ATEST Ochrona Pracy

18 lutego 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

Forum dyskusyjne

Temat: Samorząd zawodowy

Liczba wpisów: 841.

Lista wątków
Dodaj nowy wpis do tego wątku


Sortowanie:

optymista: Na pewno nie mylą się ci,którzy oceniają w sposób właściwy możliwość utworzenia samorządu zawodowego,na pewno mu źle nie życząc.Czyli są zdania,że samorząd zawodowy na pewno nie powstanie i się w tym nie mylą. (2018-12-13)

faktyczny: Teraz to widać,jak na dłoni,że idea utworzenia samorządu zawodowego została wymyślona wyłącznie dla potrzeb kampanii wyborczej na przewodniczącego OSPS BHP, który mimo niej jednak nie wygrał tych wyborów. (2018-12-13)

normalny: Samorząd zawodowy pracowników służby bhp musi mieć określone zadania do wykonania w ustawie sejmowej,który ma się wyłącznie zajmować sprawami służby bhp a nie sprawami bhp, jak to może robić np. OSPS BHP i pozostałe stowarzyszenia oraz organizacje branżowe. (2018-12-13)

piach w trybach: Przecież tu są wpisy "bez żadnego trybu". To gdzie ten piach jest wsypywany? (2018-12-12)

Ewka: Temat samorządu dopiero sie rozkręca. Do tej pory to było sypanie piachu w tryby (2018-12-12)

wałki/wałkonie?: Będziemy wałkować dalej. To nas dowartościowuje duchowo. I co na to zaradzicie? (2018-12-12)

przypadkowy: Fakt,że obiecanki utworzenia samorządu można porównać do obietnic o złotych górach. (2018-12-12)

Obywatel "P": Temat samorządu zawodowego się już dawno wyczerpał. Obecne wpisy to są dla hecy i zabawy. (2018-12-12)

Magdalena: Już byli tacy co obiecywali złote góry i wiemy jak się to skończyło.Tym razem będzie nie inaczej. (2018-12-12)

Jośko !: Trzeba sobie powiedzieć otwarcie,że samorząd zawodowy może powstać tylko wtedy,jeżeli wszyscy się do niego przekonają. Jak na razie nie jest to możliwe. (2018-12-12)

cycu: Nie można ciągnąć tej dyskusji w nieskończoność.Ona się kiedyś musi zakończyć i to na pewno.Pytanie komu zależy by ta dyskusja dodam „jałowa” nadal trwała? Jak się domyślam to tzw. nieustalonym bliżej lobbystom tej idei. Szkoda,że ich nie ma w sejmie a może są? Tylko,że nie dają znać o sobie. (2018-12-12)

E.: I tutaj muszę się zgodzić z "nie politykiem". Obecnie status społeczny służby bhp jest na dnie. Z resztą zawsze był niski i wszystko zależało od pracodawcy. A dyskutanci marzą o samorządzie. Trzeba było się 100 razy zastanowić zanim się wygłosiło takie hasło reklamowe przed wyborami w waszym stowarzyszeniu. (2018-12-11)

nie polityk: Nie ulega wątpliwości, że służba bhp za obecnej władzy jest postrzegana w czarnych kolorach. I nie ma co... Głową muru nie przebijesz. I żadne stowarzyszenia i inne organizacje działające w tzw. ochronie pracy nic nie zrobią.... Pracownicy administracji rządowej polecieli do premiera, że szkoda im osoby wytypowanej do przechodzenia okresowych szkoleń za wszystkich no i premier się zlitował i zniósł ustawą szkolenia bhp dla pracowników administracji. A kto podjął decyzję o wzięci firmy "SE..A" szkoleniowej - nie wymienię nazwy w formie samokształcenia, która szkoli e-lerningowo m.in. w Poczta Polska, Orlen i innych np. w ministerstwach??? No kto? No kto? Nie boje się tego napisać. Rząd ma w d..e ochronę pracy i bhp (2018-12-10)

Świstak: Towarzystwo wzajemnej pomocy przecież spotkało się w piątek w Radomiu i rozdało karty. W pokoju 34 głośno było, ale okna nie zamknęli, więc wszystko wyświstali... (2018-12-09)

