ATEST Ochrona Pracy

30 października 2020 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Walka z pandemią

Liczba wpisów: 252.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

kropka: To dopiero początek to nie koniec bicia rekordów zakażeń i zgonów. Ale są osoby,które ulegają informacją niesprawdzonym a przez to niepotrzebnie narażają siebie i innych na zakażenie i utratę zdrowia i życia. (2020-10-20)

konkretny: To mają być budowane szpitale tymczasowe w każdym województwie na wniosek wojewody a nie polowe a to jest różnica nie tylko w nazwie. (2020-10-20)

Huk: Sytuacja zaczyna być bardzo poważna. Już wielu sceptyków przekonało się na własnej skórze,że covid-19 naprawdę istnieje i jest bardzo groźny dla zdrowia i życia osób bez wyjątku na wiek. (2020-10-19)

medyk: Tak jest zwłaszcza w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Łodzi mają powstać szpitale polowe, ponieważ w tych miastach zaczyna brakować łóżek szpitalnych, ale także do ich obsługi brak jest personelu medycznego. (2020-10-19)

małoaktywny: Organizacja szpitali polowych jest ze wszech miar konieczna i nie zwykle już potrzebna. Po prostu jest nakazem chwili. (2020-10-19)

OBY: Padają kolejne rekordy dobowych zakażeń i zgonów na COVID-19. Są i będą w razie potrzeby organizowane szpitale na obiektach sportowych a konkretnie na stadionach.Z wypowiedzi ekspertów wynika,że najbliższe miesiące zimowe będą bardzo trudne i koronawirus nie odpuści wręcz przeciwnie się nasili zgodnie z zapowiedzią. oby się one nie sprawdziły. OBY! (2020-10-19)

Ryszard: Czy w miejscach poboru próbek , codziennie od rana jest wystawiona wolna próbka która będzie zbadana po zakończeniu pracy ,by określić jak mocno zostało skażone miejsce poboru i jaki to może mieć wpływ na badanie próbek osób badanych. Ponadto wydaje mi się że powinny być wystawiane wolne próbki testowe co godzinę w tych pomieszczeniach i badane. (2020-10-17)

obywatel?: Dzisiaj nikt nie jest wstanie określić koniec pandemii. Jak na razie to nie ma szczepionki tak oczekiwanej przede wszystkim przez wielu polityków różnej maści. Nie ma także leków zapobiegawczych wirusom i poprawiających odporność na ich zakażenie. Obecne stosowane leki w czasie leczenia COVID-19 są mało skuteczne o czym świadczy duża śmiertelność wśród ofiar tej niebezpiecznej zarazy. Istnieje coraz większe zagrożenie zakażenia się i rozprzestrzeniania się tego patogenu z którym cały niemal świat się boryka i ma z nim wiele problemów. (2020-10-17)

Barbra: I chodzi o to, by informować obywateli rzetelnie a nie tylko ich terroryzować strachem. Przypomnę,że w Polsce umiera dziennie od 1200 do 1400 osób, w tym na wiele różnych chorób i nagłych zgonów,jak zawał, udar - spowodowanych przede wszystkim przewlekłymi chorobami np. nadciśnieniem tętniczym, chorobami serca i płuc, cukrzycą i jej powikłaniami,nowotworami, wypadkami,samobójstwami, a nawet morderstwami. Od wielu lat więcej nas umiera niż się rodzi. Trzeba o tym informować społeczeństwo dokładnie, ponieważ informacje te mają skuteczny wpływ na profilaktykę zdrowotną. Chodzi nam wszystkim,że łatwiej i taniej jest zabiegać chorobom niż je leczyć. (2020-10-15)

obywatel2: Tak jest statystykę osób zakażonych i osób chorych nie podaje się oddzielnie, tak samo jak ilość zmarłych na covid-19 i osób zmarłych u których wykryto tylko sam koronawirus i były po prostu nosicielami a umarły one na choroby,np. zawał, udar, raka, perforację żołądka. (2020-10-14)

Tomasz: W ramach walki z pandemią zakupiliśmy środek do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu. Zgodnie z przepisami producent dostarczył nam kartę charakterystyki z której wynika że natychmiast po kontakcie należy umyć ręce cytat: SEKCJA 4: Środki pierwszej pomocy 4.1. Opis środków pierwszej pomocy: W przypadku kontaktu ze skórą: umyć zabrudzoną skórę wodą z mydłem, spłukać dokładnie wodą. O co tu chodzi? Chyba ten środek służy do odkażania rąk ale żeby zaraz po użyciu myć ręce wodą z mydłem ? (2020-10-14)

obywatel: Przepraszam bardzo, ale nikt chyba nie lekceważy, zagrożenia pandemią COVID-19,ale wiele osób ma wątpliwości, co do statystyk podawanych przez MZ i po prostu w nich nie wierzy,ponieważ są one niechlujnie prowadzone. (2020-10-14)

komentator: Aż dziw bierze,że nie wszyscy lekarze potrafią obsłużyć EKG, EEG, respirator, defibrylator, itd. i nie umieją udzielać pierwszej pomocy.To dopiero heca.Czego oni się na tych studiach uczą? Tylko zakuwania teorii? (2020-10-14)

komentator: Brakuje w szpitalach przede wszystkim lekarzy anestezjologów i pielęgniarek anestezjologicznych.Dowód na to,że są respiratory,ale nie wielu medyków umie je obsługiwać i tu jest problem.Dopiero w Zabrzu mają uczyć asystentów do obsługi respiratorów mówił w TVP profesor(...) były MZ. Dziwne,ale chyba jednak prawdziwe. (2020-10-14)

