uszczerbku na zdrowiu, chociaż niektóre przypadki tej choroby nawet po 17 dniach uzdrowienia kończyły się zgonem. No chyba,że ktoś przechorował bez objawowo, to wtedy inna para kaloszy, ponieważ był na kwarantannie lub w izolacji i nie koniecznie był leczony w szpitalu zakaźnym.Są też znane nieliczne przypadki tzw. stanów ciężkich,które szczęśliwie zakończyły się uzdrowieniem osób nawet w starszym, czy sędziwym wieku.Więc kto tu mówi i pisze prawdę a kto sieje zamęt wokół niej? (2020-06-19)

cosik!: Trzeba być po prostu wciąż rozważnym i uważnym. Nie wolno lekceważyć istniejącego i realnego zagrożenia zakażeniem się tym niebezpiecznym patogenem. Lepiej być przeczulonym na jego punkcie niż go całkowicie zlekceważyć, bo to się może źle skończyć dla każdego. Zdrowie bardzo szybko można stracić, ale go odzyskać jest bardzo ciężko a w niektórych przypadkach nawet jest to niemożliwe, o czym nie należy zapominać nawet przez krotką chwilę. Zwłaszcza, gdy ktoś otarł się o śmierć. Wiele osób dzisiaj lekceważy i lekkomyślnie postępuje. (2020-06-18)

Jośko !: Jestem za a nawet przeciw/ (2020-06-16)

inowator: Do laik:Brawo,co do podobieństwa trafne porównanie. Nasza służba zdrowia już robi bokami a nawet oddycha rękawami, mówiąc językiem sportowym. Tej służbie już podarowano miliardy i co studnia bez dna.Dlaczego, bo jest w wielu przypadkach źle zarządzana i środki są marnowane z tego powodu. Dopóki będą zarządzać opieką medyczną nasi politycy, to nie należy się spodziewać poprawy. A może by tak spróbować eksperymentu i oddać część służby zdrowia np.firmą medycznym i menadżerom zagranicznym?Co by się stało? (2020-06-16)

laik: Walka z pandemią nie jest łatwą do wygrania,jak się okazuje. Mamy w Polsce wiele ognisk zakażeń i co niektórzy specjaliści przewidują,że to jeszcze nie jest spodziewany szczyt zachorowań. Może dopiero fala zachorowań zbliżyć się gwałtownie, nawet do 40 tysięcy. I co wtedy? Dylemat jest, ale czy wszyscy są na taki atak przygotowani? Czy też będzie tak,jak co roku z zimą, która choć łagodna była w ostatnich latach, to i tak zaskakiwała drogowców. Oby nie wydarzyło się to w przypadku tej epidemii. (2020-06-16)

już emeryt: Udzielanie wyłącznie teleporad medycznych oraz wypisywanie e-recept na leki trudno nazwać dobrą opieką lekarską zwłaszcza ludzi starszych mających często po kilka chorób przewlekłych. To oni czują się obecnie opuszczeni i nie są zadowoleni z opieki medycznej i to oni mogą zadecydować w tych wyborach o wynikach. Znam wielu,że będzie głosować nie z rozsądku a z wyboru kandydata, który już dzisiaj obiecuje cuda wianki a tak naprawdę nic nie jest w stanie zmienić, bo to co niektórzy kandydaci obiecują, to naiwność. Bo nie od nich wszystko zależy na co składają obietnice bez pokrycia np. „Że zreformują służbę zdrowia, która będzie do rany przyłóż.”. To utopia,jak mówi większość sejmowa. 8. (2020-06-16)

emeryt 73: Moim zdaniem jest bardziej niebezpiecznym od Covid-19 sianie propagandy na jego temat i wywoływanie epidemii strachu i paniki. Ale chyba nie o to chodzi w tej walce z pandemią. Obywatele muszą znać prawdę o tym koronawirusie i nie może ona być podawana wyłącznie w tzw. pigułce, bo wtedy nigdy nie zwalczymy tej zarazy. Prawdą jest to,że ona rozszerza się gwałtownie i powoduje zakażenia, które powodują komplikacje u osób zwłaszcza z chorobami przewlekłymi o niskiej odporności na zakażenia z tegoż to powodu. Takie osoby powinny być pod szczególna opieką lekarską, a tymczasem lekarze specjaliści odmawiają pomocy, ponieważ odwołują wizyty tym właśnie osobom chorym i w wielu przypadkach w starszym wieku. (2020-06-16)

