ATEST Ochrona Pracy

21 maja 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: O BHP

Liczba wpisów: 51.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Ewka: Uważam żeby członkowie (lub delegaci) wybierali skład zarzadu (2019-03-09)

za i przeciw: "Dobra zmiana: Jak tu z zarządu zrobić SITWĘ. Wystarczy aby prezes wybrał swojaków. /..../ (2019-03-08)" ("+" i "-") "popieram pomysł: /.../ To dobry pomysł z tym wybieraniem sobie członków zarządu głównego przez nowo wybranego prezesa /.../ (2019-03-06)" - - - - I co zrobić z takimi pomysłami? Może ewka zdecyduje? (2019-03-08)

Dobra zmiana: Jak tu z zarządu zrobić SITWĘ. Wystarczy aby prezes wybrał swojaków. A przeciez członkowie maja wybrać swych przedstawicieli (2019-03-08)

Mietek: Ja bym to nazwał INACZEJ. Ale to słowo jest cenzurowane (2019-03-06)

popieram pomysł: Statut zawsze można zmienić. To dobry pomysł z tym wybieraniem sobie członków zarządu głównego przez nowo wybranego prezesa, a delegaci mogą zatwierdzić członków zgłoszonych przez Prezeza ZG. Czyli zjazd wybiera prezesa potem przerwa prezes przedstawia swoich kandydatów do zarządu głównego. delegaci zaklepują i pracujemy w zgodzie bez zgrzytów... (2019-03-06)

społecznik: "Heej" kolego średnio lub wcale nie chciałbym być prezesem zarządu głównego, jakbym w zarządzie miał samych członków wybranych przez delegatów, którzy mnie nie lubią. PS. Tak se napisałem. Myślałem, że mądrzy delegaci mogą wszystko. Nawet zmienić Statut. Masz rację OSPSBHP nie jest partią. Dlatego musi być jak jest, czyli źle... (2019-03-06)

heej: Kolego nie jesteśmy partią tylko stowarzyszeniem (2019-03-06)

społecznik: Moim zdaniem OSPSBHP czeka jeszcze dużo pracy... Moim zdaniem trzeba zmienić Statut. Bo w ostatnim czasie (nawet kadencji) doszło do dziwnych rzeczy. Wybrano prezesa a na członków wybrano też przeciwników tej prezesury i co wyszło? To tak jakby powołać Jarosława na premiera a do rządu wybrać mu ministrów z PO. Powinno wybierać się Prezesa ZG a on powinien sobie sam dobierać ludzi do pracy w Zarządzie. (2019-03-06)

Piter: Nie martwcie się kampania wyborcza już się zaczęła. Kandydaci dzwonią już po Polsce i obiecują gruszki na wierzbie. W zamian za głosy delegatów z ich oddziałów... Ja rozumiem, żeby to były jakieś profity jak np. w spółkach skarbu Państwa ale tu? Możliwość przedstawiania się jestem wiceprezesem ZG lub członkiem ZG, to jak dla mnie za mało, ale są tacy co się połąszą.... (2019-03-03)

Ja: Poprę Ewkę. Jeśli będzie kandydowała na stanowisko prezesa. Uważam że jest godna tego stanowiska. (2019-03-02)

w maju: będzie redyk. W kierdlu wybiorą swojego przewodnika. Pozostali nie wybrani - do strzyżenia przez naczelnika stada. (2019-01-30)

Zenek: To jest dobra kandydatura na Prezesa Zarządu Głównego. Uważam że może zagrozić nawet Markowi. O ile zechce startować na prezesa Zarządu Głównego (2019-01-30)

Franek: No cóż. Ewka załapała sie na delegata. Może i emeryt ale delegat. Pewnie będzie ubiegać sie o wejście do Zarządu Głównego (2019-01-22)

bez przesadyzmu: Ewka jest emerytką. Jej dalsza edukacja powinna być (jeśli już ma takie pragnienie) kontynuowana na uniwersytecie trzeciego wieku. (2019-01-21)

Mały Jaś: Ciekawe kto będzie lepszym Behapowcem Teolog, Archeolog, WFista czy Filozof? - proszę o konkretne odpowiedzi:) (2019-01-21)

absolwent: Ewuniu polecam szkoły w Opolu u nich na studiach podyplomowych nawet nic się nie dowiesz , ta szkoła to parodia. Zajęcia hurtem w auli, wykładowcy skrajnie różni..od bardzo dobrych (Z PIP) po beznadziejnych...i pomyśleć że ludzie sądzą że posiedli jakąś wiedzę (2019-01-21)