Kriss: Nagle wszyscy Polacy okazali się lekarzami po studiach, w dodatku wtajemniczonymi w sekretne protokoły WHO. Ja ostrożnie podchodzę do teorii spiskowych, ale ostatnio trafiłem na b. ciekawą, sprytnie zakamuflowaną w formie powieści na stronie www.plaga2023.pl. Ile w niej słuszności - pokaże czas, ale poczytać warto. Polecam wszystkim, a zwłaszcza korono-sceptykom! (2020-10-13)

Kajetan: Zaraz, zaraz sport w przestrzeni publicznej można uprawiać bez maseczki. Taki jest zapis w roz. Ja codziennie chodzę na bulwar warszawski i gram z kolegą w szachy przy stole. Już Policja się nas czepiała, ale po pokazaniu rozporządzenia dali se spokój. (2020-10-13)

Ludwik: W związku z obowiązkiem noszenia maseczek w przestrzeni publicznej można powiedzieć, że jest także zakaz palenia tytoniu jedzenia, picia etc. Nawet nosa nie można wysmarkać, bo wtedy narażamy się na mandat ściągając maseczkę. (2020-10-13)

JA: Znów ponad 4 tysiące nowych zakażeń a może być ich coraz więcej. Wszystko zależy od nas samych,czyli obywateli. Ja uważam,że jednak nie wszystko zależy tylko od zwyczajnych obywateli, bo nie zależy. Muszą świecić przykładem w walce z pandemią politycy,szczebla parlamentarnego i samorządowego. Ale z tym jest nie najlepiej. (2020-10-13)

"Sieć w domu": „Jośko”, i może z wędką zamiast sieci? (2020-10-12)

zorientowany: Karol: Bez urazy to ty piszesz głupoty. W USA żeby dostać się na studia medyczne, zaznaczam prywatne i płatne trzeba też postarać się o punkty, które się zdobywa na praktykach między innymi w szpitalach,jako pomoc medyczna. Przypomnę,że za PRL można było odrobić wojsko w szpitalu i chętnych nie brakowało. (2020-10-12)

Jośko !: We weekend padł rekord nowych zakażeń sars cov-2, bo wyniósł aż ponad 9 tys. MZ wprowadza ostry reżim sanitarny niemal w całym kraju. Z powrotem grozi nam zatrzymanie gospodarki, a tym samym widmo nowego kryzysu ekonomicznego jest już bardzo blisko. Gdy tym czasem media przypominają o DDM (dystans,dezynfekcja,maseczka) oraz o dobrowolnym zakazie opuszczania swoich domów i mieszkań przez seniorów. A co najgorsze namawiają seniorów na teleporadę. Czyli na leczenie chorych seniorów na wiele chorób przewlekłych np. typu cukrzyca, astma i wiele innych przez telefon,co jest to bardzo utrudnione. To ma być ta dobra zmiana w opiece nad seniorami. Sieć w domu seniorze i tylko co dalej? (2020-10-12)

Karol: najlepszy pomysł "Ktosika": "Należy wprowadzić obowiązkowe staże w szpitalach np. w charakterze salowych przed przyjęciem na studia medyczne" Już to widzę jak przyszły lekarz będzie miał odbyć staż, jako salowy w szpitalu przed studiami? A może i to dobry pomysł, dlaczego np. przyszły adwokat nie miałby odbyć stażu w sądzie jako sprzątaczka. Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać z tej waszej głupoty. (2020-10-12)

ktosik!: Ja także mama wrażenie,że tzw. służbę zdrowia dopadła już zapaść. Przyczyną tego stanu rzeczy są ogromne niedobory głównie kadrowe. Brakuje lekarzy w szpitalach i przychodniach, asystentów medycznych, pielęgniarek i pielęgniarzy, ratowników medycznych,sanitariuszy, a także diagnostów i operatorów różnego sprzętu medycznego a może przede wszystkim salowych. Może trzeba przywrócić pomaturalne i policealne szkoły medyczne w zawodach np. technik fizykoterapii, technik rtg, technik tomografii i rezonansu magnetycznego, technik masażysta, pielęgniarka, położna, sanitariusz, felczer. Należy wprowadzić obowiązkowe staże w szpitalach np. w charakterze salowych przed przyjęciem na studia medyczne i szkoły policealne o kierunkach medycznych. A przede wszystkim na wysokim poziomie kształcić na studiach oraz w szkołach pomaturalnych i policealnych zawodów medycznych. Trzeba także zadbać o godne zarobki pracowników służby zdrowia,by zachęcać młodych ludzi do podjęcia nauki oraz pracy w wyuczonym zawodzie. Inaczej nie widzę poprawy sytuacji. (2020-10-12)

medyk: W przychodniach, poradniach, szpitalach nie wygląda to dobrze. Mam wrażenie,że służbę zdrowia całą bez wyjątku(państwową i prywatną) dopadła głęboka zapaść. Są tego powodem wieloletnie zaniedbania. Przyczyną tego stanu rzeczy jest między innymi brak dobrej organizacji pracy. Samo tylko dofinansowanie tzw. „służby zdrowia” a nie lecznictwa w szczególności zamkniętego to już nie wystarcza. Chodzi o mądre zarządzanie posiadanymi zasobami. Tego jest widoczny brak. (2020-10-10)