Ktoś?: A to w koło jest wesoło, że ochej! (2018-12-08)

członek OSPSBHP: OSPS BHP funta kłaków nie jest warte.Znów toczy się kampania o stołek prezesa OSPS BHP.Reszta spraw dotycząca służby bhp nie ma jak widać większego znaczenia.Samorząd zawodowy potrzebny jest niektórym do robienia kariery zawodowej przede wszystkim. (2018-12-08)

swojak: Kilka Stowarzyszeń Pracowników Służby BHP i jeden samorząd zawodowy,to nierealne.Samorząd Zawodowy Pracowników Służby BHP może tylko załatwić „Dziadek Mróz” po Nowym Roku 2019. (2018-12-08)

niezdecydowany: Nie mam wątpliwości,że temat samorządu zawodowego jest tematem zastępczym i nikt na poważnie nie wierzy w to,że kiedykolwiek samorząd taki ma szansę na powstanie. Są to raczej marzenia a może nawet i pobożne życzenia. Nic poza tym, ponieważ sprawa ta nie ma żadnego znaczenia dla służby bhp i samego systemu ochrony pracy również. (2018-12-08)

kibic: Mam takie oto wrażenie,że w przyszłym roku i latach następnych temat ten będzie stopniowo zanikał, aż do całkowitego wygaszenia tego wątku na tym forum. Zobaczymy co czas przyniesie. (2018-12-08)

logiczny: Stowarzyszenia pracowników służby bhp nie zadbały o to, by przystąpić do NOT. Nie mniej jest to tak samo trudne,jak utworzenie samorządu zawodowego, choć ta druga sprawa dodatkowo jeszcze wymaga uchwalenia ustawy sejmowej. (2018-12-08)

czytelnik: Dyskusja trwa tak długo nie dlatego,że jest ciekawa. Tylko dlatego,że jest zacięta. (2018-12-08)

czytelnik: Czytając wszystkie opinie i śledząc działania wyłącznie władz OSPS BHP w kierunku utworzenia samorządu zawodowego można wysunąć taki o to wniosek,że to tylko to stowarzyszenie jest za samorządem, pozostałe stowarzyszenia i organizacje branżowe, już tak ochoczo się nie wypowiedziały jednoznacznie „za”. Mam wrażenie,że cały czas unikają one zdecydowanych wypowiedzi na ten temat. Co może tylko świadczyć o podziale tych organizacji a nie o jedności i ich sile stanowienia, jak się niektórym to wydaje. (2018-12-08)

przypadkowy: Moim zdaniem samorząd zawodowy uzyskałby uznanie gdyby było wiadomo,że: Kiedy samorząd może zostać utworzony i gdyby w ustawie był dokładnie określony czym ma się zajmować. Np. opieką adeptów służby bhp oferując pomoc w odbyciu praktyk i staży, zajmowaniem się dokształcaniem i doskonaleniem zawodowym w szczególności w danej branży, prowadzeniem banku informacji i oferowaniem pomocy w zatrudnieniu, zajmowaniem się szkoleniem specjalistycznym i certyfikacją kompetencji zawodowych wraz z wprowadzeniem specjalizacji,pomocą socjalną emerytów i rencistów. Taki samorząd na pewno byłby przydatny wszystkim osobom zatrudnionym w służbie bhp bez względu na rodzaj zatrudnienia, np.: umowa o pracę, zlecenie,dzieło,samozatrudnienie,działalność gospodarcza, pomocą socjalną dla rencistów i emerytów "behapowskich". W innym przypadku tworzenie samorządu zawodowego nie wniesie nic nowego i szczególnego do służby bhp, będzie to sztuka dla sztuki i jeszcze jedna podobna organizacja zawodowa jakim jest stowarzyszenie. Anie o to chodzi przynajmniej mnie. (2018-12-08)

Jędrula: Edzio: nie ile, a ILU!!!!!!!!!!!! (2018-12-06)

Jędrula: Co to za ,,figura"-,, Nie mogłem i musiałem się też jeden, jedyny raz wpisać. Dziękuję!"....Miloszu....oj....oj:( (2018-12-06)

Miłosz: Tu zawsze z rana można sobie poprawić humor. Dziękuję wszystkim forumowiczom za takie śmieszne wpisy. dobrze, że poważni, inteligentni, wykształceni, doświadczeni nie mają czasu na pisanie tutaj takich postów. Nie mogłem i musiałem się też jeden, jedyny raz wpisać. Dziękuję! (2018-12-06)

prowodyr: Wszyscy Behapowcy RP łączcie się!!! Zawiązał się komitet protestacyjny i w dniu 19 maja 2019 r. w Warszawie odbędzie się protest pracowników zwanych w ustawie \"służb bhp\" Będziemy postulować poprzez protest powołanie samorządu pracowników naszej grupy. Z chęcią zapraszamy innych pracowników m.in sprzątaczki, estetyzerki, one też chcą zawiązać samorząd. Złożymy na ręce marszałka projekt ustawy o samorządzie. Od dziś zaczniemy zbierać 100 tyś. podpisów. Uchwalimy w końcu naszą ustawę. Choć za stan bhp odpowiada pracodawca, ale wewnątrz czujemy, że jesteś ważni społecznie i jesteśmy godni zaufania. Lekarz, to przy nas pikuś, czy jakiś tam ratownik medyczny. Łączmy się do maja mamy czas, wtedy te kilka tysięcy behapowców pokaże, że my też umiemy walczyć o swoje....... (2018-12-06)