Ewka: Wiele wpisów dotyczy ekonomii. Ja uważam że nie jest to przypadkowe. Szkoła Bankowa realizuje szkolenia w postaci podyplomowych studiów bhp. Stowarzyszenie Ekonomistów realizuje szkolenia bhp dla wszystkich grup zawodowych. A mogliby przestrzegać postanowień własnych statutów. Np. szkoła bankowa ma mieć 30% wszystkich zajęć związanych z zagadnieniami matematycznymi. absolwent po ukończeniu podyplomowych studiów bhp w Szkole Bankowej nie umie oszacować kosztu wypadków, kosztu poprawy zdrowia starzejącego się personelu, kosztów wdrożenia programu poprawy warunków pracy czy kosztów złych warunków pracy, Moim zdaniem należałoby pozbawić możliwości prowadzenia podyplomowych studiów bhp dla tego typu szkół. (2019-01-17)

Ha, ha: "Uderz w stół a nożyce się same odezwą" (2019-01-13)

Gałązka: No proszę, jaka się wytworzyła dyskusja widzicie, gdyż sami ją tworzycie i to są behapowcy i partnerzy do dyskusji? Nie podawajcie swoich nazwisk bo bardzo się kompromitujecie. (2019-01-13)

ej, ekonomisto: Umowa o pracę nie jest jedyną możliwą opcją powodującą powstanie stosunku pracy. Zaczynasz się wić jak piskorz z tymi swoimi wywodami. (2019-01-03)

ekonomista: Co ekonomista ma wspólnego z bhp: A ma i to bardzo wiele,ponieważ każdy pracujący bez względu na rodzaj zatrudnienia(umowa o pracę,zlecenie,dzieło),powinien znać przepisy bhp i je stosować. Natomiast pracodawcą jest każdy podmiot, który zatrudnia chociażby jedną osobę na podstawie umowy o pracę a pozostałe np. 100 osób na zlecenie. (2019-01-03)

pisz na temat: Co ekonomista ma wspólnego z bhp (2019-01-03)

ze zrozumieniem: "ekonomista: /.../ Takie firmy są również pracodawcami, ponieważ zatrudniają na umowę o pracę i zlecenie /.../ (2019-01-02)" (2019-01-02)

Matoł: Naucz się czytać ze zrozumieniem: ekonomista: "Takie firmy są również pracodawcami, ponieważ zatrudniają na umowę o pracę..." (2019-01-02)

zlecenie: w rozumieniu Kodeksu cywilnego nie czyni ze zleceniobiorcy pracownika w rozumieniu Kodeksu pracy, a ze zleceniodawcy nie czyni pracodawcy. (2019-01-02)

ekonomista: Benek: Takie firmy są również pracodawcami, ponieważ zatrudniają na umowę o pracę i zlecenie np. pracowników: marketingu, reklamy, logistyki,kooperacji z wykonawcami i ich podwykonawcami, systemów zarządzania zintegrowanego: jakością, środowiskiem naturalnym i bhp. (2019-01-02)

łooo, qrde!!!: "ekonomista: /.../ w ramach oszczędzania kosztów /.../ (2019-01-01)" (2019-01-01)

Benek: Ekonomista - "Niektóre z nich już nic nie produkują same, tylko ich podwykonawcy." I tak trzymać. To mi się podoba. Bez pracowników nie ma pracodawcy jest tylko przedsiębiorca. Koniec kropka. (2019-01-01)

ekonomista: Do inspektora: Już są takie firmy,które zlikwidowały swoje służby takie jak: księgowość,kadry,radcę prawnego, zaopatrzenie, magazyn na rzecz obsługi zewnętrznych spółek.Do tego są również próby likwidacji służby bhp na etacie. No to jest nowe podejście do zarządzania w ramach oszczędzania kosztów i osiągania większych zysków a tym samym rentowności tych firm.I firmy takie mają się dobrze. Niektóre z nich już nic nie produkują same, tylko ich podwykonawcy.Tylko patrzeć,kiedy taki model firm przyjmie się na dobre w naszym kraju. (2019-01-01)

