ATEST Ochrona Pracy

30 września 2020 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Walka z pandemią

Liczba wpisów: 305.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

pracodawca x: Gospodarka jest najważniejsza. Tak tylko,że najpierw ją całą niepotrzebnie zatrzymano i nadal stoi i nie chce ruszać z kopyta. Niektóre firmy np.(gastronomiczne) ten rok uważają już za stracony, gdyż strat nie da się im odrobić a zyski na poziomie 30 - 40 % mogą niektórych nawet zadowolić i będą oni uważać za sukces. Dopiero będą się spodziewać większych planowanych zysków w latach następnych, jeżeli epidemia Covid-19 całkowicie zaniknie w roku 2021 i latach następnych, co nie jest takie pewne. Zatem walka z pandemią zapowiada się na dłużej. (2020-06-13)

front: Dopiero to będzie bolało.Oj będzie! (2020-06-12)

lulek: Nikt jeszcze z koronawirusem bezboleśnie nie wygrał. Teraz dopiero rozpocznie się ostra, ciężka i długa walka z koronakryztsem. (2020-06-12)

TO: Walka z pandemią nadal trwa. Odmrażanie gospodarki i luzowanie obostrzeń nie oznacza jej zwycięski koniec. (2020-06-12)

przedsiębiorca: Walka z pandemią jest przegrywana.Gospodarka stoi. Trochę ruszyła w niektórych branżach na jakieś 30%. To dalej oznacza dla tych branż wielkie straty trudne do odrobienia. Żadne państwo nie zatrzyma strat płacąc za postojowe. Lepiej będzie każdemu przelać na konto kasę lub wysłać pocztą do domu. Po co więc pracować, jak można dobrze żyć bez pracy,chociaż na krótką metę do czasu,kiedy się zapasy towarów nie wyczerpią. (2020-06-10)

biolog: W Polsce z Covid-19 nie jest w cale tak dobrze, jak niektórzy uważają. To dopiero może być początek silnego ataku epidemii po Śląsku, Łodzi, Mazowszu i itd. Oby prorocy tych złych wieści się mylili. (2020-06-10)

aplikacja: epidemiczna w telefonie i wykrywanie informacji: długość kontaktu i ............. czas trwania kontaktu. Nie podano jednak jednostek miary wartości tych wielkości. (2020-06-09)

polityk: Będzie prawdopodobnie duże opóźnienie w wynalezieniu wyprodukowaniu szczepionki na Covid-19. Miało to nastąpić pod koniec 2020 roku ,ale zabrakło kasy. Koszt podobno przekracza możliwości finansowe i jest szacowany na bilion polskich złotych,jak na razie. A zakażeń w Polsce jest dalej sporo i to budzi nowe obawy władzy. (2020-06-09)

nowoczesny: Szczepionka na Covid- 19 potrzebuje bardzo dużej kasy, jak na początek to biliona polskich złotych,tak orzekli specjaliści brytyjscy. (2020-06-09)

Horacy: Chyba nikt na poważnie nie bierze wizje zbliżających się trudnych czasów,które mogą potrwać przez wiele lat. Niektórzy tzw. niezależni ekonomiści mówią nawet,że ten kryzys będzie miał wymiar dekady,czyli 10 lat.Trudno w to nie wierzyć a jeszcze trudniej się tym przejmować i zajmować.Strzeżony zawsze zabezpieczony. (2020-06-09)

komentator: Mam wrażenie,że niektórzy w tej walce z pandemią koronawirusa się zapętlili i niezbyt wiedzą,jak mają działać i co mają mówić.Trudno nie wszyscy posiadają super zdolności.Są jednak obszary,gdzie pandemia nie narobiła wielkich szkód a wręcz przyniosła zyski.Jednak takich obszarów jest niewiele. (2020-06-09)

lekki: Najgorszy z możliwych kryzysów jest kryzys nastrojów społecznych,którego jest trudno przewidzieć i opanować. Wynika on często z partykularnych interesów,lub z niezadowolenia poszczególnych grup społecznych, zawodowych lub jeszcze innych. (2020-06-09)

niewierzący: Jeszcze nikomu wiara nie zaszkodziła,ale niewielu pomogła (2020-06-04)

wierzący: Tak jest choroba Covid- 19 już nas chyba nigdy nie opuści.Pozostanie z nami na zawsze,jak wiele innych chorób zakaźnych.Z biegiem lat ta choroba będzie słabła nie będzie miała już charakteru pandemii a nawet epidemii.Będą stwierdzane jedynie pojedyncze jej przypadki,pod warunkiem,że będą skuteczne szczepionki dostępne dla wszystkich obywateli każdego kraju a także skuteczne leki w razie zakażenia tym patogenem oraz leki odpornościowe na tego koronawirusa. Ale to dopiero przyszłość, być może daleka. Jednak nie wolno tracić nadziei. (2020-06-04)

Wacek: A w USA szaleje dalej Covid-19 oraz zamieszki uliczne, to skąd może płynąć pomoc najbardziej potrzebującym? (2020-06-04)

Polo: Teraz Covid-19 zaatakował Amerykę południową głównie Meksyk, ale także sąsiednie kraje. To nie oznacza,że się na dobre wyniósł z Europy i Azji, czy Australii. (2020-06-04)

Ktoś?: Są osoby fizyczne i siły polityczne, które uważają iż pandemia w obecnym wymiarze to wymysł polityczny. Pytanie czyj to wymysł? (2020-06-04)

wolontariusz: Jacenty zadałeś bardzo dobre a zarazem bardzo trudne pytanie. (2020-06-03)