Marszałek: Po dyskusji i "wspaniałych wpisach", można stwierdzić jedno... Czas zakończyć jałową dyskusję i należy zamknąć ten rozdział. Inaczej będziecie wałkować temat do "obrzydzenia" bez efektów. (2018-12-06)

Edek: CIEKAWE ILE POSŁÓW WIE O ISTNIENIU JAKIEJŚ TAM ORGANIZACJI PRACOWNIKÓW, OD KTÓREJ GARSTKA LUDZIKÓW WYMAGA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, NIEREALNYCH! MYŚLENIE NIE BOLI. Mam dla Was pomysł zorganizujcie w Warszawie protest, przygotujcie petycję do rządu, aby utworzył samorząd. Może ktoś was zauważy ;) (2018-12-06)

Edek: Kiedy wy przestaniecie pisać te głupoty o powstaniu samorządu. Kim lub czym jest OSPSBHP, żeby zajmować się tym tematem? Te 3000 osób jaki ma wpływ. Nawet zakładając, że ten z "szafy projekt" trafiłby do sejmu, to szybciej by spłynął z wodą w klozecie niż myśli, że może się to udać.... Żenada !!! ZDAJCIE SOBIE W KOŃCU SPRAWĘ Z TEGO, ŻE JESTEŚCIE MALCZKIMI LUDZIKAMI OD KTÓRYCH NIC NIE ZALEŻY. TRZEBA ZEJŚĆ NA ZIEMIĘ W KOŃCU!!!!!!!!!!!! (2018-12-06)

bimat: No cóż każdy może zabrać głos tyle razy ile zechce w omawianej sprawie, którą jednak trudno nazwać merytoryczną dyskusją. (2018-12-06)

JA: Zastanawiam się od dawna, komu tak bardzo zależy na utworzeniu samorządu zawodowego pracowników służby bhp. Wygląda mi to jednak na podpuchę i to w marnym stylu. (2018-12-06)

magister: Jestem pewny,że w latach 2019-2020 w tzw. okresie wyborczym jaki nas czeka, trudno będzie liczyć na uchwalenie przez sejm ustawy o samorządzie zawodowym pracowników służby bhp, ponieważ OSPS BHP nie dysponuje przynajmniej jednym projektem ustawy, a powinien posiadać tych projektów wiele. Był na to długi czas. Niestety jak się okazuje,to całkowicie zmarnowany. (2018-12-06)

Jjędrula: Wiele osób dalej nie może zrozumieć po co się tworzy samorządy zawodowe. Samorząd zawodowy sprawuje pieczę nad wykonywaniem zawodu. Czyli czuje się odpowiedzialny za opiekę i troskę swoich członków, oczywiście,że w ramach swoich przypisanych kompetencji. Dba o etykę zawodową i także nadzoruje rzetelność wykonywania powierzonych prac zatrudnionym swoim członkom. (2018-12-06)

Herod-Baba: Piszcie dalej głupstwa o jakimś dziwacznym samorządzie bhp a na pewno powstanie. (2018-12-06)

Victoria: Byle do wiosny, bo jest jeszcze bardzo daleko. Jednak wiosna zawsze przychodzi. (2018-12-04)

Niunia: Nie można się załamywać z powodu niepowodzeń. Trzeba pozytywnie myśleć o przyszłości. Samorząd zawodowy nie jest najważniejszy.Może czas przyszły okaże się łaskawszy i marzenia o samorządzie zawodowym się spełnią. No może? (2018-12-04)

czytelnik: Zbliża się okres świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, dlatego życzmy sobie dużo radości i mądrego przeżywania tego czasu oraz dużo zdrowia i cierpliwości w życiu prywatnym i zawodowym. (2018-12-04)

bezstronny.: Jestem przekonany a raczej pewny,że samorząd zawodowy nie powstanie. Należy spojrzeć prawdzie w oczy,że w wielu państwach Europy działają stowarzyszenia i samorządy służby bhp a pozycja tej służby w tych państwach jest podobna jak w naszym kraju. Dlatego inicjatywa utworzenia samorządu zawodowego służby bhp nie cieszy się ogólnym uznaniem i z tego powodu są trudności o wiele z nich już było pisane, dlatego nie będę się powtarzać. (2018-12-04)