chory: 29 września br. wykonałem badania: Ogólne moczu, OB, PSA całkowity na zlecenie lekarza specjalisty urologa. Z ich wynikami lekarz polecił zgłosić się osobiście na wizytę w dniu 9.10.2020r. (na którą to wizytę zostałem zarejestrowany jeszcze w sierpniu br.) Ponieważ dalsze badania lekarskie będą od tych wyników uzależnione. Tymczasem dnia 7.09.2020r. otrzymałem telefon z rejestracji przychodni o możliwości skorzystania z teleporady. Czym byłem zaskoczony, ponieważ lekarz napominał mnie bym zapisał się na wizytę osobistą a nie na konsultację telefoniczną. I tak zrobiłem. Zaznaczam,że od wielu lat leczę się na prostatę i zauważyłem u siebie niepokojące zmiany, dlatego się nie zgodziłem na teleporadę. Ale pani rejestratorka prywatnej przychodni, chyba wie lepiej co ma robić niż lekarz z tytułem doktora nauk medycznych i ze specjalizacją chirurgiczną. Taki oto mamy model służby zdrowia,że ogon jest ważniejszy od psa. (2020-10-10)

pacjent: No i mamy początek wielkiego problemu z Covid-19, bo padają nowe rekordy zakażeń i zgonów.A mają być ponoć jeszcze wyższe.Wprowadzane są nowe obostrzenia sanitarne,ale także nowe obowiązki dla lekarzy POZ.A tymczasem dalej przychodnie Państwowej Służby Zdrowia pozamykane są na siedem spustów,czym nowy Minister Zdrowia jest zaniepokojony,ponieważ służba zdrowia złapała zadyszkę. A do ich rejestracji przychodni dalej jest jeden numer na całe duże osiedle mieszkańców, albo nawet na znaczny obszar miasta, gdzie dodzwonić się jest bardzo trudno. A jak się dodzwonisz to panie rejestratorki łaskawie proponują teleporadę, bo lekarze przyjmują tylko 3 godziny. Zresztą nie tylko one namawiają na teleporadę, bo Polskie Radio i TV też. Tymczasem naród się buntuje i organizuje manifestacje pod hasłem: Koniec leczenia przez telefon. Trzeba otworzyć przychodnie. Poprzyj nasz apel. Władza boi się milionów! Takie hasło opublikowano w Super Nowościach z dnia 2-4 października 2020r. (2020-10-08)

oby: Nic nam nie pozostało,jak czuwać, być szczególnie ostrożnym stosować (MDO)maseczki, dystans,odkażanie a może los nas oszczędzi i nie zachorujemy. OBY (2020-10-07)

pacjent: Walka z pandemią COVID-19 okazała się dużo trudniejsza i dużo droższa niż przypuszczano. Jakoś wyraźnego postępu w walce z tym patogenem na całym Świecie, Europie i w Polsce nie widać. Mówienie o drugiej fali epidemii w poszczególnych krajach oraz przypominanie o reżimie sanitarnym i wysokich karach oraz statystyce zakażeń i ofiar śmiertelnych na wielu nie robi większego wrażenia. Każdy łamiący prawo czuje się w tym przypadku pokrzywdzoną ofiarą. (2020-10-07)

dyskutant: Jak na razie to świat przegrywa z COVID-19. Złośliwi nazywają to (na niby humorystycznie) walką z „konasz z wirusem”. Słyszałem to dziś na bazarze. Lecz nie było to śmieszne,tylko wprost głupie, ponieważ na głupotę jeszcze nie wynaleziono lekarstwa oraz szczepionki. (2020-10-07)

pacjent: Tak naprawdę to komu wierzyć w sprawie COVID-19 lekarzom, czy urzędnikom z MZ, którzy niemal codziennie straszą niekorzystną statystyką (rekordem zakażeń) obywateli w ramach rzekomej walki z tym patogenem? (2020-10-05)

poirytowany: I mamy czas, kiedy padają w naszym kraju rekordy zakażeń ( już ponad 1000) i ofiar śmiertelnych(ponad 20) z objawami COVID-19 a ma być ich ponoć jeszcze więcej w tzw. drugiej fali pandemii A tu o szczepionkach i skutecznym leku ani widu ani słychu.Są w tej sprawie tylko wyłącznie puste deklaracje polityków. To też jest walka, ale nie z pandemią lecz jest to walka polityczna. (2020-09-26)

Viki: Myślę że nie wiele osób zaufa szczepionkom i szczepieniom.Pytanie, czy mają się szczepić wyłącznie osoby całkowicie zdrowe,czy z chorobami współistniejącymi,jak to dzisiaj się określa? (2020-09-18)

niezłośliwy: Pytanie ile będzie ochotników do szczepienia na Covid-19, jeżeli żadna firma farmaceutyczna nie będzie ponosić odpowiedzialności za uboczne skutki działania tych szczepionek, jakim jest ciężka choroba i/lub śmierć? A to mają im zapewnić przepisy i zalecenia międzynarodowe.Chcesz być zaszczepiony? To zaszczep się, ale na własną odpowiedzialność. (2020-09-18)