JA: Sprawą Covid-19 trzeba się po prostu interesować. Należy czytać wszystkie publikacje nawet te w internecie. Nie wszyscy się wirusem zarażają i nie wszyscy od razu chorują podam przykład w 1974 roku na nagminne zapalenie wirusowe wątroby typu B zachorowałem ja i moja żona, ale nasze jedyne wtedy dziecko córka nie zachorowała. Ja i żona leżeliśmy w szpitalu zakaźnym a córka nie. Nikt z naszej rodziny i sąsiadów nie był chory w tym czasie ani później. Więc co jest grane, o co tu chodzić może? Kto jest kompetentny w sprawie Covid-19 a kto nie? O co się tak naprawdę toczy gra? Kto walczy z pandemią a kto i co w tej walce przeszkadza? (2020-06-15)

lemond: Trzeba dokonać wyboru. Odmrażanie gospodarki na hura, albo w dalszym ciągu rygory sanitarne dla dobra wspólnego i/lub dalsze pogłębianie się w koronakryzysie. Coś za coś. Nie ma tak dobrze,że nic nie kosztuje. Dzisiaj wszystko ma cenę i nie należy o tym zapominać ani na chwilę. (2020-06-15)

obserwator: Naprawdę niektórzy nasi obywatele są źle wyedukowani, ponieważ uznali poluzowanie rygorów sanitarnych za koniec walki i wojny z pandemią. Covid-19 traktują,jak chorobę grypoodmienną zwłaszcza u osób zakażonych i bezobjawowo znoszących swój stan zdrowia, nie wiedząc i nie zdając sobie sprawy z wielkiego zagrożenia powodującego sporo zgonów wśród osób zakażonych. Nie informuje się społeczeństwa o stopniu zakażenia koronawirusem i co powoduje zagrożenie śmiercią u wielu chorych np. sepsa itd. Nie tylko u osób chorych na tzw, choroby współistniejące typu cukrzyca nadciśnienie, choroby serca i płuc, itd. itp. Nie podaje się stopnia zakażenia tym patogenem i nikt nie zna normy, czy też granicy bezpieczeństwa.Zatem każdy jest podejrzany podobnie jak każdy trędowaty, dlatego powstają kłótnie i nieporozumienia. Atakowane są osoby nienoszące maseczek i niezachowujące dystansu społecznego. Trudne nastały czasy i następne nowe podziały wśród naszych obywateli. (2020-06-15)

medyk: Koszty pandemii koronawirusa są już dziś bardzo wysokie. Obecnie nikt nie potrafi określić kiedy powstanie szczepionka ogólnodostępna, skuteczne leki, oraz wiarygodne testy od których tak naprawdę zależy skuteczna walka z tą pandemią. Trzeba przyznać,że w niektórych państwach np. Włoszech, Brazylii, Meksyku liczba zakażeń nie maleje tak,jakby chciały tego ich Rządy. Ten wirus na zawsze pozostanie już z nami. Trzeba będzie nauczyć się po prostu z nim żyć, ponieważ będzie on powracał podobnie, jak wirus grypy tzw. sezonowej. (2020-06-13)

pracodawca x: Gospodarka jest najważniejsza. Tak tylko,że najpierw ją całą niepotrzebnie zatrzymano i nadal stoi i nie chce ruszać z kopyta. Niektóre firmy np.(gastronomiczne) ten rok uważają już za stracony, gdyż strat nie da się im odrobić a zyski na poziomie 30 - 40 % mogą niektórych nawet zadowolić i będą oni uważać za sukces. Dopiero będą się spodziewać większych planowanych zysków w latach następnych, jeżeli epidemia Covid-19 całkowicie zaniknie w roku 2021 i latach następnych, co nie jest takie pewne. Zatem walka z pandemią zapowiada się na dłużej. (2020-06-13)

front: Dopiero to będzie bolało.Oj będzie! (2020-06-12)

lulek: Nikt jeszcze z koronawirusem bezboleśnie nie wygrał. Teraz dopiero rozpocznie się ostra, ciężka i długa walka z koronakryztsem. (2020-06-12)

