ATEST Ochrona Pracy

4 sierpnia 2020 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Koronawirus - nowe zalecenia rządu a BHP

Liczba wpisów: 27.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

nawet: ukochanego kota można "z miłości" zagłaskać na śmierć. PS. Lepsze jest wrogiem dobrego. (2020-04-15)

kiedyś już: Janusz Weiss proponował plastikowe pokrowce na czaszę rozłożonego parasola, które miałyby chronić parasol przed deszczem. Część handlowców nawet nabyła ten "wynalazek". Bo "strzeżonego pan Bóg strzeże" nawet przed deszczem. (2020-04-15)

lekki: A środków ostrożności, nigdy nie za wiele. W myśl przysłowia" Strzeżonego pan Bóg strzeże". (2020-04-15)

praktyk: Podobnie było już za komuny. Jak nie było sprzętu lub innych możliwości zabezpieczeń przed wypadkami i chorobami zawodowymi, to wydawano ostre przepisy bhp w tym zakresie. (2020-04-15)

zastrzeżone: Teraz dopiero Rząd RP doszedł do wniosku,że należy przywrócić w kraju produkcję środków medycznych. Lepiej późno niż wcale.Oby to stało się jak najprędzej i żeby to nie skończyło się na stwierdzeniu tylko pewnego rzecznika. Oby! (2020-04-15)

obywatel: Takie maseczki bez atestu uszyte np. w domu z byle jakiego materiału oraz szalik lub chusta to półśrodek, niczego nie zapewnia oprócz dobrego samopoczucia. (2020-04-15)

wyjaśnienie: W miejscu pracy obowiązku noszenia maseczki nie ma. Pracodawca, jeśli nie ma możliwości zapewnienia odstępów na stanowiskach pracy, o których jest mowa w rozporządzeniu, powinien zapewnić środki ochrony osobistej. Może to być płyn do dezynfekcji, rękawiczki. Zależy nam na tym, żeby tam, gdzie gromadzi się wiele osób, nie dochodziło do transmisji. Są takie miejsca, gdzie nie jest to możliwe. Dlatego tam wprowadza się obowiązek stosowania środków ochrony osobistej. O tym decyduje każdorazowo pracodawca - mówił w programie specjalnym Wirtualnej Polski wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. (2020-04-15)

cyt.: Dobra rada - pisz lepiej sobie o samorządzie, bo twierdząc, że nie wydano żadnych przepisów, które dotyczą bhp w pracy jesteś.... (2020-04-14)

cyt.: No tak, żadnych przepisów odnośnie bhp nie wydano a i owy paragraf 18 rozporządzenia nic nie ma wspólnego z pracą i pracownikami. Przecież będąc w pracy jestem w miejscu zameldowania lub zamieszkania. Praca, to mój dom. Przepraszam wszystkich za tak głupi wpis. (2020-04-14)

ten "cyt.": to z sufitu czy "wyrób własny"? PS. A jakież to przepisy "odnośnie bhp" wydano w tzw. "ostatnim czasie", czyli po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego na obszarze RP? (2020-04-13)

cyt.: Te "Prawo (odnośnie bhp) stanowione nocami na kolanie przez obecną władzę nadaje się tylko do zawieszenia na gwoździu w drewnianym wychodku!" (2020-04-13)

bhp-owiec: Ku... Piszę nowe zalecenia instrukcje bhp dla swojego pracodawcy odnośnie wprowadzenia maseczek na terenie zakładu. Obrywa mi się przy tym od pracodawcy żebym "wyluzował" W końcu się zgadza. Teraz się dowiaduję, że będzie zmiana tego paragrafu 18. Czy ktoś w końcu wyda przemyślane przepisy? Ludzie ile można pisać głupot w przepisach!!!!!!!!!!!!!! Kto to pisze???!!! (2020-04-13)

może i jest,: ale na ISAP jeszcze się nie ukazało. Ostatni akt prawny ma pozycję 645 i jest z dnia 9 kwietnia 2020 r. (2020-04-13)