Jośko !: Dobrze się stało,że Minister Zdrowia prof. Szumowski podał się do dymisji.Ministerstwo to od dawna potrzebuje dobrego organizatora służby zdrowia,sprawnego i odważnego w działaniu menadżera. Niekoniecznie to powinien być lekarz z tytułem profesorskim. Może to być ekonomista lub prawnik,(np. może być,ale nie musi być ten ktoś z tytułem naukowym),ale dobrze znający zagadnienie i potrzeby trudnej dziedziny i umiejący przede wszystkim nią zarządzać.Do pomocy powinien dobrać sobie sprawdzonych fachowców a unikać narzuconych mu przez obóz rządzący, byle jakich polityków na stanowiska np. wiceministra, podsekretarza stanu itd. itp. Trudne to zadanie dla ministra, ponieważ jest to najtrudniejszy resort do ogarnięcia i wielu ministrów Ministerstwa Zdrowia na reformie służby zdrowia już poległo i nie udało się żadnemu, jak na razie do końca reformy przeprowadzić. (2020-09-18)

kropka: Na naiwność i głupotę z tego powodu oraz na propagandę, podobno nie ma skutecznego lekarstwa? Na pewno nie ma! Zatem na co i komu jest potrzebna walka z pandemią ciemnoty? (2020-09-17)

obserwator: Trzeba być naprawdę naiwnym,że szczepionka od razu zwalczy pandemię.Tak jednak się nie stanie,ponieważ na to potrzeba jest wiele lat a być może nawet kilka pokoleń.Ale o skutecznym leku jak na razie,to nikt nie myśli,nie mówi i nie pisze.Co ciekawe bez takiego leku coraz więcej osób zdrowieje,jak podają komunikaty.Jest to bardzo rzadki przypadek medyczny,ale jednak jest. Lepszego przypadku trudno odnaleźć.Ponadto jest dobry przykład na walkę z pandemią. (2020-09-17)

ostrożny: Tzw. Państwowa Służba Zdrowia jest typowym przykładem ochrony zdrowia wyłącznie swoich funkcjonariuszy i aparatczyków. A reszta narodu niech się leczy u znachorów lub jak kto woli u szamanów. Najlepiej jednak u prywatnych lekarzy, którzy nie boją się epidemii koronawirusa i potrzebują kasy. I to się nazywa walka z pandemią! (2020-09-17)

obywatel X: Nowy Minister Zdrowia dr Andrzej Niedzielski zapowiedział szczepionkę na Covid-19 już na wiosnę 2021r. I ma ona kosztować tylko około 2 euro czyli, jakieś 8 złotych. Taniocha! Pytanie czy to będzie ta szczepionka od prezydenta USA Trampa? I czy wtedy maseczki pójdą w niebyt i zapomnienie? A teraz nosić maseczki byle jakie, czy nie nosić? (2020-09-17)

pytający: Jest sposób na lekarzy, przychodnie i poradnie. Po prostu niech NFZ płaci im za każdą udzieloną teleporadę tylko 20% od każdego pacjenta. Inaczej stosowane dzisiaj praktyki się tylko nasilą a nie zostaną zaprzestane. Jest to stosowana praktyka nagminnie, głównie w czasach rządów poprzedniego MZ,która to martwi nowego Ministra Zdrowia.Zobaczymy czy coś z tym będzie wstanie zrobić i kiedy może to nastąpić? Jest pandemia czy jej nie ma? Jest bo niektórzy lekarze bardzo jej się obawiają i zeszli do podziemia. (2020-09-17)

emeryt 73: Od dwóch dni nie mogłem się dodzwonić do przychodni, która jest zamknięta na siedem spustów. Wreszcie się udało zarejestrować żonę na teleporadę, która trwała nie całe 3 minuty. Lekarz przepisał antybiotyk bez żadnej osłony, wyłącznie na podstawie rozmowy telefonicznej w czasie której nie spytał o temperaturę ciała a dużo się mówi i pisze na temat lekarzy POZ i o ich nowych zadaniach ws. podejrzenia o Covid-19. Jak na razie to wszystko jest po staremu, chociaż mamy już nowego Ministra Zdrowia sprawniejszego od poprzedniego, który szybko reaguje i wprowadza nowe zmiany a to wciąż za mało. (2020-09-16)

za to ty: wyszedłeś z okopów. I będziesz walczył na bagnety? Może nawet "zagranicą"? (2020-09-14)

pacjent: Uważam dzisiejszą służbę zdrowia za służbę szkodliwą dla życia i zdrowia pacjentów. To co wyrabiają niektórzy lekarze i niektóre przychodnie i poradnie to jakaś paranoja, tłumacząc,że ograniczenia kontaktów z lekarzem to jest wyłącznie dla dobra pacjenta. Ja uważam, że jest odwrotnie,że jest to wyłącznie dla dobra personelu medycznego, który zachowuje się niczym zwykły tchórz. Nie wyobrażam sobie co by się z nimi stało w czasie działań wojennych. Pewnie by uciekli zagranicę kraju, najchętniej gdzie pieprz rośnie. Niektórzy lekarze zapomnieli po co wybrali swój zawód. Co to za oficer (np. dowódca plutonu wojska, który sam siedzi w okopie a żołnierzom rozkazuje iść do ataku na bagnety). Może to nie jest trafne porównanie, ale najlepiej przedstawia obecną sytuację. Zamiast być na linii frontu tzw. służba zdrowia w większości działa na jego zapleczu. (2020-09-14)

i co?: Przestaliście walczyć z pandemią? Nie lękajcie się. Walczcie do skutku. (2020-09-11)

Matoł usz: Ja to wiem najlepiej ............... podobno. (2020-09-10)