Jacenty: Gorsza od Covid-19 jest niepewność jutra. Pytanie, jak zachowa się świat w dobie nadchodzącego kryzysu, czy będzie zdolny do solidarności i pomocy, tym którzy jej najbardziej potrzebują już dzisiaj? (2020-06-03)

oby: Mam wrażenie,że ta zaraza będzie jeszcze groźna przez całą dekadę, czyli do 2030 roku. Oby moje przewidywania spełzły na niczym.Oby. (2020-06-03)

laik: Jak było do przewidzenia,że z epidemią koronawirusa nie będzie nikomu łatwo wygrać. Trzeba będzie jeszcze długo czekać na skuteczny podstawowy lek oraz szczepionkę na ten odporny na wszystko patogen. Mimo wszystko jest nadzieja,że to się zmieni? Pytanie, tylko kiedy ta zmiana może nastąpić? (2020-06-03)

zainteresowany: No i mamy świeży pat,ponieważ zapanowała cisza w sprawie leków i szczepionki na Covid-19, to znaczy wstrzymano badania i rekomendacje ws. stosowania leków a o szczepionce dochodzą różne wieści, niekoniecznie prawdziwe. (2020-06-03)

optymista: Rząd może już być pewny małego sukcesu w walce z pandemią koronawirusa, ponieważ na tle innych państw europy i świata, jeżeli chodzi o statystyki zakażeń i zgonów wypadamy dobrze. (2020-06-02)

łapiduch: Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 3 kwietnia 2020 (Dz. U. z 3.04.2020 r. poz. 585), określa w jaki sposób należy postępować ze zwłokami w celu pochówku osób zmarłych na Covid-19 . (2020-05-30)

lekkoduch: Niestety nie ma dnia bez informacji o nowych zakażeniach ,zgonach na Covid-19 i ozdrowieńcach.Mimo,że dane są coraz pocieszające,to epidemia ciągle trwa i walka z nią nie może ani na chwilę luzować, pomimo, że powoli następuje poluzowanie obostrzeń sanitarnych i,że został ogłoszony już III etap odmrażania gospodarki a IV etap tuż jest przed nami. Trzeba samemu nauczyć się, jak dbać o zdrowie,ponieważ w szkołach dalej tego nie uczą. (2020-05-30)

konar: I tak na okrągło bombardują nas informacjami. Ile jest nowych zakażeń, zgonów i ozdrowieńców. Jak na razie to większość ludzi się już do tego przyzwyczaiła, oby tylko zagrożeń Covid-19 nie zlekceważyła. Tak też może się stać i to już wkrótce. (2020-05-30)

oby: I znowu jest problem z maseczkami, nosić, czy nie nosić, ponieważ są w tej sprawie różne opinie a nawet sprzeczne. Już wczoraj dało się zauważyć łamanie zasad sanitarnych. Na placach zabaw, na ulicach,zbyt wielu poczuło wolność a właściwe dowolność i mieli oni zakazy sanitarne głęboko w poważaniu, albo jeszcze głębiej. Niestety patroli Straży Miejskiej, jak na lekarstwo. Wraca normalność, bo pod sklepami zaczyna się na nowo picie piwa butelkowego. Patroli Policyjnych zwłaszcza pieszych trudno na ulicach zauważyć. Więc po co ten cały cyrk z tą epidemią, skoro jest tylko wywołana paniką lękiem i strachem. Na tym tracą wyłącznie niezamożni i biedni ludzie, zyskują celebryci i niektórzy artyści, których jest stać na zagraniczne wakacje i samochody a narzekają,że władza się od nich odwróciła. A gdzie mają te zarobione pieniądze. Jeżeli je przepuścili to nie mają teraz za co żyć. Może w końcu i ich pandemia czegoś nauczy? Wątpię w to, lecz mam nadzieję, że może niektórych i owszem. (2020-05-30)

obcy: Otwarcie: Cmentarze są cały czas otwarte. Są tylko obostrzenia sanitarne w czasie ceremonii pogrzebowej. (2020-05-28)

obserwator: Niezależnie od tego ile jest pieniądza zwłaszcza bez pokrycia na rynku,to na walkę z Covid-19 braknie środków finansowych, ponieważ na tak ciężką walkę nikt nie był przygotowany, nawet te najbogatsze państwa świata. Zasoby się wnet wyczerpią w sytuacji, gdy gospodarka większości państw będzie spowalniana. Musi być tzw. ruch w interesie, bo inaczej grozi nam wielki krach, jakiego jeszcze świat nie doświadczył po drugiej wojnie światowej. To nie są żarty, tylko przewidywania może zbyt ostrożne, ale konieczne do rozważenia. (2020-05-28)

Ot życie: Koszty, koszty i straty ekonomiczne są najważniejsze. A Polacy to ludzie najbardziej odporni na Covid-19. Dadzą sobie radę w każdej sytuacji nawet najtrudniejszej. Pozdrawiam (2020-05-28)

nietolerancyjny: A kiedy w końcu zostaną otwarte,przychodnie, poradnie lekarskie POZ i specjalistyczne. Dalej w większości,są to tylko teleporady i e-recepty i e-zwolnienia, to jednak nie wystarczy zwłaszcza w sytuacji bezpośredniego zagrożenia utraty życia pacjenta. Te placówki miały dość czasu, by się do normalności przygotować, ale mam wrażenie,że ten stan epidemiczny,to nie którym lekarzom jest bardzo na rękę. A Covid-19, no cóż my lekarze musimy sami się przed zakażeniem chronić, bo nikt o nas lepiej nie zadba. (2020-05-28)