No właśnie: Po co Wam nasza wiedza, Wy wszystko i tak wiecie najlepiej. Szczęśliwego Nowego Roku z takim podejściem. (2019-01-01)

inspektor.: Ja też wtrącę parę groszy do wpisu "pracodawcy" Prócz zlikwidowania służby bhp powinniśmy jeszcze zlikwidować księgowe. Pracodawca też odpowiada za podatki i wypłaty, niech sam sobie oblicza, nalicza i wypłaca. Następnie powinniśmy zlikwidować kadrowe one też są dla was niepotrzebne. Możecie sami prowadzić dokumentację pracowniczą, bo to pracodawca odpowiada. Można by się zastanowić jeszcze nad zlikwidowaniem pracowników, bo kto jak nie pracodawca sam sobie by pracował uczciwie nad wytworzeniem różnego rodzaju dóbr... PS. Oczywiście ja u takiego pracodawcy jak ty nigdy nie podejmę pracy. (2019-01-01)

pracodawca "x": pracodawca: Popieram tój postulat. Brawo. Do siego roku. (2019-01-01)

specjalista bhp: Panie W. Gudalewicz: Zadajesz pan pytanie o BHP i żądasz krótkiej odpowiedzi,której pan sam nie znasz. Inżynier bhp tylko skrótowo na nie odpowiedział, ponieważ odpowiedź „tak” lub „nie”po prostu nie zamyka dyskusji tego tematu.Podobne pytanie mogłoby dotyczyć „Ergonomii” jako nauki interdyscyplinarnej,której elementy stanowi między innymi wiedza z dziedziny bezpieczeństwa,higieny,psychologi,socjologi oraz pedagogiki pracy. (2018-12-29)

Zastanawiający: Aż dziw bierze człowieka, że niektórzy dokują różne wpisy, ale nikt nie odpowiada na konkretne zapytania tj. czy nauka o bezpieczeństwie i higienie pracy pracy zaliczana jest do nauki technicznej czy humanistycznej. A właściwie jaka jest zależność bezpieczeństwa pracy od higieny pracy i czym się one są związane i odwrotnie. To jest taka dyskusja jak z tym samorządem zawodowym, gdyż jeszcze nie znamy założeń odnoszącego się do samorządu ani projektu statutu a już o tym samorządzie dyskutujemy i dyskutujemy czego jeszcze nie nie a nawet nie znamy inicjatora tego przedsięwzięcia ani składu rzekomo już powołanego zespołu a tylko dyskutujemy i dyskutujemy po próżnicy a resort pracy tylko się przygląda tej dyskusji i co przez to chcecie osiągnąć-zastanówcie się. (2018-12-28)

No, no: tak to jest jak się ma mniemanie, że ma się wielką władzę ;) "Syndrom boga" staje się pospolity. Oglądam cały dzień wiadomości na wszystkich kanałach, ale nigdzie nie powiedzieli, że ważą się losy służby bhp ;), więc to tylko taki "fake news" (2018-12-27)

w ministerstwie: bezpieczeństwa pracy jak to ktoś onegdaj sobie wymarzył. (2018-12-27)

No, no: widzę, że ważą się losy służby bhp a i moja wiedza stoi pod znakiem zapytania ;) Widać w Ministerstwie zostanie powołany nowy wiceminister ds. służby bhp p. Wacław G. Gratuluję! (2018-12-27)

Więc: "Nie babo" odpowiedz na pytanie dla swojej wyroczni, bo od niego (jak mniema) zależy Twoja "wiedza i los" (2018-12-27)

Nie baba: Herod-Baba ma rację on jest faktycznie stary ale jary oraz sprytny lisek. A tak na marginesie niejednokrotnie z jego wypowiedziami się zgadzam. (2018-12-27)

HRABIA: Do kolegi Wacka. Mnie się wydaje, że oba to uzgodniliście i coś się za tym kryje - zapewne chcecie jakiś numer wykręcić? (2018-12-27)

Herod-Baba: Ostrzegający:W.Gudalewicz to stary kojot anie żaden sprytny lisek. Nikt się nie da nabrać na jego fanaberie. (2018-12-27)

inżynier bhp: Co to jest BHP i gdzie znajduje zastosowanie? BHP stanowi skrót od Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Nazwa ta odnosi się do określonego zbioru reguł,których zadaniem jest regulowanie zasad w obrębie bezpiecznego i higienicznego wykonywania przez pracowników powierzonych im zadań. BHP to także rodzaj nauki,którego założenia zajmują się formowaniem prawidłowych warunków pracy. Nauki tej nie dzieli się na dziedzinę techniczną,bądź humanistyczną, ponieważ,jest to połączenie tych dwóch zagadnień niemal tak jak są dwa naczynia połączone ze sobą. (2018-12-27)

kolega Wacka: A Wacek znowu ze sobą gada: Wacek=Ostrzegający (2018-12-27)