"podobno": "można powiedzieć"... (2020-09-10)

laik: Podobno już druga fala Covid-19 się zaczęła o czym świadczy wzrost zachorowań niemal w całej europie. (2020-09-10)

borsuk: Można powiedzieć,że nowy Minister Zdrowia rozpoczął działania na wypadek drugiej fali Covid-19. Zobaczymy już wkrótce jaki będzie tego efekt. (2020-09-10)

warcaby: jeśli wygrałeś sam ze sobą to to jest już sukces. (2020-09-08)

chińczyk: Na obszarze języka angielskiego gra ta znana jest przede wszystkim jako ludo (gra ta w Wielkiej Brytanii opatentowana została w 1896 roku). Od 1918 roku na obszarze języka niemieckiego i w wielu innych krajach Europy (także w Polsce) gra znana jest głównie jako „Nie irytuj się” lub „Człowieku, nie irytuj się”, co jest dosłownym tłumaczeniem oryginalnego niemieckiego tytułu „Mensch ärgere Dich nicht”. (2020-09-07)

to podobny: poziom. Zatem graj i nie irytuj się. (2020-09-07)

poirytowany: Chcę zakomunikować,że wolę grę w warcaby od chińczyka. (2020-09-07)

JAJO: Najbardziej podobno zarażają się osoby w pracy i na imprezach rodzinnych typu wesela i inne uroczystości. Zatem jest prosta sprawa. Należy unikać takich imprez i nie ryzykować własnym zdrowiem kosztem zabawy zwłaszcza z alkoholem. Niestety pracować się musi, ale uważać też trzeba i można,jak się tylko chce ograniczać ryzyko zakażeń. (2020-09-05)

ŚOI -: Środki ochrony indywidualnej powinny być stosowane w sytuacjach, kiedy nie można uniknąć zagrożeń lub nie można ich wystarczająco ograniczyć za pomocą środków ochrony zbiorowej lub odpowiedniej organizacji pracy. - Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bhp (tekst jednolity – Dz. U. z 2003 r. nr 169, poz. 1650 + zm. Dz. U. z 2007 r. nr 49, poz. 330, w tym załącznik nr 2, § 1.) (2020-09-04)

nie irytuj się: Zagraj w chińczyka, to taka gra planszowa (2020-09-04)

poirytowany: A co mają SOI do walki z pandemią? Niewiele albo prawie nic, ponieważ środki powyższe stosowane są do zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym w zakładach pracy,a poza nimi obowiązuje stan epidemiczny i reżim sanitarny wszystkich obywateli naszego społeczeństwa,tj.pracujących, bezrobotnych,emerytów i rencistów, uczniów i studentów. Tak tylko dla przypomnienia. (2020-09-04)

ŚOI -: ŚRODKI OCHRONY INDYWIDUALNEJ powinny być przeznaczone do osobistego użytku. W wyjątkowych przypadkach ŚOI może być używany przez więcej niż jedną osobę, o ile zastosowano działania wykluczające niepożądany wpływ takiego użytkowania na zdrowie lub higienę użytkowników. - - - - Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bhp (tekst jednolity – Dz. U. z 2003 r. nr 169, poz. 1650 + zm. Dz. U. z 2007 r. nr 49, poz. 330) – vide Załącznik 2. § 5. (2020-09-03)

listek: Alfred:Jak na razie to liczba zakażeń nie przekracza 1000 zakażeń, a liczba zgonów 100. Więc nie pisz człowieku bzdur i nie kpij z powagi sytuacji. (2020-08-24)

logiczny: No i co z tego,że miał 1500 wpisów, jak nie powstał i nie powstanie nigdy żaden samorząd zawodowy "behapowców". Weź i zapomnij o sprawie. Dobra rada na przyszłość. (2020-08-24)

No pewnie: Samorząd zawodowy miał 1500 wpisów i trolle też to uwaliły (2020-08-24)

Alfred: Co to jest 1000 zakażeń. Przyzwyczaimy się do 50 000 zgonów dziennie. Tylko należy jeszcze trochę poczekać (2020-08-24)

a ty: się już "optymistycznie" zgotowałeś? (2020-08-22)

optymista: Z pandemią Covid-19 porażki doznało Ministerstwo Zdrowia. Nie ma się czegoś dobrego spodziewać. Szaleje drożyzna żywności, pieniądz traci na wartości. Oby nie chciało być jeszcze gorzej. Dobre czasy już były. Teraz gotuj się na koronakryzys.Czyli na gorsze czasy. (2020-08-22)

obywatel X: Zgadza się mamy już nowy rekord od początku pandemii, bo ponad 900 nowych zakażeń, a ponoć ma być ich jeszcze więcej już na jesieni, bo 1000 na dobę. Ministerstwo Zdrowia się niepokoi tylko o statystykę, a chorzy na inne choroby tzw. współistniejące nie mogą się dodzwonić do przychodni, bo telefon jest zajęty, albo nikt w rejestracji go nie odbiera. Taki jest prawdziwy obraz tzw. służby zdrowia działającej dla dobra obywateli. Jest to zwykłe bimbanie z obywateli,ale tylko do czasu! Płać na ZUS i lecz się u znachora. (2020-08-22)

obywatel: Sprawę załatwia: Ostrożność w kontaktach z innymi osobami w pracy i poza nią, wiara w ciągle istniejące zagrożenie chorobą Covid-19, czyli wysoka świadomość obywateli. Same zmiany na stanowiskach w Ministerstwie Zdrowia nie zapewnią,że pandemia ustąpi.Pandemia nie ustąpiła w lecie. Nie ustąpi jesieni a także na wiosnę. Tak szybko w ogóle nie ustąpi. Trzeba być gotowym i przygotowanym dopiero na najgorsze wydarzenia w naszym kraju, które realnie są możliwe a o których się mówi zbyt mało i przekonywająco. (2020-08-21)