tolerancyjny: Wszystko zdarzyć się może, jak to w piosence tylko,że z jednej strony jest nacisk na Rząd, by jak najszybciej luzował obostrzenia sanitarne i np. natychmiast otwierał granice państwa a z drugiej strony są również różne opinie,że na całkowity powrót do normalności, czyli do stanu przed epidemią Covid-19 jest za wcześnie i ten Rząd popełnia kardynalne błędy a zniesienie obowiązku noszenia maseczek na ulicach, to wielkie zagrożenie dla zdrowia publicznego. Pragnę podkreślić,że w moim mieście dużo osób szczególnie młodych, w tym kierowców już dzisiaj nie nosi maseczek na ulicach, tylko trzyma je w ręku, albo ma zawieszone pod brodą co wygląda, to komicznie. Ale nie ma też zarażeń. Jestem zdania,że komu nie przeszkadzają maseczki, to niech je nosi do kiedy chce, jeżeli w nich czuje się bezpiecznie. Albo niech je nosi z przyzwyczajenia, np. niech w nich śpi, spożywa pokarmy itd. itp. aż do znudzenia. (2020-05-28)

strateg: Nie łudźmy się,że to koniec Covid-19 jest bliski. Bliski to jest kryzys, który się zbliża z wielką siłą. Nie chcę mówić o katastrofie, ale niezależni ekonomiści przestrzegają przed hura optymizmem. Dzisiaj widać zaniedbania higieniczno-sanitarne w poszczególnych krajach, które odbijają się przysłowiową czkawką. Do tego głęboki kryzys wystąpił z powodu nagłego zatrzymania, produkcji, handlu i usług a niektórych przypadkach całych branż. Czyli nastąpił nagły paraliż gospodarki, który można porównać do udaru, który wymaga szybkiej pomocy, skutecznego leczenia i długiej rehabilitacji. A powrót do stanu zdrowia przed udarem jest trudny a niekiedy wręcz nie możliwy i może zakończyć się fatalnie, kiedy się taki udar powtórzy. (2020-05-27)

kopia: POLITICO: Szczepionka na koronawirusa może kosztować miliardy, których Europa nie jest gotowa zapłacić [ANALIZA] (2020-05-26)

konkretny: Już niektóre państwa moim zdaniem za wcześnie obwieściły triumf zwycięstwa nad Covid-19. Do nich zalicza się mały kraj,jakim jest Słowacja.Chociaż światowi eksperci już przestrzegają o drugiej i kolejnej fali ataku tego patogenu,który może uderzyć z większą niż dotychczas siłą już na jesieni br. oraz wiosną 2021 a następnie przetrwać do roku 2022. Tak,że trzeba być na to również przygotowanym, by nie być, jak zwykle zaskoczonym. (2020-05-23)

markiz: Trzeba mieć dużo cierpliwości i silnej woli do ciężkiej walki o zdrowie a nawet o życie, by się nie poddać chorobie Covid-19 i ją pokonać, (wielu tak twierdzi,że tak właśnie uczyniło) - w co ja do końca nie wierzę. Wierzę natomiast,że jeżeli ktoś został zarażony, to będzie musiał być długo i skutecznie leczony i wyleczony, (anie tylko zaleczony), bo inaczej może stracić całkowicie zdrowie i/lub życie chyba,że jest się tylko nosicielem tego patogenu a to już jest inna sprawa, też niebezpieczna dla samego pacjenta,lecz bardziej niebezpieczna dla jego otoczenia. Sprawa nosicielstwa koronawirusa, wymaga nieco innego podejścia w walce z tą epidemią. Lecz o takim przypadku nie będę pisać szczegółowo. (2020-05-23)

doświadczony II: Najgorsza jest w tej walce niemoc, która wskazuje z góry na porażkę zresztą w walce z każdą chorobą a zwłaszcza z chorobą nowotworową. (2020-05-22)

obserwator: Nie jest jeszcze dobrze, ale jest coraz lepiej przynajmniej na papierze i o to chodzi wszystkim zainteresowanym walką z pandemią, chociaż ją niektórzy w dalszym ciągu pozorują. (2020-05-22)

małoaktywny: Już się zaczyna poprawiać w statystykach, to zwijamy żagle, czyli teraz zaczynamy przekształcanie szpitali jednoimiennych w wieloimienne. Nowa paranoja! (2020-05-22)

wokalista: Szala, lala,la a epidemia nadal trwa.Taniec chochoła nikogo nie odstrasza, bo dobra nasza. (2020-05-22)

JA: Pełna zgoda. Nasze społeczeństwo się starzeje, podobnie,jak w całej europie zachodniej. Np.w Niemczech jest nadal duże zapotrzebowanie na pracę opiekunek osób starszych, tylko że Niemców jest stać na ich zatrudnianie a polskich obywateli już nie zawsze. (2020-05-21)

JAJO: Już jest wiadomym,że najbardziej narażonym na Covid-19 jest personel medyczny,zwłaszcza szpitali i oddziałów zakaźnych,ale także przychodni, poradni, gabinetów, laboratorium analitycznych, czy prosektorium. Narażony jest także personel hospicjum i opieki paliatywnej oraz opieki osób starszych i niepełnosprawnych. Jest to poważny problem mam wrażenie,że dopiero się zaczynający w naszym kraju. (2020-05-21)

Leokadia: ORZ: Tu nie ma porównań. Czynniki biologiczne bez testów na ich obecność w ustroju człowieka są trudno wykrywalne i trudne do przewidzenia. Niekiedy skutki objawowe choroby zakaźnej są bardzo poważne. Już dzisiaj wiadomo,że na pewno mogą być śmiertelne. (2020-05-21)

Kaka: Jest już dzisiaj wiele pytań w sprawie szczepionki na Covid-19. Kto zapewni śmiałków testów,że nie zachorują i nie stracą życia? Nikt. Ryzyko takiego zagrożenia będzie bardzo duże a nawet ogromne.A firmy produkujące szczepionkę muszą się przygotować na wysokie odszkodowania,gdyby dochodziło do śmiertelnych zdarzeń, co nie można ich wykluczyć i będą zmuszone zaprzestać produkcji i to niezwłocznie, bo inaczej splajtują. (2020-05-21)