Kasandra: Jestem zdania,że samorząd zawodowy nie powstanie.Jedną z wielu przyczyn jest brak determinacji władz i samych członków OSPS BHP oraz przekonanie,że się nie uda zrealizować idei jako takiej. Czyli po prostu jest brak wiary a to zły prognostyk na przyszłość. (2018-12-03)

Niunia: Służbie bhp bardziej jest potrzebna zmiana jej przepisów niż samorząd zawodowy. Krótko mówiąc służba bhp nie najlepiej jest przygotowywana do wypełniania obowiązków. Trzeba zmienić programy kształcenia na poziomie średnim i wyższym. Powrócić do kształcenia branżowego, anie jak jest teraz kształcenie ogólne. Taki behapowiec niby wie wszystko tylko,że nie do końca. (2018-12-03)

niezrzeszony: Należy nie zapominać,że uchwała delegatów na zjazd OSPS BHP wiąże, tylko władze i członków tego stowarzyszenia. Poza tym nikogo. Więc strachy na lachy. Samorząd zawodowy sam z siebie nie powstanie bez dobrej woli politycznej, a jak na razie to jej brak. I po sprawie. Krótko i na temat. (2018-12-03)

bąbel: Lubię to forum,to piszę. Proste. (2018-12-03)

fiki miki: Najprościej jest huzia ma Józia. Wszyscy na jednego, ale nic konkretnego. (2018-12-02)

Kajetan: Moim zdaniem następuje powoli zmierzch służby bhp. Zatem powołanie samorządu zawodowego tego powolnego procesu nie zatrzyma. (2018-12-02)

pomysłowy: Temat samorządu zawodowego naprawdę jest ważny. Dlatego poważnie trzeba dyskutować. Nie można z tego robić w żadnym razie szopki noworocznej. Wszyscy powinni się zastanowić w którym miejscu znajduje się służba bhp i co należałoby zmienić, by służba bhp zaczęła działać dobrze jako podstawowy organ pracodawcy, pomocny w zarządzaniu firmą, by poprawiały się wyniki ekonomiczne również nie tylko warunki pracy. To trzeba mieć na uwadze. (2018-12-02)

Zenek: Jeszcze trochę i wprowadzą odpowiedzialnośc cywilna pracownika słuzby bhp. Kilku bhp-owców pozamyjają a kilku będzie spłacać swe zobowiązania nawet w II pokoleniu. (2018-12-01)

członek OSPSBHP: Trzeba powiedzieć to jasno i otwarcie,być tak zwanym”behapowcem” to niepewny kawałek chleba.Większość tzw. behapowców tu w służbie bhp znalazła sposób na życie. Niektórzy z nich otwarły swoje mikro-firmy i gonią wyłącznie za kasą. Natomiast swoje obowiązki uważają za nieważne,tłumacząc niejednokrotnie „jaka płaca taka praca”. (2018-11-30)

nowy w branży: Zgadzam się z Nowym,bo pisze do rzeczy. A służba bhp w społeczeństwie traci prestiż i znaczenie. Następuje to powoli, ale jednak. A Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP osiadły na laurach i popadły w samozadowolenie. Służba bhp po prostu działa słabo bez względu na to czy to jest średni czy duży zakład pracy. Zawsze była służbą administracyjną. Nigdy służbą techniczną bhp.Była i jest nadal słabo opłacana i nie chętnie zatrudniana. Tak jest do dzisiaj. (2018-11-30)

Julian: Kolejne opowieści i dysputy z krainy mchu i paproci... a władza cicho i systematycznie zmienia reguły gry. Jeszcze trochę a służba bhp będzie tylko w dużych zakładach i obudzicie się (jak ktoś napisał na forum) z przysłowiową "ręką w nocniku". Pracy nie będzie i zasilicie szeregi armii bezrobotnych lub zmienicie profesje. Ale dyskutujcie dalej i bijcie pianę bez sensu... (2018-11-30)

No: ,,Weś" zobacz-...1-9,10-20,21-30 i 31-.... (2018-11-28)

inspektor: Pitolicie głupoty. (2018-11-28)