forumowicz: Obywatelu napisałeś: "noszenie maseczek i mycie rąk i zachowanie dystansu społecznego -1,5 m nie załatwia sprawy." Może podzielisz się z nami co załatwi sprawę? Może i ktoś inny zainteresuje się Twoimi rozwiązaniami. (2020-08-11)

obywatel: Tak jest wzrost zakażeń Covid-19 codziennie następuje. Padają rekordy dobowe. Przewiduje się wkrótce nawet do 1000 zakażeń na dobę. Jednak nie wszyscy obywatele wierzą w pandemię i jej groźne skutki, ponieważ obywateli przyzwyczajono do komunikatów głównie negatywnych. A noszenie maseczek i mycie rąk i zachowanie dystansu społecznego -1,5m nie załatwia sprawy. (2020-08-07)

Feliks: Nikt jeszcze dzisiaj nie potrafi przewidzieć jaka będzie druga fala ataku Covid-19 i czy w ogóle się pojawi na jesieni br.? Lepiej jest na zimno dmuchać, tak mówi stare mądre przysłowie. Niektórzy twierdzą,że druga fala już się zaczęła na świecie i w Polsce. Więc Rząd RP się na to musi dobrze przygotować pod każdym względem. Personalnie, prawnie i finansowo. Co jest oczywistym problemem. Dzisiaj mamy aż 657 nowych zakażeń. Zaczyna się na pewno problem,bo ilość zakażeń ostatnio znacznie w Polsce rośnie. (2020-07-31)

kropka: Niestety, ale świat przegrywa walkę z koronawirusem, pytanie czy jest w stanie wygrać z koronakryzysem? (2020-07-30)

polityk: Nikt jeszcze dzisiaj nie potrafi przewidzieć jaka będzie druga fala ataku Covid-19 i czy w ogóle się pojawi? Lepiej jest na zimno dmuchać, tak mówi staropolski mądre przysłowie. Więc Rząd RP się na to musi dobrze przygotować pod każdym względem. Personalnie, prawnie i finansowo. Co jest oczywistym problemem. (2020-07-29)

komentator: Tak jest taki atak spodziewany jest już na jesieni 2020r. (2020-07-28)

medyk: Dobrze,że Rząd RP przygotowuje się na ewentualny atak drugiej fali Covid-19 wraz z grypą sezonową i chorobami jej pokrewnymi. Szacun wielki. (2020-07-28)

Rocki: Wczoraj odnotowano 418 zakażeń i 6 ofiar śmiertelnych. Chyba przyszedł czas pomyśleć nad nowymi zaleceniami sanitarnymi, czyli na wprowadzenie znowelizowanych przepisów w tym zakresie. (2020-07-24)

chemik: Pytanie czego nie stosuje się na szeroką skalę nocnego odkażania np. poprzez ozonowanie pomieszczeń zwłaszcza w obiektach użyteczności publicznej? Czy na pewno chodzi tu tylko o koszty,że tego się nie robi. A może chodzi tu o coś więcej niż koszty? (2020-07-16)

podatnik: Gospodarka gospodarką. Wiadomo, że trzeba ją ratować, ale trzeba też stosować nowoczesne metody walki z tą pandemią. Już nie wystarczą maseczki byle jakie oraz byle jakie mydło i środki odkażające. Trzeba nam stosowania technik nowoczesnych jakim jest odkażanie np. środkami chemicznymi,lecz nieszkodliwymi dla zdrowia człowieka.Oraz skutecznych leków i wyrobów medycznych poprawiających odporność na koronawirusa. No i tak bardzo oczekiwanej szczepionki. (2020-07-15)

Huk: Pierwsze co robią dobre wrażenie, to politycy. Niemal wszystkich państw wyrażają troskę o zdrowie swych rodaków, tylko że walka z pandemią okazuje się zbyt ciężka i zbyt kosztowna, dlatego wiele państw sobie nie radzi, lub radzi sobie bardzo słabo. Dlatego Covid-19 tak szybko się rozprzestrzenił,prawie już na całej kuli ziemskiej. (2020-07-15)

Alicja: Trudno mówić,że Covid-19, powoli, bo powoli, ale jednak nas opuszcza skoro wiele państw przywraca obostrzenia sanitarne, chociażby obowiązek noszenia maseczek a może coś jeszcze więcej? (2020-07-15)

Gerd: Trzeba się pogodzić z tym,że istnieje życie i śmierć. I że ludzie każdego dnia się rodzą i umierają z różnych przyczyn i tego nie da się zmienić. Problem w tym,że ciągle więcej ludzi umiera niż się rodzi w naszym kraju. (2020-07-15)

Kacper: Druga fala patogenu już się rozpoczęła w Europie zachodniej obu Amerykach i Australii, a obiecanych szczepionek i skutecznych leków, jak nie było tak nie ma i szybko nie będzie. To jest pewne. (2020-07-15)

