ATEST Ochrona Pracy

8 sierpnia 2022 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wypadki

Wypadki

Wypadki przy pracy

Prezentujemy wybrane wypadki zgłoszone w ciągu ostatnich miesięcy do Państwowej Inspekcji Pracy.

 

<<< Poprzednie

 

Następne >>>

Marzec 2022

Woj. kujawsko-pomorskie: Na terenie hali produkcyjnej pracownica obsługiwała prasę hydrauliczną. W trakcie umieszczania dwóch elementów do obróbki prawa ręka kobiety znalazła się w strefie pracy prasy. Poszkodowana doznała zmiażdżenia palca środkowego prawej ręki.

Woj. kujawsko-pomorskie: Pracownik budowy deskował podciągany strop na wysokości około 3,5 m. W czasie pracy mężczyzna spadł z wysokości na betonową posadzkę piwnicy i doznał złamania prawej ręki.

Woj. kujawsko-pomorskie: Pracownik przelewał spirytus z jednego naczynia do drugiego w celu rozcieńczenia farby. Doszło do naderwania uchwytu naczynia i rozlania się spirytusu na stanowisku pracy, a następnie oblania ubrania mężczyzny i zapłonu rozlanej cieczy. Poszkodowany doznał poparzeń nóg.

Woj. łódzkie: Na terenie prowadzenia prac budowalnych pracownik stojąc na podeście rusztowania ocieplał ściany budynku szkoły. W czasie pracy mężczyzna spadł z wysokości około 6 m. Doznał urazu głowy, ręki i palców.

Woj. małopolskie: Podczas przejazdu samochodu ciężarowego do wywozu odpadów komunalnych (odbiór odpadów plastikowych i makulatury) mężczyzna stał na podeście znajdującym się w tylnej części przy komorze zasypowej pojazdu. W trakcie przemieszczania się samochodu ciężarowego zatrudniony spadł z podestu uderzając plecami i głową o asfalt.

Woj. mazowieckie: Na terenie pieczarkarni pracownik wykonywał prace z drabiny. W ich trakcie mężczyzna spadł z wysokości około 2,5 m na betonowe podłoże. Doznał złamania nogi. Po przetransportowaniu do szpitala zmarł.

Woj. mazowieckie: W pomieszczeniu higieniczno-sanitarnym pracownik czyścił pisuar przy użyciu substancji czyszczącej (żrącej). Mężczyzna wlał środek do pisuaru, nachylił się i został nim ochlapany, przez co doznał poparzenia twarzy i klatki piersiowej.

Woj. podlaskie: Na terenie hali produkcyjnej pracownik stojąc na pomoście obsługiwał maszynę drukującą. Podczas pracy operator spadł z pomostu na posadzkę. Doznał urazu głowy.

Woj. podlaskie: Pracownik hali produkcyjnej obsługiwał frezarkę. Podczas pracy lewa ręka mężczyzny przedostała się do strefy pracy frezu, w wyniku czego doszło do urazu palca.

Woj. pomorskie: Na terenie hali pracownik nakładał pistoletem natryskowym warstwę podkładową na formę do produkcji kadłuba łodzi rekreacyjnej z włókien poliestrowo-szklanych. Podczas przelewania substancji ze stalowego pięciolitrowego pojemnika (fabrycznego) do pojemnika niskociśnieniowego pistoletu malarskiego doszło prawdopodobnie do powstania iskry i zapalenia się odzieży mężczyzny. Poszkodowany doznał poparzeń ciała.

Woj. pomorskie: Na terenie miasta dwie strażniczki miejskie zostały zaatakowane przez zmarzniętego, nietrzeźwego mężczyznę, któremu udzielały pomocy. Obie kobiety doznały potłuczeń ciała.

Woj. pomorskie: Na terenie zakładu operator tokarki nacinał gwint na pręcie o średnicy 25 mm, wystającym z korpusu tokarki na wysokość około 60 cm. W wyniku zbyt dużej prędkości obrotowej wystający pręt zagiął się i uderzył mężczyznę w lewą rękę powodując rozszarpanie dłoni.

Woj. śląskie: Na terenie laboratorium w pomieszczeniu rejestracji dwie pracownice podczas wykonywania pracy były narażone na działanie przypadkowo włączonej lampy UV. Obie kobiety doznały oparzeń termicznych głowy, szyi i oczu.

Woj. warmińsko-mazurskie: Na terenie budowy zleceniobiorca wchodząc po drabinie na rusztowanie systemowe spadł z wysokość i około 2 m na ziemię. Poszkodowany doznał złamania żeber i obrażeń jamy brzusznej. Po przewiezieniu do szpitala zmarł.

(Źródło: GIP)

 

<<< Poprzednie

 

Następne >>>

 
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2022

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 48834671