ATEST Ochrona Pracy

16 stycznia 2021 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Badania powyżej 3m - wózek z unoszona kabiną

Liczba wpisów: 23.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

dobra rada: Jest stałą zasadą i dobrą radą,którą się należy kierować. Jeżeli dokładnie nie znasz tematu, to nie zabieraj glosu na nieznany ci temat. (2020-07-27)

budowlaniec: LMP: Piszesz delikatnie mówiąc nie prawdę, dlatego wyjaśniam ci, że badaniom wysokościowym nie podlegają w naszej firmie pracownicy działów: Przygotowania Produkcji, Umów i Kosztorysowania, Marketingu, Organizacyjno-Prawnego,Administracji,Księgowości, Rachuby Płac, Kadr i Spraw Socjalnych, Zaopatrzenia i Zbytu, Zarządu Spółki. Pracownicy Magazynów, pracownicy Bazy Transportu, w tym: dyspozytorzy, kierowcy samochodów: osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz kierowcy żurawi samochodowych, mechanicy samochodowi, mechanicy warsztatowi Bazy Sprzętu Ciężkiego i Średniego Budowlanego, pozostali pracownicy warsztatów mechanicznych a także sekretarki i personel pomocniczy; administracyjno-biurowy kierowników budów, pracownicy ochrony budowy. Zatem nie wszyscy jak piszesz przechodzą obowiązkowo badania wysokościowe a jest to spora liczba pracowników prawie połowa ogółem zatrudnionych, bo tu o tym kto podlega badaniom wysokościowym stanowią przepisy prawne w tym zakresie, które są tradycyjnie obowiązujące, czyli od wielu lat. (2020-07-25)

LMP: I tak świecka tradycja stała się obowiązującym prawem. Tak badania wysokościowego są obowiązkowe dla wszystkich bez wyjątku. A ja zarabiam (2020-07-23)

budowlaniec: Pracuję w dużej firmie budowlanej i prawie wszyscy pracownicy budów i niektórzy pracownicy administracji zarządu spółki, którzy mają kontakty służbowe z budowami np. w ramach nadzoru, itp. obowiązkowo przechodzą badania wysokościowe pow.3m w ramach lekarskich badań profilaktycznych. W pozostałych firmach współpracujących z nami jest podobnie. Jest to tradycja z dawien z dawna. (2020-07-23)

Jacenty: Rzeczywiście przepisy dot. badań lekarskich określają rodzaj badań wynikających z występującego zagrożenia na danym stanowisku pracy. Lekarz medycyny pracy uwzględniając te warunki zleca badania na podstawie instrukcji ministra zdrowia zawartej w stosownym rozporządzeniu. (2020-07-22)

jakiś: Z przepisów bhp jednoznacznie wynika, że nieuprawnione jest twierdzenie, iż stalowa balustrada powoduje zmianę kwalifikacji pracy, która jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przestaje być pracą na wysokości. Wręcz przeciwnie,potwierdzają one,że praca chroniona balustradą to praca na wysokości. Niezależnie od przepisów każdy behapowiec powinien zadać sobie pytanie:czy stalowa balustrada uchroni przed śmiercią lub kalectwem pracownika cierpiącego np. na epilepsję lub ataksję? Odpowiedź brzmi - nie! Uwaga wpis ten nie jest dziełem jego autora. (2020-07-22)

medyk: Badania psychotechniczne i wysokościowe zleca wyłącznie lekarz medycyny pracy. (2020-07-22)

komentator: Horacy : Kierowca ciężarówki nie musi przechodzić badań wysokościowych tylko musi wykonać badania psychotechniczne o czym powinieneś wiedzieć i nie pisać bzdur. (2020-07-22)

gość: Krytykanci bezimienni mylicie się w Waszej ocenie. Wszyscy operatorzy maszyn i urządzeń sterowanych z kabiny oraz inni pracownicy wykonujący typową pracę na wysokości np. monterzy rusztowań muszą posiadać badania wysokościowe pow. 3m.Dziwi wasz zarzut,że inspektorzy PIP oraz specjaliści bhp nie znają przepisów. To jest rozbrajające, ponieważ pracodawca na podstawie skierowaniu na badania lekarskie wymienia rodzaj pracy oraz stanowisko na którym kandydat ma być zatrudniony i to na podstawie skierowania i znajomości przepisów oraz warunków pracy lekarz medycyny pracy decyduje o konkretnych badaniach lekarskich i psychologicznych. To wy nie znacie przepisów dot. badań lekarskich a nie pracy na wysokości, które się różnią od siebie. (2020-07-22)