Jośko !: Wiece wyborcze i po wyborcze pokazały nam wszystkim,że nie jest dobrze z tą dyscypliną społeczną,bo wiele osób złamało dyscyplinę sanitarną (widać to było w tv, ponieważ nie używało maseczek i nie zasłaniało nimi nosa i ust a także nie zachowało dystansu społecznego,bez konsekwencji.Będą zdrowi,jak rydz. Bo się nie stało im nic złego. (2020-07-14)

kuropatwa: Jest to bardzo ważne. Jeżeli chcesz zachować życie i zdrowie,to poznaj wszystkie niezbędne przepisy i zasady oraz przestrzegaj je.To pewna polisa na życie i zdrowie. (2020-07-14)

krytyczny: Zbyt wiele jest dostrzegalnych przypadków łamania przepisów prawa, w tym także łamania prostych zakazów, np. "Piłeś alkohol nie jedź". "Przestrzegaj przepisów o ruchu drogowym". "Przestrzegaj a nie łam przepisów bhp w pracy" itd. itp. Noś maseczki w miejscu publicznym, gdzie nie można zachować dystansu społecznego. Często myj ręce i je dezynfekuj.Kąp się tylko w miejscach dozwolonych. Na nic to w wielu przypadkach się zda, więc muszą być ofiary. Taka jest naga prawda. Bowiem wszyscy prawie bez wyjątku nie lubimy dyscypliny. (2020-07-11)

ostrożny: Trzeba pamiętać o tym, by być ostrożnym i przestrzegać podstawowe zasady higieny osobistej i także higieny zbiorowej,ale do tego potrzebna jest duża kultura, której na co dzień jest odczuwalny jej brak na każdym kroku. Jak na razie to chamstwo i cwaniactwo góruje nad kulturą osobistą. (2020-07-11)

wiarus: Wczasy, urlopy, zabawy,mecze i inne otwarte imprezy masowe to prawdziwe i realne źródło zakażenia tym nowym królewskim wirusem,który wywołuje groźną chorobę Covid-19 u tak wielu. Jak na razie to propaganda jest górą. Wiele osób jest zdezorientowanych i nie wie komu ma w końcu uwierzyć np. fachowcom czy laikom udającym fachowców w tym zakresie i są oni szkodliwymi propagandzistami.Stary wiarus śle pozdrowienia i nadzieję na przyszłość. (2020-07-11)

lmpuls: A w USA się zarażają nadal na potęgę tym patogenem co wywołał światowy kryzys. Widocznie Covid-19 będzie tam panował jeszcze przez długi,długi czas A może tam pozostanie już na zawsze. Niby państwo najbogatsze świata, a z kryzysem nowej choroby radzi sobie gorzej niż można by się tego spodziewać. (2020-07-11)

kombinator: Coraz to nowe odkrycia na temat Covid-19 publikuje WHO. Okazuje się,że ten koronawirus utrzymuje się także w powietrzu i tam może krążyć nawet przez kilka godzin. Tak,że trudno się go będzie pozbyć i przed nim skutecznie zabezpieczyć.Po prostu nikt nie jest w stanie tego uczynić skutecznie,jak na razie. (2020-07-11)

obserwator: Według mojej obserwacji to Polacy są narodem łatwowiernym a przez to ponad miarę naiwnym. (2020-07-08)

A.A.: Tu chodzi o walkę o kasę anie o walkę z pandemią, jaką wywołał znany wszystkim patogen Covid-19. (2020-07-08)

A.S.: Wynalezione nowe szczepionki i nowe skuteczne leki na Covid-19, będą początkowo bardzo drogie, bowiem to jest prawo rynku kapitalistycznego. Nie każde państwo będzie na nie stać i będzie się musiało zadłużać a to będzie trwać przez bardzo długi okres czasu. Twierdzenie,że wychodzimy z pandemii jest dla mnie sprawą czysto propagandową. (2020-07-08)

Ajax: Trwa walka z czasem, kto pierwszy ten lepszy, bo szczepionki i skuteczne leki na Covid-19 mogą przynieść zwycięscy w tej walce zyski niewyobrażalne dla przeciętnego zjadacza chleba mówiąc najkrócej.Tu zwycięży biznes,lecz na pewno nie humanitaryzm. (2020-07-08)

apolityczny: Na całym świecie trwają prace nad ponad 140 szczepionkami, które mają chronić przed koronawirusem SARS- Cov-2. Część z nich jest zaawansowana. Według zapowiedzi pierwsze preparaty będą gotowe przed końcem 2020 r. które nie potwierdza WHO a Amerykanie opuszczają zdecydowanie tę organizację, która straci olbrzymią kasę z tego powodu. (2020-07-08)

konkretny: Znamy ceny na lek Covid-19. Jest nim lek remdesivir. Cena kuracji 1 pacjenta w państwowej służbie zdrowia wynosi bagatela 2340 dol. USA (ponad 9 tys. zł.) za kurację pieciodniową. A szcepionka w tym roku nie powstanie wieści WHO. (2020-07-07)

logiczny: Walka z pandemią nie ustaje. Pandemia nadal trwa i nie zamierza ustąpić. Trzeba nam życiowej mądrości i roztropności. Nie można wszystkim i we wszystko wierzyć. Trzeba mieć zawsze dystans do każdej sprawy i umieć podjąć właściwą decyzję w danej chwili, kiedy rzecz tego od nas wymaga. (2020-07-04)

poszkodowany: Niektórzy uważają,że pandemia koronawirusa, to nic strasznego. Straszenie obywateli ostrzeżeniami przed nim, nie na wszystkich robią wrażenie.Tylko robią wrażenie na słabszych.Przynajmniej tak się im to wydaje. Może nawet i to jest głupota, którą nie da się wyleczyć, gdyż nie jest to choroba,tylko przywara.Trzeba umieć być mądrym przed i po szkodzie.Lecz przysłowia nie zawsze dobrze się kojarzą zwłaszcza cwaniakom życiowym. (2020-07-04)

