ATEST Ochrona Pracy

25 kwietnia 2024 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Następne >>>

Luty 2022

Woj. kujawsko-pomorskie: Na terenie hali pracownik miał za zadanie wymienić żarówkę w lampie znajdującej się na suficie hali. W tym celu wszedł do kosza znajdującego się na widłach wózka podnośnikowego. W trakcie podnoszenia kosza doszło do jego przechylenia się, następnie wypadnięcia i upadku mężczyzny z wysokości około 3 m na posadzkę. Poszkodowany doznał złamania nadgarstka oraz otwartego złamania nogi.

Woj. lubelskie: Na terenie zakładu usługowego pracownik dokonywał przeglądu serwisowego maszyny służącej do oddzielania gumy od stali. W czasie pracy prawa ręka mężczyzny przedostała się pobliże będących w ruchu elementów maszyny. W wyniku kontaktu palców prawej ręki z wielorowkowym kołem pasowym doszło do złamania palców prawej ręki oraz amputacji paliczka dalszego palca serdecznego.

Woj. łódzkie: W miejskim żłobku pracownica rozlewała zupę mleczną na talerze. Kobieta chwyciła garnek z gorącą zupą, straciła równowagę i przewróciła się wraz z nim na podłogę, wylewając na siebie jego zawartość. Zdarzenie doprowadziło do powstania licznych oparzeń pierwszego i drugiego stopnia.

Woj. małopolskie: Na terenie budowy mostu pracownik demontował rusztowanie. W czasie pracy mężczyzna spadł z wysokości około pięciu metrów i doznał złamania żeber oraz odmy płucnej.

Woj. małopolskie: Na terenie lasu pracownik za pomocą pilarki spalinowej odcinał gałęzie z zawieszonego drzewa. W czasie wykonywania zadania drzewo zsunęło się na mężczyznę i przygniotło go. Poszkodowany poniósł śmierć na miejscu.

Woj. podkarpackie: Pracownik huty czyścił i konserwował wyroby gotowe stosując do tego włókninę ścierną, czyściwo tekstylne oraz benzynę ekstrakcyjną. W czasie wykonywania zadania w otwartej komorze silnika, nad którą mężczyzna był pochylony, doszło do zapłonu i niewielkiego wybuchu, a w konsekwencji oparzeń drugiego stopnia twarzy poszkodowanego.

Woj. podlaskie: Na terenie budowy hali produkcyjnej zleceniobiorca stojąc przy ścianie o wysokości około 6 m przygotowywał zaprawę murarską. W dniu wykonywania prac wiał silny wiatr. Jeden z podmuchów spowodował oderwanie się części ściany o wymiarach około 2,8 × 2,4 m, która spadła i uderzyła mężczyznę. Poszkodowany poniósł śmierć na miejscu.

Woj. podlaskie: W czasie odbioru pojemnika z odpadami komunalnymi przy samochodzie ciężarowym do ich wywozu, stojącym na pasie drogi krajowej, pracownik został najechany przez innego uczestniku ruchu drogowego. Mężczyzna został przygnieciony do samochodu ciężarowego. Zmarł wskutek obrażeń ciała.

Woj. podlaskie: W magazynie żywych zwierząt pracownik podczas wyprowadzania byka został przygnieciony przez zwierzę do klatki a następnie ugodzony rogami. Poszkodowany poniósł śmierć na miejscu.

Woj. warmińsko-mazurskie: Pracownik zakładu obsługiwał mieszalnik do granulatu. W czasie pracy lewa ręka mężczyzny została przyciśnięta pokrywą maszyny. Poszkodowany doznał urazu palców lewej ręki, w tym amputacji części dystalnej paliczka czwartego palca.

Woj. wielkopolskie: Kierowca zjechał z drogi ekspresowej w celu napompowania opony. W czasie wykonywania zadania doszło do jej pęknięcia i rozerwania. Gumowe części uderzyły mężczyznę w twarz, w wyniku czego doznał urazu oka.

Woj. wielkopolskie: Na polu uprawnym przy wyładunku obornika z przyczepy doszło do zacięcia się mechanizmu podnoszenia w pozycji podniesionej. Operator sieczkarki wszedł pod podniesioną skrzynię przyczepy w celu sprawdzenia powodu zacięcia. W tym samym momencie nastąpiło nagłe opuszczenie skrzyni przyczepy, co doprowadziło do uderzenia i przygniecenia mężczyzny, który poniósł śmierć na miejscu.

Woj. wielkopolskie: Na terenie budowy zleceniobiorca montował dachówkę na dachu. W czasie pracy mężczyzna stracił równowagę i spadł z wysokości około 5 m na ziemię. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu kręgosłupa szyjnego, niedowładu kończyn oraz rozcięcia naskórka na twarzy.

(Źródło: GIP)

 

<<< Poprzednie

 

Następne >>>

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2024

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 58496522