Nowy: Trzeba mieć to na na uwadze,że w naszym kraju działa większość mikro, małych i średnich zakładów zatrudniających od 1 do 9 pracowników a następnie od 9 do 20 pracowników i od 20 do 30 pracowników. A przepisy zobowiązują pracodawców do tworzenia służby bhp dopiero przy zatrudnieniu powyżej 100 pracowników a do 100 pracowników pracodawca jest zobowiązany zapewnić wykonywanie zadań służby bhp przez kompetentne osoby jak stanowią przepisy w tej konkretnym przypadku. Zatem mają rację ci na co zwracają uwagę a mianowicie,że samorząd zawodowy pracowników służby bhp nie jest ani wymagany obecnymi przepisami ani konieczny. To po co kruszyć kopie? (2018-11-28)

Andrzej: "Spór ten podzielił środowisko" jakie środowisko? Tą garstkę osób na tym forum. Weście se jaj nie róbcie, ale gadać możecie tego wam nikt nie zabroni. Co wam innego zostało. (2018-11-27)

mrdyk: Żeby nie wiem jak napinać muskuły, to na nic. Aby powstał samorząd zawodowy służby bhp, to musi chcieć tego zdecydowana większość tzw. „behapowców” a tak na razie nie jest. Tu nic nie może zrobić sam Zarząd OSPS BHP, ponieważ on nie reprezentuje całego środowiska zainteresowanego, lecz zaledwie niewielką jego część. Zwolennicy samorządu zawodowego muszą to niestety brać pod uwagę.Czy tego chcą,czy nie chcą. Na tym polega demokracja,że większość stanowi prawo a mniejszość nie koniecznie musi być wysłuchana w tej sprawie. (2018-11-27)

niezłośliwy: Do związkowiec: Zapomniałeś jeszcze o marszałkach sejmu i senatu, którzy mają wielki wpływ nad procedowaniem projektów ustaw w sejmie i senacie.Tak,że jest jeszcze bardzo daleka droga do samorządu zawodowego. (2018-11-27)

niezłośliwy: Dyskusja o samorządzie zawodowym trwa prawie 4,5 lat. Jest ona w dalszym ciągu jałowa a przeistoczyła się w spór zaciekły. Spór ten podzielił środowisko i jakoś nie widać,żeby można było uznać,że ten spór zakończy się jakimś porozumieniem na tak lub na nie. Trudno przewidzieć jak on się zakończy. Nie widać żadnej chęci ze strony obecnej władzy OSPS BHP, by cokolwiek chciała z tym zrobić. Kiedyś będzie jednak musiała stanąć przed taką decyzją. Działamy albo nie będzie na razie żadnych działań Zarządu i kropka. (2018-11-27)

czytelnik: Jeżeli ktoś dalej uważa,że wkrótce zostanie utworzony samorząd zawodowy pracowników służby bhp z inicjatywy tylko i wyłącznie delegatów na zjazd OSPS BHP, jest w wielkim błędzie.Do tych hura optymistów dalej nie docierają żadne argumenty,że to parlament RP uchwala ustawy a nie członkowie i sympatycy tego stowarzyszenia,którzy nie rozumieją co oznacza,że samorząd zawodowy sprawuje pieczę nad wykonywaniem zawodu zaufania publicznego, co automatycznie nie oznacza,że sprawuje on bezpośredni nadzór,ponieważ takie stwierdzenie jest szerokie i nie sprowadza się jedynie do usuwania ze swojego kręgu partaczy zawodowych, jak sobie to niektórzy łatwo wyobrażają. (2018-11-27)

January: Przestańcie zaśmiecać te forum... macie swoją stronę - swój serwer, więc załóżcie tam forum i dyskutujcie o głupotach (2018-11-26)

Delegat: Popieram ocenę "pracy" Zarządu Głównego (2018-11-26)

Mietek: Ja uważam że nowy Zjazd oceni "działania" Zarządu i uzna że kadencja była wystarczająco długa. (2018-11-25)

Aurelia: Po to jest Zjazd aby wyznaczył zadania. Zarząd winien je zrealizować a jak nie umie ich wykonać to powinien poddać się do dymisji. To nie jajko ma mówić kurze jak ma znosić jajka. To nie nos jest do tabakiery. Bo do nosa jest pięść. (2018-11-25)

członek OSPSBHP: OSPS BHP: I co z tego, że istnieje taka - UCHWAŁA ZJAZDU i stanowisko OSPS BHP- „Zarząd podejmie działania na rzecz utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp”,skoro nie określa ta ustawa,o jakie to konkretne działania chodzi i w jakim czasie Zarząd ma to wykonać i kto jest personalnie za realizację tej uchwały odpowiedzialny.Można stwierdzić tylko tyle,że jest to działanie pozorowane i nie będzie w żadnym razie kontynuowane i to bez konsekwencji dla obecnego i także przyszłego Zarządu OSPS BHP. Wreszcie wbijcie sobie to do głowy. (2018-11-23)