medyk: Chciałem też uświadomić wszystkim dyskutantom,że oprócz koronawirusa Covid-19 istnieje również groźny adenowirus,którym można się zakazić na wyspach Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii.Jak na razie to zapadają na niego nieliczne osoby.Choroba ta ma bardzo ciężki przebieg i może być także śmiertelnym zagrożeniem.Chory często znajduje się pod respiratorem i wprowadzany jest w stan śpiączki.Trzeba być tu naprawdę bardzo ostrożnym. (2020-07-02)

kuropatwa: Sprawa pandemii koronawirusa ciąg dalszy. (2020-07-02)

kopia: Chciałem przypomnieć,że jest w ostatnim czasie ostatnich 3 lat lat dużo nagłych zgonów.Tego stanu - przyczyn jest wiele, w tym przyczyn złożonych. (2020-07-01)

obserwator: Sprawa zdrowia i życia powinna być języczkiem uwagi każdego obywatela. Tymczasem tak nie jest. Wiele osób traci swoje zdrowie i życie w sposób lekkomyślny. Np. w wyniku samobójstw, wypadków, w tym pod wpływem alkoholu, narkotyków i dopalaczy.Statystyki o tym biją na alarm,lecz nikt tym się za bardzo nie przejmuje i nie zajmuje. Ciągle w Polsce nas więcej umiera niż się rodzi.A to nie jest optymistyczne dla państwa i jego społeczeństwa.No cóż mamy takie społeczeństwo jakie ich kształcenie i wychowywanie.Nadeszła pora pandemii,która,jak sądzę niczego nie nauczyła większości obywateli.Tylko wprowadziła nowe podziały i zachowania podobne,jak kiedyś,kiedy powszechnie panowała zaraza trędowatych.Być może przesadzam,ale tak to odbieram.Zbyt wiele osób zapomina o rygorach sanitarnych celowo,niektórzy jednak robią to nieświadomie w dalszym ciągu. (2020-07-01)

doświadczony II: Jest prawdą,że sprawa leków i szczepionek na każdego wirusa nawet grypy sezonowej jest sprawą trudną. Nie należy zapominać,że każdy człowiek może nagle zachorować i/lub nagle umrzeć bez względu na wiek życia. (2020-07-01)

lmpuls: Nasze społeczeństwo jest przekorne.I według tego przysłowia na złość cioci w lipcu chce sobie odmrozić uszy. Pytanie jak? Zwyczajnie. Po prostu włożyć głowę do zamrażarki.Podobnie jest z Covid-19.Mam dość rygorów sanitarnych a jak się zakażę nawet za granicą to macie mnie leczyć i wyleczyć, bowiem tego oczekuję od państwa polskiego. (2020-07-01)

Emeryt: nie na temat.Tak się składa,że ponad 45 lat temu zachorowałem na żółtaczkę typu B tzw. pokarmową, gdzie w szpitalu zakaźnym zostałem wyleczony. Jednak do dzisiaj odczuwam jej skutki. Mam częste problemy z ciśnieniem tętniczym,trzustką, wątrobą, mam cukrzyce typu 2, ponadto choruję na podagrę, prostatę, zwyrodnienie plamki żółtej lewego oka/postać sucha/.Jestem po dwóch operacjach usunięcia zaćmy z prawego i lewego oka. Mam prawie 74 lata i muszę na siebie bardzo uważać co nie jest łatwym zadaniem, ponieważ jestem w grupie podwyższonego ryzyka zarażenia się koronawirusem. Żyję wyłącznie dzięki lekom, które muszę do końca życia zażywać. W młodym wieku uprawiałem wyczynowo wiele dyscyplin sportu,kilka z nich rekreacyjnie a mimo tego na starość cierpię na kilka przewlekłych chorób. Mimo licznych chorób, dużo ćwiczę i się gimnastykuję. Pozdrawiam wszystkich dyskutantów, ciekawej dyskusji, życząc wszystkim dużo zdrowia. W szczególności ludziom młodym i w sile wieku, by szanowali swoje zdrowie i o nie należycie dbali. Pozdrawiam. (2020-06-29)

Harnaś: 5.Niektórzy pisząc nie przestają zanudzać. Przepraszam, że ja napiszę być może nie na temat. Np. jak ktoś zachorował na nagminne wirusowe zapalenie wątroby typu A i/lub B,(na tzw. żółtaczkę pokarmową), lub typu C (żółtaczkę wszczepienną) to wiadomo, że jeżeli miał typowe objawy żółtaczki, to musiał być leczony w szpitalu zakaźnym lub na oddziale zakaźnym w szpitalu, który taki specjalistyczny oddział posiadał. Dla niego nie miało znaczenia, gdzie się zaraził tą chorobą. Dla takiego chorego pacjenta było najważniejsze skuteczne wyleczenie go z tej choroby bez uszkodzeń zaatakowanego wirusem HBV organu. A często jest tak,że żółtaczka może prowadzić do stłuszczenia i/lub marskości wątroby. Przypadłość ta wymaga długiego leczenia najczęściej farmakologicznego oraz specjalnej diety. A w wielu przypadkach konieczny jest przeszczep zniszczonej przez ten wirus wątroby, ponieważ leczenie farmakologiczne już nic tu nie pomoże. Jest tak często w przypadku żółtaczki typu C (przy tzw. żółtaczce wszczepiennej). Dodam,że na żółtaczkę typu A i B szczepionka od dość dawna istnieje, natomiast na żółtaczkę typu C nadal nie istnieje. (2020-06-29)

  Next >>


[1-100] [101-200] [201-252]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2020

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 38230720