TO: Walka z pandemią nadal trwa. Odmrażanie gospodarki i luzowanie obostrzeń nie oznacza jej zwycięski koniec. (2020-06-12)

przedsiębiorca: Walka z pandemią jest przegrywana.Gospodarka stoi. Trochę ruszyła w niektórych branżach na jakieś 30%. To dalej oznacza dla tych branż wielkie straty trudne do odrobienia. Żadne państwo nie zatrzyma strat płacąc za postojowe. Lepiej będzie każdemu przelać na konto kasę lub wysłać pocztą do domu. Po co więc pracować, jak można dobrze żyć bez pracy,chociaż na krótką metę do czasu,kiedy się zapasy towarów nie wyczerpią. (2020-06-10)

biolog: W Polsce z Covid-19 nie jest w cale tak dobrze, jak niektórzy uważają. To dopiero może być początek silnego ataku epidemii po Śląsku, Łodzi, Mazowszu i itd. Oby prorocy tych złych wieści się mylili. (2020-06-10)

aplikacja: epidemiczna w telefonie i wykrywanie informacji: długość kontaktu i ............. czas trwania kontaktu. Nie podano jednak jednostek miary wartości tych wielkości. (2020-06-09)

polityk: Będzie prawdopodobnie duże opóźnienie w wynalezieniu wyprodukowaniu szczepionki na Covid-19. Miało to nastąpić pod koniec 2020 roku ,ale zabrakło kasy. Koszt podobno przekracza możliwości finansowe i jest szacowany na bilion polskich złotych,jak na razie. A zakażeń w Polsce jest dalej sporo i to budzi nowe obawy władzy. (2020-06-09)

nowoczesny: Szczepionka na Covid- 19 potrzebuje bardzo dużej kasy, jak na początek to biliona polskich złotych,tak orzekli specjaliści brytyjscy. (2020-06-09)

Horacy: Chyba nikt na poważnie nie bierze wizje zbliżających się trudnych czasów,które mogą potrwać przez wiele lat. Niektórzy tzw. niezależni ekonomiści mówią nawet,że ten kryzys będzie miał wymiar dekady,czyli 10 lat.Trudno w to nie wierzyć a jeszcze trudniej się tym przejmować i zajmować.Strzeżony zawsze zabezpieczony. (2020-06-09)

komentator: Mam wrażenie,że niektórzy w tej walce z pandemią koronawirusa się zapętlili i niezbyt wiedzą,jak mają działać i co mają mówić.Trudno nie wszyscy posiadają super zdolności.Są jednak obszary,gdzie pandemia nie narobiła wielkich szkód a wręcz przyniosła zyski.Jednak takich obszarów jest niewiele. (2020-06-09)

lekki: Najgorszy z możliwych kryzysów jest kryzys nastrojów społecznych,którego jest trudno przewidzieć i opanować. Wynika on często z partykularnych interesów,lub z niezadowolenia poszczególnych grup społecznych, zawodowych lub jeszcze innych. (2020-06-09)

niewierzący: Jeszcze nikomu wiara nie zaszkodziła,ale niewielu pomogła (2020-06-04)

wierzący: Tak jest choroba Covid- 19 już nas chyba nigdy nie opuści.Pozostanie z nami na zawsze,jak wiele innych chorób zakaźnych.Z biegiem lat ta choroba będzie słabła nie będzie miała już charakteru pandemii a nawet epidemii.Będą stwierdzane jedynie pojedyncze jej przypadki,pod warunkiem,że będą skuteczne szczepionki dostępne dla wszystkich obywateli każdego kraju a także skuteczne leki w razie zakażenia tym patogenem oraz leki odpornościowe na tego koronawirusa. Ale to dopiero przyszłość, być może daleka. Jednak nie wolno tracić nadziei. (2020-06-04)

Wacek: A w USA szaleje dalej Covid-19 oraz zamieszki uliczne, to skąd może płynąć pomoc najbardziej potrzebującym? (2020-06-04)

Polo: Teraz Covid-19 zaatakował Amerykę południową głównie Meksyk, ale także sąsiednie kraje. To nie oznacza,że się na dobre wyniósł z Europy i Azji, czy Australii. (2020-06-04)

Ktoś?: Są osoby fizyczne i siły polityczne, które uważają iż pandemia w obecnym wymiarze to wymysł polityczny. Pytanie czyj to wymysł? (2020-06-04)

wolontariusz: Jacenty zadałeś bardzo dobre a zarazem bardzo trudne pytanie. (2020-06-03)