Zenek: Moim zdaniem to Ewka-Grzesiek nakłania Elę aby póżniej mógł ubiegać się o stolec prezesa (2018-11-22)

Oj Tam Oj Tam: To nie dutki. To się nazywa lenistwo i chciwość. (2018-11-21)

no i ?: No i podjął. Tylko dutki ugrzęzły (2018-11-21)

Suwałki: To tylko Prezes Zarządu Głównego sabotuje uchwałę Zjazdu. No aż do następnego Zjazdu sprawozdawczo-wyborczego. A to już niebawem (2018-11-21)

OSPSBHP: Oficjalne stanowisko OSPSBHP - UCHWAŁA ZJAZDU - Zarząd podejmie działania na rzecz utworzenia samorządu zawodowego pracowników służby bhp. (2018-11-21)

oto: o ..... to i dla ........ tego. (2018-11-20)

oto: o ........ to (2018-11-20)

Kowalski Jan: Moim zdaniem dyskusji nie będzie widać końca.Będzie trwała ona do momentu utworzenia samorządu jak po jego utworzeniu. W szczególności dyskusja rozwinęła się tylko dla tego,że nie ma żadnego stanowiska OSPS BHP co dalej z samorządem zawodowym, projektem ustawy i kiedy zostanie skierowany do sejmu? Te pytania jak sadzę interesują zarówno zwolenników jak również przeciwników samorządu zawodowego. (2018-11-20)

Jośko !: Bardzo mnie interesuje w ogóle zagadnienie tworzenia samorządów zawodowych,w tym również samorządu zawodowego służb bhp. O to moje zdziwienie i rozczarowanie,jakie u mnie wywołała ta o to informacja,że nie zgodzono się na utworzenie samorządów zawodowych: ratowników medycznych i pracowników socjalnych.Celowo nie wymieniam,kto wydał taki zakaz,czy nie wyraził zgody na utworzenie tych samorządów. Osobiście uważam,że kto jak kto,ale ratownicy medyczni to zawód zaufania publicznego automatycznie uznawany po ukończeniu trzy letnich studiów.Jak się okazuje to się myliłem. Dlatego nie wierzę w to,że służba bhp otrzyma status zawodu zaufania publicznego i otrzyma zgodę i poparcie w sejmie na uchwalenie ustawy o samorządzie zawodowym. Jestem o tym głęboko przekonany. Rodzi się pytanie,czy dalej jest sens dyskutować o samorządzie zawodowym? Moim zdaniem to nie wiem. Nie jestem w tej sprawie zdecydowany na tak i na nie. (2018-11-20)

realista: W szafie to pani prezes może trzymać sobie nawet sto projektów ustaw o samorządzie zawodowym i cichcem udostępniać je niektórym prawdopodobnie swoim kolesiom i z tego nic nie wynika. Chodzi o jeden projekt ustawy, który ma być skierowany do sejmu RP i poddany procedowaniu a nie od razu odrzucony.Wcześniej swój projekt ustawy opublikowali w internecie pracownicy socjalni, którzy długo starają się o samorząd zawodowy pracowników socjalnych i jak na razie to bez skutecznie. (2018-11-20)

realista: W szafie to pani prezes może trzymać sobie nawet sto projektów ustaw o samorządzie zawodowym i cichcem udostępniać je niektórym prawdopodobnie swoim kolesiom i z tego nic nie wynika. Chodzi o jeden projekt ustawy, który ma być skierowany do sejmu RP i poddany procedowaniu a nie od razu odrzucony.Wcześniej swój projekt ustawy opublikowali w internecie pracownicy socjalni, którzy długo starają się o samorząd zawodowy pracowników socjalnych i jak na razie to bez skutecznie. (2018-11-20)

Zenek: To chwała Tobie. Jesteś wielka. Teraz wiesz już wszystko. Może wygryziesz Ewka Grzeska. (2018-11-19)

byłam w szafie,: widziałam, przeczytałam i się zapoznałam -> "Mirka: Jeżeli ktoś chciał to się zapoznał /.../ z tym projektem ustawy będącego w szafie Zarządu Głównego OSPSBHP (2018-11-18)" (2018-11-18)

Mirka: Jeżeli ktoś chciał to się zapoznał z wszystkimi projektami ustaw. Nawet z tym projektem ustawy będącego w szafie Zarządu Głównego OSPSBHP (2018-11-18)

pracodawca: Jak ulał pasuje to do samorządu zawodowego, podobnie jak pięść do nosa. (2018-11-16)

