ATEST Ochrona Pracy

25 marca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: przykłady wypadków

Liczba wpisów: 13.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Tadeusz8: Chłopie dobrze ci radzę przygotuj sobie dobry konspekt na podstawie szczegółowego programu szkolenia okresowego wraz ze slajdami i filmikami video. Pomocą może tutaj być opracowanie Jakub Chojnacki; Grażyna Jarosiewicz ABC BHP Informator dla pracodawców. (2018-10-22)

przypadkowy: No ludzie trzymajcie mnie: On nie ma czasu szukać w internecie, nie ma też wiedzy w zakresie szkoleń bhp zwłaszcza z tematyki z wypadków przy pracy (nie umie omówić przykładów - przyczyn tych zaistniałych wypadków),ale ma czas na dyskusję i na nic nie robienie. Czeka na gotowe,zamiast wykorzystać czas na naukę i odpowiednio się do tego zadania przygotować.Chce koniecznie być zlekceważony i wyśmiany przez uczestników tego szkolenia.Chłopie dobrze ci radzę przygotuj sobie dobry konspekt na podstawie szczegółowego programu szkolenia okresowego wraz ze slajdami i filmikami video. Ale trzeba to chcieć. A chcieć to móc.Ponadto nie nie morze być to szkolenie werbalne i nudne. Trzeba umieć zainteresować uczestników szkolenia.A może to tylko potrafić doświadczony wykładowca tematyki bhp.Zarazem musisz sobie zdać sprawę z odpowiedzialności za to szkolenie. Lecz wiele osób po prostu traktuje szkolenie bhp, jako chałturę i najważniejsza jest dla nich kasa. Nawet 5 zł. od słuchacza, ale zawsze to jest dla nich jakaś kasa, a dla zlecającego czysty zysk. Oby się to tylko źle nie skończyło dla ciebie. Oby. (2018-10-19)

Tadeusz8: Ciekawe jak dla mnie bo z budowlanką nie miałem do czynienia. W branży spożywczej był kiedyś taki wypadek przy obsłudze krajalnicy do wędlin - pracownica nie korzystała z popychacza i stała się poszkodowaną (amputacja opuszki palca). Podobne wypadki przy obsłudze kutra/wilka do mielenia mięsa - również nie używanie popychacza. Nagminne wypadki przy czynnościach transportowych - podnoszenie ciężarów (urazy/schorzenia kręgosłupa) możesz omówić sposoby jak temu zapobiegać, dalej obsługa wózków transportowych ręcznych i z napędem (najechanie na stopy). Trzeba rozbudzić wyobraźnię, obserwować - w domu też czasami mam takie skrzywienie zawodowe BHP-owca jak widzę porozciągane sznury od odkurzacza !!! (2018-10-19)

Ferdek: Brutalnie...., ale takie są fakty Marku. Inni forumowicze też Ci podpowiadają - Warto czytać chociażby prasę branżową. W niej też sporo jest napisane o różnych wypadkach. PS. Na zachętę - Oto jeden z licznych dokumentów dostępnych w sieci odnośnie wypadków: https://kielce.pip.gov.pl/pl/f/v/122045/Przyklady%20wypadkow%202014r.pdf (2018-10-16)

Marek: Ferdek: Czasu mam mało ale na to znalazłem i szukałem. Większość wypadków również na stronie PIP związanych jest z budowami albo przemysłem. Doświadczenie mam niestety jeszcze nie duże bo pięcioletnie to fakt i postępowań powypadkowych też zrobiłem niewiele (48 – wypadki na budowie, przemysł, produkcja). Dziękuję za radę na pewno się przyda i piszę to szczerze bez żadnych aluzji. Najprościej: Tu nie chodzi o wystawienie zaświadczenia a zwrócenie uwagi ludziom na zagrożenia i skutki jakie za sobą niosą. Doświadczony II: Myślę że jednak mogę nauczyć. Nie znasz mnie a oceniasz. Znam typowe zagrożenia, ryzyko zawodowe. Jednak pokazanie prawdziwych przykładów z życia bardziej wpłynie na świadomość słuchaczy niż przedstawienie zagrożeń na podstawie których może ale nie musi dojść do zdarzenia wypadkowego. Nie chcę mówić o wypadkach na budowie (np. upadek z wysokości, upadek do wykopu) które prowadziłem czy wypadkach na produkcji (zmiażdżenie dłoni w prasie, przejechanie wózkiem widłowym) bo nijak się mają do szkolenia np. pracownic sklepu. Chciałem jedynie poprosić o pomoc w znalezieniu jakichś materiałów czy filmów do szkolenia aby je bardziej urozmaicić ale widzę że odebrane to zostało przez Was jako „pójście na łatwiznę.” Zastanawiam się skąd w Was tyle negatywnych emocji, złości i wrogości. Widzę że najlepiej wychodzi Wam obrażanie i wyśmiewanie innych. Nie dziwię się że mało kto lubi „bhpowców” skoro do siebie nie potrafimy odnosić się z szacunkiem. Proponuję zachować jednak większy dystans. Pozdrawiam Julian: dziękuję, jeden z nielicznych komentarzy który mi pomoże. Dziękuję raz jeszcze. (2018-10-16)