Jacenty: Gorsza od Covid-19 jest niepewność jutra. Pytanie, jak zachowa się świat w dobie nadchodzącego kryzysu, czy będzie zdolny do solidarności i pomocy, tym którzy jej najbardziej potrzebują już dzisiaj? (2020-06-03)

oby: Mam wrażenie,że ta zaraza będzie jeszcze groźna przez całą dekadę, czyli do 2030 roku. Oby moje przewidywania spełzły na niczym.Oby. (2020-06-03)

laik: Jak było do przewidzenia,że z epidemią koronawirusa nie będzie nikomu łatwo wygrać. Trzeba będzie jeszcze długo czekać na skuteczny podstawowy lek oraz szczepionkę na ten odporny na wszystko patogen. Mimo wszystko jest nadzieja,że to się zmieni? Pytanie, tylko kiedy ta zmiana może nastąpić? (2020-06-03)

zainteresowany: No i mamy świeży pat,ponieważ zapanowała cisza w sprawie leków i szczepionki na Covid-19, to znaczy wstrzymano badania i rekomendacje ws. stosowania leków a o szczepionce dochodzą różne wieści, niekoniecznie prawdziwe. (2020-06-03)

optymista: Rząd może już być pewny małego sukcesu w walce z pandemią koronawirusa, ponieważ na tle innych państw europy i świata, jeżeli chodzi o statystyki zakażeń i zgonów wypadamy dobrze. (2020-06-02)

łapiduch: Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 3 kwietnia 2020 (Dz. U. z 3.04.2020 r. poz. 585), określa w jaki sposób należy postępować ze zwłokami w celu pochówku osób zmarłych na Covid-19 . (2020-05-30)

lekkoduch: Niestety nie ma dnia bez informacji o nowych zakażeniach ,zgonach na Covid-19 i ozdrowieńcach.Mimo,że dane są coraz pocieszające,to epidemia ciągle trwa i walka z nią nie może ani na chwilę luzować, pomimo, że powoli następuje poluzowanie obostrzeń sanitarnych i,że został ogłoszony już III etap odmrażania gospodarki a IV etap tuż jest przed nami. Trzeba samemu nauczyć się, jak dbać o zdrowie,ponieważ w szkołach dalej tego nie uczą. (2020-05-30)

konar: I tak na okrągło bombardują nas informacjami. Ile jest nowych zakażeń, zgonów i ozdrowieńców. Jak na razie to większość ludzi się już do tego przyzwyczaiła, oby tylko zagrożeń Covid-19 nie zlekceważyła. Tak też może się stać i to już wkrótce. (2020-05-30)

oby: I znowu jest problem z maseczkami, nosić, czy nie nosić, ponieważ są w tej sprawie różne opinie a nawet sprzeczne. Już wczoraj dało się zauważyć łamanie zasad sanitarnych. Na placach zabaw, na ulicach,zbyt wielu poczuło wolność a właściwe dowolność i mieli oni zakazy sanitarne głęboko w poważaniu, albo jeszcze głębiej. Niestety patroli Straży Miejskiej, jak na lekarstwo. Wraca normalność, bo pod sklepami zaczyna się na nowo picie piwa butelkowego. Patroli Policyjnych zwłaszcza pieszych trudno na ulicach zauważyć. Więc po co ten cały cyrk z tą epidemią, skoro jest tylko wywołana paniką lękiem i strachem. Na tym tracą wyłącznie niezamożni i biedni ludzie, zyskują celebryci i niektórzy artyści, których jest stać na zagraniczne wakacje i samochody a narzekają,że władza się od nich odwróciła. A gdzie mają te zarobione pieniądze. Jeżeli je przepuścili to nie mają teraz za co żyć. Może w końcu i ich pandemia czegoś nauczy? Wątpię w to, lecz mam nadzieję, że może niektórych i owszem. (2020-05-30)

obcy: Otwarcie: Cmentarze są cały czas otwarte. Są tylko obostrzenia sanitarne w czasie ceremonii pogrzebowej. (2020-05-28)

obserwator: Niezależnie od tego ile jest pieniądza zwłaszcza bez pokrycia na rynku,to na walkę z Covid-19 braknie środków finansowych, ponieważ na tak ciężką walkę nikt nie był przygotowany, nawet te najbogatsze państwa świata. Zasoby się wnet wyczerpią w sytuacji, gdy gospodarka większości państw będzie spowalniana. Musi być tzw. ruch w interesie, bo inaczej grozi nam wielki krach, jakiego jeszcze świat nie doświadczył po drugiej wojnie światowej. To nie są żarty, tylko przewidywania może zbyt ostrożne, ale konieczne do rozważenia. (2020-05-28)