JA: Zenek: Nie kombinuj.Ilość wypadków przede wszystkim zależy od postawy osób kierujących pracownikami i pracodawców. To na nich leży obowiązek organizowania pracy w sposób bezpieczny. A wynika to z przepisów kodeksu pracy i ogólnych przepisów bhp oraz przepisów branżowych.Służba bhp powinna przede wszystkim zająć się kontrolą przestrzegania przepisów bhp oraz prewencją, czyli zapobieganiem zagrożeniom i wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym,jako wyspecjalizowana komórka w zakładzie pracy, w tym celu powołana. (2018-11-16)

Halszka: Mało kto weźmie pod uwagę związkowca, dlatego że wielu z pośród piszących na forum uważa,że samorząd zawodowy należy się służbie bhp,jak psu buda i pełna micha.A tak nie jest. (2018-11-16)

Halinka: Tu chodzi o jałowy spór,o nic więcej. (2018-11-16)

związkowiec: Szanowni Państwo! Dyskusję o samorządzie zawodowym można prowadzić nieskończenie. Tylko po co skoro nikt z dyskutujących nie zna projektu ustawy o samorządzie zawodowym, czym się on ma zajmować,jakie będzie miał władze i struktury terenowe oraz budżet. Jakie będą koszty obowiązkowej przynależności członków samorządu. Ponadto nie mówi się o tym kto skieruje projekt ustawy do sejmu jeżeli będzie już gotowy. Należy brać pod uwagę jako projekt rządowy,jako najpewniejszy, projekt poselski,jako najszybszy jeżeli chodzi o jego procedowanie, oraz projekt obywatelski niegwarantujący uchwalenie już jako ustawy chociaż można zebrać 2 mln. podpisów na 100 tysięcy wymaganych podpisów pod projektem ustawy. Są przecież znane przypadki,że projekty ustaw obywatelskich przepadły w sejmie. Moje zdanie na temat dyskusji jest takie,dyskusja o samorządzie zawodowym nikomu nie pomoże i nie zaszkodzi, ponieważ ta sprawa leży w rękach ministra rodziny, pracy i polityki społecznej,klubu parlamentarnego PIS i pozostałych posłów tego ugrupowania, których to ugrupowanie posiada swoich przedstawicieli w komisjach sejmowych,które to zarekomendują ten projekt ustawy,lub zagłosują za jego odrzuceniem. Więc po co toczyć jakieś dziwne spory dla samych sporów. Właśnie po co? (2018-11-16)

południe: Zenek zawsze mógł pracodawca wykonywać zadania służby bhp (wystarczy ,że skończy podyplomówkę lub technika bhp) .Moi pracodawcy nie korzystają z tego i wolą mieć mądrego behapowca i zapłacić.A co samorząd zmusi kogoś do zatrudnienia bhp-owca. (2018-11-16)

Zenek: Jeśli nadal uważasz że samorzad nie jest potrzebny to zobacz. Szkoleń bhp pracowników biurowych nie trzeba wykonywać. Podniesiono próg gdzie pracodawca może prowadzić zadania słuzby bhp. Wiadomo że odbije sie to na ilości wypadków i ich ciężkości. A zakusy oszołomów pójdą dalej. Po pewnym czasie będziemy w 18 wieku gdzie słuzby bhp nie było ale za to wskaźnik wypadków cięzkich wynosił 5 % w skali roku a śmiertelnych 3% w skali roku. Może rzeczywiście zamiast słuzby bhp zaopatrzyć sie trzeba w obrazek Matki Boskiej i moslić sie o zdrowy powrót z pacy. Bez samorzadu zawodowego bhp - tylko modlitwa pomoże. (2018-11-14)

południe: Zenuś nie podskakuj na co ty liczysz jakie zmiany człowieku ciesz sie masz prace (2018-11-13)

donosy: wysyłajcie na Berdyczów. (2018-11-13)

Kasia: Ja też liczę na zmianę. Albo należy składac donosy do skutku. (2018-11-13)

Zenek: Ja licze na zmiane. (2018-11-12)

haha: Zenus byli i będą na co Ty liczysz haha (2018-11-11)

Zenek: Aby bhp-owcy nie byli chłopcami na posyłki to trzeba dążyc do powołania Samorządu Zawodowego (2018-11-10)

