ATEST Ochrona Pracy

23 marca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Instrukcja bezpiecznej pracy - drabina

Liczba wpisów: 11.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

Jak żyć...: A Mirka chciała rozwiązania. dostała co? Rozwiązanie - "albo tak albo tak" (2018-10-25)

"Pan" Tadeusz: "Tadeusz8: /.../ Mówiąc o pracy na wysokości, należy przez to rozumieć wykonywanie konkretnych czynności na wysokości powyżej 1 m nad poziomem gruntu /.../(2018-10-25)" (2018-10-25)

Adrian: Mirka: "wchodzi na drabinę (sporadycznie) na wysokość około 1.1 m" Kto przekręca? Zostało wyraźnie napisane! (2018-10-25)

powyżej 1 m?: Jeśli tak, to o ile "powyżej"? Przepis definiuje to jako "co najmniej" na wysokości 1 m. Tak, jak zwykle, pokręciliście "po swojemu". Ponadto - drabina może służyć jako (1) środek dostępu lub jako (2) stanowisko pracy. O ile czynność wykonujemy stojąc na drabinie, to należy ją traktować w charakterze stanowiska pracy z wszelkimi następstwami i wymaganiami. PS. Jeżeli pracodawca nie godzi się na techniczne rozwiązanie kwestii otwierania okien z poziomu podłogi, to znaczy, że olewa wymagalne uwarunkowania bhp w tym (szczegółowym) zakresie. (2018-10-25)

ech...: Tadeusz8: "Mówiąc o pracy na wysokości, należy przez to rozumieć wykonywanie konkretnych czynności na wysokości powyżej 1 m nad poziomem gruntu" Co pracownik biurowy na wysokości powyżej 1 m stojąc na drabinie robi? Czyż nie wykonuje konkretnej czynności? - otwiera okno. (2018-10-25)

Tadeusz8: Na dwoje "babka" wróżyła !!! - jak to rozumieć ? Natomiast samo schodzenie czy wchodzenie po drabinie, w celu dojścia do stanowiska pracy, nie będzie rozumiane jako praca. Czynności te należy odróżnić od pojęcia „praca”, gdyż jest to czynność krótkotrwała w ramach wykonywania pracy. Mówiąc o pracy na wysokości, należy przez to rozumieć wykonywanie konkretnych czynności na wysokości powyżej 1 m nad poziomem gruntu (np. wymiana oprawy oświetleniowej, malowanie sufitu, przycinanie gałęzi drzew itp.). Maciej Ambroziewicz Po kolejnym przeczytaniu już rozumiem !!! (2018-10-25)

Mirka: Pracodawca nie chce wydawać pieniążków na dostosowanie otwierania okien z pozycji podłogi, a ja jako behapowiec mam problem, bo pracownicy zgłaszaj mi, że nie będą wchodzić na drabinę, bo nie mają badań wysokościowych u lekarza. Dlatego pytam, czy takie dodatkowe czynności NIE ZWIĄZANE Z PRCĄ są traktowane jako "praca na wysokości"??? (2018-10-25)

oto rozwiązanie: Z rozporządzenia ws. ogólnych przepisów bhp - § 29 ust. 4. „Okna i świetliki, przeznaczone do wietrzenia pomieszczeń, należy wyposażyć w urządzenia pozwalające na otwieranie ich w sposób łatwy i bezpieczny z poziomu podłogi oraz ustawienie części otwieranych w pożądanym położeniu.” (2018-10-24)

Mirka: A ja mam taki problem z kwalifikacją "pracy na wysokości" - pracownik biurowy, aby otworzyć okno, którego dolna krawędź jest na wysokości 3 m musi użyć drabiny, aby otworzyć sobie okno, czyli wchodzi na drabinę (sporadycznie) na wysokość około 1.1 m i otwiera sobie okno. Czy można mówić o "pracy na wysokości" To jest jego doraźna czynność nie związana z pracą wykonywana np 1 lub 2 razy w tygodniu. Czy w związku z tym należy kwalifikować, że pracownik administracyjno-biurowy pracuje "na wysokości" i pisać w skierowaniu, że wykonuje pracę na wysokości do 3 m ???? Jak to rozwiązać ??? (2018-10-24)

Tadeusz8: Ja wiem gdzie można szukać, a nawet znaleźć !!! (2018-10-23)

Janusz: Czy ktoś z forumowiczów może posiada instrukcję bezpiecznej pracy przy użytkowaniu drabinki sznurowej? (2018-10-23)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32483684