ATEST Ochrona Pracy

3 lipca 2022 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Następne >>>

Grudzień 2021

Woj. dolnośląskie: Pracownik zakładu operując suwnicą pomostową sterowaną z poziomu posadzki umieszczał w stojaku stalowy segment ogrodzenia. W czasie pracy uderzył transportowanym elementem o skrajną bramę o wymiarach 9 m x 1,5 m, umieszczoną wcześniej w stojaku. Osuwająca się brama uderzyła operatora, powodując jego upadek na posadzkę. Doznał urazu barku lewego i urazu głowy.

Woj. kujawsko-pomorskie: Na terenie zakładu pracownik przy użyciu elektrycznej pilarki tarczowej przecinał element drewniany. W jednej ręce trzymał pilarkę w drugiej przecinany element. W trakcie wykonywania zadania włożył rękę w strefę pracy tarczy. W wyniku kontaktu wskazującego palca z ostrym wirującym elementem pilarki doszło do jego obcięcia.

Woj. lubelskie: Na terenie przygotowywanym do wycinki drzew na pracownika spadł konar. Mężczyzna doznał urazu kręgosłupa i pęknięcia czaszki.

Woj. łódzkie: Na terenie budowy w wykopie o głębokości około 5 metrów doszło do obsunięcia się skarpy i zasypania pracowników. W wyniku zdarzenia dwóch pracowników odniosło śmiertelne obrażenia ciała. Trzeci pracownik przebywający w wykopie doznał szoku. Szoku doznał również inżynier budowy, który był świadkiem zdarzenia stojąc przy wykopie.

Woj. małopolskie: Na budowie szkoły mężczyzna mierzył powierzchnię dachu. W czasie realizacji zadani a spadł z wysokości około 7 metrów na ziemię. Doznał urazu głowy, złamania kręgosłupa i żeber.

Woj. małopolskie: Na terenie hali produkcyjnej pracownica obsługiwała pilarkę poprzeczną pedałową. W trakcie wyznaczania wymiarów deski kobieta nacisnęła pedał, co doprowadziło do opuszczenia narzędzia tnącego i uruchomienia maszyny. Poszkodowana doznała obcięcia dwóch palców prawej ręki.

Woj. podlaskie: Na budowie domu zleceniobiorca stojąc na drabinie montował płyty kartonowo-gipsowe. W czasie wykonywania pracy mężczyzna spadł z wysokości około sześćdziesięciu centymetrów na podłogę. W wyniku upadku doznał urazu głowy i w stanie śpiączki farmakologicznej przebywa w szpitalu.

Woj. podlaskie: Na hali sprzedaży zleceniobiorczyni po włączeniu samoczynnie zapalającego się gazowego piecyka przesuwała go. W czasie przemieszczania kobieta doznała poparzenia obu rąk.

Woj. podlaskie: Na terenie budowy pracownik ręcznie transportował maszynę do wylewania posadzki. W tracie transportu doszło do niekontrolowanego obrotu maszyny wokół własnej osi i rękojeść maszyny uderzyła mężczyznę w oko. Poszkodowany doznał poważnego urazu.

Woj. podlaskie: Na terenie kotłowni podczas transportu belek stalowych podwieszonych na zawiesiu i widłach wózka podnośnikowego ręka pracownika asekurującego transport przedostała się pomiędzy belki, które zgniotły mu palec.

Woj. podlaskie: Na terenie pasa drogowego drogi gminnej prowadzący własną działalność gospodarczą mężczyzna przy użyciu pilarki spalinowej wycinał zarośla w rowie przydrożnym. Podczas pracy doznał częściowej amputacji nogi.

Woj. pomorskie: Na terenie zakładu mechanik naprawiał napęd podnoszenia wideł w wózku spalinowym. W czasie pracy doszło do amputacji małego palca prawej ręki pracownika.

Woj. wielkopolskie: Pracownik hali przy użyciu pilarki tarczowej docinał drewniane elementy na ustalony wymiar. W trakcie realizacji zadania lewa ręka mężczyzny przedostała się w strefę pracy tarczy pilarki. Poszkodowany doznał amputacji części palca małego lewej ręki oraz rany ciętej wewnętrznej strony dłoni.

(Źródło: GIP)

 

<<< Poprzednie

 

Następne >>>

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2022

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 48189212