ATEST Ochrona Pracy

3 lipca 2022 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2022-05-26 15:51

Prezentacja kolejnego wykładowcy Konferencji ATESTU: Agnieszka Greszta


Przed Państwem kolejny wykładowca i prelekcja!
❗️Konferencja odbędzie się już 1-3 czerwca!

Są jeszcze wolne miejsca dla spóźnialskich!
Zarejestruj się na: https://www.atest.com.pl/konferencja

O czym będzie referat?
W przypadku odzieży ciepłochronnej, szczególnie do prac w bardzo niskich temperaturach otoczenia, dużym problemem jest jednoczesne zapewnienie odpowiedniego poziomu ochrony przed zimnem oraz ergonomii odzieży. Odzież ta zwykle wykonywana jest z grubych, wielowarstwowych układów materiałów, co powoduje, że swoboda ruchów użytkownika jest znacznie ograniczona. Ponadto, podczas wykonywania intensywnego wysiłku fizycznego odzież ta często ulega zawilgoceniu na skutek wydzielania potu przez użytkownika, co z kolei powoduje obniżenie jej izolacyjności cieplnej i zwiększenie odczucia dyskomfortu. W niniejszej pracy przedstawiono koncepcję oraz założenia do konstrukcji nowej odzieży ciepłochronnej, w której grube materiały izolacyjne zastępowane są znacznie cieńszymi innowacyjnymi materiałami z dodatkiem aerożelu. Zastosowanie w odzieży materiałów przemiany fazowej (PCM), dzięki ich właściwościom termoregulacyjnym, powinno zapewnić przez dłuższy czas użytkowania utrzymanie temperatury skóry pracownika na poziomie odpowiadającym warunkom komfortu, nawet przy zmieniającej się temperaturze otoczenia lub zmianie intensywności wysiłku fizycznego.

Kim jest wykładowca?
Agnieszka Greszta (mgr inż.) – absolwentka Politechniki Łódzkiej, kierunku włókiennictwo. Od 2016 roku pracuje jako inżynier w Pracowni Odzieży Ochronnej w CIOP-PIB w Łodzi. Zajmuje się realizacją projektów badawczych dotyczących opracowywania nowych materiałów i wzorów odzieży ochronnej ze szczególnym zwróceniem uwagi na ergonomię i ograniczenie obciążenia cieplnego pracowników, a także opracowywaniem nowych metod badań i kryteriów oceny odzieży ochronnej, w tym odzieży aktywnej i zaawansowanej technologicznie. Ponadto, zajmuje się również przeprowadzaniem oceny zgodności odzieży ochronnej
z wymaganiami norm europejskich oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425. Autorka licznych artykułów naukowych i popularno-naukowych dotyczących metod badań i oceny ergonomicznej odzieży ochronnej oraz innowacyjnych rozwiązań odzieży ochronnej, wykorzystującej m.in. aerożele, materiały przemiany fazowej (PCM), stopy z pamięcią kształtu (SMA) czy alternatywne źródła energii elektrycznej.

  poprzednie   następne  

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2022

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 48188855