Harnaś: Patogen SARP-CoV-2 i wraz z nim choroba Covid-19 okazała się bardzo trudnym przeciwnikiem do zwalczenia.Jak na razie to ona jest górą. Raz po raz się szybko przenosi wśród ludzi i rozsiewa nowe zakażenia.Ale jak do każdej trudnej sytuacji człowiek powoli się przyzwyczaja.I to jest niebezpieczne zjawisko dla zdrowia publicznego.Ale co robić? Wielu uważa,że kto ma zachorować to zachoruje, a kto ma umrzeć, to nie uniknie tej przykrej życiowej sytuacji. Pytanie o los przeznaczenia? (2020-05-21)

ORZ: z uwzględnieniem narażenia na Covid 19 w zakładzie pracy (i nie tylko). Prawdopodobieństwo zarażenia duże (nawet bardzo duże). Skutki bardzo poważne - nawet śmiertelne. Łączna ocena (konkluzja) - ryzyko niedopuszczalne, zatem zakaz podejmowania pracy. Ale .... życie (lub śmierć) MUSI toczyć się dalej. No to ........ dopuśćmy jednak ryzyko funkcjonowania zakładu pracy. Czy rygorystyczna profilaktyka zapewni bezpieczeństwo? Per analogiam - upadek na tym samym poziomie - rozwiązaniem ELIMINUJĄCYM zaistnienie zdarzenia (a tym samym i jego skutków) = szczególna uwaga + stosowne obuwie. Brawo wy! (2020-05-20)

Jacenty: Ta pandemia pokazała jedno,że państwo polskie powinno jeszcze bardziej zadbać o przyszłość służby zdrowia. Trzeba położyć większy nacisk na kształcenie przyszłych kadr medycznych, a w szczególności lekarzy i pielęgniarek chorób zakaźnych, epidemiologów, wirusologów, biologów, biotechnologów, diagnostów, a także pomocy medycznej, w tym wolontariuszy, itp. itd. Z tym nie zawsze było dobrze i nie wszędzie opieka medyczna była wydajna z powodu braku kwalifikowanych rąk do pracy. Nie wolno także zapominać o systematycznym zwiększaniu środków finansowych na bezpieczeństwo zdrowotne obywateli.Idą nowe czasy a z nimi nowe wyzwania, o których już dzisiaj należy rozpocząć publiczną debatę i przygotowania. Nie ma na co czekać, ponieważ nasze społeczeństwo szybko nam się zaczyna starzeć a za chwilę zacznie masowo wymierać bez epidemii.Po prostu z przyczyn biologicznych,czyli z powodu naturalnej wymiany pokoleń.Każdy polityk powinien się nad tą sprawą pochylić. (2020-05-20)

Mów za siebie: Mnie do tego nie mieszaj. (2020-05-20)

pytający: Można usłyszeć i/lub przeczytać,że powoli wracamy do normalności.Do powrotu do normalności,to nam jeszcze bardzo dużo brakuje.Mam wrażenie,że dalej żyjemy w świecie nienormalnym pełnym absurdów,ponieważ ktoś nam narzucił,jakieś dziwne warunki,bycia, życia, a nawet umierania i grzebania zmarłych. Pytanie,jak długo to będzie trwać takie zniewolenie,niby dla dobra wspólnego? (2020-05-20)

konkretny: Nie wolno zapominać,że jeżeli epidemia Covid-19 ustanie, to może pojawić się w to miejsce - na jesieni inna epidemia, np. epidemia żółtaczki,zwaną chorobą zakaźną brudnych rąk. Chociaż jest to mało prawdopodobne,jeżeli obywatele RP będą dalej przestrzegać norm sanitarnych, tak jak to większość obywateli robi obecnie. (2020-05-20)

poszkodowany: Trzeba pamiętać,że każdy kryzys np. ekonomiczny, polityczny, bądź inny przychodzi i odchodzi a jego skutki pozostają na długie lata. Natomiast straty mogą być nie do odrobienia a w wielu przypadkach bardzo dotkliwe i trzeba nauczyć się z tym żyć. Nie ma innego wyjścia,jak nadzieja,że będzie za jakiś czas tylko lepiej. Ale to lepiej już było i nie wróci więcej,jak w piosence pani MR. (2020-05-19)

pracodawca x: Rachunek ekonomiczny jest prosty. Zwłaszcza, jeżeli prowadzisz interes nie oznacza to,że od razu osiągasz zysk i rentowność. Możesz ponosić straty.Wtedy musisz ciąć koszty, by nie zejść na drogę upadłości. Obecnie koszty wynikłe z zabezpieczeń przed zakażeniem się wirusem SARP-Cov-2 są bardzo wysokie i tu może być problem z utrzymaniem mikro, małych i średnich firm zwłaszcza tych usługowych w branży turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej, fryzjerskiej i kosmetycznej itd. itp. A co do cen tych usług? Ceny rosły też przed epidemią tylko,że znacznie wolniej i były mniej odczuwalne dla klienta. (2020-05-19)

pracownik: Byłem kilka dni temu w przychodni,po odbiór tradycyjnej recepty, którą od razu zrealizowałem na miejscu w aptece. Przedtem nim zostałem do tej przychodni wpuszczony przed obsługę odpowiednio zabezpieczoną w środki ochrony osobistej musiałem odkazić ręce, wypełnić ankietę oraz zmierzono mi temperaturę ciała. Wszystko było u mnie, jak należy więc zaliczyłem wizytę i zaopatrzyłem się w brakujące leki na okres 3 miesięcy. (2020-05-19)