podpowiadacz: Na wydziale prawa student przychodzi na egzamin z logiki i bezczelnie pyta profesora: - Pan się łapie w tej logice panie Profesorze? - Oczywiście, co za pytanie. - To ja mam taką propozycję panie Profesorze. Zadam panu pytanie i jeśli pan nie odpowie stawia mi pan 5, a jeśli pan odpowie wywala mnie pan na zbity pysk. - Dobrze. Niech pan pyta. - Co obecnie jest: legalne, ale nielogiczne, co jest logiczne ale nielegalne, a co nie jest ani logiczne ani legalne? Profesor nie znał odpowiedzi i postawił studentowi 5. Następnie woła swojego najlepszego studenta i pyta go o odpowiedź. Ten mu natychmiast odpowiada: - Ma pan panie Profesorze 65 lat i jest pan żonaty z 25 letnią kobietą, co jest legalne, ale nielogiczne. Pana żona ma 20-letniego kochanka, co jest logiczne ale nielegalne. Pan stawia kochankowi swojej żony 5, chociaż powinien go pan wywalić na zbity pysk. I to nie jest ani logiczne ani legalne. (2018-12-27)

January: Na tak zadane pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. I bez filozofowania nie da się SPRÓBOWAĆ odpowiedzieć na tak zadane pytanie, ale autor zakazał filozofowania więc inaczej nie można odpowiedzieć. (2018-12-27)

Wojtek: Nie wiedziałem, że są ludzie w naszym środowisku, którzy myślą, że mają taką władzę lub wpływ na zmianę. Musieliby być co najmniej rodziną premiera lub Jarosława. Gratuluję świątecznego poczucia humoru. Zejdźcie na ziemię i już nie pijcie, bo głupoty straszne piszecie. Nigdy moja wiedza i los nie będzie zależeć od Pana Gudalewicza. PS. To normalnie zabrzmiało jak groźba. Zaczynam się bać. Oj ludzie, ludzie. (2018-12-26)

Ostrzegający: Nie dajcie się złapać na zadane pytanie przez p. Gudalewicza, gdyż jest ono bardzo podchwytliwe i od tego zapytania zależeć będzie wiele działań i przedsięwzięć dotyczących nie tylko służby bhp w naszym kraju. Pozornie wydaje się, że to pytanie jest bez znaczenia, ale niektórym osobom tylko się wydaje. P. Gudalewicz jest sprytnym liskiem i tak niewinnie zapytuje, ale za tym kryje się przewrotka w systemie - uważajcie! (2018-12-26)

W.Gudalewicz: No i proszę na moje zapytanie niżej wymienieni nie raczą konkretnie odpowiedzieć a już oczekują odpowiedzi i ciekawi są o co chodzi? Przecież jest to tyko forum dyskusyjne a na efekty cierpliwie poczekajcie i w odpowiednim czasie dowiecie się o celu mojego zapytania. A tak na marginesie Redakcja ATESTU udostępniła to forum dyskusyjne po to, abyśmy ze sobą dyskutowali i każdy może pytać a odpowiadać nie każdy musi gdyż nie ma takiego obowiązku! PS. Proszą ponownie o konkre-tne odpowiedzi ze względu na istotę zagadnienia. (2018-12-26)

pytający: Panie W.Gudalewicz: Od pańskiego zapytania nic nie zależy i nie będzie zależeć w przyszłości, ponieważ na pańskie zapytanie można odpowiedzieć tylko pytaniem. O co chodzi? (2018-12-26)

Marek: Od "mojego zapytania zależy Wasza wiedza i dalszy los służby BHP." Z całym szacunkiem Panie Wacławie czy nie za bardzo się Pan zgalopował? Nie sądzę żeby od Pana zależała moja wiedza i mój dalszy los. (2018-12-26)

W.Gudalewicz: Nie krytykując, ale tak wczytując się w najróżniejsze wpisy na tym forum dyskusyjnym przez co bądź już wykształconych osób wykonujących zadania określone w rozporządzeniu o służbie bezpieczeństwa i higieny pracy, zastanawiam się i Was proszę o głębokie zastanowienie się i odpowiedzieć na to moje zapytanie czy wg. Was np. nauka o bezpieczeństwie i higienie pracy zaliczana jest do nauki technicznej czy humanistycznej? Proszę nie kluczyć i nie filozofować tylko wg. nabytej wiedzy konkretnie odpowiadać. Np. od tego niekonwencjonalnego mojego zapytania zależy Wasza wiedza i dalszy los służby BHP. (2018-12-25)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32904090