Lol: Jaknie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. LMP musi zarobić na orzeczeniu PIP musi się wykazać. (2020-07-21)

Horacy: Widać PIP LMP i wystawiający skierowanie nie zna przepisów lub je źle interpretuje >>>>>>> "Pracą na wysokości NIE JEST praca na powierzchni, niezależnie od wysokości, na jakiej się znajduje, jeżeli powierzchnia ta jest osłonięta ze wszystkich stron do wysokości co najmniej 1,5 m pełnymi ścianami lub ścianami z oknami oszklonymi" Kierowca ciężarówki też pracuje w kabinie pow. 1m, czyli co? - praca na wysokości? (2020-07-21)

operator: Operator żurawia wieżowego budowlanego sterowanego z kabiny musi mieć badania wysokościowe oraz szelki bezpieczeństwa także. (2020-07-21)

Budowlaniec II: Zgadza się: Mam u siebie 3 operatorów żurawia wieżowego budowlanego górno obrotowego i oni muszą przechodzić badania psychotechniczne, w tym badania wysokościowe pow.3m. (2020-07-21)

kierownik: Jausz; Bzdury to piszesz ty człowieku: Mam w swojej firmie 1O rożnych operatorów. I po kontroli PIP wszyscy z nich musieli przejść badania psychotechniczne a część z nich także wysokościowe. Zwolnieni zostali tylko ci, którzy urządzeniami UTB sterują w większości z poziomu roboczego"0" za pomocą przenośnej kasety. (2020-07-21)

Janusz: Co wy za bzdury tu wypisujecie, jaka praca na wysokości operatora jak jest w kabinie? manager bhp słusznie, to zauważył! (2020-07-21)

konkretny: Są jakoby dwie kwestie: 1. To prace na wysokości określone w ogólnych przepisach bhp.2. Roboty na wysokości przy pracach w budownictwie zapisane w przepisach bhp branżowych. (2020-07-20)

lmpuls: Do Menager BHP. Pisz poprawnie MANAGER. (2020-07-20)

Menager BHP: Wstyd mi teraz, że z was kpiłem :( pisząc: "hi hi" PS. cóż muszę dalej się uczyć interpretować przepis - co nie jest pracą na wysokości. (2020-07-19)

Menager BHP: W sumie macie rację. Może nie znam tak dobrze przepisów jak wy. Niech i będzie po waszemu. Operator w kabinie pracujący pow. 3 m WYKONUJE PRACĘ NA WYSOKOŚCI. (2020-07-19)

st.insp. bhp: Ten kto pracuje w budynku wieżowca nawet na setnym piętrze nie wykonuje badań na wysokości w rozumieniu przepisów bhp ogólnych i szczegółowych i podlega zwykłym badaniom lekarskim stosownym do zajmowanego stanowiska i nie wymaga się od takich osób badań wysokościowych w ramach badań profilaktycznych. (2020-07-18)

Herod-Baba: Do Menager BHP. Pisz poprawnie MANAGER. (2020-07-18)

specjalista bhp: Do Menager BHP: Owszem kierowcy też muszą przechodzić badania psychotechniczne. Ale o nich nie było mowy w twoim wpisie. Pisałeś kpiąc,że osoby zatrudnione na 30 piętrze w budynku wysokościowym też musiały by mieć badania wysokościowe? Otóż nie muszą, bo nie wykonują pracy kierowcy ani operatora maszyn i urządzeń. Więc się nie kwalifikują do takich badań. O takich badaniach decyduje lekarz sprawujący opiekę profilaktyczną nad pracownikami danego zakładu na podstawie skierowania pracodawcy. Ale mam wątpliwości czy ty znasz te przepisy?Chyba lepiej znasz się na kpinach niż na bhp i dlatego nie myślę dalej z tobą polemizować na ten temat (2020-07-18)

Menager BHP: Do specjalisty bhp: dziękuję za informację, choć nie wiem co ona ma wspólnego z moimi wpisami dotyczącymi pracy na wysokości. Tak też informacyjnie - kierowcy zawodowi też muszą przechodzić badania co 5 lat. Wiedziałeś? hi hi (2020-07-17)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2020

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 39339700