przedsiębiorca: Już wiadomo,że w lokalach gastronomicznych, fryzjerskich i kosmetycznych obowiązują nowe zasady sanitarne dla personelu oraz oczywiście klientów.Zatem pytanie czy wszystkie te podmioty gospodarcze podołają tym obowiązkom przez dłuższy czas i czy na to pozwolą im własne środki finansowe,przy aktualnie obowiązujących cenach ich usług? Niektóre z tych podmiotów (fryzjerskie i kosmetyczne)już podniosły ceny swoich usług nawet o 50%, ponieważ bez tych podwyżek cen generowały by wyłącznie straty. (2020-05-19)

humor/satyra: Chociaż od 18.05.2020r. można korzystać z zakładów gastronomicznych, to nigdzie nie spotkałem się z tym wyjaśnieniem, jak będzie odbywać się odkażanie używanych naczyń przez klientów oraz sztućców w tych lokalach.Ale najważniejsze dalej są maseczki i zachowanie odległości między stolikami.Jeden z kolegów napisał mi,że idzie do baru coś zjeść,ale musi wziąć ze sobą talerz łyżkę i widelec a także krzesło.Paranoja jakaś i absurdy. Dobre wolne żarty. (2020-05-19)

zorientowany: W czasie wojny,lekarze i pozostały personel medyczny (męski i kobiecy) w określonym wieku - rzeczywiście wcielany jest do wojska spośród tych, którzy mają tak zwany przydział i karty mobilizacyjne. Żeby była jasna sprawa. (2020-05-16)

Domyślny: Odpowiedź dla ciekawwskiego: Niektórzy zawód lekarza wybrali dla kariery zawodowej i pieniędzy. Niemożna też sprawę uogólniać.A w czasie wojny lekarze są brani w kamasze i nie ma sprawy. (2020-05-16)

ciekawwski: Koronawirus spowodował,że przychodnie,poradnie, gabinety odwołują swoje wizyty lekarskie,do których należą: POZ, Urologia,Diabetologia,Okulistyka,Stomatologia,Chirurgia Naczyniowa a nawet Onkologia.Pytanie dlaczego,to raz a dwa,czy w stanie nie daj Boże działań wojennych nasi lekarze też schowają głowę w piach? Pytam się,jako obywatel RP, to po co wybrali sobie ten niebezpieczny, (jak twierdzą) dla siebie zawód lekarza, skoro boją się zarazy i unikają za wszelką cenę kontaktu ze swoimi pacjentami zasłaniając się niekiedy wymówką? (2020-05-16)

jakiś: Przepowiednie mają to do siebie,że nie zawsze i nie wszędzie się muszą sprawdzać. Można w to wierzyć i/lub nie, jak kto woli. Według przepowiedni znanego, ale już nieżyjącego jasnowidza koronawirus ma sam odejść w czerwcu br. tak samo szybko, jak się pojawił.Dobrze by było,by ta przepowiednia się sprawdziła.Mam nadzieję,że tak się jednak stanie. (2020-05-16)

JOJO: Można by o Covid-19 pisać wiele. Jest ważna wiadomość, że Słowenia ogłosiła koniec walki z epidemią koronawirusa.Jak na razie jest to początek drogi do sukcesu,oby z tej drogi nie trzeba było się nawracać. Mogą za tym krajem dołączyć stopniowo następne.Dobrych wiadomości nigdy dość.Trzeba się uzbroić w cierpliwość a będzie ich znacznie więcej.U nas też się sytuacja stabilizuje,od poniedziałku 18 maja br.będą wprowadzone kolejne złagodzenia restrykcji sanitarnych. Więc powoli życie zaczyna wracać do normalności jeszcze z pewnymi ograniczeniami,które na długo zagoszczą. (2020-05-16)

mat: Co ma być,to będzie.Trzeba umieć walczyć z przeciwnościami losu. (2020-05-15)

mewa: Ważni eksperci przepowiadają w naszym kraju - drugi mocny atak epidemii koronawirusa. Może on nastąpić niebawem. Bierze taką pesymistyczną opcję pod uwagę nasze MZ i chce zapobiec takiemu zdarzeniu do,którego wciąż od dłuższego czasu trwają pełną parą przygotowania na wszelki wypadek, który się może sprawdzić i/lub nie. Oby nie,ale w tej sprawie nie ma mocnych. (2020-05-15)

komentator: Nie ma nic gorszego, od pandemii strachu i paniki. A taką, niektórzy chcą wywołać w naszym narodzie. Jak określił papież Franciszek są jeszcze inne pandemie. Są to pandemia wojny i głodu z powodu, której to też ludzie umierają. A świat niewiele robi, by tę pandemię zwalczyć. A można by ją zwalczyć przy dobrej woli polityków. (2020-05-15)

borsuk: Są nowe terminy pocieszające wynalezienia szczepionki na Covid-19, to już wrzesień 2020r. Jest to najwcześniejszy termin. Zobaczymy,czy zostanie dotrzymany i co on zmieni w walce z pandemią? (2020-05-15)

biolog: Wiadomym się stało,że to wirus SARS-CoV-2 jest odpowiedzialny za wywołanie choroby Covid-19 i trudno prowadzić z kimkolwiek polemikę na ten temat, ponieważ jest ona zbędna. (2020-05-15)

ciekawy: Patrz na 20 pozycji (ciekawy). a będziesz wiedział o co chodzi! (2020-05-14)

napisz: jakiej odpowiedzi oczekujesz to ci jej udzielimy. Sami jesteśmy jej ciekawi. (2020-05-14)

ciekawy: W dalszym ciągu jestem ciekawy i nikt z wpisujących nie potrafi mi odpowiedzieć na moje zapytanie? (2020-05-14)