Ot życie: Koszty, koszty i straty ekonomiczne są najważniejsze. A Polacy to ludzie najbardziej odporni na Covid-19. Dadzą sobie radę w każdej sytuacji nawet najtrudniejszej. Pozdrawiam (2020-05-28)

nietolerancyjny: A kiedy w końcu zostaną otwarte,przychodnie, poradnie lekarskie POZ i specjalistyczne. Dalej w większości,są to tylko teleporady i e-recepty i e-zwolnienia, to jednak nie wystarczy zwłaszcza w sytuacji bezpośredniego zagrożenia utraty życia pacjenta. Te placówki miały dość czasu, by się do normalności przygotować, ale mam wrażenie,że ten stan epidemiczny,to nie którym lekarzom jest bardzo na rękę. A Covid-19, no cóż my lekarze musimy sami się przed zakażeniem chronić, bo nikt o nas lepiej nie zadba. (2020-05-28)

tolerancyjny: Wszystko zdarzyć się może, jak to w piosence tylko,że z jednej strony jest nacisk na Rząd, by jak najszybciej luzował obostrzenia sanitarne i np. natychmiast otwierał granice państwa a z drugiej strony są również różne opinie,że na całkowity powrót do normalności, czyli do stanu przed epidemią Covid-19 jest za wcześnie i ten Rząd popełnia kardynalne błędy a zniesienie obowiązku noszenia maseczek na ulicach, to wielkie zagrożenie dla zdrowia publicznego. Pragnę podkreślić,że w moim mieście dużo osób szczególnie młodych, w tym kierowców już dzisiaj nie nosi maseczek na ulicach, tylko trzyma je w ręku, albo ma zawieszone pod brodą co wygląda, to komicznie. Ale nie ma też zarażeń. Jestem zdania,że komu nie przeszkadzają maseczki, to niech je nosi do kiedy chce, jeżeli w nich czuje się bezpiecznie. Albo niech je nosi z przyzwyczajenia, np. niech w nich śpi, spożywa pokarmy itd. itp. aż do znudzenia. (2020-05-28)

strateg: Nie łudźmy się,że to koniec Covid-19 jest bliski. Bliski to jest kryzys, który się zbliża z wielką siłą. Nie chcę mówić o katastrofie, ale niezależni ekonomiści przestrzegają przed hura optymizmem. Dzisiaj widać zaniedbania higieniczno-sanitarne w poszczególnych krajach, które odbijają się przysłowiową czkawką. Do tego głęboki kryzys wystąpił z powodu nagłego zatrzymania, produkcji, handlu i usług a niektórych przypadkach całych branż. Czyli nastąpił nagły paraliż gospodarki, który można porównać do udaru, który wymaga szybkiej pomocy, skutecznego leczenia i długiej rehabilitacji. A powrót do stanu zdrowia przed udarem jest trudny a niekiedy wręcz nie możliwy i może zakończyć się fatalnie, kiedy się taki udar powtórzy. (2020-05-27)

kopia: POLITICO: Szczepionka na koronawirusa może kosztować miliardy, których Europa nie jest gotowa zapłacić [ANALIZA] (2020-05-26)

konkretny: Już niektóre państwa moim zdaniem za wcześnie obwieściły triumf zwycięstwa nad Covid-19. Do nich zalicza się mały kraj,jakim jest Słowacja.Chociaż światowi eksperci już przestrzegają o drugiej i kolejnej fali ataku tego patogenu,który może uderzyć z większą niż dotychczas siłą już na jesieni br. oraz wiosną 2021 a następnie przetrwać do roku 2022. Tak,że trzeba być na to również przygotowanym, by nie być, jak zwykle zaskoczonym. (2020-05-23)

markiz: Trzeba mieć dużo cierpliwości i silnej woli do ciężkiej walki o zdrowie a nawet o życie, by się nie poddać chorobie Covid-19 i ją pokonać, (wielu tak twierdzi,że tak właśnie uczyniło) - w co ja do końca nie wierzę. Wierzę natomiast,że jeżeli ktoś został zarażony, to będzie musiał być długo i skutecznie leczony i wyleczony, (anie tylko zaleczony), bo inaczej może stracić całkowicie zdrowie i/lub życie chyba,że jest się tylko nosicielem tego patogenu a to już jest inna sprawa, też niebezpieczna dla samego pacjenta,lecz bardziej niebezpieczna dla jego otoczenia. Sprawa nosicielstwa koronawirusa, wymaga nieco innego podejścia w walce z tą epidemią. Lecz o takim przypadku nie będę pisać szczegółowo. (2020-05-23)

  Next >>


[1-100] [101-200] [201-270]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2020

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 37310194