ATEST Ochrona Pracy

25 czerwca 2019 r.

[Prenumerata] [Spis treści]     

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Zobacz starsze wydarzenia

  poprzednie   następne  

2018-08-02 10:11

Prowadzenie szkoleń bhp metodami aktywizującymi


Czy można przeprowadzić szkolenie bhp bez użycia prezentacji? Jakie metody kształcenia zastosować, aby szkolenie angażowało aktywnie wszystkich uczestników? Jak pracować aktywnie z tekstami źródłowymi, instrukcjami, ocenami ryzyka itp.? Jak efektywnie omawiać na szkoleniach wypadki i zdarzenia? Jak wykorzystywać na szkoleniach bhp nowoczesne technologie? Co zrobić, aby uczestnicy szkoleń bhp wychodzili zadowoleni i polecali je innym? Od 10 lat firma TAM zajmuje się budowaniem kultury bezpieczeństwa. Jednym z jej celów jest pokazanie, że szkolenia bhp nie muszą być nudne, a to dzięki ciekawym pomysłom i metodom pracy. Słuchacze otrzymują dużą dawkę praktycznej wiedzy oraz pakiet materiałów do samodzielnej pracy po szkoleniu. A przede wszystkim ćwiczą, ćwiczą i ćwiczą…, ale też dyskutują.
Na warsztaty otwarte z zakresu prowadzenia szkoleń bhp metodami aktywizującymi firma TAM zaprasza 27 września 2018 r. do Warszawy (CSK Jupiter w godz. 9.00 – 17.00), 4 października 2018 r. do Katowic (Europrofes w godz. 9.00 – 17.00) i 25 października 2018 r. do Gdańska ( w godz. 9.00 – 17.00).
Szkolenie poprowadzi Justyna Pokładnik, pedagog, trener, od 10 lat zajmująca się budowaniem kultury bezpieczeństwa, autorka wielu artykułów na temat prowadzenia szkoleń bhp. Laureatka „Złotych Szelek” 2017 w kategorii „Promotor działań na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia pracowników”.
W programie szkoleń m.in. znajdą się:
- doświadczenia uczestników związane w prowadzeniem szkoleń
- cele przeprowadzania szkoleń bhp
- jak uczą się ludzie dorośli? – fakty i mity
- ćwiczenia w grupach z metod "w ogniu pytań" i „pytanie przewodnie”
- czym zastąpić wykład? – demonstracja, metoda "puzzli", metoda "żółtych kartek" – ćwiczenia
- metody pracy z filmem
- jak w sali symulować sytuacje z produkcji, czyli trochę zabawy, ale temat poważny
- wykorzystanie na szkoleniach metod prowadzenia dyskusji
- ciekawe aplikacje i strony internetowe.
Więcej informacji na: www.tam.com.pl

  poprzednie   następne  

Dodaj swój komentarz


Hanna: W służbie BHP pracuję już ok. 10 lat i nadal spotykam się ze szkoleniami prowadzonymi metodą "tradycyjną" -prezentacja (często opracowana w sposób, który nie przyciąga uwagi) i suche przedstawianie faktów z przepisów prawnych. Już dawno temu psychologowie stwierdzili, że im więcej zmysłów jest zaangażowanych w proces uczenia się, tym bardziej efektywne są efekty tego nauczania. A w XXI wieku możliwości jest... ogrom. Mam nadzieję, ze świadomość zagadnień bhp w naszym kraju będzie się poprawiać, zarówno wśród pracodawców, jak i pracowników. Jestem zdania, że tylko w taki sposób, aktywny można coś osiągnąć w BHP. Pozdrawiam Hanna Specjalista ds. BHP (2018-08-02)

Józef: Jak do tej pory, jedynym wyznaczonym do szkoleń z zakresu BHP jest pracodawca. Kandydaci, którzy przyjmowani sa do pracy to "białe karty". Brak Im wiedzy podstawowej lub posiadają ja w bardzo ograniczonym zakresie. Program szkolenia wstępnego realizowany jest w pierwszym dniu pracy, gdzie ogrom informacji jest ogromny, a kandydat mysli o czekającym Go urlopie. ( Najczęściej zadawane pytanie po skoleniu, ile urlopu będzi się należało. Piękne zapowiedzi by tematyka bhp znalazła się w programach szkolenia szkół, pozostają jako pobożne życzenia. Na początek wypada chociaż jedną godzinę w miesiącu z religi zamienić na BHP, a afekty pozytywne powinny zostać zauważone. Nie powinno być tak, że pracodawcy zaznajamiaja pracowników z abecadłm BHP. i (2018-08-02)

mały wykładowca: Ciekawe szkolenie, ale pamiętajmy, że w RP obowiązują programy i podczas szkolenia musi zostać zrealizowana tematyka z tych programów, a tutaj nijak moga się nadawać metody aktywizujące. ;) (2018-08-02)

robol drogowy: Układam betonowe krawężniki, kopię rowy, układam kostkę bukową bo nic innego nie potrafię. Dawno temu ledwo skończyłem szkołę podstawową - 7 klas. Chciałbym uczestniczyć w takim szkoleniu aktywizującym i zdać egzamin na zakończenie. (2018-08-03)

Justyna: Zaciekawiłeś mnie tą kostką "bukową" Masz ciekawą pracę. (2018-08-03)

robol drogowy: Jak mnie na takim szkoleniu zaktywizują, to zacznę układać kostkę brukową, taką jakby z kamienia czy "cóś" podobnego w tym rodzaju. (2018-08-03)


Dodaj swój komentarz  
 

©ATEST-Ochrona Pracy 2019

Liczba odwiedzin od 2000 r.: 33260537