Maciej Kaczka: Lekkoduchu, czy jak Ci tam. Czasem warto czytać kilka wypowiedzi, wtedy ujrzysz, że mój wpis miał sens. (2020-05-14)

małoaktywny: Uwaga: Idzie odwilż, chociaż epidemia jest na początku drogi, ale są zapowiedzi pocieszające,ponieważ notuje się coraz więcej ozdrowieńców i tak trzymać. To na pewno Damy Radę.HEJ! (2020-05-14)

Maciej Kaczka: Do lekkoduch: Chyba nie wszyscy jednak wiedzą. Wpis "nietypowego" poniżej: "...jakim jest zarażenie się Covid-19." (2020-05-14)

niezłośliwy: Na pewno na Górnym Śląsku stan zachorowalności górników i ich rodzin na Covid-19, jest bardzo dużym problemem dla wszystkich, w szczególności dla służb medycznych, ale i też dla polityków obozu rządzącego oraz dla władzy samorządowej. Od 18 maja br., czyli już od poniedziałku, ma ruszyć III etap rozmrażania gospodarki.Oby tylko nie wpłynął na wzrost zachorowań w tym regionie Polski. Trzymam kciuki za powodzenie wygranej walki z groźną epidemią i pozdrawiam Ślązaków. (2020-05-14)

lekkoduch: Macieju Kaczka, czy jak ci tam? Wszyscy już wiedzą,że za przyczyną SARS Cov-2 można zachorować na Covid-19. Nic tu nowego nie napisałeś,bo tak samo jak masło jest maślane. (2020-05-14)

Maciej Kaczka: COVID-19 się nie zarażasz. Na COVID-19 możesz zachorować jak się zarazisz wirusem Sars Cov-2 (2020-05-14)

nietypowy: Ciągłe przypominanie o koronawirusie na szczęście zniechęca niewielką część społeczeństwa do stosowania zaleceń typu: zostań w domu, często myj ręce mydłem i ciepłą wodą, oraz często odkażaj powierzchnie, zakupy, odzież, obuwie, itd. Noś rękawice ochronne i maseczki w sklepach, bankach, urzędach i w innych miejscach publicznych, zachowaj bezpieczną odległość pomiędzy poruszającymi się osobnikami. Dlatego też ciągle są chętni do łamania rygorów sanitarnych nie bacząc na znaczące zagrożenia realne, jakim jest zarażenie się Covid-19. Na to się nic nie poradzi. Nawet wysokie kary za łamanie rygorów, tu nie skutkują,bo nie odstraszają śmiałków łamania zasad. (2020-05-14)

podatnik: Uważam,że wiele osób w Polsce jest zmęczonych sytuacją epidemii koronawirusa i pragnie odskoczni. A do tego nakazuje się społeczeństwu dalej zakaz opuszczania mieszkań i domów a w TV i Radiu ciągłe nudy. Brak interesujących programów dla dzieci, młodzieży, starszych. Powtórki programów to za mało. (2020-05-13)

lemond: Każdego dnia koronawirus daje znać o sobie. Ogłaszane są nowe przypadki zachorowań na Covid-19, zgonów i ozdrowień. Chyba będzie jeszcze tak przez dłuższy czas. Im to dłużej będzie trwać,to nasze społeczeństwo będzie się do takiego stanu przyzwyczajać i mam wrażenie,że uodparniać na informacje a to może wiele osób doprowadzić do zakażenie się i do choroby a nawet do śmierci. Jest to nadal bardzo poważny stan zagrożenia wcale nie przesadzany przez medyków i naukowców z tej dziedziny. (2020-05-13)

zwykły: Pandemia: Don Kichot walczył z wiatrakami. Bo najważniejsza jest walka. Cóż za różnica. Z jakim niebytem się walczy (2020-05-11). Jest różnica i to wielka.Sama walka nie jest najważniejsza zwłaszcza,jak przeciwnik w walce tej jest mało znany, albo wydumany. Walka z tym patogenem,który zabił już tysiące ludzi w różnym wieku i w wielu krajach jest, jak najbardziej walką konieczną,w której jej zawodnicy także mogą polec. Trzeba mieć sprawną armię żołnierzy oddanych w tej walce,którą można nazwać wojną światową z uwagi na to,że z tą pandemią koronawirusa walczy niemal cały świat z różnym skutkiem. (2020-05-13)

kolejarz: Lepiej jest zapobiegać niż leczyć.Nie wolno o tym zapominać.Wszyscy obywatele RP muszą wiedzieć i pamiętać,że tzw. odporność społeczna na tego koronawirusa jest zbyt niska.Dlatego trzeba zachowywać się ostrożnie i roztropnie zwłaszcza tam,gdzie to jest koniecznie wymagane ze względu na wysoki stopień zagrożenia zakażeniami,czyli w miejscach dużych skupisk ludzi.Nie będę już przypominał o jakie miejsca tu chodzi,bo w Radiu i TVP bębnią o tym niemal przez cały dzień już od ponad dwóch miesięcy. (2020-05-13)

lektor: Stopniowe znoszenie obostrzeń jednoznacznie nie oznacza koniec epidemii koronawirusa.W naszym kraju epidemia trwa a jej poziom wcale nie musi się z dnia na dzień się obniżać. Lecz zabieg odmrażania gospodarki jest koniecznością, ponieważ koszty koronakryzysu nie jest w stanie udźwignąć nawet najbogatsze państwo świata. Rządy poszczególnych państw na chwilę mogą tylko pomóc,by ich gospodarka mogła przetrwać ten trudny dla niej okres. Ale to nie może ten okres trwać nieskończenie długo,a nawet 2-3 miesiące.Każdy miesiąc bezczynności gospodarczej to kolosalna strata,której straty nie da się tak szybko odrobić,jak niektórzy o tym wieszczą. (2020-05-13)