Kasandra: Szanowni dyskutanci i dyskutantki. Sprawa samorządu zawodowego mocno podzieliła środowisko tzw.”behapowskie”. Ale czytam z zainteresowaniem wpisy realne i nie realne także. Natomiast podziwiam niektórych huraoptymistów, którzy dali się omamić, bo tak to trzeba nazwać obietnicą, którą nie można zrealizować w żaden sposób niż określają przepisy zamieszczone w ustawie zasadniczej. Trzeba zwrócić uwagę,że wśród wielu wpisów znajdują się wręcz żądania natychmiastowego utworzenia samorządu zawodowego zapominając,że sposób tworzenia samorządów zawodowych określa art. 17 Konstytucji RP. Nie wolno o tym zapominać.Widzę to raczej czarno i myślę,że z tego nic nie wyjdzie, samorząd zawodowy jednak nie powstanie. (2018-11-09)

elektryk: Eliasch: Nie pisz bzdur. SEP wydawało i obecnie wydaje tzw. uprawnienia „E” w zakresie eksploatacji urządzeń elektrycznych i w zakresie ich nadzoru „D”. Również obecnie wydaje takie uprawnienia SIMP oraz w zakresie i nadzoru urządzeń energetycznych. Ja się tego trzymam i kieruję na kurs przygotowawczy do egzaminu lub bezpośrednio na egzamin do tych sprawdzonych od lat organizacji. A,że nadają podobne uprawnienia inne organizacje niż wymieniłem to mnie ani ziębi ani boli. Sam jestem członkiem SEP, a moi niektórzy pracownicy, są członkami SEP lub SIMP i co w tym dziwnego? A no nic coby zasługiwało na uwagę. (2018-11-09)

No właśnie: Po co komu samorzad zawodowy skoro BHP-owiec może pozostać chłopcem na posyłki. Konfitury zeżra te paskudne osły (2018-11-09)

Zenek: Masz ciętą wypowiedz. Ale prawdziwą. Wszystkich przeciwników Samorządu podniosłeś na duchu (2018-11-07)

Ewka: Masz rację. Po co komu samorząd skoro konfitury z BHP zżeraja te paskudne osły i sie śmieją. Bo BHP-owiec to jest tyko chłopczyk do pomiatania. (2018-11-06)

Eliasch: Stowarzyszenie Elektryków Polskich kiedyś wydawało uprawnienia. A teraz rzeczoznawców - elektryków ustanawia IIB a uprawnienia D i E wydają prawie wszyscy. IIB nie wchłonęło SEP ale wchłonęło ich konfitury. Niby elektryk a uprawnienia nadaje mu Komisja Kwalifikacyjna- sorry - taka prawda (2018-11-06)

brawo Ty: Bezstronny jesteś bardzo mądrym facetem szacun dla Ciebie reszta pisze bez sensu nie wiedząc nawet po co samorząd już nie będę pisać na ten temat bo to nudne Pozdrawiam (2018-11-06)

elektryk: Eliasch: Nie pisz bzdur.Otóż SEP i SIMP mają się dobrze. A żaden IIB nie wchłoną SEP-u. (2018-11-06)

nowy w branży: Eliasch: Wymyśliłeś coś, co muszę nazwać totalną bzdurą, ponieważ żadnej organizacji typu stowarzyszenie, fundacja, korporacja,a nawet związek zawodowy nie da się przekształcić w samorząd zawodowy bez uchwalenia przez sejm RP stosownej ustawy. Nie piszcie więc kosmicznych bajek. Bo to was tylko ośmiesza. (2018-11-06)

galanty: Olek: Ale do, którego maja i roku kalendarzowego. Tego już nie napisałeś, bo skąd możesz to wiedzieć. Podobnych bzdur było już napisanych znacznie więcej i bez rezultatu nadal. (2018-11-06)

bezstronny.: Niepoprawni optymiści po co wam samorząd zawodowy to raz. A dwa to czym by się on miał zajmować? Chyba organizacją szlachetnej paczki dla swoich „kombatantów behapowców”. Bo co innego może taki samorząd nadawać i niby jakie uprawnienia zawodowe ma odbierać. Może tytuły i dyplomy oraz świadectwa szkolne? Jakaś paranoja was trawi,bo jak inaczej można to nazwać. Należy przypomnieć tym marzycielom,że żaden przepis dot.działalności służby bhp nie narzuca jej przynależność do stowarzyszeń,a tym bardziej tworzyć jakiś bezsensowny samorząd zawodowy.I po co ten dziki jazgot i hałas wokół mało ważnej sprawy Ważne jest by każda osoba czująca się „behapowcem”, należycie wykonywała swoje obowiązki.Tyle i aż tyle w tej sprawie jak widać ciągnącej się bez końca. (2018-11-06)

<< Back     Next >>


[1-100] [101-200] [201-300] [301-400] [401-500] [501-600] [601-700] [701-800] [801-841]

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 32114834