Julian: Marek... jeżeli szukasz przykładów, to prosta sprawa - wystarczy przeglądnąć miesięczniki ATEST, PROMOTOR i PRZYJACIEL PRZY PRACY. Znajdziesz tam sporo informacji i przykładów zaistniałych zdarzeń wypadkowych. Więcej samodzielności kolego... (2018-10-16)

doświadczony II: Marek: Co ty możesz na tym szkoleniu bhp nauczyć słuchaczy,jak ty nie znasz typowych zagrożeń wypadkami przy pracy i chorobami zawodowymi,nie znacz ryzyka zawodowego związanego z charakterem prac i stanowisk. Chyba,że będzie to szkolenie na zasadach uczył Marcin Marcina, a tak na poważnie to nie masz wiedzy tzw. fachowej i szukasz pomocy. Lecz nie licz na to jak się podjąłeś roboty to ją zrób profesjonalnie. A jak nie potrafisz to nie pchaj się na afisz. To o co prosisz jest przykładem patologi w przepisach bhp zwłaszcza dot. szkoleń oraz służby bhp,żeby było jasne. (2018-10-16)

najprościej: będzie, jak polecisz uczestnikom tego szkolenia, aby sami sobie wyszukali w internecie to i owo. Po co ci się męczyć takim szkoleniem, skoro nie potrafisz sobie z tym poradzić. Zaświadczenia wystawisz i kasę zgarniesz bez bólu. (2018-10-16)

Ferdek: Słuchaj jeśli nie masz czasu szukać w necie. Ja nie będę Ciebie wyręczać. Wystarczy poszukać na stronach PIP. Swoją drogą, jak będziesz prowadzić szkolenie? Sposób i treść w jaki zadałeś pytanie pozwala mi stwierdzić bez obrazy, że doświadczenie w prowadzeniu szkoleń masz małe... A co będzie jak dostaniesz pytanie. Panie wykładowco miałem taki wypadek i opis sytuacji. Czy to jest wypadek przy pracy? I leżysz chłopie. Nie gniewaj się, ale taka jest prawda. Ja na Twoim miejscu skupiłbym się na omówieniu wypadków pod kątem: przepisy prawne, obowiązki pracodawcy i poszkodowanego lub osoby, która zauważy wypadek. Skorzystaj sobie z oceny ryzyka zawodowego i zagrożeń i wypadków jakie mogą powstać przy występujących zagrożeniach. Broń boże nie brnij w omawianie wypadków, w których nie brałeś udziału jako członek zespołu. Dobra rada starego wykładowcy. (2018-10-16)

Marek: To poprosze o przykład Ferdek. I mam pojęcie jednak poszukuje informacji o wypadkach gdzie będzi napisane co to za wypadek z podaniem przyczyn i działan jakie zostały podjęte po zdarzeniu (2018-10-16)

nie należy: brać się za "dzieło" o którym ma się marne (lub żadne) pojęcie. Lepiej to sobie odpuść, bo w perspektywie więcej szkody niż pożytku z tego twojego szkolenia będzie. (2018-10-16)

Ferdek: Wystarczy poszukać u wujka google. jest tego pełno. (2018-10-16)

Marek: Witam Przygotowuję szkolenia okresowe dla pracowników na stanowiskach robotniczych - konserwator w Urzędzie Gminy oraz sprzedwca-kasjer w sklepie osiedlowym. Czy znacie jakieś wypadki w tych zawodach o których mógłbym opowiedzieć na szkoleniu? Ewentualnie jest gdzieś jakiś spis wypadków z krótkim ich opisem? Będę wdzieczny za pomoc. (2018-10-15)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32503508