Pandemia: Don Kichot walczył z wiatrakami. Bo najważniejsza jest walka. Cóż za różnica. Z jakim niebytem się walczy (2020-05-11)

Barbra: Prawda jest taka,że pandemia koronawirusa w naszym kraju się dynamicznie rozwija. Dlatego nie można ryzykować i iść na całość,że już pandemia odchodzi. Niektórzy prezydenci miast np. na Podkarpaciu twierdzą,że epidemia koronawirusa nie może długo trwać i musi się zakończyć.Ja twierdzę coś innego,że pandemia do nas została zawleczona z różnych stron świata przez osoby świadome i/lub nie świadome zagrożenia się zakażenia zwłaszcza,że u 80% zakażonych osób nie występują żadne niepokojące objawy i takie osoby mogły zakażać innych, ponieważ nie wszystkie te osoby odpowiednio postąpiły i nie poddały się testom na Covid-19, pomimo,że badano im temperaturę ciała i zachowano inne środki zaradcze, które się okazały w pełni za niewystarczające. (2020-05-11)

Misiek: Pandemia koronawirusa jednak wciąż trwa i ma różne wymiary.Obywatele w niektórych krajach wychodzą z protestami na ulicę,ponieważ mają dość społecznej kwarantanny i domagają się zniesienia obostrzeń i całkowite odmrożenie gospodarki.Czy wyjdzie im to na dobre,to czas pokaże? Istnieje bowiem duże ryzyko nasilenia się zakażeń oraz skutków w postaci ciężkich objawów Covid-19 oraz zgonów za ich przyczyną.Nie wolno lekceważyć zagrożeń tej zarazy.Nikt nie zna momentu zakażenia się.Dopiero objawy po kilku dniach mogą się okazać,ale nie muszą i taki stan jest najbardziej groźny dla zdrowia publicznego. (2020-05-11)

lewy/prosty: Większość państw będzie zmuszonych,jak najszybciej znieść całkowicie obostrzenia, bo ich gospodarka jest w rozkładzie i te państwa rychło nie doczekają się skutecznej szczepionki oraz leku na Covid-19 i dlatego nie mają innego wyjścia,jak liczenie na naturalne uodpornienie się obywateli. Dlatego często następuje tam naturalna selekcja i wymierają tam licznie osoby o najsłabszym zdrowiu w różnym wieku, bez wyjątku. (2020-05-11)

Dr Placebo: Don Kichot walczył z wiatrakami. Bo najważniejsza jest walka. Cóż za różnica. Z jakim niebytem się walczy (2020-05-10)

ciekawy: Nie mogę zrozumieć jak to jest np. dużo osób zachorowało na tego koronowirusa i w związku z tym przebywali w szpitalu a z drugiej strony środki masowego przekazu informują, że nie ma odpowiedniej szczepionki a następnie wiadomości podają, że tyle a tyle osób wyzdrowiało, to jak to jest jest chory a nie ma lekarstwa (szczepionki) i wychodzi ze szpitala jako zdrowy (2020-05-08)

konkretny: PS. Chodzi zapewne o pierwsze czy drugie hasło" Człowieku ruszaj się" czy "Zostań w domu". (2020-05-08)

ratownik med.: Upłynie jeszcze dużo wody w Wiśle oraz w innych rzekach polskich także, nim doczekamy się szczepionki i skutecznego leku na Covid-19. Najprawdopodobniej trzeba będzie się z tym nowym wirusem jeszcze przez długie lata zmagać, dopóki ludzkość się na niego nieodporni. (2020-05-08)

nowoczesny: Nie ma nic gorszego od propagandy strachu a taka została wywołana atakiem epidemii koronawirusa w naszym kraju. Co pół godziny w regionalnych stacjach radiowych przypominane są te same ostrzeżenia dot. koronawirusa, dlatego ludzie już nie chcą słuchać tego i przez co tracą czujność i w wielu przypadkach lekceważą zagrożenie zakażeniem się. Do niedawna panowało hasło „Ruszaj się człowieku”. Teraz odwrotnie „Zostań w domu”. A ciągłe przebywanie w domu to stress, depresja, psychoza i inne choroby psychiczne, w tym rozwój chorób przewlekłych oraz zawały i udary a także spadek odporności i spadek kondycji fizycznej zwłaszcza u ludzi starszych a to jest dla nich realne zagrożenie utraty życia. Więc co jest lepsze to pierwsze czy drugie? Trzeba przestrzegać rygorów sanitarnych, ale trzeba też dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne. (2020-05-08)

Tak: Tak jest to medycy zajmują się chorymi i podejrzanymi na Covid-19 (ale nie tylko)- przebywającymi w szpitalach, kwarantannie,izolacji,hospicjach i domach opieki paliatywnej, domach rencistów i domach emerytów, DPS- ach itp. itd. w czasie ich choroby a nawet po jej zakończeniu. Nic tu dodać i nic ująć. Trzeba o naszych medyków ciągle dbać, anie tylko przy różnych okazji, np. ich święta, czy innej okazji okolicznościowej. (2020-05-08)

