ATEST Ochrona Pracy

21 lipca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: ocena ryzyka zawodowego

Liczba wpisów: 16.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

a "latający: Holender" ( (2019-04-21)

errata 2: Nie powinna być w ogóle ani w szczególe (2019-04-19)

errata: powinno być -> "wyimaginowana" (2019-04-18)

wyimagowana: wizja "samorządu zawodowego" wrzucona "dla pokrzepienia serc .......... i umysłów" delegatów na poprzednim Zjeździe ........... żyje, tak jak i "wynalazca" tego picu. Aczkolwiek "ich" zdrowie jest nieco nadszarpnięte z powodu "niewypału", który nawet nie osiągnął skutku "kiełbasy wyborczej". Może zatem .......... powtórka picu? (2019-04-18)

rzetelne: opracowanie sprawozdania z działalności Zarządu Głównego za mijającą kadencję nie stanowi żadnego ryzyka dla ZG, bo niby dlaczego rzetelność i uczciwość ma być ryzykowna? Problemem jednak może być niezrozumienie tegoż przez "delegatów". Oni przecież już dowiedli swoich możliwości "rozumienia". (2019-04-18)

Jaka: jest ocena ryzyka opracowania rzetelnego sprawozdania z działalności Zarządu Głównego (2019-04-18)

zadowolony: Operacja "samorząd zawodowy" się udała, ale pacjent nie przeżył. :) (2019-04-17)

zadowolony: "ustępujące władze powinny się ze swoich obowiązków rozliczyć, by uzyskać absolutorium za okres swojej kadencji" Hm..., a co będzie jak ustępujące władza nie dostanie absolutorium od nowo wybranych delegatów (nie tych co ich wybierali 4 lata temu i przegłosowali uchwałę powołania samorządu) ??? Nowi Delegaci dadzą im psztyczka w nos w imieniu starych delegatów hihihihi. Może 10 maja powinni się spotkać delegaci dwóch kadencji? Może nowi delegaci w końcu zrozumieli, że kiełbasa wyborcza jest nierealna. Niech każdy się zastanowi do 10 maja jest jeszcze trochę czasu. Ble ble ble i tak przez 4 lata było. (2019-04-17)

prezes czy ZG: nie wykonał uchwał Zjazdu? Czy gardłujący "delegat" zna literalne zapisy tych uchwał, czy tylko mu się zdaje, że je zna? Po odczytaniu treści uchwał szczęka gęgacza może upaść na glebę i co wówczas wykrzyczy? Pożyjemy, zobaczymy. Albo nic nie zobaczymy, bo rura zmięknie. (2019-04-17)

Delegat: Jakie jest ryzyko zawodowe PREZESA który nie wykonał uchwał Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego? No właśnie jakie??? (2019-04-17)

Komar: Całkowicie nieprzydatni do pełnienia roli służby bhp są osoby nie mające pojęcia gdzie szukać źródeł odpowiedzi na pojawiające się problemy związane z zagrożeniami w pracy i w szerszym aspekcie. Co do zwiększenia technicznych środków ochronnych efektem może być złudne przekonanie o zwiększonym bezpieczeństwie i większa skłonność do ryzykownych zachowań, bo zastosowano bezpieczne rozwiązania, eliminujące ponoć dotychczasowe zagrożenia. W efekcie mamy wyłączenie rozwagi i zdrowego rozsądku, zakładające chociażby awarię środka ochronnego. Garść przykładów: śmierć lady Diany w pancernej limuzynie, otwarte rogatki w czasie przejazdu pociągu, poślizg samochodu na zimowych oponach, brak działania fotokomórki w strefie zgniotu prasy, normy promieniowania stacji bazowych telefonii komórkowej ustalone dla wojska przeniesione do sektora cywilnego (duże zagrożenie wprowadzania technologii 5G – zagęszczenie anten w miastach co kilkaset metrów), itp. (2019-04-15)

taka to orz: Vide artykuł w wydarzeniach: w służbie: Pytanie kieruję do Pana Andrzeja Dziedzica eksperta sieci CIOP-PIB. Z uwagą przeczytałem cały artykuł i jego odnośniki, Natrafiłem na Pana oszacowanie ryzyka zawodowego dla zagrożenia napadem (artykuł w pewnej gazecie branżowej), gdzie w możliwych skutkach ataku wskazał Pan - m.in. "śmierć", ale w oszacowaniu ciężkości wg Pana śmierć jest "średnia" prawdopodobieństwo małe, a oszacowane w związku z tym "szacowaniem" ryzyko wskazał Pan jako "małe" Mogę dopytać jakiej metody szacowania pan użył? Czy, aby na pewno utrata życia jest średnim skutkiem. Jaki musi być skutek, aby można było ciężkość opisać jako "duża" a w konsekwencji ryzyko średnie??? (2019-04-15)

poniższe: wskazanie jest całkowicie nieprzydatne dla tych, co to czerpią swoją "wiedzę" z osobistych przekonań, z sufitu czy też z rękawa, bo nie stać ich na dostęp do tego czasopisma. (2019-04-15)

warto poczytać: Atest nr 4/2019 r. (str. 15) "Gerald Wilde - twórca homeostazy ryzyka". Przynajmniej jedno zdanie w tym artykule zasługuje na głębokie zastanowienie - "...im więcej będzie środków ochronnych, tym bardziej ryzykowne będą działania człowieka...". (2019-04-15)

Ja oceniam: że ryzyko jest lekko pół śrenio przeszło więcej około aż do stu, alboiem to ryzyko jest wykrystalizowane na zmienne (2019-02-02)

No właśnie: Jaka jest cena ryzyka zawodowego? (2019-02-01)

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 33469091