Expert: Głupota w tej sytuacji to czysty eufemizm. (2020-04-12)

ha ha: Więc przepis obejmuje np: noworodki na spacerze; urzędników państwowych, trakcie sprawowania urzędu, w tym konferencji prasowej - muszą zakrywać usta i nos - nie ma wyłączeń dla prezydenta, premiera, ministrów; dziennikarzy w studio, w tym w czasie wiadomości, dziennika, konferencji prasowej; policjantów, żołnierzy; pilotów; wykładowców online jeżeli nagrywają wykład poza domem; jazdę samochodem - w samochodzie musisz być w masce; przebywanie w kościele i na pogrzebie; wyjście do sklepu; przebywanie w pracy (w tym dziennikarzy w studiu radiowym); przebywanie na działce, które nie jest stałym miejscem stałego pobytu; spotkanie np. rodzicami u nich w mieszkaniu (rodzice mogą być bez masek); Czy w związku z tym ktoś odważy się nałożyć mandat dla Prezydenta czy tam premiera? (2020-04-12)

Sygnalista: Ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, a w nim nakaz zarywania nosa i ust ... DLA WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU Od 16 kwietnia do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa PODCZAS PRZEBYWANIA POZA ADRESEM MIEJSCA ZAMIESZKANIA LUB STAŁEGO POBYTU (§ 18 rozporządzenia). Przepis nie zawiera wyłączeń, ... ŻADNYCH WYŁĄCZEŃ. Pracodawca, Pracownik, Prezydent, Premier i Prezes PIS, noworodek w masce od 16 kwietnia. Tak trzymać! (2020-04-12)

taki mamy: klimat, że Ministerstwo Klimatu (sic!) nie wie, co mają robić przedsiębiorstwa (małe, średnie i te .... większe) ze zużytymi środkami ochrony osobistej, które są materiałami potencjalnie niebezpiecznymi (być może skażonymi), a nawet jak je ewidencjonować. - - - "Myj ręce", "Nie wychodź z domu", "Idź na wybory" ............ umrzyj zdrowo! (2020-04-03)

nie tylko: dla "orłów" i "Expertów" - Dz. U. z 2020 r poz. 577 - zmiany - ust.7 pkt.3 lit. b) odległość pomiędzy stanowiskami pracy ma wynosić co najmniej 1,5m, chyba że jest to niemożliwe ze względu na charakter działalności wykonywanej w danym zakładzie pracy, a zakład ten zapewnia środki ochrony OSOBISTEJ związane ze zwalczaniem epidemii COVID-19. – ten rygor nie opisuje ani tych środków, ani sytuacji, gdy praca jest wykonywana „w miejscu pracy” usytuowanym poza terenem zakładu pracy, np. usługi sprzątania na rzecz innych firm, prace drogowe itd. (2020-04-03)

podaj źródło: Dz. Ustaw, pozycja (2020-04-03)

Expert: ZMIANA ROZPORZĄDZENIA Z 1 KWIETNIA a w nim: odległość pomiędzy stanowiskami pracy wynoszącą co najmniej 1,5 m DODANO - "nie dotyczy sytuacji gdy jest to niemożliwe ze względu na charakter działalności wykonywanej w danym zakładzie pracy, a zakład ten zapewnia środki ochrony osobistej związane ze zwalczaniem epidemii COVID-19" (2020-04-03)

Józef: Powinni spojrzeć na salę operacyjna, (2020-04-01)

Expert: ZWRÓĆCIE UWAGĘ, ŻE USTANOWILI, ŻE CHODZI O "STANOWISKA PRACY" A NIE ODLEGŁOŚĆ POMIĘDZY PRACOWNIKAMI. Definicja z rozporządzenia w sprawie ogólnych przepisów bhp - stanowisko pracy to: "przestrzeń pracy, wraz z wyposażeniem w środki i przedmioty pracy, w której pracownik lub zespół pracowników wykonuje pracę" ps. ktoś kompletnie nie miał pojęcia, co wprowadził takim zapisem. Tu przydałby się mądry tzw. koordynator lub konsultant ds. ochrony pracy. (2020-04-01)

Rafał: do Józef: wytyczne można też zweryfikować na stronie gov.pl (2020-03-31)

Rafał: Do Józef: to są dzisiejsze wytyczne Ministra Zdrowia dla przedsiębiorców i pracowników (2020-03-31)

Józef: Te odległości nie dotyczą pracy lecz spacerów rekreacyjnych...W jedną stronę to może by się udało. Lecz przy ruchu dwukierunkowym tylko uniki (2020-03-31)

Rafał: Ktoś pomoże? Najprościej byłoby wstrzymać pracę ale … ale jaka firma to wytrzyma (2020-03-31)

Rafał: Drogie koleżanki i koledzy - dwa 1,5 metra odstępu pomiędzy pracownikami a np. prace szczególnie niebezpieczne wymagające asysty drugiego pracownika - jak Wy się do tego zabieracie, jakie macie pomysły? (2020-03-31)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2020

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 37192610