zaniepokojony: Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele planów w różnych krajach,które się zreflektowały i przystąpiły do odmrażania gospodarki i ratowania jej przed głębokim kryzysem. Wszelkie ostrzeżenia o zbyt wczesnym luzowaniu obostrzeń jest również chwytem w niektórych przypadkach propagandowym. Trzeba odmrażać gospodarkę przy zachowaniu rygorów sanitarnych obowiązującym w danym kraju,ale należy także nie zaniedbywać wysiłku w kierunku pozyskiwania coraz to większych środków na służbę medyczną, bo to ona leczy chorych i się nimi opiekuje w czasie choroby i po jej a od, której to bardzo wiele zależy przyszłość ludzkości i świata. Piszę to bez przesady a z przekonania i obserwacji. (2020-05-07)

front: Podobno najbliżej wynalezienia szczepionki na Cvid-19 są Chiny, gdzie najbardziej są tam u nich prace zaawansowane oraz wielość przeprowadzonych badań na ochotnikach daje im nie tylko przewagę nad innymi,ale przede wszystkim daje nadzieję i szansę przynajmniej na sukces w tej dziedzinie i zatem na wielkie dla nich zyski,które nie są bagatelą dla każdego państwa mającego aspiracje światowego mocarstwa. (2020-05-07)

pytający: Mam pewność,że skutecznych leków oraz szczepionek na Covid-19 nie uda się wynaleźć do końca 2025 roku. Chociaż ten rok 2025 uważam za najbardziej realny. Ale są na to dowody,że wiele chorób o znacznie dłuższej historii w dalszym ciągu nie posiada odpowiedniej szczepionki a ludzie chorują a nawet umierają na nie. Ale choroby te nie mają rozmiaru epidemii w danym kraju oraz pandemii na świecie. (2020-05-07)

Ktoś? coś?: Sprostowanie: O to 6 państw (Norwegia, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania) i 7 Polska z krajami grupy Wyszehrackiej.Razem UE chce wydać 7,4 mld euro, to dobry krok w kierunku powodzenia badań nad szczepionką na Covid-19, nie mniej jednak to za mało w stosunku do wielkich potrzeb i wielkich marzeń na wygraną z pandemią koronawirusa. Mam wrażenie,że mimo rosnących deklaracji i środków na szczepionkę, to nie uda się jej szybko wynaleźć i wyprodukować. Średnio na to potrzeba około 10 lat, nie kilkanaście miesięcy. (2020-05-07)

laik: Obiecanki cacanki nic przecież nie kosztują.A badania nad lekami i szczepionkom owszem kosztują i to: miliardy, miliardy, miliardy, jak powiedział pewien klasyk z dziedziny polityki. (2020-05-06)

JA: Francja, Niemcy i grupa Wyszehradzka zadeklarowały razem na szczepionkę 1 miliard 28 milionów euro,to jest kropla w morzu potrzeb.Amerykanie określają potrzeby minimum dla ludzi całego świata na początek jakieś 2 miliardy sztuk szczepionek (tj. dla 25 % populacji), na Covid-19 i koszt na ich produkcję minimum 20 miliardów dolarów. Pytanie czy w ogóle powstanie kiedykolwiek szczepionka i w jakim kraju i czy będzie ona ogólnodostępna? Amerykanie wieszczą,że prowadzą badania i testy i już są w końcowej fazie tego przedsięwzięcia.Zobaczymy wnet czy to prawda,czy zwyczajnie nieuczciwa propaganda. (2020-05-06)

A.A.: Radzący: Pamiętaj wychylić kielicha bo inaczej będzie kicha.(2020-05-03)???Jeżeli widzisz w kieliszku sposób na odporność,anie samo dno kieliszka po wypiciu zawartości alkoholu,to może jest to dobra rada dla niektórych.Wyjaśniam,że dla niektórych (wiadomo,że tylko dla uzależnionych od alkoholu),jednak nie dla wszystkich pijących,ponieważ nie wszystkim picie alkoholu dobrze służy dla zdrowia.Są medycznie udowodnione przypadki,że spożywanie alkoholu w nadmiarze, często u pijących powoduje śmiertelne choroby trzustki i wątroby.Nie wolno o tym zapominać! (2020-05-06)

polityk: Walka z pandemią będzie trwać dotąd, dopóki będzie trwać walka polityczna o władzę. (2020-05-05)

obywatel: Wiadomo wszystkim,że zdrowie obywateli jest najważniejsze, ale nie mogą obywatele zapominać co jest też bardzo ważne dla kraju, a więc gospodarka, bezpieczeństwo, obronność a także wybory, ponieważ żyjemy ponoć w demokratycznym państwie prawa. Zatem szanujmy Konstytucję RP i przestrzegajmy,ale wszyscy obywatele jej postanowienia w całości, a nie w sposób wybiórczy, kiedy komu to odpowiada. (2020-05-05)

ekonomista: Całkowite otworzenie i odtworzenie gospodarki dopiero przed nami.W poszczególnych krajach UE i na świecie a także u nas będzie mogło to następować systematycznie nawet przez kilka lat, ponieważ nasza gospodarka jest mocno powiązana z gospodarką światową i trzeba gospodarkę pobudzać i rozpędzać stopniowo obserwując trendy i priorytety w europejskiej i światowej gospodarce.Nasze priorytety polityczne, to wybory, gospodarka, zdrowie obywateli. (2020-05-05)

oby: Można się spodziewać,że za nie długo pandemia odpuści. Jak na razie to w Europie,jak i w Polsce wyraźnej poprawy się nie stwierdza.To,że spada liczba umierających i zakażonych w stosunku do czasu początku pandemii,to jest fakt niepodważalny,ale nie zadowala on nikogo,by można mówić nawet o przełomie w tej chorobie, bo go nie widać w żadnym z 4 krajów. Taka jest bolesna prawda,za to my mamy w naszym kraju już II - gi etap luzowania obostrzeń.Obyśmy nie musieli zaraz wrócić do I-go etapu. Oby. (2020-05-05)

<< Back     Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-305]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2020

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 37857373